Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gaik

Niedośpielin

Opinie o Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gaik

Lala

Poprostu mają nas w głębokim poważaniu najlepiej być obcokrajowcem lepsze zarobki.

Smut

Wypłaty poraszka, poobcinane, zabrane za urlop chociaż nie wiem jakim prawem, skoro jest platny????? To zwykla kradzież a potem firma się utargu spodziewa.....a pracownikom zaribic nie dadzą, bardzo to nie fer.

nowa

Na święta dadzą talony ha ha ha

beza

witam.a co powiecie na temat wypłat w grudniu?Bo szału nie ma na świeta.dziękujemy

Ilona

Witam. Czytając powyższe wpisy na temat kierowniczek zastanawiam sie czy osoba(y) ktora pisze te wyzssane z palca teorie spiskowe gdzie kolwiek wczesniej pracowala(y) bo mam nieodparte wrażenie, ze jest to jej pierwsza praca i nigdy chyba nie trafily na pracodawce lub menagera , ktory krzyczy i mobinguje pracownikow w takim stopniu , ze idac do pracy modlisz sie by Twoj zaklad splona za nim do niego dotrzesz. Mam przyjemnosc byc pod kierownictwem Pani Ewy jak rowniez mialam okazje byc na sklepie z rejonu Pani Asi i jakos nie mialam nie przyjemnych sytuacji z Paniami, a to ze wymagaja od Nas (pracownikow) to jest raczej logiczne i nie ma co sie tu burzyc bo jesli one nie wyegzekwoja od Nas rzeczy ktore naleza do Naszych obowiazkow to im sie oberwie od gory , a jesli co poniektórzy nie potrafia tego zrozumiec to niech zmienia prace. Trzabylo sie uczyc i tez moglas zostac Kierownikiem i jestem bardzo ciekawa jak dalabys sobie rady w tej roli.

Kama
@Ilona 27.11.2017 14:35

W tej firmie nie ma ani kierowniczki Ewy, ani Asi.

anonymous

moze juz koniec?zadzwoncie czy pogadajcie kogo co boli?!nie macie odwagi?

kkkkkk

Po to jest to forum ze kazdy moze wyrazac swoja opinie! Ja tez mialam okazje pracowac pod okiem p. Ewy teraz p. Asi nie chodzi o to ze ma sie ktos zwalniac bo praca jest ok. Tylko nasze Panie moglyby traktowac wszystkich po rowno a nie wyrozniac swoich pupili !

Mówię co myślę

Witam miałam okazje poznać kierowniczke. J.K. na otwarciu sklepu niedawno i powiem wam ze uprzejmością i zapałem do pracy to nie błyszczy

Mówię co myślę

No ja mialam okazje poznać niedawno na otwarciu kierowniczkę J . uprzejmością i zapałem do pracy to nie błyszczy

ktoś

Te "czasami" zdarza się coraz częściej ????

ktoś

Znowu problem z paniami kierowniczkami z regionu Raciborz Żory Rybnik zrobcie z nimi wreszcie porządek!

anonymous

popieram, jedne wpisy ; czasami zero szacunku!!

aniii

nie podoba sie,,,to odejdz ja pracowalam i bylo w miare ale moze sie pozmienialo!!

Aga

Od jakiegoś czasu czytam te opinie i szczerze.. oczom nie wierze. Wszystkie te " mądre" autorki komentarzy powinny iść do sklepu typu 'biedronka" , "żabka" itp, żeby się oczy otwarły i widziały jaką mają suuper pracę! Docenicie to co jest dobre. Nie każdy " prywaciarz" daje takie dobre warunki jakie są. Jak się nie podoba zawsze można dać wypowiedzenie i poszukać sobie pracy, która będzie Cię satysfakcjonowała. Dzięki Tobie wszystkie będziemy cierpiały. A nie wszystkie jesteśmy takie same. Pozdrawiam i powodzenia w znalezieniu luksusów.

jokim

Obca
@jokim 13.11.2017 23:06
moze w koncu,,zaczną,,szanowac ludzi,,,nas,,,te ,,,co udaja,,,mądre....wielce,,p...nie,,KIEROWNICZKI,,,!!!!!!!!!...

