Opinie o BETA aktiv GbR w Heidenheim

<p align="justify">Jestesmy niemiecka firma z siedziba na poludniu Niemiec zajmujaca sie juz od ponad pieciu lat rekrutacja polskiego personelu medycznego do pracy w niemieckich klinikach, szpitalach, osrodkach rehabilitacyjnych, domach opieki, intensywnej opiece w domu pacjenta oraz w opiece srodowiskowej. Dzieki wieloletniej obecnosci na medycznym rynku pracy oraz dokladnej jego znajomosci jestesmy w stanie zaoferowac Ci prace odpowiadajaca Twoim kwalifikacjom, prace, ktora Cie spelni zawodowo i usatysfakcjonuje finansowo. <br/> Temat „Praca Niemcy” jest tematem nowym, skomplikowanym i przede wszystkim wymagajacym czasu. Chcesz tracic ten czas na robienie bledow, czy wolisz skorzystac z naszego fachowego serwisu skierowanego wlasnie do Ciebie? Dla Ciebie stalismy sie expertem, ktorego cechuje: – doskonala znajomosc niemieckiego medycznego rynku pracy – stale kontakty z renomowanymi, sprawdzonymi placowkami medycznymi na terenie calych Niemiec – wieloletnia wspolpraca z nimieckim czerwonym krzyzem oraz agencja pracy – perfekcyjna znajomosc jezyka niemieckiego oraz jezyka polskiego – zaangazowanie i wysoki poziom naszych uslug wobec kandydata ubiegajacego sie o prace za naszym posrednictwem <br/> Zaufalo nam juz ponad 400 pracodawcow! Zatrudnilismy juz ponad 400 pielgniarek, fizjoterapeutow, elektroradiologow, lekarzy, poloznych w Niemczech. Przeprowadzilismy juz ponad 400 nostryfikacji dyplomow oraz sprawdzili ponad 400 umow o prace. Od pieciu lat jestesmy dla Was na rynku niemieckim. Projekt: „Praca Niemcy” doprowadzil do tego, ze jestesmy Twoim wiodacym Headhunterem bialego personelu w Niemczech! </p>

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BETA aktiv GbR w Heidenheim

ewita

Świat należy do odważnych.Dziewczyno jeśli język znasz dobrze to nawet w szpitalu mogą prace załatwić.Pracodawca liczy się z nimi,ufa im.Polecam ich,chyba najlepsza firma ....polecam Pa

biala

witajcie prosze mi napiszcie jak z zalatwianiem pracy dla malzonkow bo slyszalam ze ta firma pomaga i rekrutuje mezczyzn czy to prawda

niepokorna

Część Joko.Ja po hospitacji wyjechałam za 2 miesiące.Narazie pracuje jako opiekunka ale nie zaluje,Urkunde juz mam ale żeby objąć więcej obowiązków to muszę język lepiej znać,moze 4-5 miesięcy.Jesli jesteś pracowita i cierpliwa to przyjeżdżaj bo możliwości są duże.Nie boj się zaufać Beta Ac.To firma spoko. N

Niepokorna

Pozdrawiam wszystkich pracujacych za posrednictwem Beta Activ.Coz w ciemno sie nie jedzie.Wczesniej jest hospitacja i tam juz sie podejmuje decyzje czy chce sie pracowac i umiejetnosci jezykowe tez wychodza na jaw.Jest to ciezka praca.duzo Bewonerin mala obsada.Jesli jezyka sie nie zna dobrze to cie wykorzystuja wszyscy,najgorszych pacjentow do opieki.No niestety tak to wyglada-bez sciemy.Ale jak sie dobrze pracuje to przelozeni to doceniaja.I widzi sie ten usmiech na twarzach podopiecznych to mile.Tylko zarobki troche wyzsze stawki za tak ciezka prace by sie nalezaly.Panie z Beta Activ sa w porzadku.Bez nich by czlowiek sobie nie poradzil, jesli umiejetnosci jezykowe sa male.Polecam te firme wszystkim ktorzy chca podjac prace w Niemczech.A jezyka samemu trzeba sie uczyc i moze nawet lepiej jak mniej Polek pracuje.Jestescie w Niemczech to tylko po niemiecku mowic a wyjdzie to na dobre nam.Serdecznie pozdrawiam.

