Aludesign S.A.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Aludesign S.A.

Prana

Czy ktoś myśli o podwyżkach dla pracowników ? Wszystko tak idzie w górę że wypłaty zmarniały bardzo/

Inflacja
@Prana

Tak, tak, już się wyrywają żeby podnosić pensje. Teraz jest tyle powodów żeby nie podnosić jak nigdy dotąd - prąd, gaz, pandemia, nowi kierownicy... Prezes kiedyś w Oleśnie powiedział co należy zrobić jak się chce więcej zarabiać;-)

Paulina Nowy wpis
@Inflacja

Co takiego? Chciałabym wiedzieć, może mąż by się u was zatrudnił na produkcji :)

Administrator Nowy wpis

Szukam pracy na Pracownik Produkcji. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat oferty firmy Aludesign S.A.? Czy oferują tam zarobki w okolicach 4500 ? Jaka forma umowy jest proponowana?

lol Nowy wpis
@Administrator

4500 to we Wrocku wyciągniesz

Paulina Nowy wpis
@lol

Ale chyba netto co nie? Mam nadzieję, mąż szuka, myślę że dałby radę :)

Na stronie internetowej GoWork.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy Aludesign S.A.. Poszukiwani są Brygadzista Produkcji. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Scotti
@Administrator

Pracowałem w tej firmie nie poleciłbym jej nawet najgorszemu wrogowi

Ktoś kto pracuje
@Scotti

Widocznie byłeś słaby

@Ktoś kto pracuje

Slaby raczej jesteś Ty ze dalej tam pracujesz..Widocznie nie stać Cie a inna prace...Zwolnilem sie po parunastu latach i nie żałuje...żałuje jedynie tego czasu poswięconego dla tej firmy...nie warto to juz wiem...człek uczy sie na błedach...

Meli
@Edi

Racja popieram opinię. Dla tej firmy już nie warto się poświęcać.

Ktoś kto
@Edi

Spokojnie, otrzyj łzy i przestań rozpaczać :) Pracowałeś kilkanascie lat? Brawo ale za starego właściciela. Teraz jest nowy Szef, nowa hala i nowe zasady. Widocznie nie pasowałeś, nie dałeś rady i teraz wylewasz swoje żale, winisz innych o porażki zamiast patrzeć na siebie . Trzymaj się i pamiętaj że życie na pracy się nie kończy... nawet Twoje :)

@Ktoś kto

Kolego @Ktoś kto, @Edi pewnie nie rozpacza a pisze o swoich odczuciach i jak widzę pisze prawdę. Ja też tu jestem jakiś czas i mimo że w starych czasach nie było idealnie , to teraz to co tu jest dalekie jest od normalności. Nowy szef jest i to prawda, ale nowa hala... hala powstała za starego właściciela - aktualny postawił namiot i jak wygląda wszyscy widzimy oraz dobudował kawałek hali bo obiekty w oleśnie wystawił na sprzedaż (o ile to prawda co się mówi już sprzedali) . Co do pasowania do zespołu wielu już tak hucznie krzyczało jak ty i dzisiaj już ich nie ma i to co wiemy nie z własnej woli odeszli:). A że na pracy w Aludesign się życie nie kończy to masz rację, bo ci co tam byli długo i można powiedzieć współbudowali markę starej firmy i odeszli (dziewczyny i chłopaki) jak słychać w innych zakładach całkiem dobrze sobie radzą. Niestety nie wszyscy (w tym i ja) mają tyle odwagi, możliwości i umiejętności co oni. Ja tu widzę co się dzieje, jak na razie stare detale dają nam prace, te uruchomione za poprzedniej władzy. To co teraz produkujemy , to albo (usunięte przez administratora) którego nie umiemy nalać (relkamacji tyle że nikt nawet nie liczy) i klienci sami od nas uciekają. Gdzie ten złoty interes na lampach... tam to tylko kierowcy mają co robić, woża odlewy w te i spowrotem . Mam nadzieję że ktoś się w porę obudzi bo jak tak dalej będzie to aż żal będzie na to patrzeć. Szkoda się tu dalej rozpisywać bo wszyscy widzą co się tu dzieje , bo nic to nie zmieni. A jak nikt tu organizacji nie zmieni i nadal będzie taka metoda spychania i krycia swojej pupy to dobrze tu nie będzie.

