KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Opinie o KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Zygmunt

Pracę w serwisie wspominam dobrze, poleciłbym tą firmę jako pracodawcę

Był ktoś na rozmowie na tego specjalistę ds. serwisu ? Może dowiedział się czegoś o tym, ile trzeba mieć faktycznie tego doświadczenia. Bo w ogłoszeniu podkreślili ale tak raczej ogólnie, a ja w sumie nie wiem, czy im bym odpowiadał.

Jarzyna

Jeśli macie ochotę siedzieć i klepać w SAPie jak(usunięte przez administratora) zamówienia i obsługę zleceń serwisowych to zapraszamy. Jeśli chcesz się rozwijać, omijaj tą firmę z daleka!!!

Nikola
@Jarzyna

Ale trochę nie rozumiem żalu, teraz jest znowu rekrutacja specjalisty ds. serwisu i jest tam wśród obowiązków koordynowanie pracy serwisu, kontakty z innymi działami itp. Spodziewałeś się innych zadań? Że sam będziesz naprawiał pompy? Czy o jaki rozwój Ci chodzi, bo nie wiem.

Jarzyna Nowy wpis
@Nikola

- Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny - Motywacyjny system wynagrodzeń - Miłą atmosferę pracy Żadne z powyższych nie jest prawdą, o to.

@Jarzyna

No dobrze, a jakie możliwości rozwoju, wzorcowe powiedzmy, miałby mieć specjalista serwisu? Awans na kierownika? Czy są takie pola, na które można by przeskoczyć, ale nie dają, czy nie ma ich i nie wiedziałeś o tym, zanim się zatrudniłeś?

Jest oferta na serwisanta mechanika do was, warto aplikować? Podali tam widełki 6000-8000 zł - czy rzeczywiście takie są zarobki po podpisaniu umowy? Czy już od pierwszego miesiąca można do tego jakieś premie mieć? Dajcie znać bo się zastanawiam nad tą ofertą

Marchewa

Serwisanci w tej firmie nie mają żadnych premii. Jedyne dodatki na jakie mogli liczyć to dziesiątki nadgodzin miesięcznie. Jednak również te "benefity" zostały obcięte. Nie polecam!

@Marchewa

A to chociaż te nadgodziny są jakoś lepiej płatne? Czy podstawowa stawka? Piszesz, że nawet te benefity zostały obcięte... Co masz na myśli?

KiedysToBylo Nowy wpis
@Marchewa

Nie jest aż tak źle, jak należysz do serwisowej „elity” masz choćby auto służbowe na dojazdy do pracy i nie interesuje cię cena paliwa, natomiast reszta szaraków musi liczyć każdy grosik.

Janek

Mam pytanie do obecnych pracowników biurowych. Czy opiszę ktoś warunki zatrudnienia na stanowisku “specjalista serwisu“ polecalibyście złożyć cv? Możliwości rozwoju są jakieś w firmie czy raczej wegetacja?

Pietrucha
@Janek

Wegetacja i całkowity brak możliwości rozwoju. Zero szkoleń, i chęci do rozwijania wiedzy i umiejętności swoich pracowników. Firma to niemiecki sklep z pompami, a stanowiska nazywające się specjalistycznymi to "małpia robota" żeby ogarnąć sprzedaż tego niemieckiego sklepu.

Wirujący Bakłażan

Zastanawia mnie czy obserwowanie przez aktualnego prezesa postów swoich pracowników na społecznościowym portalu pracowniczym oraz opiniowanie treści jakie są przez nich udostępniane oraz Lajkowane to już (usunięte przez administratora)czy jeszcze nie? Za udostępnienie bądź lajkowanie treści które obecnemu prezesowi nie przypadają do gustu możemy liczyć na szybką rozmowę.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Mila

Nikt do teraz nie wypowiedział się odnośnie pracy jako spec od serwisu? Widzę, że jeden Pan interesował się tym zatrudnieniem parę miesięcy temu. obecnie na stronie szukają kogoś od sprzedaży, czyli tamto stanowisko zajęte? Rekrutacja jak długo trwa? Jak jeszcze dziś do wieczora doślę dokumenty to kiedy zaprosiliby mnie na rozmowę?

