Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.

Opinie o Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.

Adam

nickk
@Adam 20.10.2017 11:15
Jak przebiega rozmowa rekrutacyjna dla studentów? Na co się przygotować?

na niskie zarobki i rownie niskie kompetencje przelozonych

Lajla
@Adam 20.10.2017 11:15
Jak przebiega rozmowa rekrutacyjna dla studentów? Na co się przygotować?

Poszukują teraz studentów? Na staż? Na stanowisko?

Adam

Igor

Czy firma ma aktualnie jakieś oferty pracy, nie mogę namierzyć?

Na Temat

Znajomość SQL? "po cichu" brzmi jakby zrobili coś złego... Dziewczyna pomagała w raportach i okazało się, że jest dobra w tym więc otrzymała propozycję. Czy to nie jest fajne, że są i takie szanse?

nick
@Na Temat 13.09.2017 14:03

fajnie jak WSZYSCY maja rowne szanse w rekrutacji wewnetrznej

Zuzanna

@Na Temat - a jakie są Twoje doświadczenia związane z pracą w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci? Jak oceniasz warunki zatrudnienia na swoim stanowisku? Czy oprócz podstawowego wynagrodzenia firma zapewnia dodatkowe benefity, na przykład w postaci prywatnej opieki medycznej? Wszelkie konkretne i merytoryczne uwagi będą cenną wskazówką dla innych użytkowników, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani podjęciem pracy w tej firmie.

Cezary

Trudno jest się dostać do takiej firmy. Mam skończone studia i szukam swojego miejsca na ziemi. Może mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji o pracy przy windykacji? Czy trzeba mieć duże doświadczenie czy jest szansa dla młodego ale za to ambitnego człowieka?

Urszula

Czy może mi ktoś wyjaśnić o tych rekrutacjach o co chodzi? Czy to znaczy, że człowiek z zewnątrz nie ma żadnych szans i tylko szkoda mojego czasu na przygotowania?

Urszula

Zbieram opinie o pracodawcach ponieważ szukam pracy. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakieś cenne uwagi . To byłby mój start w pracy, dlatego proszę o pomoc.

Zuzanna

@Kajzerka - a mogłabyś napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.? Wspominasz, że zachowanie Twojej bezpośredniej przełożonej posiada znamiona mobbingu. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy według Ciebie takie sytuacje występują w Kancelarii?

Ulka

Zupełnie zbyteczne te wypociny @Kajzerka . szkoda, że nie doceniają takiego talentu!

Ulrich

Praca w kancelarii adwokackiej jest odpowiedzialna więc automatycznie stresująca . Dla mnie to super opcja ale myślę, że nie dla wszystkich. Polecam

justyna b
@Ulrich 15.08.2017 14:43

oczywiście stres jest nierozłączny z odpowiedzialnoćią, tak jak piszesz Ulrich, ale nie wiem czy osoby które się tu wypowiadają nie mają bardziej na myśli obawy, bądź bardziej wprost strachu przed podejmowaniem różnych decyzji a bardziej tego co może się stać jeśli decyzje nie są do końce trafione...

Adwokatka

@Justyna G Czy możesz napisać coś więcej , dlaczego piszesz dalej jest słabo? Mam zamiar aplikować i chciałabym dowiedzieć się więcej informacji. Sporo dobrego słyszałam o kancelarii a tu takie dziwne wpisy.

Ulka

Justyna G
@Ulka 21.06.2017 11:37
Dawno nikt nie pisał na forum. Jakie jest tego przyczyna? Może są jakieś zmiany na korzyść i warto się podzielić?...

Dalej jest słabo

Zuzanna

@dsfrghhvo rozumiem, że zgadzasz się z @dv. Mógłbyś rozwinąć swoją opinię? Jakie są Twoje doświadczenia z pracy w firmie?

Zuzanna

Zapoznaliście się już z aktualnymi ofertami pracy? Można je znaleźć pod adresem http://www.rklegal.pl/rekrutacja Co sądzicie o wymaganiach? Możecie podpowiedzieć co znajduje się w atrakcyjnym pakiecie benefitów, który oferuje firma?

Unikat

Kancelaria dba o klienta i robi wszystko żeby wygrywać. Polecam

Jagon

Powiem krótko, byłem stroną w Sądach przez kilka lat z tą kancelarią. Wygrałem kilka spraw, jedną przegrałem. Uważam iż jako mój oponent w porównaniu do innych kancelarii pracuje profesjonalnie. Prawnicy przygotowani do spraw czytający akta. Co do oceny podejścia do spraw oceniam na 5 od 1-5. Co do oceny moralności prowadzenia spraw 0. Wszystkie chwyty są dozwolone tak aby wygrać. Taka jest ich metoda działania. Może dla kogoś pozbawionego skrupułów ok dla kogoś z odrobiną przyzwoitości nie.

alan

@eudka w tej chwili już nie. Poszukują programisty i praktykanta w Warszawie :)

KARO

bardzo małe zarobki? tzn ile?

Andrzej

Panie Nikt o jakim lajcie mówisz? Tu trzeba pracować i nie ma kokosów a o jakimś lajcie to zapomnij bo szybko z ciebie zrezygnują jak zobaczą że nie chce ci sie pracować a rotacja jest duża.

