Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Najemnik

Ile można zarobić łącznie na szparadze, truskawce, borówce?

Anka

Nie polecam pań w biurze .

Izabela
@Anka

A co jest z nimi niby nie tak?

Człowiek

Witam , czy wiadomo już coś jak w tym roku zapowiada się borówka?

Katarzyna

Na szparagach sami rumuni i ukraińcy z borówką ma być tak samo

Serwisant

OK

Różne

Rafi

Byłem tam 7 lat temu. 1 raz na wannach. Było w sumie ok. Rok później wylądowałem na polu. Śmiech na sali wysyłali nowych na pola gdzie na grupę 18 osób na całym polu zebraliśmy w sumie pół skrzynki. Wietrzylismy na darmo folie. Aktualnie jestem w UK zarabiam 15tys zł miesięcznie i mam wyebane na te szpargele i menelaosów którzy tam pracują. Praca dla ludzi beż kręgosłupa.

Esenn
@Rafi

Ja tez tam bylem tam kiedys pracowalo wielu Polakow

Kamil

A ile w tym roku placi za kilogram??? jest duzo polakow???

Walec
@Kamil

30 centów, śmiech na sali

Kam
@Walec

Kokega jest i mowi ze ponad 55

janek

wie ktos czy chlopaki z Leszna kursuja i woza do henka?

Edyta
@janek

Tak jeżdżą

Przemo

Witam jak w tym roku jest za socjal ile bierze tirman za hotel i jedzenie pozdrawiam

cfg

wm
@Kj

szparag-pole

Ggg

Dzieje się coś w Kirchdorf na polu na hali?

Janek

W tym roku thietmannie płaci 20 centów kg maks

Mandolin

Witam wszystkich wie ktoś może jak wypełnić te papiery które oni wysyłają? Z góry dzięki za odpowiedź????

@Mandolin

Daj sobie spokój z ta niewolnicza praca a papiery wzoc do pieca

Aha

Tak jak ty słownik ????

Renata
@Aha

Chłopak zmęczony robotą, sfrustrowany a Ty mu słownik wytykasz? :// Swoją drogą z taką ortografią to dobrze, że nie wypełniał może. ;p A tak poważnie co to za papiery tak wgl?

wojtas

szukam bylego pracownika ktory byl w srednim wieku. kilka lat temu pracowal u henka, szczuply, nosil okulary, cos wspominal ze pracowal tez na ogorkach na tzw samolotach, dobry jajcarz z Ciebie byl i milo Cie wspominam, bylismy tez razem w pokoju na bruchhausen, a z nami taki mlody co mu sie nie chcialo robic i z ktorego robilismy jaja hehehe. Moze to czytasz dobrze byloby trafic jeszcze razem kiedys do grupy, jak jezdzisz pozdro i napisz jak czytasz. O ile sie nie myle wracales busem na wojewodztwo WLKP.

Czy ktoś już dostał papiery do pracy?

Aha

Tak

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Thiermann GmbH & Co. KG?

Zatrudnienie u Thiermann jest niby legalne ale ty nic z tego nie będziesz miał aprocz garba i choroby.Niemcy zatrudnia każdego nawet takich co ledwo wyszli z więzienia.Niemcy mają w (usunięte przez administratora) czy ty masz doświadczenie byle żebyś poszedł w pole i im wycinal szparagi zbierał truskawki i borowke.Będziesz pracował w każdej pogodzie .jak Ci zależy na zdrowiu to daj sobie spokój z thiermananem

