Kingspan

Opinie o Kingspan

P

Jak po festynie rodzinnym?

@P

To mieliście festyn rodzinny? Co tam było fajnego?

Gaga
@Beata

Grażynko, to teraz w nowym wcieleniu jesteś Beatą?

Maja
@Gaga

Co to ma w sumie do pytania o festyn? Dziwne, że nikt do niego się nie odniósł nawet. Nie wszedł zbyt dobrze czy jak? Ogólnie to u was jest tak, że firma wszystko sama organizuje czy pracownicy są czynnie w to włączeni?

Lula

Tragedia,zero wdrożenia,wymagania by przyjść usiąść i robić, odradzam wyjątkowo przykra przygoda

@Lula

To nikt nie pomaga nowym pracownikom na początku?

Zofia

ten Doradca Techniczny - Projektant na którego teraz wystawili ogloszenie to ile moze wyciagnac w miesiacu? nie ma w ogloszeniu o tym nic czy rzeczywiscie daja multiisporta kazdemu, firma w 100% za to placi czy pobiera z pensji ?

techS
@Zofia

Karta multisport jest dofinansowana. O zarobkach nie piszą w ogłoszeniu, żeby nie zniechęcić potencjalnych kandydatów, 4k brutto to max co mogą dać. Od dawna to działa tak, że szukają specjalistów za możliwe najniższą stawkę. Góra od lat twierdzi, że w Lipsku ludzie nie mają lepszych perspektyw, więc mogą za przysłowiową miskę ryżu robić. Efekty tego widać od pewnego czasu, bo brakuje chętnych do pracy, a starzy dobrzy pracownicy stąd uciekają, nie widząc tu żadnych perspektyw. Atmosfera w pracy też nie zachęca, żeby zostawać tutaj dłużej.

@techS

A co jest nie tak z tą atmosferą? chodzi o pracowników? Czy może szefostwo jest jakieś nie w porządku?

PoPo
@Beata

Po co zadajecie takie pytania, skoro komentarze opisujące stosowane tu praktyki zarządzania są usuwane. Czy szefostwo nadal obawia się krytyki? W końcu jest jakaś wolność wypowiedzi na forum, czy tylko pochlebne opinie są mile widziane? Liczę na konkretne rzeczowe odpowiedzi, a nie tylko usuwanie opinii.

dableu
@PoPo

Cześć. od dłuższego czasu przyglądam się tej dyskusji i już nie mogę wytrzymać. Jestem pracownikiem Kingspan i zaczynam wątpić czy na tym forum można mówić jeszcze o rzeczowej dyskusji czy to już jedynie miejsce do wylewania żalu i smutku z urażonego serduszka co niektórych pracowników. Od kilku ładnych lat pracuję w Kingspan i na pewno nie jest to idealna firma, ale która jest? Wiej jednak, że jeżeli dajesz z siebie dużo i chcesz się rozwijać oraz uczyć możesz dużo osiągnąć. Zarobki są adekwatne do kwalifikacji. Warunki zatrudnienia także są ok. Firma zapewnia podstawowy social oraz trochę rozrywki - tyle na ile może sobie pozwolić obecnie. Wiem, ze starsi pracownicy pamiętają inne "lepsze" czasy ale niektórzy też mówią, że "za Gierka było lepiej..." To już historia. Teraz jest teraz. Prawda jest taka, że jeżeli chcesz pracować będziesz pracować. Jeżeli chcesz się rozwijać i uczyć a to co potrafisz przynosi korzyść firmie - zostaniesz nagrodzony. Osobiście uważam, że jeżeli dużo poświęcam mam prawo dużo oczekiwać a jeżeli robię minimum dostane odpowiednio dużo w zamian. A tych ciągłych narzekań na to czy tamto już trochę nie kupuję. Zdaje się, ze jest grupka niezadowolonych z wysokimi aspiracjami ale bez pomysłu na siebie, którzy chcą ugrać coś dla siebie kosztem skłócenia ze sobą innych pracowników. Ja nie mam czasu na tego typu zabawy bo mam co robić i tego życzę innym. Pozdrawiam.