Katar
@Nikt ważny

Jeśliby chodzi o jakość to masz kolego troszkę racji. Kontrola jakości to starszy pan szkolony za czasów starego polmo,jak wychodzą krzyżaki za ciasne to tnie jarząbka ,a jakby nie patrzeć to powinien mierzyć je a nie organoleptycznie sprawdzać. Jeśli operatorzy nie mają sprawdzianów o których góra nawet nie wie to kto odpowiada za wymiaru ????? Tak jak wszędzie QS odpowiada za wymiaru i za każde skuchy dostaje na garba. Nawet pan który był tutaj na chwilę z Praszki stwierdził że z I. nie da się pogadać i nic zmienić. Ma być po staremu a nie lepiej.... Ocenę zostawiam tym którzy to czytają.

Jak to możliwe:
@Katar

Taki nowoczesny zakład z elementami do respiratorów i tylko „starszy pan szkolony za czasów starego polmo” jako kontrola jakości??? „Góra” nie wie, że operatorzy nie mają sprawdzianów??? Resztę maila („pan z Praszki” i szukanie „odpowiedzialnych” – tzn. winnych) - pozostaje do oceny tym, którzy to czytają.

Halina

Cześć, zmartwił mnie trochę wpis @Czesio, który wspomniał o zabieraniu dodatków finansowych w Aludesignie. Czy ktoś mógłby jeszcze coś na ten temat napisać? Za co dokładnie te dodatki są zabierane i jakie to są kwoty? Jak często się to zdarza?

@Halina

Dzień dobry, Postaram się odpowiedzieć na kilku przykładach: 1. Spadła liczba nadgodzin - z różnych przyczyn, które były już wyjaśniane pracownikom przez moją osobę w transparentnej komunikacji. 2. Premia jest wypłacana regularnie z pewnymi wyjątkami jak dla przykładu nie uzyskanie poziomu wydajności i wzorowej jakości. Dlaczego pracownik x ma otrzymać taki sam dodatek do pensji jeżeli jego wyrób nie dość, że wyprodukowany w mniejszej ilości to jeszcze cały ląduje w złomie? 3. Nagradzamy dodatkami takie inicjatywy jak: brak palenia, wykonywanie prac ciężkich, specjalne dodatkami za system sugestii, specjalna nagroda prezesa, nagroda dyrektora, czy bonus za wybitność. Nagród i dodatków jest dużo: ludzie jednak nie mówią o tym co dobre, ale o tym jak zostają poszkodowani bo ktoś nie dał im 100-200 pln premii za to, że np narazili organizacje na straty swoją postawą i/lub złamali rażąco zasady BHP. 4. W ciągu roku odbywają się regulacje płacowe. Część załogi otrzymuje takie regulacje za to, że pokazuje nam każdego dnia, że zależy im na pracy z nami. Ta droga jest otwarta dla każdego pracownika. Ja jestem dumny ze swojego zespołu produkcyjnego, inżynieryjnego oraz planistycznego, że pomimo tylu wyzwań działamy jak jeden zespół! Ten sukces oraz ponadnormatywne zaangażowanie będzie i jest nagradzany! Pozdrawiam KubaP

@Dyrektor Produkcji

Jak jest tak pięknie to dlaczego odchodzą pracownicy? Było dobrze ale za Marcusa, teraz to paranoja. A zarobki porównywalne do innych zakładów. Nagrody wiadomo dla kogo bo nie dla szeregowego pracownika. Byłem, widziałem, podziękowałem

