Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Zarząd

Pracownik firmy - Zarząd

25.10.2023 02:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Zarządikona wywiad

Zajmujemy się produkcją tworzyw sztucznych. Podstawą naszej produkcji są opakowania z pianki PE oraz podkłady podłogowe.

W jakim mieście Państwo działacie?

Zarządikona wywiad

Siedziba firmy Fair Packaging znajduje się w Buszewie (niewielka wieś pomiędzy Pniewami, a Szamotułami).

Jak wyglądały początki firmy?

Zarządikona wywiad

Firma powstała w 2003 roku i z początku opierała się na działalności handlowej. Następnie po kilku latach uruchomiliśmy własną linię produkcyjną. W ciągu kilkunastu lat osiągnęliśmy pozycję wiodącego producenta pianki PE w branży opakowaniowej. Obecnie dostarczamy najwyższej jakości produkty, oferujemy profesjonalne doradztwo i gwarantujemy wysoki poziom obsługi Klienta.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Zarządikona wywiad

Jesteśmy godnym zaufania partnerem biznesowym wielu wiodących firm. Nasi główni kontrahenci to przedstawiciele branży automotive, elektronicznej oraz meblarskiej.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Zarządikona wywiad

Posiadamy Dział Produkcyjny pianki PE i podkładów podłogowych oraz Dział Przetwórstwa Pianki. Dział Magazynów odpowiedzialny jest za obsługę produkcji i wysyłkę produktów gotowych do klienta. Ponadto mamy dwa Działy wspierające: Dział Kontroli Jakości oraz Dział R&D, czyli pracownicy czuwający nad jakością produktów oraz rozwiązujący problemy technologiczne na liniach produkcyjnych. Ważną częścią firmy jest też Administracja, czyli: Dział Handlowy, Dział Obsługi Klienta/Zakupów/Planowania, Dział Księgowości i Dział HR. Obecnie firma zatrudnia 90 pracowników. Największy udział w zatrudnieniu mają pracownicy produkcyjni.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Zarządikona wywiad

W najbliższym czasie nie przewidujemy zwiększenia zatrudnienia. Dopiero po zwiększeniu możliwości wytwórczych, będziemy potrzebować dodatkową ekipę pracowników produkcji. Jest to praca trzyzmianowa i odbywa się od poniedziałku do piątku.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Zarządikona wywiad

Nasz proces rekrutacyjny składa się z czterech etapów. Pierwszy etap to weryfikacja przesłanych CV. Drugi etap to telefon pracownika Działu HR i krótka rozmowa z kandydatem. Trzeci etap to spotkanie w siedzibie firmy. Może ono wiązać się z wykonaniem zadania rekrutacyjnego. Czwarty etap to spotkanie z przyszłym przełożonym i rozmowa z nim. Jeśli obydwie strony zdecydują się na współpracę, to witamy na pokładzie nowego członka załogi!

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Zarządikona wywiad

Pierwszego dnia pracy nowa osoba otrzymuje od przełożonego dwumiesięczny Indywidualny Plan Wdrożenia, który przedstawia poszczególne etapy zapoznawania się pracownika z procesami funkcjonującymi w firmie. Nowa osoba jest w tym okresie pod nadzorem dedykowanego opiekuna i bezpośredniego przełożonego. Na koniec przeprowadzamy z pracownikiem rozmowę podsumowującą, w celu zweryfikowania umiejętności wykonywania samodzielnej pracy na danym stanowisku.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Zarządikona wywiad

Szkolenia pracowników są przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP. Pozostałe szkolenia realizowane są zgodnie z potrzebami działu. W firmie możliwe są działowe spotkania integracyjne, w ramach środków z ZFŚS. Spotkania pomagają integrować się zespołom i ułatwiają proces adaptacji nowych osób. Najważniejsze informacje dotyczące działalności firmy przekazujemy na cyklicznych spotkaniach. Wszelkie zapytania i uwagi podwładnych, mogą być zgłaszane na bieżąco bezpośredniemu przełożonemu na codziennych odprawach lub na cotygodniowych dyżurach przedstawicieli Zarządu.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Zarządikona wywiad

Obecnie planujemy rozbudować Dział Produkcji pianki oraz podkładów podłogowych. Dzięki temu rozszerzymy asortyment produktów, które będą dostępne na rynku krajowym i zagranicznym.

Mira Nowy wpis

A mnie zastanawiają podane aktualne widełki w ofercie dla operatora wózka. Wynoszą od 4,242 do 5,000 zł. z czego wynika te około 750 zł różnicy?

Jak dużo osób pracuje w Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k?

Są przewidywane przyjęcia do biura zaraz po nowym roku? nie widzę chyba w opiniach bezpośredniego nawiązania z ostatniego czasu do pracy jako specjalista ds. logistyki a wiem ze kiedyś publikowano taka ofertę w internecie – zainteresowała mnie. Prócz zarobków możecie tez mi udzielić informacji co do trybu pracy? czy wprowadzono do dziś model hybrydowy?

