Opinie o Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek w Olsztyn

GN-KNIT Nowy wpis

@I na tym zakończę Panie Tomaszu, odpowiadając na Pana zarzuty: Był Pan pracownikiem GN-KNIT BD sp. z o.o. od lipca 2021 roku, w tym okresie wystąpiły dwa opóźnienia wypłat wynagrodzeń: w październiku 2022 wypłacono 11.10.2022 (opóźnienie 1 dzień), w grudniu 2022 wynagrodzenie wypłacono 14.12.2022 (opóźnienie 4 dni). Pozostałe wynagrodzenia wypłacone zostały 10 każdego miesiąca. Nadgodziny są rozliczane w okresie 3 lub 12-miesiecznym. Wszystkie wypracowane nadgodziny zostały Panu wypłacone. Karty wynagrodzeń są wysyłane pracownikowi na jego pisemną prośbę. Pracodawca nie ma obowiązku zwrotu kosztów dojazdu pracownikom zamiejscowym. GN-KNIT BD zdecydowało się wypłacać równowartość dwukrotnego biletu komunikacji publicznej za każdy dzień obecności w pracy. Do wyjaśnienia pozostałych zagadnień zapraszam na osobistą rozmowę do biura Spółki. Z poważaniem Wanda Gołombek

I na tym zakończę Nowy wpis
@GN-KNIT

Biłem się z myślami czy odpowiedzieć na Pani komentarz, ale uznałem, że podciąganie prawdy, dla własnej wygody nie jest czymś właściwym. Bilety międzymiastowe w ubiegłym roku kosztowały 17 zł w jedną stronę, w związku z tym zwrot powinien być w kwocie 34 zł za dzień, nie 20 zł, jak zostało to przyjęte, czyli 10 zł za bilet w jedną stronę. Przynajmniej dla mnie padła taka propozycja. Dziwnym trafem "niektóre" osoby, otrzymywały zwrot całego kosztu paliwa (za miesiąc) ;) Tu podam cytat, może nie słowo w słowo, ponieważ minęło już sporo czasu, ale nawiązujący do opóźnienia w ww. wynagrodzeniu, "wynagrodzenie o czasie dostają ci co pracują. Proszę się wziąć do roboty, a nie mieszać się w sprawy biura". Tak, tak słyszałem całą rozmowę. Szkoda, że nie odniosła się Pani do "moich zarzutów" odnośnie wyjazdów na Szwecję chlania non stop przez niektórych pracowników, a w szczególności przez kierownika. Do tego, że pracownicy przychodzili rano, pod niezłym wpływem do pracy, bez badania ich alkomatem. Do tego, że kierownik dawał decydować o wszystkim, swoim wybrańcom, zamiast samemu podejmować decyzje. Do tego, że celowo przydzielał do pracy osoby, które na danym stanowisku nie miały doświadczenia. Tu podam przykład, wykończeniowiec idzie do dekarstwa, a dekarz do wykończeń, a potem taki pracownik dostawał po głowie przez tydzień, że jest idiotą, bo nie umiał zrobić tego co zostało zlecone. A jak proszę mi wyjaśnić miał to zrobić, gdy w dekarstwie nie ma doświadczenia? Z tego co mi wiadomo budownictwo dzieli się na różne dziedziny, a chociażby dekarz, wykończeniowiec, elektryk czy hydraulik, to kilka zupełnie różnych specjalności. Nie ma pracowników, którzy są wykwalifikowani we wszystkim. Jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego. Może tym firma by się w końcu zainteresowała, tym co dzieje się na wyjazdach, gdy nie ma absolutnie żadnej kontroli. Proszę prześledzić jaka samowola się tam dzieje. I podkreślę, ja tego nie zarzucam wszystkim pracowników, bo jak wspomniałem wcześniej, są w tej firmie osoby rzetelne, które pracują, bo chcą pracować, ale Szwecją trzęsą osoby, które jadą tam dla przyjemności i chlania. I to z mojej strony tyle.

