Hanyang DMP

Świdnik

Opinie o Hanyang DMP

Zuzanna

@święty mikołaj rozumiem, że warunki zatrudnienia w Hanyang DMP nie satysfakcjonowały Cię. Z Twojego wpisu wynika również, że nie mogłeś liczyć na podwyżkę. A jak wyglądała kwestia podnoszenia kwalifikacji w obrębie firmy? Czy pracodawca organizował jakieś szkolenia?

święty mikołaj

Byłem ,zobaczyłem i podziękowałem :) Podwyżki i lżejsze stanowiska tylko po znajomościach. Reszta to minimalna ,pomimo że pracują na takich samych stanowiskach. Starsi walczą o podwyżki,bo niby więcej umieją. W takim razie od czego jest tam inżynieria produkcji,ustawiacze i mistrzowie,bo nawet stary pracownik biegnie po technologa jak coś jest nie tak. Kiedyś nie było tyle stanowisk wzwyż operatora,a teraz pan K TYLKO NAKAZUJE PODKRĘCANIE CYKLI W MASZYNACH,skutkuje to gorszą jakościowo produkcją,ale co tam.... Jakoś trzeba na te górne wypłaty wypracować,a ma to zrobić maszyna i operator przy niej ,ścigając się z taśmociągiem.

Luk

Jak wygląda przerwa w tej firmie skoro maszyny są w ruchu ciągłym? Jakiś inny operator staje za ciebie czy maszyna jest pauzowana?

Zuzanna

Na jakie benefity mogą obecnie liczyć pracownicy firmy?

Bhsjaj

Jako , że nie pracuję i nigdy nie pracowałam w tej firmie , a jednak wiem co się tam dzieje ! Nigdy tam nie zamierzam pracować , bo nie potraficie traktować ludzi , jak należy ! Idźcie się leczyć ! I dajcie ludziom nareszcie wynagrodzenie , które pozwoli im przynajmniej mieć własne mieszkanie itp , a nie z rodzicami !

===
@Bhsjaj 08.03.2017 19:31

Zbieraj puszki.

Aadam

Nie spodziewałem się, że istnieją jeszcze takie zakłady pracy... tzn. obozy pracy... Jedni piją kawę z szefem, a drudzy ledwo żywi zap... na wtryskarkach. Jak to w ogóle możliwe że ludzie pracujący na takich samych stanowiskach są traktowani jako "równi" i "równiejsi"?! skończyłem tam prace i wracać nie zamierzam.

ha,ha
@Aadam 03.12.2016 08:59

Są też myślący i niemyślący. W domu też jesteś niemyślący ?

Zły

Nikt nie pisze, że pracownicy na wtryskarkach wyrzucają dobre wyroby do pojemników z tzw. brakami, żeby mieć czas na "fajkę". Straty są niesamowite. Jak zbliżają się Święta, to są pierwsi do Prezesa o dofinansowanie. Jeszcze nie słyszałem od tych naprawdę pracujących skargi. Narzekają tylko lewusy i kombinatorzy. Zwolnienia od "lekarza", "opieka" (niby). Narzekanie na pensję ? Dopłata do obiadów, dodatek za pranie ubrań, kasa na Święta, a teraz jeszcze duża dopłata dla korzystających z atrakcji sportowych lub SPA. Czas spojrzeć na siebie, co robię dla siebie i kolegów-koleżanki.