Widzę że ktoś bardzo inteligentny pisze komentarze używając znaków interpunkcyjnych zamiast spacji. A nie jest jedyny komentarz tej Pani. Jak coś nie pasuje nikt na siłę nie trzyma w pracy, zawsze można poszukać innej!!!

nieznajoma

Uwazam ze Prezes powinien bardziej kontrolowac panie"kierowniczki rejonowe" Robia co chca i z kim chca a to sprzedawczynie w sklepach na nie zarabiaja! Niektore po roku czy dwoch nie pamietaja jak staly za lada i robua z nas (usunięte przez administratora). Jak dalej tak bedzie to bedzie firma miala problem duzy a szkoda bo praca super tylko te nasze przelozone masakra.....kiedys bylo ich mniej i bylo 100 razy lepiej traktowanie! Zrobcie konkurs na najgorsza i najlepsza kierowniczke bo wydaje nam sie ze taka osoba powinna troszke bronic swoje pracownice a nie odwrotnie! Duzo byloby jeszcze mowic....moze szef powiniem pijezdzic po swoich sklepach i pogadac z ekspendientkami ale sam bez kierowniczek mysle ze by sie duzooooo dowiedzial! Uwazac na p. J. K i p. E. K mysle ze wszyscy wiedza o kogo chodzi.... Oszukuja na pieniadzach i niby mankach???????????? cos okropnego ale im sie ukruci za to (usunięte przez administratora)!!!!!

Agata
@nieznajoma 27.10.2017 21:38

Pracuję w firmie od 3 lat ,obie kierowniczki rejonowe w/w miały pod sobą nasz sklep i powiem szczerze nie wiem za co je oczerniasz. Jak ci coś nie pasuje to po prostu się zwolni a nie wymyślaj brednie na ich temat. Co do zarzutu że jak było ich mniej to było lepiej to jesteś w dużym błędzie bo z tego co się orientuje i tak mają bardzo dużo sklepów pod sobą. A jak jesteś taka mądra to otwarcie im powiedz co do nich masz a nie anonimowo na jakimś forum!

anee

po to to jest zeby pisac,,,jezeli sie komus nie podoba,,to nie wchodzcie na ta strone,,,dobrze ze sa te fora,,,moze nie beda sie tak panoszyc,,panie,,,,panowie,,,

nieznajoma

Zalezy ktora pani K masz na mysli

Dzierza

Zatrudniona do czasu ile pracujesz pod okiem pani K

Nowa

Kierowniczki są spoko oprucz pani Marzeny, wredne to strasznie.

inna
@Nowa 04.11.2017 12:41
Kierowniczki są spoko oprucz pani Marzeny, wredne to strasznie.

Dziękuję za uznanie Pani ... miło mi niezmiernie . Pozdrawiam M

Gość1

Po co wy tu wypisujecie takie bzdury ? Idźcie do innej pracy, a nie porządnym ludzią niszczycie życie, nikt was na sile nie trzyma...

Gość

Jestem w wielkim szoku co wyprawia się na tym forum. Wiadomości wyssane z palca, ewidentne chce się ktoś zemścić na kierowniczkach. Jeżeli jest się w porządku w stosunku do nich to z pracą w tym sklepie nie ma żadnych problemów.Nigdy nie byłam oszukana na pieniądzach a pracuje już ładne pare lat, więc nie wiem skąd takie opinie :/ A osobę, która pisała poprzedni post serdecznie zachęcam do przeczytania słownika języka polskiego... I wzięcia się do rzetelniej pracy ;) Pozdrawiam

gril
@Gość 02.11.2017 18:38

praca super,,,tylko czasami naprawde nieporozumienia,,,chcemy zeby bylo dobrze,,i dlatego bedziemy dzwonic,,do kierownika,,,z problemami,,,czy do firmy,,zamiast naszych rejonowych,,,,,

Gdść
@ali 02.11.2017 23:55
ha ha smieszne,,,pisze pewnie pani rejonowa,,u gory!!!!!!!,czemu nie mamy paskow do reki,,za premie?,?czy szef o ty wie??ktos r...

