Opinie o Redos w Nowy Tomyśl

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Redos. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Redos na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Redos w Nowy Tomyśl

Ciekawy

Witam. Pojawiło się ogłoszenie na montera zabudów i elektryka/montera. Mam 23 lata zawód wyuczony elektromechanik obecnie operator maszyn wykonywany. Na jakie pieniądze mogę liczyć w przypadku jednego i drugiego stanowiska?

Dział Personalny
@Ciekawy

Jeżeli jest Pan zainteresowany pracą oraz jej warunkami to zapraszam na rozmowę. Można zadać każde pytanie, więc dowie się Pan wszystkiego, co jest interesujące. W naszej firmie nie ma zaszeregowań. Jeżeli chodzi o zarobki, to są one zawsze konsekwencją wiedzy, doświadczenia i zaangażowania pojedynczego pracownika. Nie ma dwóch takich samych pracowników wykonujących identyczną pracę. Myślę, że prośba o opinie na takim forum nie jest w stanie pokazać prawdziwego obrazu firmy. To nie to samo co forum użytkowników np. rowerów czy innych urządzeń. Tutaj, jeżeli ktoś jest zadowolony z pracy i zarobków, raczej nie będzie się tym chwalił, a ten co jest niezadowolony z wypłaty, może być akurat nisko opłacany bo brakuje mu umiejętności, wiedzy lub zwykłego zaangażowania. Po prostu zachęcam do samodzielnego odwiedzenia firmy, zobaczenia na własne oczy co i jak i podjęcia samodzielnej, rozważnej decyzji o podjęciu pracy lub nie.

Arkadiusz Pankowski

Witam wszystkich, Do tej pory nie ingerowalem w tresci publikowane na tym portalu. Zawsze uwazalem, ze kazdy ma prawo do swojego zdania i może ono być zupełnie odmienne od mojego. Szanuje odmienność i uważam to za pozytywne zjawisko. Ja sam nie mam monopolu ani na rację, ani na wiedzę. Mam za to prawo do reakcji , gdy zostają naruszone moje dobra osobiste lub firmy którą prowadzę. Nie może być tak, że ktoś chowając się za pseudonimem pisze rzeczy niezgodne z prawdą a także takie, które obrażają lub naruszają dobra osobiste ludzi czy osób prawnych. Pewnie niektórych to zmartwi, ale w Internecie nie ma anonimowości. Szczególnie dla osób łamiących prawo. Wiele wpisów, jak choćby pochodzących od „Morgana” albo „Spawacza” czy kilku innych osób narusza obowiązujące przepisy prawa. Nie ma przy tym znaczenia, czy osoby dokonujące takich wpisów wiedziały o istnieniu takich przepisów prawa czy też nie, gdyż obowiązuje tu stara zasada, że nieznajomość prawa szkodzi. Zwrócę tylko uwagę, że zgodnie z art. 23 k.c. dobra osobiste człowieka, jak w szczególności cześć i wizerunek pozostają pod ochroną prawa cywilnego. Zgodnie z art. 24 k.c. ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może m.in. żądać zaniechania tego działania, zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Zgodnie z art. 43 k.c. przepisy o ochranie dóbr osobistych osób fizycznych stosuje się odpowiednio do osób prawnych. Od ponad 25 lat prowadzę działalność i nigdy nikogo nie oszukałem ani nie wyzyskiwałem, uczciwie płace podatki. Rozumiem, że wśród Was mogą być osoby mające odmienne zdanie. Jeżeli ktoś uważa, że go oszukałem to proszę złożyć sprawę do sądu a nie pozwalać sobie na wypisywanie oszczerstw w Internecie. Myślę, że należy ważyć słowa i dobierać je rozsądnie, tak aby nie mijać się z prawdą i nie obrażać innych gdyż zawsze może zajść potrzeba udowodnienia głoszonych twierdzeń. Zgodnie z przysługującym mi prawem, za pośrednictwem kancelarii adwokackiej, w związku z zamieszczonymi wpisami, zamierzam dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego, a gdy zajdzie taka potrzeba również za pośrednictwem Prokuratury. Nie zamierzam dochodzić żadnych sum celem zadośćuczynienia dla mnie samego , ale jestem przekonany, że znajdzie się odpowiednia inicjatywa społeczna wymagająca wsparcia. Jak wiecie jako firma wspieramy wiele inicjatywspołecznych, miedzy innymi dofinansowujemy obiady dla dzieci z ubogich rodzin we wszystkich szkołach naszego miasta. Na pewno będziemy mogli wskazać odpowiedni cel społeczny w ramach odszkodowania. Potrzebujących jest niestety ciągle bardzo dużo. Tak jak napisałem wcześniej, dyskusję i rozmowę uważam za coś twórczego, nawet jeżeli prezentowane są odmienne opinie i odmienne rację. Jednak chciałbym aby dyskusja na forum odbywała się w cywilizowany sposób i przy poszanowaniu praw osób trzecich. Napastliwe i obrażające wpisy, a także formułowanie nieprawdziwych opinii nie mogą być traktowana jako dyskusja lecz naruszanie prawa. Każde kolejne wpisy naruszające dobra osób trzecich spotkają się z naszą reakcją na drodze powództwa cywilnego lub też zaangażowaniem powołanych do tego organów ścigania.

