Centrum Kształcenia Optimum

Olsztyn

Opinie o Centrum Kształcenia Optimum

Nowy chętny
użytkownik zarejestrowany

Taka cisza na forum, nowych ofert pracy od lipca nie przybyło? Może ktoś napisać co się dzieje? Chciałem aplikować ale nie wiem czy to ma sens, może cos się dzieje i nie warto sobie zawracać głowy! Dla chętnych opinie pracowników są bardzo ważne, to głos ze środka!!

Sara

Czy mógłby ktoś z obecnych pracowników krótko napisać jak oceniają pracę w Optimum. Będę bardzo wdzięczna.

Paweł
użytkownik zarejestrowany

Jeśli ktoś potrafi pisać to byłoby najlepiej. Ale w temacie firmy?

Patryk
użytkownik zarejestrowany

W firmie jest dobrze, ludzie nie mają na co narzekać w związku z tym nie ma powodu do pisania na tym wątku.

sajmon_92

Witam! Czy ktoś może napisać jakie dokładnie realizowane są tam szkolenia i jak wygląda przykładowy dzień pracy w tej firmie?

Piotrek
użytkownik zarejestrowany

Czy mógłby ktoś napisać coś więcej o zmianie systemu pracy? O co w tym chodzi?Dlaczego nie będzie rekrutacji? Napicie coś więcej ,żeby nowi wiedzieli o ewentualnych zmianach.A moze to tylko taka plotka?

Kolo
użytkownik zarejestrowany

Jaka jest przyczyna , że na tym wątku od maja nie ma wpisów? Czyżby tak poprawiło się w firmie, że nikomu nie chce się pisać na forum? Zgadzam się z wypowiedzią, jakieś drobne błędy mogą zdarzyć się wszędzie!

Wiola
@Kolo 11.08.2017, 18:29

Prosta sprawa są wakacje ;-) i nastapiła zmiana systemu pracy ; nie ma rekrutacji i tym podobnych problemów . Miłego ...

użytkownik zarejestrowany

Wszędzie może dojść do pomyłek, uchybień i błędów bo jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Nie znaczy to , że firma jest nieuczciwa, może trzeba rozmawiać?

Lidia
użytkownik zarejestrowany

Jak wygląda system premiowy w Centrum Kształcenia Optimum?

Poldek
użytkownik zarejestrowany

Optimum jest moim miejscem do pracy i jestem dumny z tego.

nadi
@Poldek 24.02.2017, 19:52
Optimum jest moim miejscem do pracy i jestem dumny z tego.

Cześć Poldek a czy masz profil na fb czy moglabym sie z Toba skontaktowac ?

Mirek
użytkownik zarejestrowany

Czy Optimum ma aktualnie nowe oferty pracy? Nigdzie nie mogę nic znaleźć a chciałbym tu pracować bo to dobra firma. Mam tam znajomych oni też chwalą sobie robotę. Po przeczytaniu kilku wpisów dałem spokój bo frustratów wszędzie pełno. Ludzie chcą pracować.

Marek Bandurski

Witaj Mały Podpisuje sie pod Twoja opinią. Obecnie jestem na etapie stwierdzania zgodności z prawem umowy, którą podpisałem. Uważam, że zabezpieczała ona tylko interesy Optimum, a nie osob ktore umowę te podpisały. Umowę te podpisało co najmniej kilkanascie osób. Możliwy jest pozew zbiorowy, w przypadku wspólnego działania. Mój adres mailowy ponownie podaję: marcogdpl@interia.pl . Mieszkam w Gdańsku. Nowym, ewentualnym współpracownikom / pracownikom proponują przed podpisaniem umowy z firma Optimum z Olsztyna o konsultację z prawnikiem, radcą prawnym. Ustrzeże to Was przed ewentualnymi problemami. NIe podpisujcie żadnych weksli lub podobnych zabezpieczeń w umowach cywilno prawnych

Skoczek
użytkownik zarejestrowany

Czy Optimum prowadzi jakieś nowe rekrutacje w Legnicy? Bardzo mi zależy na pracy w tej firmie. Z zawodu jestem elektromechanikiem, jakie można wyciagnąć zarobki? Czy są jakieś premie a może dodatki socjalne? Słyszałem, że fajni ludzie pracują to może być sympatycznie