Po wpisach odnoszę wrażenie, że pracuje Pani w innej firmie, ponieważ paski są co miesiąc. To, że potrafię napisać inteligentny komentarz nie znaczy, że jestem kierowniczką, ale dziękuję za komplement ;)

zatrudniona

wcześniej moja kierowniczka była pani Ewelina i tez dobrze się pracowalo.pozdrawiam ja serdecznie

zatrudniona

witam moja kierowniczka jest pani Krysia i ja jestem zadowolona.Normalna kobieta z która można porozmawiać.

Nieznajomy

Na zakładzie rządzą nie odpowiednie osoby, chodzi mi głównie o kierowców. Niektórzy kierowcy rządzą się i zachowują się jakby byli tam kierownikami a tak na prawdę pracują tak jak wszyscy. Więc jeśli ktoś chce iść tam jeździć jako kierowca niech się dobrze zastanowi. PS. Stawka ustalana według zasług u Pana kierownika. Pozdrawiam serdecznie

zuza

mierne zarobki,wiecej niz 40 godzin w tygodniu, oczywiscie nieplatne. bardzo modne ze pracuje jedna sprzedawczyni, co nie jest zgodne z bhp.sklep miesny powinno byc na zmianie minimum dwie.a co gdyby ktos zaslabl.

Lolo

Słuszna uwaga .Popieram.

Gość

Czemu nie płacą za przepracowane godziny. Niech płacą na godzine to było by ok.

Armani z Wolbromia

Kierowniczki na zakładzie pani Ania i pani Lidia nie szanują pracowników. Nie wyplacaja się w terminie i oszukują na pieniądzach.

Daremna firma

Niepewna

Witam

tadek

Teraz to są takie czasy że zazdrość i zawiść aż tryska z ludzi.Opamiętajcie się.Jeden na drugiego tylko zrzuca winę a może trzeba przemyśleć swoje postępowanie.Każdy udaje że jest aniołem i jak ma ciężko w życiu a drugiemu nóż w plecy tylko patrzy wbić.

Chuda
@tadek 09.04.2017 22:44

Mówcie co chcecie ale najlepszą kierowniczka jaka była, jest i może być to jest Pani Iza Oberska, odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, niech się cieszą te sklepy co ją mają a zazdroszczą inne.

Rozmawiajcie a nie piszcie bo to jest przykre dla reszty personelu, my pracujemy, mamy fajne pensje, dostalysmy premię na dzień kobiet i jest ok . Wypowiadajcie sie a nie obrażajcie wszystkich pracowników. To świadczy o naszej kulturze , dziewczyny to ze jesteśmy ekspedientkami nie znaczy że możemy takie brednie pisać trochę kultury. Kazda z was ma tel do firmy nie widzę problemu żeby zadzwonic do Pani K. Wszystkie wiemy kto w naszym regionie na jest na L4 to tylko kwestia czasu .

@pracownik 09.04.2017 08:12

szef,,powinien zainteresowac sie kierowniczkami,,nieuczciwymi,,,,rejonowkami,,oszukujaom jak moga,,,

@pracownik 09.04.2017 08:12

jest to przykre,,,ale sa oszustkami,,,dla nas,,szefa,,,

Nowa

Witam..Szkoda mi Was dziewczyny bo sama zostałam nazwana [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tylko nie przez kierowniczkę lecz usłyszałam to z ust "koleżanki".Jest to przykre ale ja tego tak nie zostawie i ja odejde z pracy lecz ją pociagne za sobą.A jeśli to czyta to chcę jej przekazać źe każdy mierzy swoją miarą.Nikt nie może być nazwany [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak za ręke się nie złapało .

Nikola

Boże czytam to byłam pracownikiem Gaik i powiem szczerze że ta pani jest fałszywa dziewczyny nie dajcie się bo czy teraz czy później kiedyś wyjdzie prawda na jaw już wychodzi a gdyby Kaśka była za pracownikami zrobiłaby zebranie i posłuchała sklepowych a nie wiecznie tylko zebrania kierowników po cholerę nie są na innych firmach jest kierownik i przyjeżdża raz na miesiąc i wszystko jest idealnie towar przyjeżdża kolo 9 kierowca waży towar ja spisuje i nie dzwigam po 200 kilo a potem się nie dziwić że idą na L4 paranoja pip wezwać i zobaczymy co będzie miała Kasia niech ona podziwia trochę .Trzymam kciuki łaski nie dajcie się a umowę spisujecie z Gaik a nie z Auschwitz debile

