Merchenta

polska

Ocena pracodawcy 1/6

na podstawie 22 ocen.

Opinie o Merchenta

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Merchenta

sama

@Specjalista no tak jak coś ludzie piszą pozytywnego to co już jest to podejrzane? W tym kraju coraz trudniej widzę o wyrażanie dobrych opinii najlepiej to narzekać wtedy każdy uzna to za świętą prawdę

Hyhy

Dlatego teraz uzywamy slacka ;) Kompy - 8G ramu, i5... ew. MBP mid 2014.

1234

Nalezaloby jeszcze wspomniec o Skypie - miejcie na uwadze, ze konto, ktore jest "korporacyjne" moze miec zresetowane haslo przez administratora danej organizacji, a logi przechowywane sa w cloudzie dla poprzednich kilku tygodni - daje to prosty sposob na sprawdzenie rozmow pomiedzy pracownikami po ich odejsciu. Kto, kiedy, gdzie, jak i dlaczego - tego nie ukryjesz przed zarzadem.

Szukasz pracy?

31337

Pracowałem w firmie kilka miesięcy. Potwierdzam, Merchenta oraz Flowmarker to ta sama firma. M.in: * niekorzystne warunki umowy * brak szacunku do pracowników * brak określonych odpowiedzialności - czyli jesteś odpowiedzialny za wszystko * mimo że firma jest mała to brak możliwości podejmowania wspólnych decyzji co do jej rozwoju, wszystko przychodzi "z góry" już ustalone * ciągłe posądzanie pracowników o oszustwa Przez firmę w ostatnim roku przewinęło się z 10 osób, nikt nie wytrzymał dłużej niż kilka miesięcy. Mimo że firma zajmuje się ciekawymi technologiami w ciekawych branżach to jednak stanowczo odradzam.

byly_pracownik_2

Tak dla jasnosci, merchenta postanowila ostatnio nieco sie zamaskowac, rekrutuje teraz jako FlowMarker. Przestrzegam - nazwy mozna zmieniac czesto, ludzie zmieniaja sie rzadko.

kandydat
@byly_pracownik_2 06.01.2015 08:58
Tak dla jasnosci, merchenta postanowila ostatnio nieco sie zamaskowac, rekrutuje teraz jako FlowMarker. Przestrzegam - nazwy m...

Dostałem ofertę od flowmarket - wspomniano o tym, że ma związki z merchenta. Czy może mi ktoś w kilku słowach napisać co nie działa w merchenta, że pojawiają się takowe opinie? - brak kasy na czas - stanowisko pracy niezgodne z oczekiwanym - kiepska współpraca z klientem - kiepskie relacje pracownik-manager - przypadkowa kadra pracowników - stary/kiepski sprzęt - nadgodziny - ... Pytam bo wiem, że nigdzie nie ma ideałów i paradoksalnie wszystkie moje były firmy posiadają kiepskie opinie tu na gowork. Owszem większość niestety zgodna z rzeczywistością ale bez większych problemów pracowałbym tam z powrotem jeśli zaszłaby konieczność.

wujek_dobra_rada
@kandydat 07.01.2015 19:54
Dostałem ofertę od flowmarket - wspomniano o tym, że ma związki z merchenta. Czy może mi ktoś w kilku słowach napisać co nie d...

Z opinią 31337 całkowicie się zgadzam, dodając jeszcze, że praca w tej firmie to dobitny przykład wyzysku - takiego rodem z 19-wiecznych manufaktur. Pod płaszczykiem początkowej kurtuazji niestety kryje się dążenie do wyznaczonego z góry i jednostronnie celu, a to, że oczekiwania mogą okazać się nierealne przy określonych zasobach, nikogo już nie obchodzi. Jeśli podołasz, skończysz pracując 12h dziennie. Jeśli nie, posądzą Cię o niekompetencję, a na końcu, na odchodnym, po prostu Ci nie zapłacą i urządzą maraton nieprzyjemności.

Byly_pracownik

Osobom, które rozważają pracę w tej firmie mogę gorąco polecić dwie rzeczy: 1) za wszelką cenę znalezienie kogokolwiek, kto miał styczność z tą firmą w przeszłości, a już dla niej nie pracuje, i odbycie szczerej rozmowy, oraz 2) co najmniej 10-krotne przemyślenie zapisów proponowanej umowy i ich konsekwencji (najlepiej z prawnikiem), zwłaszcza w tych aspektach, które z pozoru wydają się mało ważne. Warto spojrzeć też na okresy zatrudnienia "byłych" i ew. prawidłowości w nich oraz zadać sobie pytanie, na ile może to być przypadek.

anonim

Rowniez sadze, ze powyzsze opinie sa prawdziwe i dosc lagodne. @zainteresowany - na jakiej podstawie sadzisz, ze firma "ledow otwarla sie w Polsce"? Po dobrym przeszukaniu LinkedIna mozna znalezc osoby z Polski, ktore w tej firmie pracowaly juz dwa/trzy lata temu. Poza tym pamietaj, ze to sa opinie, i jesli nie chcesz nie musisz w nie wierzyc. Mysle, ze kazdy kto tutaj pisze po prostu chce przestrzec innych zeby zastanowili sie dwa lub wiecej razy zanim podejma prace.

Anonim

- Zła i konfliktowa atmosfera w pracy - Bardzo niekorzystne warunki umowy - Opóźnienia w płatnościach

zainteresowany
@Anonim 18.11.2014 19:27
- Zła i konfliktowa atmosfera w pracy - Bardzo niekorzystne warunki umowy - Opóźnienia w płatnościach...

Witam, czy powyższe opinie dotyczą firmy merchenta z branży IT (lokalizacja Kraków ul Kamienna)? Trochę mi się wierzyć nie chcę z uwagi, ze firma ledwo się otwarła w Polsce.

Anonim
@zainteresowany 03.12.2014 10:03
Witam, czy powyższe opinie dotyczą firmy merchenta z branży IT (lokalizacja Kraków ul Kamienna)? Trochę mi się wierzyć nie chcę...

W powyższych opiniach nie ma żadnego przypadku ani pomyłki. Opinie są sformułowane bardzo łagodnie w stosunku do rzeczywistości.

1337

Slyszalem, ze w tej firmie nie placa pracownikom na czas i ogolnie jest straszny bajzel

Zostaw opinię o Merchenta - polska

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Merchenta