Opera Software

Opinie o Opera Software

Wiecie może do czego miało występować to nawiązanie względem braku asertywności? Nie wiem czy to o jakiś konkretny projekt komuś chodzi czy o co? Wcześniej już wspominano o otwarciu na elastyczność, chodziło wtedy o czas pracy, ale czy są jeszcze jakieś inne aspekty o których warto wiedzieć?

Witek Nowy wpis

Istnieje kulturowy problem w tej firmie - powszechny brak asertywności, który prowadzi do wielu złych decyzji.

Pytaniee

Hej, czy stanowiska z dopiskiem Intern w Operze są przyjazne studentom? Tzn czy jest możliwość 3/4 lub 1/2 etatu czy tylko full-time? Interesuje mnie stanowisko PR & Copywriting Intern i zastanawiam się czy da radę połąćzyć ze studiami dziennymi.

manager Nowy wpis
@Pytaniee

Tak, jesteśmy otwarci na elastyczność w dopasowaniu czasu pracy

@manager

Witam, pół etatu to najmniejszy wymiar czasu jaki może być przyjęty? Czy to może jednak rożnie wyglądać ze względu na miesiąc chociażby? występują wtedy jakieś premie czy to jednak mało prawdopodobne?

Jak w Opera Software wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Opera Software na stanowisko Software Engineer - GPU? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Małgosia

Pisał niżej ktoś o tych imprezach i życiu firmy, no a jak się pracuje zdalnie to też można brać udział czy jest się raczej wykluczonym? Mam niemiłe doświadczenia z pracą na umowę o dzieło na home office w dwóch firmach pod tym względem. Ktoś pracował zdalnie u nich jako Software Engineer, jak to wygląda dokładniej? Bo teraz jest ogłoszenie i ja w tym kontekście właśnie.

Mat
@Małgosia

Hej! U nas wszyscy są uwzględniani, nie ważne jaki typ umowy :)

nowy pracownik

Jak dla mnie proces rekrutacyjny przebiegł dosyć sprawnie. Przed dołączeniem słyszałam od znajomych dobre rzeczy o operze ale po dołączeniu kilka miesięcy temu i tak się mega pozytywnie zaskoczyłam! Benefity są na prawdę świetne, do tego super imprezy raz na pół roku i wyjścia zespołowe raz na kwartał. Nie wspomnę już o usłudze askhenry która bardzo ułatwia życie. Po prostu człowiek może się poczuć zaopiekowany i widać że pracodawca inwestuje w pracowników co przekłada się na bardzo dobrą atmosferę. Jak dla mnie do tej pory najlepsze miejsce pracy, nie wiem czy da się trafić lepiej we Wrocławiu :D

Czy Opera Software organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Maciek

Jak najbardziej :)

Jan
@Maciek

A jak to się odbywa? Firma ustala z pracownikiem co by się przydało i organizuje takie szkolenie u siebie, czy też zgadza się na własną inicjatywę pracownika i szkolenia zewnętrzne też opłaca?

@Maciek

Mowa o kursach typu udemy czy coś jeszcze tu oferują? Często cokolwiek jest organizowane czy nawet nie ma kiedy?

Hanna

da się rozwinąć szerzej ten temat? zwłaszcza, że kolega pytał o dopłacanie z własnej kieszeni. ciekawa jestem ewentualnych kosztów. firma jakieś inne obszary jeszcze tutaj współfinansuje?

Oczywiście! Opera oferuje wiele sposobów na rozwijanie kompetencji pracowników. Wśród dostępnych opcji znajdują się wewnętrzne szkolenia organizowane co jakiś czas, a także dwa programy: Opera Labs, gdzie pracownicy dzielą się między sobą wiedzą, oraz Grow Up, który polega na indywidualnym doskonaleniu umiejętności pracowników zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W każdym przypadku kwestia rozwoju jest omawiana indywidualnie z managerem, co jest bardzo ważne dla personalizacji procesu szkoleniowego.

@Kasia

co do tych szkoleń zewnętrznych to na które najczęściej pracownicy się decydują? ciekawi mnie zakres. i one są współfinansowane tak? Czy wobec tego występują jakieś limity np roczne? jak takie szkolenia później odbijają sie na stawce? kiedy można ubiegać się o podwyżki?

Zawiedziony

Tyle się mówi o trudnościach w znalezieniu specjalistów. Człowiek aplikuje na stanowisko za nie mały pieniądz, ma expa 10 lat i dostaje automatyczną zwrotkę z breezy crm :) Myślisz sobie, okej traktujmy się poważnie, napiszę i nawiążę kontakt w końcu po drugiej stronie są profesjonaliści, może czegoś się nauczę i poprawię. Spore zaskoczenie niestety ponieważ na nic poza automatem z CMR nie można liczyć. Jest to o tyle smutne, że po Twojej stronie leży przygotowanie CV, wypełnienie formularzy bla bla a rekruter ogranicza kontakt z Tobą do przełączenia statusu z "kandydat" na "odrzucony". Chyba jestem rozpieszczony przez partnerskie podejście w obecnej firmie gdzie traktuje się ludzi fair.

damn
@Zawiedziony

To samo mam odczucie. Niestety brak czynnika ludzkiego, a Pani z HRu niczym automat. Nawet rozmowy kwalifikacyjne traktowane są jako przymus i nic poza tym. Strasznie smutne.