Anonim

Pracuje u p. Gaika już kilka lat. Praca jak praca.. Mi zależy na pracy,bo wien że na rynku pracy nie jest łatwo i trzeba się cieszyć Z tego co się ma. Nigdy nie byłam przez nikogo oskarżona. Wszystko jest kwestia szczerej rozmowy. oskarzacie tylko kierowniczki. One są odpowiedzialne za utargi i sklepy i kierują się ich dobrem. Trzeba szczerze rozmawiać a nie robić uniki. Zastanówcie się bo ta dyskusja jest naprawdę żenująca.

Jakaś
@Anonim 08.04.2017 21:18

To nie chodzi o sklepy wysoko obrotowe ale to prawda co pisały dziewczyny sklepy słabsze a dobrze rozliczajace się też ciągle były sklepowe winne że słabe utargi że mało zamawiają towaru, to nie sztuka zamówić tylko jak nie ma klijentow to jak długo może leżeć mięso? A co potem stracić klienta to nie sztuka towar do sklepu dostarczany jest codziennie to najlepiej powiedzieć do zwolnienia obie a wychodząc kierowniczka z wizytacji na koniec powie "Życzę powodzenia żeby tylko to zeszło" i co potem zamrażarka i sklepowa aby nie stracić klienta kupuje bo dla niej klient najważniejszy

Kora

Stek bzdur. od kiedy kierowniczki o wszystkim decydują zastanówcie się. Piszecie tu tylko żeby pisac. Cokolwiek byleby kogoś urazić

doświadczona
@Jakaś 09.04.2017 16:19
Dziewczyny to znaczy że swoją godność mają tylko kierowniczki a wobec nas można stosować art. 94 kp może Pan Gaik się obudzi za...

Jeżeli nie odpowiada wam stanowisko ekspedientki złóżcie podanie o przeniesienie np na stanowisko kierownika zobaczymy ile wytrzymacie w ciągłym napięciu i obrażaniu ich.One również są pracownikami i podejrzewam że nie raz chciałyby zamienić się z nami stanowiskami wiem co mówię bo kiedyś byłam kierowniczką i już bym nie wróciła na to stanowisko.Pozdrawiam i przemyślcie nad tym co piszecie bo krzywdzicie wiele ludzi jak Wam nie pasuje to zmieńcie firmę.Pozdrawiam

@Jakaś 09.04.2017 16:19

Póki co to niektóre sklepowe naruszają godność kierowniczek bo nie widziałam żadnej wypowiedzi kierowniczki która obraża tu jakaś sklepowa i to jeszcze po imieniu. My chcemy pracować w tej firmie

Taki

Panie Gaik niech Pan sie zastanowi, dlaczego personel odchodzi. Moze nie wytrzymuje psychicznie? I dlaczego tak dlugo trwa poszukiwanie nowych pracownikow a kolejni kandydaci odchodza po kilku dniach? Nie warto sluchac opinii tylko jednej strony tylko moze dobrze byloby posluchac takze sklepowych.

Żale

No właśnie trzeba myśleć w dwie strony tu się zgodzę ale to trzeba być kierownikiem nie fałszywą kierowniczka każdy sklep i każdym sklepie wie to że kierowniczka się urzali w sklepie na Praszce to wszystko dochodzi do sklepu przykład Częstochowa co pani myśli że można nas obrażać od złodzieji pijaczek .Już 3 sklepy na jej terenie poobrazala i my mamy na to pozwolić Pani Kasia ma na sklepowe wywalone dla niej liczy się tylko zdanie kierowniczek od siedmiu boleści .Kim my jesteśmy śmiecmi które można oskarżać bezpodstawnie a potem śmiać się za plecami .Ona na każdy sklep narzeka na jazdy jeszcze z żadnego sklepu zadowolona nie jest. O jest zadowolona z kierowcy i pani wie o kim mowa a jeśli jeszcze raz usłyszymy o nas coś z nieprawda podajemy wszystkie do sądu i wtedy skończy się ten cyrk a jeszcze jedno pójdzie petycja ale do pana Jacka pani się czuje bezkarna .Skończyło się że tylko pani się liczy dość tego .Nie pozwolimy sobie na to a klienci nasi dużo razy słyszało pani pretensje i docinki do nas na sklepach a my się postaramy i to żeby już na pani sklepach nie kupowali .Zresztą już macie mniejsze utargi i bardzo dobrze i AMEN

