Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.

Opinie o Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.

Produkcja

Doświadczeni pracownicy Veyna wogole nie są doceniani przychodzi nowy bez doświadczenia i ma 200-300 Zł mniej nic człowiek który pracuje 8-10 lat i robi na każdym dziale .Kpina.Czy firma ma zamiar cos z tym zrobic zanim ludzie zaczną odchodzić?

@Produkcja

Po pierwsze ludzie nie odchodzą, nawet zatrudniamy kolejne osoby. Po drugie każdy długo pracujący zarabia zawsze więcej niż nowi pracownicy. Proszę dokładnie podać przykład, bo oczywiście są stanowiska gdzie pracownik dostaje od razu więcej, bo jest to stanowisko specjalistyczne, np na dział CNC. Ale na tych samych działach pracownicy mają sprawiedliwie rozdzielane pensje wg stażu, umiejętności. Również proszę pamiętać, że osoby do 26 roku życia mają zniżki w podatkach i otrzymuje więcej na konto ale pensję na umowie mają mniejszą. Na to już wpływu nie mamy. Doświadczenie jest u nas cenione i osoby z dużym doświadczenie i wieloletnim stażem są o wiele lepiej wynagradzani i dlatego pracuje u nas wiele takich osób już od kilku do kilkunastu lat nawet.

Jak się pracuje z ludźmi z Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.?

Pracuś 84

Ludzie spoko wiadomo, że nie wszyscy się lubią ale nie ma jakiś większych problemów na produkcji :)

Alicja
@Pracuś 84

Ale to aż tak bardzo jest widoczne, że ktoś za kimś nie przepada? Czy żeby to ewentualnie załagodzić nie myślano o wprowadzeniu jakiejś integracji? Bo fajnie jakby wszędzie atmosfera była spoko. ;)

@Alicja

Ludzie są ludźmi, nie ma sposobów by wszyscy się mega lubili. Dużo jest imprez oddolnych. Pracownicy często się spotykają poza firmą. Integracje nie rozwiążą problemów, choć pewnie nie zaszkodzą.

PL.

Mam pytanie, ile zmian się pracuje, da się dogadać by chodzić w godzinach porannych ?

@PL.

Dzień dobry, większość działów ma dwie zmiany ale nie wszystkie. Nie mamy trzech zmian, są tylko dwie zmiany. Od 6 do 14 i od 14 do 22. Pytanie na jaki by Pan dział poszedł. Trzeba przyjść na rozmowę i przedstawić jasno, że tylko Pana interesują 6-14 i zobaczymy, czy gdzieś będzie Pan u nas pasował.

Witam, Zrezygnowaliśmy z Pana ponieważ w medycynie pracy zrobił Pan awanturę , krzyczał na pracowników tamtejszej placówki . Więc proszę nas nie obrażać. Po takiej informacji odstąpiliśmy od podpisania umowy. Nie będziemy Pana oceniać co Panu dolega ale to już nie jest nasza problem.

Jasne. My znamy prawdziwą wersję wydarzeń. A informację były poufne więc nie wdawaliśmy się z Panem w szczegóły. Życzymy powodzenia i też proszę nas zrozumieć.

Szklarz

Mam doświadczenie przy produkcji szyb zespolonych

Na miejscu pracy,osobiście

Jaca Pazur

Istne eldorado! Można wody się napić do bólu i radyjka posłuchać i to wszystko za darmo !

@Jaca Pazur

Wyczuwamy ironię ale fakt faktem, że muzyka jest , na każdym dziale inne jej odmiany :) co kto lubi.

Rafal

Jaka panuje atmosfera na terenie firmy to podstawa dobrego wydajnego pracownika a też i zaangażowanie jego w pracę?

