Opinie o O.S.M. Miechów w Miechów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy O.S.M. Miechów. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Miechów o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Miechów w Miechów

Obserwator

Jeśli chodzi o sam zakład jeszcze do uratowania tylko z mądrą osobą na stanowisku prezesa i zmianie pana przewodniczącego który za bardzo ingeruje w zakład . Bo po tym co tu widać jakie są opinie i co widać fizycznie to zakład nie podąża ku poprawieniu kondycji tylko do zniszczenia . Popatrzeć tylko po ludziach którzy zostali na zakładzie garstka ludzi którzy kochają to miejsce i chcieli by robić a okazuje się że nie ma co i nie ma czym bo w ocenie ludzi " nie opłaca się " .Pozdrawiam .

Bronisław
@Sprawiedliwy

Zastanawia mnie polityka kadrowa szefostwa zakładu. Piszesz, że jedni poszli w odstawkę, innym coś naobiecywano, a byli też tacy, którzy się rozczarowali. Pytanie, czy pracuje tu okrojony skład i ci co tu pracują to mają więcej obowiązków, czy nadgodziny? I czy ściąga się nowych ludzi, a wtedy, jaką stawką próbują ich przyciągnąć?

Spółdzielnia bardziej teraz potrzebuje ludzi do pracy, czy wręcz przeciwnie? Ktoś tam wcześniej pisał, że doświadczeni pracownicy są zwalniani, choć pytany o konkrety już się nie odezwał. Jestem kierowcą auta ciężarowego i mieszkam w okolicy od niedawna. Proszę napisać, czy bym mógł się tu do roboty nająć i jaka byłaby zapłata? W zeszłorocznym ogłoszeniu dla kierowcy samochodu ciężarowego płacono 3010 zł brutto i dawano UoP na czas nieokreślony.

@Sprawiedliwy

A dlaczego doświadczony kierowca nie powinien pracować akurat w tej firmie? Chodzi o finanse? Jakie widełki finansowe oferują?

qwerty Nowy wpis

Są artykuły prasowe z sierpnia zeszłego roku, że inna firma miała przejąć mleczarnię. Tu zresztą też o tym było. Tylko, jak zajrzałem w e-krs, to podają, że firma funkcjonuje. Możecie więc - to do pracowników - napisać, jak tu teraz ze stabilnością zatrudnienia? Jest co robić i są perspektywy na przyszłość? No i jak z zarobkiem bym tu miał, jako kierowca samochodu ciężarowego?

Bedronika Nowy wpis
@qwerty

Minimalną krajową i pracę od 8 do 14 godzin.

Odwazny Nowy wpis
@Bedronika

Plus nie płacone za nadgodziny ale to drobiazg

Klient

Z przykrością stwierdzam, że wietrzę przekręt. Chociaż nie jestem ani nie byłem pracownikiem OSM Miechów, ale gołym okiem widać,że jest coraz gorzej. Wychowałem się na tych produktach a mam 50 lat i ubolewam, że ich jakość leci na pysk. Miałem nadzieję, że chociaż mój ulubiony biały ser pakowany w papier jeszcze mi.pozostał a tu widzę firma została przejęta przez Mlekovitę. Ktoś do tego doprowadził. Osobiście widziałem panią prezes w akcji w Twarożku na ul. Mickiewicza w Miechowie i nie pozostawia to wątpliwości kto się do tego przyczynił. Pytanie tylko za ile?

Anula
@Klient

No ale dobrze rozumiem, że o pracy tam nic nie wiesz? Przynajmniej, czy zatrudniają normalnie ludzi jeszcze i czy pod tą samą nazwą należy sprawdzać oferty, bo ja o żadnym przejęciu nie słyszałam. Na stanowiska biurowe jakieś są przyjęcia?