@Były pracownik

Nie znam Markusa i nie wiem jak było w jego czasach. Wiem jednak, że żyjemy w innych czasach niż 5-10 lat temu. Rynek się zmienia i firma także musi się zmieniać, by poprawiać jakość swoich produktów oraz szkolić pracowników. Pracownicy odchodzą i przychodzą. Mamy na liście osoby, które odchodziły i wracały do organizacji z powrotem. Wydaję się, że wszędzie trawa jest bardziej zielona niż u nas. Rzeczywistość to weryfikuje. Wracając do wynagrodzeń każdy z pracowników zaangażowany w przenosiny Odlewni dostał dodatek w postaci bonusu od Prezesa! Niestety mija się Pan z prawdą, bo osobiście nagradzałem tym dodatkiem 70% załogi… na ODC każdy dzień w weekendy jest nagradzany dodatkiem do pracy. Pozdrawiam KubaP

@Dyrektor Produkcji

Wszystko pięknie tylko jak długo będziesz dyrektorem, poprzednik też dużo mówił a wyszło jak zawsze i trzeba było się zwolnić.

Marecki
@Halina

Zabierać to oni umieją i to bardzo szybko z tego co slyszalem wszystkim pracownikom ktorzy sie zwolnili ostatnio bez porozumienia stron i nie tylko pozabierali całą premie chodz ludzie mieli przepracowany caly miesiac to sie nazywa te ich normalne podejscie do czlowieka.Żmija nie ma tyle jadu co oni i nowy pan Dyrektor Kuba P.Musi pokazać kto rządzi..ważne ze sobie dawają wysokie premie i auta służbowe..

Stasek
@Dyrektor Produkcji

Kuba P co ty chłopie (usunięte przez administratora)za głupoty jakie do datki dajesz hahaha koń by się uśmiał. Na spotkaniach drzesz papę ile to firma jest w plecy przez te nie Szczęsne braki. A pochwal się ilu ludziom zabrałeś premie. i jeszcze te kary jak podpadniesz musisz pracować dłużej za karę haha. Ta firma coraz bardziej schodzi na psy

Potwierdzacz
@Marecki

Dokładnie potwierdzam informacje … jako jedna z osób które opuściły zakład … premia została zabrana , bez uprzedniego poinformowania że coś się źle zrobiło , że premia będzie zabrana … kompletnie nic …

Ktoś z Byłych
@Dyrektor Produkcji

Hahah i nadszedł ten czas że kolejny odchodzi dziwne co nie. Ale odradzam tam pracy atmosfera nerwowa a to szkoda zdrowia

Vka
@Dyrektor Produkcji

Cały rok pracować ponad siły żeby raz dostać premię specjalną. Dziękuję. Normy wywindowane tak że ciężko co kolwjek nadrobić na premię specjalną prezesa czy dyrektora

jjj
@Vka

Pewnie robili ponad normę, bo obiecali za to bonus... Raz drugi i norma w górę... I kto jest temu winien?

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś do Aludesign S.A. na stanowisko Młodszy Inżynier - Absolwent Uczelni Technicznej / Odlewnia Ciśnieniowa i Produkcja Form? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Kandydat

Firma szuka programisty robota od kilku miesięcy. Czy ktoś może coś tutaj napisać na ten temat. Jak to wygląda praca od wewnątrz? Na stronie firmy typowe warunki a jak szczegóły?

@Kandydat

Klikanie w buźkę to żadna odpowiedź.

Ariel
@Kandydat

Kolego. Najlepiej zadzwoń ,przyjedź ,zadaj dużo pytań i zobacz jak to wygląda w normalnym dniu. Tak chyba Anię trudne. Nie patrz na buźki bo je wstawiają ludzie złośliwi i nie mający pojęcia jak taka praca wygląda.

@Ariel

Ariel to chyba Ty nie wiesz jak tam praca wygląga i jak tam ludzi traktują a szczególnie ost.nowy dyr.!

EDI ????
@Edi

Słuchaj EDI masz coś do dyrektora to mu to powiedz! Jedyny szczery gość z góry z ktorym normalnie pogadasz! Na odlewni podobno dał wysokie podwyżki.(usunięte przez administratora)

Ariel
@Edi

Ja wiem jak wygląda bo pracuje na produkcji i nowy dyro nie ściemnia jak poprzedni "Ukrainiec". Jak coś nie pasuje to mówi ,jak pasuje to potrafi docenić. Nie wiem jakim jesteś pracownikiem ,ale jak coś nie pasuje to się zwalniam i nie pierd... bzdur jak ty pracując dalej i użalając się nad sobą. Pozdrawiam i do zobaczenia na hali.

nowy
@Kandydat

Nie polecam, Terminy na wczoraj, duże naciski i brak kompetencji kierownictwa. Robot to jedno, a technologia dla której jest wykorzystywany to drugie. Na odlewni (usunięte przez administratora) a na obróbce słabo dopracowane maszyny. Kasa za obsługę tego wszystkiego śmieszna a wymagania jakościowe na najwyższym poziomie.