ByłyOklejaczPaneli

Warunki na produkcji "znośne", brygadziści wyrozumiali, praca spokojna. Socjal właściwie nie istnieje; po okresie próbnym dostaje się spodnie robocze - i przy odrobinie szczęścia czapeczkę z firmowym logo, sanitariaty w kiepskim stanie, jedyny dostępny środek higieniczny to pasta do mycia rąk, szatnia mała i ciasna. Płaca przeciętna(usunięte przez administratora)

@ByłyOklejaczPaneli

Szatnie jest duża i obszerna. Łazienki także. Każdy pracownik otrzymuje garderobę produkcyjną kompletną. Zapraszamy by to zobaczyć. Stołówka jest także duża. Jest chłodno i przyjemnie. Można odpocząć od pracy w czasie przerwy. Jest możliwość zapisania się do medicover gdzie pracodawca płaci większą część. Około 24 zł płaci tylko pracownik i ma bogaty pakiet Medicover (pakiet Premium). Większość pracowników z tego korzysta. Wiadomo jak jest z naszym NFZ. Większość hal ma klimatyzację. Staramy się zapewniać wygodne warunki pracy by skupić się na pracy a nie na niedogodnościach. W czasie największych ukropów są wydłużane przerwy by przeciwdziałać zmęczeniu.

Roni Rusz

Idealna praca dla mnie lepiej w pracy jak w domu kasę trzeba robić jak najwięcej godzin włącznie z sobotami i przydała by się też niedziela 3 razy w miesiącu by jedna iść do Rydzyka i wypłatę oddać mu w kopercie na tacy!Kiedy rekrutację wasza firma ma? Choć nie było jestem doświadczony w aluminium obróbce lecz w drewnie.Zawsze można się przyuczyć do lepiej płatnej pracy.

@Roni Rusz

Trochę nie rozumiemy tego komentarza, jednakże vis a vis firmy jest duży kościół. Można go dotować :)

Wojtek

A czy jak ktoś jest robotny to ma szanse być docenionym?

@Wojtek

Tak, głównie doceniamy pracowitość. Taki pracownik zawsze zarabia więcej. Oczywiście potrzebny jest czas by taką cechę zauważyć i zweryfikować. Ale dzieje się to zawsze.

Mikiminaj

Jak wygląda sprawa wyplat? Ile płacą? Premie plus dodatki jakieś są? Jak atmosfera?

@Mikiminaj

Zależnie od stanowiska i działu. Pensje zaczynają się na starcie od 2300-2400 na rękę. Więc kształtują się od 2300 do około 5000. Do tego dochodzą płatne nadgodziny od kwot 15 zł netto do 25 zł netto. Wszystko jest negocjowane i ustalane z pracownikiem. Na pensje wpływa staż, doświadczenie, wydajność, ilość nadgodzin, brak problemów itd. Staramy się tworzyć jak najlepszą ofertę. Skupiamy się na polepszaniu warunków pracy (klimatyzację w halach, elegancki socjal itd)

Ireneusz

@Były a święta są traktowane jako dni wolne? Wigilia, Wielkanoc?

@Ireneusz

Wszystko jest tak robione jak nakazuje prawo i kodeks pracy. Wszystkiego przestrzegamy.

noname

Na reke 1800-2000zl , duzo nadgodzin platne 15/13zl do koperty, nadgodziny wymuszane bardzo czesto obowiazkowe, soboty rowniez pracujace.

@noname

Z jednej strony to dobrze, że w Veyna -Weyna są nadgodziny (można dorobić do pensji), z drugiej jednak szkoda, iż są one wymuszane. Wspomniałeś też o pracujących sobotach. To każda sobota czy jednak co druga?

@noname

Oczywiście stawki są już teraz o wiele większe. Nadgodziny nie są wymuszane i pracownicy nie otrzymują żadnych kopert. Wszystkie płatności są przelewane na konta pracowników. Soboty są także dobrowolne i jest to okazja dla wielu pracowników dorobić w sposób znaczny. W soboty robimy 6 godz nie 8 godzin. Od 6:00 do 12:00 więc ma się dłuższy dzień.

Ccccccccc

Nie polecam zero poszanowania pracownika ktory pracuje na prezesa , kary finansowe, to nie jest normalny zakład pracy tylko getto.