I na tym zakończę Nowy wpis

Pozwolę sobie przedstawić moją opinię w kilku punktach, a zatem: • Firma absolutnie nie zachowuje terminowości wynagrodzeń. Płacą kiedy chcą i jak im się podoba, na wynagrodzenie w terminie nie ma co liczyć, a przepisy prawa pracy w tym zakresie mają sobie za nic. Z resztą ogólnie przepisy mają za nic. • Stosują przymus pracy z doliczeniem obowiązkowych nadgodzin, za które nie wypłacają wynagrodzenia, a oferują jedynie dni wolne, których nie ma jak wykorzystać, bo ciężko wyegzekwować przysługujący w ciągu roku urlop. • Pracownik nie otrzymuje prawa dostępu do pasków wynagrodzeń, aby sprawdzić jakie składniki wynagrodzenie zawiera, tak samo nie ma możliwości sprawdzenia ile urlopu zostało wykorzystane, a ile jeszcze pozostało, z doliczeniem dni wolnych za nadgodziny. • Pracodawca za dojazd do pracy zwraca śmieszne pieniądze w kwocie 10 zł za bilety, jako argument podając "bo w internecie jest tak napisane". Shapeau bas za rozeznanie cenowe na rok 2022/2023. Idąc tym tokiem myślenia, pewnie paliwo w Polsce też kosztuje 2,50 za litr. • Jesteś oceniany na zasadach "stary i nowy pracownik", a nie pod względem umiejętności. Jak jesteś nowym pracownikiem, to jesteś traktowany gorzej. Problem jest w tym, że nie wiadomo kiedy znika status nowego pracownika, a kiedy następuje starego pracownika i ostatecznie kto o tym decyduje. Przysłowie rzecze, że nawet najstarsi górale tego nie wiedzą. I teraz najciekawsze. Wyjazdy za granicę. • Praca mniej więcej 230 godzin w miesiącu. O wypłacie za nadgodziny zapomnij, bo nie jesteś wybrańcem jak niektórzy. Może Ci się oberwie raz na jakiś czas, a może nie. Kto wie. • Kierownik lubi cie gdy trącasz to i owo, a gdy nie to masz ciosane kołki na łbie. Najlepiej wkupic się w jego łaskę dobrą gorzałką, wtedy skaczesz w klasyfikacji do góry. • Na każde zapytanie o organizację pracy odpowiada "nie wiem". Nie ma z jego strony kompletnie informacji zwrotnej czy praca idzie w dobrym czy złym kierunku, a jak coś mu nie pasuje to na Twój temat rozmawia z innymi pracownikami. Dowiadujesz się potem, że jesteś już praktycznie zwolniony, chociaż nawet nie odezwał się do ciebie słowem i nie masz kompletnie zielonego pojęcia o co chodzi. • Pierwszy wyjazd to próba, albo się kierownikowi spodobasz pod względem aparycji, uległości i lizostwa, albo nie. Jak nie, znajdzie każdy powód dla którego już więcej w delegacje nie wyjedziesz. • Środa to taki mały piątek, a potem już jest tylko podwójny gaz, oczywiście mam tu na myśli "Żywiec Zdrój podwójny gaz" ;) • Wiadomo idąc zasada stary i nowy pracownik, nowy bez względu na to w czym się specjalizuje i tak idzie do najgorszej roboty, bo wybrańcy muszą mieć ciepło, sucho i przyjemnie, nie ważne, że każdy pracownik, przynajmniej z założenia powinien być traktowany na równych zasadach. Ale co ja tam wiem, w końcu w Polsce panuje bezprawie dla ww. firmy. • Chcesz coś osiągnąć, wykorzystać swój potencjał, doszkalać się? Zapomnij, tu zaczynasz i kończysz na tym samym stanowisku (o ile jakieś ci przydzielą), a o zapytanie w czym się specjalizujesz możesz liczyć jedynie na rozmowie wstępnej. Podsumowując, praca w tej firmie jest totalnie bez perspektyw. Piękna reklama firmy na portalach społecznościowych, wspaniałe warunki pracy i wiele różnych możliwości, okazują się (usunięte przez administratora) owiniętym w złote opakowanie. Na koniec dodam, że nie generalizuję, bo spotkałem w tej firme wielu bardzo fajnych, sympatycznych współpracowników, z którymi naprawdę fajnie się pracowało i którzy pracowali solidnie bez trącania, ale jeśli firmą psuje się od korzeni to żaden człowiek nie pomoże. Tym bardziej jeśli jest traktowany w taki sposób, a nie od parady mówi się, że to pracownicy stanowią filar przedsiębiorstwa. Należałoby rozważyć zwolnienie niektórych osób, które jedynie co robią to działają na szkodę tej firmy. Oczywiście moje zdanie jest subiektywne i każdy na własnej skórze może się przekonać lub też nie, jak to wygląda od wewnątrz.

