German Polish Job Center Sp. J.

Opinie o German Polish Job Center Sp. J.

Takich dwóch jak nas trzech

PAMIĘTAJCIE ,!!! Zanim wyjedziecie za granicę, domagajcie się od pośrednika spisania umowy, w której będą podane warunki pracy, płacy, należne świadczenia, itp.

Ciekawe

Agencja pośrednictwa kierująca do pracy za granicą ma obowiązek zawarcia z osobą kierowaną do pracy umowę (art. 85 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - Dz. U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.). Umowa taka musi zawierać takie informacje jak: - zagranicznego pracodawcę, - okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, - rodzaj oraz warunki pracy i wynagradzania, a także przysługujące osobie kierowanej do pracy świadczenia socjalne, - warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób tropikalnych, - obowiązki i uprawnienia osoby kierowanej do pracy oraz agencji pośrednictwa pracy, - zakres odpowiedzialności cywilnej stron w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej między agencją pośrednictwa pracy a obywatelem polskim, w tym stronę pokrywającą koszty dojazdu i powrotu osoby skierowanej do pracy w przypadku niewywiązania się pracodawcy zagranicznego z warunków umowy oraz tryb dochodzenia związanych z tym roszczeń, - kwoty należne agencji pośrednictwa pracy z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą poniesione na: dojazd i powrót osoby skierowanej, wydawanie wizy, badania lekarskie i tłumaczenie dokumentów, - informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy, - inne zobowiązania stron. Jeżeli umowa nie zawiera wszystkich tych punktów, jest niezgodna z prawem. Może się jednak zdarzyć, że umowa będzie spełniała wszystkie formalne wymogi, ale będzie niekorzystna dla pracownika. Chodzi np. o zapisy, z których wynika, że trzeba wykupić przejazd właśnie u tego pośrednika, a bilet kosztuje zdecydowanie więcej niż powinien. W takiej sytuacji to zainteresowany powinien podjąć decyzję, czy przystaje na te warunki, czy nie. Nikt nikogo nie zmusza do podpisania takiej umowy. Można zmienić pośrednika. W przypadku, jeżeli warunki pracy lub płacy nie są zgodne z zawartymi w umowie cywilnej - osoba taka ma prawo wystąpić z roszczeniami do agencji zatrudnienia lub może dochodzić swoich roszczeń przed sądem powszechnym - występując z powództwa cywilnego. W przypadku potrzeby uzyskania pomocy przez obywatela polskiego za granicą osoba szukająca informacji lub pomocy powinna zgłosić się do Konsulatu RP. Ewentualnych roszczeń wobec zagranicznego pracodawcy można dochodzić wnosząc sprawę do właściwego Sądu Pracy w danym kraju - jako jedynej instytucji rozstrzygającą spory pomiędzy pracobiorcą i pracodawcą. O pomoc również można się zwrócić do właściwego urzędu pracy lub związków zawodowych.

Kolega polaczka

1. Legalne wyjazdy do pracy mogą organizować jedynie licencjonowane agencje zatrudnienia, czyli te, które mają certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy. . Certyfikat oznacza, że dana agencja przedstawiła dokumenty potwierdzające, iż nie zalega z podatkami i składkami na ubezpieczenie społeczne. Potwierdza również, że agencja nie naruszyła ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, czyli nie ma prawomocnego wyroku sądu np. za oszukiwanie osób poszukujących pracy. 2. Naszą ostrożność powinny wzbudzić ogłoszenia pośredników, którzy nie podają adresu, a jedynie numer telefonu i to z reguły komórkowego. 3. Bardzo istotna jest umowa z pośrednikiem. Na jej podstawie można domagać się swoich praw. Umowa musi zawierać nazwę pracodawcy, okres zatrudnienia i czas pracy (ile godzin dziennie), wysokość wynagrodzenia, rodzaj wykonywanej pracy i jej warunki, warunki zakwaterowania. W umowie powinny się też znaleźć zapisy dotyczące wszelkich dodatkowych świadczeń socjalnych, o ile takie otrzymamy. Chodzi np. o ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, warunki ubezpieczenia społecznego. Umowa powinna zawierać informacje o tym, jakie formalności trzeba załatwić, w jakich warunkach można podjąć pracę w kraju, do którego się wybieramy. Powinien się tam również znaleźć zapis, co grozi pośrednikowi w przypadku, gdy nie dotrzyma warunków umowy i do jakiego sądu można się zgłosić w takiej sytuacji. Dokument musi przedstawiać zakres odpowiedzialności cywilnej stron. 4. Jeśli ktoś domaga się pieniędzy w zamian za załatwienie pracy, lepiej od razu zrezygnować z jego usług. Wszelkie opłaty, jakie ponosi szukający pracy zagranicą, muszą być uwzględnione w umowie i wiązać się z kosztami faktycznie poniesionymi przez pośrednika. Pośrednicy oferujący pracę za granicą mogą pobierać tylko opłaty, związane np. z tłumaczeniem niezbędnych dokumentów, załatwieniem wizy czy podróżą do kraju pracodawcy. 5. Na naszą prośbę, pośrednik powinien pokazać umowę, jaką sam podpisał z pracodawcą. Powinny się w niej znajdować informacje na temat okresu zatrudnienia, rodzaju i warunków pracy, zasad wynagrodzeń, świadczeń socjalnych, zakresu odpowiedzialności cywilnej i trybu dochodzenia roszczeń.