Sprawiedliwy Nowy wpis
@Anula

Witam panią lub pana.Czy tak bardzo Ci zależy na pracy w OSM.Tam od dawna nie ma żadnej pracy bo aktualna pani prezes nie chce żeby ten zakład się rozwijał.Wiem że już OSM Miechów będzie przejęty przez Mlekowitę ,to już jest pewne.Jeżeli ci zależy na pracy w tej firmie to trzeba zastanowić się czy nie masz wykształcenia żeby pomóc pani prezes bo ona nie nadaje się na to stanowisko.Oprucz tego że nie ma odpowiednich kwalifikacji,to nawet nie powinna znaleść się na tym stanowisku.Dlaczego znalazła się tam to wszyscy wiedzą,tylko nie chcą mówić.Jeżeli jesteś wykształcona-y to pomuż pani prezes bo ona nie ma już nie ma koncepcji na rozwój tej firmy

@Obserwator

Piszesz że nie ma czym robić - to znaczy, że firma nie zapewnia narzędzi do pracy? Przynosicie swoje z domu? Bo rozumiem że są do wyrobienia jakieś normy? Możesz dać znać?

Obserwator

Na szczęście nie trzeba narzędzi nosić ale bardziej mowa tu o maszynach które mają już trochę lat . Za każdym razem gdy człowiek widzi je zastanawia fakt ile kosztuje ich naprawa i tu nie raz padają słowa że ,,nie opłaca się ,, . A czy wie ktoś dlaczego tak ludzie rezygnują z pracy w tym zakładzie ??

@Obserwator

W tym zakładzie od zarania lat nigdy nic się nieopłacało i nic nie przynosiło zysku.Po co remontować maszyny,dokładać kasę do zakładu,remontować,usprawniać,ściągać nowych dostawców mleka,utrzymywać starych,lepiej zająć się patodeweloperką,złomozbieractwem,wreście sprzedażą całego dorobku kilku pokoleń.Wszystko co było w tym zakładzie nie przynosiło zysku w/g rady OSM więc trzeba zlikwidować.Można dużo rzeczy wybaczyć,ale nie tego żeby zbratać się z konkurencją i oddać jej cały rynek,niby to pod pozorem uzdrawiania zakładu który już trwa ponad 3 lata.Jeżeli chodzi o drugą cześć pytania,to co do tej pory zrobiła pani prezes i zarząd na czele z panem j woła o pomstę do Nieba.Skłuciła cały zakład,wyzbyła się ludzi wartościowych lub za dużowiedzących,a na każdym kto został się pastwiła,albo obiecywała złote góry z których nic nie wyszło.Ludzie sami zaczęli odchodzić bo ta pani nie ma żadnych skrupułów.Powinna zastanowić się nad swoim zachowaniem,bo Pracownicy to nie zabawki którymi można się chwilę pobawić,a następnie wyrzucić.Bo chyba pani prezes zapomniała od kiedy pracuje w tym zakładzie i jak jej dobrze było.PS celowo niektóre osoby w tym wpisie były potraktowane z małych liter,to tylko przez szacun dla nich.

Amy
@Sprawiedliwy

Co takiego obiecywała? Mam na myśli te rzeczy, które się nie sprawdziły, jak piszesz. Stawki nie takie, jakie proponują na rozmowie czy chodzi o coś innego może, bardzo chcę wiedzieć?

@Amy

Nie bardzo rozumiem twojego pytania.Rozwiń temat to chętnie odpowiem,a nawet podam więcej szczegółów.

Bronisław

Sprawiedliwy

Witam wszystkich zainteresowanych losem naszej kochanej mleczarni.Żeby dużo nie pisać odwołuję się do artykułu w Forum Mleczarskim z dnia 11.07.23r,proszę przeczytajcie i jak to mówił siara i wszystko jasne.Ludzie strata OSM za rok 2022 netto za rządów naszej pani prezes i kochanego zarządu 1,77 mln zł.Jak można tyle stracić rok do roku,jeżeli w roku 2021 był wypracowany zysk.Sami powiedźcie czy nie należy się im wywóz na taczkach.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Miechów spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Sprawiedliwy

Witam wszystkich,pozdrawiam pracowników i tych którzy już nie pracują.Najgorsze jest z tego wszystkiego że ciągle zarząd na czele z panią prezes kasują opinie o pracy w tym zakładzie.To jest bardzo chaniebne.. Poczekam jeszcze chwilę i się wypowiem na ten temat.