Odpowiedź

o jakie zatrudnienie Ci chodzi? Na polu, na hali bez doświadczenia ...ważne żeby pracować i siedzieć cicho ale nie licz na koniec pracy na papierek o zatrudnieniu, pit czy cokolwiek. Bez doświadczenia możesz się załapać na budowlankę jako ogrodnik lub cieć ale trzeba też mieć jakieś znajomości albo znać język. Czasami jak zna się tam dobrze język to stanowisko jakieś tam się dostanie ;P Ludzie...poczytajcie komentarze bo co chwilę zadawane są jedne i te same pytania! Praca sezonowa - sezonowa ciężka, bez dnia wolnego chyba że sam je sobie zrobisz. Stawka nawet nie minimalna bo stawka sprzed iluś lat...niecałe 7 euro, wysoki socjal .Raz akord raz gadzinówka zależy. Warunki mieszkaniowe ok, jest czysto ale mieszka się w pokoju kilkuosobowym...lodówka na dwie - trzy osoby zależy. W niektórych pokojach zamrażalni w niektórych brak.. Na polu praca w każdą pogodę, na hali praca do bardzo późnych godzin. Atmosfera różna....Może w tym roku coś się zmieni bo zarobić można ale nie otrzymujecie żadnego pokwitowania za to. Ot tyle w temacie doświadczenia, zatrudnienia i w ogóle. Coraz mniej tam Polaków bo im się to zaczyna nie opłacać po prostu a każdy też patrzy a raczej większość żeby coś do emerytury sobie doliczyć. Jeżdżą już chyba Ci którzy chcą sobie dorobić do polskiej wypłaty....Pozdrawiam.

Xyz

Dobrze że w sezonie borówkowym są dobre grupowe zarówna pani Krysia od hali jak i pani Beata od pola są mega miłe i pomocne. W sezonie borowkowym jest dużo młodych 70% pracowników w tym sezonie to są właśnie osoby młode rozmawiałam i młodzi są zadowoleni! Ludzie z sezonu szparagowego chyba z waszymi grupowymi jest coś nie tak ze tak na nie narzekacie. Pozdrawiam

Nannini
@Xyz

Oczywiście że Panie Grupowe są na Lehninie pozytywne nie tylko na sezonie borówki ale na szparadze też a że czasamj jak to opisują mają humory no to proszę podać przykład ktoś ich nie ma ale nie ma lepszych Pań z takim podejściem do grup pod każdym względem zawsze powtarzam zawsze są narzekania a jak ktoś nie wiie nie widzi i nie słyszy to niech nie krytykuje pozdrawiam

Weszłam z ciekawości.....
@Nannini

Zgadzam się z Tobą....każdy ma humory i gorsze dni ale czy wyobrażasz sobie jakby każdy te humory okazywał w pracy? Ludzie naprawdę mają swoje dramaty, złości i humory ale Ewidentnie coś nie gra skoro jest tyle narzekań. Niestety ale od osób "na stanowisku" tak to hucznie nazwijmy bo często są to osoby z przypadku lub zostały z przyzwyczajenia, oczekuje się profesjonalizmu. Profesjonalizm nie polega na tym , żeby mieć długopis w ręce, siedzieć za biurkiem, wypełnić papierki, gadać pół dnia przez telefon i popijać kawę. Polega on na tym żeby oprócz tych wymienionych czynności podejść i zainteresować się, ewentualnie jak jest ciężko wziąć przysłowiową łopatę do ręki i też (usunięte przez administratora) i sprawdzać. Każdy ma wyrąbane na problemy innych i nikogo płacz obcego nie interesuje! Prace sezonowe są to ciężkie prace, wielogodzinne i męczące niestety i każdy opiernicz powoduje złość i agresję taka tez prawda. Nie dziwmy się że ludzie tak reagują i próbują swoją złość i żal wylać na forum bo gdzie indziej? widocznie za dużo Panie Grupowe sobie w tym sezonie nagrabiły, że ludzie maja taką a nie inna opinię. Aczkolwiek co poniektórzy pracownicy też nie są święci a te starsze osoby, chcąc przyjechać na następny sezon to zapominają niby o całej złości, arogancji i w ogóle i uśmiechają się jedna do drugiej i są na następny sezon i tak koło się zamyka. Dziwi mnie tylko jedno...skoro tak źle też tam jest jak to czytam we wpisach różnych osób, w dobie telefonów komórkowych dlaczego nikt nie nagra tego, ktoś tam napisał że kasę ktoś tam zbiera...kurde ludzie to w Niemczech za takie coś to potężne kary są a nawet więzienie wystarczy udokumentować ! pozdrawiam

Ela
@Weszłam z ciekawości.....

