Opinie o Mesko S.A. w Skarżysko-Kamienna

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Mesko S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Mesko S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - inne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mesko S.A. w Skarżysko-Kamienna

Patryk

Po jakim czasie od rozmowy rekrutacyjnej odzywają się z informacją? Czy nawet jeśli się nie są zainteresowani to powiadamiają o tym czy nic się nie odzywają?

Zarobas

Na montera w 2021 oferowali 3200, a na technologa 4500 brutto. Wystarczy chcieć i skorzystać z Google.

Amy

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko konstruktora. Firma oczekuje gotowości do szkoleń i podnoszenia kwalifikacji. Jak często odbywają się takie szkolenia? Czy dzięki nim można awansować na wyższe stanowisko? Podczas nich pracownik ma normalnie wypłacane wynagrodzenie? Mój narzeczony chce wysłać tutaj swoją aplikację...

Anon

Szkoleń nie ma wogule, ogólnie bałagan ogromny

Kandydat Nowy wpis

Rozmowa o pracę na konstruktora wygląda jak przesłuchanie w (usunięte przez administratora) nie spotkałem się w swojej karierze z tak złym podejściem do kandydatów.Firma nie oferuje dosłownie nic poza 4 tysiącami na rękę dla najlepszych oraz psychicznym znęcaniem się na pracownikach. Więc nic dziwnego że mają ciągłe problemy z personelem.

Andrzej Nowy wpis
@Kandydat

W tym ogłoszeniu, co jest zamieszczone na ich stronie, to nawet się nie odnieśli, ile chcą płacić konstruktorowi. Ot, że adekwatnie do kwalifikacji. Ale, co jest adekwatne, niech ludzie sami ocenią. Bardziej mnie nurtuje, co też usłyszałeś w trakcie rozmowy? Co tam się zadziało, że pozostawiło tak gorzkie wrażenia?

To ludzie tu podczas pracy spożywają alkohol i szefostwo nic z tym nie robi? Opiszesz bardziej szczegółowo zakład 5, czy dobrze jest tam trafić czy lepiej nie? W ogóle długo rozpatrują cv, gdybym chciał wysłać papiery?

Amy

Ex-pracownik
@Amy

Trochę naiwne to pytanie. Samo podnoszenie kwalifikacji nie oznacza awansu czy zmiany wynagrodzenia. Chodzi bardziej o to, że podnosząc kwalifikację jesteś w stanie pozyskać więcej wiedzy którą przełożysz na praktykę i zysk dla firmy. Jeśli udowodnisz, że jesteś coś wart na pewno będziesz mógł stawiać warunki finansowe, a i firma to doceni. Jak ktoś myśli że, a to sobie skończę jakiś kurs i od razu dostanę awans i podwyżkę, to chyba nie ten kierunek myślenia. Dobrych fachowców firma jest w stanie dobrze wynagrodzić. Nie da się od razu zarabiać tyle ile wykwalifikowani pracownicy. Na to trzeba sobie zapracować..

@Ex-pracownik

A firmę ogółem stać na zatrudnianie i trzymanie fachowców, żeby nie myśleli o zmianie firmy? Czy bazuje na osobach, które muszą się doszkalać, bo wtedy ma ludzi, co godzą się na mniejsze stawki?

@Ex-pracownik

No dobra ale szkolenia są? Dobrze rozumiem? Pracownik za takie szkolenie podpisuje z firmą jakąś lojalkę? Rozumiem, że im pracownik ma większe doświadczenie i więcej wnosi do firmy może starać się o podwyżki? Dla tych dobrych pracowników firma ma przygotowany jakiś system motywacyjny np premie?

obserwator
@Ex-pracownik

Chyba jesteś nadal pracownikiem na wysokim stanowisku ,bo to co napisałeś to mija się z prawdą ! Opinie zamieszczone wcześniej obrazują sytuację jaka panuje w tej firmie

@obserwator

To napisz prawdę jaka jest według Ciebie, bo opinie są różne. Co według Ciebie jest niezgodne z prawdą; te szkolenia czy drogi awansu? Jak to wygląda w praktyce? Po jakim czasie można stawiać warunki finansowe, takie jak Nas interesują?