Trailers

Spawacz. Nie mowie ze tacy ludzie sa gorsi, tylko ze najwiecej problemow robia. Nie moga zrozumiec faktu ze ludzie z wyksztalceniem wyzszym zarabiaja wieksze pieniadze. Dla mnie sa to szczekacze, ktorzy podstaw zawodu nie znaja (bo tak jest) , a pyskuja jakby byli niewiadomo kim. Nie mowie ze tacy ludzie sa gorsia, bo nie sa. Ale niech okażą troche szacunku innym. Nazwalem Ich bambrami bo zachowuja sie jakby swiezo z chlewa wyszli i nie maja do nikogo szacunku. Potrafia tylko krzyczec i rzucac miesem.

Spawacz

Do Trajlers: ta wypowiedź i okreslanie ludzi w ten sposób oddaje włwśnie jak firma traktuje pracowników. Takie ma właśnie podejście do osób z niższym wykształceniem choć moze oni mają więcej inteligencji i honoru niz ta cała wykształcona elita redosu. Tu pokazałeś kolego jak się traktuje pracownika i co się o nim mysli. Obnażyłeś prawdziwe oblicze REDOS-u. A co do wypowiedzi Uczciwego to owszem nie ma kopert tylko na umowie o pracę jest fikcja a rzeczywistość jest inna i bardzo zmienna. A to że legalnie idzie na konto to nie kwestionuję i kopert tez nie ma ale forma obliczania pensji to enigma.

Uczciwy

Morgan - sam napisz prawde!! Ja sie pod twoim postem nie podpisze bo to jedno klamstwo. Prubujesz gryzc jak Fjak mały kundelek. Oszczerstwa pod pseudonimem kazdy potrfi rzucac. Jaka reszta bez zadnego dokumentu? Dostales kiedyś cokolwiek w kopercie? Wszystko placone przelewem więc nie ma lepszego dokumentu niż przelew bankowy. W kurza mnie ze ktos taki jak ty pracuje kolo mnie i moze sie codziennie gdzies mijamy.

Trailers

Morgan chlopie jesli jestes czlowiekiem po zawodowce i rzadasz 5 tysi na wyplate to nic dziwnego ze narzekasz. Biurowi sa biurowymi, ludzmi z wyksztalceniem srednim, wyzszym itp. Wiec miej pretensje tylko do siebie ze musisz tyrac za 2 tysiace. Nie jeden bamber powinien sie cieszyc i calowac prezesa po stopach za to ze znalazl w Redosie prace, bo to juz nie te czasy, ze po zawodowie zarabia sie dobre pieniadze.

MORGAN

DO NAGROM: TO NAPISZ PRAWDĘ, ŻE PODSTAWA TO NAJNIŻSZA KRAJOWA A RESZTA JEST UMOWNA NA TWARZ BEZ ŻADNEGO DOKUMENTU. A CO DO PREMII TO TEŻ CHYBA TAKA MAJĄ BIUROWI ALE NIE MY. ZRESZTĄ POZYTYWY MOGĄ PISAĆ TYLKO BIUROWI I TO JESZCZE NIEPRAWDZIWE. ZRESZTĄ I TAK WIEMY KTO TE POZYTYWY PISZE :-)

NAGROM

do MORGAN. Ciołku jeden! Jestem pracownikiem w tej firmie od kilku lat. Co miesiąc pensja na koncie w banku. Wszystkie składki opłacone. Jeśli zdarzyło się chorobowe to wiedziałem, że dostane odpowiednią ilość kasy! BARANIE MORGANIE - zastanów się zanim napiszesz coś przykrego i kłamliwego o firmie w której pracuję!