uelbad
@dableu

Czytając twoją wypowiedź od razu widać, że nie masz kompletnie pojęcia co się tutaj dzieje. O tym czy zarobki są adekwatne do kwalifikacji można by w nieskończoność dyskutować, na pewno nie są adekwatne do wymagań i zakresu obowiązków. Od kiedy to zapewnianie podstawowego socjalu wymaganego przepisami wyróżnia jakąś firmę na tle konkurencji? Od kilku dobrych lat nie było żadnych imprez finansowanych przez firmę, więc jaka ta rozrywka? Większość pracodawców zapewnia lepsze bonusy. Chyba, że nieracjonalne zachowanie pewnych osób niczym klaunów można tym mianem określić, bo w tym są liderami na rynku pracy. Pracuję tu kilka dobrych lat i jedno jest pewne, że żaden ze starych pracowników nie napisałby takiej opinii, bo znam tych ludzi, więc bardzo łatwo Cię zdemaskować. Po wypowiedzi widać, że jesteś nową osobą, która próbuje ocieplić wizerunek firmy na zlecenie góry, nawet nie będąc na miejscu w Lipsku. Nie tędy droga. Popracujesz troszkę dłużej to przekonasz się jak wygląda rzeczywistość. Jest odrobinę inaczej niż na stronie internetowej... Życzę powodzenia!

Dyr

Ustawka własna? :) słabe to

Szym
@Dyr

Masz racje, taka ustawka jak ta firma :) :) :)

yon
@dableu

Kolejna nowa gwiazdka która chce zabłyszczeć przed dyrektorem. Już nie tacy tu próbowali świecić swoimi mądrościami i robić rewolucje, ale mieli tylko swoje 5 minut. Pozdrowionka dla wszystkich.

Jou
@yon

Mnie się wydaje że on sam to pisze :))))

@yon

Znam tylko 3 osoby które pracują na miejscu w Lipsku które mogły napisać tą opinię :D

Pl
@Ketchup

Cały Kingspan wie i doskonale zna te 3osoby.

Maja
@Pl

A co to za osoby, że dokładnie każdy wie, że to mogłyby być właśnie one?

nwa

Jakiś czas temu miałam rozmowę w sprawie pracy w czasie której odniosłam wrażenie, że osoby z którymi rozmawiam nie traktują mnie poważnie. Inne wymagania w ogłoszeniu w porównaniu do tego czego się dowiadujesz podczas rozmowy. Sam sposób zadawania pytań bardzo dziwny i do tego brak konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Wydawałoby się, że w międzynarodowej dużej firmie wszystko odbywa się na najwyższym poziomie, tak jak jest napisane na oficjalnej stronie, ale rzeczywistość potrafi negatywnie rozczarować. W małych lokalnych firmach rekrutacja przebiega o wiele lepiej. Nie polecam

Byly
@nwa

Niestety ale to prawda. Domyślam się z kim rozmawiałaś -obecny kierownik produkcji -całkowicie pozbawiony reali i elementarnej wiedzy dotyczącej produkcji ale i zarządzania zasobami ludzkimi. Dopóki takie toksyczne jednostki będą w tej firmie nie ma szans na rozwój - tylko uwstecznienie. Dobrze że tam nie poszłaś.

Seler
@nwa

Masz rację, osoba rekrutująca nie posiada żadnych kompetencji a stoi na czele produkcji. Firma zatrudnia niekompetentnych managerów i to jest tego pokłosie. Poza tym sami usuwają niepochlebne o sobie komentarze - to świadczy o ich klasie.

dobry kumpel
@nwa

Kolezanko, nie masz czego żałować, bo to nie ta firma co jeszcze kilka lat temu. Tak jak wczoraj ktoś powiedział, za czasów kiedy Pan Krzysztof był dyrektorem kadra zarządzająca trzymała jakiś poziom, a dziś ... pozostawmy to bez komentarza, bo jutro będą go wybielać. Z dobrych rzeczy pozostała ładna strona internetowa.