Marek

Przy podpisywaniu umów z firmą CK Optimum polecam dużą ostrożność, najlepiej konsultacje z prawnikiem, radcą prawnym, pracownikiem PIP w celu uniknięcia błędu i ponoszenia tego konsekwencji . W moim przypadku za podpis złożony w 2008r podczas szkolenia ponosze konsekwencje do stycznia 2017r. CK Optimum jest przygotowana na każdą okoliczność . Podpisana umowa w Olsztynie skutkuje postepowaniem sądowym w Olsztynie / jeżeli do tego dojdzie/ i nie ma znaczenia jak daleko mieszkasz, Ja mieszkam w Gdańsku i na sprawę sądową w Olsztynie spóźniłem się kilka minut /remont drogi/ . Podpis w 2008r i konsekwencje do 2017. Polecam zapoznanie się z przedstawiona umową minimum kilka dni przed podpisaniem i konsultacją jak napisałem na wstępie. Normalna umowa o pracę, umowa zlecenie to 2 -3 stony. Jak jest ok 8-10 to powinno zastanowić.

Marek

Zamieściłem kilka moich opinii o CK Optimum Olsztyn , dotyczyły one mojej rekrutacji w roku 2008. Po zamieszczeniu ich na portalu GO WORK przedstawiciel Optimum poinformował mnie mailowo, że obecnie nie są pobierane żadne opłaty za szkolenie, system rekrutacji i pracy jest inny. Osobiscie nie wiem jak jest. Sprostowanie to zamieszczam, gdyż za zniesławienie Optimum grozi mi powództwem sądowym.

Zdegustowana postawą CK OPTIMUM
@Marek 25.01.2017, 15:18

Wiesz co ? Ja również zamieściłam nie pochlebną opinie na temat tej firmy , bo takie miałam doświadczenie z tą firmą . Potem również grożono mi sądem . Ale ludzie dalej swoje........ Jak ktoś lubi.............. .

Były
użytkownik zarejestrowany

Optimum znam z pracy wcześniejszej i dobrze ją wspominam.

@Były 23.01.2017, 13:47
Optimum znam z pracy wcześniejszej i dobrze ją wspominam.

Witaj Byly. Zachęć potencjalnych pracowników /współpracowników CKO bardziej konkretnym komentarzem. Twoja lakoniczna wypowiedź nie wnosi nic. Ja mam konkretne dokumenty na standardy Optimum, przedstaw te pozytywne i przedstaw się na portalu. Zapraszam do polemiki co warunków pracy w CKO Olsztyn . Marek

Praktyk
użytkownik zarejestrowany

Fajna firma, chciałbym tam pracować.Czy jakieś przyjęcia?Może ktoś wie.

Dorota

Oszuści

pust
użytkownik zarejestrowany

Gotowość do pracy zmianowej jest rozsądna, ale ciekawe jakie dają zarobki. Można liczyć u nich na odpowiednie premie, więc widać, że dbają tutaj o niezłe zatrudnienie. Ciekawe czy atmosfera dopisuje w Gdańsku.

Felix

Ludzie czytajcie wcześniejsze opinie. Ta firma to żenada .

ggg

Czy ktoś może mi napisac konkretnie na czym polega problem w tej firmie? Czemu ta praca to wyzysk? I czemu jesescie niezadowoleni? Czy konieczna jest dzialanosc? Jakie narzedzia pracy? Jakie rozlioczenia za paliwo? Konkrety prosze a nie ogolniki i nie emocjonlane wypowiedzi. Z gory dzieki

xxx

Firma krzak. Zdecydowanie nie polecam.

Maria

Ile wynosi wynagrodzenie za cały etat dla osoby rozpoczynającej? Czy są jakieś dodatki? Czy pracuje się w soboty i niedziele? Jeżeli tak, to ile dostaje się za dni ustawowo wolne od pracy?

jerry74

Bo to konkurencja się wpisuje, a to jest najlepszy na to dowód. Żaden z pracowników tego nie pisał, bo nikt z nas nie pracuje na zlecenie. Chyba że ktoś, kto tylko sobie dorabia... Też każdy kto tu pracuje, dokładnie wie jak wyglądają szkolenia i że żadnych sal od innych firma do tego nie wynajmuje. Żenada!