Spawaczyk

Spawacz. A moze piszesz to, dlatego ze boisz sie o swoja posade? Moze probujesz zniechecic innych? Pracuje juz w Redosie kilka lat i widac z dnia na dzien, ze firma sie rozwija. Wiadomo w jeden dzien Rzymu nie zbudowali, wiec to kwestia czasu i dalszego dazenia do celu, abysmy byli w czolowce firm robiacych zabudowy. Przyszlo duzo nowych, lecz widac ze wiekszosc sie nie nadaje. Niektorym zalezy i to widac, ale jak w kazdej firmie zdazaja sie tez tacy ktorzy nic nie potrafia, nie daja nic od siebie a oczekuja nie wiadomo czego... A Ty spawacz widac ze jestes takim ktory rzada zlotych gor za cwaniakowanie. A pisanie ze trzeba gdzies pracowac dopoki sie nie znajdzie nic innego sobie daruj bo smiech na sali. I nie podpisuj sie spawacz, tylko gluciarz bo widac po Twoich bledach kto ty. A spawaczowi do piet nie dorastasz

Spawacz

To co wszescy piszą dotyczy całego redosu. Nie tylko wybranego działu. Tak samo jest w trailersie jak i na serwisie. Ogólny wyzysk i mydlenie oczu a te pozytywy to chyba pisze sam prezes lub ktoś na jego poleenie by wciągnąć w polemiką i wyczuć kto smie źle pisać o redosie. Fakt jest taki, ze jak tu człowiek przyjdzie to pracuje bo z dnia na dzień roboty się nie znajdzie ale to jest jak ktoś juz wyzej napisał plantacja z niewolnikami. Ludzie jak nie musicie to sie tu nie pchajcie bomiodó nie ma a teraz jak mamy do wykonania wielki kontrakt w trajlersie to pujdą po trupach żeby go zrealizować a człowiek będzie tradycyjnie przedmiotem i pionkiem w grze. BO TAKI JEST PREZES !!! Że też taka firmą się nie zainteresuje urząd skarbowy lub PIP.

Bezradny

Pomocny, powiedz mi w którym miejscu na spawalni masz akord? Po co sie wypowiadasz jak nie masz zielonego pojecia co i jak. Ogolnie na slusarni jest fajna atmosfera i jest w porzadku. Ale jest ta sama sytuacja co na innych dzialach. Ludzie wiecznie nie dadzą sie wykorzystywac. Mam do czynienia z spawaczami na codzien i widac ze to tylko kwestia czasu, aby ktoś rzucil wypowiedzeniem.

Andre

Pod warunkiem, ze prezes wie co sie dzieje na firmie, a nie ze osoby pomiedzy Nim a pracownikiem mydlą Mu oczy

@Andre

Przeczytałem wszystkie opinie bardzo dokładnie i jedyne nasuwające sie stwierdzenie to porostu żenada... Większość osób zabierających głos próbuje w sposób wyniosły, merytoryczny, elokwentny naubliżać firmie i to w dodatku anonimowo... Jeżeli te wszystkie opinie są prawdziwe to niefajnie ponieważ każdy zasługuje na jednakowe traktowanie i szacunek... Pamiętajcie każda organizacje ta czy inna tworzą ludzie, rowniez wy ja tworzyliście pracując tam. W takim razie chciałbym zapytać ile dla firmy daliście od siebie? Co zrobiliście dla tworzenia dobrej atmosfery? Co zrobiliście dla poprawy sytuacji? Z wypowiedzi wynika że nic, radzę czasem uderzyć sie w pierś i przemyśleć pare spraw. Najpierw dajcie wiele od siebie, wykazujące sie, pokazujcie swoją wartość i fach a później mówcie o swoich oczekiwaniach, poprostu rozmawiajcie... Niestety dziś to już nie te czasy że czy sie stoi czy sie leży to wypłata się należy... Proponuje aby wszyscy łącznie z osobami zarządzającymi Redosem zapamiętali że wielkie rzeczy tworzą mali ludzie a zależność między jednymi a drugimi jest przeogromna... Na koniec dodam że nigdy nie byłem powiązany z którakolwiek ze stron a wnioski wyciągnąłem tylko i wyłącznie na podstawie powyższych wypowiedzi...

Tyran

Odmlodzila sie, co nie oznacza ze polepszyla. Jest duzo osob takich, ktorzy przychodza i nie maja zielonego pojecia o tym fachu. Nie powiem, bo sa ludzie ktorzy na prawde sie staraja i widac ze na prawde maja fach w reku, ale... Ale nie wiadomo, czy wladza bedzie potrafila takich ludzi docenic, a bez takich osob ta firma za dlugo na rynku sie nie utrzyma. Pablo, nie wiem jak jest dokladnie z tym dzialem, ale w Trailersach jest identyczna sytuacja jaka opisalem wyzej.

