Heinrich Thiermann

Uchte

na podstawie 2098 ocen.

Opinie o Heinrich Thiermann

pojawiam sie i znikam pojawiam sie i znikam

Tez bylem u henia ,na brumeloh na sparagach Pamietam co jak co ale obiady byly tam bardzo dobre Kazdy dostawal do obiadu danonka Bylem tam w 2011

Juddy

Ludzie to że zapisujecie się w biurze,nie znaczy że dostaniecie się na halę do pakowania szparagi.Zapisy robią grupowe,a ludzie z biura przysyłani są w ostateczności-w połowie sezonu.

nu nu
@Juddy 28.01.2017 14:46

Masz 100 procent racji w tamtym roku na lehnin na szparagach brali ludzi z biora dopiero na poczatku czerwca jak ludzi brakowala zawsze biera tych co sie zapisuja u gropowej a reszta i jak nie chetnie chca brac z biura jak bylam na motzowie bo udało mi sie dostac z biura to grupowa powiedziala ze mam szczęście ze bylo miejsce bo poszlabym na pole tak jest na motzowie i na lehninie a jak jest gdzies indziej to podobnie bo moja znajoma tez jezdzi i tez sie zapisuje a reszta to fuks i tyle w temacie

adam

Grupowy fraglez ma dobre pola

slawek

na 4 kwietnia dostałem papiery znacie dobrego grupowego co ma dobre pola szparagowe

Kle
@slawek 27.01.2017 10:15

U mnie za stodola rosna takie szpragi, ze dziki sie o nie po nocach bijo!

był i będzie
@slawek 27.01.2017 10:15

Najlepsze pola Szparagowe co jak co ale ma Malik.

Katrina

Witam!Jedzie ktos na szparagi na hale jade pierwszy raz moze ktos sie znajdzie co tez jest w takiej stytułacji ,pozdrawiam!katrina

nu nu
@Katrina 25.01.2017 20:08
Witam!Jedzie ktos na szparagi na hale jade pierwszy raz moze ktos sie znajdzie co tez jest w takiej stytułacji ,pozdrawiam!katr...

Kto ci powiedzial ze dostaniesz sie na hale twoje szanse to 50/50

nina
@Katrina 25.01.2017 20:08

A dostałaś już papiery z terminem,bo ja wysłałam zgłoszenie ale jeszcze nic mi nie przyszło też mam jechać pierwszy raz na szparag.

był

@był 25.01.2017 12:57
Na folie jak jedziesz to musisz mieć wodery albo strój rybacki. Woda po pas w rajkach. Dniówki po 50 euro wychodza srednio....

Dniówka srednio 50euro,na czysto?

adam

Byl ktos na brumeloh

papapa

Moze ktos inny byl na folii? I może cos powiedziec....

Witam . Ja mam termin na 6luty .? Jedzie ktos

krzychu
@M 25.02.2017 21:41
czy pod nr tel kontakt thiermann mozna dogadac sie po polsku?

krzychu
@krzychu 03.03.2017 14:58
ta oczywiście do polski przychodzą dokumenty z numerem który odbiera polski tłumacz więc spokojne bez nerwów...

trzeba wziąć albo śpiwór albo ciepły koc sztucce jakieś talerze lub miski jakiś rondelek lub garnuszek z resztą razem z tym listem od nich jest lista co trzeba zabrać ze sobą i troche kasy trzeba wziąć t troche własnego prowiantu choć tam na wejściu dostajesz zaliczkę 100 euro nie jest źle i co 2 tygodnie można kolejną wziąć bez problemu tylko trzeba dobrze pracować bo jak praca komuś nie idzie to każą w końcu do domu wracać taka prawda ale dla twardych psychicznie i fizycznie to dobra praca a dla kogoś kto jest słaby fizycznie lub psychicznie lub naprawde ma wątpliwości bo coś mu dolega to radze znaleść inne źródło dochodów byłem tam 2 razy to widziałem to i owo pozdro ale ogólnie firma i praca fajna polecam .