@Sprawiedliwy

Zastanawia mnie twoj nick. Czemu odrazu nie chcesz się wypowiedzieć na temat firmy? Zastanawiam się nad podjęciem pracy więc może rozwiejesz moje wątpliwości. Jak oceniasz atmosferę pracy w firmie? Stabilność zatrudnienia na umowę o pracę jest realnym oczekiwaniem? Coś na plus się znajdzie?

Sprawiedliwy

Co jest grane brakło tematów do pisania,czy co.Tyle się dzieje a tu nic,weście się w garść. Firma się rozwija,pracownikom żyje się coraz lepiej,impreza się szykuje na najwyższym poziomie.Jest git,a Wy nic.

Marzena
@Sprawiedliwy

To może dlatego tu taka cisza? Z tego co zauważyłam to w internecie wypowiadają się raczej niezadowoleni. Pod jakim względem firma się w ogóle rozwija? Otwierają jakieś nowe miejsca pracy? Czy jakoś finansowo jest lepiej jeśli chodzi o wypłaty?

@Andrzej

No niewiem jeżeli jesteś kierowcom tak doświadczonym to co chcesz robić w OSM.dlaczego nie zgłośiłeś się do pracy,przed firmą Wołoch.Pani prezes powinna Ci zaproponować pracę. Nie podpuszczanie ludzi bo tam już nie ma co robić,co mają wozić,ile litrów mleka widzicie na stan 1 kwietnia proszë się określić.Jaj niech zarząd nie robi z ludzi,bo to jest niesmaczne.Pozdro

@Sprawiedliwy

Jak to nie ma co robić? To praca stanęła i ludzie siedzą w domu czy jak? Super by było, gdybyś doprecyzował trochę, bo tak naprawdę to trzeba zgadywać, o co chodzi. Zatrudniają jeszcze w ogóle?

@Marta

Nie zadaj głupich pytań,jeżeli jesteś zainteresowana lub zainteresowany pracą to zgłoś się do OSM na pewno dostaniesz pracę.Pani prezes potrzebuje takich pracowników jak ty

Członek

Wszyscy członkowie oddający mleko do mleczarni są bardzo niezadowoleni z ceny. Alee to nie wina obecnej pani prezes tylko złodziejskiego zarządu byłego prezesa trzeba to nazywać po imieniu jednym słowem straszne machloje się działy i osoby odpowiedzialne za to powinny odpowiedzieć za to. Nie bez powodu jest tyle negatywnych opinii o tej mleczarni i nie bez powodu tyle osób odeszło. Jeśli to się nie zmieni i obecna niestety śmieszna cena to prędzej czy później ktoś kupi tą spółdzielnię albo upadnie. Mnie trzyma sentyment przy tej mleczarni który jest z dziada pradziada ale chyba przyjdzie czas porzucić sentymenty. Szkoda tylko że tyle osób musiało odejść żeby ludzie zauważyli problem. Auta stare wręcz z lat 90 boli nas wszystkich to że jest zauważalny brak rozwoju, pracownicy kokosów nie zarabiają ale i tak przyjeżdżają z uśmiechem na ustach ale to śmiech przez łzy. Mam nadzieję że ktoś to przeczyta i weźmie sobie do serca te słowa konstruktywnej opinii. Życzę nam wszystkim powodzenia i szczęścia w nowy roku.

@Członek

Co poprzedni prezes robił nie tak? Możesz rozwinąć temat. Słyszałam, że załatwiał dla nowych dostawców mleka, wszystkie potrzebne narzedzia do produkcji mleka od krów i zbiorniki by ludzie na zakładzie mieli co robić i dostawcy mleka mieli godny zarobek. A teraz zostali tylko ci dostawcy co oddają dużo mleka i ci którzy mają sentyment do OSM Miechów. Kierowcy jeździli z serwatką do rolników rolnicy oddawali mleko i wszystko było dobrze, a teraz?