Florian

A skąd ty kolego masz te wszystkie informacje? Czy ty aby przypadkiem nie pomyliłeś firm? Ja akurat po okresie próbnym wybrałem umowę o pracę i od pół roku pracuję w Optimum na umowę o pracę. A już kompletnie nie kapuję po co Optimum miałoby podnajmować lokal do prowadzenia szkoleń jeśli im ten lokal niepotrzebny. Czy ty przypadkiem nie jesteś jakimś kretem, który niedowidzi, niedosłyszy a rozsiewa plotki? Ciekawe jaki masz w tym interes, żeby wprowadzać innych w błąd?

Grażyna K.

PKO to nie jest jedyny bank w Polsce. Mój zażyczył sobie dowody wpłaty ZUS i podatku do US za trzy miesiące i zaświadczenie od księgowej. Co do zarobków jeszcze, to najlepszy miałam listopad 2014 – dziewięć trzysta z groszami. Faktycznie nie wiem ile przedstawicieli pracuje na etat, ja tylko wiem o dwóch. Mnie praca na etat zupełnie nie odpowiadała, bo działalność i tak miałam założoną na krótko przed tym jak zaczęłam pracę w Optimum. Poza tym nikt mnie nie prosił o to żebym się wpisywała - to bzdura jakaś. Pytałam właścicieli czemu nie piszą nic na tym forum, to powiedzieli mi, że z kłamstwami wpisywanymi przez konkurencję walczyć nie będą. Faktycznie chyba tak jest bo z pracowników pracują ci co chcą. Wszystkich oczywiście nie znam, ale tych co znam na frustratów nie wyglądają. Nie ma żadnych „straszaków” w umowach. Normalne standardowe umowy. Może być tak, że to konkurencja czarny PR nam robi. Pewnie celowo, bo co chwila przechodzą tutaj jakieś osoby, a to z jednej, a to z drugiej firmy …

haha
@Grażyna K. 01.10.2015, 19:30

na działalności nie bierze się zaświadczeń

Grażyna K.

Ja pracuję prawie półtorej roku. Z zarobkami jest różnie. Teraz mam gorszy czas i średnia z ostatnich trzech miesięcy wyszła mi na poziomie 4760 zł. Wiem akurat, bo potrzebowałam zaświadczenie do kredytu. Pracuję na działalności i sama pokrywam koszty - generalnie paliwo i mały ZUS, to z podatkiem mniej więcej 1/3 odpada. To tak z grubsza ...

Jacek

Ciekawe jak się skończyło ? Chyba nijak z tego wniosek ?!!!!

Edwin

Zgadzam się i też nie polecam. Naciągacze i tyle.

Kris

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ . NA PEWNO NIE ZAROBISZ JAK JESZCZE NAHARUJESZ SIĘ I SPALISZ SWOJĄ BENZYNĘ. ZA Friiii. Nie polecam robota dla naiwnych .

Mirek
@Kris 22.09.2015, 09:03

A może dla tych co potrafią?

Ja jako były

I właśnie o to chodzi - cały czas masz widzieć i czuć przed sobą ten smakowity kąsek i pędzić ile sił, żeby go sięgnąć, lecz on zawsze będzie przed tobą - bo jest tylko zanętą .....bo nie o to chodzi, by złowić króliczka, lecz o to, by gonić go. Jeżeli podnieca cię taka zabawa, pędź do Optimum - optimalnie cię wydudkają - zapewniam, że zrobi to na tobie wielkie wrażenie.

beta

są poważni zapłacili mi też..fakt dawno to było...po terminie ale zapłacili...B KROTEN:p

instruktorka

spoko...tu piszą osoby które się nie dostały

bardziej zdziwiony

Mnie dziwi fakt, że ludzie rozsyłają swoje cv na prawo i lewo, a potem są zdziwieni, że ktoś im odpowiada po dłuższym czasie. Firmy mają różne sposoby rekrutacji. Mnie zdarzyło się już, że firma odpowiedziała po 9 miesiącach. Może wybrali wcześniej kogoś innego kto się nie sprawdził i później kontaktują się z innymi. Do tej firmy też wysłałem swoje cv w listopadzie, ale na początku roku dostałem informację że wtedy szkolili osoby z innych miejsc zamieszkania niż moje, a teraz zapraszają mnie. Taka polityka firmy i nie mnie to oceniać. Chyba wiedzą po co to robią, ale mnie dziwi że ktoś składa papiery do firmy z branży którą uważa za przeterminowaną i ma o niej tak złe zdanie. Zastanów się kobieto jakie świadectwo sobie wydałaś.

