Targi Mtp

Poznań

Opinie o Targi Mtp

krzysiek

czy przez rok coś się zmieniło?

Obserwator

Praca na MTP? Żenada... Ludzi traktuję się jak tanią siłę roboczą. Podwyżki otrzymują tylko ludzie, którzy donoszą i wchodzą w tyłek kierownictwu. Zero szansy na rozwój bo nawet jeśli się wykarzesz to nie masz co liczyć na etat bo lepiej trzymać ludzi na śmieciówce, wyszkolić i zwolnić gdyż zakład nie ma pieniędzy na etaty. A przecież zarabiamy tyle milionów. Przestrzeganie zasad BHP to dopiero śmiech na sali.

hejo

Najważniejsze jest to, że zarobki są adekwatne do zadań.

Animal Planet

Bawią mnie nie które opinie, zarówno projektant jak i handlowiec bardzo się zdziwią jak praca handlowca czy projektanta może się różnić od tego do czego przywykli. Projektant myśląc że będzie mógł się rozwijać kreatywnie ha ha ha szybko się zdziwi, projekty na bazie octy jedno i to samo impreza w imprezę. Handlowiec - jaki handlowiec akwizytor przez telefon. Szkolenia jakie a nawet jak by były to kiedy jak impreza goni imprezę jednej nie skończysz a już kręcisz kolejną. Podwyżki ha ha ha to jest najlepsze żebyś nie wiem jaki był dobry to zapomnij, ktoś tam dobrze napisał są ale dla elity. Ktoś powyżej napisał że starzy siedzą bo nikt ich już nie zatrudni a nowi spieprzają jak tylko mogą - tak to 100 % prawdy. Chcecie pracować w MTP to śledzie oferty pracy. Ja uciekłem już jakiś czas temu ale kontakt z ekipą mam jedna osoba z czterech o których wiem (handlowiec) już się zwolniła więdz oferty nie długo się pojawią . Gdyby oni chcieli inwestować w ludzi to nie mieli by konkurencji na rynku a tak konkurencja zabiera im pracowników. Ech szkoda bo ekipa tam jest zajebista.

zainteresowany

no widziałem ofertę jedną :) dlatego pytam ;)

zainteresowany

A jak wygląda sprawa Handlowca na obecną chwile coś ktoś podpowie? Dobre warunki?

TD

We wszystkich komentarzach zapomniano wspomnieć, że dostać się do MTP bez nepotyzmu i znajomości graniczy z cudem.

Raido

Jakiś czas temu dopuścili do sytuacji w której kilak zaawansowanych osób przeszło do konkurencji i to w jednym czasie. Nagle wszyscy Ci którzy zostali w firmie dostali podwyżki do maksimum swojego stanowiska. Na miejsce tych co odeszli pozatrudniali osoby totalnie nie mające pojęcia w projektowaniu nie wspominając już o pracy na targach. Można powiedzieć że raptem dwie osoby się nadają. Pracy jest bardzo dużo i tu nie można powiedzieć umiejętności w Cadzie jak ktoś dopiero zaczyna się z tym bawić można podnieść. Często bardzo często jest tak że projekty nie przechodzą do realizacji ze względu na wygórowane Bóg jeden wie skąd marże. Projektant może wykonać zajebisty projekt, handlowiec może nawet tańczyć przed klientem ale jak dochodzi do wysłania oferty, późniejszej rozmowy z klientami to śmiech ogarnia. Klienci nawet nie oddzwaniają bo to absurd jakiś paradoks. Praca Handlowca to swoiste CallCenter dostajesz listę klientów na daną imprezę i po kolei obdzwaniasz próbując wyciągnąć wytyczne. Bez względu na to ilu klientów ściągniesz zawsze będzie źle bo liczy się tylko wyrobienie planu, a co do planu to to kolejna abstrakcja. W przypadku jak już się uda że jest realizowany temat za granicą to zapomnij że pojedziesz handlowcu/projektancie w twoje miejsce pojedzie któryś z kierowników często totalnie nie znający tematu danego projektu, ale dlaczego jedzie no bo dieta zagraniczna to 50euro czyli jakieś 250 zł za dzień a średnio taki wyjazd to 4/5 dni. Premie to jakiś absurd i banał jedynie tzw karpiowe 500 zł BRUTTO ha ha ha żeby było śmieszniej. Co do rozliczeń wypłaty za nadgodziny dni wolne to złego słowa nie można powiedzieć i tu inne firmy mogły by się uczyć. Co do kadry zarządzającej to nie jest najgorzej chodź jeden zajeżdża brakiem szacunku co bardzo zniechęca ludzi z jego sekcji.Jak wspomniałem z kasą nie ma problemu, pakiety socjalne wysokie, dofinansowanie do kin sportu, obiadów może małe ale jest, wczasy pod gruszę, kasa za urodzenie dziecka itp. Ludzie pracujący tam wiem że do tej pory narzekają ale jak to się mówi wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma i po mimo syfu jaki tam jest bardziej stabilnej firmy to ze świeczką szukać na rynku

