Opinie o LSS SPOŁEM w Lublin Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy LSS SPOŁEM. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w LSS SPOŁEM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LSS SPOŁEM w Lublin Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15

Witold

Jeśli ktoś pracuje tak jak tego oczekuje firma to z pewnością będzie miał dobrą opinię o firmie!!

Dominika

@Obserwator, zgodnie z Kodeksem Pracy,mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik. Czy takie właśnie sytuacje masz na myśli?

Optymista
@Dominika

Tak

Oswiecony

Osoby z wewnatrz wiedza jak wyglada problem i zglaszanie go szefostwu....reputacja..mysle ze reputacja sama z kosmosu nie spadla. Zepsuc ja komus? W tym.przypadku nie trzeba nic psuc...pozdrawiam i polecam odwiedzenie firmy badz zatrudnienie zaloze sie ze po 1 miesiacu komentarz bylyby taki sam ????

Pedro

Trzeba zgłosić szefostwu ten problem a nie pisać na forum!!

PiotriEwa
@Pedro

Wystarczy kilka komentarzy ,żeby zniszczyć czyjąś reputację. To nie jest droga do dojścia do prawdy

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie LSS SPOŁEM? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu eksportu z językiem niemieckim
Bydgoszcz
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
Dominika

@Moni, @Optymista: dziękuję za Wasze wypowiedzi. Czy napotkaliście kiedyś problem z odbiorem urlopu czy pensji? Może ktoś jeszcze podzieli się swoją opinią na temat LSS Społem z Lublina? Wielu użytkowników chciałoby znać widełki zarobków oraz jakie umowy są proponowane przez tę firmę.

Moni

System jak za dawnych lat, pracownik boi sie upomnieć, o swoje( urlop, wolne), wypłaty marne brak pracowników ( na każdym sklepie wisi kartka " przyjmę do pracy ") chętnych jakoś brak , ciekawe dlaczego, a tych pracowników których mają nie potrafią szanować i docenić za to że jeszcze chcą u nich pracować, inspekcja pracy z prawdziwego zdarzenia potrzebna na już, tylko trzeba każdy sklep skontrolować i z ludźmi porozmawiać, a nie z kierownikiem , który ma trzy listy obecności i wpisuje tam co mu pasuje, kadry nie weryfikują tego niestety i tak kręci się pracownikiem. Jak tam dalej pójdzie to panie zza biurek będą musiały ruszyć za ladę i wtedy zobaczą prawdziwe życie. Jak nie potrzebujesz wolnego i urlopu to polecam, wyzysk za śmieszne pieniądze.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo istotną rolę. Czy tak samo jest w LSS SPOŁEM? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Optymista

Prawda jest jedna czas sie zatrzymal w miejscu jakies 70 lat wstecz. Jak idziesz do biura bez znajomosci i Cie juz cudem przyjma to przez pierwsze mce pracy trwa dochodzenie kto Ci to zalatwil lub czy na pewno nie jestes czyjas wnuczka kuzynka itp bo jak wiadomo w biurze przynajmniej po dwie osoby z jednego pokoju to rodzina. Jesli jestes osoba mloda nie masz zadnych szans poniewaz w biurze panuje zasada nietolerancji mlodych traktowani sa jak obcy jesli chcesz z czyms wyjsc to odrazu zostajesz zgaszony ze to i tak nie wyjdzie bo unas panuja takie zasady a ja kiedys probowalam i mi nie pozwolili to ty sie nie wychylaj. Cale spolem nie daje szansy zarobku ani rozwoju to zamknieta grupa starych bab . Zasiedzenie w takim miejscu to gorsze niz zasilek dla bezrobotnych. A mobing stosowany przez pania X od dawnych lat pokazuje jaki czlowiek moze byc niedowartosciowany wyzywajac swe frustracje na ludziach z ktorymi pracuje od poczatku. Ale niestety kiedy przychodzi inspekcja pracy kazdy sie usmiecha bo sie boja odezwac. Sumujac (usunięte przez administratora) ludzi pracujacych ze soba od zawsze ktorych ulubionym zajeciem jest podpier.... siebie nawzajem. Ta praca nawet na chwile jest koszmarem a raczej cofnieciem sie w czasie. Nie polecam ludziom normalnym.

