Opinie o IIBC w Saskatoon

Oferty pracy z Kanady . Prowincja Saskatchewan

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IIBC w Saskatoon

Kacper Nowy wpis

Rozwinie ktoś skrót ? To Polska firma?

stan Nowy wpis
@Kacper

International Immigration and Business Consulting (IIBC) Odział w Polsce jest zamknięty już od 4 lat. Musisz sie kontaktować bezpośrednio z nimi.

Gav Nowy wpis

Marzysz o pracy i życiu w Kanadzie? Zgłoś się do IIBC, miła, profesjonalna drużyna oferująca fachową pomoc na każdym etapie rekrutacji. Nie bój się zmiany na lepsze, zrealizuj swoje marzenia z IIBC!! Moje sugestie dla IIBC: Powodzenia, robicie dobrą robotę! Lubię atmosferę w IIBC za: Komunikacja, profesjonalne podejście

Janusz Nowy wpis

Podpowiedzcie jak organizują wyjazdy ?

astra

Chętnie bym się teraz do nich załapał, a skoro atmosfera odpowiada każdemu to jeszcze lepiej o nich świadczy.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie IIBC? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Piotrek

Chciałem podzielić się swoimi pozytywnymi wrażeniami o firmie IIBC i opisać krótko naszą drogę do Kanady. Chciałem na wstępie zaznaczyć, że nie czytałem wnikliwie wszystkich komentarzy wyżej i szczerze mówiąc nie mam na to ochoty po krótkim skanie. Jestem z rodziną w Saskatoon,SK od miesiąca. Przyjechaliśmy tutaj po kilku ładnych latach pobytu w USA. Wszystkie formalności załatwialiśmy przez IIBC, a właściwie to oni załatwiali je dla nas. My ograniczaliśmy się tylko do zbierania swoich dokumentów, tłumaczeń i podpisów. Komunikacja z pracownikami firmy zawsze była i nadal jest na najwyższym poziomie. Cały nasz proces emigracyjny przebiega bez żadnych problemów ze strony firmy, począwszy od interview przez Skype z pracodawcą, skończywszy na aplikacji o PR, którą złożyliśmy dwa tygodnie temu już tu na miejscu. Nominację Prowincji otrzymaliśmy po ok dwóch tygodniach po złożeniu aplikacji. Po niedługim czasie byliśmy już na granicy z kompletem dokumentów przygotowanych przez Firmę. Dostałem Close Work Permit na dwa lata, moja żona Open Work Permit, córka i syn Visitor Record na ten sam okres czasu. Podróżowaliśmy samochodem więc nikt nas z lotniska nie odbierał. Kolejnego dnia po przyjeździe, o godz 7 rano załatwialiśmy już numer SIN z pomocą pracownika firmy IIBC. Potem reszta lokalnych formalności z przemiłą wolontariuszką współpracującą z Saskatoon Newcomers Center, którą "zorganizowała" nam również IIBC. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem lokalnej organizacji dla nowo-przybyłych jak również miłą obsługą w urzędach...tak, to nie żart. Następnego dnia miałem już spotkanie z pracodawcą na budowie i pierwszy kurs bezpieczeństwa. Potem zakupy tzw safety gears. Wszystko organizował bardzo miły pracownik firmy, który również wszędzie mnie woził i odpowiadał nawet na najdziwniejsze pytania. W czwarty dzień po przyjeździe już pracowałem. Zarobki. Firma ma dużo pracy, commercial construction, nadgodziny płatne 150% . Jako "nowy" zarabiam całkiem nieźle. Dodam, że utrzymuję jak narazie sam rodzinę i na "życie" spokojnie wystarcza, łącznie z wynajmem 2 bed/2 bath new construction apartment i resztę rachunków. Mam nadzieję, że te informacje będą dla kogoś pomocne. Jeśli chodzi o firmę IIBC, jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nimi. Polecam ją każdemu, kto szuka profesjonalnej, bezproblemowej obsługi imigracyjnej. Szkoda, że nie dostanę za tą opinię u nich zniżki ;-)

Dopolaka

Proszę przestać winić iibc za pracę urzędu! CIC to nie apteka że dostaje się rezydenta na zawołanie! Ludzie czekają cierpliwie po kilka lat, odnawiają w międzyczasie work permity bo jeszcze nie ma decyzji i nie robią takich afer z policjami jak Pan. Jakie 8 lat! Co za bzdury Pan pisze! Zapomniał Pan dodać że po podpisaniu umowy aplikować z tego programu można było po przepracowaniu 6 miesięcy, później był okres bez pracy i kolejny pracodawca dla którego zrobiliśmy Panu work permit za darmo. Później masa zmian w aplikacji z Pana strony które nanieślismy i w końcu zakończenie współpracy bo zrobił Pan aferę nie potrafiąc zrobić zdjęć do aplikacji na rezydenta wg naszych wytycznych. Dodam że CIC zmienia wymiary zdjęć czasami i ludzie nie robią takiej afery jak Pan.

Polak

Poznałem ich wszystkich osobiście.Opinia jest moja.Innych negatywnych opinii znajomych mi osób nie przytaczam bo to ich sprawa.

Polak

IIBC NIKOGO NIE ZATRUDNIA.Oni sa posrednikami.Szukaja ludzi do wyjazdu do Kanady i na tych ludziach robia biznes.Tz.pomagaja im zdobyc pozwolenie na staly pobyt w kanadzie.A dokładnie-pośrednicza tylko pomiedzy pracownikiem i emigracyjnym,za co biora pieniadze.W IIBC pracuje ok.6 osob.To pozwolenie możesz sam zalatwic jak juz jestes w Kanadzie.Firmy nie polecam.