A fool sees not the same tree that a wise man sees

Literówka w nazwie ,oczywiście "GPJC" .....

A fool sees not the same tree that a wise man sees

Na stronie internetowej jest napisane ,że JPJC prowadzi kursy językowe ,więc do pracy jeżdżą też ludzie z mierną znajomością języka .Dzwoniłem do nich i okazało się ,że nie tłumaczą umów o pracę tylko wysyłają do pracy bez żadnej wiedzy co na takiej umowie się znajduje .Nie tłumacza umów .,Przyszli pracownicy z taka "mierną znajomością języka" widzą ja dopiero po przyjeździe do miejsca pracy?

zadowolona

Witam,postanowiłam napisac kilka słów o GPJC. Pacuje w Magdeburgu ponad pół roku,jestem zadowolona.Ze względu na brak dobrej znajomości języka niemieckiego często potrzebuje pomocy w komunikacji z firmą w Niemczech,i zawsze,zawsze te pomoc otrzymuje nawet w najbardziej zdawać sie może błachych sprawach,dla mnie jednak ważnych. Umowy które otrzymałam do podpisania były jasne i czytelne,wątpliwości natychmiast rozwiewane.Dodam ze to nie jest pierwsza moja praca za granicą,ale pierwsza gdzie chcę popracować tak długo jak to bedzie mozliwe. Reasumując.Umowa natychmiast,warunki mieszkaniowe bardzo dobre,pieniądze w Polsce dla mnie nieosiągalne,a jeżeli idzie o miejsce wykonywanej pracy,absolutnie nie narzekam,pracuje najlepiej jak potrafię,czym myslę tez zyskuję sobie sympatię przełożonych i współpracowników,jestem zadowolona,i w zasadzie winna jestem podziękowania firmie GPJC za to ze pomimo braku jakichkolwiek kwalifikacji,najmniejszego doświadczenie w tejże branzy dostałam szansę na nauczenie sie i wykonywanie tej pracy.a teraz siedzę sobie w domku na pierwszym od sześciu lat płatnym urlopie,i to jest super.

krzyś

Ty Adi, Ty naprawdę nie masz co robić, weż sie chłopie do pracy, a nie szukaj dziury w całym. Potem dzięki takim synkom, jedziemy na opini, jakie my francuskie pieski. Ja pracuje już prawie rok i jeszcze kilku chłopaków ze mną, nikt się nie skarżt na nic, wszystko było i jest szybo załatwiane. GPJC zawsze zachwuje się konkretnie i szybko załatwia naze problemy. Mogę tylko polecić.

Iza

Widze ze niektórych nic nie przekona ja nie pisze listów pochwalnych tylko stwierdzam fakty nie jestem podstawiona osoba.Mąz faktycznie pracuje od 6 wrzesnia2011 r w Magdeburgu i jak do tej pory nie ma powodow do narzekan .Jak jest w innych regionach nie mam pojecia i nie wypowiadam sie na ten temat.Moge jedynie stwierdzic ze jezeli ktos chce pracowac i jest odpowiedzialny to nie ma zadnych problemow. pytacie czemu pracownicy nie pisza ze sa zadowoleni?! Wierzcie mi nie maja na to czasu.Praca jest dosyc ciezka i sadzac po codziennych rozmowach z mezem to po przyjezdzie do domu wola odpoczac czy zajac sie czyms bardziej zajmujacym niz przekonywaniem na forum niedowiarkow.

Iza

Po ponad pol roku nadal podtrzymuje swoja opinie. Maz nadal pracuje w Magdeburgu i jest wszystko ok jak do tej pory nie ma wiekszych problemow jak dotychczas wynagrodzenie wplywa o czasie na konto i nie dzieje sie nic co mogloby nas niepokoic badz tez slkonic do zmiany opinii na temat Biura w Łodzi czy tez pracodawcy z Niemiec.