pokrzywdzona
@Niepokorna

to nieprawda ,zawoza tylko do pracodawcy i to koniec.Najpierw trzeba podpisac u nich tzw "jolajke"

Pielęgniarka

Na spotkaniu kwalifikacyjnym byla szefowa firmy i Pani z Beta Aktiv,rozmowa przebiegala oczywiscie w jezyku niem.bardzo spokojnie,luzno i bez stresu. Od razu zdecydowalam,ze zostaje w tej firmie,otrzymalam umowe o prace do przeanalizowania w domu,rowniez w jez.polskim,po paru dniach podpisalam i odeslalam do firmy.Pracuje w Intensywnej Opiece przy pacjentach z rurkami tracheostomijnymi,na respiratorach i w spiaczkach.

Nie zaskoczylo mnie zadne pytanie,odpowiedzialam na kazde,otrzymalam wyczerpujace informacje,a na biezaco firma jest dostepna droga meilowa,telef.i w biurze zawsze ktos jest.

D

Drogie koleżanki i koledzy jeżeli chcecie podjąć pracę w zawodzie pielęgniarki / pielęgniarza w Niemczech to polecam tylko jedną firmę BETA AKTIV. Owszem czytałam wszystkie opinie o tej firmie i jedno mogę teraz powiedzieć , że są bardzo krzywdzące . Więc nie wierzcie w ani jedno złe słowo. Jestem w Niemczech od 6 tygodni za pośrednictwem Beta Aktiv , pracuję mam wszystko załatwione tak jak Panie z firmy obiecały ; umowę o pracę bezpośrednio z niemiecki pracodawcą ,meldunek , ubezpieczenie , urząd skarbowy , kasę chorych ,mieszkanie. Pacownicy Firmy są zawsze chętni do pomocy , o wszystko zabiegają nawet chyba intuicyjnie czują ,że mam gorszy dzień bo wiedzą kiedy do mnie zadzwonić i zapytać jak mi leci ,czy jestem zadowolona z pracy , czy czegoś potrzebuję i zawsze mają dobre słowo do powiedzenia . Są jak mama ,a ja cuję się przy nich bezpiecznie. Po 6 tygodniach uzyskałam nostryfikację dyplomu . Wszystko co mam zawdzięczam Beta Aktiv , więc nie bójcie się zaufać tej firmie.JAK PRACA W NIEMCZECH TO TYLKO Z BETA AKTIV, gorąco polecam i dziękuję

anka179
@D

A można zapytać na jakim poziomie była Twoja znajomość języka niemieckiego?

Aaaa
@anka179

A jak z mieszkaniem? Czy są ? Delegacje. ? Czy sa jakieś dofinansowania do czynszu? Jak to wyglada przez tę firmę????

Donzdorf A

koszmar

Donzdorf A
@anka179

tak zgadza się wszystko tylko nie licz na to że po miesiacu się tobą zainteresują a te widełki które obiecują i dalsz kształcenie to zapomnij

Terri

Poziom językowy przez Beta sprawdzany jest przez rozmowę telefoniczną na zasadzie pytanie (na różne tematy)-odpowiedź. Jeszcze nie byłam na hospitacji, ale wszystko zmierza w tym kierunku. Czy któraś z Was wie, jak szybko i za jaką cenę można znaleźć opiekunkę do dziecka 7-letniego (do szkoły i ze szkoły ktoś musi przyprowadzić, a mnie zostaną tylko zmiany na rano), czy Beta pomaga, czy tylko reklama to jest?