Pawlo

do Były pracownik: A może jednak coś w tej firmie się zmieniło? Z wcześniejszych wpisów wnioskuję, że kadra "odmłodziła się" co może oznaczać zmiany na lepsze. Dodatkowo: doświadczenie uczy, iż na forach z reguły piszemy o złych rzeczach a o dobrych już nie... Dlatego Twoją opinię traktuję z przymrużeniem oka. Wolę myśleć, że w każdej organizacji pracują cenni dla niej ludzie a nie: cyt. "Ci co nie umią sobie znaleźć lepszej pracy lub boją się jej szukać..." Jaka jest ta firma? Dowiemy się jak będziemy tam pracować :)

W Redosie zostali tylko Ci co nie umią sobie znaleźć lepszej pracy lub boją się jej szukać. Każdy kto się cenił już opuścił tą śmieszną firmę i z tego co wiem są zadowoleni. Ja się o tą "firme" tylko otarłem ale doświadczyłem wiele idiotyzmów i paranoi. Naprawdę jak ktoś myśli o poważnej pracy przynoszącej satysfakcję to NIE REDOS bo szkoda czasu. A co do wcześniejszych negatywnych komentarzy to może niektóre z nich są ubarwione ale faktycznie oddają istotę sprawy i opisują faktyczna sytuacje i atmosferę firmy. PO POSTU NIE POLECAM !!!

Pablo

Witam panowie i panie. Widze ze tu dyskusja rozwija sie na temat firmy Redos. A ja mam takie pytanie: Czesto widac ogłoszenia do Redos Trailer. Co sądzicie o pracy na tym dziale? Dokladniej mi chodzi o stanowisko spawacza, bo takowe ostatnio widziałem. Orientujecie sie czy wymagane są uprawnienia, czy moze firma ma mozliwosc rozwoju i zdobycia takowych kursow? A i jeszcze jak z platnosciami na tym stanowisku? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pomocny
@Pablo

Jeżeli chodzi o kursy to na pewno będziesz miał szanse zrobić każdy kurs, który będzie ci w pracy potrzebny. Kursy na spawaczy były robione latem. Generalnie wszyscy chcą pomagać i jestem przekonany, ze oni nie będą z tego robili problemu, żeby zrobić nowe. Słyszałem, ze na wiosnę chcą rozbudować spawalnie, więc będą potrzebować spawaczy. Zarobki są dobre jeżeli odpowiada ci akord. Jak chcesz pokazać co potrafisz na pewno dasz rade :-)))

Prostownik

I po co te kłótnie ? Oczywiście, że na serwisie jest dużo gorzej jak było rok temu ale Wy się sprzeczacie na forum a ten co doprowadził do tej sytuacji rozkłada następny serwis w Nowej Soli. Oczywiście nasza firma jest DZIWNA ale gdzieś pracować trzeba zwłaszcza dopóki płacą. Wielu zapowiadało odejście z firmy i w końcu odeszli tak wiec jest to kwestia czasu by znaleźć coś odpowiedniego. A jak koś nie jest zdecydowany to niech po prostu pracuje i nie narzeka, że nie umie swego życia wziąć w swoje ręce i daje się wyzyskiwać kapitaliście. No i jeszcze pozdrawiam lizusów z warsztatu i tzw. śmiesznej kadry zarządzająco-obsługującej.

arek

Zastanawiam się, dlaczego aREK NIE USUNĄŁ JESZCZE TYCH WPISÓW? NIE WIE ŻE MOŻNA? Kochani, nie nakrecajcie się tylko szukajcie innej roboty. Życie jest tylko jedne a takich aRKÓW PEŁNO.