sss

Przyszly wam juz papiery na szparagi?

ania

Witam. Chciałabym wyjechać na zbiór borówki do Thiermanna w lipiec i sierpniu,natomiast w pażdzierniku i listopadzie może bedę mogła wyjechać też do Niemiec do pracy sezonowej,ale już winnej firmie.Czy ktoś może mi napisać ile razy w ciągu roku mogę wyjechać do pracy sezonowej w Niemczech.Może ktoś jest w podobnej sytuacji i też pracuje sezonowo w 2 razy w roku i może udzielić jakiś informacji jak to wszystko wygląda.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawia.

Ala
@ania 11.01.2017 20:13

Witam ja wyjeżdzam również do pracy sezonowej w Niemczech dw razy do roku i wygląda to tak że przez pierwsze 3 miesiące pracuję bez podatku a potem mam już naliczany podatek

@Ala 14.01.2017 10:22

Ala masz może mela,jak coś to podaj napisałabym do Ciebie na priv jak to wszystko wygląda.Może mogłabyś mi odpowiedzieć na kilka pytań,byłabym wdzięczna.

Mimi

Witam! Gdzie lepiej jechac na sortowanie borowek w jakie miejsce i jak tam srednio sie zarabia po odciagnieciu socjalu i dojazdu ile na czysto wychodzi za miesiac?

xxxx

Może będzie ale nie takie jak w latach poprzednich, w zeszłym roku było bardzo mało borówki i jedną z przyczyn było jej za duże wycięcie. Jesli będzie to pójdzie kilka moze4 osoby i będą przecinały a właściwie to wycinały tylko suche gałązki na młodych polach. Wiem to od osób które tam pracują.

Obcinania borówki w tym roku prawdopodobnie nie będzie

Pit
@xxxx 04.01.2017 17:41
Obcinania borówki w tym roku prawdopodobnie nie będzie

Skąd wiesz?

maly

Jedzie ktoś w styczniu na obcinanie borowki?

xxx

Nikt w tym roku nie jechąl na folie

@baktus 15.01.2017 06:01
Zdjęcia z kladzenia foli wstawiali Rumuni na fb których mam w znajomych,wiec może oni to opanowali bez Polaków.Mieszkali na Bri...

Witam! Masz racje co do Rumunów w zeszłym roku było ich bardzo dużo, więcej niż w latach poprzednich na folii również, ale Polacy również byli jednak byli mniejszością. Z tymi z którymi rozmawiałem to mówili że była totalna porażka i większość zjechała wcześniej niż planowała. Również mieszkali na Brümmerloh i Uchte.

gigg26
@xxx 18.12.2016 18:58
Nikt w tym roku nie jechąl na folie

ma ktos numer do tirmanna

nawa12

@nawa12 13.12.2016 21:30
orientuje sie ktos czy nie jest przeszkoda tam jechac jesli sie wczesniej bylo na innej plantacji w niemczech w tym samym roku?...

Prawdopodobnie nie można u nich pracować jeśli w tym samym roku pracowało się juz w Niemczech.Chyba że wcześniej była praca na kontrakt.

magda

Gdzie najlepiej się zapisać,chodzi mim o miejscowość żeby pracować przy szparagu na hali,w której miejscowości jest największa szansa żeby się dostać.Dziękuję z góry za wszelkie informacje.Pozdrawiam.

Pit :)

Czy ktoś się wybiera na obcinanie borówki w 2017?

Krzych
@Pit :) 10.12.2016 10:02
Czy ktoś się wybiera na obcinanie borówki w 2017?

Witam . Ja się wybieram na obcinanie borówki . A powiedz Mi ile idzie zarobić tam ? Jak coś wyślij mi smsa ale napisz że z borówek . Oto mój numer 507 487 925

ania

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zgłosić się do pracy w firmie Thiermann i od kiedy zaczynają się tam prace.Jak długo można tam pracować i przy czym pracują kobiety.Z góry dziękuję za pomoc.

domix27
@Marian 05.02.2017 08:10
Jak chcesz jechac na szparagi to jedz do Henia na stronie internetowej firmy jest numer i dzwon do biura....

okej dzięki wielkie z pomoc pozdrawiam ..