Nowy
@nowy

Nie polecam, ważna jest tam ilość a nie jakość...

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Pracownik utrzymania ruchu w Aludesign S.A.? Napiszcie, jak według Was przebiegła rozmowa kwalifikacyjna. Wasza opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników.

Poszukuję zatrudnienia na Magazynier - Operator Wózka Widłowego. Aludesign S.A. oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

ddd
Kandydat

czemu z tych maszyn tak smierdzi?? nikt o to nie dba??

Xxx
@ddd

Jak normy wygórowane to załatwiają potrzeby na miejscu

ppp
@Xxx

a podobno to taka nowoczesna firma

Gace
@ddd

Ja wchodzę na odlewnię ostatnio a tam kobiety leją na maszynach ????????????czy ta firma już całkiem spadła na sam dół. Czy już nie mają ludzi do pracy to ratują się kobietami. Porażka dla niby takiej nowoczesnej firmy.

Kandydat

Na stronie firmy pisze, że "atmosfera jak w rodzinie" Serio?

@Pytanie

Jeśli rodzinną atmosferą nazywają to co tam się dzieje to aż strach pomyśleć jak wyglądają ich relacje rodzine ;0

Jarosław
@Klops

Jest aż tak źle? Bo już sam nie wiem w co wierzyć, jedni piszą że atmosfera jest dobra, a Ty z kolei sugerujesz że jest zupełnie inaczej... Słowo przeciwko słowu ;)

@Klops

Generalnie jest okrponie. Brak perspektyw. Jeżeli nie masz niczego na przetrzymanie -chociaż nie radzę -zaryzykuj. Ogólnie praca tam to masakra- to trochę jak wesołe miasteczko - rotacja - schodzą Ci co ich poznali (chociaż ich już bardzo mało) koleini wchodzą na krótko. Najlepiej pogadaj z tymi co nadal pracują. Miałem chęci tam iść, ale po rozomowie widzę że to szkoda czasu i nie ma co robić sobie złudnej nadziei , bo odejdziesz z aktualnej firmy a oni to wykorzystują bo wiedzą że powrotu nie będzie a ty zostaniesz bez wyjścia. Odradzam warto szukac u lokalnych pracodawców tu perspektywa na dłuższy okres i jak sie przekonałem kasa nie gorsza:)

Meli
@Jarosław

Jest bardzo źle w tej firmie Nie warto tam iść bo jest coraz gorzej

Master
@Pytanie

Masz kolego rodzinę ? To wiesz jak jest ,raz lepiej raz gorzej jak w każdej w miarę dobrej rodzinie. Nigdzie nie jest idealnie. Ci co narzekają najbardziej to albo nie pracują ,lub nie mają jak żeby odejść (takie (usunięte przez administratora) cienkie) . Ja pracuję na produkcji i nie płacze. Zawsze można zmienić firmę na inną i nie koniecznie lepszą.

Master II
@Master

Kolego co rodzina ma z tym wszystkim wspólnego. Kiedyś ta firma była wielką rodziną. Teraz to nawet nie wiem jak sytuacje tu nazwać , by nie używać słów nie cenzuralnych. Pewnie jest tam niektórym dobrze (może i Ty jesteś w tej grupie) którzy biegają do kierownictwa i podpowiadają = donoszą. Generalnie mów prawdę jak się już wypowiadasz i powiedz ile osób złożyło wypowiedzenia w ostatnim miesiącu. Są pracownicy co biegają z kierownictwem na kolację do restauracji. Tu należy zastanowić sie po co ? W żadnej normalnej firmie tak nie ma chyba że szef chce mieć swoje "ucho" wśród ludzi. Odradzam , ostrzegam, ale każdy decyduje sam. Pozdrawiam Dyrektora (usunięte przez administratora)- niech Pan się lepiej czasem nie odzywa bo rozwiewa pan ludzią wątpliwości(usunięte przez administratora)