J.Mastalerz

Do Pana \"boni\" Witam Pana Odnośnie Pana wątpliwości proszę o zapoznanie się z opiniami o nas zamieszczonymi na tym forum właśnie przez pracowników z Magdeburga. Nie ma z tego kierunku ani jednej negatywnej opinii ! Praca jest w zakładach Enercon (największy niemiecki producent elektrowni wiatrowych), a zatrudnienie w firmie Hofmann GmbH (jedna z największych niemieckich firm typu Personal Leasing (ok. 20 tys osób zatrudnionych i 77 oddziałów na terenie Niemiec (wszystko do sprawdzenia w internecie) Pozdrawiam i korzystając z okazji życzę zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i przynajmniej chwilowego odpoczynku od pracy. ( usunięte przez administratora )

boni

A Magdeburgu ktos cos slyszal? Nie wiem czy wyjechac, ale z tego co tu czytam to raczej nie ma sensu sie w to pchac? Albo sie myle i tam jakims cudem jest inaczej?

przyszły pracownik

witam Proszę o informację na temat współpracy z tą firmą na terenie Polski . Wszystkie opinie dotyczył tylko pracy za granicą ,a ukazało się ogłoszenie o pracy na terenie Polski. pozdro

Marek

Witam serdecznie uczestników tego forum ,na które akurat przypadkowo natrafiłem. Tak się składa, że jestem zatrudniony od lipca tego roku w Niemczech za pośrednictwem Firmy Pana ( usunięte przez administratora )Czytając opinie poprzedników (narzekających) jestem troszkę zaskoczony. My wyjechaliśmy w trzech, praca była zepewniona od pierwszego dnia pobytu i tak jest do dziś. Płatności od naszego pracodawcy wpływają regularnie z dokładnością szwajcarskiego zegarka *może dla tego, że pierwszego dnia otworzyliśmy sobie konta w niemieckim banku...). Teraz od prawie 2-ch miesięcy pracujemy w Szwecji. Tu nas wysłała firma, która nas wynajęła od naszego pracodawcy niemieckiego. Dla nas super-odpadają nam koszty mieszkania. Chciałbym z tego miejsca serdecznie pozdrowić ( usunięte przez administratora ) współpracujące z nim osoby i podziękować za załatwienie pracy i bieżącą obsługę.( usunięte przez administratora )

J.Mastalerz

Szanowni Państwo Przede wszystkim dziękuję Państwu (szczególnie Paniom) za szczere i pozytywne opinie na nasz temat. Cieszę się, że udało się nam przełamać z Państwa pomocą destrukcyjną atmosferę. A teraz proszę zapoznać się z jednym przykładem konstruktywnego rozwiązywania problemu (proszę wierzyć, że wyjaśnianie każdego takiego przypadku trwa z polskiej i niemieckiej strony w sumie 7-10godzin) Obiecaliśmy zająć się wyjaśnieniem sprawy( usunięte przez administratora )nazwisko znane GPJC – jeżeli sam zainteresowany będzie uważał za stosowne to poda je do wiadomości) i dotrzymujemy słowa Po tygodniu oczekiwania otrzymaliśmy od pracodawcy zagranicznego (H+R Personaldienste) następujące wyjaśnienia: 1. Pracownik, pomimo przypomnień, nie dopełnił obowiązku podpisania rejestracji podatkowej co skutkowało zastosowaniem 6-ej (najwyższej) klasy podatkowej i spowodowało konieczność odprowadzenia podatku o 564€ wyższego do niemieckiego urzędu skarbowego (firma H+R oczywiście nie zatrzymała tych pieniędzy dla siebie, a musiała je odprowadzić do w/w urzędu odprowadzić) 2. Pracownik nie podpisał potwierdzenia zestawienia 30 godzin za m-c sierpień co skutkowało niemożnością uznania przez pracodawcę liczby przepracowanych godzin w kwocie 255€. 3. Pracownik podał błędny numer konta bankowego, co skutkowało zwrotem przelewu bankowego przez bank w kwocie 1.415€ Sądzę, że powyższe szczegółowe wyjaśnienie pozwoli ocenić szanownym internautom, która ze stron popełniła jakie błędy i zaniedbania. NASZYM ZDANIEM (PODKREŚLAM, ŻE JESTEŚMY POŚREDNIKIEM POMIĘDZY PRACOWNIKIEM I PRACODAWCĄ I TRAKTUJEMY OBYDWIE STRONY RÓWNO JAKO NASZYCH KLIENTÓW), ZANIEDBANIEM PRACODAWCY JEST BRAK SZYBKIEGO WYJAŚNIENIA BŁĘDNEGO NUMERU KONTA BANKOWEGO (pkt 3), NATOMIAST ZANIEDBANIEM PRACOWNIKA – NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW OPISANYCH W pkt 1-2 oraz oczywiście również podanie błędnego numeru konta . Reasumując: pan /Irek/ proszony jest o PODANIE PRAWIDŁOWEGO NUMERU KONTA (SWIFT + IBAN) I WSPOMNIANA KWOTA 1.415€ NETTO ZOSTANIE MU PONOWNIE PRZELANA. Niezależnie od powyższego pan /Irek/ może starać się o zwrot nadpłaty podatku dochodowego (pkt.1) w niemieckim urzędzie skarbowym. PS Oczywiście w razie wątpliwości ( usunięte przez administratora )proszony jest o bezpośredni kontakt mailowy z GPJC (sądzę, że kontynuowanie tego wątku na forum nie będzie już potrzebne. z poważaniem ( usunięte przez administratora )