@stanislaw 28.01.2017 21:36
W firmie-Thiermann pracowalem kilka razy,1 raz bylem na borowce.Borowke zbiera sie w parach,jest to praca na akord,8,9godz.dzie...

Z tymi obiadami moim zdaniem bym się do konca nie zgodził,dla mnie co rok to coraz gorsze robia :D na pewno nie jak u mamy.A jesli ktos lubi i umnie pracować to od tirmana wróci zadowolony i za rok pojedzie tam znowu.

nowa

Witam.Czy ktoś może mi doradzić do jakiej miejscowośći wysłać zgłoszenie żeby pracować na hali,obojętnie przy czym byle była to hala nie pole.Podane są trzy miejscowości które można wybrać Scharinhausen,Motzow i Lehnin,którą najlepiej wybrać jeśli się jedzie pierwszy raz,żeby mieć największe szanse na hale.Będę wdzięczna za każdą informację.

"zielony":)
@nowa 12.11.2016 16:42

Witam! Jeśli chciałabyś pracować na hali to najpewniej skontaktuj się z firma na scharringhausen i powiedz że chcesz pracować na hali. Do wyboru masz szparag truskawki i borówkę na hali obok głównej siedziby firmy oraz bezpośrednio na plantacji borówki w miejscowości Darlaten. pozdro!

moni

No całkiem sporo zarobiłam

Zuza787

A byl ktoś na truskawkach? Ile można zarobić dziennie?

moni

Sezon 2016 u Henia byl spoko jak zawsze. Atmosfera super a kasa tez ok :) Jestem mega zadowolona. A Wy?

Edi

Chciałam zapytać czy u thiermanna jest Internet,a jak nie to w jaki najlepiej się zaopatrzyć?

Edi

mimi

Witam! A ja mam pytanko ktos jedzie na wrzesien na zioła? I jak to wygląda może ktoś da znać....

ja

Borówki bardzo mało,często pada sezon w tym roku nie należy do udanych.

Milusiek

To tak...jestem w brimelo,obok varrel w grupie 17 Jarka.Borówki prawie nie ma.Dużo jezdzimy na chwasty.... nikt nie zarobil od lipca na dzien ponad 75€.Ci co sie staraja to dadza rade do 50€ dojść ale wiadomo za kg Dają nawet 1,50€.Straszna lipa.Ja zostaje do konca sierpnia chyba ze bedzie za dzien 30€ to nie bedzie sensu bo za dzień odbijają social 6€.Winą jest zbyt przeciete gałązki.Ogólnie atmosfera jest fajna,obiady też smaczne tylko brakuje tu wifi i borówki ;) Napisze od razu ze jestem od 4 lipca i zarabialen 40-50€ dziennie i jestem na czysto do teraz po odbiciu socialu 800€.Borówki już nie będzie,ludzie zjeżdżają,a zamiast wysypu to zbieramy po 30 borówek z krzaku...

malpkaaa

Czy orientuje się ktoś jak obecnie wygląda sprawa borówki w Niemczech ? na Leninie ?

niki

Nie wiem jak jest u Heinricha Thiermanna ( nie znam) ale bardzo gorąco nie polecam drugiej mniejszej plantacji w Uchte .Tam do końca nie wiadomo za ile się pracuje , dodatkowo panuje bardzo zła atmosfera do pracy mimo że jest tam garstka ludzi.

Robert

Witam! Wybiera się ktoś do tej firmy na poniedziałek 25lipca??

paweł

Witam! A spotkałaś osoby zadowolone z tego roku czy z tamtego:) nie czepiam sie :) więc mnie nie zjedźcie:)pozdro:)

@ola 16.07.2016 10:07
drogi pawle skoro ci nie odpowiada ta firma to nie jedz ale ludzi w blad nie wprowadzaj .Widze ze jestes wszystko wiedzacy nawe...

