Heinrich Thiermann

Uchte

na podstawie 2098 ocen.

Opinie o Heinrich Thiermann

Beba

W urzedzie pracy, jak jestes zarejestrowany jako bezrobotny.

frank@@

Jestem bezrobotnym gdzie mam podsteplowac te papiery

5ek5

Witam odradzam wam wyjazd na borowke jakoz ze wrocilem wlasnie moge sie wypowiedziec na temat zarobkow i ogolnych warunkow zaczne od tego ze ktokolwiek tam teraz pojedzienic nie zarobi sezon sie konczy i nie ma co zbierac z niektorych pol zbiera sie juz 3/4 raz i borowka jest mala i pojedyncza a trzeba zbierac dokladnie bo grupowi chodza i patrza jesli wasze pole jest daleko wyjazd bedziecie miec okolo 5 na polu bedziecie o 6 przerwa okolo 12/13 ktora trwa max 1h u mnie bylo to 15 min dojazd na stolowke szybkie jedzenie i powrot nie bylo czasu na odpoczynek a z pola zjezdza sie roznie okolo 16-18 czaami wczesniej wplyw na to maja warunki pogodowe zdazy sie dzien w ktorym bedzie padalo to nic nie zarobicie a codziennie sciagaja socjal w wysokosci 6E co to zarobkow zarobicie grosze lub wogole jesli w miare dobrze zbieracie to teraz zarobicie okolo 25-35 euro - 6euro socjal wychodzi okolo 19-29 euro za caly dzien ciezkiej pracy powrot autobusem to 60 euro wiec mozecie nic nie zarobic a jak cos zarobicie to beda grosze odradzam wam wiecej info pod nr GG -49706435

komando@@@

Hej warto tam jechac idzie zarobic

radek

Czy są osoby co jadą na 12sierpnia środę na borówkę.

nu nu

Z ciekawosci chce sprawdzic ale to jest strona o samochodach , forum i opinie sciemniasz

julka

Witam czy jest jeszcze ktoś z terminem na sierpień co nie pojechał,ja miałam na 28lipca ale nikt do mnie nie dzwonił,sama próbowałam zadzwonić bezskutecznie.Moze ktoś jest w podobnej sytuacji,jak myslicie uda się jeszcze wyjechać czy raczej nie ma szans.a może komuś udało się dodzwonić i dowiedzieć się czy bedą jeszcze ściągać ludzi.

nina

Cześć wie ktoś czy w przyszłym tyg.warto jeszcze jechać mam na środę byc na miejscu,ale jadę pierwszy raz i nie wiem czy jest jeszcze co tam zbierać w tym czasie,czy naprawdę zbiór trwa do końca września może ktoś był lub cos wie i może mi doradzić.Chciałabym chociaż 4tygonie przepracować bo na krócej to chyba bez sensu jechać.

nunu

Kto takich glupot jej powiedzial ze jest placone na godz zawsze byl akord 2 dni masz godz zeby sie nauczyc a potem akord nawet na hali jest akord a nie godz:)

paulis1828

moja mama tam byla w tym roku.. nie wytrzymala, mialo byc placone na godzine, byl akord polowe zarobionych pieniedzy z calego dnia zabierali jej na socjal, po 2 tyg wrocila do domu. nie miala nawet na powrot. nie polecam! pokoje w oplakanym stanie, szefostwo wola o pomste do nieba. praca dla desperatow. nie polecam

Beba

A jak wygląda zbiór borówki? Czymś to się ,,czesze" z krzaka czy jak jagody po kuleczce zbiera? Nie rozumiem też sposobu , w jaki się tam rozlicza ten akord, czy jak to tam nazwać ten rodzaj pracy. Nad kreską, pod kreską, Ci, co mają mniej to jakieś potrącenia. Ci, co wiecej- premie. Własciwie o co w tym chodzi? Co do kasy, to wyplacalni. Ja z Leszna jechałam busem, za który zapłaciłam dopiero na miejscu z tych stu euro, jakie dają na wstepie. Pięćdziesiąt pozostaje na pozostałe szaleństwa typu zarło, paliwo, balety...zart. Po dwóch tygodniach następne pięćdziesiąt a cała reszta w dniu wyjazdu, pomniejszona o sumy wcześniej wyplacone na zaliczki.

