JAKMET Sp. J.

Opinie o JAKMET Sp. J.

jakme

Jak się wam tu pracuje? Powiedzcie coś więcej o firmie

@jakme

bo się zastanawiam czy tu składać papiery

@jakme

To się nie zastanawiaj tylko składaj, tylko ty możesz ocenić pod siebie, czy będzie ci tu okej, czy nie

@jakme

Mi się pracuje dobrze, ale nie wiem na ile ci może pomóc taka informacja

@Aseo

no tak, ale opinia pracowników daje jakiś pogląd nie

@jakme

Pewnie tak, ale to też nie jest pewny wyznacznik. W każdym razie, tak jak mówiłem, moim zdaniem jest ok

@Aseo

dobra, papiery poszły, tak jeszcze dopytam, bo może wiesz jak szybko odpowiadają?

@jakme

Nie wiem jaki mają ustalony ramowy czas odpowiedzi, ale wydaje mi się, że z reguły dość sprawnie to idzie

@Aseo

Okej, a rozmowę to jakiś przełożony prowadzi?

kierownik działu

warrior

witam.Znalazłem do was ogłoszenie na montera bez doświadczenia z tego co widzę i chciałbym spróbować.mogę się spodziewać jakiegoś zadania próbnego po rozmowie czy coś? czy już wszystko mi pokażą poprostu w pierwszy dzień i zobaczą jak mi idzie? Jak to na początku wygląda niech ktoś mi powie bo wcześniej co innego robiłem dzięki.

@warrior

Ja nie kojarzę, żebym miał jakieś zadanie, ale niewykluczone, że coś takiego się pojawi (ale skoro nie masz doświadczenia i do takich osób skierowana jest oferta to trudno, żeby tego wymagali)

@warrior

Nie martw się, wszystko pokażą na początku

@ManMan

Jasne, też tak podejrzewałem bo z choinki tego nie wezmę przecież.Ale chciałbym się tutaj przyuczyć i w końcu się zająć czymś na dłużej...

@ManMan

aa tak jeszcze zapytam, jesteś z tego stanowiska może?Chętnie poznam opinie

@warrior

To chyba po mojej pierwszej wypowiedzi widać, że tak z tego

@warrior

Co ci właściwie mam powiedzieć? Nie bardzo wiem co z twojej perspektywy będzie ważne czy coś. Dla mnie praca jak praca, może jest jej sporo, ale w firmie stabilnie

@ManMan

jasne, właściwie tyle mi wystarczy, dzięki

Majlo

Myślałem, żeby zadzwonić w sprawie rekrutacji, bo mam pewne pytania. Czy jesteście mi w stanie podpowiedzieć, na jaki numer powinienem dzwonić? Bo nie widzę działu rekrutacji. To wybrać taki ogólny?

@Majlo

No i jak nie ma takiej osoby odpowiedzialnej za to (chyba, że jest tylko nie zauważyłem) to kto te rekrutacje przeprowadza? Jakiś dyrektor czy kierownik?

Xxx
@Majlo

530312060 Numer do kierownika. On zajmuje się rekrutacją

@Xxx

Bardzo dziękuję Nie ma on problemu z tym, że udostępniasz tutaj jego numer? Bo nie chcę nikogo wkopać jak powiem, że ktoś mi podał numer na goworku

Hubert
@Xxx

i on na wszystkie stanowiska rekrutuje?

Korsarze

Jestem zainteresowany pracą jako operator krawędziarki. Przeszkolenie odbywa się w ramach pracy już?

Dżamble
@Korsarze

No wydaje mi się, że to z reguły jest tak, że pierwsze dni pracy polegają na tym, że się uczysz

@Dżamble

Chodzi mi o to czy się to już normalnie wlicza jako praca.