Zadowolony :-)
@arek

Ja mysle, ze on nie usuwa tych wpisow specjalnie. Kazdy myslacy wie, ze najwiecej ochoty na pisanie mają ci niezadowoleni. Zadowoleni nie piszą bo są po prostu zadowoleni. Dlatego zawsze wpisow negatywnych bedzie wiecej. Jak Arek zacznie moderować to forum to bedzie sztuczne. Poza tym tutaj są tez wpisy pozytywne. Np mój :-)). Nie wiem jak wy ale mi pracuje sie dobrze. Duzo sie dzieje i ogolnie jest fajna atmosfera. Tylko parking pelen i nie ma gdzie parkować. To chyba też znak, ze zle nie jest :-). Nasze grono stale się powiększa, dochodzą nowi na nowe stanowiska a te smutasy z poprzednich wpisów, mimo ze tak zle, jakoś nie chcą zmieniac pracy ;-)

Karol
@Zadowolony :-)

Nie sięgacie Arkowi do pięt, jak on nie załatwi kontraktów i nie dopilnuje ich wykonania w niemieckim standardzie -czyli waszej pracy- to nikt nie zarobi i nie ma wypłaty , a wy idzcie szukać innej firmy z terminowymi wypłatami pensji ., Komuna się skończyła i jest kapitalizm. Samo nabijanie godzin bez perfekcyjnej pracy i wykonawstwa u Niemców nie przejdzie ,. Nie ma towaru -nie ma wypłaty. To prosta zależność.Jak tego nie kumacie to się nawet do sprzątania kibli nie nadajecie.

:-(

Teraz mamy sytuację jak po pogrzebie. Niby się uśmiechamy a w sercach żal i smutek. No ale cóż nic nie trwa wiecznie i kiedyś się kończy. Szkoda tylko, że do końca się ktoś przyczynia. Jeden winowajca już uciekł a drugi większy uważa, że to nie jego wina. Nawet spotkania integracyjne są już sztuczne i tylko małe grupki wewnątrz się bawią w swoim świecie bo rzeczywistość firmy przytłacza.

Osadnik:-)
@:-(

Ty, Smutas, ten co ma żal i smutek w sercu. Na tą integrację trzeba było przyjechać do Klimkowej a nie zapodziać się na zaduszkach na cmentarzu. Zapewniam że miałbyś zdecydowanie lepszy humor niż obecna depresja.

Jastrzab
@:-(

Do :-(@ Tylko narzekasz. Jak ci tak zle, a jestes taki dobry w tym co robisz, to sie zwolnij. Codziennie przychodzę do Redosa do pracy ale dzisiaj specjalnie sprawdzilem - nie ma krat w oknach. Możesz po prostu odfrunąć. Jak jesteś orzeł to leć i zdobywaj nowe terytoria. No chyba, że latać nie umiesz i zwykły nielot jesteś ..... Wtedy bym się nie odzywał na twoim miejscu, bo może namierzą twoje ip ...

Kwiaciernia

Wiadomo każdy żyd swój towar chwali. Tu Kwiatek ma racje, że system jak za komuny prawie i skoro bez prezesa nie ma premii to znaczy, że ten system nie jest policzalny tylko uznaniowy na zasadzie widzi mi się. Znam tą firmę z opowieści oraz z rekrutacji, na których byłem. Wrażenie jakie na mnie zrobiła to bardzo negatywne podejście do kandydatów wrzęcz wymaganie by nie rzadaćzapłaty za pracę.Oczywiście zaproszonomnie na drugie spotkanie ale odpuściłem. Bo co to za firma jak nie potrafi okreslić jasno zasad płacy i premiowania tylko opowoadali o górze złota za pancerną szybą. ODRADZAM.

Myślący
@Kwiaciernia

@Kwiaciarnia - Wydaje mi sie normalne ze prezes firmy zatwierdza premie. Jak ty za coś płacisz to też masz prawo powiedzieć " sprawdzam i zatwierdzam". Kierownicy czy ksiegowa maja prawo zrobic blad i chocby z tego powodu sensowne jest zatwierdzanie premii. Zgadzam sie z Lasem, ze chyba nie oczekiwałeś ze od razu na rozmowie ci powiedzą " Tutaj dla pana 5 tysięcy na rękę, dziekujemy ze pan przyszedl" Generalnie to jest tak, ze dostajesz zaplatę za swoją pracę. Moze bylo tak, ze nie potrafiłeś powiedziec co dasz firmie, albo byles nie przekonujący i oni nie chcieli ci powiedzieć ile są sklonni za taka twoją prace zaplacic. Piszesz jakbys byl na conajmniej dwóch rekrutacjach, wiec już raz cie nie przyjeli. Moze zwyczajnie jestes obrazony na te firme i ODRADZASZ, choc twoja opinia nie ma nic wspolnego z obiektywną oceną.

Zostaw merytoryczną opinię o Redos - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w Redos?

Zobacz opinie na temat firmy Redos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Redos?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Redos?

Kandydaci do pracy w Redos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Redos
1.7/5 Na podstawie 87 ocen.
  • Kolejowa 31
    64-300 Nowy Tomyśl