Właśnie...dlaczego nie zgłaszacie tego na zoll czy do innego ministerstwa? Można być anonimowym a wystarczy się tylko pożalić i wszystkie te panie grupowe, kierownicy czy coś tam są skończeni! Gratulacje zresztą dla tych Pań że takie coś zaczyna wychodzić na światło dzienne i życzę żeby nie skończyły w więzieniu za takie pobieranie opłat i takie gnębienie...

Kasia. l.
@Ela

W dobie pandemii, gdzie każdy dziennikarz łaknie informacji to te panie powinny się teraz schować, naprawdę. To co czytam się w głowie nie mieści że ktoś zbiera kasę za pracę haha... Gratulacje że nie czują te osoby ognia pod sobą i że nie boją się że nie wyjdzie to na jaw....gratulacje haha. Ja akurat przez biuro...było różnie. Warunki ok, kasa no różnie nie wiadomo ile dzienna stawka dowiaduje się cLowiek po kilku dniach ....stawka grupowa. Pozdrawiam haha

Mitka
@Kasia. l.

W rzeczy samej każdy pisze każdy komentuje i ocenia szkoda tylko że innych najlepiej jest tak nie widzieć a oceniać. Ja jeżdżę naprawdę co roku i ani grosza nikt ode mnie nie żąda nawet czekolady nie chcą

lidka

Chciałam zapytać o tym jak wygląda praca na hali? Ile godzin się tam siedzi, ile dostaje się za godzinę pracy?

Klaudia
@lidka

Praca na hali...praca stojąca, zamiana co przerwę...tyle że nie wiadomo co ile ta przerwa. Jak sobie grupowa wymyśli tak przerwa jest. Praca zależy od grupy...jeśli grupa zgrana to praca ok jak nie to wiadomo. Ile za godzinę...jeszcze w zeszłym roku to 6 euro z centami i tyle samo socjal9 tyle że na hali praca na akord i tu nie wiadomo co i za ile ...i do której!- no przepraszam ale nie dawajcie negatywnych opinii ani nie zgłaszajcie do administratora bo taka prawda! Praca jak praca robić trzeba. Słuchać się trzeba.....praca 7 dni w tygodniu. Piątek ciut luźniejszy...sklep i zaraz do spania, ewentualnie sklep...piwko i do spania bo czasu brak. Ja przepraszam bo polubiłam ludzi z mojej grupy ale praca 7 dni w tygodniu za taką stawkę i jeszcze traktowanie przez panie grupowe (jedna to dużo młodsza ode mnie(28)a darła się na starsze kobietki około 40 no sorki) jakby za karę się tam robiło to ponad moje oczekiwania. Człowiek musi się szanować i szanować innych. A dawajcie negatywy i oznaczenia o spamie....ale jak ktoś jedzie w nieznane to chce wiedzieć... sorki ja się dowiedziałam że tam cud miód i ubóstwo....Pokory Panie GRUPOWE!!!! Jak na Mótzowie tak na Lehninie!

