3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 263 627 5 1

Opinie o German Polish Job Center Sp. J.

J.Mastalerz

Do Pana \"elektryka\" Odpowiadając znowu bez konkretów i z karygodnie niskim poziomem kultury tylko potwierdził Pan to wszystko co w ostatnich dniach pisaliśmy o takich jak Pan. Aha - jeszcze odnośnie rzekomego patrzenia z góry: na pewno Pan nie uwierzy, ale my szanujemy pracowników bo to są nasi klienci, ALE TYLKO JEŚLI SĄ RZETELNI I JAKOŚ DZIWNIE SIĘ SKŁADA ŻE PRAWIE 100 OSÓB PRACUJE I SĄ ZADOWOLENI z poważaniem (usunięte przez administratora)

J.Mastalerz

Odpowiedź dla tego tchórza (nick "elektryk"), który nie ma odwagi się przedstawić. Jeżeli ma Pan rzeczywisty problem, to prosimy o konkrety - wtedy wyjaśnimy to na forum i jeżeli będzie Pan miał rację to będziemy interweniować (nie wiem czy potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, bo to już przedwczoraj pisałem) Ale jeżeli znowu się okaże, że jest Pan np. kolejnym analfabetą, który nie potrafi się podpisać pod zgłoszeniem podatkowym i firma MUSIAŁA NALICZYĆ PANU 6-tą klasę podatkową (takie są tam przepisy) i MUSIELI ODPROWADZIĆ ZA PANA DUŻO WYŻSZY PODATEK to Pana wyśmiejemy. BO PRZEZ TAKICH GOŚCI NIEKTÓRZY NIEMCY TRAKTUJĄ NAS JAK LUDZI Z 3-GO ŚWIATA ! Może też się oczywiście okazać, żeś Pan zapił, nie przyszedł do pracy albo kilka innych możliwości bo to się również "elektrykom" zdarzało. PRZEPRASZAM INNYCH INTERNAUTÓW ŻE TAK OSTRO, ALE JUŻ ZAPOWIADAŁEM: ZERO TOLERANCJI DLA OBRAŻANIA NASZEJ FIRMY I PISANIA, ŻE KOGOŚ "WYKRĘCAMY" BO JESTEŚMY TAK SAMO KLIENTEM ZAGRANICZNYCH PARTNERÓW JAK PANOWIE. I JEŻELI KTOŚ ANONIMOWO BĘDZIE ATAKOWAŁ NASZĄ FIRMĘ NA FORUM TO BĘDZIEMY ZAWSZE WYCHODZIĆ Z ZAŁOŻENIA, ŻE TO KOLEJNY PIJAK, OBIBOK LUB ANALFABETA, KTÓRY ZABIERA INNYM PRACĘ z poważaniem Jakub Mastalerz

TakNie1

J.Mastalerz

Panowie Dosyć już tych anonimowych oskarżeń tchórzliwych gości, którzy nie chcą się nawet przedstawić, bo doskonale wiedzą, że albo zapili przed pracą, albo byli zbyt leniwi albo po prostu się nie nadawali do tej pracy bo jednak w Niemczech też coś trzeba umieć ! Mam uczciwą jak sądzę propozycję i od teraz: - albo podajecie konkrety (nazwiska, kwoty, daty itd.) i my wyjaśniamy sprawę na forum do spodu. Ale musicie też wiedzieć: jeśli okaże się, że wina jest po waszej stronie to możecie mieć problem z zatrudnieniem w Niemczech (takie forum przeglądają też inne agencje pracy). - albo dajcie sobie spokój z anonimowymi oskarżeniami. Jeśli boisz się nawet przedstawić to jest dla nas oczywiste że masz jakiś problem. A my będziemy na takich ludzi odpowiednio reagować i jeśli trzeba odpowiednio ośmieszymy bo znamy prawie każdy przypadek „sfrustrowanego fachowca” I ZROZUMCIE WRESZCIE PANOWIE, ŻE NAM RÓWNIEŻ ZALEŻY NA UCZCIWYM ROZWIĄZANIU PROBLEMÓW. I JEŻELI FAKTYCZNIE PRACODAWCA NIEMIECKI NIE DOTRZYMAŁ JAKIŚ USTALEŃ, TO TAKĄ SPRAWĘ WYJAŚNIAMY. ALE NIESTETY CZĘSTO PROBLEM LEŻY PO STRONIE PRACOWNIKA I TACY LUDZIE TYLKO ZABIERAJĄ PRACĘ INNYM WARTOŚCIOWYM PRACOWNIKOM PS Jeszcze do tego pana, którego znajomy (również anonim) po tygodniu zrezygnował z pracy. Jakby się do tej pracy nadawał to po kilku dniach by nie rezygnował - podejrzewam że to znowu jeden z tych „rzetelnych pracowników”, z których niestety Niemcy się potem śmieją (że mają duże pragnienie), albo znają niemiecki na tyle, żeby się przedstawić, ale oczywiście jeżeli się mylę to proszę o konkrety ! (usunięte przez administratora)