Nowy wpis

Dziękujemy za zainteresowanie. Praca w działach administracyjnych jest pracą w systemie stacjonarnym. Jednak obecnie firma nie poszukuje pracowników biurowych. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń pracy na portalach internetowych.

Szukam pracy pierwszej, ale trochę mnie przeraża wizja tej pracy rotacyjnej, w takim systemie. A w ogłoszeniu na magazyniera czytam, że tak właśnie tu jest. Co ile się zmienia tryb? Można zrezygnować z nocek jak się chce czy są obowiązkowe? Jak tak to mam nadzieję, że chociaż płacą jakiś dodatek dobry za pracę w takiej porze

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy. Praca jest organizowana w cyklu tygodniowym. Obecnie praca jest w systemie dwuzmianowym i na ten moment firma nie przewiduje pracy na trzeciej zmianie. Dodatek nocny jest regulowany w wysokości zgodnej z przepisami prawa pracy. Zachęcamy do wysłania aplikacji.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko PRACOWNIK PRODUKCJI/OPERATOR w firmie Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k?

Atmosfera jest niefajna. pracownicy strasznie fałszywi kierownictwo bez doświadczenia Firmą podzielona na kilka obozów które nie bardzo się lubią (obgadywanie za plecami itp to codzienność ) zdarza się (usunięte przez administratora)i nadużycia związanie między innymi z godzinami pracy itp.

Firma kompletnie nieprofesjonalna.warunki pracy są nieciekawe chodzi tutaj konkretnie o skrajne temperatury pracownicy sa fałszywi w szczególności tak zwany Gang Perzów.najlepsi koledzy czy też koleżanki a za plecami dupę rombią tak że ogólnie praca tutaj nie wygląda za ciekawie ani atmosfera nie jest fajna ani warunki w zakładzie a w dodatku wynagrodzenia niskie.

Możecie tam pracować latami i nic z tego nie dostaniecie.Pracodawca kompletnie nie docenia pracowników z długim stażem.

Długi staż nic nie daje? A ile na oko wynosi taki średni obecnie w firmie? i skoro czas pracy nie jest w sumie istotny to co z jej efektywnością? Nie widzę w opisie na magazyniera wzmianki o premii wynikowej, jest tylko ta świąteczna. Czy to oznacza, że wystarczy pracować standardowo i tyle?

Cyrk

Firma jest strasznie nieprofesjonalna. Totalne machloje związane z produktami np: -Kiedy rolki są pofalowane pracownicy na szybko próbują je prasować zwykłymi deskami i wysyłają zdjęcie przełożonym ukazujące niby dobry produkt -Pracownicy RWS swego czasu wylewali odpady poprodukcyjne do kanalizacji -kiedy przyjeżdza kontrola specjalnie jest oprowadzana po firmie trasą przy której nie będzie miałą czego się doczepić -Kontrola jakości nic nie znaczy.produkty które nie przeszłyby kontroli jakości są produkowane na trzeciej zmianie na której nie ma kontrolerów. -Pracownicy pracują często w warunkach w których nie powinni (gorąco/zimno/duże zapylenie) -Brak poszanowania doby pracowniczej -Bywało tak że ktoś robił dłużej niż 12 godzin Możnaby tak wymieniać i wymieniać...

Były

Pracowałem w tej firmie przez krótki czas. Ludzie są mili ale wszystko poza tym fatalne.Sprzęt i zarządzanie to jakaś totalna (usunięte przez administratora),wynagrodzenia śmiechu warte. A prawa pracy są dla pracodawcy absolutnie niczym.

RWS
@Były

Na hali RVS panują straszne warunki bardzo duże zapylenie,wysokie temperatury do tego rolki wyrobu są ciężkie i to wszystko za niewielkie pieniądze,szkoda zdrowia na to żeby tu robić tymbardziej za takie pieniądze.

Mikołaj
@Były

Kierownictwo czy dyrektor sprawiali wrażenie ludzi zatroskanych stanem sprzętu, była mowa o wymianie co gorszych sztuk? Zapytam też o pieniądze, ile zdecydowali się płacić?

KKK
@Mikołaj

Dobrze powiedziane ....Sprawiali wrażenie.A w rzeczywistości jest inaczej. Co do dyrektora on to wogóle ma jakieś swoje nierealne wizje.

Kandydaci na magazyn

UWAGA !!! Firma szuka na stanowisko magazynier.w ofercie jest napisane że wypłata to 3700 netto Nie dajcie się na to naciąć. 3700 netto to kwota po okresie próbnym razem z bonusem który ostatnio nawet nie jest wypłacany.Przez pierwsze 3 miesiące dostaniecie może 2700 netto.potem 3100 zł.może wpadnie bonus wtedy będzie więcej ale firma póki co nie zarabia więc nie nastawiajcie się.Podwyżek nie będzie to wiadomo z góry.

