Opinie o WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. w Wrocław

Czy rotacja pracowników w WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. na Serwisant jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 19 czerwca na InfoPraca.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Firma poszukuje dodatkowego pracownika.

Agnieszka

Jakie trzeba mieć doświadczenie?

@Agnieszka

Poszukujemy pracownika do działu technicznego, na stanowisko serwisanta.

Nie ma rotacji, nie znaleźliśmy właściwej osoby na to stanowisko, dlatego ogłoszenie zostało ponowione. Pozdrawiam.

@Agnieszka

Zakres odpowiedzialności: Oczekiwania wobec kandydata: Zbieranie ofert od podwykonawców i przygotowywanie zamówień. Przygotowywanie ofert na części zamienne dla klientów Spółki Nadzór nad realizacją zleceń, bieżąca kontrola techniczna. Uruchomienie i serwisowanie maszyn i urządzeń, nadzór nad montażem, przeprowadzenie testów ruchowych. Wymagania: Wykształcenie techniczne o kierunku: mechanik. Podstawowa znajomość programu AutoCAD Mechanical. Doświadczenie w przemyśle, mile widziane w branży energetycznej i cementowo-wapienniczej. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim na poziomie komunikatywnym. Prawo jazdy kat. B (z praktyką jazdy). Sumienność, dokładność, odpowiedzialność. Dyspozycyjność i gotowość do wyjazdów krajowych i zagranicznych. Zapraszamy serdecznie.

Edyta

Bardzo mnie zaintrygowała kwestia dyspozycyjności i gotowości do wyjazdów zagranicznych. Co jaki czas mają miejsca takie zagraniczne wyjazdy? Raz do roku się chociaż zdarza taki wyjazd?

@Edyta

Zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną. Wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione. Pozdrawiam i zapraszam serdecznie.

PRAWDOMÓWNY Nowy wpis
@Edyta

RAZ NA 5 LAT.

Czy poziom wynagrodzeń w WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na InfoPraca.pl 19 czerwca.

JA Nowy wpis

Dzień dobry, wynagrodzenia są na godziwym poziomie i od września nie uległy zmianie.

Katarzyna Nowy wpis
@JA

Można poznać jakieś poglądowe widełki? Myślę nad zmianą pracy ale nie wiem czy mi się opłaca.

JA Nowy wpis
@Katarzyna

Witam, widełki zależą od stanowiska pracy, zakresu kompetencji i doświadczenia. W WTW bardzo cenne są również cechy osobowe takie jak zaangażowanie i umiejętność współpracy w zespole. Zapraszamy do złożenia CV.

Projektant

Bardzo miło wspominam pracę w dziale konstrukcyjnym w firmie WTW Engineering w której pracowałem 8 lat. Jako konstruktor miałem zawsze wsparcie działu produkcyjnego przy projektowaniu i rozwiązywaniu problemów oraz przy wdrażaniu własnych pomysłów. Wyjazdy serwisowe pomagały mi w analizie poprawności funkcjonowania nowych rozwiązań i wprowadzeniu korekt. Powszechnie wiadomo, że na ogół rozwiązań nie wymyśla się całkowicie od podstaw, lecz bazuje się na sprawdzonych rozwiązaniach, które następnie się udoskonala i modyfikuje. Na pierwszy rzut oka urządzenia WTW wydają się podobne, ale prawda jest taka, że każde nich jest dostosowywane pod indywidualne potrzeby klienta. Sytuacja taka daje sposobność konstruktorowi wykazania się innowacyjnością i pomysłowością w tworzeniu nowych, ciekawych rozwiązań które bez problemu mogłem wdrażać bez zbędnych komentarzy.