@damn

na przymus? twierdzicie, że wygląda to jak automat to wiadomo ile takich rozmów średnio dziennie tu przeprowadzają? firma cieszy się tak sporym zainteresowaniem od samych kandydatów? obecnie jak długo te rozmowy trwają?

Artur
@Hanna

Nie, firma nie cieszy się sporym zainteresowanie, wręcz przeciwnie. Panuje o niej bardzo zła opinia zarówno wśród osób z branży IT, jak i na tym serwisie. Powyżej masz informację, że sami zaczepiają kandydatów na LI. Brak feedbacku to po prostu ich kultura pracy, a raczej jej brak.

@Zawiedziony

Szanowny Kandydacie, Bardzo mi przykro, że nie spełniliśmy Pana oczekiwań. Jako rekruter chciałabym zapewnić, że staramy się, aby wszystkie nasze procesy były na jak najwyższym poziomie. Chciałabym też zwrócić uwagę na to, że przy dużej ilości aplikacji jakie otrzymujemy, nasze narzędzie rekrutacyjne pomaga nam w skutecznej organizacji procesów rekrutacyjnych. Zapewniam, iż od czasu otrzymania Pana opinii udało nam się usprawnić proces, aby mieć pewność, że każdy kandydat otrzymał odpowiedni feedback. Dziękuję za poświęcony a w razie pytań lub uwag zapraszam do kontaktu: katarzynap@opera.com

Anna Marta

A ja chciałabym podzielić się baaardzo pozytywnym wrażeniem z procesu rekrutacyjnego. Nie wiem, może osoby, które mają tutaj zastrzeżenia miały pecha, albo po prostu odbadły już na etapie screeningu i stąd mają żal, ale ja od samego początku do końca czułam się super zaopiekowana i miałam stały kontakt z rekruterem, który odpowiadał z uśmiechem na wszystkie moje pytania. Miałam obawy przed zmianą pracy, właściwie chyba szukałam wymówek, żeby tego nie robić (aczkolwiek praca w Operze zawsze była moim marzeniem). Ale przekonałam się na własnej skórze, że za długo zwlekałam i wreszcie czuję, że jestem w odpowiednim miejscu. Nie poddawajcie się i szukacjcie swojego wymarzonego pracodawcy, bo tacy istnieją :)

operetka, a nie opera

Niepoważne, nieprofesjonalne podejście do rekrutacji. Najpierw rekruter odzywa się przez LI, żeby zaprosić do rekrutacji, bo pasuje im moje doświadczenia, a następnie, po moim poświęceniu czasu na przygotowanie CV, drugi rekruter odsyła wzorek, że dziękują za udział, ale nie pasuję im do profilu stanowiska. W obu źródłach – CV i LI – były zbliżone do siebie informacje. Szkoda tracić czas.

@operetka, a nie opera

Drogi Kandydacie, W pierwszej kolejności chciałabym podziękować za zainteresowanie oraz poświęcony czas na przygotowanie aplikacji. Chciałabym również przeprosić za niedogodności jakich Pan doświadczył podczas naszego procesu rekrutacyjnego. Staramy się, aby przebiegał on sprawnie i w pozytywnej atmosferze, dlatego bardzo mi przykro, że doświadczył Pan odmiennych wrażeń. Oczywiście nie takie były intencje i zamierzenia. Ze swojej strony mogę Pana zapewnić, że podjęliśmy odpowiednie kroki w celu upewnienia się, że nasze procedury rekrutacyjne są przejrzyste i skuteczne, a także, by zminimalizować ryzyko powtórzenia się podobnej sytuacji w przyszłości. Pragnę zapewnić, że podchodzimy do rekrutacji w naszej firmie bardzo profesjonalnie. Jeśli pozostały jeszcze jakieś kwestie czy uwagi dotyczące naszych procedur rekrutacyjnych lub procesu komunikacji z kandydatami, zapraszam do kontaktu (katarzynap@opera.com).

Mam pytanie czy komunikatywny język angielski jest wymagany na stanowisku związanym z Influencer Marketingiem?

Jaśnie Wielmożny Kandydat

Witajcie, zastanawiam się nad aplikacją do firmy, mam 4 lata doświadczenia w testowanie: -3,5 roku w ramach pracy Developera IT, -9 miesięcy(do dziś) w ramach Inżyniera Testów, Ciekawi mnie jak wygląda praca Manual QA Engineer, na której oferte wpadam co jakiś czas. Zastanawiam się nad aplikacją ze względu na chęć rozwoju i liźnięcia nieco więcej pythona. Będę wdzięczny z każdej opini i wypowiedzi czy aktualnych czy byłych pracowników, fajnie by było też jakby ktoś z przedstawicieli firmy się odezwał. Pozdrawiam, Jaśnie Wielmożny Pan Kandydat Tester

Misha leblediew

wielki szajs jako przeglądarka nie wiem nie gram może do tego ok ale do przehlądania stron to mego (usunięte przez administratora)

TestQA

Hej, jak to jest z praca zdalna? W ofertach partly remote? czy full zdalnie na QA wchodzi w gre?