mika

Hej! Wasze komentarze i treść umowy dla instruktora, którą właśnie dostałam upewniają mnie w tym żeby trzymać się z daleka od tej firmy. Dzięki za pomoc.

Paulina
@mika 07.04.2015, 15:44

Witam, ja też dostałam propozycję na instruktora ale równiez mam obawy? czy słusznie trzymac się z daleka od tej firmy?

@KOALA 25.02.2015, 08:10
a napisz mi czemu nabierałaś ludzi jak to piszesz, jak kłamałaś to nie ma dziwne, że sumienie gryzie, czemu chodziłaś do biedny...

Po popisaniu umowy, odbyło się szkolenie. Pod koniec szkolenia zrozumiałam, ze nie bede konsultantem tylko naciągaczem akwizytorem. Techniki sprzedaży były dla mnie nie do przyjęcia z przyczyn moralnych. Próbowałem wycofać się z tej pracy. ie było takiej opcji bez poniesienia tzw kosztów szkolenia, które w części już poniosłem. Ja płaciłem z hotel i wyżywienie. Faktury na te usługi były brane przez CKO. To był ich koszt za który faktycznie płacili przyjmujący się do pracy. CKO przeciw mnie wystąpiło do sądu o zapłatę za szkolenie. Tak było w moim przypadku. Poniosłam stratę około 2000zł, ale sumienie mam czyste.

Aldona
@Marek 24.01.2017, 10:08

Współczuję ci . To jest straszne że prawnie robi się takie rzeczy !!!! Naciąganie ludzi i tyle ...

Dudu
użytkownik zarejestrowany

Może po prostu Optimum na chwilę obecną nikogo nie szuka do pracy. Myślę, że jeżeli naszłaby ich taka ochota i potrzeba to poinformowalibyście nas, że coś takiego miało miejsce, a tak to wydaje mi się, że sytuacja kadrowa u nich jest względnie wyrównana bez większych rozstań ostatnimi czasy - co może tylko trochę nastawi pozytywnie niektórych ludzi.

megggan
@Mistrz Inkwizytorium 27.11.2014, 20:53
Ot, choćby na pracuj.pl od około dwu tygodni zarzucają sieci. Łowią tak przynajmniej raz na pół roku.

a ja się dostałam do pracy..hahhha...wbrew o mocnym przesiewie, daję radę...nawet to polubiłam, nie opierdzielam się to i kasę widzę...co wżne na czas.

oświecony
@megggan 03.02.2015, 23:20

Wpis sponsorowany!!!

waldi

To wszystko można sprawdzić, oficjalnie - (usunięte przez administratora) Konkurencja się złości, bo nikt tak dobrze nie płaci jak Optimum. Pewnie niedługo kolejne osoby tu przejdą. Długo sam się zastanawiałem i teraz wiem, że dobrze zrobiłem.

Mistrz Inkwizytorium

Faktycznie strona internetowa http://www.optimum.edu.pl/ ZABLOKOWANA.

on

Ależ jeszcze niedawno strona ck optimum była dostępna. Ciekawa sytuacja, dlaczego zrezygnowali z witryny.

Pffss

Nieee... to właśnie Optimum straszy sądami swoich pracowników / niezadowolonych klientów. Taka właśnie zabawna zamiana ról.

Pffss

@Pffss 22.05.2014, 12:37
Aż dziwne, że nikogo sądem nie straszą :) TO do nich niepodobne.

