mekro

Święcie

Opinie o mekro

Aneta

@maly ale opisujesz sytuację hipotetyczną, która obecnie nie ma miejsca w mekro? Czy obecnie pracują tam obywatele Ukrainy? Masz na myśli 10 zł netto? Najniższa stawka krajowa to 13 zł brutto - ją miałeś na myśli?

mały

niech nabiorą ukraińców jak w całej polsce robią firmy i będą obniżki nie podwyżki, bo tak teraz w Polsce się robi, Polaków w pi.... a ukraińców do roboty, za 10 zeta będą robić, nie chorują, nie urlopują, dzieci im nie chorują, chcą robić po 12 godzin z sobotami, nie płaczą po forach, a Polak najgorzej jest traktowany we własnym kraju i robi się coraz gorzej. Brawo PiS, a obiecali wszystkich Polaków pościągać z zachodu, a robi się wręcz odwrotnie, za niedługo w Polsce będą tylko Polacy po 50-dziesiątce a my Polacy na zachodzie, bo ceny są europejskie a płace postkomunistyczne (np. w Polsce spawacz ma 2000 tys. a obok za granicą też min. 2000 tys ale euro)

Aneta

@k/o opisałeś zarówno plusy i jak i minusy pracy w mekro i to się ceni, właśnie tego typu opinii powinno być jak najwięcej. Odnośnie zarobków spawaczy, skoro są oni w tej firmie filarem, to czy kiedykolwiek upominali się o zwiększenie stawek? Skoro firma chce dobre prosperować to musi doceniać swoich najlepszych pracowników.

K/o

Praca w Mekro do łatwych nie nalezy to fakt ale gdzie jest łatwo??? Jeśli ślusarz jest samodzielny czyli czyta rysunek rozumie co robi to jest szanowany. Bo jak zapłacić ślusarzowi pieniądze jeśli trzeba mu pokazać wszystko ręką i jeszcze tracić godziny na jego poprawki. Jeśli chodzi o ślusarzy to jest ciężko w tej firmie większość statystów. Co do współczynnika osobiście uważam że to dobry system płacy ponieważ idzie zapłacić wszystkim takie pieniądze na które zasłużyli. Faktem jest też to że stawka podstawowa na dzisiejsze czasy jest niska bo 18 zł brutto dziś to stawka supermarkietu. Jak pracuję lata w tej firmie nikt mnie nigdy nie straszył ani nie prześladował za to że nie chcę jechać w delegację , mówisz nie jadę i nie jedziesz. No ale jak ktoś w pracy liże du psko a na forum anonimowo wylewa żale to już inna sprawa. Teraz kwestia spawaczy to fakt że spawacze sa nie docenieni. Po pierwsze sa niezastąpieni w tej firmie bo firma głównie opiera się na spawalnictwie. Ale system motywacji pracy spawacze jest do bani. Tak jak ktoś napisał dodatki nie adekwatne do umiejętności wystarczy marketing osobowy i dodatek lepszy a jednak powinno być od umiejętności. Firmę opuściło masa dobrych fachowców od spawania ponieważ stawki poszły do góry a w Mekro stoją. Kwestia brygadzisty to temat rzeka , co brygada inny przypadek no bo wiadomo każdy brygadzista jest inny a mają dużo władzy. Zasada jest jedna nie trzymaj palca w dupsku brygadzisty bo to i tak nic nie da a ciebie uzależni od jego fanaberii . Brygadzista jest od zorganizowania pracy nie od ustawiania życia jeśli sobie dasz to tak masz. Dużo przeszedłem z tą firmą swoje wiem. Wiem też że nigdy nie bylo sytuacji że pieniędzy 10 nie bylo na koncie a to dziś ogromna zaleta. Wiesz że 10 jest wypłata i jest.

Aneta

@Pracownik Produkcji dziękuję za odpowiedź. Czyli jak rozumiem, informacja o tym, że delegacje są jednak w pracy wymaganie nie pojawiła się również dna rozmowie kwalifikacyjnej. To ważna wiadomość dla osób, które myślą o pracy w mekro.

Aneta

@Pracownik Produkcji rozumiem, że w Twoim odczuciu pracownicy nie są doceniani. Piszesz również o tym, że w firmie dużo zależy od brygadzistów, którzy często nie są obiektywni. Czy zgłaszaliście takie sytuacje wyżej? Wspominasz również o delegacjach. Czy często się one zdarzają? Osoby na jakich stanowiskach mają szansę na taki wyjazd?

Pracownik Produkcji
@Aneta 09.06.2017 09:53

Jezeli dostaniesz mała wyplate bo( usunięte przez administratora ) brygadziste i pojdziesz do gory to odesle cie do brygadzisty i tak w kolko, pracownicy nie sa doceniani i o tym moze sie przekonac kazdy kto poprostu tam sie zatrudni. A co do delegacji to wyjazdy sa czeste, na umowie nie masz nic wspomniane ze wyjazdy sa obowiazkowe ale jesli odmowisz wyjazdu to zaczyna sie wku..rw ze strony kierownikow dyrektorow itp. na jakich stanowiskach ? na kazdym czy to slusarz czy spawacz bez roznicy i wlasnie wyplata tez bez roznicy a czemu ? bo spawacz ma ten niby dodatek spawalniczy ktory jest zalezny niewiadomo od czego. Brygadzista spawacz ma np 1000zl dodatku mimo ze nie spawa w danym miesiacu nic, ewentualnie cos tam poszczepia, a spawacz ma orac najlepiej caly miesiac najlepiej po godzinach za ktore nie ma nic ekstra i dostanie 200/300 zl brutto dodatku :/ malo jest tam spawaczy co maja ladne lata wypracowane w tej firmie a wyplaty tak male ze az szok jak na te czasy? tylko nie wiem czego ci ludzie sie boja i poprostu sie zwolnia? praca jest wszedzie tylko miec wystarczy chciec ! ja chcialem polepszylem i nie polecam nikomu tej firmy chyba ze w akcie desperacji ...

