Opinie o DHL Global Forwarding w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy DHL Global Forwarding. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DHL Global Forwarding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DHL Global Forwarding w Łódź

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy firma DHL Global Forwarding w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Czy w DHL Global Forwarding możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Odpowiedź Nowy wpis

Wynagrodzenie zasadnicze przelewane jest raz w miesiącu, żadne inne formy rozliczenia nie są praktykowane.

Jaki jest wkład kierownictwa DHL Global Forwarding w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

T. D. Nowy wpis

Moim zdaniem ogromny. Pracownicy mają niewiele myśleć i wykonywać polecenia. Klient na ostatnim miejscu. Grunt, żeby procedura się zgadzała. Jak to jest spełnione to atmosfera jest super!

Henry

Podpowiedzcie czy teraz rekrutują? Jakieś przydatne wskazówki??

Firma DHL Global Forwarding poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Anka

Czy w tej firmie pracodawca daje jakieś dodatki, premie świąteczne np? Karty na siłownię bo coś w tym stylu? Pozdrawiam

Olala
@Anka

tak, są premie świąteczne (o ile twój przełożony nie zadecyduje inaczej jak zostało to opisane poniżej), jest multisport, ubezpieczenie grupowe, opieka medyczna

specjalista

Firmę określić można zdaniem - zagraniczne korpo z polską szkołą zarządzania. Skład działu operacji głównie z ludzi młodych, zaczynających kariery - budujących doświadczenia. Na plus są relację wewnątrz zespołów, często również na linii pracownik - koordynator działu. Na plus również "benefity" - dwie premie do 100%, (grudzień - świąteczna ; oraz luty - wynikowa) ; zorganizowany wyjazd majówkowy fundowany przez firmę dla pracownika + najbliższej rodziny ; 200 PLN na osobę per rok, do wydania na wyjściach integracyjnych z innymi pracownikami działu. A teraz czas napisać, czemu powyższe zmieniają się w minusy, gdy już zdasz sobie sprawę o co w tym wszystkim chodzi. 1. Premie które przedstawiane są początkowo jako gwaranty, mogą zostać w dowolnej chwili obcięte wedle bezpodstawnego widzi-mi-się średniego managementu. Używane są jako narzędzie wywierania nacisków na pracowników. W roku ubiegłym premie zostały ucięte "dla motywacji" w oddziale operacyjnym. Tym samym, premie te HR wlicza poniekąd do podstawy wynagrodzenia - gdy przychodzi do rozmów o podwyżki, przypominają Ci ze przecież masz benefity w postaci dwóch 13'tek. De facto, jak podpadniesz nie temu co trzeba - możesz zostać bez tych premii, z gołą podstawą która ociera się o dolne zakresy rynkowych stawek. 2. Dobre relacje budowane w działach, wyjazdy integracyjne - wszystko to działanie HR w celu wzbudzenia w pracownikach poczucia przywiązania i obowiązku, abyś nie chodził na urlopy, nie leczył się, nie hospitalizował gdy trzeba. Jak masz w myśli że Twój najlepszy kumpel będzie walił robotę za 3 przez miesiąc - to pójdziesz do szpitala? Będziesz czekał na lepszy moment, bo kumpla nie uwalisz. Stawką jest Twoje zdrowie. 3. Benefity są wypominane pracownikom, gdy przychodzi do mówienia o pieniądzach. Firma próbuje wmówić że skrzynka jabłek tygodniowo, na oddział składający się ze 100 osób - to duża wartość dodana do Twojej pensji. Dochodzi do kuriozów gdy przeliczany jest Twój koszt baniaków z wodą - i dzielony per rok, dodawany do pensji i mówią Ci, że masz więcej niż dostajesz na konto. 4. Home office - w teorii. W praktyce management średniego stopnia przyznaje, że woli mieć ludzi na oku - nie ufa pracownikom. Dopiero w sytuacjach podbramkowych, wyrażana jest zgoda na HO pracownika - czyli mamy tu przykład mentalności chłopów pańszczyźnianych, których trzeba doglądać i smagać "batem" swojego spojrzenia. 5.Wybiórczy dress-code, obowiązujący tylko mężczyzn. Kobiety, zwłaszcza te w dobrych relacjach z managerem oddziału łódzkiego (urzędującego w akwarium), mogą przyjść w odkryciach połowy części nieprzyzwoitych. Mężczyźni zaś upominani są nawet za spodnie w stylu "rybaczki". Sam manager oddziału łódzkiego nie stosuje się do dress-code, na którego straży stoi. 6. Nierówne traktowanie pracowników - łódzki oddział operacji musi PROSIĆ SIĘ pracodawcy o nadgodziny, które są powszechne i notoryczne. Niektórzy rekordziści wykręcają 2x pensję z nadgodzin. Możliwości odbioru - brak. Za dużo pracy. Firma oczekuje że "robota ma być zrobiona", nawet kosztem Twoich weekendów i wieczorów. Wydawane są polecenia całonocnych dyżurów bez należnego pokrycia finansowego. Jeżeli została Ci praca do wykonania w domu - trudno, nikt Ci za to nie zapłaci. No, chyba że jesteś z Warszawy albo Piaseczna - tam można zgłaszać nadgodziny z HO. W Łodzi - nie. 7. Na okresie wypowiedzenia jesteś osobą niepożądaną w firmie, a Pani z Akwarium nie raczy powiedzieć Ci "Dzień Dobry" / "Do widzenia". Przekraczasz próg firmy - jesteś zapomniany, nie istniałeś, jesteś zły bo raczyłeś odejść. Jako był pracownik, nie masz szansy na powrót jeżeli w/w Pani nie lubi Cię - z satysfakcją informacja o tym że aplikowałeś o powrót i zostałeś odrzucony, będzie przekazana całej firmie. 8. Koordynatorzy nie mają żadnych możliwości kierowania działem, ich rola ogranicza się do darmowej bazy nadgodzin. Zostając koordynatorem godzisz się na NIELIMITOWANE nadgodziny, bezpłatne, dostępność 24/7 dla Managera oddziału. Wszystko za cenę ok. 400 PLN netto, które dają więcej koordynatorowi. 9. Łódzki management niesłowny, wykorzystujący sytuację, gdy jest to na rękę firmie. Wtem wszyscy są mili, uprzejmi, życzliwi. Gdy zrobisz swoją rolę - wszelkie obiecane gratyfikacje zapomniane, zawsze znajdzie się powód by uznać że coś poszło nie tak. Nie warto poświęcać nic ponad to co zapisane w umowie dla firmy - gdyż firma wykorzysta to przeciw Tobie. Rada dla czytających członków firmy - ja wiem, że wygodnym jest wyciśnięcie młodego pracownika niczym cytryny, zmiana, jedziemy dalej. Może warto jednak zastanowić się nad czerpaniem wzorców z zachodu w odpowiedniej formie, a nie trzymanie antyków managementu? Rada dla czytających kandydatów - idź jeżeli chcesz zdobyć doświadczenie i wpisy do CV. Nie zasiedź się, wyciągnij co się da - wyciśnij jak cytrynę. Kasę negocjuj agresywnie, podwyżkę dają gdy się zagrozi. W OPS morskim realnie da się wyciągnąć 5000 brutto podstawy :)