J.Mastalerz

Jeszcze do tego Pana o rzekomych listach pochwalnych Może Pan nie uwierzy, ale na prawdę około setki ludzi pracuje i nie narzeka (w tym ok. 30 osób w Magdeburgu) Tam akurat nasi pracownicy są zatrudnieni w firmie I.K. Hofmann (jedna z 2-3 największych firm Personalleasing w Niemczech (to taki Mercedes w tej kategorii) Naprawdę nie potrzebujemy pisać anonimowo listów pochwalnych. Problem tylko w tym, że ci pracownicy, którzy pracują nie mają czasu na pisanie bzdur, zaś piszą z reguły ci "wiecznie sfrustrowani", którym po raz kolejny sie nie udało....

J.Mastalerz

Witam Panów Wobec pojawiających się na tym forum opinii postanowiłem w końcu zabrać głos w imieniu firmy German-Polish Job Center i odnieść się do kilku kwestii i skomentować najważniejsze uwagi:: 1.„Co do systemu naliczeń i sposobu wypłacania nie powinienes być zaskoczony. Jeszcze nikomu nic się nie zgadzało – Panowie ! Obecnie przez naszą firmę pracuje w Niemczech ok. 100 osób. To chyba jasne, że wszyscy pracują z przymusu, nie dostają wypłaty, nie mają gdzie mieszkać i są ciągle oszukiwani. Wielu z nich pracuje od czerwca lub maja (czyli od początku otwarcia rynku niemieckiego), rozumiecie, że każdy z nich to masochista, mógłby przecież pracować w dziesięciu innych miejscach, ale specjalnie się tutaj męczy i daje wyzyskiwać. Na dodatek jeszcze poleca pracę u nas swoim znajomym (mamy bardzo dużo takich przypadków) – na pewno chce ich tak samo wrobić i „wpakować na minę” Ale tak na poważnie – zdarza się na przykład, że pracownik opuszcza mieszkanie, ale nie poinformuje wynajmującego. A w Niemczech jest prosta zasada: Jak coś zamawiasz (i skutecznie nie odwołujesz), TO MUSISZ ZA TO ZAPŁACIC – CHYBA TO PROSTE ! Do niektórych to jednak nie dociera i są zdziwieni. 2.„Nie ma opieki nikogo z biura , działają i oszukują w porozumieniu z niemcami. Mastalerz i reszta biura udaja że chcą pomóc” Taki człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy z tego ile razy interweniujemy w każdym przypadku, kiedy pracownik sygnalizuje nam jakiś problem. Inna sprawa, że my z naszej strony możemy tylko naciskać prosić itd. ALTERNATYWĄ JEST JEDNAK ZAWSZE ZAKOŃCZENIE WSPÓŁPRACY Z DANYM PARTNEREM. I MOŻECIE BYĆ PAŃSTWO PEWNI, ŻE JEŚLI NASZ PARTNER NIE POTRAFI NP. ZNALEŹĆ DLA KOLEJNEGO PRACOWNIKA NOCLEGÓW PONIŻEJ 20€ za dobę, TO PO PROSTU ZAWIESZAMY Z NIM WSPÓŁPRACĘ !!! 3.„Firma jest nieuczciwa , pakuje ludzi w solidne kłopoty.Niemieckie H+R PERSONAL to obozy pracy. Płacą z solidnym opóznieniem lub wogóle.” Dla informacji niezorientowanych: WYNAGRODZENIE W H+R WYNOSI ok. 1800-2100 EUR netto minus k-ty zakwaterowania. Osoby, które porównują takie warunki do obozów pracy po prostu straciły kontakt z rzeczywistością. Proponuję im, aby pracowały dalej u nas w kraju za 2 tys zł i cieszyły się, że uratowały się przed „obozem pracy”.Odnośnie terminu zapłaty jest to 15 dzień następnego m-ca (plus 1-2 dni na przelew), natomiast w H+R pracownicy otrzymują raz na tydzień lub dwa dodatkowo tzw Ausloese (czyli diety), czyli pierwszą gotówkę po pierwszych 1-2 tygodniach. 