Nicollas

Doświadczeni pracownicy są zwalniani, przykłady sklep w szpitalu w którym nigdy nie było zwrotów. Sklep w Zawierciu każdy tam nasze produkty chwalił. Sklep w Miechowie też ma być niedługo zamknięty więc drżyjcie o swoje stołki. Pamiętacie długie kolejki jak ludzie ustawiali się w kolejce za naszymi produktami? Nawet przed dostawą?

@Nicollas

Można wiedzieć, skąd takie informacje masz?

Witam. W jakich godzinach się pracuje, czy jest to praca zmianowa? Jaka płacą? Czy potrzebują operatorów na wózki widłowe?

Robert
@Kandydat

Też się zastanawiam czy są dwie, czy trzy zmiany, bo nikt o tym nie pisze. Masz już zrobione uprawnienia na wózki bo w niektórych firmach robią szkolenie na początku pracy. Jak będziesz coś wiedział to liczę na info bo sam też myślę o zatrudnieniu :)

elwis
@Robert

Nie trzeba uprawnień na wózki.

Student

A ile czeka się na rozpatrzenie cv i listu motywacyjnego?

Leszek Miller
@Student

Pisz na e-maila naszego lub złóż osobiście, a zobaczymy czy się nadajesz do pracy. To trwa około 2dni w granicach 1 miesiąca, mamy bogatą bazę ofert od doświadczonych pracowników jak i od młodych, którzy chcą się uczyć na mleczarza. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi od nas, a zdobędziesz nowe doświadczenie to napisz do nas. Nikogo nie skreślamy po 1 dniu wszystkiego się u nas nauczysz od podstaw.

Ktoś z pustki

Widzę ktoś nowy w tym zakładzie pracy, musisz wiedzieć, że sera żółtego już nie produkujemy, a to co mówią prezeski to bajki wciskane każdemu nowemu. Receptura sera została sprzedana za gruby hajs. Za poprzedniego prezesa, byłoby lepiej bo każdy dostawał dobrą kasę, produkty w bonach po 100zł i 500zł do naszych sklepów i nikt głodem nie przymierał, teraz zastanawiam się co kupić dzieciakom na święta jak wszystko takie drogie. Do prezeski niech się Pani opamięta póki czas! Jak była Pani szeregowym pracownikiem, to byłaś spoko teraz sodówa Ci uderzyła do głowy. Radni nasi proszę was o kontrolę i Walne z wszystkimi pracownikami, bo nikt nie będzie pracował z tą Panią. Tylko zebranie radnych może ukręcić jej despotyczne rządy.

snonim
@Ktoś z pustki

Po co chcecie robić walne jeżeli całym tym bajzlem kieruje przewodniczący rady nadzorczej niejaki pan J.Kieruje lub jest gdzieś z boku,uważa się za Kościuszkowca,co więcej nawet założył Archiwum J,nie mylić z X.Posiada wiele teczek i myśli że wszyscy go się boją,bo to chłop z pod Racławic.Wszysto zamyka bo nic się nie opłaca,a sam się już ustawił i chce jeszcze więcej.Dobrał do siebie sitwę i wszystko niszczy.To jest główny góru, a prezeski robią co każe.Na razie prezesek jest dwie,a może więcej,jeżeli by je złączył w jedną,co czy by mu dała radę dorównać jak myślicie......Wszystko to kiepsko wygląda bo cały dorobek kilku pokoleń idzie na marne,bo tylko myślą o sobie nie o ludziach.Przeciesz zblża się 100 lecie firmy,chyba tego co z niej zostało.Fajnie że tyłu ludzi wreście ośmieliło się napisać,to się chwali,chociaż jest tu też jakiś troll,bo mi wykasowali kilka ciekawych wpisów.

Anetka
@snonim

Z małej chmury, wielki deszcz. Dziś było zebranie w sprawie plotek o tych wpisach, przyjechali sami najważniejsi, z tego co ustalili to wynika tyle, że teraz będą prezeski z Panem J siedzieć cicho, by sprawa przycichła, winnych nie znaleziono.