Mmmm

Niestety cały LSS to tragedia zarobki są najniższe jakie się daje płacić. Dobrze zarabiają tylko ci w biurze co są znajomymi Prezesa który jest tam nieodwołany i zajmuje stanowisko od lat chyba 70. Sklepy są w opłakanym stanie na ul.Lipowej zamkneli sklep bo podobno nie było ludzi do pracy i groził zawaleniem. Ogólnie pracowałam parę lat w sklepie LSS nie polecam szkoda czasu na staranie się tam o pracę, lepiej iść do lidla, biedronki póki jeszcze nie jest się za starym.

Dominika

Widzieliście, że LSS SPOŁEM to najstarsza sieć sklepów w Lublinie? W styczniu Społem obchodzić będzie 105 rocznicę powstania. Czy firma ma w zwyczaju świętowanie rocznic? A może zostawia to na rocznice bardziej "okrągłe"? Co działo się niecałe 5 lat temu, gdy firma obchodziła stulecie? Widzę, że obecnie poszukiwani są kandydaci do pracy jako sprzedawca, piekarz oraz kierowca z samochodem dostawczym. Co warto wiedzieć o pracy na tych stanowiskach? Tak jak wspomniałam wcześniej, ostatnio nie pojawia się wiele opinii na temat LSS SPOŁEM jako pracodawcy. Czy od tego czasu zaszły w poruszanych przez Was wcześniej kwestiach jakieś istotne zmiany?

Dominika

Widzę, że ostatnie komentarze dotyczą LSS SPOŁEM z perspektywy klienta. A jakim jest on pracodawcą? Możecie podpowiedzieć na jakie warunki zatrudnienia można liczyć obecnie? Co sprawia, że warto tu pracować? Merytoryczne opinie, które pokazują mocne i słabe strony tego pracodawcy będą szczególnie pomocne.

były klient do aaaaaaa

Żenada , żegnam ..........

były klient do aaaaaaa

inozaury wymarły . a świat poszedł do przodu - tak samo jest z handlem. Post był skierowany do zarządu( miałem nadzieję ,że skłoni ich to do zmiany spojrzenia na handel w ''swoich '' sklepach ) a nie do Ciebie ( pewnie pracujesz w lss-e na wygodnej posadzie - nie odpowiadającej za nic - bo najlepiej jak nic się nie zmienia ) .Moją intencją było zainteresowanie zarządu chęcią przeprowadzenia zmian by ludzie w sklepach mogli poczuć się dowartościowani . Nie wyjeżdżaj mi tu z zarobkami bo stawka 13zł/h to minimalna stawka ( rzeczywiście niestety ''gówniana '') której nikt nikomu łaski nie robi ( w innych sieciach takie stawki niestety też obowiązują . Nie wyjeżdżaj mi też ze spółdzielczością , bo przepracowałem w spółdzielni kilka lat i przyjrzałem się jak pracują ''spółdzielcy'' zasiadający w radach nadzorczych .Nie właź w d...zarządowi , bo i tak jak będą mieli ochotę cię wywalić - to tak zrobią mimo włażenia im w d.... Praca w spółdzielniach ; cały rok harujesz jak głupi ( straszenie zwolnieniami ) ,żeby zarząd był zadowolony i brał duże pieniądze ( od kilku do kilkunastu tysięcy miesięcznie ). Raz do roku walne zebranie członków ( najczęściej zakrapiane ,żeby łatwiej było ''przepchnąć ''- nic nie robienie , żadnych zmian i sobie bonusy ( podwyżki ,premie ) , ale nic dla poprawy pracy ludzi ) , czasami ''rozdawanie'' nic nie wartych udziałów , czasami jakieś małe premie - parę złotych na odczepkę ( a sobie po kilkanaście tysięcy , przecież - główna księgowa także zalicza się do ''zarządu'' - nikt się nie dowie o tych wypłaconych pieniądzach). Najczęściej opowiadanie jaka ta spółdzielczość ( głównie u ''nas ''w ''naszym zakładzie'' ) jest najlepsza - równa i sprawiedliwa dla wszystkich - same sukcesy a w rzeczywistości - nic nie zmieniamy , nikt nie chce ludziom w sklepach ułatwić pracy ( chociażby przez szkolenia ). Po walnym wszystko wraca do normy - ludzie do roboty a my ( zarząd ) mamy kolejny rok na nic nie robienie .Pewnie to Ci pasuję bo za włażenie w ..... i Tobie skapnie parę złotych ( te parę groszy to śmiech w porównaniu do pieniędzy branych prze zarząd ) z pańskiego stołu , a mnie chodzi o ułatwienie codziennej pracy ludziom w sklepach .Wystarczy chociaż trochę zainwestować na początek chociaż w remodeling sklepów ( nowe witryny chłodnicze , wózki do wywożenia towaru itd ) i szkolenia dla pracownik ( czuli by się bardziej doceniani ) a Ty mi tu .....wyjeżdżasz ze spółdzielczością . Może ktoś wreszcie zacznie dbać o taką perełkę jaką mogą być sklepy lss-u (np.więcej produktów regionalnych ) , ale Ciebie to nie interesuje , lepiej niech schodzi na psy , mnie ża

