Opinie o Datum Logistic Sp. z o.o. w Bełchatów

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Datum Logistic Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Datum Logistic Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Datum Logistic Sp. z o.o. w Bełchatów

Patryk

Zastanawiam się kto pisze te negatywne opinie? Słyszałam, że firma ma opinię świetnego pracodawcy!!

Xyz
@Patryk

Słyszałam ?

Były szofer

Helena, temat wałkowany do znudzenia, napisano tu już tyle konkretów, że więcej się nie da. Ciekawie i zgodnie z prawdą opisał to Dariusz, jego opinia pokrywa się z moją.W temacie czy to dobra firma dla młodego kierowcy? Dla jednych tak bo przyszli na przeszkolenie i zostali, sporo uciekło i ma źle wspomnienia, zresztą piszą tu na forum.

Były szofer

Niech zgadnę, Tomcio dzień zaczyna i kończy zerkaniem tu co kto nowego o "firmie na 5 napisał, jeszcze trochę i sam uwierzy w to co tu pisze jako pracownik.

07 zgłoś się

Ksywke miales (usunięte przez administratora)też juz wiem o kogo biega a firm zaliczonych ze 30

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Datum Logistic Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services

Były szofer

Też pozdrawiam i szerokości.

Helena

Wszystkich użytkowników tego wątku proszę o uspokojenie nastrojów. Na forum GoWork.pl nie będzie tolerowane obrażanie innych osób. Jeżeli chcecie porozmawiać na tematy prywatne bezpośrednio dotyczące danych pracowników, to najlepiej będzie z nimi porozmawiać na żywo, lub prywatnie. Jeżeli jesteście niezadowoleni z pracy w firmie Datum Logistic, to proszę argumentujcie swoje zdanie na konkretnych przykładach. Dużo napisaliście o kontaktach między pracownikami, a jak kwestie wynagrodzenia? Czy ogólnie dobrze się Wam pracuje w tej firmie?

ONZ

Najlepsze w tej firmie jest ze kazdy kto od chodzi bobms dość tej parodi to szef mówi że musiał go zwolnić, zeby nie było ze sam odszedl, do tej firmy jest tak trudno sie dostać ze nie długo szef będzie miał (usunięte przez administratora)

@ONZ

Parodii tzn.czego? Kasy nie wypłacają?

Filip

Ale opóźniają sie z kasa ? Czy co ?

Filip

Kurde zobaczymy bo chwile jeżdżę u nich ????ale w poprzedniej robicie dostawałem kasę (usunięte przez administratora) z miesięcznym opóźnieniem

Były szofer

Co ty facet bredzisz,za dużo kierowców? Niby trzymają i płacą a aut dla nich nie ma? W tym systemie jaki tam obowiązuje nie potrzeba więcej kierowców niż jest aut, a tych jest 11. Na skoczków miejsca więc nie ma, no chyba.

Darek

O wstawienie się u tych dwóch aby mnie przyjęli z powrotem do pracy z której mnie wylali?

Były szofer

Dokładnie tak jest, a w każdym razie było za moich czasów a znając tych dwóch to pewnie się nic nie zmieniło. Dają na podwójną obsadę i jazda na Hiszpanie, na tzw przyuczeniu wychodziło (usunięte przez administratora). Czyli płaci się za naukę z własnej diety a obowiązek pracodawcy to przeszkolenie na stanowisku pracy. W umowie dietę za pracę w delegacji ustalili na (usunięte przez administratora)a stała pensja jaką płacą ma się nijak do wyliczeń z umowy, czyli podpadniesz czy zechcesz odejść zawsze mają cię w garści.

Słyszałem, że Datum Logistic to świetny pracodawca. Nic nie rozumie, dlaczego tak narzekacie?

@Zainteresowany

To idź i pracuj tam. Nikt Ci nie broni. Ja słyszałem, że Tomuś rozsiewa takie wieści.

Były szofer

Jak tam budowa biurowca na placu przy Czaplinieckiej?

Ok przepraszam ze coś wogole napisałem jestem zwykłym kierowca jak większość tutaj. Napisałem tutaj coś bo myślałem o pracy tam ale szybko mi przeszło po opiniach i telefonie. Wiec w (usunięte przez administratora) to mam niech każdy pracy sobie szuka sam.

Panowie Piotrkow przyjąłem się w tym roku. Polska Niemcy i jakiś przerzut po Niemczech co wekend w domu. 6tysięcy stalej. Jeszcze coś ma wolnego. Jakiś namiar na siebie to podam kontakt.

Lepiej nie będzie

Ludzie czytam od jakiegoś czasu fora na temat firm w okolicy jakie znam transportowe i od razu powiem nie podszywam sie pid szefa bo widzę ze niektórzy może faktycznie tak tu robią , ale ja nie wiem po co wy tracicie nerwy i czas na wypowiedzi tutaj . Każdy na swój różóm i pracuje gdzie chce i za ile chce . Ja wiele lat byłem kierowca i wiem teraz po latach ze to nie było sensu sie tak męczyć . Chwile próbowałem swoich sił i kupiłem dwa tiry i było jeszcze większe dno . Po prostu rzućcie ta robotę bo lepiej nie będzie . Takie czasy . I nie wiem cZy Datum to jedyni co tną koszty . Lepiej nie będzie

Były szofer

Szukają przez Olx, ostatni Ukrainiec dał nogę.