GN-KNIT Nowy wpis
@I na tym zakończę

Barbara

Mąż szuka pracy w temacie ogólnobudowlanym, parę lat doświadczenia w zawodzie. Na jakie stawki na początek mógłby liczyć? Jest jakiś okres próbny? Czy jest potem możliwość, żeby dostać umowę o pracę?

@Barbara

Najlepiej jakby mąż umówił się na rozmowę wstępną, proszę dzwonić pod nr telefonu 501 144 235. Istnieje możliwość pracy również za granicą.

Kamil

Dzień dobry, czy firma GN-KNIT BUILDING nie szuka operatora żurawia samojezdnego ? Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć będę bardzo wdzięczny pozdrawiam. Interesuje mnie praca w PL jak i za granicą.

@Kamil

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą, niestety na chwilę obecną nie poszukujemy operatora żurawia samojezdnego. GN-KNIT

Czy kandydat na stanowisko Senior QA Engineer (Automation) w firmie Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Olsztyn
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Olsztyn
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
To nie istotne

Opinię o pracy i pracownikach jak i kierownictwie mam dobrą. Mili ludzie można się dogadać porozumieć z kierownictwem i ogólnie polecam. Niestety jeśli chodzi o wypłatę... no cóż... termin do 10 dnia miesiąca A ja nadal jej nie otrzymałem... przez telefon zostałem poinformowany że według Pani nie należy mi się zapłata za urlop za zwolnienie i ogólnie chyba mają tak super kadrową że jej wyliczenia wypłat mimo zawodu są podważane i nie wypłacane bo się nie należy. Przez telefon usłyszałem trzy kwoty ale niby dostanę najniższą... poczekam kilka dni to może dostanę A może nie dostanę reszty bo przecież się nie należy... ogólnie zamierzam iść do inspekcji pracy z tym faktem ponieważ pracodawca ma obowiązek wypłacać wynagrodzenie w terminie A nie kiedy mu się zachce bo według niego się nie należy chociaż kadrowa wyliczyła inaczej. Za każdy dzień zwłoki należą się odsetki karne ale tego też się pewnie nie doczekam bo przecież się nie należy... prace polecam kierownictwo w porządku no ale cóż... jak Pani przez telefon sobie zachce tyle wypłaci i kiedy jej się zachce... pomijam już opryskliwość i kłamstwo ze strony Pani z którą rozmawiałem...

GN KNIT
@To nie istotne

Szanowny Panie Danielu. Umowę o pracę podpisaliśmy 14 września, od tego czasu przepracował Pan 2 dni (17 i 23.09). 24 września wystąpił Pan o urlop na żądanie, ale nie nabył Pan jeszcze do niego praw. Pozostałe dni stanowią nieobecność nieusprawiedliwioną. Wynagrodzenie zostało błędnie naliczone, dlatego nie zostało wysłane w piątek 8 października ale w poniedziałek 11 października (10ty przypadał w niedziele). O wszystkim został Pan poinformowany w rozmowie telefonicznej 11 października. GN KNIT

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek?

