Opinie o Opera Software

Czy w Opera Software zatrudniani są obcokrajowcy?

Oczywiście :)

Marina

@Beata a co np dostajecie w tych świątecznych paczkach?

Mateusz

@OlaK a macie jakieś Bony na święta ?

Beata
@Mateusz

Mamy i są naprawdę świetne. Dodatkowo przed świętami dostajemy paczki od firmy i nie są to jakieś bezsensowne gadżety tylko naprawdę dobrze przemyślane prezenty.

Czy Opera Software zatrudnia studentów?

Colleen

tak, co roku pojawiają się rekrutacje na odpłatny staż, warto śledzić www

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Opera Software na stanowisko Software Engineer - GPU? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Opera Software?

OlaK

Tak, są regularnie organizowany wyjazdy integracyjne, często w ich planowaniu bierze udział sam dział.Imprezy również są, conajmniej 2 razy na rok.

oo

Są imprezy całego biura (często wyjazdowe), samych działów (to już dział ustala - np. wyjazd na 2 dni w narty), czy w końcu budżet na integracje samego zespołu, raz na 3 miesiące (starczy na gokarty i syty obiad z alkoholem). Nie można narzekać!

Być może przyszły pr

Moje sugestie dla Opera Software: Więcej Opery 12, mniej Chromium! :)

Julita

Jak w tym momencie wypowiedzielibyście się na temat zatrudnienia w Opera Software? Pod wskazanym linkiem znajduje się wiele ofert pracy w firmie https://www.opera.com/jobs/index Warto aplikować i starać się o współpracę z tym pracodawcą? Na jakie warunki może liczyć teraz przyszły pracownik?

Ana
@Julita

Te oferty są w większości z Beijing :/

Zenek

Czy jest jakiś powód ,że tak rzadko piszecie na forum? Z reguły jak jest dobrze to ludzie nie piszą.

Jasiek

Opera Software to bardzo dobry pracodawca. Niestety zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

psssst

Z perspektywy pracownika z 13-letnim doświadczeniem w kilku różnych firmach, w tym ponad 9 w Operze, jest ona jednym z najlepszych pracodawców na wrocławskim rynku. Wystarczy kliknąć na link "Benefity" powyżej, aby zdać sobie sprawę z faktu, że Opera chce swoim pracownikom przychylić nieba (a nie jest tam wspomniane wszystko, bowiem co jakiś czas Opera organizuje ekstra akcje typu "soup day"). Do komfortowych warunków dochodzi dobre wynagrodzenie, ciekawe zadania wnoszące wkład w produkty używane przez miliony osób oraz praca w niesamowitej atmosferze z dużą dozą swobody i elastyczności. Szczerze polecam.

John Snow

No nie, co się tu wyprawia :) Auto łapki w górę ze służbowych telefonów?:)) PM-i z doświadczeniem zawodowym w jednej firmie-matce krzyczą na kolegów? Omijać ten kołchoz szerokim łukiem. Chińska firma z chińskim właścicielem. Lada dzień development zostanie przeniesiony do Chin i dopiero zacznie się cyrk. Nie polecam. Omijać :)

troll hunter
@John Snow

mylisz się John Snow :)

scot

gdybys nie zauwazyl to troll było z uśmieszkiem. nie wiem czemu wylewasz na mnie żale za feedback - bo chyba nie był do mnie. wysokiej klasy to twoje czytanie bez zrozumienia i wypisywanie bzdur.

Był wcześniej feedback, że wypadałoby się przyłożyć do stabilności zatrudnienia oraz zapewnienie jakichkolwiek technicznych szkoleń i certyfikatów, a przy okazji nadgonić socjal, ale niestety najważniejsze okazały się food tracki i lody. Tak samo jak najważniejsze jest, że kompy to i7-ki i ssdki, ale że są to komputery stacjonarne, którego na wypadek pracy z domu ze sobą nie zabierzesz już jest mniej istotne. Podobnie jak mniej istotne jest, że laptopy w delegacje są tylko wypożyczane i później trzeba je oddać, a macbooki de facto mają tylko PM-i i graficy. Same mac-i są też na recepcji. No chyba, że się coś zmieniło ale wątpię. Oczywiście te "kilka" osób które musiało odejść w ciągu ostatnich 5 lat jest wypowiedzią tak wysokiej klasy, jak pisanie o byłych kolegach "troll" i jednocześnie zapraszanie nowych pracowników.

Wkurzają mnie niektóre wypowiedzi tutaj :) Spieranie się o foodtracki jakby to było najważniejsze w pracy. Pracuję od 8 lat i pracowałem już chyba w każdym dziale :) Opera mocno się zmieniała przez te lata, kiedyś miała zdecydowanie najlepszy socjal w mieście - nie znaczy to, że się popsujła - po prostu reszta mocno podskoczyła, ale nie znaczy to, że jest źle.

scot

Kolejny troll :) Lody są dostępne od początku wakacji w kuchniach. Foodtracki nie są codziennie - ale ostatnio były np. bratwursty, parkują z tyłu zapytaj kogoś kto pracuje :) Parkingi faktycznie są w pobliskich galeriach lub NFMie. O 16-tej całe centrum niestety leży - ale NFM na południe jest ok. Za to na plus parking rowerowy.