Dżamble
@Korsarze

musisz mieć umowę już, więc inaczej być nie powinno

pokedex

Tak

@pokedex

Na takie potwierdzenie czekałem. Dzięki. Może się to wydawać dziwne ale spotkałem się z tym, że pierwszy dzień był pokazowy i dopiero później była umowa. Niby szkolenie to było a jednak coś już musiałem robić. Ale moim zdaniem uczciwe jest to że przychodzisz podpisujesz i nawet jak się jeszcze uczysz to jednak za pracę jest wynagrodzenie.

pokedex

tak powinno być wszędzie

@pokedex

Niestety, sam wiem, że nie zawsze tak jest

Czy kandydat na stanowisko Konstruktor/ka CAD w firmie JAKMET Sp. J. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
harry

czy w zakładzie jest stabilna sytuacja? można się zatrudnić "na lata"?

klif
@harry

nie wiem na czym ci jeszcze zależy oprócz stabilności, bo nie tylko z tego składa się praca, ale na pewno jest to istotne. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że już chwilę tu jestem i jest okej

@klif

moim zdaniem to w pytaniu się wszystko zawiera, bo jak ktoś długo siedzi to znaczy, że mu i warunki pasują i tak dalej.

@klif

nie wiem czy rozumiesz mnie. chciałem tak ogólnie zapytać no i wybadać czy ludzie u was się trzymają roboty czy raczej tylko tymczasowo.

haha
@harry

przecież nikt nie robi statystyk i nie wypytuje każdego. ej praujesz tu na chwile czy na dluzej? a jak na dluzej to znaczy na ile dokładnie?? .. bez przesady

nie wymagam wyciągania statystyk

@haha

ale ogólną sytuację chyba da się gołym okiem wyłapać, nie robiąc wywiadu z poszczególnymi osobami. raczej widzi się z kim się pracuje i jak długo. chyba, że jest tyle ludzi, że nie da się tego zaobserwować, to inna sprawa. ale w obrębie swojego działu jakieś wnioski można wyciągnąć, wydaje mi się.

@haha

ale już nieważne, postaram się dowiedzieć na własnym przykładzie. dzięki za odpowiedzi.

Byłem na rozmowie to napiszę tutaj dla innych bo było w porządku. Wszystko mi tłumaczyli, nie było jakichś problemów żeby się zapytać co i jak. Same warunki wydają się okej, zobaczymy jak to będzie później. Ogólnie można powiedzieć, że można iść, najwyżej się nie dostanie i trudno ale sama rozmowa dość przyjemna.

@Kandydat

na jakie stanowisko aplikowałeś?

kandydat2
@Kandydat

Rozumie, że pytania normalne związane ze stanowiskiem. Daj znać czy się dostałeś

@Wish

Na operatora ale po co ci ta wiadomość?

@Kandydat

bo też zamierzam aplikowac i się zastanawiałem na jakie stanowisko rozmowa wyglądała tak jak to wyżej opisałeś, bo pewnie na każde może ona wyglądac różnie

@kandydat2

tak, nie inaczej, zwykłe pytania dotyczące stanowiska

@Kandydat

okej ale myślisz że o samej firmie też coś czytać? mogą coś zapytać o jakieś informacje np. ze strony?

@Wish

Przeczytasz sobie warto, ale raczej nie, bo to nie jest istotne i nie ma żadnego wpływu na to, czy jesteś kompetentny czy nie. Także z historii powstawania firmy się edukować nie musisz

@Kandydat

no okej, no właśnie w niektórych firmach tak pytają 'co wiesz o naszej firmie' itp to takich tu nie ma?

