anixe Polska sp. z o.o.

Wrocław

anixe Polska sp. z o.o.
3 83

Opinie o anixe Polska sp. z o.o.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. A jak to wygląda w anixe Polska sp. z o.o.? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Jegomość

Zacznę od tego, że moje wrażenia odnośnie firmy dotyczą tylko rozmowy kwalifikacyjnej. Na rozmowie, na stanowisko managerskie miały pojawić się dwie panie - pani z działu HR i ewentualna przyszła pani manager. Na miejscu uprzedzono mnie, że dołączy jeszcze szef firmy, szumnie nazwany "CEO". Spóźnił się 10 minut. Rozmowa przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, którą udało się stworzyć wcześniej wspomnianym dwóm paniom. Pytania były merytorycznie spójne. Mimo to, dochodzę do wniosku, że na bardziej nieprofesjonalnej rozmowie nie przyszło mi do tej pory uczestniczyć.Pan CEO zachowywał się jak znudzony uczeń: wiercił się na krześle, rysował rysunki na karteczkach, wykazywał wszystkie możliwe oznaki braku zainteresowania, o kontakcie wzrokowym, chociaż chwilowym, można zapomnieć. Pominę już osobiste wrażenie jakie ów Pan na mnie zrobił.Na koniec jednak miał pytanie, a właściwie zadanie, które chciał mieć przedstawione na whiteboardzie. Niestety zamiast konkretnego wytłumaczenia zadania, było fukanie pod nosem, prawdopodobnie po to by dać mi znać jak bardzo nie rozumiem o co mu chodzi. Po czym zdenerwowany wykonał zadanie.... podając dokładnie to samo rozwiązanie co moje. Pan CEO nie znosi sprzeciwu, wchodzenia w merytoryczne dyskusje, absolutnie to on ma mieć rację. W trakcie trwania rozmowy padła propozycja przekierowania procesu rekrutacji na podobne stanowisko, ale do innego teamu, gdyż uznano, że tam się lepiej odnajdę. Wyrażona została przeze mnie na to zgoda. W mailu , w którym dziękowano mi za uczestnictwo w procesie rekrutacyjnym (jak wiadomo, który nie był dla mnie pomyślny) nie było słowa o przekierowaniu rekrutacji, wspomniano tylko o stanowisku dotyczącym pierwotnej aplikacji do firmy. Podsumowując, po tym jak dane mi było poznać Pana CEO, jestem w stanie uwierzyć w te wszystkie tutaj wcześniej opisane sceny, które urządza swoim pracownikom. Biorąc pod uwagę, że Państwo: Pan CEO i Pani ewentualna przyszła manager bardzo ochoczo rozpowszechniają fakt, że są narzeczeństwem, myślę, że tam się odgrywa "Moda na Sukces" na żywo. Brak profesjonalizmu - jeżeli ktoś lubi to wydaje się, że w Anixe mają tego pod dostatkiem.

Przodownik Pracy
@tr 14.03.2018 08:29

Mieli*. A czy główni... oni odeszli, firma się rozwija coraz prężniej, a kultura w biurze znacząco wzrosła. Wnioski? A tak swoją drogą to akurat miałem niewątpliwą "przyjemność" przejąć kod po tych "głównych programistach", którzy odeszli (jeśli mówimy o tych samych, ale podejrzewam, że tak) i wydaje mi się całkiem możliwe, że to wcale nie te sceny miały główny wpływ na odejście...

Karolina

@Jegomość, opisałeś zachowanie poszczególnych osób w trakcie rozmowy w której brałeś udział. Widać, że nie masz pozytywnej opinii o przebiegu tej rozmowy. Mógłbyś jednak przytoczyć treść kilku pytań, które zostały Ci zadane? Informacja na ich temat będzie interesująca dla osób chcących się zatrudnić w anixe Polska sp. z o.o..

Karolina

@Misiek, widzę, że nie zgadasz się z opinią poprzedniego użytkownika na temat pracy w anixe Polska sp. z o.o. Dlaczego nie polecasz tego pracodawcy? Mógłbyś, odnosząc się do swojego doświadczenia opisać swoją karierę w tej firmie i warunki zatrudnienia?

Marek

Pracuję w firmie już jakiś czas i mogę tylko chwalić. Życzę każdmu takiej pracy.

