Opinie o BIAP Sp. z o. o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie BIAP Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w BIAP Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIAP Sp. z o. o. w Wrocław

Danuta

Na stronie firmy jest zamieszczona informacja na temat mozliwosci odbycia praktyk studenckich. Jestem studentką i w przyszłości chciałabym podjąć się pracy jako Programista systemów automatyki. Widzę że w firmie jest takie stanowiko i potrzeba osób do pracy. Czy po odbyciu praktyk jest możliwość zatrudnienia młodej ale ambitnej osoby na to stanowisko? Na jakie zarobki może liczyć osoba po studiach?

Programista BIAP
@Danuta

Wysokość zarobków jest zawsze sprawą indywidualną i jest skorelowana z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim zależy od doświadczenia, zaangażowania, posiadanej wiedzy, szybkości "wchłaniania" nowej wiedzy. Firma mocno stawia na profesjonalne zewnętrzne szkolenia programistów. Jeśli ktoś odbywał u nas praktyki studenckie i wykazywał chęć pozostania w firmie, był ambitny i zaangażowany, to po tym okresie kierownik zespołu programistów był w stanie ocenić już takiego pracownika i wspólnie z pracownikiem wyznaczał ścieżkę dalszego rozwoju. Zarobki na tych stanowiskach są na pewno rynkowe (praktyki są płatne), ale najważniejsze jest chyba to, że firma zapewnia udział w bardzo ciekawych i odpowiedzialnych projektach i duże możliwości rozwoju zawodowego poprzez m.in. szkolenia zewnętrzne i współpracę z doświadczonym personelem i to wg mnie jest ważniejsze niż zarobki -szczególnie jak ktoś dopiero rozpoczyna swoją karierę. Ja jestem bardzo zadowolony :-)

Janek
@Programista BIAP

Według mnie najważniejsze są zarobki a dopiero na drugim miejscu rozwój czy jakieś szkolenia. Można wiedzieć jakie są wielki na stanowisku programisty robotyka , bo nie wiem czy jest sens aplikować.

Programista BIAP
@Janek

Chyba nikt na tym forum nie chce pisać o swoich zarobkach i jest to raczej normalne. Ja Ci tego niestety nie powiem bo to nie jest miejsce na takie dyskusje :-) Najlepiej prześlij aplikację na konkretny wakat, a na pewno zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Zgubiony
@Programista BIAP

Jak to projekty są ważniejsze niż zarobki? Nigdy tak nie będzie. Pracownik musi mieć co zjeść i mieć dach nad głową, dlatego dla kandydatów najważniejsze zawsze były, są i będą zarobki

Wiktoria
@Programista BIAP

Dobra dobra, tyle o kasie, a co z benefitami?? Są tu jakieś dodatki pracownicze dodatkowe, poza kasą? Poza szkoleniami, o których mowa wyżej.

KKK
@Wiktoria

benefity są , uścisk dyrektora, czekanie na podstawowy sprzęt komputerowy 3 msc itd.

Potencjalny kandydat

Byłem na rozmowie o pracę i tylko szkoda mojego cennego czasu. Proponowana stawka nijak ma się do moich obecnych zarobków. Pozdrawiam i życzę sukcesów

Zainteresowany zmianą pracy
@Potencjalny kandydat

Można wiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś ?

Wiktoria
@Potencjalny kandydat

Hej, a o jakiej posadzie mowa i właśnie, jaką konkretnie stawkę oferowali? Można poznać kwotę lub widełki płacowe?? I jakieś info z samej rozmowy rekrutacyjne. O co pytali, kto prowadził rozmowę?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w BIAP Sp. z o. o.?

Kierownik

Z tego co mi wiadomo to głównie zatrudnienia odbywają się na bazie umów o pracę ale wiem też, że umowy B2B też istnieją i są dopuszczalne.

Joanna

Czy aktualnie rekrutują pracowników do kancelarii? Nie widziałam nic na stronie internetowej. Wiecie coś na ten temat? Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z warunkami zatrudnienia czy benefitami pozapłacowymi. @Były pracownik, a jaka jest atmosfera wśród pracowników?

@Joanna

@Joanna, aktualne oferty pracy były zawsze wystawiane w serwisie pracuj.pl Nie sądzę, żeby szukali kogoś do kancelarii. Warunki zatrudnienia są indywidualne, ale na kokosy nie ma co tam liczyć ;) Za moich czasów atmosfera była rewelacyjna, nie wiem jak to wygląda teraz.

Paulina

A kiedy tam pracowałaś? :) myślisz ze przez ten czas dużo się zmieniło?

@Paulina

Od tamtego czasu WSZYSTKO się zmieniło, to jest już inny BIAP, stery przejęła nowa prężna osoba z dużym doświadczeniem, a Zarząd już mało co „miesza” się w zarządzanie. Największe pozytywne zmiany firma przeszła właśnie w tym roku i to jeszcze chyba nie koniec…. Oby tak dalej !