Piorytowany
@Zły 03.11.2016 10:36

Sir. Wazelinko Jeśli chodzi o wyrzucanie dobrych wyrobów do pojemników z tzw. brakami najpierw złap kogoś za ręke jak wyrzuca żeby iść palić a później pisz, jak na ten moment chyba nie złapałeś bo już by [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Za straty odpowiedzialny jest conajwyzej stan maszyn/form , ludzie odpwiedzialni za utrzymanie ich stanu, rozbierzność zdania względem nadawania się detali przez kontrolerów jakości. Jeśli chodzi o dofinansowanie biorą je zarówno Ci ktorzy rzeczywiście pracuja na hali , i Ci najmocniej zapracowani pracownicy biurowca którzy mają czas grać w piłeczke ( W czasie pracy) na parkingu przed biurowcem więc o jakim rodzaju opierdalania sie chcesz jeszcze dyskutowac ? Skoro nie slyszales skargi , wystarczy wyczyścić uszy , myśle że każdy lewus i kombinator sie zrzuci na patyczki dla Ciebie, chociaz współczuje Twoim rodzicom nikt nie chciałby mie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i włazidupy w rodzinie. Dodatek za pranie ubrań wstrzymany, warunków szkodliwych ponoć juz nie ma i dodatku też nie bedzie, a swoje spa i sportowe rekreacje mozesz sobie wsadzic w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bo po 8 godzinach harówki w smrodzie i huku ludzie mają mase ciekawszych zajęć, a Ty niestrudzona wkuszajpałko świruj pawiana w tym spa czy gdzie Ci tam odpowiada. Właśnie patrze i widze co robisz dla kolegów i koleżanek, to co awansik na prawe/lewe jądro czy jeszcze za mało wazeliny na ten poziom ?

...
@Piorytowany 17.01.2017 00:57

Gdyby ktoś z biurowca nie powiedział majstrowi co robić, to stał byś z oczami tęskniącymi za rozumem. Nie zrobisz nic. Masz dodatek za pranie, premię, dofinansowanie do jedzenia i siejesz ploty, że nic nie będzie. Dodatek za pranie akurat Tobie nie powinien być wypłacany, ponieważ cuchniesz.

trynia

a są na te wtryskarki w necie jakiekolwiek rekrutacje?

miki

Do gochy i ani.Jaka rekrutacja ?:) Masz znajomości to gdzieś cię wcisną. Masz większe to i podwyżkę może dostaniesz :) Niektórzy już zasadzili klany rodzinne,więc jeśli znajdzie się postronny bez wsparci to tylko minimalna. Na wtryskarkach i owszem -masz znajomości ,to i stanowisko pracy lżejsze możesz mieć,tak to działa. A tak na marginesie,to bardzo rozrasta się administracja w stosunku do ludzi na wtryskarkach.

dmp

ania... współczuje, że nie możesz znaleźć nic innego. Mimo wszystko powodzenia...

dmp

Mobing, kumoterstwo, wyzysk. W trzech słowach opisałem warunki pracy w tym zakładzie. Radzę omijać szerokim łukiem!

tyrtyr

kręci się cały czas, panika jest siana by ludzie się bali że stracą pracę i lepiej pracowali ale nie wiem z jakim skutkiem. ogólnie lepiej unikać.

pracownica

Zastanówcie się ludzie, co Wy wyprawiacie. Strona dotyczy opinii na temat miejsc pracy - osoba chcąca złożyć CV do Han Yanga chce dowiedzieć się z niej jak wygląda sytuacja w firmie, czy pracuje się w niej dobrze, jak wygląda przestrzeganie przez pracodawce zasad bhp, czy praca jest ciężka a wynagrodzenie odpowiednie itd. Nikogo nie obchodzi czy Pan Sz. grał czy nie grał w pingponga. To nie jest miejsce na takie uwagi. Jeżeli chcecie prowadzić tego typu dialogi załóżcie forum zakładowe i wymieniajcie się uwagami. Swoją drogą, jeżeli już posługujemy się nazwiskami - podpisujmy się nazwiskiem. Tego typu donosicielstwo/sianie plot powinno załatwiane być jawnie. Skoro widziałeś, że kolega gra w pingponga w godzinach pracy dlaczego nie podszedłeś do niego i nie zwróciłeś mu uwagi? W twarz zapewne zabrakło Ci odwagi, wolałeś wrócić do domu i znaleźć miejsce ujścia emocji w sieci - bardzo dziecinne zachowanie. I takie osoby chcą szacunku od kierownictwa, poważnego traktowania, poprawienia jakości pracy i godziwego wynagrodzenia. Może zamiast donosicielstwa/siania plot w siedzi lepiej zająć się swoją pracą i starać się stworzyć zespół, współpracować? Zakład łączy wiele osób, pracują w nim różne osobowości - nie każdy będzie pracował należycie, nie każdy się stara, niektórzy nie dają rady - ale każda zmiana to zespół i problemy powinny być rozwiązywane właśnie w tym zespole - dialogiem. Takim podejściem nic dobrego nie osiągniecie a w firmie co raz bardziej jawny jest wyścig szczurów i donosicielstwo. Czy warto? Może to właśnie cecha "młodego zespołu" współczesnych czasów. W takich sytuacjach nie dziwię się starym pracownikom uprzedzenia co do nowych, młodych ludzi przychodzących z zewnątrz. Kiedyś nie do pomyślenia by było, aby kopać sobie nawzajem pod sobą dołki. Pracownicy byli solidarni. I takim podejściem można zdecydowanie więcej osiągnąć, w tym również poprawę warunków pracy. Niejeden pracodawca wykorzystałby negatywne nastawienie pracowników do siebie wprowadzając wynagrodzenie od wyniku - wtedy mielibyście pole do popisu konkurując ze sobą a normy podnosiłyby się same. Moim zdaniem komentarz na temat pracy pana Sz. w ogóle nie powinien się tu znaleźć i jeżeli jest taka możliwość wniosę do administracji o usunięcie go.