Marina
@Klaudia

Klaudia opisujesz i oceniasz ok masz takie prawo ale proszę powiedz mi czy Ty byłaś w porządku cały czas? Dlaczego nie poprosiłaś o stawki akordowe masz prawo zawsze ale najlepiej mówić że grupowe albo krzyczą może czasami tak ale też nie robią to jak nie stanie się nic najpierw trzeba od siebie zacząć a potem oceniać bez względu na to czy na 20 czy 69 kat jeśli jest odpowiedzialna za grupę i jej praca trzeba po prostu się słuchać a ja nie znam lepszych niż na Lehnin nie ma takiej rzeczy żeby nei wyjaśniły czy załatwiły może nie w tym samym dniu ale zawsze dlatego zanim kogoś ocenisz zacznij od tego czy sama jesteś w porządku pozdrawiam

Daroxx
@Marina

Z tego co widzę to wszystko rozchodzi się o panie grupowe z Hali , pora chyba na zmiany , począwszy od Pani Iwony itd . Jak to mówią Polak polaka zawsze wyje... A co do płacenia za przyjazd to się zgodzę że są brane pieniądze , nie wszystkie ale biorą.

Marina
@Daroxx

Daroxx jeśli nie wiesz tego na 100 % nie oskarżaj bo to już poważne oskarżenia poza tym zawsze możesz to powiedzieć ja tyle jeżdżę i nie pamiętam żeby tak było ale owszem sama w podziękowaniu zanoszę jakieś czekoladki czy dobre wino to chyba nie zbrodnia . Zadowolona jestem za każda pracę i opiekę. Wiem ze Polacy piszą bzdury czasem nawet nie wiedząc tylko bo słyszałem i tak powstają plotki i oskarżenia a to już nie jest miłe Najlepiej zająć się sobą i pracować zgodnie z tym po co się tam jedzie za siedzenie i plotkowanie niestety w żadnej firmie nie płacą

Daniela
@Daroxx

Hm .. skoro uważasz ze potrzebna jest zmiana grupowych to może ty w tym roku zostaniesz ? Przykład z tego roku , jedna grupowa pojechała do domu i miała ja zastąpić jedna osoba i dziwne po 2 dniach zrezygnowała , twierdząc ze to za trudne i za dużo obowiązków . To może jednak to nie jest taka łatwa praca jak wam się wszystkim wydaje . Wiec może trzeba się zastanowić nad tym co się pisze a druga sprawa jeżeli wam tak zle tutaj to po co przyjeżdżacie :) trzeba jechać tam gdzie jest super grupowa i super pieniądze , zawsze się znajdzie ktoś taki jak ty ze narzeka na coś z czym w ogóle nie miał styczności .

@Daniela

Byłem widziałem nigdy więcej oszustw thiermanna .Takiego przekręty nigdy nie wdzialem

@Mario

Mario a co takiego widziałeś? Daniela ma rację jeśli tak źle to po co przyjeżdżać jechać lepiej tam gdzie wszystko jest naj naj. Może stawka godz mniejsza ale jest wyplacalna jest mieszkaniowe warunki też są nie najgorsze więc nie rozumiem o co chodzi To nie hotel 4 gwiazdkowy dlatego nie pasuje jade tam gdzie dobrze

@Majka

Thiermann zmienia w biurze warunki umowy o pracę. Nie wydaje świadectwa pracy jak dlugo się pracuje i nie oplaca twojej pracy w niemieckim zusie.gwarantuje ci jedynie niemiecka gościnnosc dla frajerów ze wschodu.

@Mario

Skoro piszesz o takich poważnych sprawach to czemu tego nie powiedziałeś w biurze tylko tutaj? Ja naprawdę tyle lat jestem i nie znam takiej sytuacji żeby tak było. Może stawka godz jest niska ale każdy wie za ile będzie pracował i na jakich zasadach wiec po co jechać skoro tak źle? Każdy narzeka tylko ale przyjeżdża i potem opinie. W każdej jednej firmie obojętnie jakiej pracować trzeba w jednej inaczej w innych jeszcze inaczej ale najlepiej oskarżać bo to bo tamo są lepsze firmy tam się jedzie poprostu