Anon

Szkoleń nie ma wogule, ogólnie bałagan ogromny

Leon

Czego oczekiwać po zakładzie skoro 3 zmiana jest od tego żeby spać. Dominuje korupcja i uklady

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Mesko S.A. na stanowisko Specjalista ds. controllingu? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Pracownik działu kadr i płac
Częstochowa
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Operator mieszalni
Sosnowiec
PowerJobs Sp. z o.o.
logo firmy Menedżer Produktu
Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Xyz

Może ktoś się wypowie jakich zarobków można się spodziewać na stanowisku "operator maszyn"?? Znalazłem ofertę pracy ma takie stanowisko w Męsko a od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą pracy... Doświadczenie: około 10lat pracy ma prasach CNC różnego rodzaju. Pozdrawiam

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na brak w Mesko S.A.?

Patryk

@Patryk

Jak czytałem wcześniejsze wpisy to pisano nawet o dwóch rozmowach. Piszący informował, że pod koniec 2022 roku oferowali stawkę 4600 pln brutto dla inżyniera na początek, wymagając kwalifikacji i doświadczenia. Szkoda, że do dziś nie wiem, ile tu wynosi pensja montera? Kto by podał, jakie proponują stawki?

Sabina

Na stronie firmy znalazłam ofertę o pracę na stanowisko technologa. Można znaleźć informację, że proponowane jest stałe zatrudnienie na uop w przypadku pozytywnej oceny efektów pracy. W takim razie, po jakim czasie można liczyć na taką umowę? :) W ogłoszeniu wspomniano również o wynagrodzeniu, adekwatnym do posiadanych kwalifikacji. Jeśli mam wykształcenie wyższe techniczne i odbyty roczny staż pracy na podobnym stanowisku, to jakie wynagrodzenie mogę otrzymać? Dajcie znać, bo będę składać cv :)

@Sabina

Jakiś czas temu było ogłoszenie na gratce. Stawka od 4500 BRUTTO, haha. Na montera w połowie 2021 roku oferowali 3200 brutto i na technologa 4500. Czyli stawki im w górę nie poszły, a mamy już koniec 2023 i wysoką inflację. Trzeba chcieć i wygooglać stare ogłoszenia. Chyba tam im się czas zatrzymał. Nie warto.

Adrian

Na to tego specjalistę ds. kontrolingu to przez ile etapów rekrutacji trzeba przechodzić, by przyjęli i ile skłonni są płacić? Warto brać w tym udział? W ogłoszeniu padły też słowa, że w przypadku pozytywnej oceny efektów pracy - stałe zatrudnienie na umowę o pracę. Czyli kiedy następuje ta ocena efektów pracy i można dostać UoP na czas nieokreślony?

na szczęście były pracownik
@Adrian

Trzecia umowa (okres próbny się nie liczy) po dwóch umowach na rok jest dopiero na czas nieokreślony. Żenada, u prywaciarza na nieokreślony dostałem po mniej niż roku i nie czekali do końca na ile przepisy pozwalają. Firmy nie polecam, bo czuć w niej jeszcze klimat prl-u.

@na szczęście były pracownik

Dzięki za informacje. A jak z zarobkami? Każdy aneks można negocjować? Czy raczej ciężko tu o podwyżki? Awanse są możliwe? Będę wdzięczna za odpowiedź bo przymierzam się do aplikacji

Radek

Mam pytanie, kontroler jakości, jak przebiega ta rekrutacja jakie są zarobki

Ktoś pracował jako Monter w Mesko S.A.? Warto starać się o zatrudnienie tutaj?

niedoszły kandydat

Nie warto. To już lepiej iść pracować do Biedronki lub Lidla.

Weronika
@niedoszły kandydat

Z jakiego powodu tak uważasz? Podasz jakieś widełki wynagrodzenia na to stanowisko? Mąż szuka pracy ale ma wątpliwości.

niedoszły kandydat
@Weronika

Stawki, które oferują są porównywalne z tymi w Biedronce, a nawet nie w Lidlu. Skoro pod koniec 2022 roku oferowali stawkę 4600 pln brutto dla inżyniera na początek, to ile tam może zarobić monter? Poza tym wymaganie kwalifikacje i doświadczenie. A atmosfera pracy? Trzeba by się przekonać, ale z tego co piszą inni w opiniach to raczej nienajlepsza.

@niedoszły kandydat

Czytałam właśnie tamte opinie. Byłeś na rozmowie? Możesz napisać w jakiej atmosferze ona przebiega? Sprawdzają języki obce?

