Opinie o Wikoss Sport w Będzin

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Wikoss Sport. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Wikoss Sport o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wikoss Sport w Będzin

Administrator Nowy wpis

W Wikoss Sport poszukiwana jest osoba na stanowisko Specjalista. Zainteresowała Cię ta oferta i złożyłeś swoje dokumenty aplikacyjne? Podziel się wrażeniami z procesu rekrutacyjnego z innymi użytkownikami.

Uwaga Nowy wpis

Bardzo duża rotacja pracowników, nowe oferty pracy pojawiają się co kwartał, wyliczanie czasu pracy co do minuty, zabierane premie pod byle pretekstem, notoryczne nadgodzinny w tzw gorącym okresie nigdy nie wiecie do której będziecie pracować, upominanie się o swoje zarobione pieniądze co do złotówki to norma w tym zakładzie, na rozmowach ustalone wynagrodzenie przy podpisie umowy okazuje się że to były rozmowy o kwocie brutto żart ;]

Uwaga Nowy wpis

Uwaga, co dwa miesiące odświeżają ofertę na grafika. Przemiał.

Sąsiadka Nowy wpis

Cała prawda, mam kontakt z długoletnim pracownikiem. Premie bardziej uznaniowe niż "wypracowane". Wystarczy że na początku miesiąca pójdziesz na l4 z powodu choroby i już cały miesiąc nawet nie opłaca się starać - przy l4 tracisz prawo do premii. Nie ważne że przez cały miesiąc zarabiasz dla firmy (usunięte przez administratora). Ważne że 5dni byłeś na l4.

Brałeś udział w rekrutacji do Wikoss Sport. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Maciek

Byłem w tejże firmie na Rozmowie.... Na tej a la recepcji powitała Mnie bardzo nie miła Pani... Od razu to spowodowało nie miłe uczucie, które towarzyszyło mi przez resztę rozmowy.

X

Nie polecam, brak jakichkolwiek informacji. Dzwonią do mnie, oddzwaniam po krótkim czasie i nie da się przedzwonić. W końcu jak się uda to muszę czekać na przełożonego, do którego się nie dodzwoniłam. :) 3 dni prób. W końcu rozmowa kwalifikacyjna się nie odbyła, bo wszystko się przedłużało w czasie. Nie zostałam poinformowana o sytuacji.

Urszula
@X

Co to za szacunek dla przyszłego pracownika... A na jakie stanowisko aplikowałaś?

X
@Urszula

Grafik komputerowy

kan1

nie polecam

Teresa
@kan1

Chciałeś kandydować, a poczytałeś opinie i zrezygnowałeś czy byłeś po prostu na rozmowie u nich?

Jaka jest kultura pracy w Wikoss Sport? Obowiązuje typowy dress code?