PREZES

Obserwując wpisy do tej firmy, a także podobne wpisy do innych firm dochodzę do wniosku, że często autorami wpisów są niezadowoleni pracownicy lub byli pracownicy. Niezadowolenie to wynikać może z tego, ze firmy rozstają się z pracownikami o małej przydatności (brak chęci do pracy, podejście roszczeniowe, nie wywiązywanie się z powierzonych zadań). Tacy sfrustrowani pracownicy postanawiają się zemścić się na firmie i produkują fejki w Internecie. Myślą, że w ten sposób odstraszą nowych pracowników, chętnych do pracy w danej firmie. Osoby czytające takie opinie o firmie powinny dobrze się zastanowić i przeanalizować takie wypowiedzi i oddzielić informacje rzetelne od nierzetelnych. Te nierzetelne informacje mają wyłącznie na celu przedstawienie firmy w niekorzystnym świetle i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Czytając wypowiedzi negatywne o firmach po stylu wypowiedzi i budowie zdań można odnieść wrażenie , że pisze to niejednokrotnie jedna i ta sama osoba spod różnych nicków .

Marzena
@PREZES

Za dużo tych wpisów na szczęście nie ma, więc aż tak to się ta osoba jak już nie narobiła. Ale jednak zdarza się, że niektóre opinie są prawdziwe, przecież nie wszędzie jest kolorowo. No to wtedy jak je skutecznie rozróżnić?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
PREZES

Jaka jest kultura pracy w WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

KONSTRUKTOR

(usunięte przez administratora) Pracownicy, którzy chcą się rozwijać odchodzą. Nie dajcie się nabrać na następujące sformułowania o ofertach pracy: Cyt.: "WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe sp. z o.o. to firma obecna od 25 lat na światowych rynkach. Projektujemy i dostarczamy maszyny oraz całe instalacje służące do rozładunku i transportu materiałów sypkich." Prawda jest inna: projektowania aktualnie nie prowadzi si; działalność firmy bazuje na starej, nie modyfikowanej od lat dokumentacji, starych rozwiązaniach. Firma nie nadąża za postępem technicznym. Cyt.: "Nasze doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowana kadra profesjonalistów, stanowiąca najcenniejszy zasób naszej firmy, umożliwia nam realizację umów z największymi przedsiębiorstwami krajowymi i zagranicznymi." Prawda jest inna: W firmie pozostało trzech pracowników - jeden inżynier, jeden technik i jeden asystent ds. ofertowania. Inżynier nie dysponuje aktualną wiedzą i umiejętnością rozwiązywania problemów technicznych, wycofuje się z podjętych w stosunku do klientów zobowiązań; technik to w praktyce monter i kierowca. Firma nierzetelnie prezentuje oferty pracy, przedstawiając się jako miejsce nowoczesnej myśli technicznej oraz obiecując rozwój, udział w konferencjach i targach. Prawda jest inna. Firma nie ma nawet osobowego samochodu służbowego. Na udział w szkoleniach, targach i konferencjach nie ma funduszy. Grzesząc niesolidnością w stosunku do klientów, pokazując im ponure, brudne, wyposażone w przestarzałe maszyny hale produkcyjne poddostawców, nie umiejąc wykonać harmonogramów produkcji, WTW Engineering w ofertach pracy wymaga od kandydatów na stanowiska pracy solidności (sic!). Nie mając w praktyce procesu zarządzania firmą, wymaga od pracowników kreatywności i samodzielności w działaniu, nie biorąc pod uwagę silnej konkurencji firm o nowoczesnej organizacji pracy i nowoczesnych produktach. Firma oferuje cyt. "stabilne zatrudnienie" oraz obiecuje cyt. "możliwość rozwoju zawodowego oraz doskonalenia wiedzy i kompetencji" wiedząc, że zatrzymała się w rozwoju, odchodzą od niej klienci i ma poważne problemy finansowe skutkujące brakiem płatności dla poddostawców. Całościowy obraz firmy jest smutny, żeby nie powiedzieć żałosny. Czy warto w niej pracować - zdecydujcie sami.

KLIENT

Brak kultury pracy.

Audytor

Kultura pracy w tej firmie to kultura bankruta, który na bazie przestarzałej dokumentacji i byle jakiej kalkulacji cenowej stara się upchnąć produkcję w brudnych, zaniedbanych halach fabrycznych.

Sędzia

Aplikanci i klienci są mamieni wyssanymi z palca informacjami o "możliwościach" firmy, z których nie ma zamiaru się wywiązać. Ciekawe jak długo?