Abc
@Były szofer

Masz trochę złe informacje co do ukrainca niestety . Czasem żeby sie wypowiadać trzeba znać trochę faktów

@Abc

No tak Petro wrócił, tylko jak pisałem 2 tygodnie temu to go nie było.

Były

Ja odchodziłem i nikt nie groził wszystko normalnie bez żadnych problemów. Jeszcze teraz dzwoniłem czy nie maja jakiegoś kolka bo w mojej firmie co jeżdżę w grudniu brak roboty.

Cyc
@Były

Ludzie szukacie miodu w (usunięte przez administratora) . Szukajcie a znajdziecie !!! Jak wam praca kierowcy tak nieodpowiada i wszyscy są źli dookoła to skończcie z ta robota . Ja skończyłem bo miałem dość i widziałem jakim sie robię chorym człowiekiem . Teraz zarabiam 3 tys mniej ale ... albo rybka albo Pip.....

@Cyc

Moja przygoda z tą firmą wczoraj dobiegła końca,ot zwyczajnie umowa wygasła i rozstaliśmy się.Postanowiłem trochę o pracy i atmosferze w firmie napisać,aby dać pt.chętnym do pracy obraz tego czego mogą się spodziewać i zamknąć usta tym,którzy rozsiewają nie do końca prawdziwe informacje używając do tego wulgarnego języka.Firma korzysta z dość nowego taboru,stan techniczny bdb lub db,zależy jak dba kierowca i czy zgłasza uwagi,usterki są na bieżąco w takim przypadku usuwane ,przeglądy robione na czas,pojazd przypisany do kierowcy. Datum jest przedsiębiorstwem zintegrowanym pionowo i jak na przedstawiciela branży TSL brakuje im tylko logistyki,więc pracę mają cały rok.Spedycja działa na mocną czwórkę,starają się aby trasy planowane były rozsądnie,wyjazd z bazy do Zach.Europy i powrót do bazy zestawem co jest dużym plusem,radzę to docenić.Zarobki za pracę w systemie czy bez od 5000PLN ,stałej pensji/tak firma podaje w ogłoszeniu na OLX/ ,są osoby na rozliczeniu kilometrowym,ale jak u nich wygląda to od strony finansowej...nie wiem.Na załadunkach zdarzają się i dobowe opóźnienia,bardzo rzadko ale są i trzeba przywyknąć,taki urok pracy w transporcie.Pensja wypłacana w dwóch transzach/do 10 i 15 następnego m-ca/zawsze na czas,jest jeszcze jakaś premia paliwowa,wyliczana na dość niejasnych zasadach i nie liczyłbym na nią.Na temat obciążeń za uszkodzone mienie pracodawcy,mnie nic takiego nie spotkało,ot zwyczajnie trzeba dbać o zestaw i jeździć rozsądnie,uważać gdzie i obok kogo się parkuje,na wypoczynek dobowy warto "zabrać" lusterka.Koledzy znają jednak przypadki kiedy firma "cięła" po wypłacie delikwentów za spowodowane przez nich szkody ,warto zapytać pracodawcę jak to wygląda w praktyce i na jakich zasadach.Radzę uważnie czytać treść umowy o pracę i wszelkie załączniki,pytać i wyjaśniać od ręki,brać na piśmie co tylko możecie,kwestią dyskusyjną jest "umowa lojalnościowa"podtykana do podpisania wraz z umową o pracę dla osób bez doświadczenia,dla mnie nie ma ona żadnej mocy wiążącej.Przy odbiorze zestawu,popartym protokołem,uważnie obejrzeć pojazd i naczepę,policzyć wyposażenie i wszelkie uwagi zgłosić i wpisać. Zestaw przekazuje jeden z właścicieli firmy,facet jest konkretny i nie czyni żadnych problemów z naniesieniem uwag.Pisano tu w opiniach o próbach zastraszania pracowników,myślę,że może to mieć związek z faktem,ze jeden z właścicieli /mnie przedstawił się podczas pierwszej rozmowy jako prawnik/próbuje w sytuacjach sporu z pracownikiem interpretować literę prawa na swój sposób ,być może na pewne osoby to działa i coś tym "ugrywa" ,nawet we wpisie zachowanym poniżej przebija słowo "kara".....od sądzenia i karania jest Państwo Polskie i jego organy.Zawsze w sytuacji sporu możecie się zwrócić z prośbą o mediację do właściwego inspektora PIP.Dużym mankamentem jest brak odzieży roboczej,buty i kask plus rękawice ochronne za 2PLN przy transporcie różnych ładunków to trochę mało.Kolejna kwestia to brak zaliczek na wydatki w delegacji,koszty parkingów trzeba ponosić samemu i są później zwracane,ja w każdym razie otrzymałem zwroty,ale kredytowanie firmy przez pracownika to chyba ewenement.Reasumując,praca w Datum jest dla ludzi,stabilnych,odpowiedzialnych ,cenionych pracę dość uporządkowaną,jest tu kilku takich kierowców ,robią swoje i sporów z szefostwem nie mają.Rotacja jest....a raczej była bo na obecną chwilę wszystkie auta obsadzone i nie słyszałem aby ktoś miał zamiar w najbliższym czasie odejść.Ja mimo kilku scysji /jedna z mojej winy/z jednym z szefów mam dość dobre wrażenia z pracy w tej firmie,a odchodzę bo wiek determinuje mnie do myślenia o wysokości przyszłej emerytury i podjęcia pracy w firmie gdzie podstawa jest sporo wyższa niż najniższa krajowa. Pozdrowienia dla Seby, Piotrka,Darka,obecnie znów dwóch Jarków,Mario i Staśka