@dobry kumpel

Zgadzam się. Kiedys to wyglądało naprawdę profesjonalnie. Ale może dlatego że szefostwo budowało zgrany zespół na lata. Teraz mam wrażenie ze liczy się tylko żeby znaleźć kogoś taniej.

@Ketchup

Wiesz, każda firma oszczędza gdzie się da, charytatywnie nie pracują ;/ Dawno tam pracowałeś w ogóle?

Ketchu
@Damian

Wiesz Damianku, trochę za krótko tu pracujesz żeby wypowiadać się na temat oszczędności. Twoim zdaniem takie zarobki są adekwatne do wymagań i standardów dużej międzynarodowej firmy? Oszczędzanie na dobrych pracownikach w żadnym przypadku nie prowadzi w dobrym kierunku, czego dobrym przykładem jest Lipsko począwszy od samej góry. Widać, że nie masz porównania. Jak tu jeszcze popracujesz, to przyznasz nam rację, no chyba że nadal jesteś tak naiwny i wszystko łykasz.... albo dorabiasz jako adwokat na forum

ccc
@Damian

Damian masz rację, nie każdą firmę stać na dobrych pracowników i w jakiś sposób trzeba łatać. To tak jak na drodze, nie zawsze jedziesz super autostradą. Ważne że szefostwo jest spoko i zawsze można się dogadać, a jak trzeba rozwiązać problem to wspólnie pomogą

Zmęczony
@dobry kumpel

Tak to prawda.Kiedys była kompetentna kadra a teraz z MO na czele ta firma zmierza ku upadkowi.Szkoda że dyrektor nie widzi jakiego ma podwładnego.

@ccc

No i fajnie, o to chodziło żeby móc się dogadac z szefostwem. Bo wtedy jest całkiem inne nastawienie do roboty. Przynajmniej ja tak to odczuwam.

@ccc

Przepraszam, że co????????

RTL
@Byly

To fakt. Człowiek o inicjałach Mariusz O. jest w stanie chyba tylko składać zdania - ale czy z sensem i logiką to już inna kwestia. Skończył jakieś śmieszne prywatne szkoły o specjalizacji "puszczania latawców" i próbuje wprowadzać swoją wypaczoną logikę do korporacji, nie mając pojęcia jak ona funkcjonuje (nie zna angielskiego także z headquarters też nie porozmawia). Szkoda, że kładzie niegdyś tak dobrze prosperującą firmę. Ludzie odchodzą głównie przez niego.

oreo
@Damian

Ja tez się dogaduje i każdemu polecam.

szacun
@oreo

Tylko nieliczni mają tę umiejętność, by zejść do takiego poziomu i dogadać się z tymi ludźmi wprost z innego świata, dla których rzeczywistość wygląda inaczej. Możesz powiedzieć jak to robisz? Czy na przykład (usunięte przez administratora) jest do tego kluczem, a może używasz innego języka?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Kingspan? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Enio21

Kolejni doświadczeni i wartościowi pracownicy w ostatnim czasie złożyli wypowiedzenia. Przypadek??? Taki właśnie ma wpływ "nowy ład" od dwóch lat wprowadzany przez szefostwo. Pogratulować kierownictwu zaangażowania w "rozwój" tej firmy, jaki obiecywali pracownikom. Oby tak dalej!

@Enio21

Dziwisz sie? Wszystko bez ładu i składu. Nikt nie wie za co odpowiada. Firmą rządzą 3 osoby.

@Ex

Czyli na co narzekasz? Złe zarządzanie = słaba kasa czy jak? Czemu ludzie odchodzą?