Kcin
@specjalista

dzień dobry, uważam że powyższa opinia przedstawia w bardzo wybiórczy i nieobiektywny sposób - do czego piszący oczywiście ma prawo - stanowisko pojedynczej osoby. Fakty przedstawiają się nieco inaczej i jako wieloletni pracownik nie mogę się z nimi zgodzić. Atmosfera i relacje są dobre a w niektórych działach doskonałe po burzliwych startach - a jakże!, wszystkie decyzje nawet te niepopularne podejmowane są z poszanowaniem wewnętrznych regulaminów oraz ogólnych przepisów a ja cały czas mam wrażenie że firma myśli o mnie nie jak o masie ale konkretnej osobie z imienia i nazwiska. Mogę tutaj wejść w polemikę z przedmówcą i na każdy punkt mieć swoje argumenty ale nie mam przekonania że warto. Pewnie zawsze może być lepiej: w szklanym akwarium może siedzieć ktoś inny, ktoś inny może "wyciskać cytryny" a skrzynki owoców mogą przychodzić w ilościach hurtowych - ale czy to zmieni opinię kogoś kto z gruntu przedstawia niezadowoloną postawę? W kilku sprawach z ww opinią się zgadzam( benefity, integracje, rozwój) a najprawdziwsze w niej jest to - że jest to jest to korpo z polską szkoła zarządzania - i dziękuję losowi za to, że tak właśnie jest:)

mądrala

Rotacje w dzisiejszym czasach to prawie jak norma. Młodzi pracownicy niestety nie przywiązują się do firm!