@Ccccccccc

Każdy pracownik pracuje dla siebie. Prezes także pracuje dla siebie. Osoba pisząca ten komentarz nie rozumie słowa getto więc ciężko tu skomentować wypowiedź. W firmie szanujemy każdego pracownika. Szacunek to dla nas podstawa. Nawet jak pracownik nie nadaję się do pracy to nie ma mowy o braku szacunku. Po prostu współpraca się kończy z takim pracownikiem ale do końca w poszanowaniu jego osoby. Takie wymagania stawiane są przed kadrą zarządzającą w firmie. Każdy pracownik również może przyjść z problemem do samego prezesa. Jeśli jest źle traktowany np przez innego pracownika (co się zdarza niestety) to wówczas podejmowane są działania. Bo szacunku wymagamy również od pracowników względem innych pracowników.

Jaka umowa obowiązuje w Veyna -Weyna I S-Ka sp.j. podczas okresu próbnego?

Lol

3miesieczny okres próbny umowa o pracę

@Lol

Właśnie sama miałam dopytywać o tę kwestię, dlatego bardzo Ci dziękuję za informację. A korzystając już okazji może zapytam Cię o wynagrodzenie w Veyna -Weyna. Czy Twoim zdaniem jest ono adekwatne do doświadczenia i do posiadanych kwalifikacji? Daj mi koniecznie znać.

@Lol

Czy w Veyna-Weyna organizowane są jakieś szkolenia dla pracowników? Jeżeli tak, to w jakich działach? Z Twojego wpisu wnioskuję, że jesteś tam zatrudniony, więc warto zapytać.

@Weronika

Każdy nowy pracownik jest szkolony do wykonywanej pracy. Po to jest okres próbny. Jeśli nowy pracownik szybciej niż w ciągu 3 miesięcy nauczy się swojej pracy to bardzo często skracamy okres próbny i pracownik otrzymuje lepszą stawkę i umowę na rok czasy lub czas nieokreślony.

Jasiek

Firma ma opinię dobrego pracodawcy a to dostaje się pracując w tym temacie więc narzekać mogą jedynie maruderzy.

Senior
@Jasiek

Oj Jasiek Jasiek, żyj dalej złudzeniami. Ja Znam i Pani Dyrektor i Pana Prezesa i wiem jak tam w środku jest. Nic ciekawego.

Pracus

Niestety Pan ma rację, a do tego jak nie możesz przyjść bo miałeś plany to i tak masz przyjść bo kierownik straszy wypowiedzeniem. Żeby zarobic trzeba zrezygnować z życia prywatnego bo przecież pracujesz by pracować a nie żyć. Pracownika maja za nic i jest dla nich robolem za psie pieniądze

@Pracus

Cześć @Pracus, @Kolejny były pracownik, dlaczego praca po godzinach jest tak istotna dla kierownictwa Veyny? Jeżeli tak, jak pisaliście, wyrabialiście targety przed czasem, to jaka w tym różnica? Czy te nadgodziny są w takim razie wypłacane?

@Pracus

Są sytuacje, kiedy firma potrzebuje nadgodzin na danym stanowisku, bo jest duże zlecenie lub jakiś pracownik zachorował. Zawsze jest to dyskutowane z pracownikiem. Również zawsze na spotkaniu rekrutacyjnym informujemy, że czasem wymagamy przyjścia na nadgodziny. Oczywiście nikogo nie możemy ani nie zmuszamy do nadgodzin. Jednakże pracownicy dyspozycyjni zarabiają u nas najwięcej i pracują najdłużej. Jak już pisaliśmy wszystko jest kwestią dogadania się. Wypowiedzenia są dla pracowników, którzy się niewydajni w 8 godz swojej pracy. Zazwyczaj nie chcą pracować lub nie potrafią i nie chcą się nauczyć. Często się spóźniają do pracy lub są jeszcze inne problemy z nimi. Tacy pracownicy psują morale i nie przedłużamy im umów.

@Senior

My uważamy, że jest całkiem ciekawie. Pozdrawiamy

Weronika

Nie do końca rozumiem fragment o karach pieniężnych w Veyna-Weyna. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, proszę wyjaśnij o co w tym chodzi podając konkretne przykłady.