Guliganesek
@snonim

Nie na każdego ma haki, czy też teczki, są ludzie dobrej woli, którzy mają w cichej opiece ludzi z mleczarni, a nagrania z awantur z udziałem Pań prezes mogą odslonić światło dzienne i nie są to osoby związane z mleczarnią, moim zdaniem paru niewłaściwym ludziom nadepnęły na odcisk a ludzie choć cisi to pamiętliwi są. Podobno w sieci po ciemnej stronie internetu znalazły się pomocne dusze, które wam pomagają drodzy pracownicy i nie oczekują niczego w zamian nie stoją po niczyjej stronie. Są jak Temida ślepa, ale sprawiedliwa.

Opat
@snonim

Przeczytaj statut mleczarni, kto i na jakich zasadach, może odwołać Panią prezes, w głosowaniu 2/3 obecnych, na zabraniu walnym zarządu mleczarskiego, a nagrania z kłótni z paniami prezes już krążą po zakładzie i nic nie dało rozpytanie wśród ich informatorów. Ktoś wreszcie dał nam nadzieję, że może być lepiej, bez tych Pań na zakładzie. Ktoś planuje swoje kroki z wyprzedzeniem i za to mu chwała.

Katarzyna

Ktoś wspomniał w komentarzach, że w firmie wiele rzeczy opiera się na znajomościach, czy to prawda? Czy mam w ogóle szansę na awans, rozwój osobisty, jeśli nie posiadam tzw. znajomości?

Mała Mi
@Katarzyna

Tak masz szansę.

Barbara

A wiecie czemu poprzedni kierownik handlu się nie sprawdził? Tak kiedyś pisali i zastanawiam się teraz jak sprawuje się kolejny z nich. Do dziś kieruje ta sama osoba? Mógłby ktoś także napisać coś o bieżących warunkach zatrudnienia? I czy jakieś zmiany szykują się od nowego sezonu?

Zmuany
@Barbara

oczywiście będą na kontach od lipca/sierpnia jak podwyższą minimalna krajową.

Jbb

Pani prezes jest super :) daje pracę umowę, wynagrodzenie zawsze na czas, narzędzia do pracy nic tylko pracować.

Justyna

A dlaczego zwalniają, nie ma takiego zapotrzebowania ? Jak to możliwe, że za 4h nie ma wynagrodzenia? Próbowaliście to zgłosić gdzieś? Nie ma szans na większe wynagrodzenie niż najniższa?

snonim

No nareszcie ktoś napisał co myśli o tym wszystkim,bo ciágle ktoś kasujeoje wpisy.Jeszcze nie wiem czy jesteś koleźanką cz y kolegą ale gdzie jest covid z roku 2020 w kwocie 2..... więcej nie napiszę i gdzie jest kasa z mieszkań w Miechowie.A od nośnie zarządu ten pan Przewdniczący o inicjałach J czy on spełnia rolę żeby coś prowadzić jeźeli od roku 2010 nić nie iał zrobić

Natalia

Ledwo wstęp do bajki napisałeś. skoro ten papa smerf wszystkich uwielbia to czy dobrą atmosferę pracy tutaj macie?

Sprawiedliwy

Tak bez znajomości możesz zostać kierownikiem handlu,bo poprzedni się nie sprawdził.Tylko trzeba mieć tytuł mg inz dok hab mleczarstwa

Klijent

Jaki stan zakładu . I jak się pracuje w zakładzie.

Olga

A to dziwny wpis bo firma jest przez pracowników dobrze oceniana jako pracodawca!!

Wiedźmin

Nie polecam tego zakładu nikomu kto miałby być potencjalnym pracownikiem . Nie dba się o pracownika pod żadnym aspektem odradzam by podejmować pracę w takim zakładzie brak przyszłości . Każdy to się ceni odejdzie a ten kto próbuje podnieść głowę odrazu zostaje ukarany. ODRADZAM WCHODZENIA W TEN ZAKŁAD.

Justyna

@zuza dlaczego? Możesz napisać pare slow o tej firmie ?

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Miechów - Miechów

• Jak się pracuje w O.S.M. Miechów?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Miechów tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Miechów?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Miechów
2.2/5 Na podstawie 39 ocen.
  • B. Prusa 5
    Miechów