Na zdobycie doświadczenia może być ale ogólnie to słabo płacą.

tik

Tak to jest obsmarować miesjce gdzie się pracuje to od razu, ale żeby napisać pozytyw to już wszystkim niepodrodze. Dla mnie jasne warunki zatrudnienia,co ustalisz - to masz, pensja zawsze na czas, premie, benefit, lux med, fajni, młodzi ludzie - dla mnie to plusy pracodawcy, ale może źle to interprertuje :P

ktoś

Nie gryzie się ręki, która Cię karmi. Nie sądzicie, że pracodawcy należy się jakiś minimalny szacunek???? Jeśli komuś nie pasuje atmosfera i zarobki w firmie, to niech idzie gdzie indziej i przekona się, że czy trawa po drugiej stronie płotu jest rzeczywiście tak zielona, jak mu się wydaje.

kabuuum

Popracujcie w innych miejscach, zmieni Wam się perspektywa postrzegania. Jak ktoś przychodzi po studiach albo w ich trakcie i chce nie wiadomo ile zarabiać i pisać skargi kasacyjne to życzę powodzenia. Atmosfera, w porównaniu z innymi kancelariami (mam porównanie) jest bardzo dobra, normalne podejście do pracowników, nastawienie na wynik, ale realny do osiągnięcia. Większość z rozżalonych tutaj piszących pewnie została wyrzucona z pracy za własne lenistwo lub niekompetencję i teraz wylewa tutaj swoje rozgoryczenie. Co nie znaczy, że dużo kwestii można byłoby ułożyć lepiej niż jest, a szefowie nie zawsze dotrzymują złożonych obietnic.

byly pracownik

Sorry za przydługi wpis, ale chcę tylko dodać, że pracodawca szuka rozwiązań mogących usprawnić pracę kancelarii. Stąd częste reorganizacje i zmiany. Niestety niewiele osób otwarcie mówi szefowi, że coś źle funkcjonuje, dlatego o tym, że ludzie są wkurzeni, szef dowiaduje się ostatni. Z jednej strony, w obawie przed zwolnieniem, boimy się skrytykować decyzję "góry", nie chcemy też wyjść na donosicieli, gdy problem tworzy konkretny pracownik. Z drugiej strony własna (oraz innych) bezczynność pogłębia ogólną frustrację i niezadowolenie. I kółko się zamyka. Sama miałam ten sam problem, z perspektywy czasu widzę, że może czasem warto przekazać swoje spostrzeżenia dalej niż do koordynatora lub wskazać lepsze rozwiązanie danego problemu. Szef nie jest duchem świętym i nie domyśli się. Ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam

byly pracownik

(usunięte przez administratora) Pracowałam w kancelarii Rączkowski i Kwieciński ponad 3 lata i jestem zaskoczona ilością negatywnych komentarzy. Sama mam parę uwag, nie wszystko mi sie podobało, ale uważam, że firma ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest to stabilna praca, dzięki ktorej można się utrzymać, a to w dzisiejszych czasach wiele. Jako osoba bez doświadczenia w windykacji (nabyłam je dopiero pracując w powyższej firmie), nie mogę narzekać na swoje wynagrodzenie. Wiadomo, że każdy chciałby zarabiać więcej. Realia są jednak takie, że w większosci firm pensja jest adekwatna do wiedzy, doświadczenia i stażu pracy w danej branży. Studentom lub osobom świeżo po studiach kancelarie najczęściej oferują "bezpłatne praktyki". W kancelarii RKL studenci zarabiają całkiem nieźle, zdaje się, choć nie jestem pewna, że objęci są programem multisport i prywatną opieką medyczną, tak jak pracownicy "na etacie". A co najwazniejsze, po ukończeniu studiów istnieje realna szansa kontynuowania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Osoby bez większego stażu mają okazję zdobyć pierwsze cenne doświadczenia i zobaczyc jak funkcjonuje korporacja. Dużym plusem jest to, że praca umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu egzekucji i to nie tylko osobom z wykształceniem prawniczym. Co ważne dla niektorych, pracodawca jest przyjazny młodym mamom, zachęcając je do powrotu po urlopach macierzyńskich. Firma chętnie i czesto organizuje spotkania, a nawet wyjazdy integracyjne, jest otwarta na propozycje sfinansowania "wyjsc na piwo" w działach, w których pojawiają się nowe osoby, gdyż uważa (tak mi sie wydaje), że łatwiej i przyjemniej pracuje się w zespole, w którym ludzie się lubią. Takie podejście sprzyja zawieraniu przyjaźni, pracownicy czesto spotykają sie po pracy:-) A to że niektórzy tę pozytywną atmosferę psują... no cóż, to już nie jest zarzut do pracodawcy, jeśli komuś odbiła sodówka. Sami budujemy atmosferę w firmie. Uważam, że pracodawca szuka alternatywnych rozwiązań

Mirabelka

Jest to praca tylko i wyłącznie dla osób pracowitych i myślących. Osoby bez chęci mogą sobie darować. Zarobki na początku nie są wysokie ale jeśli ktoś się wykaże zostaje doceniony i może liczyć na pomoc w każdej sferze życia. Opinie powyżej są nieobiektywne i chyba pisane przez tych zwolnionych leniuszków:) Pracują tam fantastyczni ludzie! wiele z nich od początku istnienia firmy.

Comi

Pracuję tam dość długo i musze przyznać, że nie zgadzam się z opinią moich poprzedników. Atmosfera jest ok. Pracowawcy wyrozumiali. Każdy kto wpasuję się w politykę tam prowadzącą i przyjmuję zasady zostaje doceniony.

Anonimous

Bardzo małe zarobki... Atmosfera nawet OK.

Zostaw opinię o Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.