Transmar

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Transmar

Rysiek Nowy wpis

Cześć, piszesz o tym zatrzymaniu się w kontekście podejścia do atmosfery w miejscu pracy? a co z technikami zarzadzania transportem i ogólnym podejściem do spedycji? Jestem świeżo po studiach i nie wiem czy udałoby się w takim zestawieniu dopasować

Karolka Nowy wpis

Z tym zgłaszaniem się do tego, że robisz postój chodzi o to, że dbają tu o jakąś płynność procesów? Zdarzało się dość często, że auta psuły się na trasie? maja tu własnego mechanika? Oferta mi się nie pokazała i zastanawiam się czy chłopak musiałby sam auto ogarniać?

Jako asystent jak oceniacie prace? teraz niedawno pokazała mi się oferta do działu księgowości. Czy jest to zatem dobre miejsce pracy na rozpoczęcie kariery? Czy są przy tym osoby, które zostają na o wiele dłużej? Jaki jest średni staż teraz?

Nowy wpis

Szanowny/a Pan/i, Nie uważamy, że jesteśmy na stanowisku, które pozwoliłoby nam odpowiedzieć na pierwsze pytanie, natomiast postaramy się rozwiać pozostałe wątpliwości. Staramy się budować i rozwijać stanowiska celem poprawy komfortu, ergonomii i efektywności pracy w miarę naszych możliwości. Zadania na stanowisku nie wymagają dużego doświadczenia w księgowości, a na pewno będą dobrym fundamentem umiejętności w branży. Uprzedzamy jedna przed dużą ilością z uwagi na dotykające każdego przedsiębiorcę zmiany z tytułu litery prawa, co wiąże się z nowymi wyzwaniami, które ciężko na ten moment nam określić. Zapewniamy jednak, że wsparcie reszty zespołu działu księgowego ułatwi rozwiązanie jakichkolwiek problemów. Większość osób z działu księgowego nie rotuje, a zmiany wynikają z relokacji centrum życia osób z naszego zespołu. Po weryfikacji, z działem zakładamy, że czas potrzebny na wdrożenie i pełną samodzielność na stanowisku to około miesiąca czasu. Zachęcamy do kontaktu oraz wizyty celem oceny atmosfery we własnym odczuciu.

A od strony biura jakie jest to cale podejście i relacje z kierowcami? Nie wiem czy ostatnio ktoś nie sugerował ze od strony kierowców może zdawać się być gorsze? także jak jednej kandydat chciałam poznać warunki dla dyspozytorów, kiedyś kogoś takiego szukano, do dziś nikogo nie było potrzeba? czy natomiast stażyści są także brani pod uwagę?

Biuro to szeroko pojęty temat, choć wszyscy siedzą na kupie jak przy ognisku, tak każdy ma swoje funkcje, księgowość trzyma się mocno, zero rotacji, tak samo 2 dział, gdzie wypisują świadectwa pracy etc. Największa rotacja jest wśród spedytorów i tam jest najgorszej, 2 spedytorów siedzi obok siebie i jeden z 2 nie rozmawia...najlepiej jak jeden wyjdzie to drugi(usunięte przez administratora) pod nosem na niego... Najlepsza fuchę ma syn szefa, co siedzi w akwarium, ściana z dużą szyba i obserwuje wszystko...więc każdy jest obserwowany, każdy uważany za nieroba a kierowcy za (usunięte przez administratora)...taki normalny Polski transport. W borach jest zima zimno a latem gorąco. Zaplecze socjalne tragedia idź zobacz jak wygląda WC, że sanepid to dopuścił to masakra, dlatego kierowcy wola sikać za garażem przy zbiornikach na ON żeby jaka susza była tam są kałuże i fetor, ale zobaczysz kibel zrozumiesz, brak miejsca na odgrzanie sobie posiłku, masz tylko czajnik, przepraszam albo aż czajnik. Jak masz uśmiech na twarzy jesteś pozytywnie nastawiony do życia to osiwiejesz, to(usunięte przez administratora)którzy się nie znaja na żartach. Ale jak jesteś porażka życiową, dzieckiem z piaskownicy, z którym nikt nigdy nie chciał się bawić, a ty miałeś kat w piaskownicy z tym wilgotnym piaskiem jak za wspomnianym garażem i lubisz się mścić na ludziach i tym się do wartościowywujesz to pasujesz tam! Na plus to skromna, ale wypłata zawsze na czas...bardzo duży zakres obowiązków, więc sporo się nauczysz, taka szkoła życia bez większych konsekwencji. Coś źle zrobisz? Zwalisz na kierowcę, jego szef obciąży za paliwo nie ciebie, a ty? Najwyżej dostaniesz od niego oklep. Z ręką na sercu warto tam iść, sporo się nauczysz! I będziesz miał porównanie jak nie powinna wyglądać spedycja, biuro i zaplecze. Docenisz później nową pracę i jak sobie przypomnisz jak było? To z nowej pracy na pewno się nie zwolnisz...bo z tyłu głowy będziesz miał, że nowa firma może być taka jak poprzednia. WARTO POLECAM! Darmowa szkoła życia. Ja nie żałuję. Choć rysa w psychice została mocna

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Transmar? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Transmar?