YUKU

Ja tam pracuje zapierniczam za dwóch a on sie opiernicza za donosicielstwo i lizusostwo a pinpong jest dla takich jak szulc sprzeda każdego nawet sprzedał swojego majstra ZK i szykuje się za niego

JS
@YUKU 30.10.2015 23:59

achhhh jak to fajnie dowiadywać się intrygujących historyjek o sobie od osób trzcich. YUKU mogę otwacie napisać, że cieszy mnie to że pisząc używasz polskich znaków ;). Mała rada! - najpierw naucz się poprawnej pisowni języka polskiego ( NIEKTÓRZY). teraz wstępnie się zapytam komu, kiedy i w jaki sposób się podlizuję? Bo to mnie rozbawiło :D kolejna sprawa odnośnie majstra - osobiście zapytałem się ZK czy to prawda, śmiejąc się powiedział że pierwsze słyszy takie coś. Odnośnie "wtrącenia" się na jego miejsce? Nie wiem jak tam wygląda u Ciebie pod kopułą ale pisząc komentarz 30.10. na sto procent jest coś nie tak. Przecież od września rozpocząłem nauczanie na studiach xDD - co za tym idzie pracuję od poniedziałku do piątku, fakt ten wyklucza mnie z przynależności do zmiany, ponadto przestałem być zastępcą majstra ;). Dodam od razu że studia 3,5 roku ;) jak umiesz liczyć to pewnie ogarniesz w którym roku skończe, kierunek LOGISTYKA - to tak na marginesie by nie było pomówień( po ukończeniu studiów planuję rozpocząć pracę w tym kierunku - czego nie ukrywałem przed nikim i każdy który kulturalnie się zapytał, usłyszał ;) ). Kolejny twój argument ping-pong. Fakt grałem, aż 2 razy ;D, 1-szy zdarzył się przed pracą ( dokładnie przed 2 zmianą) z kim grałem? z tą samą osobą z którą grałem również 2-gi raz ;) ( nie będę używać nazwisk bo nie jestem takim bezmózgiem jak Ty by wtrącać niepotrzebne osoby oraz siać zamęt). Odnośnie drugiego razu, zdarzył się pod koniec 2-giej zmiany ;) fakt źle zrobiłem moja wina... ( trafie do piekła ]:- ) tu się tłumaczyć nie muszę. Zrobiłem to zrobiłem, każdy się dowiedział, odbyłem rozmowę z majstrem i poważne upomnienie. Jak widać każde twoje argumenty zostały podważone, bądź wytłumaczone, oczywiście czekam na odpowiedź odnośnie mojego podlizywania. ;) I pozostał fakt "opierdalania się" chciałbym rozwinąć ten wątek. Pracuje jak każdy z tygodnia na tydzien na innej maszynie. Prawie nigdy nie robie z tego problemu ;D, Ty piszesz że "zapierniczasz za dwóch" - powiedz mi jak ;D w maju 2016 minie 4 rok mojej pracy tutaj, i nie widziałem nigdy nikogo kto pracował na dwóch maszynach na raz. Mało kto większość wykonuje te same obowiązki ( polerowanie, wynoszenie braków, zsypywanie surowców/zasypywanie suszarek, zasypywanie krystalizatora itd.) tak więc dalej nie rozumim, więc prosze wytłumacz mi w jaki