Misiek
@Marek 19.11.2017 17:57

a ja nie!

Misiek

Firma stawia na profesjonalizm, może i prawda. Zarobić tam można, ale mało. Jak na programistę. Chyba, że jesteś tam starszym programistą. Specyficzna firma dla specyficznych ludzi. Nie polecam!!! Fuj!

Zenek Martyniuk

Zarobki ok, fajne imprezy integracyjne. Polecam dla osob z doświadczeniem. Jedno z niewielu fajnych miejsc we Wro, gdzie mozna sie rozwijać w Ruby.

Karolina

@syrus , w takim razie doświadczenie nie jest wymagane? Taka informacja z pewnością przyda się kandydatom którzy zaglądają na forum, w okresie wakacyjnym wielu studentów poszukuje pracy.

syrus

To jakiś żart zaproponowali 2500zl na rękę za support w 1 lini?oni są nie powazni. SZKODA że nie spytałem o zarobki na początku oni chyba chce zatrudniać studenciakow bez doswiadczenia to ok

A.

Uważam, że Anixe to dobre miejsce na rozpoczęcie kariery w szeroko rozumianym IT. Przez około 2.5 roku pracy, nauczyłem się podstaw oraz innych aspektów tego jak działa (i tego jak działać nie powinien...) ten sektor. Zaczynałem od stanowiska w zespole wsparcia technicznego - skończyłem zatrudnienie na stanowisku Technical Product Owner. W Anixe urzekła mnie atmosfera, jaka panuje między współpracownikami - nigdy nie zostałem sam z żadnym problemem, każdy chętnie dzieli się wiedzą, jest bliskość, otwartość - zupełne przeciwieństwo "korpo stylu". Wyjazdy integracyjne są dużym plusem Anixe. Zarobki są takie, na jakie się zgodzisz - każdy widzi na co przychodzi, jednak system podwyżek, premiowania pracowników czy też przeglądu zarobków obecnych pracowników kuleje, o ile jakikolwiek był podczas mojego zatrudnienia. Firmie brakuje również (przynajmniej z punktu widzenia nie-programisty) określenia obowiązków w przypadku niektórych stanowisk oraz ujednolicenia struktury działów/zespołów, które nie zajmują się stricte programowaniem. Przykładowo - dział wsparcia technicznego wykonujący testy regresyjne aplikacji, product owner przejmujący obowiązki pierwszej linii wsparcia, czy też administratorów, interwencje telefoniczne po godzinach pracy (nieodpłatne) żeby nie wgłębiąć się w zbyt duże szczegóły. Sprawa wygląda słabo, jeśli chodzi o management. Słynny dowcip o Project Manager'ze, jako osobie twierdzącej, że 9 kobiet jest w stanie dostarczyć dziecko w jeden miesiąc jest tu jak najbardziej na miejscu. Mam wrażenie, że w Anixe jest zbyt duży napór na dostarczanie "nowych rzeczy" klientom, w momencie, kiedy "stare rzeczy" wciąż nie funkcjonują prawidłowo - moim zdaniem jest to źródło wszelkich napięć i niepochlebnych opinii, jakie krążą o tej firmie. Kanapki 2x w tygodniu, "game room", benefity pominę, bo to niejako standard we Wrocławiu teraz. Podsumowując: jeśli zaczynasz w IT (programowanie, support, administracja) - dużo się nauczysz i nie umrzesz z głodu. Pros: + wspaniali wspólpracownicy + atmosfera + szybki rozwój w krótkim czasie Cons: - management - brak przeglądu zarobków - niejasno określone obowiązki w przypadku niektórych stanowisk

ANIXE

Na szczęście te dobre rekomendacje też się zdarzają, choć wiadomo, że takie rzadziej się pisze :) Co do szans na przyjęcia - na naszej stronie www.anixe.pl/jobs/ znajdziesz oferty do wyboru, do koloru. Także te dla ludzi młodych z doświadczeniem komercyjnym poniżej 3 lat (a nawet bez doświadczenia). Łatwo to zweryfikować i znaleźć dowody wśród wielu ludzi w naszej firmie, którzy tak właśnie u nas zaczynali. Jak większość firm - faktycznie nie przyjmujemy każdego; stawiamy na łatwość i chęć uczenia się, umiejętność radzenia sobie, frajdę z rozwiązywania problemów. W tej nauce wspieramy i wiedzy wiele dostarczamy. Dlatego zachęcam do aplikowania na wybrane, preferowane stanowisko w ANIXE.