patent

Chciałbym zobaczyć te 2750 na rękę a po tych szkoleniach co ty mówisz całą resztę, mam takie wrażenie że mam do czynienia z kimś z góry z mtp, bo w ostatniej wypowiedzi o tym zapomniałem napisać. ,, Krzysiek''

patent

Powinieneś przeczytać kilka wypowiedzi mojej i Carlos, jeśli nie czytałeś to po co te gdybanie. 2750 zaproponował poprzednik ale oni tego nie chcieli przyjąć. Obiecanki każdej firmy to trochę poznałem i wiem do czego to prowadzi, przy tym co zrobię to będę mógł ich trochę wspomóc to ,,cukierki''

patent

Mi jak dzwonili to na początek nie szanowali mojego czasu pracy, a w cv bezrobotny. Rozmowa z Panią K... bardzo przyjemna ale ja znam większość pytań które zadają takie osoby. Mam na ukończonych kilka kierunków dwa fakultety każdy z innej dziedziny. Ja po bardzo ciekawej rozmowie telefonicznej już wiedziałem czym to pachnie ( warszawa studia śmietanka koledzy z boru którzy nie żyją, ministerstwo różnego gatunku)Jak ktoś mi zdaje takie pytania i uważa że ja to jakiś szmaciarz to się myli. Takie pieniądze jaki im powiedziałeś jak prowadziłem działalność to na cukierki.Mi przejęcie rozmowy zajmowało ostatnio 50 minut ( inna rozmowa)Do mnie dzwonili po kilku dniach a na rozmowę błyskawicznie szybko. Jeżeli wierzysz w garbate aniołki o wynagrodzenie to twoja sprawa mój kolega zna dwie osoby i nie jest tak jak ci mówili chyba że po śmierci.Ja w najlepsze bym im powiedział 4. 300 netto. Jak to co zrobiłem związanego z Patentem wypali to poślę z 80 spółek na samo dno tak jak to zrobiła jedna spółka a tych co myślą że mogą robić co im się podoba to już ich nie będzie. Nie polecam nikomu nawet jeżeli ma nóż na gardle takich firm jak MTP. Pewnie na targi będzę miał zakaz wstępu. Patent

Carlos

Zaproponowałem 2750 zł netto na start, lecz chwile zaraz dowiedziałem się, że przewidywane wynagrodzenie na stanowisku projektanta/handlowca wynosi 2000 zł netto. 2000 zł w Poznaniu to takie życie z miesiąca na miesiąc, chociaż zapewniano mnie, że to tak na początek i że najlepsi projektanci zarabiają max 4500 brutto (3500 zł - kwota już dość ciekawa, chociaż nie wiadomo ile czasu trwa "dojście" do takiego pułapu). Nie mogliśmy dojść do porozumienia odnośnie daty przejścia do ich firmy. Im zależało na czasie a mnie niestety trzymał kontrakt, który był dla mnie obligatoryjny i nie mogłem z dnia na dzień go zerwać, a wspominałem im cały czas o nim podczas rozmowy kwalifikacyjnej, lecz nie wzięli tego na poważnie i musiałem im odmówi. Ogólnie też muszę wspomnieć, że cały proces rekrutacji przebiegł bardzo szybko, wysłałem CV - 15 minut później otrzymałem telefon a dwa dni potem siedziałem już na rozmowie - gdyby wszystko nie odbyło się tak szybko to pewnie siedziałbym teraz u nich i waliłbym nadgodziny. W sumie nie wiem czy żałuje czy nie, czytałem dużo opinii i niestety żadna nie była pozytywna, ale jednak zawsze lepiej samemu sprawdzić i później oceniać. a Ty co ile zaproponowałeś?

Carlos

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisku projektanta stanowisk, cała rozmowa trwała prawie 3h i przechodziła dość w miłej atmosferze. Gdy zaproponowali mi etat i doszło do stawiania warunków, rozmowy ze strony MTP zaczęły być dość opryskliwe, dlatego też odmówiłem im współpracy. Również zaciągnąłem opinii od znajomego, który był u nich projektantem przez 3 miesiące i powiedział, że jest bardzo dużo nadgodzin, a druga sprawa taka, że przy samym montażu stanowisk w 90% zawsze coś się nie zgadza z projektem, a to czegoś brakuje a to źle wykonane itp, a odpowiedzialność spada na ciebie. Powiedział jeszcze tyle, że jak na robotę tymczasową (do max 3 miesięcy) to może być, ale poradził mi, że jak przejdę to żebym zaczął szukać nowego zajęcia...