Pytań? Biorą wszystkich jak popadnie pracujesz dobrze lepiej zapłacą (choć bez szału) Pracujesz gorzej, zarobisz mniej. Zachorujesz? Od następnej wypłaty szef sobie odbije. Urlop trzeba zgłaszać sporo wcześniej. Za nadgodziny nie płacą, jak kierowca zjedzie w sobotę, znaczy, że się obijał, np.robil pauzy 11h a nie 9h i 1 minutę do spedycji nie docierają uwagi kierowców, a do szefa uwagi spedycji. Dzięki temu i takiej kolejności, Pan Marek to złoty chłop do serca przyłóż, nie powie ci złego słowa, od tego są dyspozytorzy. A jak dyspozytor ma szacunek u kierowców i ustawia realne frachty, to robi za grosze i jest gnębiony psychicznie i finansowo... Kierowca w tej firmie jest zawsze spóźniony. Na bazę to zjeżdża się tyko po płyn do spryskiwaczy i zatankować, bo atmosfera skisła strasznie! Nie chcę się wchodzić do biura. Papiery najlepiej wrzucić do pudełka i iść w pi...u. Bo nawet jak spedytor lub księgowa zgubi WZ to będzie twoja wina! Na plus to auta i beczki, karty paliwowe, systemy poboru opłat, poważny serwis, bo ten drobny to robisz we własnym zakresie. Na minus to trzeba zamiatać beczki, za które płaci też śmieszne pieniądze. I nie daj Boże żebyś stanął na płatnym parkingu. Będą sprawdzać na GPS czy nie mogłeś stanąć gdzieś wcześniej i nie dociera do nich, że nie było miejsca, z bólem serca pieniądze oddadzą, ale od wypłaty za to sobie ściągnąć, takie przelewanie z kubka do kubka.

Agnieszka

Poszukują kierowcy c+e w miejscowości Tarnów. W ogłoszeniu jest napisane wysokie wynagrodzenie, możliwość premii. Wiecie ile tak rzeczywiście wychodzi na tym stanowisku miesięcznie netto? Ile można liczyć podstawy a ile jest takiego dodatku? Takie premie są co msc dorzucane do wypłaty? Jak to wychodzi w praktyce?

Pepe
@Agnieszka

Agnieszko , rozpiętość finansowa jest spora , kierowcy na "kiprach"( beczka podnoszona) gdzie jest dużo jazdy za granicę mają inaczej , a na dolnosypach inaczej . Na "podnoszonych " to zarobki , z tego co wiem wachają się od 7 do 9k. Ale jesteś raczej w piątek dopiero w domu choć zdarza się że uda się być w domu w tygodniu Jest rozpiętość kierunków : Włochy, Niemcy Węgry , Austrai ,Czechy , Słowacja Francja. Słowenia Bułgaria.... Na dolnosypach to zarobki od 5,5 do 7k... Kierunki podobne. Cała wypłata na konto w tym jest wliczone za kurs , rozładunek , załadunek.

OMO
@Agnieszka

Z dodatkami i premia 6500 ale jak będziesz robić pauzy 11 zamiast 9, i będziesz jeździć 9 zamiast 2x w tygodniu po 10h to masz 5.900

Zaro
@OMO

Masz rację. Ciekawe jak za styczeń zaplaci ,bo mało roboty było. Co miesiąc nie wiesz ile zarobisz.

PERUN
@Agnieszka

Tu się prawdy nie dowiesz, bo zaraz to usuną. Jak masz jakieś doświadczenie na silosach to prędzej stąd odejdziesz niż przyjdziesz, można pisać poematy na temat podejścia spedycji do kierowcy, cz BHP. Tyle, że sprzęt jest dobry reszta to szkoda pisac i się pocić.