www.prawda.5x.pl

witam serdecznie pracowałem w tej firmie ponad 2 lata. Bylem sumiennym pracownikiem, zawsze przychodzilem na czas. Bylem tylko 2 tyg na chorobowym, kiedy firma powiedziala ze obniza mi pensje, na pytanie dalczego nie dostalem odpowiedzi. Okazalo się osoba po znajomosci dostanie moja prace. Czy to jest sprawiedliwe pytam sie ????? nagralem rozmowe na ktorej wprost szef unika odpowiedzi na moje pytania , posluchajcie sobie i ostrzegam Was przed ta firmą

nu nu
@www.prawda.5x.pl 04.08.2015 16:22

nie ma takiej sstrony pozatym jak ktos to otworzy to wirus sie pewnie wlaczy

Morze mi ktoś napisać czy wypłacają tam pieniązki

irek
@komando@@@ 04.08.2015 11:53
Morze mi ktoś napisać czy wypłacają tam pieniązki

Firma wypłacalna z tego co wiem od znajomych którzy tam pracowali.Od razu po przyjeżdzie zaliczka 100euro.

Beba

W Thiermanie byłam dwa lata temu na zborze szparaga. Pracowałam na hali.Praca od 12 do 15 godzin na dobę, zmiany nocne, dojazd zawalonym od podłogi po dach ludzmi autobusem. Istny sprawdzian granicy wytrzymałości i możliwości fizycznej. Dla Niemca kasa za taką pracę nie jest godna uwagi ale dla Polaka to jest ,,wow!"z zwłaszcza jak ciągnie w kraju na poniżej minimalnej. Nie mam zastrzeżeń do wypłacalnosci firmy.Minusem jest natomiast nastawienie Polaka do Polaka, Za jeden euro by pozabijali rodaka. Nie ukrywam, ze po poprzednim pobycie, mimo, że pracy vviężkiej się nie boję, bo takową mam i w kraju, zwyczajnie jadę z nastawieniem na ciężką tyrke od rana do nocy, z mała iloscia snu, wymaganiami na granicy możliwości, brakiem mozliwości zrobienia podstawowych zakupów i wycieczek tubylców w celu obejrzenia pracy taniej siły roboczej z biednej Polski. Czy tak, czy inaczej, pieniądz zarobiony na plantacji i tak będzie wiekszy, niż w ojczystum kraju. To jadę sama???

kleo

Już teraz nie ma tam co zbierac pola sa czyszczone, przezbierane po 3 razy, a borówka straszna drobnica tak że lipa szkoda jechać do tego upały prawie 40 stopni a i dojazd do pola prawie 50 km od zakwaterowania

ela
@Beba 01.08.2015 21:35
Hej. Planowany wyjazd mam na 17 sierpnia na borówkę. Jedzie ktoś ze Szczecina może? Czy busy kursują nadal z Leszna?...

Cześć ja mam ten sam termin co Ty 17sierpnia,ale nigdy tam nie byłam.Dzwoniłam tam we wtorek i babka powiedziała żeby czekać na telefon,ale do dzisiaj nikt nie dzwonił.A jak myślisz uda nam się wyjechać czy z takimi terminami to są już osoby z list rezerwowych,bo czy 17 sierpnia to nie za póżno jak na borówkę.Może Ty wiesz coś jak tam jest na miejscu czy jest jeszcze duzo pracy przy zbiorach,czy raczej to jest już końcówka.A jeszcze jedno będziesz dzwonić sama do bióra czy czekasz jak sami zadzwonią.