kandydat

Witam brak jakiejkolwiek kultury nie polecam, nie obowiązuje dress code

Sebastian Kosobudzki

Szanowni pracownicy, byli i być może obecni. Serdecznie dziękuję Wam za wszelkie opinie, które zostawiacie na temat naszej firmy. Siłą rzeczy, nie zgadzam się z wszystkimi, jednak poziom emocji, który jest tu często prezentowany, świadczy o bardzo wysokim zaangażowaniu osób biorących udział w dyskusji na temat życia naszej firmy. Na początek postaram się przedstawić kilka faktów : Wikoss Sport została założona w 2004 roku, jako jednoosobowa działalność gospodarcza i w ciągu 14 lat stała się jednym z liderów swojego rynku. W chwili obecnej nasz zespół liczy kilkanaście osób, ze stażem pracy średnio od 2 do ponad 10 lat, - - oprócz osób świeżo zatrudnionych. W ostatnich 2 latach, zatrudnienie w naszej firmie wzrosło o ponad 30 %. Pewnie jak w każdej firmie mamy swoją „specyfikę pracy” . Jako, że pracujemy w branży trofeów sportowych, naturalną rzeczą jest, że trofea powinny trafić do klienta przed, a nie po imprezie. Stąd wynika owa słynna „specyfika”. My po prostu zdążamy. Fakt, nasza praca nie jest dla każdego. Nie każdy może być policjantem, strażakiem, lekarzem. Są zawody, które wymagają poczucia pewnej misji. Misją naszej firmy jest honorowanie sportowców. Tych najlepszych, tych stawiających pierwsze kroki w zawodach szkolnych, a także amatorów, którzy codziennymi wysiłkami pokonują własne słabości. Oni zapisując się na zawody sportowe, biegną płyną, rywalizują, po to by zostać zwycięzcami. Naszą rolą jest dostarczenie symbolu tego zwycięstwa : medalu, pucharu, statuetki. My to robimy ! TAK - pracujemy pod presją czasu. TAK, nie zawsze jest łatwo. Wiem to najlepiej, bo w tym zawodzie pracuję od 20 lat … Jednak przyjmując kogokolwiek do naszego zespołu, nikogo nie okłamujemy. Na wstępie, mówimy o warunkach pracy, o możliwych trudnościach, tak samo jaki i o warunkach - zarówno finansowych jak i pozapłacowych. Każda osoba, pracująca u nas podjęła się tej pracy na podstawie własnej decyzji. Sam jestem sportowcem. Czasem zdobywam medal, czasem muszę przyznać się do porażki. Czytając, ilość negatywnych wpisów na temat naszej firmy, czuję to uczucie : uczucie porażki. Pojawia się myśl gdzie popełniłem błąd. Niewłaściwe przekazanie owej misji ? Zbyt duża autonomia w zespole ? Możliwość samodzielnego dysponowania kolejnością zadań, dni wolnych, urlopów ? A może faktycznie jest tak źle, jak się tu pisze i nie ma to związku ze zwolnieniami osób , które nie dotrzymują kroku innym ? To z drugiej strony, dlaczego większość pracowników wiąże się z nami na wiele lat ? Dlaczego pomimo tych opisywanych „strasznych” warunków nawet sami opisujący pracują z nami po lat kilka ? Jako sportowiec, jako przedsiębiorca, zawsze staram się wyciągać wnioski, zarówno z sukcesów jak i porażek. Każda wskazówka jest dla mnie cenna, również ta mniej przyjemna i z każdej – tej treściowej – wyciągam lekcje na przyszłość. Jeśli Państwa intencją jest faktycznie poprawa warunków pracy i rzeczowy dialog z pracodawcą, zachęcam o składanie wszelkich wniosków i opinii na specjalnie z tej okazji utworzony adres email : opinie@wikoss.pl Z poważaniem Sebastian Kosobudzki

TEAM
@Sebastian Kosobudzki

Szanowny Panie Sebastianie. Dokładnie tak jak napisał/a @Ak to jest biznes i nie ma sensu mydlić komuś oczu o misji. Zwiększenie zatrudnienia w ostatnich 2 latach wzrosło o 30 %?? ale gdzie?? Jak Pan pisze jest Pan sportowcem. Więc na pewno wie Pan co znaczy ZESPÓŁ. Skoro rozmawiamy porównując pracę do sportu z którym to firma jest nierozłącznie związana to czy WIKOSS-SPORT bez swojego TEAMU osiągał by takie wyniki jakie osiąga?? Każdy sportowiec, czy indywidualny, czy występujący w sportach drużynowych potrzebuje pomocy swojego TEAMu. bo bez niego nie osiągnie zamierzonego celu... Do tego trzeba zgrania, zrozumienia, oraz współpracy z obu stron. Żaden sportowiec nie pozwoli sobie na brak szacunku ze strony swojego ZESPOŁU i odwrotnie. Samo stwierdzenie że staliście się liderami w branży też chyba mija się z prawdą. Czy każdy może być liderem? Otóż na pewno nie. Nie wystarczy tutaj obszerna wiedza, bowiem, aby być liderem trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie predyspozycje. Nietrudno wskazać teoretyków od zarządzania, którzy niestety nie potrafią zastosować swojej wiedzy w praktyce. Prawdziwy lider powinien podejmować wyzwania (poszukiwać możliwości dokonywania zmian, eksperymentować, podejmować ryzyko , uczyć się na towarzyszących im błędach). Inspirować wspólnymi wizjami (Tworzyć wizję, patrzeć do przodu, mieć poczucie MOŻLIWOŚCI i wartości TEAMU, zachęcać ludzi do realizacji WSPÓLNYCH celów) Umożliwiać działanie innym (tworzyć warunki współpracy poprzez promowanie wspólnych celów i budowanie wzajemnego ZAUFANIA, wzmacniać innych poprzez DZIELENIE się z nimi odpowiedzialnością i informacjami, oraz zwiększanie ich swobody działania) Modelować drogę ( być PRZYKŁADEM dla innych, zachowywać się spójnie z deklarowanym systemem wartości, planować małe sukcesy , które wzmacniają zaangażowanie) Motywować (DOCENIAĆ wkład innych w SUKCES każdego przedsięwzięcia, świętować osiągnięcie celu)