justyna

czesc xxy, masz racje, ciezka ta praca bez jezyka. jezeli ktos chce wyjechac to polecam bete, ale tylko z jezykiem na poziomie min. a2, kolezanka rozpoczela z nimi wspolprace, miala poziom b1 i jest bardzo zadowolona. ja na a1 mam najgorsza prace, jaka moze byc, ale to nie wina bety

xxy

Panie z Beta activ sa bardzo mile,staraja sie zalatwic wszystkie formalnosci ale im to do konca nie wychodzi.Sa problemy z kursami jezykowymi,trzeba samemu szukac a nie jest latwo.Praca jest bardzo ciezka nieadekwatna do zarobkow,gdy sie nie zna niemieckiego to wykorzystuja to wszyscy.Jak ktos nie pracowal ciezko na ciezkim oddziale to niech nie przyjezdza,bo nie da rady bedzie rozczarowany.

Malgosia

Jeszcze apropo domniemanej kary-na którymś z forów prawniczych czytalam,że nie ma absolutnie żadnego paragrafu wiążącego,iż za wcześniejsze złożenie wypowiedzenia należy placić karę.Temat dotyczył własnie pracownika z takim zapiskiem w umowie.Jest to niezgodnie z prawem i tylko jako"straszak".Można poszperac w necie i poszukać.Następnie bierze się taką umowę idzie do prawnika i analizuje. Jesteście dorośli ponoć....

mala

bylam u nich w zeszlym tygodniu, zalatwili hospitacje w ciagu paru dni, tak bardzo potrzebowalam prace. wyobrazcie sobie, ze mieli w zeszlym tygodniu 8 pielegniarek z polski.nie wiem, czy kazdy tydzien tak wyglada, ale przyjechala po mnie pracownica, zawiozla do pracodawcy. na miejscu wszystko bylo zaltwione, pracodawca czekal, pokoik rowniez.przepracowalam w sumie cztery dni za darmo, tak chcialam. normalnie hospitacja trwa dwa dni, ale zakonczylaby sie w piatek i musialabym przesiedziec w pokoju dwa dni sama. w poniedzialek dowiedzialam sie, ze moge zostac i od razu pracowac. dostalam do podpisania umowe, Beta nie byla pewna jednego punktu z tej umowy, prosili, zebym nie podpisywala az sprawdza, czy jest to zgodne z prawem. sprawdzili, przetlumaczyli moglam spokojnie podpisywac. teraz czekam na termin spotkania z ich przedstawicielem, zeby moc zrobic wszystkie urzedy i oddac dokumenty do uznania mojego zawodu. moim zdaniem - warto. zobaczcie sobie ich zakres uslug i nie oczekujcie wiecej, zreszta nie musicie, to co robia wystarczy na poczatek. z reszta dacie sobie rade, ja rowniez sobie poradze. musze. wazne, ze mam teraz prace za dobre piniadze na niemieckich warunkach i dach nad glowa. wszystko jest legalnie zalatwione.

r.

czesc wszystkim. zdam wam relacje. mam male dziecko, 3-letnie. nie mialam najmniejszych szans, zeby przyjechac do Niemiec i otrzymac prace z moim synem. musialam go zabrac ze soba. Beta znalazla, mam nianke, prace, do ktorej ide przez ulice z mojego mieszkania. mam mieszkanie, z jedzenia moge korzystac w domu opieki, pracodawca zaproponowal nawet, ze mi da do dyspozycji samochod sluzbowy, zebym mogla dojezdzac na kurs jezyka. uklada mi grafik tak, zebym mogla od czasu do czasu jechac do Polski. Beta zalatwila w ciagu 2 miesiecy nostryfikacje. musialam tylko zebrac dokumenty, podpisac pare podan i zaplacic do urzedu nostryfikujacego po otrzymaniu nostryfikacji oplate urzedowa w wysokosci 34 euro. to wszystko. po otrzymaniu urkundy pracodawca zmienil moje stanowisko pracy na pielegniarskie, dostalam wyzsza wyplate ale i wiecej obowiazkow.od czasu do czasu dzwonie do Bety, zeby zapytac o jakies drobnostki, ktorych nie jestem pewna i zawsze otrzymam odpowiedz. jednym slowem polecam. sa inni i tak jak pisala jakas pani u gory, pracodawca niemiecki bardzo dobrze sie o nich wyslawia.