@ela 07.08.2015 12:38

Hej ela. Trzeba czekać na telefon od nich. Na borówce nie byłam jeszcze. Dwa lata temu na szparagach. Miałam termin wtedy na dzień tygodnia poniedziałek. Telefonowali w piątek, by na poniedziałek juz tam być. Wszystko w terminie mimo, że na forum zgłaszało się wiele osób z opóźnieniem terminu. Ne ma sensu do nich dzwonić, jak będzie po terminie, ponieważ Oni, jak już dostałas termin proponowany maja Cię na liście a opóźnienia wynikają z róznych przyczyn. Na pewno nie z tego, że zapomnieli:) Jak już zadzwonią, łap telefon na busy i zapisz się, ponieważ ilość miejsc jest ustalona i przewożnicy muszą wiedzieć, ile osób będzie na dany termin. Tak przynajmniej było jeszcze dwa lata temu i chyba nic się nie zmieniło. Obserwujac borówke amerykańską u sąsiada na ogródku, myśle, że raczej jest jej sporo jeszcze do zebrania zwłaszcza, ze jeden krzak dojrzewa w róznym czasie, znaczy owoce. Myślę, ze jeszcze jest wystarczająca u Nich na plantacji tego cholerstwa, by się nie nudzić przy krzaku. Zobaczymy do piątku. To najpóźniejszy termin kontaktu od Nich, jeżeli chodzi o siedemnastego w poniedziałek:)

jagoda

Czy jest ktoś kto jeszcze nie pojechał a zamierza jeszcze wyjechać,może ktoś dzwonił i wie czy są jeszcze szanse na wyjazd.Ja miałam termin na czerwiec i do tej pory nie dzwonili.Może ktos jest w podobnej sytuacji lub może coś doradzić.

ania

Witam czy może mi ktoś napisać czy jest sens jeszcze dzwonić do nich do biura,chodzi mi o to czy jeszcze potrzebują ludzi na zbiór borówki czy jest już za póżno i ludzi już nie potrzebują.I jak to jest czy borówka jest do końca sierpnia czy września.Bardzo proszę o informacje.

komando@@@

Halo opłaca sie tam jechac?

mirek

Podobno zbiory trwają do końca września tak ktoś napisał,ale na ich stronie pisze że od lipca do września,więc nie wiem jak to rozumieć.Sam miałem jechać ale nie mogę się do nich dodzwonić i nie wiem czy jest sens jak by były tylko do końca sierpnia.

komando@@@

Czy opłaca sie jeszcze jechać ile tam z godzine

kaja

Czy udało się dzisiaj komuś dodzwonić i wie czy może przyjmują jeszcze ludzi na borówkę,bo ja dzwonię ale nikt nie odbiera.a czy w soboty tez można dzwonić.

Dana

zbior trwa do konca wrzesnia ja mam 62 lata kolezanka 50 toprawda uzbierasz 10 kresek i zjazd do Polski zalezy na jaka grupe sie trafi jak bedzie silna grupa to zdobedzie sie kreske sa osoby co zbieraja 120 kg to ty musisz uzbierac 80% ale na zapas sie niemartw wstaje sie przewaznie o 5 rano wyjazd jest 6.30 od 6 zaczyna sie prace zbiera sie do 11.30 o 12jest obiat i wyjazd z pole spowrotem 13.30 do 18 nieraz do 19 zbiera sie kazdego dnia

GOŚĆ
@Dana 31.07.2015 12:39

120 kg dziennie tego drobiazgu? to chyba jakiś kombajn a nie człowiek. A co to znaczy jakieś "kreski" za które robi się zjazd do Polski. Proszę o wyjaśnienie, z góry dziękuję

Dana

na busy trzeba dzwonic troche wczesniej zeby zarezerwowac miejsce ja dzis bede dzwonic ,bo jak mam byc na srode to wyjazd bedzie chyba w poniedzialek ,podam ci nr tel na busa 602-121-642 lub +48 84 638 85 86 firma nazywa sie Allstar przepraszam w w jakim jestes wieku

@Dana 31.07.2015 09:49

Jeszcze raz dzięki za namiary na busy,niestety nie mogę się na razie dodzwonić ale dzisiaj piątek więc mogą być w biurze zajęci bo pewnie rejestrują ludzi,będę próbować jeszcze do 16 chyba mają otwarte biuro więc może się uda.A Ty już byłaś na borówkach wiesz może do kiedy trwa zbiór,bo ktoś tu napisał że do września i czy jest bardzo cięzko dla kogoś kto jedzie pierwszy raz,ile godzin się zbiera i czy faktycznie ludzie wylatuja za jakies kreski.Ja mam 33lata.