@Nikt ważny

Sam się o tym przekonałem, niestety... Pracowałem w fajnej lokalnej firmie ale tą "fajność' doceniłem dopiero po przepracowaniu kilku miesięcy w Alu. Czasu cofnąć się nie da, trzeba jakoś iść dalej. Tak jak piszesz również polecam wszystkim kandydatom pozbierać informacje od pracowników odnośnie klimatu jaki tam panuje. Mnie przestrzegano przed tą firmą ale nie posłuchałem i teraz bardzo żałuję...

Inny
@Klops

@Klops, może warto się odezwać do "starej firmy", jeśli nie spaliłeś sobie mostu rzucając papierami to dlaczego nie zapytać, kto pyta nie błądzi. Powodzenia

waldek
@Klops

czyli kolejne kłamstwo? Lider Produkcji Dział: Obróbka CNC lub Odlewnia Dla zatrudnionej osoby OFERUJEMY: przyjazną atmosferę pracy, w której każdy jest szanowany.

@waldek

Pozostawię to bez komentarza ... Niech każdy przekona się na własnej skórze jak wygląda ta "przyjazna atmosfera" i ""szacunek".

Nowy pracownik

"Pracę w szybko rozwijającej się organizacji, o dużej renomie i rozpoznawalności branżowej." Chyba w szybko cofającej się firmie. Robię tu od nie dawna ale już zdążyłem zobaczyć wiele. Dlaczego tyle ludzi się zwalnia? Czyżby ta firma nie była wiarygodna? Też już myślę o opuszczeniu tego kołchozu bo inaczej się tego nie da opisać.

Klops

Tyle "negatywnych" opinii, a zachwyt wśród niektórych nadal trwa. Jaka to nowoczesna firma, jak dobrze płaci, nic nie trzeba robić a kasa sama wpada do kieszeni. Nic tylko zmieniać pracę.

Watcher

Proponuję zwrócić uwagę na jednego pana w żółtej koszulce ,bo jak wszyscy mają brać wzór z Lidera to po weekendzie będzie sporo ludzi z syndromem dnia poprzedniego... Jak już się zmienia czas pracy do za 5 operatorom to ile czasu wykorzystuje lider na fajeczki ??? godzinka na dniówkę leci ..... "W siną dal" ( w godzinkę można popchnąć troszkę roboty która jest warta w przeliczeniu miesięcznym więcej niż 100 premii ) , a jeśli chodzi o podmianki to może panowie liderzy się za to wezmą ,w końcu mają pomagać jeśli nie pracują na maszynach.

Czy w Aludesign S.A. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Henryk
Klient

Jakieś imprezy integracyjne będą w tym roku? :)

@Henryk

Dzień dobry, Pracujemy nad tym. Praktycznie wszystki zależy od 2och czynników. 1. Niestety raport NFZ na temat ilości osób zaszczepionych w naszym regionie jest niska. Nie chcemy narażać naszych pracowników na negatywne skutki pandemii. Chcemy by każdy z nas był zdrowy i wrócił do domu bezpiecznie. Osobiście przechodziłem Covid-19, w tym roku straciłem bliskie osoby z powodu tej choroby i należę do grupy osób, które zdają sobie sprawę jakim poważnym wyzwaniem jest Covid-19. 2. Chcemy przeczekać moment uderzenia 4 fali. Na pocieszenie powiem, że rozpocząłem cykl obiadów z dyrektorem: cel jaki sobie postanowiłem to zabierać osoby, które chętnie dzielą się widzą i służą dobrą radą jak wyjść na prostą! Kilkoro z nas już miało przyjemność porozmawiać ze mną twarzą w twarz jedząc swojski obiad w sąsiedniej Praszce???? Pozdrawiam KubaP Pozdrawiam KubaP

To ja
@Dyrektor Produkcji

Chłopie ogarnij się nie każdy chce się zaszczepić bo wy macie takie widzi misie. Co nie którzy to myślą że firma sobie coś wymyśli a każdy będzie tańczył jak wy chcecie. Kto chce morze się szczepić nawet 7 razy w tygodniu.