Dawni

Byłam pracownikiem i zastanawia mnie fakt iż zawsze remementy wychodziły źle non-stop manka a jak doszlysmy co się dzieje nagle jakimś cudem jest wszystko na 0.To jest wręcz aż dziwne ......A co do tych pieniędzy na dzień kobiet również nie dostałam to jest nie fajne ponieważ będąc na L4 dałam pieniądze również na prezent dla szefa i szefowej a oni mnie i inne dziewczyny tak potraktowali .Zresztą każda z nas tyra dźwiga te ciężary i takie podziękowanie .Dbalysmy o klientów miałyśmy swoich stałych którzy zawsze duża sumę zostawiali kombinowalo się żeby restauracje kupowały u nas a tu takie podziękowanie zostalysmy wyzwane od złodzieji od pijaczek.Po czym takie stwierdzenia i ta osoba która tak nas nazywała powinna się wstydzić że tak nas potraktowała .Nie będę tu mówić kto chyba wszyscy wiedzą o kogo chodźi .Nie trzeba pisać .W życiu przepracowalam w mięsnych sklepach ale nigdy nie było takich cyrkow jak tu masakra i cieszę się że już mam wolę od obozu pracy

Nn

KARMA wraca panie Gaik z podwójną siłą

@Nn 05.04.2017 20:18
KARMA wraca panie Gaik z podwójną siłą

Co niektóre kierowniczki potrafią ukrasc 200 zl pogotowia kasowego z kasy a jak się pracownik pokapuje to udawaja wariata no jak możesz coś takiego mówić na kierowniczke tak jakby to kierowniczka była kimś więcej niż człowiekiem święta złodziejka. Jeżeli to przeczyta to niech wie ze o niej tu pisze .Wstydzila by się ale wierzę w sprawiedliwość Boga

Gg

Pytanie dlaczego kobiety które są i były na L4 nie dostały pieniędzy na dzień kobiet przecież jesteśmy kobietami albo ktoś podprowadzil pieniądze do siebie.zastaniwienie myśmy się składały dla gaika na prezent pytanie dlaczego nas tak potraktowano.Wsztscy powinni byc po równo potraktowani Co my jesteśmy gorsze w czym pytany.... Następnie dlaczego sypią się sklepy nikogo to nie zastanawia ciekawe prawda .

Gg

@Gg 05.04.2017 19:47

A czy Panie które są na l4 zastanawiają się, że zostawiają sklepy same? Trzeba być odpowiedzialny za swoją pracę i myśleć w dwie strony

Dawni

Ktoś tu nieźle pojechał z prawdą o kierwoniczkach prawda i tylko prawda my musimy za manka płacić a kierowniczki się ciesza .Kiedyś pracowałam w firmie gaik .Na szczęście mam już długo fajna pracę w branży mięsnej i tu takich cyrkow nie ma .Zawsze braki by i zawsze będzie na sklepowe a o tych dwóch kierwoniczkach bardzo głośno i aż huczy tylko gaik tego nie widzi dziewczyny powinniście pozamykac te sklepy i jechać prosto do właścicieli żeby coś z tym zrobili bo to się dzieje to mobbing.albo lepiej pip naslac .A gwaytaka że będzie jeszcze gorzej aż mi was szkoda naprawdę .Wiem że ciężko o pracę ale nie dajcie się tak traktować jeśli coś z tym nie zrobicie będzie tylko gorzej za nadgodziny dostajecie napewno nie kiedyś obliczylam za tyle moich nadgodzin dostałam 100 zł to co pracowałam za 1,20 kurde paranoja a urlopy dostajecie poucinane i mało za urlo j mnie muss 2 tyg i to 2 wypłata prawie wypłacona a i gaik zero jeszcze mnie niż robisz jednym słowem machlioki