Polak

No Stanisławie,daj głos.Chcesz bym więcej tutaj opisał prace IIBC?Bo normalnie narobiłes mi apetytu na to.Starałem sie juz zapomniec o wszystkich przykrosciach jakie mnie ze strony tej firmy dotkneły a tu masz.Ty to chyba i firma(?) drazy sama temat.Platnosci,wywiazywanie sie z umowy z Waszej strony,organizacja pracy u Was,nieznajomośc aktualnych przepisów w CIC i cala masa innych spraw która pograza firme czeka tylko na Twoj głos.Bys po raz kolejny nie zarzucał mi kłamstw na wszstko co tu napisze popre dokumentami,sms-i ,wiadomosciami na Skype i emailami.Ta strona jest do wystawienia opini firmie,a nie jak Ty to tutaj robisz -Reklamę.

CAD

W IIBC Stefan nie pracuje.Tam pracuje tylko jedna pani z Polski.Kiedys pracował Polak.Mieszkał w Polsce, a dla nich(IIBC) naganiał , ale go wywalili.I Stefan to nie był. P.S. $20/h before tax to g...e pieniadze.Pamiętaj ,ze w Saskatchewan musisz jeszcze zapłacic dodatkowy tax,tj. ok $900 miesięcznie.W innych prowincjach tego nie ma.

Stefan

No to powiedz a nie bez sensu pitolisz. Z jednego forum cie wykopali i na następne wchodzisz? Kolejny hejt konkurencji której skacze gul że następni ludzie od niej do nas przychodzą. Obejrzyj sobie referencje video na YouTube. Tam co innego mówią.

Polak

Nie moge nic powiedziec na temat pracy- W- tej 'firmie',ale moge powiedziec o pracy TEJ 'firmy'.Koszmar i porażka.

doFilipa

Filip takie stanowisko w Kanadzie to praca sezonowa. Wątpię, że ktoś dostałby na to pozwolenie. Pracodawca Kanadyjski by otrzymać pozwolenie na zatrudnienie obcokrajowca musi spełniać określone warunki m.in płacowe, udowodnić że szukał Kanadyjczyka na to miejsce w lokalnych ogłoszeniach i nie znalazł (podać liczbę ile aplikowało, i wytłumaczyć dlaczego ich nie zatrudniono ) , wnieść opłatę urzędową która kiedyś wynosiła 275 CAD a teraz 1000 CAD bez gwarancji że aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, firmy z zatrudnieniem minimum 10 pracowników lub więcej mogą zatrudnić maksymalnie 10% pracowników nisko wykwalifikowanych ( low skilled worker ) Jest o wiele trudniej teraz otrzymać work permit w Kanadzie w porównaniu z poprzednim procesem ze względu na obostrzenia w LMIA. Celem nowej reformy było : "Restricting access to the Temporary Foreign Worker Program to ensure Canadians are first in line for available jobs" także Kanada zaczęła chronić swój rynek pracy. Oczywiście spróbować zawsze można ale wg mnie proces z LMO był łatwiejszy.

doaneczki

Anka przestań wylewać pomyje i zastanów się jaka firma w Kanadzie dostanie pozwolenie na zatrudnienie pracownika do odśnieżania za 10,5$ Zastanów się dwa razy zanim zaczniesz robić z siebie klauna na tym forum!

Delta

Witam wszystkich! Przez przypadek trafilem ten blog na temat IIBC. Widze rozne tutaj opinie. Ja i moja rodzina przylecielismy do Kanady wlasnie z pomoca IIBC. Dirk prowadzi nam proces PR i jak na razie nie moge nic zlego o czlowieku powiedziec. Tu na miejscu w Kanadzie tez jakies dziwne zeczy gadaja na IIBC. Ale jak by nie patrzec no to dzieki IIBC ci ludzie dostali sie do Kanady. Troche tego nie rozumiem. Wydaje mi sie ze za duzo emocji co niektozy wkladaja. Pozdrawiam i wiecej rozwagi oraz cierpliwosci. Ps. Jesli ktos ma jakies pytania to odpowiem ( o ile bede potrafil)

dump.

Ja chcem,ja chcem.toż to prawie jak darmo!!!

Dokiepsko

W tej ofercie na ich stronie jest wszystko napisane. Years of Experience: 5+ years w referencjach po angielsku Education: Trade school for Autobody Repairers - skończona szkoła jako blacharz English Level: Intermediate itp W Albercie będziesz musiał zdać AIT także doświadczenie jest tylko jednym z czynników - wejdz na strone tradesecrets alberta ca Najlepiej jakbyś miał pozwolenie typu Open Work Permit z Programu International Experience Canada .

andrzej

wejdź na ich facebooka i zapytaj ludzi co już pracują tam Red Deer ( Alberta )

maly21

Witam ponownie czy wysłał ktoś aplikacje na operatora rowniarki i czy odezwał się ktoś do was

domalego

Rekrutacja jeszcze trwa. Prawdopodobnie do maja 2014.

maly21ww

Witam.czy dostal ktos konkretna oferte pracy i leci do kanady jako ciesla lub operator?prosze o jakias odpowiedz

Zostaw merytoryczną opinię o IIBC - Saskatoon

IIBC