Dana

jedzenia nie bierzza duzo ,2 razy w tygodniu woza do sklepu tylko na poczatek musisz ze soba zabrac talerz /2/ kubek i sztucce papier toaletowy nie daja ,czjnik elektryczny ,spiwor,przescieradlo ,poduszke najlepiej mala ,kalosze,plaszcz przeciw deszczowy i do tego spodnie przeciw deszczowe ,czapke na glowe lub chustke -bez tego nie wyjdziesz w pole adidasy ,busy odjezdzaja spod lidla znajduje sie przy Al.Sikorskiego na stacje nie podjezdza bo on jedzie z Lublina jesli cie cos jeszcze interesuje to napisz odpisze

iza
@Dana 31.07.2015 09:41

Witam,ja tez dzis wyjezdzam na borowki,,poraz pierwszy

aga
@iza 04.08.2015 06:21
Witam,ja tez dzis wyjezdzam na borowki,,poraz pierwszy

Witaj a kiedy do Ciebie dzwonili że masz przyjechać i jaki miałaś termin na umowie,bo ja na 25lipca ale do mnie nie dzwonili,też miałam jechac pierwszy raz

re

Cześć czy jedzie ktoś na środę to Tchiermanna,przed chwilką do mnie dzwonili ż mam być u nich na 5sierpnia.Może ktoś juz tam pracował przy borówkach i może mi powiedzieć czy się opłaca jeszcze jechać bo na ich stronie jest napisane że borówkę zbiera się od lipca do września.

/ona/

Hej! Tak, dają zaliczkę w wysokości 100€ przy rejestracji, następne zaliczki co 2 tygodnie, pozdrawiam

Dana

( usunięte przez administratora ) bedziesz dzwonic na ten nr telefonu to musisz odczekac chwiel /najpierw powiedza Ci ze Firma ma przestoj na swiieta a potem ktos sie zglosi ja dzis zadzwonilam za dziesiec dziewiata a termin mialam na koniec czerwca a dopiero dzis zadzwonilam pierwszy raz i od razu kazali mi przyjechac ja jade 3 raz a kolezanka jest z Gidel i jedzie pierwszy raz ale jedziemy Alstarem on jedzie przez Piotrkow

@Dana 30.07.2015 16:13

Dzięki za numer telefonu,ja właśnie też miałam termin na 14czerwca i właśnie się zastanawiałam czy z tym terminem jeszcze przyjmują ale jak Ciebie wzieli to może mnie się uda.Jutro z rana zadzwonię i może się uda.A zawsze byłaś na borówce i jak tam jest jak ktoś pierwszy raz jedzie to idize coś zarobić czy jest cięzko.Jakbyś jeszcze mi mogła napisać co warto wziąść ze sobą jakie ubranie obuwie co warto do jedzenia,czy czesto do sklepu się tam jeżdzi.A busa już sobie załatwiłyśćie i ską on odjeżdża z Piotrkowa z jakiegoś miejsca czy można by się umówić żeby z pod stacji wzieli,bo ja to nie znam za bardzo Piotrkowa i jeszcze z tymi torbami się tłuc.Wiem że zawracam Ci głowę ale jakbyś mogła mi odpowiedzieć na te pytania to byłabym bardzo wdzięczna.

Dana

ja dzwonilam dzis rano i mam byc na srode chce sie dowiedziec czy daja po 100 euro zaraz przy rejestracji jade z kolezanka jestesmy z Piotrkowa Trybunalskiego moze ktos jedzie samochodem i nas zabieze

@Dana 30.07.2015 10:09

Dana a jedziecie pierwszy raz czy juz tam byłyście i na kiedy miałyście termin.Ja jestem z Radomska i miałabym jechać pierwszy raz ale do mnie jeszcze nie dzwonili,może spróbuję dzisiaj jeszcze do nich zadzwonić sama i udało nam by się razem wyjechać,tylko ja niestety nie samochodem tylko jakiegoś busa trzeba by było załatwić.