Starosta

Firma publikuje (usunięte przez administratora)oferty pracy, przedstawiając się jako rynkowy, uznany specjalista w zakresie maszyn transportujących i przeładunkowych materiałów sypkich. W rzeczywistości to dwie (2) osoby w tym jeden handlowiec bez zaplecza technicznego prezentujący klientom referencje sprzed lat i jeden majster kierowca tzw. fachura :) - obaj walczący o przetrwanie. (usunięte przez administratora) System zapewnienie jakości w praktyce nie funkcjonuje. Ciekawe jak długo będą jeszcze na rynku i na stronie www?

KLIENT

FIRMA PISZE: "Wygraliśmy przetarg na dostawę kompletnej instalacji odżużlania dla aktualnie stawianego nowego bloku energetycznego o mocy 490 MW w Elektrowni Turów (PGE). Instalacja ta obejmuje dostawę przenośników taśmowych, przenośnika pionowego typu FLEXOWELL, urządzenia wygarniającego BinEX, wagoprzenośników oraz urządzeń towarzyszących. Dostarczamy także kompletne sterowanie do tej instalacji." KLIENT - STAN RZECZYWISTY: brak kompletności dostaw, brak dostaw sterowania, brak możliwości serwisowania przenośnika flexowell, brak szkoleń, brak rozszerzenia zakresu dostawy.

Dajcie znać jak sytuacja wygląda obecnie, bo jak na razie nie ma opinii od obecnych i byłych pracowników odnośnie firmy WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. w miejscowości Wrocław.

Prokurent

Sytuacja jest dramatycznie zła. Brak zamówień. Klienci odchodzą, pracownicy również. (usunięte przez administratora)

KONSTRUKTOR

Nie dajcie się nabrać na następujące sformułowania w ofertach pracy: Cyt.: "WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe sp. z o.o. to firma obecna od 25 lat na światowych rynkach. Projektujemy i dostarczamy maszyny oraz całe instalacje służące do rozładunku i transportu materiałów sypkich." Prawda jest inna: projektowania aktualnie nie prowadzi si; działalność firmy bazuje na starej, nie modyfikowanej od lat dokumentacji, starych rozwiązaniach. Firma nie nadąża za postępem technicznym. Cyt.: "Nasze doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowana kadra profesjonalistów, stanowiąca najcenniejszy zasób naszej firmy, umożliwia nam realizację umów z największymi przedsiębiorstwami krajowymi i zagranicznymi." Prawda jest inna: W firmie pozostało trzech pracowników - jeden inżynier, jeden technik i jeden asystent ds. ofertowania. Inżynier nie dysponuje aktualną wiedzą i umiejętnością rozwiązywania problemów technicznych, wycofuje się z podjętych w stosunku do klientów zobowiązań; technik to w praktyce monter i kierowca. Firma nierzetelnie prezentuje oferty pracy, przedstawiając się jako miejsce nowoczesnej myśli technicznej oraz obiecując rozwój, udział w konferencjach i targach. Prawda jest inna. Firma nie ma nawet osobowego samochodu służbowego. Na udział w szkoleniach, targach i konferencjach nie ma funduszy. Grzesząc niesolidnością w stosunku do klientów, pokazując im ponure, brudne, wyposażone w przestarzałe maszyny hale produkcyjne poddostawców, nie umiejąc wykonać harmonogramów produkcji, WTW Engineering w ofertach pracy wymaga od kandydatów na stanowiska pracy solidności (sic!). Nie mając w praktyce procesu zarządzania firmą, wymaga od pracowników kreatywności i samodzielności w działaniu, nie biorąc pod uwagę silnej konkurencji firm o nowoczesnej organizacji pracy i nowoczesnych produktach. Firma oferuje cyt. "stabilne zatrudnienie" oraz obiecuje cyt. "możliwość rozwoju zawodowego oraz doskonalenia wiedzy i kompetencji" wiedząc, że zatrzymała się w rozwoju, odchodzą od niej klienci i ma poważne problemy finansowe skutkujące brakiem płatności dla poddostawców. Całościowy obraz firmy jest smutny, żeby nie powiedzieć żałosny. Czy warto w niej pracować - zdecydujcie sami.

Zostaw merytoryczną opinię o WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Al. Armii Krajowej 61
    50-541 Wrocław

WTW Engineering Maszyny i Urządzenia Przemysłowe Sp. z o.o.