ZPW LUXUM LAMINATY Rafał Łukawski

Kraków

Opinie o ZPW LUXUM LAMINATY Rafał Łukawski

Nikto

Co do przerw to zależy gdzie. W biurze nie ma ustalonych przerw, bo robisz sobie te przerwy kiedy tego potrzebujesz. Mineralna, kawa z ekspresu, herbata - ile chcesz. Jak palisz, to idziesz zapalić, chcesz do sklepu to idziesz. Pracy jest bardzo dużo, ale jak ma człowiek ochotę zrobić sobie parę chwil przerwy, to nie ma problemu.

Kandydatka

A jak jest z przerwami?

Nikto

Też się nad tym "Łukaszu" zastanawiałem i mi wyjaśniono. Poinformujmy więc rzetelnie. Trzeba dodać, że to zarobki netto, czyli na rękę i bez premii. Nie słyszałem aby ktoś miał netto poniżej 2200zł jako podstawy . Praca z jedną sobotą w miesiącu to jest maksymalnie 41,5 godziny tygodniowo. Kodeksowy okres rozliczeniowy trwa 4 miesiące. Do podstawy w okresie rozliczeniowym nie wchodzi 1 dzień świąteczny w 1 miesiącu. Ale jeżeli są 2 dni świąteczne w miesiącu, to drugi dzień już wchodzi. Dodatkowo w Luxum, bywają dni wolne od pracy, które ustawowo są wolne. Np w okresie świątecznym lub długich weekendów. I nie są na te dni wypisywane urlopy. Jak to wyliczono, to okazało się, że pracując statystycznie 1,5 soboty miesięcznie ( w soboty pracuje się 6 godzin ), to i tak się to mieści w przepisie kodeksowym.

Łukasz

@Agnieszka, jeśli chodzi o zarobki to to co pisze @Nikto mija się z prawdą. Zarobki w firmie kształtują się na poziomie 2000-2500 zł. Jeśli chodzi o prace w sobotę to jak najbardziej wszystko się zgadza tylko @Nikto nie dodał, że jest to praca za darmo, "w ramach etatu", co jest niezgodne z kodeksem pracy.

Nikto

Średnie zarobki w dziale handlowym to około 5 tyś netto. Ale są tacy, którzy zarabiają znacznie więcej. I co ważne, to firma dotrzymuje słowa. Pracująca jest jedna sobota w miesiącu, to jest 6 godzin, ale tylko dla biura. Produkcja i magazyn ma wolne. A pech chce, że na tylu ludzi żadnego Łukasza w firmie nie ma.

Agnieszka

@Nikto, dzięki za korektę sugerowałam się nazwą wątku pisząc nazwę firmy. Załóżmy, że pracujesz w dziale obsługi klienta, na co w tym dziale możesz liczyć? @łukasz, może potwierdzisz czy to prawda, jeśli @nikto odpisze na moje pytanie.

Łukasz

Nie polecam, wyzysk, niskie zarobki, praca w soboty "w ramach wypłaty". Wszystkie komentarze na forum pisane przez jednego z szefów.

Kris

Ogólnie dobra firma. Wypłaty na czas. Jest presja na jakość i termin, ale złego słowa powiedzieć nie można, bo szefowie słowa dotrzymują.

Agnieszka

Rozumiem, dziękuję jeszcze raz za wyjaśnienie @nikto, teraz przed samą rozmową będzie wiadomo czego się spodziewać. Dobrze też wiedzieć, że jest taki etap wdrożeniowy i że wtedy uczysz się co i jak. A później jako już pracownik ZPW LUXUM LAMINATY można liczyć jeszcze na jakieś szkolenia?

Nikto

Zależy od stanowiska. Ale w dziale np. projektów i grafiki , to siadasz przed komputerem i masz test. Później kilka dni szkoleniowo-zapoznawczych. Na stanowiskach typowo produkcyjnych, to w przypadku kadry specjalistów wiedza branżowa jest konieczna. Na pozostałych to dobre zdrowie, chęci i umiejętności manualne, bo wszystkiego nauczą.