Agata
@TestQA

A podpowiesz gdzie znajde te oferty?

Response
@Agata

Zadajesz takie pytanie pracujac w IT?

Sebastian

Po miesiącu mogę powiedzieć, że jest to miejsce pracy, w którym chcę pozostać. Czuć wpływ skandynawskiej kultury pracy. Firma jest nastawiona na długoterminowe zatrudnienie, a nie wyzysk i rotację.

Julita

@Ana, z tego co widzę, to przy ofertach pracy podana jest polska lokalizacja. Jesteś zainteresowana pracą w Opera Software? Jeżeli tak, to jaki rodzaj stanowiska spełniłby Twoje oczekiwania?

Ana
@Julita

A potrafisz sprawić, że stanowisko którym jestem zainteresowana się pojawi? Poniżej sama pytałaś o warunki pracy. Jesteś z HR? Czyli jednak sami tworzycie barwne opisy warunków pracy, zamiast zostawić tą przestrzeń na opinie pracownikom? W oczy od razu rzucił mi się ten sam styl pisania przy każdej pozytywnej opinii. Tylko negatywne się wyróżniają. Bardzo nieelegancko i odstraszająco.

Sebastian
@Ana

Jeżeli łączysz się przez zagraniczny VPN czy intranet, to strona z ofertami pracy prezentuje Beijing, a pomija Polskę. Jeżeli łączysz się z Polski, to widzisz oferty z Wrocławia, a nie widzisz Beijing. Najwidoczniej w Chinach nie chcą zatrudniać Polaków i na odwrót :) Lub po prostu Opera lepiej wie gdzie chcesz pracować.

Bakłażej

Jasne :) I jako moderator wklejasz linki do ofert pracy. Żeby osoby zainteresowane aplikowaniem przypadkiem nie aplikowały w odpowiedzi na ofertę, której nie ma.

Eh
@Ana

Po co pisać opinie na temat czyjejś opinii?

wojas

Opera to czwarta firma, w której pracuję. Wszystkie poprzednie wydawały się w porządku, ale ostatecznie obietnice okazywały się górnolotnymi sloganami, człowiek miał tylko dostarczać, nie był zauważany, ot klasyka korporacji... I powiem tak, Opera wybija się z tego kanonu! Dopiero tutaj odżyłem, mówiąc żartobliwie. Ale tak naprawdę jest. Nie jestem tylko trybikiem. I właśnie o to mi chodziło, całe szczęście, że tutaj trafiłem :)

Justyna

Witma, znalazłam ogłoszenie o dziwnym tytule "intern" na stronie wrocławskiego urzędu pracy, ale tylko na zlecenie, dlaczrgo nie chcecie zayrudnić grafika na umowę o. Pracę na ogłodzone 2 lata?

Nie idź tam ;) Serio

Lallev
@Justyna

Aktualne rekrutacje znajdują się zawsze na stronie www i tam też należy aplikować. Ogłoszenia w UP związane są z procedurami zatrudniania obcokrajowców. PS Stażystami są zwykle osoby, które nie ukończyły 26. roku życia. W sytuacji, gdy są zatrudnione na umowę zlecenie, mogą korzystać ze zwolnienia z opłacania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Anka
@Justyna

a ja polecam, firma dobrze wygląda w cv i kontakty można złapać

@Były pracownik: No nie mów, że jest gorzej niż w januszowych software house'ach. Kolega odszedł z naszego i jakoś taki bardziej zadowolony z życia jest odkąd robi w Operze.

zadowolony geek

Opera zrobiła świetną summer party ostatnio. W dobie pandemii zorganizowane było wszystko na tip top, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo zwiazane z covid-19. Swietnie dali sobie rade, a ja bylem spokojny, ze pracodawca tak dba o ten aspekt i nikomu nic nie grozi. Niestety u kolegów w firmach wiekszosc "atrakcji" jest zawieszona, znikoma liczba integracji pracowników, a jesli juz cos jest organizowane, to w bardzo słabej formie, jakby na odwal. Osobiscie polecam Opere z wielu względów. Prace tutaj cenie sobie jak zadna inna do tej pory, trafiłem idealnie.

francuz

Pracowałam w Opera 2 lata. Naprawdę miło to wspominam, zgrany zespół, znośny klimat, miejscówka na najwyższym poziomie!

Zostaw merytoryczną opinię o Opera Software - Wrocław

• Jak się pracuje w Opera Software?

Zobacz opinie na temat firmy Opera Software tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opera Software?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 4 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Opera Software