Konso

Czyli w sumie nie warto polecić wcale. Lepsze zarobki i podobne projekty znajdzie się w innych firmach. Szefostwo nie każdemu się spodoba.

Konso

Projekty: trudne, Atmosfera: dobra, Zarobki: przeciętne, Ludzie: raczej w porządku, Tempo nauki: bardzo wysokie Posumowanie: Nie polecam nie ogarniętym z doświadczeniem komercyjnym poniżej 3 lat.

ANIXE

Pojęcie "nocki" odnosi się do (jasno opisanych i podkreślanych w ogłoszeniu, na rozmowach rekrutacyjnych, w mailingu do kandydatów) wymogów pracy w jednym zespole w naszej firmie. Jest to zespół Technical Support 1st level, który pracuje zmianowo, zapewniając naszym klientom ze wszystkich stref czasowych wsparcie 24/7. Nasze systemy i nasi Klienci nigdy nie śpią ;)

Wojtek

Polecam pracę w supporcie wszystkim którzy mają podstawową wiedzę z szeroko pojętego IT i chcieliby się rozwijać. Dużo nauki i dużo odpowiedzialności, częsta współpraca z programistami i z administratorami, zróżnicowane zadania. Atmosfera świetna, luźna, nikt nie stoi nad Tobą i nie patrzy Ci na ręce, szefowa wyrozumiała, pod tym względem nic nie można zarzucić. Jedynym problemem są nocki - 5,6 w miesiącu. Męczące i dłużą się strasznie ale jak nie ma zleconych żadnych zadań to spokojnie można zająć się swoimi sprawami.

anixe

W kwestii stawek, ale też formy zatrudnienia i wymagań/oczekiwań jesteśmy nawet bardziej elastyczni, niż zostało tu napisane :) Oprócz zatrudnienia na umowę o pracę proponujemy również umowy o współpracy (wedle preferencji danej osoby) i nie jesteśmy schematyczni w patrzeniu na CV - wykształcenie wyższe naprawdę nie jest najważniejsze, a już na pewno jego brak nie jest zaporą. Wartościowych pracowników nie opisują tylko cyfry w indeksie. To otwiera drzwi wielu osobom z pozytywnym nastawieniem i "głową na karku" :)

ciekawy

A jak to jest z zarobkami ? Ile mozne dostac osoba na stanowisku wsparcie techniczne it a ile programista ruby? (na start)

judasze biznesu

michał

@Do wszystkich tych co piszą, że rekrutacja jest ściemą. Witam, startowałem kiedyś do tej firmy, nie pracuję w Anixe, bo pracy nie podjąłem (z przyczyn osobistych), ale jeżeli chodzi o rekrutację to mogę napisać jak to wygląda. Wygląda bardzo dobrze, przybyłem, dostałem test sprawdzający znajomość podstaw języka C# (można też wybrać ruby). Następnie rozmawiałem z 2 panami - wywnioskowałem, że starsi programiści. Całość rozmowy w pełni profesjonalna, z tego co pamiętam do duża część była o MVC i SOA. Uważam, że pisanie, że rekrutacja jest ściemą jest nieprawdą, widać, że firma szuka osób znających się na programowaniu, a nie dzieci do niańczenia, jeżeli nie masz co wpisać do CV ani czym się pochwalić na rozmowie to firma na WWW udostępnia zestaw 5 albo 6 zadań do rozwiązania. Zadania są typowo na myślenie. Wydaje mi się, że gdybyś rozwiązał chociaż 1 albo 2 zadania to z pewnością miałbyś większe szanse. Pozdrawiam.