Zygmunt

Pracę w serwisie wspominam dobrze, poleciłbym tą firmę jako pracodawcę

Lenka

No a jednak ludzie pracują w firmie, nawet przy takiej atmosferze:/ Co ich tu trzyma? Lub inaczej - co ciebie tu trzymało? Kasa chociaż dobra? Może jakieś benefity?

Pitek

Pracowałem jako podwykonawca dla firmy KSB z chłopakami z Warszawy i Gliwic bardzo miło wspominam firmę atmosfera przyjazna szefostwo kierownicy pracownicy na plus żałuję że nie zdecydowałem się pracować bezpośrednio w firmie KSB w Warszawie gdzie mi proponowali czyżbym nie chciał tu pracować ale za daleko miałem,a u pracodawcy którego pracowałem było wszystko ok gdyby nie kolega jego do spółki to bym do dziś pracował bo szukał (usunięte przez administratora) którzy będą pracować za pół darmo!Polecam Firmę KSB i chętnie bym chciał pracował w tej firmie ale nie z panem J.

Kamila
@Pitek

A mógłbyś powiedzieć coś o zarobkach? Bo tutaj na forum piszą ogólnikowo, że całkiem spoko, ale ja chciałabym znać konkretną stawkę lub widełki płacowe :) Pytam dla męża :)

Od dawna nikt nie wypowiadał się na temat zarobków w KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o.? Jak od czasu dodania ostatniej opinii zmienił się ich poziom w przedsiębiorstwie?

xxx

Firma jest bogata pozwala dla pracownika z długim starzem odejśc, zarobiki w serwisie raczej były niskie co do odpowiedzialności,

Klient KSB

Dobrze by było aby Administrator serwisu GoWork zmienił nazwę ocenianej spółki na obecnie obowiązującą, czyli: KSB Polska Sp. z o.o. (dawniej: KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o.) Oczywiście z zachowaniem dotychczasowych komentarzy

Bułka

Przez ostatnie lata sporo się w tej firmie zmieniło, a ostatni rok to już nic innego jak równia pochyła w dół. W tej chwili praca w spółce KSB ma więcej wad niż zalet, ale niech będzie że zacznę od tych drugich: Zalety: -pieniądze może nie powalają na kolana ale złe tez nie są -system premiowy -możliwość pracy zdalnej (o tym niżej) -korpo-benefity są obecne -swoboda w planowaniu urlopu (nie w każdym dziale) -część kadry technicznej to osoby z dużym doświadczeniem i wiedzą w branży, od których można się sporo nauczyć Wady: -dla równowagi część zarządu to osoby które swoje stanowiska zajmują, mam wrażenie, z przypadku. Obecny trend to transformacja firmy inżynierskiej w kiepski polski sklep z niemieckim złomem, sprzedawanym po cenach z kosmosu. Wprowadzane zmiany i "ułatwienia" mają charakter wirtualny, niczego nie zmieniają ani nie usprawniają, z najprostszych czynności robi się złożony proces zajmujący mnóstwo finalnie zmarnowanego czasu. -firma powinna się wstydzić pisząc w ogłoszeniach o pracę oklepane teksty (w dodatku nieprawdziwe) o zgranym zespole i szkoleniach. Zgrany zespół? Załoga rozlokowana jest w kilku siedzibach / centrach serwisowych w kraju, ludzie się nie znają, tradycją jest nie informowanie o zatrudnieniu nowego człowieka do firmy. Szkolenia? Jedyne szkolenia na jakie można liczyć w KSB to miękkie pseudo-szkolenia z cyklu "jak pracować z domu". -polska klasyka czyli nepotyzm. nie wymaga komentarza -firma była i wciąż jest w znacznym stopniu zależna od korporacyjnego IT, które jest porażką. 10 osobowe mikro-przedsiębiorstwa mają lepiej ogarnięty system tworzenia i obiegu cyfrowych dokumentów niż ten koncern, zatrudniający kilkanaście tysięcy osób. Przykro to pisać ale ogólnie rzecz biorąc nie polecam.

Marchewa

Firma klika lat temu zmieniła nazwe na KSB Polska sp z o.o. Niestety firma to żart, trudno to w ogóle nazwac organizacją. W każdym dziale (usunięte przez administratora) ludzie nawet jeśli kompetentni to nie wiedzą jak maja pracować bo zarzad wymysla sobie codziennie cos nowego. Oprocz nazwy, w firmie zmienil sie jeszcze prezes. Pan JB prowadzi powolny demontaz tej firmy, także nie polecam sie tu zatrudniac bo nie wiadomo jak długo ten cyrk jeszcze postoi. Na plus ludzie i pieniadze na czas sa wypłacane, reszta na minus.