aaaaaaa
@były klient do aaaaaaa

błądzisz pieni..czu... zczytaj coś zanim opublikujesz bo się tego nie da czytać . nigdzie nie wyjeżdżam swoją drogą, zostaje w Lublinku i robię zakupy w Lss Społem. Jak Ci nie pasi trudno, listy pisz do Prezesa bo to jest forum o pracy.. To chyba pojmujesz troskliwy kliencie?? no i opisz jak się włazi w 4 litery w spółdzielni widzę źe masz doświadczenie..

były klient

Do zarządu ; Jakim cudem Państwa sklepy jeszcze istnieją ? Robiłem zakupy na Spadochroniarzy i po jakimś czasie na Kleeberga , czysty obłęd -sklepy mają wygląd sklepów z epoki późnego Gierka ( wystrój nie modyfikowany/ rewitalizowany od kilkunastu lat )- dziury po towarze praktycznie na każdej półce , towar ustawiony na pólkach bez ładu i składu ( żadnej logiki - nie ma w firmie człowieka - specjalisty od layout -u ?) brak etykiet cenowych na pólkach przy towarze jaki jeszcze jest w sklepie , same ceny towaru to jakiś ''pewex'' ( za co biorą pieniądze ludzie z działu zakupu odpowiedzialni za politykę cenową ?) np .ceny napoi/ alkoholi ale i ceny przetworów czy słodyczy ( np.delicje ) wyższe o 30% od cen standartowego ( prywatnego ) sklepu spożywczego. Panie sprzedawczynie komunikują się krzykiem przez cały sklep ( Spadochroniarzy ) w celu ustalenia ceny na wędlinę którą miałem w koszyku ( nota bene brudnym -część plastikowa i uszkodzonymi kółkami .Widać gołym okiem , że nie ma nadzoru nad działalnością sklepów , brak struktury organizacyjnej zajmującej się dostosowania działalności sklepów do obecnych wymogów klientów widać na każdym kroku , a szkoda bo lokalizacje sklepów są idealne żeby konkurować z najlepszymi. Dlaczego kadra zarządcza nie inwestuje w szkolenia pracowników ( np.obsługa klienta , zarządzanie czasem pracy ,zarządzanie zmianą ).Czy na prawdę nikomu w lss-e nie zależy ,żeby ich sklepy nie były pośmiewiskiem wśród klientów ( jak się muszą czuć pracownicy sklepów jak widzą szydercze uśmieszki klientów na temat wyglądu sklepów oraz ich pracy ? ). Jestem zwolennikiem zakupów w polskich sklepach a nie np.niemieckich ( Lidl ) czy francuskich (Carrefour ), może należy stworzyć ''forum'' popierające zakupy w lss-e lubelskim , żeby ''ratować '' tę sieć przed pikowaniem w dól. Czy na prawdę nie ma paru ''łepskich '' menagerów w Lublinie ,żeby postawili te sklepy na nogi ( bo na razie to'' leżą '').Przykro ,że musiałem napisać kilka przykrych słów ale jeszcze jest szansa ,żeby być dumnym z takiej sieci jak lss-lublin. Trzeba tylko zainwestować w kapitał ludzki np. kierowników sklepów i kierowników rejonów , a efekty przyjdą bardzo szybko.