GN KNIT

Wynagrodzenie zależy od stanowiska o jakie kandydat ubiega się i od jego doświadczenia. Wszystkie warunki omawiane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej, w biurze firmy. Forma zatrudnienia w GN-KNIT to przede wszystkim umowa o pracę. Od całego wynagrodzenia, które pracownik otrzymuje odprowadzane są składki ZUS i należne podatki. Wypłaty są realizowane do 10 dnia każdego miesiąca, przelewem na wskazane konto. Osoby zainteresowane pracą w GN-KNIT zapraszamy na rozmowę.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

GN-Knit

Tak, nowo zatrudnieni od pierwszego dnia otrzymują umowę o pracę.

Czy trzeba znać języki aby zacząć prace w firmie?

Gn-knit
@Marcin

Jako pracownik ogolnobudowlany, nie trzeba. Jako inzynier/kierownik budowy bioracy pod uwage prace w delegacji, tak. Pozdrawiam

Łysy

Panowie jak to wygląda na produkcji - stanowisko spawacz monter, wynagrodzenie, sprzet, ciuchy itd. Pracuje sie w godnych waarunkach czy plecy trzeszczą w pracy?

To forum pracownicze a ponieważ firma jest dobrym pracodawcą więc trudno zrozumieć o co chodzi?

Były podwykonawca

Moim zdaniem beznadzieja jako podwykonawcy, za wszystko mandat, kupa robót wykonanych za kogoś z polecenia kierownika nic na papierze, Oprócz mandatów najgorsze jest to że w GN można było też dopatrzeć się rażących błędów. Jak poprosiłem o wersję papierową a nie słowną dopieprzano się do mnie jeszcze bardziej.

GN-KNIT B.D.
@Były podwykonawca

Opinia jest anonimowa i nie wiadomo jakiej konkretnie sytuacji dotyczy, dlatego trudno mi się do niej odnieść. Zapraszam do naszego biura w Olsztynie, aby wyjaśnić nieporozumienia. Do tej pory wszystkie tego typu sprawy udawało nam się rozwiązywać. Filip Borejko - Członek Zarządu GN-KNIT B.D.

budowlany

Totalne DNO, nie polecam.

Ml
@budowlany

To chyba jakiś fake news wg mnie jest całkiem ok ciężko szukać takich firm w Polsce ja polecam

Czy ktoś z Was podejmował niedawno pracę w Gn-Knit Building Division? Widziałam na stronie internetowej firmy, że obecnie poszukiwani są pracownicy ogólnobudowlani. Czy kogoś z Was zainteresowało to stanowisko? Jeśli tak, to więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: http://gn-knit.com/praca/

GN KNOT

Dno totalne, nie polecam

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jaka atmosfera w pracy?

Jarosław

Otóż sprawa wygląda nieco inaczej, gdy składa się ofertę i czeka się na rozstrzygnięcie np. przetargu a inaczej w sytuacji, kiedy Państwa pracownicy Pan F. i Pan M. proszę mnie, aby pojechać z nimi do inwestora i wytłumaczyć skąd biorą się koszta w mojej ofercie. Oczywiście pojechałem na to spotkanie, wierząc w dobrą współpracę z Państwa firmą i to, że podejmiemy się robót zawartych w ofercie. Przecież nie omawiałem z inwestorem przypadkowych kwestii technicznych, tylko kwestii technicznych opartych na mojej ofercie. Wiecie Państwo i ja też wiem, że branża elektryczna była decydująca w wyborze oferty przez tego inwestora. Później kilkukrotnie rozmawiałem z Panem M, który na moje pytania dotyczące tej inwestycji mówił, że w trwają jakieś sprawy formalne i realizacja inwestycji rozpocznie się prawdopodobnie na jesień 2016r. Jeżeli chodzi o aktualizacje oferty, to owszem nie przesłałem jej, ponieważ już wtedy wiedziałem, że wysyłacie Państwo zapytania cenowe do innych zaznajomionych mi firm, zresztą to właśnie te firmy poinformowały mnie o tym fakcie. Jesteście Państwo głównym wykonawcą tej inwestycji, a inaczej wygląda sprawa podwykonawców takich jak moja firma, których trud i poświęcony czas na WYGRANIU oferty, skutkował zapewne wyborem tańszego podwykonawcy. Patrząc z punktu prawnego, rekompensata się nie należy, jednak Państwa kręgosłup moralny powinien mówić co innego.