@Majka

W biurze o takich sprawach mówić niewarto bo i tak nic to nie zmieni ale jeśli to ktoś czyta oprócz nas pomyśli 2 razy zanim tam pojedzie robić za pol darmo szwabom.W Polsce też już można takie same pieniądze zarobić może brutto a na rękę mniej ale przynajmniej do stażu pracy się zalicza a nie robić thiermanowi dobry interes na prostych ludziach ktorzy chcą sobie dorobić ale kosztem swojego zdrowia .

kirbo
@lidka

Kiedys kuzyn dzwonił ze 2 lata temu to 6 do 9 euro brutto

Slawi
@Majka

Przecież to prawda że w biurze dostajesz inne papiery do podpisania. Wszystkie wypłaty z akordu to fikcja.

magda

Thiermann ostatnio dużo pomaga pracownikom .Pensje za prace sa bardzo wysokie nawet chyba najwyższe w Niemczech. Praca nie jest ani trudna ani ciężka .Kobiety wykonuja prace mozna powiedziec na luzie a męzczyzni nawet nie czuja zmęczenia po zmianie .Efektem tego dobrego zamopoczucia na farmie jest fakt , że nikt niechce szukac innej pracy. Z okazji swiąt Thiermann dal premie pracownikom .Dbalośc Thiermanna o ludzi pracy jest na najwyższym poziomie .Dlatego wszyscy pracownicy oddawaja szacunek i najwyższe uznanie dla kierownictwa farmy .Robotnicy sa wdzięczni że maja prace i wysokie wynagrodzenie. Gdyby nie Thiermann toby większośc ludzi wrociła tam skąd przyszła czyli na wieś .Tam trudno byłoby sobie przypomnieć i trwać w prymitywnych warunkach , brak prądu , do sklepu po ocet trzeba jechac godzine rowerem , zamiast WC to beczka na odchody. Pomyślcie jak tu Thiermann wam pokazał cywilizacje i nowoczesnośc. Zamiast isc do obory zostawić kał , to tu idziesz do luxusowego WC. BRAK SŁÓW!!!!!!

Mem
@magda

Niezle stawka godzinowa to 6 ,50euro luksus ???????????? moj mąż ma stawke 15 euro tez w niemczech to chyba różnica????

Misiaaa
@Mem

No ma ale na pewno nie na produkcji ????

Takitam
@magda

Czytając jedynie się uśmiechałem z tak ładnie napisanej propagandy. Gdzie to się uczyłaś tak fachowo ? He he he

Aga
@magda

Nie wiem kto to napisał ale chyba firmy pomylił

Lili
@magda

Co ty piszesz??Werbujesz tam ludzi czy jesteś chora????

Grot
@magda

Przestan (usunięte przez administratora) lizac, zarobki najwieksze , chybaCie pogielo. Zastanow sie co piszesz. Polskie grupowe na hali, sa (usunięte przez administratora) Drą mordy, jakby myslaly ze są bogami , a na koniec firma ich wywala i taknedzna kariera ich sie konczy

polak
@magda

Co to za propaganda jesteś pracownicą tej firmy czy rasistką oczerniającą polaków.Polaków.Polacy mieszkają lepiej niż nie jeden niemiec to nie lata 80-te

Ina Raj

Niestety taka jest prawda

Iga
@magda

Ty chyba nie normalna jesteś, zostawię resztę bez komentarza bo na niego nie zasługujesz.

@Grot

Grot nie wiem gdzie Ty byłeś w pracy ale ja pracuje w tej firmie 15 lat jako grupowa i jakoś cały czas jestem nikt mnie nie wywalił i może rzeczywiście czasami można mieć zły dzień ale nie przypominam sobie żeby do mnie nikt nie chciał przyjechać jakby tak było wręcz przeciwnie każdy chce jak Polacy tak i Rumuni a nawet Ukraina nie zawsze tylko wszystkich można zabrać bo nie się nie da więc skąd takie informacje to ja nie wiem zresztą nie tylko ja bo inne grupowe też od lat te same póki co a jeśli ktoś przyjeżdża do pracy to do pracy a nie na codzienne imprezy a potem boli głowa i nie tylko i wolne bo nie dam rady raz można każdemu się zdarza ale nie codziennie więc o czym mowa albo praca albo rozrywki koniec pozdrawiam