@Wish

Nie przewidzisz ale myślę, że chodzi o raczej względną orientację na temat niż o jakąś wielką wiedzę. Przede wszystkim musisz pokazać że wiesz co masz robić na swoim stanowisku, ja to tak przynajmniej widzę i nigdy nie miałem specjalnych problemów z dostaniem roboty

@Kandydat

Dzięki, z pokazaniem, że wiem co mam robić problemu nie będzie. To reszte faktycznie doczytam i powinno jakoś pójść

HeyB

Są jakieś szczególne umiejętności/wymagania, które trzeba spełniać na prasy hydrauliczne? Czy osoba bez doświadczenia w temacie ma szanse sobie poradzić?

xdon
@HeyB

Nie trzeba na prasy doświadczenia. Tylko musisz z początku się trochę nauczyć i słuchać tego kto tam cię będzie szkolił. Jak masz łeb na karku no to nie powinieneś mieć problemów z poradzeniem sobie. Kwestia jeszcze innych kandydatów no ale to już los

Iskra
@xdon

a ile trwa takie szkolenie tak mniej więcej? później już samodzielna robota czy ktoś jeszcze czuwa w razie czego?

xdon
@Iskra

To już zależy od tego jak szybko łapiesz

vito
@Iskra

Ja akurat nie to stanowisko, ale na pewno zawsze możesz zapytać kogoś kto tu dłużej pracuje w razie czego

elektromonter

Wykształcenie na elektromentra jest ważne czy opierają się mocniej na doświadczeniu?

Gandi
@elektromonter

akurat w tej firmie z tego co kojarzę bo sam nie pracuje na tym stanowisku no to faktycznie tego wykształcenia wymagali

Gandi
@elektromonter

ale wiesz jeśli go nie masz to nie musi od razu oznaczać dyskwalifikacji. doświadczenie i umiejętności są najważniejsze, może to kwestia dogadania się. ja bym próbował

elektromonter
@Gandi

Dzięki za szybka odpowiedź. To dobrze wiedzieć, bo czasem jednak brak kierunkowego wykształcenia automatycznie dyskwalifikuje

Yoyo

A jak warunki na magazynie jako magazynier?

??
@Yoyo

jest teraz jakieś ogłoszenie? też byłbym chętny.

jakim
@??

no to może jak jesteś chętny to sprawdź najpierw strony z ofertami pracy i zobacz czy czegoś nie ma??

??
@jakim

no właśnie jest jedno z grudnia ale nie wiem czy dobrze patrze i czy jeszcze mozna składać papiery. dlatego pytam.

jakim
@??

skoro widzisz ogłoszenie to jak można źle patrzeć? nie rozumiem całkowicie o co ci chodzi i czego tak w zasadzie ode mnie i od nas oczekujesz. widzisz to składaj a nie się zastanawiasz

rom
@Yoyo

dla mnie warunki normalne jak tak popatrzę po kolegach z zakładów różnych co narzekają ciągle na ludzi a tu w miare spokój.wiadomo, że nie ma idealnie ale już chwilę siedze i nie zauważyłem żeby coś było nie tak

@rom

A atmosfera? Koledzy spoko? Pomocni, czy na zasadzie "radź sobie sam"?

rom
@Tuner

to zależy moim zdaniem też jak ty do tego podchodzisz. jak zaczniesz i jak ci będzie szło. nikt za ciebie w nieskończoność twojej roboty robić nie będzie i to ci od razu mówię. też na pewno ktoś ci pokaże co tam masz robić no i jak coś nie będziesz wiedział to pytaj najwyżej lepiej dopytać niż zepsuć cos

Okej, rozumiem

Dzięki wielkie

Yoyo

A jak tam warunki jako magazynier.

must
@Yoyo

warunki są w porządku dla magazynierów i w sumie dla reszty pracowników wydaje mi się że też. na plus to że stawki są też weryfikowane względem stażu pracy umiejetnosci doświadczenia zaangażowania.

Match

Na ile zmian praca? i czy w tygodniu, czy weekendy też?

@Match

2 lub 3 w zależnosci od stanowiska, ale większość na 2. w tygodniu.

@oc

A zdarzają się nadgodziny do wyrobienia jakieś?