Hoffman

Za te dyscyplinarne zwolnienia ktoś się powinien wziąć, gdyby dobrze poszukać to jest to bezprawne i powinni jeszcze odszkodowania wypłacić. Tak się nie traktuje ludzi, którzy pracowali wiele lat i chcą w bezkonfliktowo odejść... Najgorszemu wrogowi będą odradzać tą firmę. Przykre to niestety.... Życzę powodzenia....

Kandydat

Opinia jednego z pracowników: „Warunki takie same, a nawet lepsze niż w firmach o podobnym profilu”. Czy to prawda?

@Kandydat

Oczywiście że nie, bo to są słowa osoby która tworzy strony internetowe. Wystarczy porozmawiać z pracownikami szczeże i sie wszystkiego dowiecie jak jest naprawdę.

Halina
@Nikt ważny

A jakie Ty stanowisko obejmujesz w Aludesignie? Możesz podzielić się swoją opinią na jego temat i opisać warunki zatrudnienia na nim obowiązujące? Jak oceniasz np. zarobki?

@Nikt ważny

Dzień dobry, Gdyby było jak Pan pisze, na biurku nie miałbym listy chętnych kandydatów do pracy. U nas zarobki są jawne i logiczne: chcemy by każdy zarabiał tyle co w kwartylu 3, czyli na poziomie zarobków zrobionych na podstawie analizy firmy zewnętrznej z potencjałem na więcej. Analizując rynek płacimy lepiej niż 75% firm w okolicy. Wiemy, że są lepiej płacący pracodawcy niż my, jednak na podstawie faktów i danych, które przez ostatnie 3 miesiące zdobyłem mogę potwierdzić, że chcemy pracować tylko z najlepszymi i najbardziej zaangażowanymi pracownikami. Gdyby w konkurencji było tak dobrze czy tacy pracownicy chętnie przechodziliby do nas za jak to Pan stwierdził „mniejszą” stawkę? Niestety śmiem wątpić. Po drugie rzadko spotyka się by zadowolić wszystkich rodaków. Zawsze będzie ktoś niezadowolony i będzie chciał więcej. My chcemy nagradzać osoby, które chcą przekraczać z nami swoją strefę komfortu i walczyć o konkurencyjne projekty i lepsze jutro ???? Pozdrawiam KubaP

????
@Dyrektor Produkcji

Proponuję wprowadzenie nagrody od niekorzystania z toalety ????, bo czas to pieniądz ????

@????

Nie ma takiej potrzeby. Normy nie są wyżyłowane, można je spokojnie zrobić wychodząc 5-6x na papierosa czy toaletę. Pozdr KubaP

@Dyrektor Produkcji

Co oznacza stwierdzenie, że "chcemy nagradzać osoby, które chcą przekraczać z nami swoją strefę komfortu"? Ciekawy wpis. Ja rozumiem, że jako nowy dyrektor chce Pan tutaj prostować te wszystkie negatywne wpisy, ale bez przesady. Niedługo w tej firmie pracownicy będą chodzić w mundurkach i za przeproszeniem zap......ć na wysokości lamperii a z rana będzie przysięga typu - "będziemy dzisiaj pracować jeszcze wydajniej i lepiej niż wczoraj bo sprzedaż jest zagrożona i nasza praca w tej firmie też" A panowie na balkonie będą się klepać po plecach że wszystko dobrze idzie i podśmiewać z ludzi. Firma na pewno się rozwija, ale kontrola nad tym wszystkim pozostawia wiele do życzenia. Za bardzo to wszystko pędzi a za kierownicą siedzą ludzie których interesuje tylko kasa dla funduszu. Jak nie ten pracownik to inny - a co tam, przecież chętnych jest dużo, mamy kryzys... Zgadzam się, nagradzajmy za wyniki, za dobrą pracę, za pomysły, za inicjatywę, każdy chce mieć najlepszych pracowników. Te wszystkie hasła i slogany są jak najbardziej OK i pasują zawsze i wszędzie. Dlaczego jest taka zła atmosfera i zmęczenie ludzi pracą w tym systemie? Czyżby wszyscy byli za mało ambitni, oddani firmie i jej wygórowanym oczekiwaniom ze strony kierownictwa? A może ludzie chcą po prostu normalnie pracować a nie przechodzić przez stres - przed, w trakcie i po pracy? Tutaj można długo dyskutować i niestety każdy kto chce normalności jest na straconej pozycji - dlaczego? Bo zawsze można mu wytknąć, że mu się nie chce, że się nie stara, że nie ma ambicji i nie pasuje do rozwijającej się firmy. A najlepiej to wszystko zwalić na Covid, to teraz takie modne.