aaaaaaa
@mądrala

mądralo. w tym dziale rotacji by nie było gdyby nie awantury i ciśnienie z każdej strony. Ponadto zabrano premię za nadmiar pracy który nie pozwalał na wykorzystanie urlopu oraz właściwe wypełnianie wszystkich obowiązków - to jedna z wielu spraw - można by opowiadać dużo. To co się tam dzieje przestało być śmieszne. Pytanie kiedy zarząd w końcu zrobi porządek z tym. Mam nadzieję że jak najszybciej bo wszystko to działa na niekorzyść tej dobrej firmy

aaaaaaaaaa

Uwaga na łódzki oddział. (usunięte przez administratora)jest awanturniczką jej schemat postępowania wobec podległych ludzi opiera się na urządzaniu scen i robieniu awantur - od lat nic się nie zmienia. Nie polecam. (usunięte przez administratora)przez który mnóstwo osób opuściło tą firmę w tym i zeszłym roku między innymi tych, które pracowały tam od dawien dawna. Osoby, które nie opuściły firmy szukają pracy bo ile można pracować w takich warunkach.

Honorata

@Ola, czy mogłabyś powiedzieć jak wygląda taka impreza integracyjna? Na jakim dziale pracujesz i jakie są Twoje obowiązki? Czy możesz napisać jakie benefity są oferowane przez pracodawcę? Każda z tych informacji będzie pomocna dla osób, które szukają zatrudnienia i zastanawiają się nad podjęciem pracy w DHL?

Honorata

@spedytor, a co możesz napisać w temacie warunków pracy w firmie DHL Global Forwarding? Temat nowych rekrutacji także będzie tu bardzo interesujący, stąd zapraszam Cię do kolejnej wypowiedzi w tym wątku. Nowe informacje będą tu bardzo istotne dla innych użytkowników!

Ola
@Honorata

Fajna firma, korpo, ale atmosfera raczej kameralna (jeśli chodzi o PL). Coroczna impreza integracyjna sprawia, że większość osób ma szansę się poznać. Warunki pracy są dobre, zarobki też niezłe i świetny social. Rotacja jest raczej mała, ale czasem pojawiają się nowe oferty pracy. Atmosfera zależy od działu, więc trudno się wypowiedzieć.

Honorata

@Luk, dziękujemy za Twoją odpowiedz, czy możesz napisać coś o kwestii premiowania pracowników? Podczas świąt można liczyć na jakiegoś typu bony? Chętnie poznamy również wątek urlopów, zapraszam Cię do udzielenia nam odpowiedzi, Twój kolejny wpis w temacie firmy DHL Global Forwarding będzie bardzo przydatny dla innych!

spedytor
@Honorata

w okresie swiat grudniowych wyplacany bonus, dla starych pracownikow 100 procent pensji netto, dla nowych mniej (chyba 50, do momentu wyrobienia stazu kilku lat). do tego premia w lutym za wyniki zeszlego roku, w zaleznosci od realizacji celow przez firme, do 100 procent pensji netto. Tak wiec przez zime mozna zarobic 1-2 pensje premii. co do urlopow, roznie i zalezy od działu - w niektorych nie ma problemu, w niektorych trzeba wydreptac. Jezeli ktos pracuje rzetelnie i nie robi zaleglosci - nie ma problemu z urlopami.

Honorata

@Luk a czy miałeś okazję pracować w firmie DHL Global Forwardingi mógłbyś nam przybliżyć kwestię atmosfery w tej firmie i sytuacji związanej z zarobkami oraz benefitami pozapłacowymi? Każda wypowiedź zawierająca merytoryczną treść się przyda.

Luk
@Honorata

Tak jestem pracownikiem. Atmosfera Ok , zarobki rynkowe , dobry socjal : opieka medyczna , multi sport , ubezpieczenie Polecam

Luk

DGF bardzo poukładany , hr na najwyższym poziomie . Mała rotacja , zazwyczaj ludzie pracują po pare lat , ludzkie korpo

Honorata

Czy posiadacie informacje na temat aktualnych rekrutacji w firmie DHL Global Forwarding? Może ktoś z Was chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami na jej temat? Każda merytoryczna opinia jest na wagę złota.

Patryk

Cześć, Zastanawiam się nad praca w dhl na stanowisku specjalisty ds operacji (spedytor morski) oraz księgowy. Możecie mi doradzić czy warto? Jakie zarobki na obu stanowiskach? Jakieś plusy? Minusy?

@Patryk

Chyba byliśmy na tej samej rozmowie. Także bym była ciekawa aby wypowiedział się ktoś od wewnątrz. Ale nie widzę żadnych odpowiedzi.

emil

z tym płaceniem za telefonu to trochę przesadziłeś... ale rotacja jest to fakt

Zostaw merytoryczną opinię o DHL Global Forwarding - Łódź

DHL Global Forwarding