Witam Olu,czy masz może porównanie szarika z metzow?ja jeżdżę zawsze na szarik i jestem podobno hapaczem w tym roku srednia na dzien mi wyszła 115 € na 37 dni pracy.Czy na metzow również idzie dobrze zarobić?bo na metzow miał bym 300 km z domu a na szarik mam 600 i w ranie nie pogody robił bym sobie wypad na 2 dni do domu.

ola
@baktus 28.10.2016 08:58

witam nigdy nie bylam na szariku od poczatku jezdze na motzow jezeli jestes hapaczem to i na motzowie zarobisz tym bardziej ze wszystkie pola sa nowe ,Pracowalam na spinach i na alusach ale tak szczerze to wole alusy bo spiny to sie wloka.Moim zdaniem zarobisz , ja jestem zadowolona . POZDRAWIAM

paweł

Witam! Mogę tylko napisać ze trochę znam tą firmę i mogę się wypowiedzieć na jej temat, polityka tej firmy w tym roku jest taka ze ludzie mają zebrać jak największą ilość borówki w jak najszybszym czasie i niekoniecznie muszą przy tym zarobić. Ci którzy przyjechali 2-3 tygodnie temu to może jeszcze coś tam zarobią, oczywiście bez porównania do lat poprzednich ale Ci którzy dopiero mają zamiar przyjechać to.... życze powodzenia. Wg mnie to jeszcze około 3 tygodni i ludzie sami będą zjeżdżać bo nikt nie będzie tu siedział za 20 kilka euro, no może tylko Ci którzy bardzo potrzebują zarobić. pozdro!!!

paweł

Witam!!! Ważny komunikat dla tych którzy maja zamiar wyjechać do tej firmy, zastanówcie się dobrze czy się Wam to opłaci? Na miejscu jest ponad 1200 osób a borówki do zbierania jest z każdym dniem mniej. Doszło do tego ze jedna grupa zbiera borówkę a 2 dni później wchodzi w to samo miejsce druga i dosłownie "szuka" dojrzałych owoców. Pogoda jest beznadziejna, mało słońca, pochmurno i prawie każdego dnia jest mały deszcz. Jeśli macie kogoś znajomego kto jest na miejscu to się z nim skontaktujcie i zapytajcie jak sytuacja wygląda z zarobkami. Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać ze ten sezon będzie bardzo krótki i ludzie za wiele to nie zarobią a bankowo już Ci którzy mają zamiar dopiero tam pojechać.pozdro!!

nowa

Czy ktoś z łódzkiego będzie jechał do Scharinghausenn w przyszłym tygodniu.

Basiula

Był ktoś na hali i może napisać jak jest?

@Basiula 14.07.2016 15:09
Czekam na telefon

A jedziesz pierwszy raz tam czy już byłaś,na którego masz termin w papierach.Bo ja miałam na 11lipca i pierwszy raz ale jeszcze nie dzwonili.

Basiula
@ja 14.07.2016 17:21

Też miała termin na 11 lipca ale nadal zero kontaktu... Mam zamiar jechać pierwszy raz. A Ty na hale jedziesz czy na pole? Podasz maila?

juzek

ile płacą za kilogram borówek amerykańskich i w jakim czasie można zebrac kilo borówek ?

jordan

judita

Czy jedzie ktoś pierwszy raz na 18lipca do Scharinghausen.

Szymon Madeja

Czy jedzie ktoś na 18.07 ?

edzia

Hej.Podobno jest tam już 1200 osób,borówka się rozkręca tak mówiła moja znajoma która jest tam na miejscu,ja dziś dzwoniłam i na środę jedzie jeszcze jedna grupa osób i na razie więcej im nie potrzeba bo sama chciałam pojechać i pytałam o piątek,to mówiła że nie potrzebują.Trzeba czekać jak się miejsce zwolni to będą dzwonic.Ja w tamtym roku pojechałam dopiero 24lipca i byłam 4tyg.Także jeśli do kogoś jeszcze nie dzwonili to sami dzwońcie w piątek i pytajcie może na nastepny tydzień bedą przyjmować.

pomorskie...