@Dyrektor Produkcji

No tak pan dyrektor nawet wie ile razy kto chodzi na papierosa bo w kamerach wszystko widać..jak dla mnie to jest chore...a ludzie nadal uciekają z tego zakladu bo mają dość...zakład sie cieszy bo przecież dążycie do wymiany całej załogi..zeby nikt sie nie odzywał i robił za tak przysłowiową "Miske ryzu"a co do norm to bardziej już sie nie da ich podkręcić bo sie operatorzy na maszynach nie wyrabiają bo tak są wysokie normy tzw.akordowe..

Stary
@Dyrektor Produkcji

Czy to prawda że operator na maszynie jeśli chce iść do toalety to musi gwizdać i czekać na podmianę????

@Stary

Tak mają na obrobce jeszcze troche i bedzie tak na odlewni.Bedzięmy na siebie gwizdać jak na psy.Ten zaklad robi sie jak w Media M...nie dla "Idiotów"

Marecki

W Aludesign jak nie zaczną przełozeni normalnie ludzi traktowac to zle im to bedzie wrózyc bo ludzie sie pozwalniaja.O tych zarobkach jak pisano ze zarabia sie lepiej niz w kolo w innych firmach to jedna wielka bzdura...zarobki w tej firmie co do wykonywanej pracy to jest po prostu smiech na sali.Ludzie sie ciagle zwalniają bo mają po prostu dosć.Temp.na hali w tej niby nowoczesnej odlewni przekracza 40 st.Myslą ze jak zalozą wentylatory to cos im to da.Napewno da wiekszy chalas i szum bo jest wiekszy niz w Olesnie bylo.Ludzie sie zwalniaja co niektorzy po kilku latach lub kilkunastu latach pracy na odlewni i co!!!Jak ich sie traktuje jak pan z HR czy pani A...z kadr nie chca podpisywac wypowiedzen za porozumieniem.stron...i maja ludzie porzucenie pracy w papierach tacy tam pracuja ludzie zero szacunku dla ludzi tylko nienawiesc bo jak ktos moze z takiej "NOWOCZESNEJ FIRMY"odejsc..Ta firma padnie predzej niz komuś sie wydaje chyba ze sprzedają firme i kupi ją ktoś normalny co podchodzi do ludzi z szacunkiem i zrozumieniem...Bo obecni ludzi rządzacy w firmie to po prostu jedna wielka porażka!!!

Borys
Klient

A kiedy następny "dialog meeting" na zakładzie?

To ja
@Borys

Nie zrobią bo się nazbierało ich kłamstw. Boją się

@To ja

Dzień dobry Panowie, Dialog meeting jest w planie. Oprócz tego osobiście prowadzę co dwa tygodnie regularne spotkania z załogą (10 minut) informacje w temacie BHP, Sprzedaży, HR, wydajności oraz Jakości. Ostatnie takie spotkanie było wczoraj. Dziękuje za słuszną uwagę! Pozdrawiam KubaP

Bolo

GORZÓW to teraz jedna wielka paranoja pozdrawiam pana który wymyślił 4 brygadówke gdzie na brygadzie jest po kilka osób i połowa maszyn nie obstawiona ????????wyrobienie po (usunięte przez administratora)

Xxx
@Bolo

A czasami to nawet te kilka osób nie ma co robić bo taka organizacja ale czterobrygadówka musi być .....