Obelix
@Match

czasem tylko jak jest potrzeba i są jacyś chętni to sobote robią pracująca jako nadgodziny

@Match

soboty pracujące czasem, ale to jak jest potrzeba i tylko dla chętnych

@oc

OK, dzięki. Czyli po prostu jak ktoś się zapisze na jakąś listę to potem te wyrobione godziny są dodatkowo wypłacane do wypłaty nie? Jak tak to nieźle rozwiązane.

@Match

myślę że wystarczy jak powiesz że jesteś chętny na pracującą sobote i tyle

Krzysziek

Bylem jakis czas temu na rozmowie o prace. Kurcze spodziewalem sie troche leoszego zarobku.. Czy dla kazdego piczatkujacego w firmie jest proponowana najnizsza karkowa??? Oczywiscie nie pojawilem sie wiecej bo za niskie wynagrodzenie wolalem poszukac gdzue zarobie lepiej. A szkoda bo mialem rzut beretem do firmy

Armata

Ja pracowałem dla firmy przez 4 lata. Teraz mam coś swojego. Powiem tak, te 4 lata to była szkoła życia bo nie powiem że było łatwo. Z drugiej strony teraz na swoim czuje się dużo bardziej pewnie i naprawdę z perspektywy tych lat doceniam to doświadczenie.

Szczała
@Armata

4 lata to sporo jak na dzisiejsze czasy, szacun. Ja robie na lakierce i też się dużo nauczyłem od starszych także na przyszłość na pewno się przyda.

paździoch
@Szczała

cztery lata to sporo według ciebie? kolegów się traci przede wszystkim to jest najgorsze że trzeba nowych poznawać jak sie gdzies indziej idzie

Must
@paździoch

to nie szkola kolego tylko praca, nikt w doroslym życiu już nie zyje takimi problemami jak koledzy z pracy jak chcesz to kontakt utrzymasz a jak sie miało rozlecieć i tak by się rozlecialo, a 4 lata tak to dużo bo teraz ludzie zmieniają pracę zanim zdaża się w niej dobrze odnaleźć

paździoch
@Must

niech każdy sobie żyje problemami jakimi chce dobrze?

Back
@paździoch

jak ktoś nie umie żyć z ludźmi to nie ma znajomych, takie to proste

on
@paździoch

Dajcie spokój, po co te kłótnie

on
@paździoch

Każdy ma inne priorytety i tyle, trzeba to uszanować

Wędkarz

Są teraz jakieś przyjęcia na produkcje? Widziałem jakieś kiedyś ogłoszenia no i akurat teraz się znowu rozglądam bo mi się nie powiodło ale nie ma na pracuj.

worms
@Wędkarz

ostatnio to jedynie elektromontera szukali, ale to z miesiąc temu, nie wiem czy kogoś znaleźli w końcu szukaj ofert na megapraca, tam są z reguły

Piti
@worms

Teraz jest ogłoszenie na ich stronie na krawędziarkę może bardziej ci się to przyda

Piti
@worms

Doświadczenie trzeba mieć na krawędziarce? Ja akurat nie miałem z tym nigdy styczności i nie wiem czy dużo muszą później stać nad tobą żebyś się wyrobił.

Teoretycznie nie...

@Piti

Ale ja sobie nie wyobrażam posadzić przy maszynie kogoś kto nie ma najmniejszego pojęcia o takiej pracy

@Wędkarz

Z tego co obserwuje - to ciagle sa przyjecia. Grajdol kipi od ogloszen z Jak met. Zastanawia mnie fakt skora taka dobra i platna praca czemu ciagle ogloszenia wisza? Moze jest cos na rzeczy? Obserwuje bo myslalem nad zatrudnieniem ale te ciagle ogloszenia, i te dziwne opinie jak by je pisaly te same osoby z roznymi nickami. Narazie zloze papiery gdzies indziej nie bede sprawdzac jak jest

@Piti

No ale to nie mnie oceniać. Jak szybko się uczysz i trafisz na kogoś, kto cię dobrze wyszkoli, to pewnie nie będzie problemu...