J.Mastalerz

Szanowni Państwo Przede wszystkim dziękuję Państwu (szczególnie Paniom) za szczere i pozytywne opinie na nasz temat. Cieszę się, że udało się nam przełamać z Państwa pomocą destrukcyjną atmosferę. A teraz proszę zapoznać się z jednym przykładem konstruktywnego rozwiązywania problemu (proszę wierzyć, że wyjaśnianie każdego takiego przypadku trwa z polskiej i niemieckiej strony w sumie ok.7-10godzin) Obiecaliśmy zająć się wyjaśnieniem sprawy p. /Irka/ i dotrzymujemy słowa (nazwisko znane GPJC – jeżeli sam zainteresowany będzie uważał za stosowne to poda je do wiadomości) Po tygodniu oczekiwania otrzymaliśmy od pracodawcy zagranicznego (H+R Personaldienste) następujące wyjaśnienia: 1. Pracownik, pomimo przypomnień, nie dopełnił obowiązku podpisania rejestracji podatkowej co skutkowało zastosowaniem 6-ej (najwyższej) klasy podatkowej i spowodowało konieczność odprowadzenia podatku o 564€ wyższego do niemieckiego urzędu skarbowego (firma H+R oczywiście nie zatrzymała tych pieniędzy dla siebie, a musiała je odprowadzić do w/w urzędu odprowadzić) 2. Pracownik nie podpisał potwierdzenia zestawienia 30 godzin za m-c sierpień co skutkowało niemożnością uznania przez pracodawcę liczby przepracowanych godzin w kwocie 255€. 3. Pracownik podał błędny numer konta bankowego, co skutkowało zwrotem przelewu bankowego przez bank w kwocie 1.415€ Sądzę, że powyższe szczegółowe wyjaśnienie pozwoli ocenić szanownym internautom, która ze stron popełniła jakie błędy i zaniedbania. NASZYM ZDANIEM (PODKREŚLAM, ŻE JESTEŚMY POŚREDNIKIEM POMIĘDZY PRACOWNIKIEM I PRACODAWCĄ I TRAKTUJEMY OBYDWIE STRONY RÓWNO JAKO NASZYCH KLIENTÓW), ZANIEDBANIEM PRACODAWCY JEST BRAK SZYBKIEGO WYJAŚNIENIA BŁĘDNEGO NUMERU KONTA BANKOWEGO (pkt 3), NATOMIAST ZANIEDBANIEM PRACOWNIKA – NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW OPISANYCH W pkt 1-2 oraz oczywiście również podanie błędnego numeru konta . Reasumując: pan /Irek/ proszony jest o PODANIE PRAWIDŁOWEGO NUMERU KONTA (SWIFT + IBAN) I WSPOMNIANA KWOTA 1.415€ NETTO ZOSTANIE MU PONOWNIE PRZELANA. Niezależnie od powyższego pan /Irek/ może starać się o zwrot nadpłaty podatku dochodowego (pkt.1) w niemieckim urzędzie skarbowym. PS Oczywiście w razie wątpliwości Pan /Irek/ proszony jest o bezpośredni kontakt mailowy z GPJC (sądzę, że kontynuowanie tego wątku na forum nie będzie już potrzebne. z poważaniem Jakub Mastalerz German-Polish Job Center SP. J.

Prywaciarz

Szanowni Państwo. Jest coraz weselej na tym portalu, aczkolwiek mało konkretów. Firma opluwana na wszystkie strony , nazadowoleni i nieopłaceni pracownicy z drugiej. Szkoda ze mój dziadek juz nie zyje tez by cos napisał.Często współpracuję z jedna firmą która też narzeka na niemieckich współpracowników ale to co tutaj czytam to solidnie zalatuje. Niechciałbym współpracować ani z German-Polish JC , ani z takim AHEAD co tez kroją ludzi na okragło.Pracownika zawsze mozna szybko wymienić.Mało kultury tutaj a nie tylko polacy to czytają.....Szkoda słów.