@Dana 30.07.2015 10:09

Mogłabyś mi podać numer telefonu pod który dzwoniłaś podam Ci meila bo z forum to usuwają telefony julita230482@wp.pl

Paatryczek1900

Jedzie ktoś z czwartku na piątek 30-31 lipca i ma dwa wolne miejsca

adam
@Paatryczek1900 28.07.2015 11:17
Jedzie ktoś z czwartku na piątek 30-31 lipca i ma dwa wolne miejsca

A kiedy do Ciebie dzwonili że masz być na piątek,bo ja miałem jechać pierwszy raz ale nie dzwonią i nie wiem czy jest jeszcze szansa żeby w tym roku wyjechać.A może wiesz czy dużo ludzi jeszcze potrzebują.

frank@@

Hej jak ktoś wysłał podanie o prace na początku lipca to wyślą ci papier kiedy nie wie ktoś może

ania

Czy może mi ktoś powiedzieć czy opłaca się tam jeszcze jechać,dzwonili do mnie dziś że mam być na środę,ale nie wiem czy jest jeszcze sens.Może ktoś jechał kiedyś w tym terminie i wie ile jeszcze pracy będzie i może mi coś doradzić.

obst
@ania 25.07.2015 20:10

borówka jest do kończ września możesz śmiało jechać

frank@@

A moze mi ktoś dać na miary na prace w niemczech na farmie lub gdzies na hali mam trudną sytuacje zostałem bez pracy mam trójke dzieci tylko pvr

obst
@frank@@ 25.07.2015 13:30

podaj maila może będę mogła pomóc

@obst 25.07.2015 15:30
podaj maila może będę mogła pomóc

ban0@onet.eu

frank@@

A hali idzie zarobić czy nie

ania

byłam tam dwa razy płacą marne grosze jeśli macie możliwość to szukajcie czegoś innego pełno ludzi w tym mnostwo rumunow coraz mniej polakow tam jeżdzi moim zdaniem teraz się juz nie opłaca jechać po co czyścić pola po którymś tam przejściu ci co mają uklady to już dawno pojechali i jeszcze zarobią a ztym telefonem to trzeba trafić odbiorą albo nie nie rozumiem tylko jednego jeśli przysyłają papiery i się do nich odsyła to praca powinna być na bank a oni robią laskę albo cię wezmą do pracy albo nie i czekaj człowieku i myśl co dalej pozdrawiam wszystkich zbieraczy

Czy do kogoś może dzwonili,na wyjazd w przyszłym tygodniu.Bo ja dzwonię od 3dni i nikt nie odbiera.Czy to oznacza że już nie będą zbierać więcej grup na borówkę.

maks

Na ich stronie internetowej jest numer telefonu www.arbeit-tchierman.eu,bo tu na forum są numery telefonów usuwane.

frank@@

czy może mi ktoś podać aktualny numer telefonu bo sie nie do dzwonie bede bardzo wdzięczny do firmy Thiermann

arek

musicie dzwonić !

K******

Jedzie ktoś jutro z RZeszowa?;D

;00000

proszę mi powiedziec jeśli ktoś się orientuje w temacie czy to możliwe że najpierw obiecują wyjazd a później nic z tego? dzwoniłam w tamtym tyg i powiedzieli mi że pod koniec tego tygodnia będzie wyjazd wieć dzwonię dzisiaj a facetka twierdzi że dzwoniła do mnie kilkakrotnie gdzie telefon sie nawet nie wyświetlił i w dalszy, ciągu każą mi czekać o co chodzi w tej firmie??/

ja
@;00000 22.07.2015 20:27

Jestem w takiej samej sytuacji.Też dzwoniłam w tamtym tygodniu i mi powiedzieli że w przyszłym tygodniu będą zbierać ludzi,więc czekałam aż zobaczyłam że ludzie piszą na forum że wyjeżdżają i mają być na środę czyli na dzisiaj.Tylko że ja próbowałam dzwonić od poniedziałku i albo zajęty albo nie odbierali.I teź nie wiem na czym stoję,czy się w końcu wyjedzie bo przecież borówka to chyba do połowy września jest to póżniej nie będzie sie opłacało jechać.A Ty pierwszy raz byś jechała czy byłaś już w tej firmie,bo ja to pierwszy raz.