Jarosław

Nie polecam tej firmy szczególnie dla podwykonawców. Pomogłem tej firmie wygrać ofertę, poświęciłem czas na wyceny i spotkania z inwestorem, a firma GN-Knit odwdzięczyła mi się tym, za moimi plecami wybrali innego podwykonawcę.

@Jarosław

Panie Jarosławie, przykro mi, że został Pan z Takim poczuciem, tym bardziej, że przy poprzednich zleceniach współpraca układała nam się dobrze. Przypominam, że Pana firma, ElektroJar, dostała od nas prośbę o zaktualizowanie swojej oferty, z uwagi na zmianę projektu wykonawczego. Niestety nie odpowiedział Pan na ponowne zapytanie. Pomijając powyższe, chciałam nadmienić, że złożenie oferty nie jest równoznaczne z dostaniem zlecenia. Nasza firma również wielokrotnie ponosiła koszty związane ze złożeniem oferty, czasami nasze zaangażowanie było naprawdę bardzo duże. Nigdy nawet nie pomyśleliśmy, żeby domagać się rekompensaty za to, że ktoś nie wybrał naszej oferty. Niestety takie jest ryzyko, że poniesione nakłady nie zwrócą się, wpisuje się to w koszty prowadzonej działalności. Jeżeli ktoś nie chce ponosić tego ryzyka to powinien z góry określić cenę za złożenie oferty, lub odmówić jej składania. Z poważaniem Wanda Gołombek

@GN-KNIT

Rozumiem że brakuje Państwu argumentów a jedyną odpowiedzią jest "plusowanie" swoich komentarzy. Tak czy inaczej utwierdziliście mnie Państwo w przekonaniu, żeby przestrzec innych podwykonawców.

Olsztyn

Rozmowa kwalifikacyjna przyjemna. Pani prezes miła i sympatyczna wszystko jasne i zrozumiale. Firma wydaje się być stabilna. Wynagrodzenie do 10-go każdego miesiąca zatrudnienie na najniższą krajową + premia ok 986 zł. Moim skromnym zdaniem firma godna polecenia

GN-KNIT

Przykro mi, że nie zrozumieliśmy się w sprawie zasad wynagrodzenia na rozmowie wstępnej, stawka uzależniona jest od kwalifikacji kandydata. Wymieniona przez Pana kwota 13 zl netto za godzinę to jest stawka podstawowa z premią (wszystko podlega opodatkowaniu i ozusowaniu), dodatkowo wypłacamy diety, jeżeli praca jest poza Olsztynem (zapewniamy zakwaterowanie i posiłki regeneracyjne), nadgodziny są rozliczane w systemie 12 miesięcznym. Proszę śmiało pytać jeżeli zasady są niezrozumiałe. Życzę powodzenia. Wanda Gołombek

jaaaaa

witam prosze o napisanie jak jest w tej firmie ile placa na godzine bo tam sie wybieram proponuja mi 13zl na godzine w tym diety praca po 10 god dziennie nadgodziny przechodza w premie uznaniowa i to jest dlamnie troche chore.

Zostaw merytoryczną opinię o Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek - Olsztyn

• Jak się pracuje w Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek?

Zobacz opinie na temat firmy Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek?

Gn-Knit Building Division Wanda Gołombek
2.6/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Plac Ignacego Daszyńskiego 6
    10-586 Olsztyn