Ja miałem już sprawę w sądzie i przegrałem, ale mając doświadczenie pomogłem znajomemu sprawę wygrać. Jak najdalej od Optimum. W razie pytań podaję mój mail : marcogdpl@interia.pl

@Pffss 22.05.2014, 12:37

Lays

Jeśli naprawdę tak jest, to trzymaj się jak najdalej od tych ludzi i ich biznesiku. Pieniędzy nie zobaczysz i tylko będą nieprzyjemności. A no i jeszcze się napracujesz i nic z tego nie zyskasz.

Mistrz Inkwizytorium

Prawisz nam, że szukasz rzetelnych opinii. Sądzę, że szukasz entuzjastycznej aprobaty dla swojej decyzji. Obecnie chciałbyś usłyszeć zachętę typu - "To wspaniale, witaj w naszym elitarnym gronie do którego tylko wybitni mogą trafić!" Skoro lektura tego forum jest dla Ciebie nie rzetelna, to przekonaj się na własnej skórze. Jedynie proszę, nie jęcz później i nie narzekaj na swój los. Zapamiętałem z forum o tej firmie ciekawe spostrzeżenie - "Węgorz to ciekawa ryba".

Haba

Wszystkie pozytywne komentarze mają strukturę semantyczną niemal identyczną do siebie i... do wypowiedzi właściciela na żywo. Czyli pisała je jedna i ta sama osoba, która jeszcze ośmiela się mówić innym o honorze. Z dala od tej firmy!

shilla

Przykre jest to, że ludzie nie mają honoru. Jak im się nie chce pracować, albo nie potrafią, to będą lżyć pracodawcę, albo kłamać. Nawet jak się za nim ujmie jakiś pracownik, to i tak napiszą, że sam sobie pisze pozytywne komentarze. W optimum faktycznie jest tak, że jak rzucasz pracę lub prawie nic nie zrobisz po szkoleniu, to musisz im zapłacić. Bzdury natomiast piszecie o wekslach i innych rzeczach, bo ja umowę podpisywałam na początku 2013 roku i nic tam takiego już nie było. Dobrze radzę się zastanowić zanim zacznie się wylewać nieuzasadnione frustracje, bo ostatnie rozstrzygnięcia sądów dają możliwość skutecznego bronienia się pracodawcom. (usunięte przez administratora)

świeża rybka

witam czytam z ciekawości bo sama sobie odpuściłam dla mnie jest to .. i nie wkładam palców miedzy drzwi bo będzie bolało scany znalazłam w sieci wystarczy wklepac i sciagnac (za darmo) Waszych maili nie widze pewnie dlatego, ze sama nie jestem tu zarejestrowana i jakos juz mniej wszystkim ufam dzis dostalam przypomnienie z innej branzy (tzw proces rekrutacyjny w fazie koncowej przed rozmowa ale wystepuje koniecznosc wypelnienia testu itd aaa i mialam go sobie pobrac z hostujemy :D prosze jak mozna nabierac ludzi i sciagac kase rece mi opadaja pozdrawiam a i dajcie znac Ci ktorzy sie zdecyduja jednak

doświadcony

(usunięte przez administratora) już niedługo nie będzie Pani stać na te maliny - chyba,że się Pani zatrudni do ich zbierania.

Bohatyrowicz

@nowa, w umowie powinny być klauzule o wysokościach kar pieniężnych za nieodpracowanie "szkolenia" (nawiasem mówiąc fajny "myk"). Jedziesz dwa dni wydajesz swoją kasę na jedzenie i nocleg, poświęcasz swój czas i jeszcze możesz być "właścicielą" tej PSEUDO firmy winny pieniądze. MISTRZOSTWO ŚWIATA!!! @Marzena - tak trzymaj - to była ironia:)

nowa

Niech ktoś wreszcie napisze jakie są konsekwencje gdy się nie wypracuje tego co jest w umowie o dzieło bo taką podpisałam .Jaką kwotę i w jaki sposób egzekwują właściciele " psełdo" firmy

rozczarowana
@nowa 11.02.2014, 17:01

Ja też!! uciekajcie od tej firmy!!!!!!!!!!!

ROZCZAROWANA
@Marzena 11.02.2014, 20:52
Pracuj a nie będzie konsekwencji..jaka pseudo firma? co bredzisz

1000 ZŁ

Zostaw opinię o Centrum Kształcenia Optimum - Olsztyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Centrum Kształcenia Optimum