BoB
@Enio21

Wydaje mi się, że to normalne, że ludzie zmieniają prace od czasu do czasu. Każdy szuka jak najlepszego dla siebie.. Dziwi mnie, że każdy narzeka i komentuje w Internecie ale gdy przychodzi co do czego nikt nie potrafi wskazać co powinno być zmienione aby było lepiej...

Mario Bros w czapce
@BoB

Jak chcesz wskazać co trzeba zmienić to usłyszysz że jak się nie podoba to nikt nie zmusza do pracy tutaj

Arti
@BoB

Ma Pan rację Szefie, ci co tak narzękają nie doceniają dobrych warunków. Przecież wiadomo ze w okolicy nie znajdą lepszej pracy i zarobków. Nie ma się co (usunięte przez administratora) wystarczy spojrzeć co jest dookoła...

@BoB

Od czasu do czasu może to normalne. Ale jeśli pracę zmienia 10 osób w ciągu roku to to jest jak najbardziej nienormalne.

jako
@Ex

Czy w tym zakładzie tak w ogóle jest jeszcze coś normalne?

elo
@Ex

Kto teraz jest dyrektorem w tym zakładzie? Nadal zarządza nim p.Bagienny?

oBo
@BoB

Źle Pan sformułował to zdanie, bo powinno być nie co, ale kto powinien być zmieniony. Odpowiedź wszyscy znają i łatwo się domyśleć. Może najwyższy czas wyciągnąć wnioski i zacząć działać.

mariola

Czy to prawda, że brakuje chętnych do pracy w tej firmie na produkcji i do biura? W Lipsku ludzie się znają i jeden drugiemu opowiada co tam się dzieje. Wszyscy pracownicy podobno są bardzo zadowoleni.

AgaWawa

Czytając opinie nie widać żadnych pozytywów pracy w tej firmie. Kiedyś siostra tam pracowała i bardzo chwaliła sobie wszystko, zarobki, atmosfera, jednym słowem najlepsza firma w regionie. Czy ktoś może dokładnie powiedzieć na forum co się tam dzieje, że są same negatywy? Rozważaliśmy z mężem przeniesienie się w lipskie strony, bo mamy tu rodzinę i znalezienie pracy w tego typu firmie. Obydwoje mamy doświadczenie w sprzedaży i logistyce, znamy angielski. Warto się tym pracodawcą interesować?

HMW
@AgaWawa

W ostatnim czasie w Kingspan było trochę zmian. Nie każdy zgadza się z polityka spółki ale mało kto pamięta, że Lipsko to część większego biznesu i nie wszystko co by się chciało można od ręki załatwić. Pracownicy produkcji w ostatnim czasie spierali się z Zarządem w kilku kwestiach ale z tego co wiem doszło już do porozumienia. Pracownicy biurowi wyglądają raczej na zawalonych pracą niż niezadowolonych... Atmosfera jest ok. Kto chce pracować będzie pracował a firma na pewno nie stoi nikomu na przeszkodzie do rozwoju.

MiłyPan
@HMW

Nie rozumię jak można tu narzekać na pracę w biurze. Siedzisz w ciepełku, klikasz na kompie popijając kafkę, co troche przerwa na papieroska pogaduchy i śmiechy chichy a czas i kaska leci. Wszyscy by tak chcieli...

Merytoryczny

Czy w firmie udało się już zażegnać spór ? Już nie widać pracowników strajkujących przy wejściu do siedziby?

@Merytoryczny

Tak udało się. 17 osób z dnia na dzień dostało wypowiedzenia umowy.

nk

?

A13
@Ketchup

Nie do końca było jak mówisz. Doszło do likwidacji jednego z działów, który był nierentowny w związku z ograniczeniami produkcji. Z tego co wiem kto chce może zawsze wrócić. Aktualnie Związki porozumiały się z Zarządem i wszystko jest zdaje się ok. Uporządkowano kwestie nadgodzin i standardów pracy oraz pracownicy produkcji dostali duże podwyżki. Może nie tyle ile postulowali ale na pewno znacznie więcej niż szeregowi pracownicy biura... Nie mam pojęcia skąd te opinie. Nigdzie nie jest idealnie ale w dzisiejszych czasach jeżeli komuś nie pasuje praca nikt nikogo do niej nie zmusza.