monika

witam wszystich, balym na hospitacji, zabralam ze soba rodzine, mielismy zalatwiony nocleg i wyzywienie dla mnie za darmo. panie sprawdzily moje dokumenty do nostryfikacji na razie w jezyku polskim, i powiedzialy co przetlumaczyc. byly przy rozmowie z pracodawca, ktora trwala prawie 2 godziny. pomagaly mi sie porozumiec (moj niemiecki jest na poziomie a2/b1). pozniej przepracowalam dwa dni. rodzina ogladala sobie w tym czasie okolice, ja robilam to po pracy. wrocilam do polski i zanim sie zwonilam dostalam pisemne potwierdzenie od pracodawcy, ze mnie przyjmnie. w miedzyczasie beta zalatwia prace dla meza i syna. mam ustalone dokladne warunki, ile zarobie, urlop itd. slyszalam, ze w innych firmach przyjezdza sie w ciemno. tutaj mialam z gory podane wszystko. na miejscu bede miala problem z kursem jezykowym, jest malo szkol jezykowych, ale jakos sobie poradze. a wiec z mojej strony wszystko w porzadku, tak jak powiedziala aga, to posrednik pracy. wiem, co mi zalatwia, reszte zrobie sama. musicie sami okreslic. ja moge tylko powiedziec, ze probowalam w innych firmach i nikt mnie nawet nie zapytal, gdzie chcialabym jechac, w jaki region itd. u Bety bylo to jedne z pierwszych pytan. mialam wrazenie, ze mimo, ze platnikiem ich uslugi jest pracodawca a nie ja, jednak mieli szacunek do mnie jak i dla pracodawcy.

aga

ludzie, nie wiem, o co wam chodzi. mamy oceniac niemiecki rynek pracy, czy BETE??? dostalam od nich zakres wykonywanych uslug. to posrednik pracy a nie nianka!!!! trzy kolezanki juz u nich pracuja, maja nostryfikacje prawie od reki.maja prace pomimo slabej znajomosci jezyka. jedna juz jest wywiazana z umowy i znowu idzie do BETY, chce blizej granicy pracowac. poszlaby tam jeszcze raz, jakby bylo zle??? przeczytajcie sobie zakres uslug Bety, za ktore NIE placimy my.

Marlena

Firma BetaAktiv GbR znam od roku.Mam 44 lata. Przyjechałam autobusem. Dzis mam dwa samochody, moj mż ma pracę, moje dziecko chodzi do przedszkola, moja starsza córka rozpoczęła studia w Niemczech. Jeśli jeszcze raz usłyszę, ze ta Firma nie nic nie robi, to nie odpowiadam za siebie. Mam ANERKENUNG. Szefowa wychodzila z siebie, zebym wszystkie potrzebne dokumenty dostarczyła. Czas oczkiwania....30 dni. Ja zapłaciłam tylko za koszty urzedowe 30E.A co do nauki niemieckiego...no trzeba sie wziac do roboty moje drogie panie! Ja tez swiecilam oczami...i było mi wstyd jak na mnie patrzyli...ale da sie wszystko osiagnac...a nie trzeba zaraz winy zwalac na innych. Tak przeciez jest najłatwiej...nieprawda?

biala
@Marlena

witam MARLENA TEZ CHCEM WYJECHAC DO PRACY DO NIEMIEC NAPISZ MI W JAKIEJ MIEJSCOWOSCI MIESZKASZ CVZY BLISKO JEST DO SZKOL I PRZEDSZKOLI BEDE WDZIECZNA

baska

jestem od roku i trzech miesiecy w Niemczech, pracuje za posrednictwem BA w domu opieki. przyjechalam z prawie zerowym niemieckim. pracowaly ze mna 3 inne pielegniarki. musze powiedziec, ze tragedia, dziewczyny nie uczyly sie wogole niemieckiego. porazka na calej linii. teraz szukam nowej pracy. zglosze sie do BA, slyszalam, ze pracuje tam nowa pracownica, pani Monika, bardzo mila, podobno maja fajne oferty dla pielegniarek po domach opieki. slyszalam, ze zaczynaja z poszukiwaniem pracy dla mezow. zobaczymy.