@Doświadczony inżynier

Rewelacja! A masz.moze wiedzę czy są jakieś przyjęcia? Nigdzie nie trafiłam na ogłoszenie. A może osobiście warto się wybrać z CV?

@Kamila

Na stronie firmy jak i na pracuj.pl są zamieszczane zazwyczaj aktualne ogłoszenie.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie BIAP Sp. z o. o. na stanowisko Kierownik projektów bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.

Pracuję tu już jakiś czas i szczerze mówiąc dziwię się, że firma ma tak niską ocenę, na którą nie zasługuje. Prawda jest taka że jeśli robisz swoją robotę dobrze to otrzymujesz za to satysfakcjonujące wynagrodzenie. Firma się rozwija, teraz przyjmuje kolejne osoby ponieważ po zmianach działy się rozrastają i zapotrzebowanie jest większe. Zespoły są fajne, dużo doświadczonych osób od których można się czegoś nauczyć.

Nowy pracownik

Potwierdzam, pracuje tu od niedawna i widać tutaj dynamikę w rozwoju, a przy tym super atmosfera i mega lokalizacja.

BIAP Sp. z o. o. chce zatrudnić na stanowisko Automatyk kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 7000 będą osiągalne?

Automatyk BIAP

Jak najbardziej taki wymiar płac jest osiągalny ale przede wszystkim wszystko zależy od doświadczenia.

@Automatyk BIAP

czy wraz z długością stażu pracy można się ubiegać o podwyżkę? Czy raczej to co się wynegocjuje na rekrutacji zostaje potem niezmienne?

@Kamila

Podwyżki są związane ściśle z zaangażowaniem, nabywaniem doświadczenia i ostatnio z waloryzacją. Z tego co wiem, to na okresie próbnym stawki są niższe aby dwie strony mogły się poznać ale podczas rekrutacji można sobie wynegocjować stawkę po okresie próbnym. Wszystko jest kwestią indywidualnych ustaleń z przełozonym.

Alicja
@Automatyk BIAP

Z waloryzacja? Macie jakieś podwyżki inflacyjne? No i jak wyglądają dalsze podwyżki, po okresie próbnym jest a jak to później wygląda? Trzeba podnosić kwalifikacje czy po prostu porozmawiać z przełożonym?

@Alicja

W tym roku 100% załogi dostało podwyżki. Z tego co wiem (m.in. z autopsji) to większość podwyżek była znaczna w stosunku do zarobków z 2021 r. i uwzględniała szalejącą informację. Niektórzy kluczowi pracownicy 2 razy mieli waloryzowane wynagrodzenie podstawowe. Przed końcem okresu próbnego odbywa się rozmowa z przełożonym i wszystko jest ustalane indywidualnie do umiejętności, zaangażowania i odpowiedzialności.

Obecnie firma BIAP Sp. z o. o. poszukuje na stanowiska elektromonter. Czy ktoś składa CV?

Mx2

Od czasu kiedy branża deweloperska zwolniła, zainteresowanie na to stanowisko jest ogromne.

Maria
@Mx2

Czyli konkurencja pewnie jest dość spora? Czego można się na rekrutacji spodziewać?

@Maria

Na rekrutacji sprawdzane są podstawowe umiejętności z czytania schematów elektrycznych i automatyki. Sprawdzana jest również podstawowa wiedza o aparatach i urządzeniach elektrycznych. Zatrudniona osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna tylko i wyłącznie za prefabrykację szaf elektrycznych i automatyki ze strony mechanicznej jak i elektrycznej oraz jeśli ma takie predyspozycje, firma rekrutuje takie osoby na montaż elektryczny i mechaniczny systemów zrobotyzowanych (robotyka przemysłowa).

Jak wygląda praca elektryka ? Jakie wynagrodzenie ? Jaka atmosfera w pracy ? Dlaczego maja rekrutacje .... czy aż tak duża rotacja ?

@123

Liczne rekrutacje wynikają przede wszystkim z gruntownej reorganizacji firmy, która rozpoczęła się z początkiem 2022 roku. BIAP poszerza swoje obecne rynki jak i otwiera się ma nowe wyzwania i nowych klientów.

@Mx2

To jakie działy poszerzają i jakich pracowników najbardziej im trzeba? Co ze starymi pracownikami, zostają na swoich miejscach czy awansują jakoś?

@123

Wynagrodzenie pracowników BIAP jest rynkowego adekwatne do zajmowanego stanowiska, doświadczenia i kompetencji. Ustalane jest indywidualnie z każdym pracownikiem.

@Kamila

Od początku tego roku najmocniej chyba rozwinął się pion robotyki i systemów wizyjnych w którym praktycznie nic ciekawego się nie działo. Teraz podejmują ciekawe i niszowe projekty. Od sierpnia nabyli dodatkową halę na cele tylko robotyki. Tutaj ciągle trwają rekrutacje. Osoby szybko nabywają doświadczenia i awansują. Nadal jednak trzonem firmy jest pion przemysłu i napędów elektrycznych, tutaj też wiele się zmieniło (na dużo leprze), w tym pionie najbardziej poszukują inżynierów budowy i specjalistów od właśnie napędów elektrycznych bo na tym ostatnim stanowisku kilka kluczowych osób na przestrzeni 3 lat odeszło, a pracowali bardzo długo. Ogólnie firma mocno się w tym roku zmieniła, została po prostu poukładana i gdyby nie to, to pewnie większość kluczowych osób już dawno by odeszła.