@A13

A który dział zlikwidowali?

@A13

A dyrektor to się teraz zmienił? A co z drugim gatunkiem? Da się kupić?

koko
@scp

A to nie wiesz Mariuszku?

@koko

@koko a o jakim Mariuszku?

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Kingspan? Na GoWork.pl jest 21 sierpnia kilka ogłoszeń.

Ex

Ktoś tam jeszcze pracuje?

@Ex

Co, tak źle wspominasz tam pracę? Kiedy tam pracowałeś i czemu nie masz dobrego zdania o tej firmie?

Mam pytanie do użytkowników tego forum. Dlaczego te oferty pracy są od ponad pół roku? Czy w Lipsku brakuje ludzi do pracy, czy też szuka się specjalistów za minimalna krajową?

Aktualność
Szanowni Państwo,

dziękujemy wszystkim za wyrażone opinie, pragniemy poinformować, że z uwagą śledzimy dyskusje i staramy nie ingerować bez konieczności. GoWork jest miejscem wymiany merytorycznych informacji, namawiamy zatem do wyrażania opinii pozbawionych osobistych złośliwości personalnych. Zależy nam, aby to forum służyło do komunikacji z osobami zainteresowanymi firmą i pozyskiwania wiarygodnych i rzetelnych informacji na temat pracodawcy.

Akceptujemy konstruktywną krytykę, przypominamy jednak, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Wpisy niezgodne z aktualnym stanem prawnym tj. m.in. wypowiedzi zawierające pomówienia, oszczerstwa, znieważające inne osoby lub grupy ludzi, zawierające treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię itp. będą usuwane przez administratora. Jako pracodawca nie zgadzamy się na obrażanie jakiegokolwiek z naszych pracowników, prosimy więc o formułowanie swoich wypowiedzi z poszanowaniem drugiej osoby.

Wkładamy wiele wysiłku w to, żeby dla całej naszej Załogi być stabilnym, pełnym szacunku i przyjemnym miejscem pracy. W razie jakichkolwiek kwestii, pytań czy wątpliwości pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym info@kingspan.pl

Wyciąg z regulaminu portalu http://gowork.pl
Dobra bajeczka

"Wkładamy wiele wysiłku w to, żeby dla całej naszej Załogi być stabilnym, pełnym szacunku i przyjemnym miejscem pracy" - chyba dla Ukraińców...

W rubryce ''oferty pracy'' pojawiło się ogłoszenie na "Szefa zmiany produkcyjnej". Czy orientuje się ktoś na jaką linię produkcyjną jest ta oferta ?

@Dobra bajeczka

W rubryce ''oferty pracy'' pojawiło się ogłoszenie na stanowisko ''szef zmiany produkcyjnej''. Czy orientuje się ktoś na, którą z linii produkcyjnych jest ta oferta ??

Jak szefostwo w Kingspan? Spoko traktują ludzi?

Szefowie zmian spoko. Dyrektor no cóż... musi się jeszcze wiele nauczyć by mieć takie pojęcie o produkcji w tym zakładzie co ludzie których zwolnił.

Łysy Menager

Spoko , ostatnio wywalili kierownika produkcji z 20 letnim doświadczeniem , zredukowani brygadzistów a i jeszcze jedno kombinują jak wszystkim obniżyć płacę o 40% a to dlatego że wódka ma 40%

Qwerty
@Łysy Menager

Pensja była obniżona o 40% na 2 miesiące bo pandemia. Po kilku mc te różnice zostały wypłacone i przyszło wyrównanie, więc już nie snuj teorii spiskowych

Qty
@Qwerty

Wow

Pracownik 1

Nareszcie nie ma kalafiora i jest nowy dyro

Yfjdn
@Pracownik 1

U jak tam się "nowy dyro" podoba? Duże zmiany?