aaaaaaa
@były klient

a mnie odpwiada ten klimat jak za komuny, spytaj się Pań sprzedawczyń ile zarabiają a zrozumiesz xzemu to wszystko tak wygląda. Dopytaj się ile zarabia się w samym lss i na czym wogóle polega spoldzielczość a potem pisz listy

rftg

Jakosć ogrodzeń jest rzeczywiście na wysokim poziomie, ale to wiadomo, że to zasługa pracowników. Widać, że im zależy, a to ma odzwierciedlenie w zarobkach.

Sylwek

Nie polecam pracy w Społem jedna wielka PRL-ka klika, na zapleczach piją ekspedientki alkohol sam to widziałem i wielka klika nie masz układów ktoś się nie podoba to usuwany z roboty,źle traktowany a zarobki bidne jeszcze trzeba robić za ochroniarza bo za braki w towarze przy inwenteryzacji płaca pracownicy

anonimus
@Sylwek

Bidne znaczy jakie????

patryk

Ludzie ,,,matki polki "" czemu godzicie na taka płace , gdyby nikt nie chciał pracować w sieci na pewno pracodawca podniósłby pobory, zobaczcie ile płaca w biedronkach.Czytam wyżej,, pracę trzeba szanować"zgadzam się i wice wersa jeśli TY sznujesz pracę to niech pracodawca poszanuje Ciebie 1000 zł to jakaś kpina,zasiłek przedemerytalny? ale wtedy nie trzeba wychodzić z domu...

aa3

Hajto niby coś napisałeś ale tak naprawdę nic z tego nie wynika. Jak można być ph bez telefonu..., może jeszcze bez auta??? Ludzie to po kiego tam chodzicie do pracy jak tam takie pobory? W biedrze można więcej zarobić...

ANONIM

kazdy w tej firmie to (usunięte przez administratora) do podłogi, nie tylko piekarz. bonusów ZERO, samochody firmowe- zapomnij, komórka służbowa tylko dla informatyka, szkoleń zadnych, rozwój żaden, czy mozna zarobic mniej niz najniższa krajowa na pełnym etacie? można - umowy tak skonstruowane, że pracujesz za dodatki, jedyny plus ze te marne grosze wpływają 10-tego na konto, nie polecam, sam próbuję sie stąd wyrwać i mam nadzieje ze sie uda

poczatkujacy

Ale jak to jest możliwe ze można zarobić mniej niż najniższa krajowa???

Niezadowolony

Polecam tylko ta firme na 3 miesiace jak ktos chce zobaczyc jak sie pracuje jako PH w tej firmie.... Ale daleszej kariery mu nie wroze na tym stanowisku, gdyz pieniadze sa marne, po mimo ze obiecuja podwyzki a jak ci dadza to moze z 100zl wiecej. A co z prowizja ? HEHEHE o prowizji mozesz zapomniec bo zeby ja zdobyc musisz sie niezle (usunięte przez administratora) a jak wykonasz plan to dostaniesz tej prowizji max 200zl hehe. Zamowienia ? Zamowienia piszesz na kartkach niemasz nawet palmotow ani tel komorkowych ci nie daja. Dzwonisz z wlasnej komorki. Smiech na sali. Samochod ? Samochody dla PH z firmy spolem to MATIZ, CORSA I RENAULT PARTNER heheh oczywiscie wszystkie samochody nadaja sie juz do kasacji.... Zanim przystapisz do tej pracy grubo sie zastanow czy napewno chce jebac za 1000zl

Zostaw merytoryczną opinię o LSS SPOŁEM - Lublin

• Jak się pracuje w LSS SPOŁEM?

Zobacz opinie na temat firmy LSS SPOŁEM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LSS SPOŁEM?

LSS SPOŁEM
1.9/5 Na podstawie 36 ocen.

LSS SPOŁEM