Sytuacje widzę, że opisujesz od strony kierowcy a co z biurem? Widziałem ofertę dla dyspo, lepiej w tym zakresie się odnajduje niż za kółkiem. ogłoszenie było jednak od dłuższego czasu wygasłe i dlatego ciekaw jestem czy na dziale maja w ogóle jakieś rotacje? W tym zakresie warto się firma zainteresować?

Iza

W ogłoszeniu Specjalista ds. rozliczeń czasu pracy kierowców obiecują umowę o pracę, ale zaznaczają że najpierw okres próbny. To wyjaśni ktoś, jaka ta pierwsza umowa jest?

Pepe
@Iza

Umowa zlecenie jest pierwszą bodajże na 3 miesiące, a potem umowa o pracę.

Paulina
@Pepe

umowa o pracę już nieokreślony? A można jeszcze tylko dopytać ile osób tutaj pracuje obecnie na tym stanowisku tak w sumie i jaka przy tym jest rotacja? Na ile lat średnio zostają?

Patryk
@Paulina

Jedna osoba rozlicza czas pracy, jest 3 spedytorów ( 2 na zmianie) 1 jest bdb.a kolejnych 2 to lewusy i lamusy straszne. Pytanie numer 3? Ile lat pracuja? 2 osoby ogarnięte, a kolejne 2 to rotacja. Przeważnie nie chcą przedłużać umowy. Dlaczego? Nie wiem... Ale atmosfera jest tam nerwowa (chyba jak na każdej spedycji)

Patrycja

A badania są opłacone przez firmę?

@Patrycja

Tak , są opłacane przez firmę- dokładnie to idąc na badania co prawda należy je zapłacić ze swojej kieszeni ale firma zwraca wszystkie koszty.

Andrejev
@Patrycja

Tak, szef oddaje za badania po przepracowaniu 2 miesięcy. Nie dziwię mu się bo rotacja jest spora. Co 2 odchodzi po pierwszej wypłacie. Sporo ludzi nawet nie czeka na nią i odchodzą, praca nie każdemu się spodoba jest bardzo specyficzna.

Paulina

możliwe, że chodziło im jednak o brutto? Jaki argument jest za tym, że wpłynęło mniej? pytałeś wprost? ciekawa jestem co powiedzieli

Zielony

Witam. W tym tygodniu mam się zgłosić na badania, staram się dostać na gruszkę w Krakowie w w/w firmie transmar Marek przybyło, jednak nie ukrywam TROCHĘ się zniechęciłem jak czytam opinie. Dwa pytanka, widzę, że opinie mają po dwa lata lub rok i dotyczą z tego co wywnioskowałem jazdy albo po kraju albo na międzynarodówce, więc moje pytanie brzmi , czy na gruszce też jest taka lipa? Ktoś coś wie? I czy coś się zmieniło a jeśli tak to na plus czy minus? Tyle (usunięte przez administratora)opinii baardzo dawno nie widziałem, nawet na aukcjach, więc coś w tym musi być. Jeśli jest taka opcja proszę o jakieś informacje.

Xtray

Ssifoer, ,, podaj szczegóły koledze Zielony dlaczego jest (usunięte przez administratora) i dziadtrans bo nie podałeś argumentów tylko zdawkową opinię.......która (usunięte przez administratora) wnosi do dyskusji. Howk!

Rafix
@Zielony

Mam pytanie jakie to badania są w Krakowie bo niby straszą że niektórzy ich nie przechodza. Proszę podpowiedz jak to wygląda chce isc na gruszkę.

@Rafix

Badania: EKG, krew na cukier, okulista, psychotest, laryngolog, psycholog, lekarz ogólny. Chyba wszystkich wymieniłem. Na pewno nie chwal się psychologowi że miałeś jakieś urazy bo zacznie cię męczyć o opinie od lekarzy i inne pierdoły. Najlepiej mów że wszytko jest git i że nic nie miałeś. Wtedy przechodzisz bez problemu

Szofer

Polecam pracę w Transmarze, robota taka sama przez cały rok, nie wozi się samej budowlanki. Samochody to obecnie nowe Renault, Daf oraz nieco starsze Mercedesy 2016-2017, praktycznie wszystko Euro6. Jeździ się po całej Europie, Ci którzy chcą być codziennie w domu znajdą coś dla siebie, Ci którzy chcą lepiej zarobić mogą jeździć na zachód. Zarobki między 4000 - 10000 w zależności od chęci i ułożonej pracy. Od pewnego czasu w firmie jest dużo lepiej. Co do malkontentów, czemu nie zmienicie zatrudnienia skoro jest tak źle ? Najwięcej narzekają Ci, którzy pracują tu od kilku do kilkunastu lat.