Stanisław

To nieprawda (po raz kolejny powielona), że w Operze są jakieś foodtracki, zupy czy lody. Foodtracki były raz na firmowej imprezie w terenie daleko od biura. Zupa była raz, chyba 4 lata temu. Taka w kubeczku. I z 2 razy dostaliśmy kupon na kulke czy dwie kulki lodów z okolicznej lodziarni z okazji dnia dziecka o ile mnie pamięć nie myli. W ciągu 7 lat. Na co dzień masz bułki i to tyle jeżeli chodzi o dofinansowanie do jedzenia. Na plac teatralny chyba takim foodtrackiem nawet wjechać nie wolno, podobnie jak i zostawić samochodu. Pracownicy parkują samochody po galeriach. Obecnie w Renomie, kiedyś w Dominikańskiej. Za parking oczywiście musisz sobie zapłacić. Wyjazd ok 16:00 do najfajniejszych nie należy.

scot

@Maciek Sprzęt dostajesz w sumie mocny, i7-ki, ssdki albo mozesz dostac macbooka pro 15 - ale patrząc na kompilowanie czegos z chromium (c++) to i tak raczej uzywasz maszyn budujących bo chyba nie ma kompa, który by opere szybko skompilowal :) fajne jest to, ze jak potrzebujesz cos ekstra to nie ma tysiaca approvali i da sie nawet kupic cos w sklepie na szybko (dla mnie szok). nie wiem na jaki profil cie zaczepiali - projekty są rózne - przeglądarka na PC powstaje praktycznie w calosci we Wroclawiu, ale jest też teraz cisnienie na sztuczną inteligencje itp. b2b nie ma i z tego co slyszalem to nie bedzie, tylko umowa o prace bo w operze wszystko zawsze ma byc na 200% na legalu ale są prawa autorskie przynajmniej dla programistow. benefity dla dzieci nie wiem bo nie mam - ale wiem, ze pokoj zabaw dla dzieci jest :) i nawet czasem ludzie z dzieciakami chodza po firmie. pmowie - rozni, mialem 2 do tej pory, raczej spoko, nie ma problemu by sie dogadac - ogolnie poziom ludzi jest bardzo spoko, mega dobrzy devowie i ludzie od security, mozna sie sporo nauczyc. czasem jest szok, jak pm w kapciach przyjdzie :)

scot

To może ja napiszę, że faktycznie w Operze było dużo zmian - bo firma podzieliła się na kilka i są pomiędzy nimi spore różnice - głównie w projektach ale też są inaczej zarządzane. Okres był burzliwy, parę osób miało wybór zmiany projektów lub odejścia za odprawą ale to głównie w Oslo i Szwecji bo we Wrocławiu raczej nie - no może oprócz działu przejętego przez firmę na S. Za to chyba w każdej z części Opery ten etap już się zakończył. A na pewno w części przejętej przez chińczyków - czyli z przeglądarkami gdzie pracuję od jakiegoś roku i o ile sytuację z innych jej części znam z relacji "z kuchni" o tyle póki co złego słowa nie dam powiedzieć. Kanapki, desery, lody, zupy, foodtracki (mimo iż firma jest w centrum i zatrzęsienie restauracji obok - myślałem, że to głupie, ale fajne w sumie :), wykłady np. niebezpiecznika i kogoś jeszcze - nie pamietam. Projekty - no tutaj to jest mix, są nowe rzeczy jak VR i featury ale jest też sporo bugfixingu i ogólnie czuć poziom wyśrubowany względem wrocławskich korpo. Generalnie ludzie są ok, friendly, czasem trochę za dużo chaosu jak dla mnie :) ale w sumie to na plus. Wkurzają mnie code reviews - senior ludzie czepiają sie bardzo. Jest flex time, nikt nie urywa jaj jak czasem z domu chce pracować i raczej nie ma nadgodzin - przynajmniej u mnie w teamie.... no i z tymi chinczykami to jest tak, ze z mojego punktu widzenia to ich nie ma bo zarząd jest w europie - raz tylko szef calosci przyjechal na jakies spotkania i przeszedl sie po biurze

Maciek

Na Linkedin-ie zachaczyl mnie jakis PM z Opery, ze szukaja ludzi i niby wpisuje sie w ich profil ;) Czy ktos moze podzielic sie konkretami, jak sie tam pracuje, jaki sprzet, jacy PM-owie i ludzie, jakies benefity dla ludzi z dziecmi? B2B czy UoP? Z gory dzieki za info.

Zostaw merytoryczną opinię o Opera Software - Wrocław

• Jak się pracuje w Opera Software?

Zobacz opinie na temat firmy Opera Software tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opera Software?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 4 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!