Niedoszły
@Katarzyna

Nawet na dwóch rozmowach. Pierwsza w Wawie, druga w centrali firmy. Atmosfera tej pierwszej całkiem spoko, nawet powiedziałbym, że pozytywna i profesjonalna. Druga taka sobie -

Dziadek

Tak sobie Na własną odpowiedzialność Jak masz inne oferty ....No to warto mocno się zastanowić, bo to nie jest bułka z masłem. A kasa .....misyjna. Jak ktoś lubi.

były konstruktor

Pracowałem do lutego... Szanse na podwyżkę zerowe Podejście do pracownika zerowe Chyba nic więcej pisać nie musze...

@były konstruktor

Właśnie dostałem ofertę pracy w dziale konstrukcji. Czy byłby Pan w stanie opowiedzieć trochę więcej o specyfice pracy w tym dziale ?

Iwona
@Paweł

Można wiedzieć, ile oferują na początek nowemu pracownikowi w dziale konstrukcji? Jaka kasa stała i jakie premie? I jaki czas po rozmowie rekrutacyjne można dostac odpowiedź od rekrutera z taką ofertą?

mariusz
@Iwona

3 tys na konto na start...

@mariusz

A przedstawiają jakiś plan podwyżek? Może powiązany z planem doskonalenia zawodowego, udziałem w szkoleniach? Pisano wcześniej o braku podwyżek, to zastanawia mnie czym się różnią zarobki doświadczonych pracowników i jaki jest średnio staż pracy w firmie?

P.B.

Tak zapytam z ciekawości. Mesko (oddział w Pionkach) przejęło w 2013 r.produkcję Zakładów Produkcji Specjalnej, które to przejęły w 2000 r. część produkcji dawnego giganta, czyli Pronitu. Czy nadal kontynuują produkcję wyrobów jakości farmaceutycznej, tj. nitrogliceryny, kolodium i eteru ?

Stary pracownik

Przepracowałem w mesko oddział w Pionkach kilka lat praca fajna lecz do kwestii wynagrodzenia i innych dziwnych rzeczy które zobaczyłem przez ten czas tam pracując to istna masakra. Jak to w każdej pracy są plusy i minusy. Na początku przyjmując się i owe stanowisko operator maszyn i urządzeń do materiałów wybuchowych robił wrażenie i kwestia firmy robiła wrażenie przynajmniej na osobach które wcześniej nie miały styczności z taką praca. Ogólnie jedyne czego nie żałuję przez te kilka lat to poznanie kilkunastu wspaniałych osób. Dla młodych ambitnych odradzam tam pracę. Jak masz 4-3 lata do emerytury to praca w sam raz dla Ciebie. Bo każdy młody który tam popracował po pewnym czasie złożył wypowiedzenie. Można pracować i tak zwanie (usunięte przez administratora) ale za odpowiednie wynagrodzenie. Jakby ktoś planował się zatrudnić w oddziale w Pionkach i miałby jakieś pytania jak to wszystko tak wyglądasz pv chętnie odpowiem na Wasze pytania. Pozdrawiam wszystkich tych którzy stąpają twardo po ziemi i już dawno tam nie pracują :)

Przyszły pracownik
@Stary pracownik

Możesz coś więcej powiedzieć o tych dziwnych rzeczach które widziałeś

P.B.
@Stary pracownik

Tak zapytam z ciekawości. Mesko (oddział w Pionkach) przejęło produkcję Zakładów Produkcji Specjalnej, które to przejęły część produkcji dawnego giganta, czyli Pronitu. Czy nadal kontynuują produkcję wyrobów jakości farmaceutycznej, tj. nitrogliceryny, kolodium i eteru ?

Katarzyna

Brat znalazł ofertę na mistrza budowlanego - wymagania ok - spełnia. Ale nie ma tam nic o wynagrodzeniu. Wie ktoś ile można zarobić na tym stanowisku? Duże możliwości negocjacji są?

były frezer

Słabe zarobki, stare maszyny, słaba organizacja pracy, dużo kierowników mistrzów dyrektorów itd. Pracowałem po tym w paru prywatnych firmach i w żadnej takiego cyrku nie widziałem.

Krzysiek
@były frezer

Potwierdzam przedmówcę... Masa konstruktorów którzy są zatrudniani po rodzinie często gesto siedzą w biurze i czekają do 15 tej

@Krzysiek

To trzeba być nieźle nieudolnym, żeby to był maks, patrząc ile konstruktorom tam płacą... chyba, że Ci po rodzinie dostają rynkowe stawki.