Iza

Zgadzam sie w pelni z opinia "babci" jak ja Pan Irek nazwal.Bliska mi osoba tez pracuje w Niemczech za posrednictwem tej firmy i jak do tej pory nie narzeka.Owszem praca jest ciezka ale niestety nigdzie nie zaplaca nam za lezenie. Skoro podejmujemy prace badzmy odpowiedzialni za swoje czyny.Jestem w stalym kontakcie i jak do tej pory nie slyszalam zeby bylo cos nie tak wyplata byla na koncie o czasie gdy pojawia sie jakikolwiek problem lub potrzeba pomocy GPJC interweniuje.Panie Irku czemu jezeli naprawde zostal Pan oszukany nie zglosi sie Pan do sadu?Dodam tylko ze nie jestem ani "babcia" ani podstawiona osoba choc czytajac panskie komentarze nie zechce Pan w to uwierzyc .Szkoda tylko ze zamiast wziac sie za solidna prace marnuje pan czas na wypisywanie durnych komentarzy i straszenie potencjalnych pracownikow.Ale zawsze tak jest winny jest pracodawca-pracownik krysztalowy ,biedny i pokrzywdzony.

Goja

Babcią owszem jestem mam wnuczki ,mam też 52 lata nie jestem głupia i ciemna prowadzę firmę od 1982 r przeszłam przez piekło komuny, zatrudniałam do 20 osób i mam pewne wyobrażenie o pracownikach, ci co nie pracują i potrafią kraść to najbardziej poszkodowani. Nie jestem osobą podstawioną , mój syn z kolegą naprawdę pracują od 5 września w Magdeburgu , pensję otrzymali 17 października na konto tyle ile powinni, pracują ciężko ale uczciwie i są zadowoleni ALE NIE CHLAJĄ I CHODZĄ DO PRACY Nie jestem też osobą ,która pracowałaby za groszę bo nie jest aż tak źle z moimi finansami.ALE SYNA NAUCZYŁAM SZACUNKU DO PRACY I LUDZI KTÓRZY SĄ JEGO PRZEŁOŻONYMI.PISZĘ TUTAJ SWOJĄ OPINIĘ NA TEMAT FIRMY TAKĄ JAK W TYM PRZYPADKU ZASŁUGUJĘ CZYLI PRAWDZIWĄ BO NIE MOGĘ SKŁAMAĆ JAK JEST DOBRZE, ŻE JEST TAM ŹLE.A SYN NIE PIERWSZY RAZ WYJEŻDŻAŁ ZAGRANICĘ DO PRACY WIĘC MA JAKĄŚ OCENĘ SYTUACJI. PROSZĘ NIE BYĆ ZŁOŚLIWYM I NIE UBLIŻAĆ NIKOMU TYLKO JEŚLI JEST PROBLEM ODDAĆ SPRAWĘ DO SĄDU.TUTAJ NIE WSZYSCY SĄ OSZUŚCI CO PISZĄ OPINIĘ .

Czytam od początku te opinie jak tylko syn wyjechał na początku września do Magdeburga ąż mi się włosy jeżą na głowie co ci ludzie tu wypisują, naprawdę byłam przestraszona,wydałam kupę pieniędzy na telefony(niepotrzebnie) dzwoniąc kilka razy dziennie do syna co tam się dzieje w pracy w Magdeburgu, a on ciągle mówił dobrze jest, Nie mogłam w to uwierzyć po tych opiniach.Ale wierzcie mi Państwo jest bardzo dobrze, oczywiście trzeba ciężko pracować ale jeżeli dotyczy jakiegoś oszustwa ze strony German Polish Job Center nie ma nic takiego , bardzo chętnie pomagają jak wystąpi jakiś problem, tak samo ze strony Niemców jest wszystko w porządku. Pensje są wypłacane na konta na czas (Czytajcie umowy to będziecie wiedzieć jakie są zasady wypłacanie pensji-umowa jest też w j. polskim)Jako matka mogę tylko być wdzięczna że Pan Mastalerz dał pracę mojemu synowi, jestem mu ogromnie wdzięczna oraz całemu personelowi tej firmy, szczególnie Panu , który pomógł napisać synowi CV w j niemieckim. Proszę nie wierzyć w żadne oszustwa ze strony tej firmy bo takich nie ma. Dodam jeszcze że nie jestem w żaden sposób powiązana z firmą German Polish Job Center NIE WIDZIAŁAM TYCH LUDZI NA OCZY ANI MÓJ SYN. Gdyby coś było nie tak ja jako matka pierwsza bym tutaj podniosła krzyk że mojemu synowi dzieje się krzywda. Dlaczego tak oczerniacie tą firmę bezpodstawnie, kto to pisze i dlaczego,jestem już osobą starszą i nie mogę zrozumieć dlaczego tak się dzieje proszę wyjaśnijcie mi , kim jesteście? czy naprawdę potrzebujecie pracy? czy wam naprawdę chce się pracować? Z wielim szacunkiem dla Firmy German Polish Job Center