4.Koszty zakwaterowania na południu Niemiec wahają się ok. 400€ (ale czasem zdarza się, że na początku jest to powyżej 500€) Zawsze powtarzamy, że każdy już na miejscu może wyszukać tańsze mieszkanie (wielu osobom się to udało np. za 250€, teraz płacą we własnym zakresie i problem jest rozwiązany). PANOWIE JESZCZE JEDNA KWESTIA: WSZYSCY PISZĄ TUTAJ O ZARZUTACH DO NIEMCÓW LUB GPJC, A NIE WSPOMINAJĄ JAKOŚ DZIWNIE, ŻE : a.ZDARZA SIĘ IM PO PROSTU ZAPIĆ I NIE PRZYJŚĆ KILKA DNI DO PRACY b. BYŁY PRZYPADKI PORZUCENIA PRACY (BEZ WYPOWIEDZENIA) – PRZY OKAZJI NIECH SIĘ PAN PRZYZNA PANIE „IREK” BO JAKOŚ NIE MA PAN ODWAGI SIĘ PRZEDSTAWIĆ, A TEŻ PAN NAROBIŁ WSTYDU c. ZDARZYŁ SIĘ NAWET JEDEN PRZYPADEK MOLESTOWANIA NIEMKI, A TO JUŻ JEST TAM POWAŻNE PRZESTĘPSTWO !!! PISZĘ O TYM DLATEGO, ŻEBYŚCIE PANOWIE WIEDZIELI, ŻE NIEKTÓRZY SPOŚRÓD PRACUJĄCYCH (często potem sfrustrowani wypisują się na tym forum) PO PROSTU PRZYNOSZĄ WSTYD INNYM POLAKOM I POWODUJĄ, ŻE NIEKTÓRZY PRACODAWCY WOLĄ RACZEJ NAS NIE ZATRUDNIAĆ. JAKBY TEGO BYŁO MAŁO NIEKTÓRZY Z KANDYDATÓW REZYGNUJĄ Z PRACY TUŻ PRZED PRZYJAZDEM, CHOCIAŻ WCZEŚNIEJ TEN PRZYJAZD POTWIERDZILI. TO WYSTAWIA WSZYSTKIM TAKIE ŚWIADECTWO, ŻE NIEMCY PO PROSTU NIE WIEDZĄ CZY MOŻNA NAS TRAKTOWAĆ POWAŻNIE ! MAM JEDNĄ PROŚBĘ: PANOWIE, NIE PSUJCIE OPINII O POLAKACH W NIEMCZECH I POZWÓLCIE PRACOWAĆ TYM, KTÓRYM WYSTARCZY TE MARNE 2 tys EURO, BO TAKICH JEST JEDNAK DUŻA WIĘKSZOŚĆ !!! Niezależnie od tego jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi – ale konkretne i bez złośliwości. I prosiłbym o trochę odwagi, podpisujcie się pod wpisami, bo jako anonim można napisać cokolwiek i każdemu wszystko zarzucić, a przecież chyba nie o to chodzi ? Z poważaniem Jakub Mastalerz German-Polish Job Center SP. J.

Tak1Nie1
mucha

jesteśmy w Magdeburgu trzeci miesiąc i wszystko jest OK

hej

do Irka. wiesz cos o pracy w Magdeburgu? jakis czas temu dzwonili do mnie z propozycja. czy tam gdzie wysylaja zawsze podpisuje sie umowe na miejscu? Znajomy pojechal poprzez inna firme umowe mial tutaj, orgaanizacja przynajmniej normalnie wygladala, jak narazie zadowolony bardzo, moze kasa nie najwieksza ale to co obiecali jest, i warunki mieszkaniowe tez ok;)

TakNie

dostałem propozycje pracy z tej firmy na wyjazd do magdeburga na produckja turbin wiatrowych zaoferwano mi 1400euro brutto powiedzcie cos wiecej o tej firme czy warto jechac

caracas

Teraz niewiem czekam na ofertę od nich do Austrii jestem w kropce jechać nie jechać podpowiedz mi jak można się zabezpieczyć jakoś

Zostaw merytoryczną opinię o German Polish Job Center Sp. J. - Łódź