@Elektron

A ile płacą w rzeczywistości i jak na rynku to wygląda?

@Honorata

No mi dwa lata temu zaproponowali (w biurze w Warszawie) pół etatu za 2500 brutto. W czasie gdy w innej firmie dostawałem za pełen etat 10 000 zł netto. Od tego czasu stawki wzrosły min. 10..20%.

@Elektron

A dobra bo tu pół a tam pełny, bo przez chwilę zgłupiałam ale tak czy siak różnica wielka. Ale piszesz o dosłownie identycznym stanowisku czy czymś się różniły jednak?

@Honorata

Nie wiem, czy identyczne zadania, bo nie podjąłem tej pracy (tym bardziej, że ona zakładała, oprócz pracy w biurze w Warszawie, wycieczki do Skarżyska z transportem we własnym zakresie), ale stanowisko w zasadzie takie same.

Kamila
@Elektron

Po co wycieczki do Skarżyska? W jakim celu?

niedoszły pracownik
@Honorata

mi na frezarkę CNC zaoferowali 3620brutto podstawy na 3 zmiany + soboty. Dodam że mam już parę lat doświadczenia i dosłownie każda prywatna firma oferowała lepsze pieniądze.

Piknik
@niedoszły pracownik

Kodeks pracy raczej obowiązuje wszystkich więc te soboty to raczej nadliczbowe więc pewnie więcej płatne ?

Weronika

Szukają jeszcze kogoś na kontrolera? Bo znalazłam ofertę na stronie firmy i się tak zastanawiam nad nią. Wie ktoś na jakie zarobki można liczyć? I ile trwa okres próbny zazwyczaj?

Kandtdat

A jak się pracuje jako szlifierz i jakie zarobki pomoże ktoś?

skarżyszczanin

(usunięte przez administratora) nic wiecej , kasa marna jedynie po znajomosci lepsze stanowisko, wiekszosc osob pracujacych dostala sie po znajomosci i po rodzinie , ludzie bez zadnych kompetencji , kierownictwo to (usunięte przez administratora) zacofanie (usunięte przez administratora) zero organizacji i odpowiedzialnego zarzadzania efektem dwie ofiary smiertelne na zakladzie , omiac szerokim łukiem

@skarżyszczanin

Prawda, że sporo osób pisze o zatrudnianiu po znajomości. Te dwie ofiary mnie zaciekawiły - powiesz co się stało i z jakiego powodu?

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Mesko S.A.?

Ba

jak każda inna: rozmowa, test wiedzy, znajomości j. obcych, umiejetności

Da

U mnie pierwszy etap to była wstępna rozmowa przez telefon, potem rozmowa w biurze w Warszawie (do którego się rekrutowałem) - na tym miało się skończyć, ale kazali jeszcze jechać do centrali w Skarżysku Kamiennej, gdzie mówiono zupełnie co innego niż na pierwszej rozmowie... finalnie dostałem chyba z tydzień czy dwa telefon z ofertą pracy, której nie przyjąłem, bo była żenująco niska i odmienna od tego, na co się początkowo umawialiśmy.

Arek
@Da

Nie dziwię się, ja na taką pracę jaką proponują oferują 3-4 tyś netto to chyba kpina...

Da
@Arek

No zaproponowali 2500 brutto za pół etatu, wiec grzecznie odnowiłem, jak już odzyskałem głos. Szkoda, bo praca ciekawa.

Z autopsji

Gdy na określone stanowisko rusza rekrutacja to już z góry wiadomo kto bedzie przyjęty po znajomości, a reszta z pośród100 innych osób składajacych CV to tylko ststyści żeby jakoś to wygladało. hatfu

@Z autopsji

A skąd o takich znajomościach wiesz? Myślisz, że takie coś odbije im się czkawką później? Bo rozumiem, że nie stawiają w takim razie na kompetencje tutaj?

niedoszły pracownik

Dostałem SMS z datą i miejscem na rozmowę. Na rozmowie interesowała ich techniczna wiedza potrzebna na dane stanowisko.

Zostaw merytoryczną opinię o Mesko S.A. - Skarżysko-Kamienna

• Jak się pracuje w Mesko S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mesko S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mesko S.A.?

Mesko S.A.
1.4/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Legionów 122
    26-111 Skarżysko-Kamienna