J.Mastalerz

Do Pana \"elektryka\" Odpowiadając znowu bez konkretów i z karygodnie niskim poziomem kultury tylko potwierdził Pan to wszystko co w ostatnich dniach pisaliśmy o takich jak Pan. Aha - jeszcze odnośnie rzekomego patrzenia z góry: na pewno Pan nie uwierzy, ale my szanujemy pracowników bo to są nasi klienci, ALE TYLKO JEŚLI SĄ RZETELNI I JAKOŚ DZIWNIE SIĘ SKŁADA ŻE PRAWIE 100 OSÓB PRACUJE I SĄ ZADOWOLENI z poważaniem ( usunięte przez administratora )

J.Mastalerz

Odpowiedź dla tego tchórza (nick "elektryk"), który nie ma odwagi się przedstawić. Jeżeli ma Pan rzeczywisty problem, to prosimy o konkrety - wtedy wyjaśnimy to na forum i jeżeli będzie Pan miał rację to będziemy interweniować (nie wiem czy potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, bo to już przedwczoraj pisałem) Ale jeżeli znowu się okaże, że jest Pan np. kolejnym analfabetą, który nie potrafi się podpisać pod zgłoszeniem podatkowym i firma MUSIAŁA NALICZYĆ PANU 6-tą klasę podatkową (takie są tam przepisy) i MUSIELI ODPROWADZIĆ ZA PANA DUŻO WYŻSZY PODATEK to Pana wyśmiejemy. BO PRZEZ TAKICH GOŚCI NIEKTÓRZY NIEMCY TRAKTUJĄ NAS JAK LUDZI Z 3-GO ŚWIATA ! Może też się oczywiście okazać, żeś Pan zapił, nie przyszedł do pracy albo kilka innych możliwości bo to się również "elektrykom" zdarzało. PRZEPRASZAM INNYCH INTERNAUTÓW ŻE TAK OSTRO, ALE JUŻ ZAPOWIADAŁEM: ZERO TOLERANCJI DLA OBRAŻANIA NASZEJ FIRMY I PISANIA, ŻE KOGOŚ "WYKRĘCAMY" BO JESTEŚMY TAK SAMO KLIENTEM ZAGRANICZNYCH PARTNERÓW JAK PANOWIE. I JEŻELI KTOŚ ANONIMOWO BĘDZIE ATAKOWAŁ NASZĄ FIRMĘ NA FORUM TO BĘDZIEMY ZAWSZE WYCHODZIĆ Z ZAŁOŻENIA, ŻE TO KOLEJNY PIJAK, OBIBOK LUB ANALFABETA, KTÓRY ZABIERA INNYM PRACĘ z poważaniem Jakub Mastalerz

J.Mastalerz

Panowie Dosyć już tych anonimowych oskarżeń tchórzliwych gości, którzy nie chcą się nawet przedstawić, bo doskonale wiedzą, że albo zapili przed pracą, albo byli zbyt leniwi albo po prostu się nie nadawali do tej pracy bo jednak w Niemczech też coś trzeba umieć ! Mam uczciwą jak sądzę propozycję i od teraz: - albo podajecie konkrety (nazwiska, kwoty, daty itd.) i my wyjaśniamy sprawę na forum do spodu. Ale musicie też wiedzieć: jeśli okaże się, że wina jest po waszej stronie to możecie mieć problem z zatrudnieniem w Niemczech (takie forum przeglądają też inne agencje pracy). - albo dajcie sobie spokój z anonimowymi oskarżeniami. Jeśli boisz się nawet przedstawić to jest dla nas oczywiste że masz jakiś problem. A my będziemy na takich ludzi odpowiednio reagować i jeśli trzeba odpowiednio ośmieszymy bo znamy prawie każdy przypadek „sfrustrowanego fachowca” I ZROZUMCIE WRESZCIE PANOWIE, ŻE NAM RÓWNIEŻ ZALEŻY NA UCZCIWYM ROZWIĄZANIU PROBLEMÓW. I JEŻELI FAKTYCZNIE PRACODAWCA NIEMIECKI NIE DOTRZYMAŁ JAKIŚ USTALEŃ, TO TAKĄ SPRAWĘ WYJAŚNIAMY. ALE NIESTETY CZĘSTO PROBLEM LEŻY PO STRONIE PRACOWNIKA I TACY LUDZIE TYLKO ZABIERAJĄ PRACĘ INNYM WARTOŚCIOWYM PRACOWNIKOM PS Jeszcze do tego pana, którego znajomy (również anonim) po tygodniu zrezygnował z pracy. Jakby się do tej pracy nadawał to po kilku dniach by nie rezygnował - podejrzewam że to znowu jeden z tych „rzetelnych pracowników”, z których niestety Niemcy się potem śmieją (że mają duże pragnienie), albo znają niemiecki na tyle, żeby się przedstawić, ale oczywiście jeżeli się mylę to proszę o konkrety ! ( usunięte przez administratora )