Agnieszka

@Nikto w jaki sposób potencjalny pracownik ma pokazać umiejętności? Masz na myśli dzień próbny, czy też podczas rekrutacji są wypełniane jakieś testy?

Agnieszka

Dziękuje za odpowiedź @Nikto, to bardzo przydatne dla nowo zatrudnionych pracowników informacje. Masz rację atmosfera często zależy, tak naprawdę od nas samych. A możesz przybliżyć, jak wygląda sam proces rekrutacyjny w ZPW LUXUM LAMINATY?

Nikto

Agnieszko to zależy od samych ludzi. Oficjalnie każdy jest życzliwy i pomocny, natomiast bądźmy ludźmi dorosłymi. Jedni się lubią bardziej, inni mniej. Ktoś potrafi się przyznać do błędu i szybko go naprawić, a ktoś drugi będzie wszystkiemu zaprzeczał i szukał winy wszędzie, tylko nie u siebie. No i można też pytanie odwrócić. Czy Ty dasz się lubić, czy też nie. W każdym razie, nikt nie będzie działał przeciw Tobie, czy wprost ujmując - "podkładał nogę". Sporne sprawy w biurze dyskutuje się za zapleczem, "na papierosie" lub kubkiem kawy w ręce. Jak dostaniesz pracę, bądź życzliwa i otwarta. Dopytuj o wszystko co chcesz wiedzieć. Pamiętaj jednak, żeby być kreatywną, ale nie przechwalać się na początku co potrafisz, bo to szybko może zostać zweryfikowane. Luxum to nie jest malutka, ale też nie jakaś duża firma i dlatego pracują w niej ludzie, którzy dobrze się znają na robocie ( czasami trzeba się samemu pochwalić :) ). Więc jak Twoje CV rozmija się z rzeczywistością, to przemyśl czy chcesz je wysłać. No chyba, że chcesz zrobić staż. Ale wówczas nie licz, że dostaniesz wynagrodzenie specjalisty.

Agnieszka

@Nikto a jak wygląda atmosfera w firmie? Czy pracownicy są wobec siebie życzliwi? To bardzo ważne - nieprzyjazne środowisko pracownicze potrafi skutecznie odstraszyć pracowników.

Nikto

Jestem mile zaskoczony. Pracy dużo, bardzo dużo, do tego spore wymagania i niestety 8 godzin brakuje. Ale żyję już trochę i mam porównanie z kilkoma innymi firmami z podobnej branży. Luxum to dobra firma.

Agnieszka

@ABC, zgadza się. Na stronie firmy znajdziecie aktualne oferty pracy: http://luxum.pl/praca/

ABC

Wiadomo, że Luxum = jakość + świetna obsługa. Jak ktoś konkretnie szuka pracy to są przyjęcia. Na stronie jest zakładka Kariera

xyz

Uwazam, ze produkty nie sa najlepszej jakosci. Obsluga niemila. Szef z nieodpowiednim podejsciem do klienta. Takie moje skromne zdanie...

Machinery

Prawdopodobnie od marca, Luxum wykupi sporego producenta umywalek dolomitowych.

janek

To potwierdzone info @Machninery? Bo "słuchy" są bardzo nieokreślone :)

Machinery

Chodzą słuchy o przejęciu jednego z producentów umywalek i rozbudowie tego zakładu, więc ludzie będą potrzebni na 100%.

Machinery

Nie można narzekać. Dobra firma.

Słoneczko

Było teraz ogłoszenie z Luxum, ale na grafika komputerowego.

Słoneczko

Każda dobra firma, zatrudni kogoś z polecenia o ile polecający jest godny zaufania. Trzeba też pamiętać, że jak się kogoś poleca, to jest się za tą osobę odpowiedzialnym.