@Carlos 30.07.2015 16:11

Mam pytanie jakie warunki płacowe im zaproponowałeś, czym tak mocno cię zdenerwowali.

Patent

Jeżeli dzwonią ci w sprawie rozmowę o pracę z ustaleniem terminu spotkania. Pani I.. K.. Z działu HR zaczyna w taki sposób rozmowę to niech nie myśli że połowa ludzkości to matoły bo ja do nich nie należę. Powinni przeczytać ci którzy zamieścili obecne ogłoszenie 05/2015 na projektanta dlaczego jest nie taki i z czy wiąże się kierunek techniczny i jakie są predyspozycje takich osób. Dział w którym znajdują się osoby Z HR to na pewno nie osoby które do końca niewiedzą o co chodzi.Jeżeli będą zainteresowani fachową poradą dotyczącej rekrutacji ( na projektanta) to chętnie takowej udzielę. Pani I...K.. niech pani sobie nie myśli że takie takim traktowaniem daleko nie zajedziecie. Nie polecam nawet rozmowy rekrutacyjnej, jaka rozmowa taka cala reszta a kolejka na to stanowisko się skończyła. Patent.

ja

Prawie wszyscy młodzi uciekają po kilku miesiącach. Starzy siedzą bo ich już nikt inny nie zatrudni. Zarobki dla wszystkich poniżej średniej (poza elitą). Wymagania ogromne. O kalendarzu zapomnij. Premii i podwyżek brak (tylko wybrańcy). Jedyny plus - terminowe wypłaty i zus.

trick

zero poszanowania, praca po 10 - 12 godz, w weekendy, święta!!! to normalka, brak perspektyw, rozwoju, szkoleń... wszyscy młodzi uciekają po 2 - 3 miesiącach...smutne ale prawdziwe

solidny edy

Idealne miejsce dla wazeliniarzy. Za ciezka prace awansu sie nie dostanie, niestety.

kross

pracy full płace marne niby ciągle słyszymy że trzeba ciąć koszty ale na zabawę dla "szlachty" nigdy nie brakuje a o 100 zł podwyżki trzeba się bić

Brzydal

Firma płaci marnie, brak perspektywy rozwoju, brak systemu wdrożenia (jeżeli czegoś nie wiesz, pytaj). Brak podwyżek, chociażby inflacyjnych (chyba, że pracujesz tam od kilku lat. Premie, o których mowa za rozmowie rekrutacyjnej to fikcja! Kadrowa nie liczy się z ludźmi. Nie Ty to ktoś inny - na Twoje miejsce jest kolejka. O samochody należy WALCZYĆ! Szefostwo mówi, że kupują kilka sztuk, ale zapominają dodać, że taką samą ilość sprzedają! Firma rzetelnie rozlicza godziny pracy i przestrzega kodeksu pracy!

sixpack

Płaca i praca zależy po części od tego, do jakiego działu się trafi. Niestety, płaca jest tam bardzo kiepska, a wymagania pozornie wygórowane. Firma oszczędza gdzie się da, co widać nie tylko w zerowym "socjalu", ale także w ilości pracy przypadającej na osobę. Dostać się nie jest bardzo trudno, ale to wynika także z dużej rotacji. Paradoks - firma ma dużą rotację, ale nie ma ani poważnego sytemu wdrożenia pracowników w obowiązki, ani czasu na to - raczej działa się na zasadzie "jeśli czegoś nie wiesz, to znajdź kogoś i zapytaj". Jednym przypadnie do gustu, innym nie. Umowy (poza zleceniami, bo takimi też firma się posiłkuje) są raczej standardowo - 3 miesiące -> 1 rok -> czas nieokreślony.

Hancock

czesc, nie mam pojęcia o targach poznańskich i ich rekrutacjach, ale kolego, skoro znasz 2 lub 3 języki obce to nie czekaj na nic tylko wysyłaj im CV i atakuj co miesiąc. Sprawdziłem na ich stronie jest adres mailowy do działu rekrutacji, w zakładce praca czy kariera. Po co marnujesz czas na forum gdzie nikt od lat nic nie pisze? ja wlazłem tu przypadkiem bo szukałem czegoś pokrewnego i mi google wyrzuciło linka, ale Ty nie zastanawiaj sie, na forum pracy nie znajdziesz. Powodzenia

Pytający

Czy ktoś się orientuje jakie są szanse znalezienia pracy dla osób znających 2 lub 3 języki obce ?

Zostaw opinię o Targi Mtp - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Targi Mtp