@Weronika

Witam, już za moich czasów były stosowane kary pieniężne, dosłownie za wszystko, tak jak to opisał "Pracus". O pełną listę kar należy zapytać Panią Dyrektor lub właściciela. Przykład: Kolega, który był obok mnie dostał 2 kary za to, że wyjął dwie rzeczy z kieszeni spodni - to jest fakt. Takich przykładów znalazło by się więcej. Pozdrawiam

Dorota
@Były

A jak często się zdarza w Veynie, że ktoś dostaje te kary? Jak u Ciebie to wyglądało? Ile miesięcznie wynosiły Cię takie kary? Czy zdarza się tak, że udaje się pracować bez dostania żadnych kar?

@Były

Wyjaśniamy: owe "przedmioty" z kieszenie to komórka. W firmie jest zakaz używania komórek w czasie pracy (można to robić na przerwach). Używanie komórek szczególnie na stanowiskach pracy typu: maszyna cnc, piła, laser, jest szczególnie niebezpieczne dla samego pracownika. Zakazy wprowadziliśmy dawno temu, gdy zdarzyły się uszkodzenia towaru, bo np. pracownik pisał smsa albo patrzył sobie na Facebook. Każdy pracownik jest poinformowany o zakazie używania komórek podczas pracy. Jeśli jest potrzebny kontakt to wystarczy powiadomić kierownika produkcji i od razu można przedzwonić. Również np rodzina może dzwonić do nas na biuro i prosić o kontakt z pracownikiem. Ze wszystkim można się dogadać. Np. pracownika żona jest w szpitalu i może w każdej chwili potrzebować pomocy i wówczas pracownik ma pozwolenie na korzystanie z komórki cały czas. Ale jeśli pracowniku używa sobie komórki np przy cięciu na pile mimo zakazów, to niech się nie dziwi, że są wyciągane konsekwencje. Zawsze pierwsza taka uwaga to tylko ostrzeżenie. Dopiero potem jak pracownik robi to z premedytacją wówczas są wyciągane konsekwencje finansowe lub np godzina pracy do odrobienia. Uważamy to za fair zasady. Wymagamy od siebie nawzajem.

Dekarz

Czy ktoś z Was był na stażu w tej firmie ? Chciałbym wiedzieć jeśli jest mozliwosc o co biega i czy warto ... Dzięki z góry

@Dekarz

Hej @Dekarz, niestety nie udało mi się znaleźć na ich stronie żadnych informacji na ten temat, tak samo jak informacji na temat naboru nowych pracowników ( https://www.veyna.pl/ ). Może ktoś z osób obecnie zatrudnionych w Veyna będzie miał więcej informacji? Jest tutaj ktoś taki?

Weronika

Jakie cechy/ umiejętności będą przydatne do pracy w Veyna-Weyna I S-Ka? Chciałabym się dowiedzieć więcej na temat sposobu weryfikacji pracowników i obecnym zespole.

Piotr Rzetelny

Edyta widać że w jakikolwiek sposób bronisz pracodawcy. Firma to lipa skoro płaci grosze..... Brak pytań i komentarza

Były

Witam, widzę, że NIC się nie zmieniło nadal jest tak samo. Podziwiam tych co zostali. Pozdrawiam.

@Były

@Były Po Twoim nicku widzę, że już nie pracujesz w Veyna. Możesz napisać czy Każda sobota była pracująca? Jakie były stawki za weekend, takie jak za pracę w tygodniu?Liczę , że odpowiesz. Dzięki.

@Edyta

Przecież już napisałem, że NIC się NIE zmieniło, tak jak napisali inni wystarczy przeczytać. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Veyna -Weyna I S-Ka sp.j. - Toruń

• Jak się pracuje w Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Veyna -Weyna I S-Ka sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.?

Kandydaci do pracy w Veyna -Weyna I S-Ka sp.j. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Veyna -Weyna I S-Ka sp.j.