J.Mastalerz

Jeszcze do tego Pana o rzekomych listach pochwalnych Może Pan nie uwierzy, ale na prawdę około setki ludzi pracuje i nie narzeka (w tym ok. 30 osób w Magdeburgu) Tam akurat nasi pracownicy są zatrudnieni w firmie I.K. Hofmann (jedna z 2-3 największych firm Personalleasing w Niemczech (to taki Mercedes w tej kategorii) Naprawdę nie potrzebujemy pisać anonimowo listów pochwalnych. Problem tylko w tym, że ci pracownicy, którzy pracują nie mają czasu na pisanie bzdur, zaś piszą z reguły ci "wiecznie sfrustrowani", którym po raz kolejny sie nie udało....

J.Mastalerz

Witam Panów Wobec pojawiających się na tym forum opinii postanowiłem w końcu zabrać głos w imieniu firmy German-Polish Job Center i odnieść się do kilku kwestii i skomentować najważniejsze uwagi:: 1.„Co do systemu naliczeń i sposobu wypłacania nie powinienes być zaskoczony. Jeszcze nikomu nic się nie zgadzało – Panowie ! Obecnie przez naszą firmę pracuje w Niemczech ok. 100 osób. To chyba jasne, że wszyscy pracują z przymusu, nie dostają wypłaty, nie mają gdzie mieszkać i są ciągle oszukiwani. Wielu z nich pracuje od czerwca lub maja (czyli od początku otwarcia rynku niemieckiego), rozumiecie, że każdy z nich to masochista, mógłby przecież pracować w dziesięciu innych miejscach, ale specjalnie się tutaj męczy i daje wyzyskiwać. Na dodatek jeszcze poleca pracę u nas swoim znajomym (mamy bardzo dużo takich przypadków) – na pewno chce ich tak samo wrobić i „wpakować na minę” Ale tak na poważnie – zdarza się na przykład, że pracownik opuszcza mieszkanie, ale nie poinformuje wynajmującego. A w Niemczech jest prosta zasada: Jak coś zamawiasz (i skutecznie nie odwołujesz), TO MUSISZ ZA TO ZAPŁACIC – CHYBA TO PROSTE ! Do niektórych to jednak nie dociera i są zdziwieni. 2.„Nie ma opieki nikogo z biura , działają i oszukują w porozumieniu z niemcami. Mastalerz i reszta biura udaja że chcą pomóc” Taki człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy z tego ile razy interweniujemy w każdym przypadku, kiedy pracownik sygnalizuje nam jakiś problem. Inna sprawa, że my z naszej strony możemy tylko naciskać prosić itd. ALTERNATYWĄ JEST JEDNAK ZAWSZE ZAKOŃCZENIE WSPÓŁPRACY Z DANYM PARTNEREM. I MOŻECIE BYĆ PAŃSTWO PEWNI, ŻE JEŚLI NASZ PARTNER NIE POTRAFI NP. ZNALEŹĆ DLA KOLEJNEGO PRACOWNIKA NOCLEGÓW PONIŻEJ 20€ za dobę, TO PO PROSTU ZAWIESZAMY Z NIM WSPÓŁPRACĘ !!! 3.„Firma jest nieuczciwa , pakuje ludzi w solidne kłopoty.Niemieckie H+R PERSONAL to obozy pracy. Płacą z solidnym opóznieniem lub wogóle.” Dla informacji niezorientowanych: WYNAGRODZENIE W H+R WYNOSI ok. 1800-2100 EUR netto minus k-ty zakwaterowania. Osoby, które porównują takie warunki do obozów pracy po prostu straciły kontakt z rzeczywistością. Proponuję im, aby pracowały dalej u nas w kraju za 2 tys zł i cieszyły się, że uratowały się przed „obozem pracy”.Odnośnie terminu zapłaty jest to 15 dzień następnego m-ca (plus 1-2 dni na przelew), natomiast w H+R pracownicy otrzymują raz na tydzień lub dwa dodatkowo tzw Ausloese (czyli diety), czyli pierwszą gotówkę po pierwszych 1-2 tygodniach. 