becia
@baska

od kiedy poziom B2 jest to nie znajmosc jezyka?? chybaq ktos pil albo nie wie i nie ma pojecia jakie bzdury wypisuje

doro

pojechalam na hosptacje, dostalam prace, pracuje. beta activ zalatwila mi mieszkanie, kurs jezykowy, skarbowke, meldunek. nie chcieli pomoc przy rodzinnym, nie rozumie dlaczego, ale dali druczki w jezyku polskim, ktore wypelnilam i nadal czekam (juz ponad 6 miesiecy). iza ma racje co do pracy w domu opieki, brakuje ludzi. ale widze, ze szybko mi wchodzi ten jezyk, po nostryfikacji dyplumu szef mnie wrzucil na gleboka wode, robie dokumentacje i powoli wchodze na planowanie opieki. ciezki temat, ale dam rade. szef chcce, zzebym byla oddzialowa!!!i wyobrazcie sobie teraz ja mowie niemkom, co maja robic!!!!! bajka. teraz one maja 10 min na pacjenta!!!! ok, moze nie powinnam, bo atmosfera w pracy jako taka, ale co ja sie naplakalam! jak bede oddzialowa to zostane dluzej, jak nie to max. rok i uciekam. zapomnialam, u mnie w pracy jest pielegniarka z lotwy, ktora od lat sie ubiega o nostryfikacje. jak sie dowiedziala, ze ja mialam w ciagu paru tygodni za posrednictwem beta i bez znajomosci jezyka na poziomie b2 to sie wsciekla. poszla do szefowej i powiedziala, ze tak nie moze byc. z tego co wiem, szefowa zglosi lub zglosila sie juz do bety z prosba o zalatwienie rowniez jej nostryfikacji, bo ma juz z nimi doswiadczenie i wie, ze KAZDA pielegniarka od bety ma nostryfikacje.

marzena

przyjechlam do niemiec bez grosza, po rozwodzie, moj jezyk byl na poziomie a1. przed dwoma laty brali do domow opieki wszystkich, powaznie, wszystkich. beta pomogly, potrzebowalam 2 lata na jezyk, ciagle bez pieniedzy poniewaz splacalam dlugi jeszcze z polski, placilam za studia dla moich dzieci w polsce. po dwoch latach zglosilam sie do bety z prosba o nowa prace. moj jezyk jest znacznie lepszy dzieki daromowym kursom jezyka niemieckiego. jeszcze nie czulam i nie czuje sie na silach na szpital. powolutku. mam jeszcze pare lat do przepracowania. beta zaproponowala mi prace przy pacjencie pod respiratorem. poszlam na hospitacje i bylam super zaskoczona. jeden pacjent, musze wykonywac tylko czynnosci pielegniarskie przy nim, zmiany 12-sto godzinne, potem ide do mnie do domu. powiem jedno, odpoczywam po domu opieki, tam wysiadalam psychicznie i fizycznie, ale nie bylo innego wyjscia. iza ma racje, bylo cholernie ciezko, przede wszystkim poniewaz nie potrafilam po niemiecku i dostawalam najciezsza prace. ale dzieki tym trudnym poczatkom jestem teraz tak wdzieczna. powoli wychodze na prosta. mysle, ze jeszcze 2 lata i bede w szpitalu i przyznam szczerze, dlaczego nie za posrednictwem bety? pomogli juz dwa razy, i nawet jak maja za to pieniadze to przeciez nie moja sprawa, ja nie place nic. maja za darmo pracowac????