Gonzo
@Yfjdn

Decyzję nowego dyrektora prowadzą firmę ku zamknięciu. Ludzie skłóceni. Atmosfera okropna. Nie polecam.

olek
@Pracownik 1

No i co? Nowy dyro lepszy od kalafiora? Popatrz na swoją premię

Zenon
@Pracownik 1

Nic się nie zmieniło jak pierwsze lądowały się jakieś platformy z okolic Lipska tak się lądują poza kolejką chyba tam ten pan co wzywa na załadunek coś w zamian dostaje

Nikt
@Gonzo

Dlaczego?

Bajo jajo

Nie polecam osobom palącym papierosy. I lubiącym mieć życie prywatne.

były

I jak zadowoleni z podwyżek :-D

kinganonim

Osobom które zastanawiają się czy zaczynać pracę w tym zakładzie powiem kilka zdań. Jako stary pracownik, przeżyłem już kilku dyrektorów, ale tak słabo jak teraz to nigdy nie było. I nie jest to wina kryzysu, ale rządzących tą firmą. Panowie bez włosów próbowali robić rewolucje w zeszłym roku, obiecując złote góry, a skończyło się tylko na obiecankach, tak jak nasi politycy (chyba pomineli się z powołaniem?). Prawda jest taka, że decyzje podejmuje czesko-niemiecki zarząd, a nasi panowie mogą sobie tylko opowiadać bajki jaka to wspaniała i rozwojowa jest ta firma (chyba jako tania siła robocza). Ludzie harują jak woły w weekendy i swięta, ale dla nich to za mało metrów jeszcze, do tego ludzie ze wschodu zarabiają lepiej niż lokalni. W biurach też nie lepiej, bo jak się wychodzi z drugiej zmiany to panie po nocach jeszcze siedzą (chyba nie piją kawy). W ciągu roku z pracy odeszło chyba z 10 osób z biura, to mówi samo za siebie, co się tu dzieje. Jak lubisz prace w ciągłym stresie, biegu i niepewności co cie jutro spotka, ale na osłode wysłuchasz bajek i obietnic kiera to się tu odnajdziesz. Jak masz inne możliwości to się nie zastanawiaj. PS. Podobno jest kryzys i za mało zamówień, ale paczkami z płytą z produkcji jakby mogli to pół miasta by zastawili

Poprawiło się po przyjściu nowego kierownika? Dalej dobrzy pracownicy się zwalniają?

Darek

Czy jest w firmie możliwość szybkiego awansu na wyższe stanowisko?

@Darek

Darek, mało Ci?

Stary pracownik

Co się dzieje z tą stroną? Komentarze poprzestawiane. Bez ładu i skladu

Balex metal Bolszewo

A ja mam pytanie do właściciela. Kto wkoncu sie zajmie zarządem w bolszewie zwlaszcza pania dr operacyjną tego zakladu czy nikt tego nie widzi jak zarządza ta spółka ???? Teraz ma być kontrol z king spana i robi wszystko żeby swoje brudy razem z prezesem zamieść pod dywan pozwala pracownikom doświadczonym i odchodzić z firmy nawet nie raczy podjąć rozmowy zeby pracownik zostal w firmie linie produkcyjne stoją z powodu awarii brak mechaników i kadry produkcyjnej zmuszają ludzi do nadgodzin zastraszają pracowników rezygnują z obecnych pracowników zastępując ich firmami zewnątrz , brak organizacji ludzie chodzą w zniszczonym obuwiu i ubraniu , można tak wymieniać wiele wiecej rzeczy .

Zostaw merytoryczną opinię o Kingspan - Lipsko

• Jak się pracuje w Kingspan?

Zobacz opinie na temat firmy Kingspan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kingspan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kingspan