Opera Software

Wrocław

Opinie o Opera Software

John Snow

No nie, co się tu wyprawia :) Auto łapki w górę ze służbowych telefonów?:)) PM-i z doświadczeniem zawodowym w jednej firmie-matce krzyczą na kolegów? Omijać ten kołchoz szerokim łukiem. Chińska firma z chińskim właścicielem. Lada dzień development zostanie przeniesiony do Chin i dopiero zacznie się cyrk. Nie polecam. Omijać :)

Bartłomiej Duma

Pracowałem w Operze Software ponad 2 lata. Przez cały czas mogłem się rozwijać, zgłaszać swoje pomysły i brać udział w ciekawych projektach. Pracowałem jako administrator usług katalogowych, jednak otrzymałem możlliwość, by zająć się też innymi rzeczami, wiele z moich pomysłów zamieniło się w projekty. Atmosfera pracy w Operze Software jest niesamowita, pracowaliśmy w małych zespołach lub/i w wirtualnych zespołach, komunikacja i sposób pracy były dopasowane tak, by można było efektywnie wykorzystać czas w pracy.

scot

gdybys nie zauwazyl to troll było z uśmieszkiem. nie wiem czemu wylewasz na mnie żale za feedback - bo chyba nie był do mnie. wysokiej klasy to twoje czytanie bez zrozumienia i wypisywanie bzdur.

Był wcześniej feedback, że wypadałoby się przyłożyć do stabilności zatrudnienia oraz zapewnienie jakichkolwiek technicznych szkoleń i certyfikatów, a przy okazji nadgonić socjal, ale niestety najważniejsze okazały się food tracki i lody. Tak samo jak najważniejsze jest, że kompy to i7-ki i ssdki, ale że są to komputery stacjonarne, którego na wypadek pracy z domu ze sobą nie zabierzesz już jest mniej istotne. Podobnie jak mniej istotne jest, że laptopy w delegacje są tylko wypożyczane i później trzeba je oddać, a macbooki de facto mają tylko PM-i i graficy. Same mac-i są też na recepcji. No chyba, że się coś zmieniło ale wątpię. Oczywiście te "kilka" osób które musiało odejść w ciągu ostatnich 5 lat jest wypowiedzią tak wysokiej klasy, jak pisanie o byłych kolegach "troll" i jednocześnie zapraszanie nowych pracowników.

Tomek

Wkurzają mnie niektóre wypowiedzi tutaj :) Spieranie się o foodtracki jakby to było najważniejsze w pracy. Pracuję od 8 lat i pracowałem już chyba w każdym dziale :) Opera mocno się zmieniała przez te lata, kiedyś miała zdecydowanie najlepszy socjal w mieście - nie znaczy to, że się popsujła - po prostu reszta mocno podskoczyła, ale nie znaczy to, że jest źle.

scot

Kolejny troll :) Lody są dostępne od początku wakacji w kuchniach. Foodtracki nie są codziennie - ale ostatnio były np. bratwursty, parkują z tyłu zapytaj kogoś kto pracuje :) Parkingi faktycznie są w pobliskich galeriach lub NFMie. O 16-tej całe centrum niestety leży - ale NFM na południe jest ok. Za to na plus parking rowerowy.

Stanisław

To nieprawda (po raz kolejny powielona), że w Operze są jakieś foodtracki, zupy czy lody. Foodtracki były raz na firmowej imprezie w terenie daleko od biura. Zupa była raz, chyba 4 lata temu. Taka w kubeczku. I z 2 razy dostaliśmy kupon na kulke czy dwie kulki lodów z okolicznej lodziarni z okazji dnia dziecka o ile mnie pamięć nie myli. W ciągu 7 lat. Na co dzień masz bułki i to tyle jeżeli chodzi o dofinansowanie do jedzenia. Na plac teatralny chyba takim foodtrackiem nawet wjechać nie wolno, podobnie jak i zostawić samochodu. Pracownicy parkują samochody po galeriach. Obecnie w Renomie, kiedyś w Dominikańskiej. Za parking oczywiście musisz sobie zapłacić. Wyjazd ok 16:00 do najfajniejszych nie należy.