Lizus

Jestem całkowicie zadowolony. Wiadomo, że się nie zarobi tyle co na zakładzie w Mediolanie, ale gdzie tak jest w Polsce, aby zarobić tyle co we Włoszech. ZUS jest - jest, BHP jest - jest, kasa jaka jest - ale jest. Robota blisko koło domu. Nie ma co narzekać .

LigaRadzi

Miało być minimum po 200 na głowę, jest po 150zł. Szkoda. Szkoda, bo to ciężka i odpowiedzialna praca.

LigaRadzi

A jak tam święta, widzę wszyscy uśmiechnięci. Owszem po 1000 złociszy premii każdemu się przydało. Ale pasowało by może jakieś podwyżki, tym bardziej, że nie pamiętam aby było aż tyle zamówień, zwłaszcza na wanny. Wymagania ostre, a ponad rok ani złotówki więcej. Może by także jakieś 2 stóweczki dodało motywacji?

Pablo

2000zł netto na start? Owszem, ale chyba musisz startować do pracy w biurze, albo na przedstawiciela, albo w Krakowie. Dostaniesz też na start tyle jako operator CNC, albo jak znasz się dobrze na carbonie. Na hali tak, nawet więcej, ale nie na początek. Na początek 2050zł brutto.

Felo

Paproki nie mają czego szukać. Jak się komuś wydaje, że wanny i umywalki robione w pojedynczych egzemplarzach to łatwizna, to nie ma pojęcia. Jak ktoś potrafi robić, to i dobrze zarobi. Do tego nie rozumiem kompletnie narzekania na szkolenia w Mediolanie. Przecież każdemu zostanie. Każdy wie, że Marmorin albo Roca, każdego człowieka z Luxum przyjmie z pocałowaniem ręki, bo takich fachowców nigdzie nie znajdą.

Anonimowo

Pieniądze na czas, to bardzo ważne. Czy duże? Zawsze chciałoby się więcej, ale to trzeba z Polski wyjechać. Poza tym może nie wybitny szacunek, ale z całą pewnością nikt nie może się czuć dotknięty. Nie ma przegięć.

Galeon

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... Wielu się o tym przekonało. Robisz co do Ciebie należy, pracujesz, a nie bumelujesz, pilnujesz jakości swojej pracy to nie masz się czego obawiać. Życiowej fortuny nie zbijesz, ale Luxum to dobry pracodawca.

bULi

Jest praca, jest płaca, jest OK. Ja mimo to odszedłem na swoje i nie żałuję decyzji. Dla tych co zatrudnią się w Luxum, radzę uważać na kontrolę jakości, bo wypłaty nie będzie. Walczcie u Gracjana o wyjazd na "praktyki" do Włoch, przybędzie pieniędzy i wiedzy. Można też samochód przywieźć.

Alonso

Fajnie, gdy by zarobki były większe i trochę lepsza atmosfera. Tylko pupilki 3 "Panów Dyrektorów" mają dobrze, reszta musi klepać biedę. Przy czym wymagania są wielkie. Kontrola jakości czepia się wszystkiego, nawet tego co nie widać. Są ciągłe szkolenia, także zagraniczne. Jednak nie są przymusowe, więc niepłatne. Ale jak ktoś nie pojedzie to nie ma szans na premię...Do tego trzeba się uczyć w domu, bo są ciągłe egzaminy zawodowe. Za to też nie można liczyć na kasę. Jednak jak się nie zda teorii ( moim zdaniem jak ktoś ma lata praktyki, to owszem coś tam może powtórzyć, ale nie ciągle jak uczniak )to leci premia. Dodatkowo za jedną usterkę zabierają połowę premii, a za drugą w miesiącu tracisz całą premię i następną masz obniżoną o połowę. Sprzęt, BHP, ogólne traktowanie na hali - OK.

szatan

bardzo prawilnie

Zostaw opinię o ZPW LUXUM LAMINATY Rafał Łukawski - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZPW LUXUM LAMINATY Rafał Łukawski