Pracownik Produkcji

Byłem pracownikiem firmy Mekro a dokladnie spawaczem na produkcji , ogolnie doswiadczenie w tej firmie nauczylo mnie jednego, ze pojecie prywaciarzy sie nie zmienia. Pracownicy sie nie liczą, liczy sie tylko kasa na górze. Forma płac przez wspolczynnik ktory jak sie nie spodobasz brygadziscie to moze ci go zjechac na tyle ze bedziesz zarabial mniej niz kobity w sklepie na kasie. Obiecuja złote góry a przy wyplacie nie wiesz co masz zrobic, sorry no chyba ze strzelisz na delegacje walniesz 250/270 h bez diety ktora nalezy ci sie, ale ktorej nie dostaniesz bo zamydla ci oczy duza stawka godzinowa co w przeliczenie na kiedys a teraz zawsze bd w plecy. Ludzi traktuja jak zwyklego robola i zdarza sie ze w przymusie musisz wyjechac i tyle . Takze nie polecam firmy !!! i jeszcze raz dodam ze twoje zarobki sa zalezne od tego jak brygadziscie stoi czapka wiem ze spawacze tam wychodza od 11zl do 13zl netto wiec sam to przemysl :D

Aneta

@Pracownik Mekro rozumiem, że nie zgadzasz się z pozostałymi opiniai na temat firmy. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego jakie są Twoje doświadczenia z pracy w mekro? Co uważasz za jej największe plusy?

hania h

raczej o terminowość jakąkolwiek, tym bardziej w kwestii płatności, bym się nie martwiła. wytwarzania konstrukcji i zbiorników stalowych wraz z instalacjami to0 jednak dochodowa branża, przemysł wykazuje popyt a firma ma opinię solidnej na rynku bardzo

Bóg

Niektórych analfabeto pisze się przez ó

opst

widze ze dalej na kierownika malarni jada ale niekturych popieram

MEKRO IS MAJ LAJF

Mekro jest najlepsze! Odczepcie się !!!

Pracownik Mekro

Z tego co mi wiadomo nikt z pracowników nie podpisuję cyrografu że musi pracować w Mekro. Jeżeli naprawdę komuś nie odpowiadają warunki oraz tempo pracy to nikt nikogo nie trzyma na siłę. Jaki cel mają niektóre wpisy powyżej.... niedługo może napiszecie list do prezydenta z żalami Reasumując: Każdy w każdej chwili może podziękować za współprace i spróbować gdzie indziej proste jak jeb..... Pozdrawiam

kierownik malarni

....facet ma wysokie mniemanie o sobie krótko mówiąc jest najlepszy,reszta to chołota ale ta chołota potrafi się zachować w cywilizowany sposób i szanuje siebie na wzajem.On nie ma szacunku dla nikogo wydaje mi się ze nawet dla siebie samego.Władza uderzyła do głowy a przecież jak wszyscy wiedzą że gdyby nie kopał dołków pod innymi to nigdy by nie został kierownikiem..!

???
@kierownik malarni 06.02.2016 10:52
Jakie zapotrzebowanie...U niego w kalendarzu nie ma dni wolnych od pracy po za sobą ten facet nie liczy się z nikim....

Zwolnienie od pracy na czas wykonywania badań przysługuje wyłącznie w czasie ich wykonywania. Jeżeli wykonanie badania trwa tylko 2 godziny, zwolnienie od pracy przysługuje na te 2 godziny, nie zaś na cały dzień. W takiej sytuacji można polecić pracownikowi przepracowanie pozostałej części dnia roboczego.

kierownik malarni

Pacjent robi co mu się podoba ludzie chodzą na 2 zmiany w takich godzinach które sobie wymyśla jak chce.BRAK SŁOW...tym bardziej ze nie ma nawału pracy.Ręce opadają jest tak mały a wydaje mu się zupełnie inaczej ciekawe kiedy zainteresuje się nim Inspekcja Pracy.Pozdrowienia KRUCIAK!!!

BÓG

CZASAMI ZDARZA SIĘ ROBIĆ RZECZY NIEMOŻLIWE ALE ZARAZ BYĆ BOGIEM PRZESADA. :-)

kierownik malarni

Zwykły pracocholik, myśli ze jest Bogiem

biały

Firma jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] . Lecą w kulki po wypłatach, nic sobie nie robią z pracownika. Brygadziści chodzą jak święte krowy, kierownicy jeszcze gorzej.

lllllll

firma do bani, zarabiają nieliczni, a ślusarze i produkcyjni są traktowani jak zło konieczne!

KOLEGA

Firma jak [usunięte przez moderatora]! BRYGADZIŚCI owszem zarabiają, ale zwykły pracownik produkcyjny jest traktowany jak intruz..

jestem uczciwy wpracy solidny dokladny ,mam bardzo duza motywacje .i tak dalej

Zostaw opinię o mekro - Święcie

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie mekro