scot

@Maciek Sprzęt dostajesz w sumie mocny, i7-ki, ssdki albo mozesz dostac macbooka pro 15 - ale patrząc na kompilowanie czegos z chromium (c++) to i tak raczej uzywasz maszyn budujących bo chyba nie ma kompa, który by opere szybko skompilowal :) fajne jest to, ze jak potrzebujesz cos ekstra to nie ma tysiaca approvali i da sie nawet kupic cos w sklepie na szybko (dla mnie szok). nie wiem na jaki profil cie zaczepiali - projekty są rózne - przeglądarka na PC powstaje praktycznie w calosci we Wroclawiu, ale jest też teraz cisnienie na sztuczną inteligencje itp. b2b nie ma i z tego co slyszalem to nie bedzie, tylko umowa o prace bo w operze wszystko zawsze ma byc na 200% na legalu ale są prawa autorskie przynajmniej dla programistow. benefity dla dzieci nie wiem bo nie mam - ale wiem, ze pokoj zabaw dla dzieci jest :) i nawet czasem ludzie z dzieciakami chodza po firmie. pmowie - rozni, mialem 2 do tej pory, raczej spoko, nie ma problemu by sie dogadac - ogolnie poziom ludzi jest bardzo spoko, mega dobrzy devowie i ludzie od security, mozna sie sporo nauczyc. czasem jest szok, jak pm w kapciach przyjdzie :)

scot

To może ja napiszę, że faktycznie w Operze było dużo zmian - bo firma podzieliła się na kilka i są pomiędzy nimi spore różnice - głównie w projektach ale też są inaczej zarządzane. Okres był burzliwy, parę osób miało wybór zmiany projektów lub odejścia za odprawą ale to głównie w Oslo i Szwecji bo we Wrocławiu raczej nie - no może oprócz działu przejętego przez firmę na S. Za to chyba w każdej z części Opery ten etap już się zakończył. A na pewno w części przejętej przez chińczyków - czyli z przeglądarkami gdzie pracuję od jakiegoś roku i o ile sytuację z innych jej części znam z relacji "z kuchni" o tyle póki co złego słowa nie dam powiedzieć. Kanapki, desery, lody, zupy, foodtracki (mimo iż firma jest w centrum i zatrzęsienie restauracji obok - myślałem, że to głupie, ale fajne w sumie :), wykłady np. niebezpiecznika i kogoś jeszcze - nie pamietam. Projekty - no tutaj to jest mix, są nowe rzeczy jak VR i featury ale jest też sporo bugfixingu i ogólnie czuć poziom wyśrubowany względem wrocławskich korpo. Generalnie ludzie są ok, friendly, czasem trochę za dużo chaosu jak dla mnie :) ale w sumie to na plus. Wkurzają mnie code reviews - senior ludzie czepiają sie bardzo. Jest flex time, nikt nie urywa jaj jak czasem z domu chce pracować i raczej nie ma nadgodzin - przynajmniej u mnie w teamie.... no i z tymi chinczykami to jest tak, ze z mojego punktu widzenia to ich nie ma bo zarząd jest w europie - raz tylko szef calosci przyjechal na jakies spotkania i przeszedl sie po biurze

Maciek

Na Linkedin-ie zachaczyl mnie jakis PM z Opery, ze szukaja ludzi i niby wpisuje sie w ich profil ;) Czy ktos moze podzielic sie konkretami, jak sie tam pracuje, jaki sprzet, jacy PM-owie i ludzie, jakies benefity dla ludzi z dziecmi? B2B czy UoP? Z gory dzieki za info.

Julita

@Tomek - jeśli jakiś komentarz został usunięty oznacza to, że został on zarchiwizowany przez administratora za naruszenie zasad regulaminu. Podstawą ku usunięciu komentarzy jest wyłącznie niezgodność wpisu z regulaminem naszego serwisu. Jeśli uważasz, że Twój komentarz został usunięty niesłusznie bardzo prosimy o poinformowanie o tym naszego administratora pod adresem: admin@gowork.pl Więcej o procedurze procedurze reklamacji znajdziesz w treści regulaminu w §10.