Ak
@Sebastian Kosobudzki

Panie Sebastianie Kosobudzki, to, ze usunął Pan moj wpis, niczego nie zmienia. Dalej uwazam, ze honorowac kogokolwiek moze fundacja czy stowarzyszenie, nawet firma, ale tylko wtedy, kiedy jest to dzialanie pro bono. A nie, jak w waszym przypadku, kiedy jesteście sprzedawca uslug i towarów i za kazde "honorowanie" wystawiacie fakture odbiorcy. To jest biznes, a nie żadne honorowanie. A Waszą misją może byc jedynie "zdazanie" z realizacja zlecenia. Przy takim rozbuchanym ego, strach pomyslec, jaka jest Wasza wizja. Ponadto Panskie dokonania sportowe i historia firmy bynajmniej nijak mają sie do zarzutów o brak szacunku do ludzi,czy pracowników. Powtarzam raz jeszcze: usuwanie wpisów nic tutaj nie pomoże, a tymże dał Pan sygnal, ze nie ma Pan zadnych argumentów do rozsadnej dyskusji. Więc, jesli jak Pan pisze, przyjmuje Pan krytyke, to prosze ja przyjąć z godnością.

@robot
@TEAM

@TEAM w PUNKT ;)

nick

https://www.gowork.pl/regulamin - dlatego

ciekawy
@nick

@nick podaj proszę konkretnie o który zapis w regulaminie chodzi...

Hanna

@oni, czy dalej pracujesz w Wikoss-Sport? Czy nadgodziny są dodatkowo płatne? Oraz kolejna istotna kwestia, jaki typ umowy jest zagwarantowany pracownikom? Twoja wypowiedź będzie cenną wskazówką dla potencjalnych kandydatów o pracę.

Sebastian Kosobudzki

@oni, wszelkie nadgodziny są wypłacane i zgadzam się, że należy to do naszych obowiązków. Mamy też system premiowania. Nie zgadzam się jednak, że w przypadku nadgodzin zostaje "obcięta" premia. Premia jest zabierana tylko w wyjątkowych określonych regulaminem przypadkach i w ciągu ostatnich 2 lat została zabrana tylko raz 2 osobom z bardzo konkretnego powodu. Podpisując umowę, zawsze należy ją czytać i pytać o kwoty netto i brutto, nawet do tego namawiam w interesie obu stron. Jeśli na umowie pojawiają się niezgodności, to zawsze jest czas przed jej podpisaniem na ich rozstrzygnięcie i ew. poprawę. Jeśli w tej kwestii istnieją jakieś pytania, lub wątpliwości zachęcam do kontaktu osobistego, lub do przesłania ich na adres : opinie@wikoss.pl

@sledziu

Z tego co mi wiadomo - ta firma byla sprawdzana juz przez [PIP] i wykryto tam pewne naruszenia,ale widze ze oni sobie z prawa pracy dalej nic nie robia ,wiec trzeba ponownie powiadomic powolane do tego instytucje,pracodawca wszystkiego nie ukryje i pracownikom ust nie zakleji pewne nieprawidlowosci zawsze wyjda na wierzch,nie ma sie czego bac !!!

@@sledziu

@śledziu, tak nasza firma była sprawdzana przez PIP i faktycznie zostały stwierdzone pewne niedociągnięcia, które niezwłocznie po kontroli zostały usunięte. Nie zamierzamy nikomu "zaklejać ust" ani niczego ukrywać. Nasza firma działa zgodnie z przepisami prawa pracy. Oczywiście pewnie znajdą się jakieś niedociągnięcia i naszym obowiązkiem jest ich usunięcie. Mimo dokładania wszelkich starań, też jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Będę wdzięczny za wskazanie wszelkich zauważonych niedociągnięć na adres mailowy : opinie@wikoss.pl z góry dziękuję

Hanna

@Ak, wnioskuję, że jesteś pracownikiem firmy. Zatem może odpowiesz na pytania odnośnie pozapłacowych benefitów? Czy są oferowane na przykład w postaci pakietu socjalnego lub dofinansowania na dojazdy do pracy? Czy Wikoss-Sport oferuje premie świąteczne oraz za osiągnięte wyniki?

Wojtek

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy. Warto aplikować?

ITMBW Kraków

Szanowni Państwo, Firma Wikoss-Sport wykonała przepiękne odlewane medale na imprezę "Biegiem na Bagry!" organizowaną przez nasze stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki - ITMBW Kraków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Zdjęcie medalu jest dostępne pod linkiem: (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Wikoss Sport - Będzin

• Jak się pracuje w Wikoss Sport?

Zobacz opinie na temat firmy Wikoss Sport tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

Wikoss Sport
2.3/5 Na podstawie 41 ocen.

Wikoss Sport