4.Koszty zakwaterowania na południu Niemiec wahają się ok. 400€ (ale czasem zdarza się, że na początku jest to powyżej 500€) Zawsze powtarzamy, że każdy już na miejscu może wyszukać tańsze mieszkanie (wielu osobom się to udało np. za 250€, teraz płacą we własnym zakresie i problem jest rozwiązany). PANOWIE JESZCZE JEDNA KWESTIA: WSZYSCY PISZĄ TUTAJ O ZARZUTACH DO NIEMCÓW LUB GPJC, A NIE WSPOMINAJĄ JAKOŚ DZIWNIE, ŻE : a.ZDARZA SIĘ IM PO PROSTU ZAPIĆ I NIE PRZYJŚĆ KILKA DNI DO PRACY b. BYŁY PRZYPADKI PORZUCENIA PRACY (BEZ WYPOWIEDZENIA) – PRZY OKAZJI NIECH SIĘ PAN PRZYZNA PANIE „IREK” BO JAKOŚ NIE MA PAN ODWAGI SIĘ PRZEDSTAWIĆ, A TEŻ PAN NAROBIŁ WSTYDU c. ZDARZYŁ SIĘ NAWET JEDEN PRZYPADEK MOLESTOWANIA NIEMKI, A TO JUŻ JEST TAM POWAŻNE PRZESTĘPSTWO !!! PISZĘ O TYM DLATEGO, ŻEBYŚCIE PANOWIE WIEDZIELI, ŻE NIEKTÓRZY SPOŚRÓD PRACUJĄCYCH (często potem sfrustrowani wypisują się na tym forum) PO PROSTU PRZYNOSZĄ WSTYD INNYM POLAKOM I POWODUJĄ, ŻE NIEKTÓRZY PRACODAWCY WOLĄ RACZEJ NAS NIE ZATRUDNIAĆ. JAKBY TEGO BYŁO MAŁO NIEKTÓRZY Z KANDYDATÓW REZYGNUJĄ Z PRACY TUŻ PRZED PRZYJAZDEM, CHOCIAŻ WCZEŚNIEJ TEN PRZYJAZD POTWIERDZILI. TO WYSTAWIA WSZYSTKIM TAKIE ŚWIADECTWO, ŻE NIEMCY PO PROSTU NIE WIEDZĄ CZY MOŻNA NAS TRAKTOWAĆ POWAŻNIE ! MAM JEDNĄ PROŚBĘ: PANOWIE, NIE PSUJCIE OPINII O POLAKACH W NIEMCZECH I POZWÓLCIE PRACOWAĆ TYM, KTÓRYM WYSTARCZY TE MARNE 2 tys EURO, BO TAKICH JEST JEDNAK DUŻA WIĘKSZOŚĆ !!! Niezależnie od tego jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi – ale konkretne i bez złośliwości. I prosiłbym o trochę odwagi, podpisujcie się pod wpisami, bo jako anonim można napisać cokolwiek i każdemu wszystko zarzucić, a przecież chyba nie o to chodzi ? Z poważaniem Jakub Mastalerz German-Polish Job Center SP. J.

mucha

jesteśmy w Magdeburgu trzeci miesiąc i wszystko jest OK

hej

do Irka. wiesz cos o pracy w Magdeburgu? jakis czas temu dzwonili do mnie z propozycja. czy tam gdzie wysylaja zawsze podpisuje sie umowe na miejscu? Znajomy pojechal poprzez inna firme umowe mial tutaj, orgaanizacja przynajmniej normalnie wygladala, jak narazie zadowolony bardzo, moze kasa nie najwieksza ale to co obiecali jest, i warunki mieszkaniowe tez ok;)

dostałem propozycje pracy z tej firmy na wyjazd do magdeburga na produckja turbin wiatrowych zaoferwano mi 1400euro brutto powiedzcie cos wiecej o tej firme czy warto jechac

caracas

Teraz niewiem czekam na ofertę od nich do Austrii jestem w kropce jechać nie jechać podpowiedz mi jak można się zabezpieczyć jakoś

Zostaw opinię o German Polish Job Center Sp. J. - Łódź

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie German Polish Job Center Sp. J.