sposób pracujesz "ciężej". Acha, wyprzedze odpowiedź odnośnie tego, że nie raz ( no dobra często ;D ) siędzę przy maszynie, to nie musi być fakt że sie opierdalam. Może poprostu jestem szybki ^^ zwinny ^^ i umiem ogarnąć sobie prace tak, by szybciej skończyć niektóre czynności ;D ? ( ale zgodzę się nie raz się opierdalam ! :D, jestem tylko człowiekiem. Ale wydaje mi się, że każdy ma takie chwile ;P) Nie jestem pewny czy wszystko wypisałem/napisałem, boo zwyczajnie teraz się opierdalam i nie chce mi się przewinąć strony do góry by spojrzeć na twój komenatrz. Ale napisze tak, wydaje mi się że jesteś zwyczajną pierdołą, co myśli że za piękny uśmiech ( którego i tak nie masz , uwierz mi mam ładniejszy ;DD) będziesz zarabiać grubą kasę ( a odnośnie moich miesięcznych dochodów - mam tyle samo co wszyscy, jak mi nie ufasz mogę pokazać kwitek) nic nie robiąc. Ja teraz jak widać zacząłem iść do przodu, chodzi mi o studia i poważne myślenie o przyszłości [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dopiero teraz... xD, troche leniwy jestem wiem :P) a Ty jak widać widzisz w tym problem. Rozumiem, aż mi żal.. Albo i nie. Jeśli masz jaja to powiedz mi to prosto w oczy, przy świadkach - kierownictwie - policji - prezydencie - astronautach - przybyszach z innej planety, czy nawet zmotowanym plastikowym gnomie czychającym w ciemności na małe i duże dzieci bojących się zapytania mamusi o pozwolenie na wyjście siku. A nie jeste [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] gnidą i chańbisz moje nazwisko na ogólnodostępnym forum, gdzie każdy może wejść i siać ferment dalej, bądź może mi to w inny sposób zaszkodzić. Może TY osiadłeś na laurach i chcesz być szarym pionkiem w firmie, ale ja nie ! Tak jak i wielu innych ludzi którzy cokolwiek potrafią. Mogę podejrzewać, że jedno oka, jedno ręka z dwoma palcami i jednym zębem, baba z kut*sem jest bardziej rozgarnięta w pracy/ na stanowisku, niż Ty ;P. Aaaale to tylko moje ciche zdanie. Także czekam na odpowiedź, a jeszcze bardziej na usłyszenia tego na własne uszy. Z poważaniem, możesz pocałować mnie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] D bo i tak nie udało się Tobie zabłysnąć. PS: Odnośnie emotikonek ( jeśli nie wiesz co to są emotikonki oraz nie znasz ich znaczenia- użyć wyszukiwarki "spoiler" - www.google.pl ) odnoszą się do mojego podejścia czy też odczucia tudzież wyraz mojej twarzy xDD )

Tomek Rzemieniak

Przyjdź do mnie. Zagramy razem i nie zazdrość komuś, tym bardziej na forum, gdzie ludzie chcą wiedzieć coś o pracy, a nie o Twoich problemach z akceptacją u znajomych z pracy.