@Dawni 27.02.2017 14:59

O pracę nie jest ciężko bo ogłoszenia wiszą a chętnych brak. Za takie smieszne wynagrodzenie to co tu się spodziewać tlumow nie ma.

basia

To forum jest dla pustych ludzi z tego co można tutaj wyczytać Pan Gaik powinien się zastanowić nad wymianą załogi sklepowej i to poważnie. Manka są za kradzież,jak się nie kradnie to na sklepie jest dobrze.Kto jest zachłanny to potem pisze takie głupoty na forum.Współczuje tym waszym kierowniczką że muszą sie z wami użerać.Też pracowałam w sklepie Gaik ale musiałam zakończyć współpracę ze względu na inne sklepowe bo za dużo chciały brać a ja musiałam za nie oddawać.Dajcie spokój już a jak wam nie pasuje to się zwolnijcie i idźcie do innej firmy.

@basia 17.02.2017 14:21

Pusta to ty jesteś. Glupot nie pisz bo wiesz dobrze ze nie jest. Tak

Początkująca
@Gość 19.02.2017 09:21
Pusta to ty jesteś. Glupot nie pisz bo wiesz dobrze ze nie jest. Tak

Witam. Chcę zacząć pracować w tej firmie ale po waszych komentarzach aż sie boje. Mógłby mi ktos powiedziec za co wy placicie? Za jakie manka? Niestety ekspedientki nic mi nie wspomnialy:(

kokosz

A pracując w sklepie tez splacalas duże manka??? Bo chyba nie umiesz nas zrozumieć... I jak cos nie pasuje to nie czytaj naszych komentarzy! Dla nas jest to forum!

Milka

Dziewczyny dajcie już spokój z tymi glupotami. Bo to już przesada co tu wypisujecie, też pracuję w sklepie ale to mi się w głowie nie mieści. A kto wam każe, zwolnijcie się bez oczerniania kogokolwiek,pracy jest teraz pod dostatkiem.

Nietolera

W tej firmie coś mi nie pasuje...przecież nigdy nie daje się pieniędzy do rąk. A jednak ją też slyszalam o sytuacji, gdzie osoba z drugiego sklepu musiała zapłacic za błąd, pominiętej jednej faktury w zeszycie, a że " zeszyt poszedł do biura i już nie da się nic zrobić " to musiała spłacać tą fakturę ( a to nie mało pieniędzy ) do rąk kierowniczki. Ja się pytam jakim cudem to nie zostało poprawione skoro faktura się znalazła tylko nie została zapisana? Jak dla mnie to jest nie fair, bo jestesmy tylko ludźmi, ale jak widać tutaj liczy się tylko swój osobisty zysk. Zamiast im pomóc , wesprzeć w jakis sposób,bo przeciez razem pracujemy i tworzymy ten "zespół"i przede wszystkim sklepowe maja tu duży - a nawet największy - wpływ na zyski firmy, ponieważ to one tworzą relacje i zyskują klientów,a tu proszę.. Człowiek drugiego człowieka kopie jak leży, przykre.

Swiezyk

Witam, czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć , dlaczego manko za nieudane remamenty oddaje się do rąk kierowniczek ? Czemu firma nie robi tego co powinna - czyli nie odciaga po prostu nam danej kwoty z wypłaty jak na porządną firmę przystało?

ekspedientka
@złotko 18.02.2017 10:49
bo to nie są księgowe ha ha

księgowa się znalazła, może się zatrudnij w dziale księgowości w jakiejś firmie i pokaż swoje zdolności zamiast marnować czas na obrażliwe wpisy , nie oceniaj innych bo sama nawet nie wiesz o czym piszesz tym bardziej powinno być ci wstyd bo nie jesteś anonimowa;)

pipi
@ekspedientka 18.02.2017 17:00

Wez ty człowieku najpierw naucz sie pisac a nie się pyszczysz i myslisz ze świecisz mądrością... Takie głupie wpisy jak Twoje powinny być automatycznie usuwane bo zaśmiecają to forum. Pozdro...

Gość

Masakra jakaś. Na strefie za 8 godz mają więcej. Nowy pracownik ma jakieś 2000 netto na rękę.

Zostaw opinię o Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gaik - Niedośpielin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gaik