Rrr

Ta napewno a tutaj jak pracowałeś opowiadałaś ze masz tyle kasy ze nie musisz pracować - jak już opowiadasz te swoje bajki (usunięte przez administratora)to przemysl bo co osoba to inna baja.

Fill

A które firmy to Top 10? Chętnie i ja zmienię robotę na lepsza

Mounier

Witam miałem "przyjemność" w tej firmie pracować .. ogólnie firma kogucik. Byle byś (usunięte przez administratora)za marne grosze i najlepszy tekst cioci Uli wszędzie termin "Jak najszybciej" albo " bo już dzwonili i pytali kiedy pan będzie lub już na Pana czekają hahaha kino . Każdy dzień wyjechany na maxa . Dobra rada omijajcie firmę(usunięte przez administratora)

@Mounier

W tym przypadku jestem gotów uwierzyć, że to napisał były pracownik.

Fck them all
@Mounier

Koleżko jak ci przeszkadza wykorzystanie czasu jazdy i pracy kierowcy to radzę zmień branżę ale już! Idź na kasę do biedronki. Na produkcję lub na budowę tam przekonasz się jak można ludzi wykorzystać. Każda firma chce aby kiero zrobił jak najszybciej i najwięcej. Nie zamierzam ich bronić, też jestem byłym niewolnikiem tejże firmy. Odszedłem z problemami ale już mam to za sobą. Śmiało mogę powiedzieć NIE POLECAM WRĘCZ ODRADZAM każdemu kto chce spróbować. Urlopy stała pensja czy stan ciężarówki na barkach kierowcy to tylko wierzchołek góry lodowej...

xyz
@Darek

Darek widmo :D Och Karol- Och Darek

Scania miała kable....

@xyz

Jeszcze trochę a staniesz się podstawą do tworzenia kawałów o blondynach.

Datum Logistic ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Widzę, że osoby które nie lubię się przemęczać próbują oczernić firmę!!

Teddy

Gdzie są zamieszczone te opinie "bardzo dobrego pracodawcy"?Widzę,że idealny pracownik według tego "bardzo dobrego pracodawcy"to taki,który będzie tyrał dwa na weekend za (usunięte przez administratora) złotych,najlepiej robił same 15-stki,z własnej kieszeni płacił za parkingi i myjnie,a jeszcze lepiej za drobne serwisy przy aucie czy naczepie.Zwracał za wszelkie powstałe z jego czy bez winy uszkodzenia auta mimo tego,że te są ubezpieczone.(usunięte przez administratora)h w skali miesiąca w podwójnej obsadzie w ramach przyuczenia do zawodu,a jeżeli po dwóch tygodniach rzuci tą robotę w diabły bo fizycznie nie daje rady to nawet nie dostanie za to przyuczenie grosza.

Driver

Zarobki na stałej (usunięte przez administratora)za urlopy potrącane ze stałej czyli nie opłaca się chodzić na urlopy ????

Ural
@Driver

To nowości nie mówisz jak w każdej na urlopach z podstawy a w co niektórych firmach to i nawet podstawy nie ma za urlop.

Arek

Witam Wiecie czy może poszukują pracy, nie mam doświadczenia, nikt nie chce nauczyć nawet zabrać na jedno kółko. Ja mogę podpisać lojalke bo szukam pracy aby jezdzić, jeździłem na busach - tam to jest dopiero jazda. Szukam czegoś z okolic Bełchatowa. Niestety gdzie dzwonie bez doswidczenia nikt nie chce.

ofijdofijdl

jak dla mnie ok. Nowe auto, czas zgodnie, na bazie zgodnie z umową, kasa na czas. Nie ma co narzekać - bywałem w gorszych. Cos tam by pewnie znalazł na nie ale nie ma co.

Zostaw merytoryczną opinię o Datum Logistic Sp. z o.o. - Bełchatów

• Jak się pracuje w Datum Logistic Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Datum Logistic Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Datum Logistic Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 415 ocen.

Datum Logistic Sp. z o.o.