Pracownik anixe

Jakie stanowisko Cię interesuje? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego np. z działem HR. Wszystkie aktualne wakaty, wymogi, czy inne interesujące informacje można otrzymać mailowo, telefonicznie lub osobiście - niezobowiązująco i u źródła. Aktualnie poszukujemy programistów (C# i Ruby) oraz administratora sieci i systemów.

sasik

@po rozmowie: mój zespół rozszerza się w przyszłym tygodniu, nie wiem, skąd te rewelacje.

po rozmowie

rekrutacja jest wielka ściemą - strata czasu- nie szukają nikogo

Kanapka

Kanapkami nie rozwiążecie niemiłej atmosfery, ciągłego użerania się z kierownictwem, braku w zrozumieniu i paru osób które blokują wszystkie pomysły.

anixe

Fajnie, że zwróciła Twoją uwagę nasza oferta! Zachęcamy od razu do podesłania swojego CV (lub linku do jakiegoś profilu zawodowego) na [email protected], a my chętnie zwrotnie opowiemy Ci więcej o tym, w otoczeniu kogo i czego pracuje się i rozwija w anixe:)

jw

W anixe spędziłem dwa lata. Bardzo dużo się przez ten czas nauczyłem. Nie tylko z programowania, ale i zarządzania projektem, gdyż każdy brał aktywny udział w szacowaniu i planowaniu zadań. Bardzo fajną rzeczą jest to, że jest się w bezpośrednim kontakcie z klientem. Mój team zawsze był otwarty na wszelkie propozycje zarówno, jeśli chodzi o kwestie programistyczne, jak i te dotyczące organizacji zespołu. Moje ogólne odczucie jest takie, że ta firma nie jest obozem koncentracyjnym i jeśli praca, którą wykonujemy jest w porządku to znajdziemy czas na chwilę odpoczynku, posiłek, tego typu sprawy. Zdecydowanie nikt nie stoi nam za plecami i nie dyszy ;) Zdarzają się oczywiście sytuacje, gdy pojawia się większa spina, gdy coś się pali i wali, ale to jest nieuniknione i zrekompensowane przez świetne imprezy/wyjazdy integracyjne ;) Dla mnie bardzo dobrą sprawą były elastyczne godziny pracy, gdyż są naprawdę elastyczne. Jeśli mamy coś do załatwienia to, poza krytycznymi sytuacjami, nie ma problemu z tym, żeby wyjść na jakiś czas. Generalnie do firmy trafiłem po studiach, a właściwie pod ich koniec. Na rozmowach kwalfikacyjnych prawdopodobnie było widać, że coś wiem, ale ja sam do końca nie widziałem, co wiem. Teraz robię własny projekt korzystając z wielu narzędzi, których nauczyłem się właśnie w anixe i myślę, że mogę o sobie powiedzieć profesjonalista. Uważam, że jest to dobra rekomendacja dla jeszcze zastanawiających się ;)

Ania

W firmie jestem już od roku i szczerze mówiąc nie mogłam trafić lepiej. Zaczynałam jako osoba tuż po studiach i z zerowym doświadczeniem, ale w anixe liczy się to, czy chcesz się uczyć i rozwijać. W ciągu minionego roku zdobyłam ogrom nowej wiedzy, zyskałam doświadczenie i nadal stale się uczę i rozwijam. Bo prawdą jest, że w anixe nie ma czasu na nudę i stagnację. Dużo się dzieje, więc trzeba nadążać :) W firmie panuje naprawdę fajna, koleżeńska atmosfera. Warunki pracy są bardzo dobre, jest dużo imprez i integracji :) A jak coś komuś nie pasuje, to zawsze można problem przedyskutować i wspólnie poszukać rozwiązania. Jeżeli komuś zależy na wpisaniu czegoś sensownego w CV i zdobyciu naprawdę cennego doświadczenia, to anixe jest świetnym miejscem, od którego warto zacząć.

od-mzaja

Dodam jeszcze tylko tyle do poprzedniej opinii że jak ktoś się waha to polecam. Okres próbny jest dla obydwu stron a trzy miesiące to dużo żeby zweryfikować czy negatywne aspekty będą komuś przeszkadzać czy nie. Zwłaszcza niech spróbują osoby mocne psychicznie które chcą się czegoś nauczyć. Firma reklamuje się hasłem "u nas w ciągu paru lat nauczysz się tyle, ile inni programiści uczą się przez całe życie". To oczywiście gruba przesada ale z firm w których pracowałem tam się nauczyłem najwięcej. Odeszłem w złej atmosferze z tej firmy ale nie jest to powód aby nie wydać im DOBREJ opinii.