YUKU

NIEKTUŻY MAJĄ DOBRZE NP.SZULC TO LIZUS DONOSICIEL I ZAMIAST PRACOWAC TO PÓŁ ZMIANY GRA W PINPONGA BO JEMU WOLNO ZA DONOSZENIE NA KOGOŚ MA FORY

IWO

Dlaczego wypowiadają się ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia Jest źle ale jeżeli chodzi o układ lepiej taki niż wcale. Nikt nie odezwie się ani słowem tylko za plecami gadają Walczcie razem a nie paczcie się że wam ktoś załatwi większy skutek byłby jak by wszyscy razem poszli W gromadzie siła. A nawiasem mówiąc to kadrówka jest przeciwko nam zamiast z nami

kajman

Zarobki :) Dla popleczników i lizusów którzy mianują się starymi pracownikami. Reszta z kotła niedawno dołączona do układu zbiorowego pracowników ,bo w innym przypadku starzy straciły by przywileje tzw-wypłat jubileuszowych.Teraz musisz pracować 15 lat w tym zakładzie,aby być pełnoprawnym pracownikiem układu zbiorowego.Nie ma znaczenia,że pracujesz ponad 10 lat w tym zakładzie i możesz mieć ponad 20 lat pracy w innym.Związki mają gdzieś szarego pracownika,bo dbają tylko o swój imaż i podpisują układy między sobą a pracodawcą .Bierzesz urlop na żądanie to zabiorą ci premię(170)Idziesz na zwolnienie nawet 1 dzień,tyle samo.Za pracę w święto czy niedzielę zero dodatku.Zachęcam więc chętnych -zaczynasz od minimalnej,a do kiedy ???

pustehaki

nie polecam nagromadzenie polaczków, że głowa boli, a zarobki lepiej przemilczeć.

buba

Dlaczego nie 'negocjujecie' wynagrodzenia"?; jako pracownicy wieloletni (de facto- sumienni), zgłaszajcie, nagłaśniajcie problem. Upokarzającym jest stawka za jaką pracujecie na "chrześcijańskich" dorobkiewiczów!

kolo

Macie rację,jeszcze tyle wypadków przy pracy odkąd dyrektorem jest polak w tym zakładzie nie było. Ten ciągły bat nad pracownikami i prace za trzech -to skutki zastraszania i nie tylko.Zabrali pracownikom wszystko co było do zabrania,łącznie z premiami. Jest jawna dyskryminacja pracowników.Etaty obsadzone ludźmi niekompetentnymi ,którzy wymagają od innych ,a nie od siebie.Nie polecam tej firmy,no chyba że chcesz pracować na minimalnej i liczyć na cud.

gość

Układ jest ale na umowę zlecenie można pracować dodatkowo ;;królowa'' rano pracuje w biurze a po 16 na produkcji montuje detale na które sama wyceniła a żeby mieć więcej kasy to umowę pisze na emerytów żeby nie płacić ZUS

gosc

opinia ofirmie prawdziwa.Jak dyrektorem był Koreańczyk to pracownikom było lepiej.Teraz dyrektorem jest Polak i jego zastępczyni ,a słowo mobing to mało powiedziane.Zarabia tylko ,,królowa:: piszą umowę zlecenie na swoją rodzinę.

żaba

Praca w systemie cztero-zmianowym. Najniższa krajowa+ dodatek za noce(około 60zł),praca w ruchu ciągłym i tylko 1 wolny weekend w miesiącu. Brak perspektyw na wyższą płacę nawet po 5 latach pracy. Pracując przy maszynie dostaje się dodatkowe prace-jest ciężko.Ludzie tam pracujący twierdzą ,że dochodzi do mobingu. Nie polecam,bo tam panoszy się ,,król polak z królową,,,a firma jest koreańska.Za płace nie utrzyma się samego siebie ,nie mówiąc o rodzinie.

misiek

zgadzam sie. jak mozna tak pracownikow traktowac.

ojojoj

Pracuje sie świątek piątek i niedziela na 3 zmiany za najniższą stawkę. Po prostu potrzebują taniej siły roboczej. Nie polecam.

krowa

Bardzo niskie zarobki, ale dobry fundusz socjalny, niewielki rozwój

Zostaw opinię o Hanyang DMP - Świdnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Hanyang DMP