Pomarańcza

Firma kilka lat temu zmieniła nazwę na KSB Polska. Niestety dobre lata ta firma ma już dawno za sobą, a obecny zarząd szuka tylko oszczędności. Podstawowe wady to lata pracy za ta samą stawkę, brak możliwości awansu, coraz mniejsze benefity, wypłacane niewspółmiernie do zaangażowania. Co chwilę dostaje się coraz to nowe obowiązki, oczywiście za te same pieniądze. Pracowników się tu nie docenia, niezależnie ile lat pracują, zaś podejście nowego prezesa, że wieloletniego pracownika nie ma co na siłę trzymać, bo i tak z niego nie będzie korzyści jest tylko tego potwierdzeniem. Najważniejsze dla obecnej władzy są naciągane i pozowane posty na LinkedIn, czym nadrabiają braki w zarządzaniu firmą. Nie polecam nikomu, lepiej zaoszczędzić sobie zdrowia.

Urszula

czy wie ktoś czy takie zwolnienia grupowe to one są regularne co X lat? Można się spodziewać powtarzalności takich praktyk?

Weronika

Oceny takie sobie, ale widzę, że dość stare. Czy nowy zespół to też inżynierowie,jak kiedyś, a może zmieniło się i teraz niższe kwalifikacje też równie dobrze wystarczą do tej pracy?

Błażej

Trochę dziwne, że zabrakło chętnych żeby czasami zostawić tu opinię o pracy, warto aplikować?

Karol

Czy praca w firmie jest dobra? Może coś więcej się dowiem?

Agnieszka

@Ernest Smyk-Potocki, po Twoim komentarzu widzę, że pracowałeś w firmie KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o. naprawdę sporo czasu! Fajnie, że zwracasz uwagę na dobrą atmosferę panującą w tym miejscu. Czy mógłbyś powiedzieć coś jeszcze? Widzę, że firma chętnie stawia na osoby młode, na przykład studentów i absolwentów. Na swojej stronie internetowej firma publikuje wiele ofert pracy: https://www.ksb.com/ksb-pl/Careers_ch/

Ernest Smyk-Potocki
@Agnieszka

Niestety niewiele mogę Ci powiedzieć o atmosferze panującej w KSB teraz. Ja wspominam pracę dobrze, chociaż większość ludzi z którymi pracowałem już tam nie pracuje. Wydaje mi się, że zarząd KSB po prostu postanowił wymienić wszystkich pracowników. Sądząc po komentarzach zamieszczonych poniżej wnioskuję, że wiele się zmieniło. Cóż Pani Agnieszko, decyzja o ewentualnym pojęciu współpracy należy wyłącznie do Pani.

Ernest Smyk-Potocki

Pracowałem w KSB od 2000 do 2010 roku. Po moim odejściu firma przeszła pewną restrukturyzację i niewiele mi wiadomo co się tam teraz dzieje. Mojemu rozstaniu z KSB towarzyszył wprawdzie pewien zgrzyt, ale pracę w zespole serwisu wspominam bardzo dobrze. Atmosfera super! Przy okazji pozdrawiam wszystkich, którzy jeszcze pozostali w KSB, a nie pozostało ich już wielu. Firma posiada bardzo dobry produkt, w "moich czasach" była firmą inżynierską z fachowcami najwyższej klasy.

Kalafior

Niestety ale muszę powtórzyć to co przedmowcy: brak możliwości rozwoju, brak możliwości awansu, możliwość nabawienia się nerwicy i utraty poczucia własnej wartości. Co roku firma jest w złej sytuacji, więc nie można pochwalić pracowników. W sumie brak ochrzanu to tu pochwała. Cieszę się że już tu nie pracuję.

lodziarnia

To wszytsko prawda co piszą o nich na innym forum społecznosciowym. Niezłe lody kręcą. Ludzie to jedno, ale przykład idzie z góry.

Zostaw merytoryczną opinię o KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Warszawa

• Jak się pracuje w KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

Zobacz opinie na temat firmy KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ?

KSB POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