Janusz
@Julita 09.10.2017 12:50

Co prawda nie jestem Tomkiem, ale jako były pracownik również śledzę opinie zarówno o Operze, jak i innych pracodawcach i jest to jedyny profil, na którym regulamin jest tak skrupulatnie przestrzegany, bądź jego przestrzeganie jest tak skrupulatnie pilnowane/zgłaszane. A szkoda, bo któryś z kolegów podał bardzo dużo ważnych informacji, które niejedną osobę mogłyby przestrzec czy doinformować i ułatwić podjęcie decyzji o wyborze pracodawcy. Szkoda.

Tomek

Opera zgłasza niekorzystne opinie?:))) Cała Opera. Lepsi, najlepsi i jeszcze lepsi. Miejsca na krytykę brak.

zeter

a ja mam odmienne zdanie na temat vewd czy też do niedawna opera tv. ja tylko się oddzielili to zaczely sie ciac koszty i zamiast kanapek z di jak opera są teraz kanapki ze stacji benzynowych i marketow (epi itd). morale lezy, focus tylko hajs hajs i ciecia. niestety vewd we wroclawiu podlega pod warszawe i to sie czuje :(

Y

@x koleś, chyba nie wiesz o czym piszesz? a może nigdy tam nie pracowałeś :-P suche bułki? desery? owoce, napoje, lody, foodtraki podstawiane pod firmę itp.? Pracuję w tej firmie od paru lat i w samym Wrocławiu nie widzę za bardzo, gdzie mogłoby być lepiej a na pewno jeśli nie chcesz korpo to chyba najlepsza opcja przynajmniej dla chcących pracować nad ciekawymi projektami w C++ lub pythonie.

x
@Y 21.09.2017 15:23

Koleś. Obecnie w większości firm jest lepiej. Z 'niekorpo' masz np RST i pełno innych alternatyw. Świetny socjal, indywidualne podejście do pracowników, szkolenia, współczesne technologie, bo szkoleni ludzie nadążają za trendami, dofinansowania do hobby, wspólne śniadania, jajecznice, pieczywka. W korpo masz finansowanie certyfikatów typu ISTQB na wszystkich levelach (obecnie już chyba wszędzie oprócz Opery), szkolenia wewnętrze, TDD i pełno innych, z programowania również, atrakcyjne kredyty firmowe (typu 1 %), projekty które zaczną podbijać świat dopiero za kilka lat, bo stać ich na trzymanie "niezarabiających" pracowników, jasno wyznaczoną ścieżkę kariery, laptopa, telefon i pewną pracę. od pewnego poziomu nawet służbowe samochody. lunchpass'y, zniżki w okolicznych knajpach, lokalne bistro z tanim jedzeniem (10 - 12 pln za danie obiadowe), dodatkowe karty na sport i rozrywkę (kina, zakupy w empiku itd), a o świetnie znanym w Operze słowie "rightsizing" nikt nawet nie słyszał. Także korpo language, to już zdecydowanie broszka Opery jeżeli mamy stosować porównania. O ciekawości projektów się nawet nie wypowiem, bo się po prostu boję i nie chcę problemów. Doskonale pamiętam uruchamianie prawników, gdy jakaś firma odważyła się rozdawać kanapki z ofertami pracy w pobliżu Opery. I bieganie z tymi karteczkami w celu zebrania dowodów. Zapewniam, że wiem o czym piszę i nie siej propagandy.

x

Kilka dni temu Opera TV zmieniła nazwę na Vewd, co może świadczyć o ich zapędach do całkowitego odcięcia się od Opery i bardzo dobrze. Moja powyższa recenzja tyczy się oczywiście samej Opery. Vewd ma inny zarząd i wszystko wskazuje na to, że inną politykę. Ludzi, którzy go obecnie prowadzą wspominam bardzo dobrze.

Julita

@x - a skąd wynikają rotacje pracowników, o których wspominasz? Czy możesz konkretnie opisać jak wygląda socjal oferowany przez Opera Software? Napisz nam więcej o swoich doświadczeniach z firmą. Każdy merytoryczny, rzetelny komentarz może być cenny dla przyszłych kandydatów.

bajka

polecam ci to najciekawsze stanowisko/ ofertę moim zdaniem aktualnie - Content Acquisition Assistant, TV & Devices - tylko wymagany jest opanowany biegle "non Scandinavian EU language" co jak dla mnie akurat jest barierą nie do przejścia, z języków noga ujestem

Zostaw opinię o Opera Software - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Opera Software