@Bolo

Tak ta firma to już (usunięte przez administratora) liczy sie tylko norma a ludzie są sami sobie winni, że tak sobie dają. Nie żałować nadgorliwców.

@1234

Dzień dobry Tak to prawda, że dla firmy liczy się jak najlepszy wynik - chcemy zarabiać pieniądze i tak naprawdę przetrwać na rynku zapewniając byt liczbie ponad 200 pracowników naszych rodzin i prawie 100 osób pracujących dla nas w kooperacjach. Dział sprzedaży dwoi się i troi by w czasach pandemii przynosić biznes do naszej organizacji, produkcja chce przygotować produkty do seryjnej produkcji w najbardziej efektywny sposób i akceptowalnej jakości. Nie zgodzę się jednak, że tylko to. Dla mnie liczy się z kim chcę odnosić sukces i czy zespół pcha mnie do przodu, mówi o wyzwaniach i problemach do rozwiązania. Wiec jest Pan w błędzie mówiąc, że liczy się tylko norma. Oprócz tego szacunek, gotowość do rozwiązywania problemów oraz dobra atmosfera poparta szczerą komunikacją. Dodatkowo napiszę, że normy są kalkulowane na 7 godzin netto pracy, a nie na 8. Więc pisząc, że norma jest wyśrubowana muszę Pana zmartwić, bo w innych branżach są kalkulowane na 15 minut przerwy plus na 10 minut czasu na sprzatanie i spotkania. Pozdrawiam Dyrektor Produkcji KubaP

Gimbulina

Szanowna dyrekcjo ... Jeśli budowę nowej hali odlewni ,rozstawianie maszyn, a w szczególności system wentylacji i cyrkulacji powietrza zostawiacie ludziom bez kompletnej znajomości tematu to liczcie się z tym że ludzie najszybciej zwolnią się z powodu przegrzanej hali. Nie jesteśmy androidami tylko ludźmi !!!!! W Oleśnie jest gorąco mimo otwartych drzwi na końcu hali ,otwartych wysokości okien i wywietrzników grawitacyjnych. Niech ktoś kto jest w temacie ogarnie temat. Bez drugich drzwi i otwieranych świetlików nie liczcie na wydajną pracę ... Jak zależy wam na ludziach to nie strzelajcie sobie w kolano jak ostatnim zabraniem nadgodzin....

@Gimbulina

Dzień dobry! Zgadzam się z Tobą, że wyzwania związane z przenosinami kilkunastu maszyn odlewniczych oraz pieców topielnych w tak krótkim czasie wiąże się z wyzwaniami. Cenię sobie troskę i zdanie pracowników, którzy bezpośrednio zwracali mi uwagę na tę sprawę. Świetliki wraz z wentylatorami na dachu były i są otwarte (podczas burzy widoczne ślady wody w kilku miejscach na podłodze). Temat wentylatorów (częściowo zamknięty) jest w trakcie organizacji: chcemy mieć jeden wentylator na stację roboczą, jeśli chodzi o poprawę wietrzenia hali postanowiono o zakupie specjalnie osłanianych osłon z zamkniętej części hali, które poprawią wentylację hali. Niestety temat cały czas się wydłuża z przyczyn niezależnych od pracodawcy za co osobiście przepraszam. W temacie ustawienia stanowisk pracy została zrobiona bardzo dobrze wykonana praca pracowników utrzymania ruchu oraz naszych kolegów z produkcji, którzy sami zaproponowali ustawienie potrzebnego sprzętu przy maszynie w ramach 5S! Podobne ustawienie jest i będzie dalej kopiowane na kolejne stanowiska pracy. W temacie nadgodzin uważam, że mogliśmy zrobić to lepiej zawiodła komunikacja za co bijemy się w pierś! Pozdrawiam KubaP

Zostaw merytoryczną opinię o Aludesign S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Aludesign S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aludesign S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aludesign S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, a 6 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Aludesign S.A.?

Liczba opinii klientów firmy Aludesign S.A., to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

Aludesign S.A.