@magda

I Część Ten komentarz będzie w paru częściach, nie zmieści się w całości proszę przeczytać wszystkie, każda część jest równie interesująca. Zapraszam do lektury. Długo walczyłam z myślami czy pisać ten komentarz czy nie bo nigdy nie bawiłam się w takie oceny, ale że ten sezon był dla mnie i nie tylko naprawdę wyjątkowy i pełen ciężkich chwil więc muszę to uwiecznic. (proszę nie usuwać nic z tego komentarza bo to co tu jest napisane jest prawdą która była wcześniej i jest w rzeczywistosci).Do tej firmy jeżdżę naprawdę bardzo długo jak pierwszy raz wyjeżdzałam musiałam pociągiem dojechać do Leszna a stamtąd busami przywieźli nas do firmy, nie było wtedy tylu firm przewozowych tak jak teraz. Pracowaliśmy naprawdę bardzo długo nie tak jak teraz się pracuję bo pracowaliśmy od 6 czy 7 do 11 czy 12 w nocy, dopóki nie został przerobiony towar, plus nocki na przemian, nie raz po parę osób wyprowadzano z hali bo mdlały ze zmęczenia czy braku snu bo spaliśmy krótko z dużej ilości godzin w pracy i braku wolnego, a sort szparaga należy naprawdę do ciężkiej pracy gdzie dodatkowo mieszani są ludzie ze sobą bardziej i mniej wydajni.Trzeba się ozapieprzać bo to akord nie raz za 2 lub 3 osoby trzeba pracować, chyba że masz zgraną grupę wtedy każdy wie co ma robić to jest już lżej, ale tak raczej jest wszędzie w akordzie grupowym. Ciąg dalszy w części ll.

Hrabina
@Iga

Ty daj pierwsza spokój. Winna jesteś skoro masz coś na sumieniu i nawiązujesz ni z gruchy ni z pietruchy o czym co w ogóle nie ma wspólnego z praca. Moja rodzina . Radzę Ci sama zająć się sobą a nie moja rodzina której nie znasz. Nie znasz mojej rodziny to się nie wypowiadaj. Poza tym mnie tez słabo znasz jak widać .

qqqqq

Ty tak na poważnie?? xD

Slawi
@magda

Ile Ci zate kłamstwa zapłacili. Pracowałem w tej firmie i to co piszesz to same kłamstwa.

Felek

chcesz zarobić? jedź, zobacz i będziesz wiedział, firma wypłacalna. Jest ciężko, to prawda, na Lehninie wstaje sie o 4 - 5 nad ranem i dojeżdza autobusem na pola, nieraz i godzinę w jedną stronę, (obiad 0,5 godz.+ 30 min przerwy) i dalej orka , wychodzi czas pracy do 10 godzin, ale plus dojazd to w sumie dla siebie czasu nie masz wcale. Gdy jesteś po pracy w swoim lokalu z 4 - 6 kolegami lub więcej, zdażają się różne sceny z życia wzięte, 90 % to alkoholicy,(sam jestem alkoholikiem) potem są burdy , bijatyki itp itd. Ale gdyby nie alkohol nie wytrzymałbyś, alkohol to paliwo, bez niego nie pojedziesz za daleko :) A i jeszcze jedno, wie ktoś coś może na temat Haliny od rzepki, ktoś tu pisał na forum , że umarła, coś mi się nie chce wierzyć, pozdrawiam i do zobaczenia na polu.