Jak się pracuje z ludźmi z BIAP Sp. z o. o.?

Mx2

Atmosferę tworzą ludzie. BIAP to zespół doświadczonych fachowców jak i osób które pod ich okiem oraz poprzez liczne szkolenia nabywają nowych kompetencji, stąd współpraca przebiega pozytywnie i przyjemnie.

Czy w BIAP Sp. z o. o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Mx2

BIAP sp. z o.o. podejmuje współpracę w okresie próbnym jak i w okresie czasowym na bazie umów o pracę. Nie praktykujemy zatrudniania na umowy zlecenia. Jeśli pracownik sobie tego życzy, może być to wzięte pod rozwagę ale nie jest to standardem.

Antoni
@Mx2

Czy i jak często zdarzają się w firmie nadgodziny? Co z opinią o tym, że nie są one należycie płacone?

@Antoni

Od roku BIAP przechodzi gruntowną transformację, otwiera się na nowe rynki i podejmuje nowe wyzwania. Stąd tak duża ilość rekrutacji w obecnym czasie. Nadgodziny jeśli występują są odbierane jako wolne dni ale oczywiście nie z pakietu dni ustawowych.

Joanna

@Gregor, pytasz, bo jesteś zainteresowany pracą w BIAP? Jakie stanowisko Cię interesuje? @Pan Nikt, czyli zamiast wynagrodzenia przysługują do odebrania wolne dni, tak? Co jeszcze możecie powiedzieć o pracy w BIAP we Wrocławiu?

@Joanna

W firmie BIAP jest przemiał jak w każdej innej firmie związanej z automatyką. Sam pracowałem w firmie BIAP jakiś czas i muszę przyznać, że jest, (a może raczej była) to świetna firma dla kogoś kto zaczyna przygodę z automatyką. Niestety z biegiem czasu doświadczasz nieuczciwości ze strony Prezesów (a raczej jednego - Pana L.M.) i mega dużego wykorzystania w zamian za brak premii, które teoretycznie mają być zapłatą za nadgodziny. Nie spotkałem się z przypadkiem "odbierania dni", ale nie mówię, że to nie możliwe. Z informacji "w terenie" wiem, że firma przechodzi spore zmiany kadrowe, natomiast parę lat temu bardzo duży kryzys finansowo-pracowniczy.

Gregor

Czy dowiem się coś więcej o atmosferze w pracy? Czy firma rekrutuje aktualnie?

Joanna

Firma BIAP Sp. z o. o. obecnie poszukuje między innymi projektantów branży elektrycznej oraz kierownika projektów. Czy ktoś z Was jest zainteresowany pracą na którymś z wyżej wymienionych stanowisk? Szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.biap.com.pl/pl/articles/84/Praca Widzę, że firma oferuje także praktyki studenckie - czy ktoś z Was wziął udział i na przykład został później w firmie na stałe?

Pan Nikt
@Joanna

Pracownicy super, dużo pracy na wyjazdach i totalny brak kasy za nadgodziny.

BIAP

Na ich sronie internetowej ogłoszenia są cały czas i to nie tylko na jedno stanowisko. Wiem od kolegi, że "minimum 3 letnie doświadczenie" to ściema i nie wymagają żadnego doświadczenia.

Dr OmeC

Byłem na rozmowie u niejakiego M. L. z tej firmy. Takiej niskiej stawki mi jeszcze nikt nie zaproponował od 6-ciu lat. Facet chciał mi dać na początek mniej niż zarabiam teraz i obiecywał złote góry bez pokrycia, że jak się będę wykazywał to jakieśtam premie itp. Ewidentnie szuka jelenia do roboty i nazywa stanowisko kierownik projektu. Kierownik projektu to min. 10 tys. brutto. Inzynier z doswiadczeniem - min 6 tys. na początek. Jeszcze we Wrocławiu! Ciekawe czy kogoś znajdzie...

Pracownicy super!!! (usunięte przez administratora) Bardzo duzoo pracy w nadgodzinach za co absolutny brak kasy. W tej chwili zwolnilo sie 70% zalogi... mowi samo za siebie

Andy

W 2010 część załogi sama się zwolniła (pomimo proponowanych korzystnych warunków pozostania w firmie) zbuntowana przez jednego ze wspólników, odpowiedzialnego za sprawy pracownicze (!!). Firma dała i nadal daje sobie radę, lepiej od "Rozłamowców", o ile mi wiadomo.

Zostaw merytoryczną opinię o BIAP Sp. z o. o. - Wrocław

• Jak się pracuje w BIAP Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy BIAP Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BIAP Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BIAP Sp. z o. o.
1.6/5 Na podstawie 90 ocen.
  • Muchoborska 16
    54-424 Wrocław