@Marcin

Serio? Gdzie są ogłoszenia w takim razie?

@Marcin

W sensie nie pytam z niedowierzaniem, tylko serio jestem zainteresowany

Razor

byłam kiedyś na rozmowie, proponowane warunki były ok, ale mnie nie wybrali :(

@Razor

a możesz coś napisać o samej rozmowie? jak wszystko przebiegło?

WolaKarola
@Razor

Mnie przyjmowali bardzo spoko ludzie, można było poczuć się luźniej.

@WolaKarola

długo cię męczyli czy raczej szybko poszło?

WiolaKarola
@Karolina

Raczej konkretnie, oczywiście, że o pewne rzeczy muszą cie wypytać to nie tak, że minutka i koniec, ale nie ma niepotrzebnego gadania na pewno.

@WiolaKarola

ok, już się obawiałam jakiś udziwnionych pytań nie na temat, a na różnych rozmowach byłam i wiem, że niektóre sytuacje są wręcz abstrakcyjne

Gogole
@Karolina

Potem jakoś pokazują stanowisko i co ma się tam robić? Jakieś szkolenia są czy coś?

WiolaKarola
@Gogole

No tak, przecież muszą ci pokazać, gdzie masz pracować i wyjaśnić na czym ma polegać twoja praca, przecież nie możesz wiedzieć wszystkiego sam od siebie.

Tratatata
@WolaKarola

A którzy to spoko ludzie przestancie pisać te dyrdymały

Haha
@Tratatata

Szanuj ludzi to będą dla ciebie życzliwi proste

Makaja
@Tratatata

z pewnością nie ty, a jak masz takie podejście do innych to nie ma co sie dziwić, że nikt nie jest dla ciebie ok

Fisheye

Firma dba o nas jako o pracowników jak żadna inna z którą wcześniej miałem do czynienia

Bowie

mam tutaj fajnych współpraconików, a umowa jest na uczciwych warunkach, jest generalnie ok

Wuggles

wysyłał ktoś aplikację inicjującą?

wilku
@Wuggles

Na czym to polega?

Mess
@wilku

to jest po prostu zgłoszenie, aplikowanie na jakieś stanowisko

Gorek
@Wuggles

ja ostatnio wysłałem CV na spawacza, a co?

Spaw
@Gorek

A ile masz doświadczenia? Bo ja właśnie nie wiem czy się zgłaszać bo w wymaganiach jest, że trzeba 3 lata a mam tylko dwa i nie wiem czy to aż tak dużą różnicę robi. Jak myślisz? Wysyłać CV?

Gorek
@Spaw

mam akurat swoje lata przepracowane i uzbierałem na koncie tak z 4 lata dobre, a co do ogłoszenia to ciężko mi odpowiedzieć tak na pewno bo jedna firma sie bardziej trzyma swoich ustaleń a druga bardziej nagina to co ustaliła w zależności od sytuacji, ja bym na pewno wysłał CV bo tak czy inaczej nic nie tracisz ewentualnie cie nie przyjmą i tyle z tego będzie, ale szansa zawsze jest

Goof

Właściciele to dobrzy ludzie z pomysłem. Znam osobiście, chociaż nigdy tu nie pracowałem.

Cukiereczek

podobno fajna i uczciwa firma która dobrze traktuje pracowników.

sceptyk
@Cukiereczek

To mówisz, że podobno a jesteś pracownikiem? Chyba Ci się pomyliły oznaczenia

Kapusta
@sceptyk

po co to czepialstwo, takie ważne są oznaczenia? chyba można zrozumieć po komentarzu nie?

Zostaw merytoryczną opinię o JAKMET Sp. J. - Osieck

• Jak się pracuje w JAKMET Sp. J.?

Zobacz opinie na temat firmy JAKMET Sp. J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JAKMET Sp. J.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 17 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

JAKMET Sp. J.