Szparagus
@Felek

Halinka (Czarna mamba) nadal żyje i ma się dobrze. Widziałem ja wczoraj w biedronce .

amadeus
@Felek

Na hali to nie myśl że będziesz alkoholikiem :P :P :P na polu zresztą też..... No ale bądźmy szczerzy...na polu praca ciężką więc albo po pracy człowiek idzie spać albo wypije to piwko (wątpię żeby też ktoś pracował dzień w dzień na kacu bo go z pola grupowi wywalą jak nie robi, tak samo z hali)...na hali jak się pracuje to długo...więc człowiek jak kończy późno to myśli o spaniu ewentualnie dla odprężenia małe co nie co. Wątpię żeby firma przyjmowała samych alkoholików...tak więc wypowiedz Twoją trzeba też wziąć z przymrużeniem oka bo tak tragicznie nie jest no, a że wpadłeś w takie towarzystwo...sorki. Prawda taka że albo śpisz albo popijasz bo na obiekcie nie ma żadnych atrakcji i człowiek się nudzi...od niedawna Internet zresztą działa a jeszcze muli że szkoda gadać. Sezon się zbliża to ..na polu praca ciężka wiadomo jak to na polu ale określna ilość godzin. na hali też nie ma lekko ale...nie wiesz do której i za ile pracujesz bo to na akord. Byłam w zeszłym roku pierwszy raz na Lehnin...niby ok a jednak nie ok. Ok bo grupa ok, czysto i w pokoju osoby ok, obiady ciepłe i w ogóle...nie OK bo i jakieś pretensje nieuzasadnione od grupowej i człowiek nie wie do której pracuje i za ile. Powinien dostać codziennie wydruki żeby zweryfikować jednak tak się nie dzieje. I bądźmy wszyscy szczerzy wobec siebie... Kto chce na legalu pracować to nie ta firma...bo żadnej umowy ani PIT-u nie dadzą. Firma wypłacalna (tu plus duży) i w ogóle ale śmiem twierdzić (a w różnych firmach pracowałam) że tam lepsi są Niemcy niż nasze polki grupowe! Dacie negatywy zapewne i wiadomość zostanie usunięta ale ja jechałam w ciemno i się zawiodłam dlatego nie chcę wprowadzać w błąd osoby które jada pierwszy raz. Są pokoje kilkuosobowe , jest ciepły obiad, panie sprzątające są super naprawdę jest czysto jak coś to też dadzą jakieś środki czystości, praca na hali nie jest ciężka ale monotonna i czasami zamiast wytłumaczyć to jest krzyk i jakieś pretensje od szefowych. To zależy też kogo sobie upatrzą...Największy minus to taki że podpisujesz kilka papierków w biurze i nawet nie wiesz co...umowy do ręki nie dostajesz, pitu na koniec roku nie dostajesz ...nic. jak ktoś chce sobie do emerytury coś sobie wliczyć to nie tam...a jak na lewo to tam :P

Anka1

Żyję i ma się dobrze

Mitka
@amadeus

Amadeus byłaś na różnych firmach i co? Nigdzie się nie podobało? Bo czegoś nie mogę pojąć. Ja jeżdżę na Lehnin od ponad 15 lat i nie pamiętam żeby było aż tak źle owszem zarobki socjal jest taki jaki jest zarobki są też nie najgorsze każdy wie po co i gdzie jedzie A jak jest źle to jade do domu i koniec nikt na siłę cię tam nie zostawi ale łatwo się pisze kogoś oceniać pozdrawiam

kirbo
@Mitka

Ta firma to wyzysk w biały dzień w czasie wojny były takie same warunki tez przysylali ulotki do polski tylko tez sie pracowało za pare groszy tak jak dzisiaj albo za wolność

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Heinrich Thiermann?

Odpowiedź

Podstawa wynagrodzenia? Nie ma podstawy ...masz byle jaki papierek którego nie dostajesz a i tak są inne stawki. Gadzinówka ok 6,90 która w Niemczech jest nie do przyjęcia lub tak zwany akord grupowy. Nie dojdziesz za .... na czym stoisz i ile masz.

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG