Apel do moderatorów portalu "gowork.pl"
jako dyrektor biura rachunkowego bardzo proszę o zwrócenie uwagi na sposób publikowania oraz weryfikowania opinii zamieszczanych na Państwa portalu dotyczących naszej firmy.
Na stronie pojawiło się kilka anonimowych wpisów, które przedstawiają firmę w bardzo niekorzystnym świetle. Niestety, ze względu na pełną anonimowość autorów oraz brak widocznej weryfikacji, trudno jest ocenić, czy osoby publikujące te opinie rzeczywiście były naszymi pracownikami i czy mają jakiekolwiek podstawy do formułowania takich ocen.
Co więcej, treści zawarte w tych wpisach są – w naszej ocenie – całkowicie niezgodne z rzeczywistością i sprawiają wrażenie opinii „wyssanych z palca”. Obraz firmy przedstawiony w tych komentarzach nie znajduje potwierdzenia w faktycznej sytuacji naszego zespołu. Najlepszym dowodem na to jest stabilność zatrudnienia oraz zgrany zespół pracowników, z których wielu pracuje w naszej firmie od wielu lat.
Tego typu anonimowe komentarze mogą wyrządzać bardzo poważne szkody wizerunkowe przedsiębiorstwu, zwłaszcza gdy nie ma możliwości sprawdzenia ich wiarygodności. Dla wielu osób poszukujących pracy takie opinie stanowią ważne źródło informacji, dlatego ich rzetelność powinna być szczególnie istotna.
W związku z powyższym uprzejmie proszę o rozważenie wprowadzenia bardziej rygorystycznych metod weryfikacji autorów opinii. Być może jednym z rozwiązań mogłoby być potwierdzanie faktu zatrudnienia – na przykład poprzez przedstawienie świadectwa pracy lub innego dokumentu potwierdzającego rzeczywiste zatrudnienie w danej firmie. Takie rozwiązanie mogłoby znacząco ograniczyć publikowanie niezweryfikowanych lub krzywdzących wpisów.
Jako przedsiębiorcy zależy nam na transparentności i rzetelnej opinii o miejscu pracy, jednak równie ważne jest, aby publikowane treści były oparte na faktach i pochodziły od osób, które rzeczywiście miały styczność z naszą firmą.
Będę wdzięczna za informację, czy w takich przypadkach istnieje możliwość weryfikacji lub moderacji wskazanych opinii oraz jakie działania portal podejmuje w celu zapewnienia ich wiarygodności.
PS. Jedyną osoba, którą jesteśmy w stanie zweryfikować i potwierdzić iż rzeczywiście miał kontakt z naszym Biurem jest pan Łukasz. Niestety, pana Łukasza bardzo ciężko zadowolić. nie udało to się zarówno nam, jaki kilkunastu innym pracodawcom z którymi pan Łukasz miał wcześniej do czynienia. niemniej jednak, życzymy powodzenia w życiu zawodowym 😉