[;00000
@;00000 22.07.2015 20:27

jade pierwszy raz o ile wogóle pojade bo z tego co widac to nic z tego

:D

Warto do nich teraz wysłać zgłoszenie o chęci do pracy w ich firmie?

W piątek mam się u nich stawić. Czy może ktoś z Podlasia, ew. Warmińsko-Mazurskiego się jutro wybiera?

Grzegorz

Jade na borówki na piatek rano mam byc i mam wolne miejsca w aucie moge zabrac dwie osoby jade przez katowice opole wrocław pisz zg65@o2.pl

LUkasz kiedy do nich dzwoniłeś, dzisiaj?

@. 21.07.2015 20:36
LUkasz kiedy do nich dzwoniłeś, dzisiaj?

Dzwonilem w sobote i sie udalo dodzwonic, przypomnialem sie i zaznaczylem ze chce jechac w najblizszym czasie, zadzwonili dzis (wtorek) po 18. W obu tych porach teoretycznie biuro jest nieczynne, dziwne

marta

Czy ktoś może mi powiedzieć co warto ze sobą zabrać na zbiór borówki.Jakie ubrania, obuwie co warto do jedzenia ze sobą zabrać bo obiady to chyba oni dają.Czy czajnik elektryczny warto brać czy są na pokojach i czy są tam lodówki.I w jakich godzinach się tam pracuje.Będę wdzieczna za każdą informację.

Rafał
@marta 21.07.2015 20:34

My czajnik zabieramy. Lodówki podobno są Co do ubrań to na pewno coś na deszcz, na upał i na chłodniejszy dzień. Buty przede wszystkim wygodne. Gumowce również mogą się przydac. Obiady są.

kkk
@Lukasz 21.07.2015 20:10
ja jade w czwartek z Tarnowa, potrzebuje jakiejs bratniej duszy z kim mozna pogadac juz tam, na miejscu, mam 20 lat...

hej,również dostałam dziś informację, że jade w czwartek i dostałam nr do firmy przewozowej, czyli z Twojego wpisu wynika, że jest autobus z tarnowa tak? a jaki jest koszt tego wyjazdu/? dziękuję

@kkk 21.07.2015 21:49

Jest z miejscowosci Ładna koło Tarnowa, koszt 250zł

kamil8888

jak zaczeli pisac na forum ze jada...to zadzwonilem bo tu nie ma na co czekac....maja duzo na glowie to lepiej zadzwonic.

doti

a ty dzwoniłeś tam?nie wiem co robic może jutro zadzwonie

kk
@doti 21.07.2015 16:51
a ty dzwoniłeś tam?nie wiem co robic może jutro zadzwonie

Doti ja też jadę pierwszy raz,to znaczy na razie czekam na telefon z firmy,wczoraj i dzisiaj próbowałam dzwonić ale się nie udało,jutro jeszcze spróbuję chociaż jutro też może być problem bo pewnie nie będą odbierać jak mają ludzie przyjechać i będzie rejestracja.A z kąd jesteś i jedziesz sama czy z kimś,bo ja sama mam jechać może by udało się nam razem wyjechać.Ja mieszkam niedaleko Piotrkowa Tryb.Jak masz meila to możemy pogadać.

kamil8888

na 20 lipca mialem....grupa juz w niedziele jechala z tarnowa i olsztyna. tam pierwszy ale ogolnie bylem juz na borowce...

Zostaw opinię o Heinrich Thiermann - Uchte

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Heinrich Thiermann