arek

czesc wszystkim, nie wiem, jak beta sortuje aplikacje. powiedziano mi po rozmowie kwalifikacyjnej, ze moj jezyk to poziom A2, co sie zgadzalo, tez sadze, ze jestem na tym poziomie. chcialem koniecznie do szpitala, poniewaz pracuje za granica rowniez w szpitalu. panie probowaly mnie przekonac, ze do szpitala to tylko z B1, uparlem sie. mialem dwa dni hospitacji w szpitalu. super atmosfera!!!! niestety, jezykowo nie mialem szans. mimo wszystko panie z BA zalatwily, ze moge za 3 miesiace przyjezdzac tam do pracy pod warunkiem, ze bede sie intensywnie uczyl niemieckiego. przyznam szczerze, nawiazujac do wypowiedzi pani izy, ze ma racje co do pracy w domu opieki. ja nie jestem zmuszony na juz zaczynac pracy, mam prace za granica. ale mysle, ze pielegniarki, ktore musza na juz zarabiac pieniadze i wladaja slabym niemieckim nie maja innego wyjscia jak pracowac w domu opieki. ja zrobilbym tak jak pani iza, zaczalbym od domu opieki, nauczylbym sie jezyka na poziom b2 i potem do szpitala.

iza

Wlasnie przeczytalam wszystkie wypowiedzi na tym forum ....tak jak juz napisalam , jadac do niemiec wiedzialam ze nie wroce do polski i mialam swiadomosc ze nie bedzie lekko zalozylam ze mam rok na nauke jezyka pozwalajaca na swobodne porozumiewanie sie i zmienie prace na inna , rok to niewiele, udalo sie , osiagnelam cel , jest bardzo ciezko ale jak ktos chce to moze....moj pierwszy dzien w niemczech -katastrofa , po 10 godz jazdy bylam na miejscu , pani z ba nie dojechala-byla 18 godz , dostalam pokoj w altenheimie i czekalam do nastepnego dnia do popoludnia na pania z ba , jestem silnaale wtedy ......szkoda wspominac

iza

Witam , odnosnie uznania dyplomu to same kompletujemy dokumenty niezbedne do uznania dyplomu a a mile panie wladaja je w koperte i wysylaja do odpowiedniego urzedu i nie maja wplywu na decyzje i czas uznania , ani tego czy bedzie potrzebna rozmowa z urzednikami ...to wazystko zalezy od urzednika , im wiecej mamy dokumentow potwierdzajacychnasze doswiafczenie i kursy itp tym lepiej , znam tez osoby ktore mialy z polski zaswiadczenie ze odbyly kurs niemieckiego na poziomie B2 i dostaly urkunde od reki , tak ze warto sie o taki papierek postarac , niektorzy pracuja juz rok i ciagle czekaja ..... Alina -ja tez bardzo chcialam pracowac w niemczech i udaloo mi sie , jeszcze w polsce z naszych super pensji bardzo duzo zainwestowalam w ten wyjazd tlumaczenia , inne dokumenty i wiedzialam, ze beta znajdzie mi prace , tak tez bylo .....ale musze tez powiedziec ze po podpisaniu umowy nie masz innego wyjscia jak zapierdzielac ....bo praca oferowana przez bete to przedewszystkim Altenheim a ta praca nie ma nic wspolnego z naszym zawodem ...dla mnie to byla trauma , jak w fabryce ci biedni starzy ludzie ....masz srednio 10 min na osobe , sa zaniedbani ....pracownicy w altenheimach sa w wiekszosci srednio wyksztalceni i patrza na ciebie z zawiscia bo wiesz wiecej a niepowinienes bo tam sie wykonuje tylko czynnosci pielegnacyjne , jak ktos choruje a to normalne w starym wieku to juz nie wyjdzie bo po to jest altenheim ohhhh straszne i pot ci sie po tylku leje i mozesz zapomniec o kumulowaniu godzin i dluzszej przerwie nie da rady , ciagle brakuje ludzi .....

Zostaw merytoryczną opinię o BETA aktiv GbR - Heidenheim

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BETA aktiv GbR?

Kandydaci do pracy w BETA aktiv GbR napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BETA aktiv GbR