Jeśli ktoś jedzie na środę i chce wyjechać jutro z pomorskiego, albo zachodnio-pomorskiego to niech napisze tutaj albo na e-mail: makrampa97@wp.pl. Mamy jeszcze 2-3 wolne miejsca w samochodzie i chętnie byśmy kogoś zabrali ze sobą.

Maciek

Mam pytanie co do zaliczki. Dają trochę tej zaliczki czy trzeba swoich więcej wziąć?

Yellow
@Maciek 11.07.2016 09:57

W pierwszy dzień dostajesz 50 euro, później co dwa tygodnie wypłacają taka sama kwotę zaliczki.

julita

Czy jedzie ktoś pierwszy raz allstarem przez woj.łódzkie trasa nr.3 na ich mapie przez Radom ,Piotrków Trybunalski itd.Czy ta firma jedzie tylko do Thiermanna czy zawozi ludzi do różnych miejsc w Niemczech.

niektorzy to matoly
@julita 10.07.2016 15:49

nie chce byc chamski ale zamiast wypisywac glupie komentarze -:" czy ta firma jezie tuta,, a czy tam tez " czemu kur*wa nie zazwonicie i nie zapytacie petaki?

@niektorzy to matoly 06.11.2016 19:20

A kto ci w biurze buraku powie ile zarobisz na polu?w pracy sezonowej wszysto zalezy od pogody,wielkości pola czy trafisz na karocę czy spiny,czy grupa jest mocna czy slaba i czy pole jest stare czy np.3-5 letnie.niepozdrawiam

Maciek

Jedzie ktoś allstarem we wtorek?

basia
@Yellow 10.07.2016 19:03
Jadę z woj. podkarpackiego. Zabiera z określonych miejsc i jedzie do Thiermanna, ale po drodze zdarza się, że ludzie też wysiad...

Jedziesz na pole czy halę,ja jade pierwszy raz ale nie wiem gdzie bo jak dzwoniła to nie powiedziała ale przypuszczam że będzie to pole hala pewnie zajęta przez stałych pracowników.Byłaś tam kiedyś juz na borówkach,jak jest bardzo ciężko,w jakich godzinach się pracuje jest jakaś przerwa.Czy to prawda że dostaje się jakies kreski i Cię odsyłają do domu,dzo ludzi zjechało przez to w tamtym roku do Polski.

Yellow
@basia 10.07.2016 21:42

W pierwszy dzień przy rejestracji dowiesz się gdzie będziesz pracować. Ja byłam w tamtym roku na polu. Jest jedna dłuższa przerwa na obiad, a tak to praca od 7-19, ale godziny się mogą zmieniać, w zależności od tego czy jest dużo czy mało borówki. Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz to wiadomo, że na początku jest ciężko, ale to kwestia przyzwyczajenia. Tak, jeśli zbierze się za mało to dostaje się kreski, jak ma się tych kresek dużo to odsyłają Cię do domu. W tamtym roku zjechało po kilka osób z każdej grupy, ale to takie osoby, które bardzo mało zbierały i nie miały chęci.

adi

Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja z borówka jest co zbierać,warto jechać bo podobno wcześniej cały czas padał deszcz i borówki nie było a jak jest teraz.

ona

Ja
@ona 09.07.2016 18:09
Czy ma ktoś namiary na busa z łódzkiego Piotrków Tryb. i okolice który zawozi na samo miejsce do Thiermanna....

Skontaktuj się z Julitą może coś razem znajdziecie.Ona jedzie z Radomska,we dwie zawsza rażniej.

ewa

czy jest tam mikrofalówka żeby sobie coś podgrzać np. na kolację. albo jakaś kuchenka.

Zostaw opinię o Heinrich Thiermann - Uchte

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Heinrich Thiermann