Bene
@Szofer

No jakieś zmiany widać, idzie ku lepszemu. W tej chwili jest OK, oby taki stan się utrzymał i trwał :)

Szczerze polecam pracę w Transmarze.

Robert

@Ssiofer to czemu nie zmieniasz pracy od 10 lat, skoro rzekomo tak słabo?

@Robert

...bo @Sisiofer to pierdoła i pisze tylko tu po to by wzbudzać temat :D

Ile realnie można zarobić, pracując w tej firmie? Piszecie o kwotach wyższych niż oficjalnie na umowie, dlatego tym bardziej chciałbym to ustalić. Ciekawe również jest to, co w przypadku, gdy idziemy na L4? Wtedy otrzymujemy kwoty tylko z podpisanej umowy?

Minis

Witam jakie są realne zarobki w tej firmie?

Leonik

Czy warto się tutaj zatrudnić?

dymaczbeczki

Kostek, proszę cie,..przestań (usunięte przez administratora) smuty frustracie,...w (usunięte przez administratora) byłeś (usunięte przez administratora) widziałeś, chciałbyś zarabiać 2000€ nic nie robić!!! To (usunięte przez administratora) na system 3:1 i już!. Robię w TM kilka lat , owszem było raz lepiej raz gorzej , - nie firmy idelanej , to kwestia czy umiesz się odnaleźć w danym miejscu. Widać że nie odnalazłeś się, i tyle. Idź do innej roboty, na pewno nie masz przeznaczenia byc kierowcą.......

dymaczbeczki

Kolego Maxim,.może emocje wzięły górę na treścią mojego wpisu lecz Kostek również emocjami się kierował. Gwoli ścisłości ,nie jestem od PR, ale kierowcą który, jak pewnie przeczytałeś, jeździ w tej firmie kilka lat. Na przyuczeniu miałem miałem sporo kandydatów do tego zawodu i mam tym samym doświadczenie w ocenie kto ma preferencje lub nie. W tej sytuacji mam pytanie; ile przepracowali czasu panowie: Kostek i Młody w tej firmie lub innej transportowej, bo tego nie wiem,...I jakim doświadczeniem w tej branży mogą się pozwani pochwalić? ;)....

maximus
@dymaczbeczki

Tu nie chodzi o doświadczenie zawodowe - tu chodzi o sposób traktowania pracownika przez pracodawcę, a ten pozostawia wiele do życzenia. Dla pracownika najważniejsza jest wysokość i przejrzystość wynagrodzeń a jego obowiązkiem jest wykonać swoją pracę. Takie proste zasady ale nie respektowane przynoszą tylko rotację na stanowiskach. Natomiast nic nie usprawiedliwia wykorzystywania swej wyższej pozycji pracodawcy aby pracownikowi w obcesowy sposób wciąż pokazywać, że jego miejsce jest gdzieś na samym dole.

początkujący

Witam pytanko do pracujacych pojawilo sie ogloszenie i tak jak wyglada spr bez doswiadczenia , ile w podwójnej , czy z jednym i tym samym kierowca , jaka umowa i jaka kasa na przyuczeniu , czy caly rok maja robote z góry dzieki za info i pozdrawiam

Tu i Tam
@początkujący

Są przyjęcia dla kierowców bez doświadczenia. Jazda w podwójnej rozpoczyna się cyklem w poniedziałek, do piątku. Raczej co tydzień jeździsz z innym kierowcą. Umowa początkowa na zlecenie ( 3 miechy- chyba że coś się zmieniło) potem stała umowa. Robota cały rok, a kasa to chyba dla początkujących około 4 tys?..nie mam dokładnej pewności.

dymaczbeczki

Kostek! Nie wprowadzaj zamętu, napisz konstruktywnie o plusach i minusach choć nie wiem czy potrafisz krótko pracując w tej firmie. Zapewne podobne posty Twojej produkcji pojawią się, gdy zmienisz robotę z kolejnej na inną,....;)

Krzychu

Czy kierowcy maja zapewnione noclegi w dobrych warunkach na trasie?

ubawiony
@Krzychu

Tak, w bardzo dobrych - marka Mercedes dwa pojedyncze łóżka. Wąskie i z twardym materacem ha!ha! Takie pięć gwiazdek, czasem na wypasie jak stoisz obok chłodni i masz buczenie przez całą noc gratis! A i śniadanie podane do łózka jak sobie zrobisz wieczorem!

Zostaw merytoryczną opinię o Transmar - Kraków

• Jak się pracuje w Transmar?

Zobacz opinie na temat firmy Transmar tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transmar?

Transmar