zemzaja

Witam, przepracowałem w tej firmie 2 lata i już jakiś czas nie pracuje myślę więc że moja opinia będzie obiektywna. Muszę przyznać że firma jest niebanalna, praktycznie wszystko ją wyróżnia zarówno na plus jak i minus. Plusy: - dużo się nauczyłem mając niewielkie doświadczenie, przykłada się tam dużą wagę do jakości kodu i procesu wytwarzania softu - sprzęt był dobry - podobała mi się osobna grupa osób do spraw baz danych - open space dobrze się tam sprawdzał, specjalistyczne salki też - lokalizacja, benefity, ubezpieczenia, wyjazdy, dodatki, lekcje konsole etc. Jak na taką małą, polską firmę, aż tyle benefitów to rzadkość, nawet korpo tyle nie dają. Walające się wszędzie książki o programowaniu po ang to też plus - sekretarki i kadrowa były naprawdę spoko - przemyślany team supportu i monitoringu - elastyczny czas pracy, brak nadgodzin Minusy: - o technologiach się bardzo dużo mówiło, wewnętrzne panele dyskusyjne, bombardowanie mejlami etc ale wpływ na cokolwiek się miało niewielki. Decyzje były narzucane odgórnie przez właściciela. Generalnie to jego firma i nawet mu się nie dziwię ale dla pracowników to minus - nieformalna (aż nadto) atmosfera co niektórych zespołów (no tak połowy żeby było dokładniej), brak kultury osobistej, chamskie odzywki starszych pracowników którzy wykorzystując swoją pewność siebie i pozycje pozwalali sobie na zdecydowanie za dużo. Na prawdę nie przesadzę jeśli powiem że gimnazjum się lepiej zachowuje niż co niektórzy. Próbowano coś z tym zrobić ale bez skutku Neutralne - projekty, jak wszędzie, ani za fajne ani za super - szef - specyficzny, bezpośredni, niebanalny, ale też bezdyskusyjny. Ci którzy go znają lepiej pewnie go lubią, dla innych jest to osoba 'ciężka' ale raczej w tym negatywnym kontekście - pieniądze - każdy wie na co się piszę więc nie może narzekać. Niezaprzeczalny jest jednak fakt że we Wrocławiu są duże korpa płacące sporo, sporo , sporo, sporo więcej, przebijąjące Team Leadów w tej firmie 2,3 krotnie. Zrezygnowałem przede wszystkim dlatego że strasznie się tam wypaliłem mentalnie, atmosfera nie była dla mnie, ludzie nie byli tam traktowani na równi. Miałem wrażenie że robię produkt dla szefa i tyle, nie czułem satysfakcji z pisania tam kodu pomimo że był dobry. Zarobki które dostałem na początku były ok ale rosły za wolno wraz ze zdobywaniem doświadczenia i nieadekwatnie do rynku.

semi

Z tą firmą coś jest nie tak. Rekrutację na to samo stanowisko prowadzą 4 miesiąc. Pewnie chodzi o reklamę, szkoda tylko że nie szanują czyjegoś czasu.

@semi 07.04.2015 21:13

Witam, prowadzimy rekrutację cały rok. Stale wzrasta ilość projektów, którymi się zajmujemy. Jest to niewątpliwie związane z rosnącą liczbą klientów anixe. (W ostatnim roku liczba ta wzrosła dwukrotnie). W chwili obecnej poszukujemy ok. 10 osób. Głównym powodem jest uruchomienie nowego projektu dla znanej linii lotniczej. Gwarantuję, że spotkanie rekrutacyjne nie będzie stratą czasu dla osoby, która wyśle swoją aplikację i wzbudzi nasze zainteresowanie.

ex

Trzy rzeczy, które mi się kojarzą z pracą w tej firmie: 1. Większość ludzi jest bardzo fajna, 2. Projekty nie fajne, 3. Warunki zatrudnienia kiepskie Gdyby nie fajni ludzie to ta praca byłaby koszmarem. Jeśli nie jesteś zmuszony to nie przychodź do Anixe, bo fajnych ludzi znajdziesz wszędzie.

@ex 02.04.2015 18:35

Witam, deceniam szczerą opinie na Nasz temat, przykro mi usłyszeć, ze się rozczarowałeś pracą u nas, chcialabym uslyszec daczego uważasz, że warunki pracy są u nas kiepskie i które projekty są niefajne. Dzięki za szczery feedback. Pozdrawiam

Zostaw opinię o anixe Polska sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie anixe Polska sp. z o.o.