FP.
@Kandydaci na magazyn

Jak nie macie ukończone 26 lat to może macie 3700 netto z bonusem.ale pracownicy po 26 roku życia którzy odprowadzają podatek dostają mniej.

Witam, trafiłem w necie na ich ofertę dla magazyniera - operatora wózka widłowego. Na takim stanowisku też nie ma co liczyć na podwyżki? Aż ciężko mi uwierzyć, że z roku na rok nic dodatkowo dostać nie można ;/ Na początek do 4150 brutto, więc fajnie jakby mogło być coś więcej w przyszłości. Praca na 3 zmiany, a da się dogadać co do grafiku? Czy nadgodziny często się zdarzają na magazynie?

4150 trzyma się od kilku lat od stycznia za najniższą krajową będziemy robić nie polecam.dodatkowo warunki pracy są fatalne i brak socjalu.

Bpr

Tak jak kolega mówi . Jest jeszcze premia uzależniona od zysku firmy w wysokości 10% ale prawda jest taka że pracownicy dawno już jej nie widzieli bo firma nie zarabia.

Zdecydowanie odradzam tej pracy.jest wiele lepszych firm. poszanowanie przepisów absolutnie żadne będziesz dźwigać duże ciężary,robić za trzech,i to wszystko za minimalną krajową.

Nie masz co liczyć na dodatkowe pieniądze.To jest właśnie powód dla którego szukają pracowników,ponieważ starsi pracownicy zwalniają się ze względu na brak jakichkolwiek podwyżek,brak jakiegokolwiek rozwoju etc. Tymbardziej teraz kiedy firma nie zarabia nie ma na co liczyć.pewne jest tylko to że narobisz się tutaj sporo i nic z tego miał nie będziesz. A zdarza się tak że pracownicy przychodzą tu do pracy jakby nigdy nic i dostają wypowiedzenie przed nos.Więc nie ma ani pieniędzy ani stabilności. Omijajcie tego pracodawce szerokim łukiem jest wiele lepszych miejsc do pracy niż Fairpackaging.

......V......
@Anonim

4150 To ty dostaniesz po 3 miesiącach pracy.Wcześniej dostaniesz mniej.

PRACA

Firma ma szanse na rozwój ale trapi ją pewien problem.(usunięte przez administratora) A wiecie od czego uzależniona jest premia w tej firmie ? od Zysku firmy przed opodatkowaniem,jeśli jest powyżej założeń to pracownicy dostają premie.Szkoda tylko że po pierwsze pracownik sam nie jest w stanie wpłynąć na to czy dostanie premie a druga srpawa to nikt nie ma dostępu do tej statystyki.Równie dobrze (usunięte przez administratora)może powiedzieć że w tym miesiącu nie dajemy premii i koniec nie ma możliwości zweryfikowania tego. (usunięte przez administratora) Straszna firma

KKK

Firma wygląda ładnie z zewnątrz ale od środka to już inna bajka. Ludzie którzy tym zarządzają nie mają pojęcia jak to powinno wyglądać w normalnej firmie.Stare maszyny,przeciekające dachy,wszechobecne mydlenie oczu, do tego wyzysk(najlepiej jakbyś pracował na trzech maszynach jednocześnie za (usunięte przez administratora))

Praca na hali przetwórstwa jest bardzo monotonna. Maszyny mają po kilkadziesiąt lat. Zarobki niskie plus firma ostatnio nie zarabia więc nawet premii nie wypłacają. Atmosfera nieciekawa co druga osoba wbiłaby nóż w plecy. Kierownictwo to kompletna ciemnota.

Pracownicy

Pracowałem na produkcji przez pewien czas, co zauważyłem ? 1) więcej pracowników z Ukrainy niż z Polski 2) pracownik jest wykorzystywany na kilku stanowiskach a zarabia tyle co pracownik na jednym stanowisku 3) brak szacunku do drugiego człowieka, robienie sobie na złość. 4) firma nie idzie z postępem czasu 5) stare maszyny, które często się psują 6) premia, która nie przekracza pewnego pułapu a wszystko to kwoty brutto, które są bardzo śmieszne 7) mydlenie oczu 8) brak bonusu niby firma nie osiąga zysku 9) brak podwyżek 10) wczasy pod grusza od lat kwota się nie zmienia

Produkcja

Pracownicy pracują tu na bardzo starym sprzęcie.Poziom zarządzania tutaj upadł poniżej dna.Planowanie nic nie potrafi zrobić dobrze.Warunki są ciężkie nie polecam pracy w tej firmie

Marcel

Czy ktoś może podzielić się informacją o stanowisku brygadzisty? Jakie obowiązki? Atmosfera? Czy brygadzista pracujący? Da się tam zarobić 6000na rękę?

@Marcel

Tyle to nawet koordynator nie ma

Dorota

Serio? To ile ma koordynator? Jaką ma pensję stałą i jeszcze, jakie są premie? Premie to chociaż na boże narodzenie są?

@Dorota

Tak, na Boże Narodzenie każdy pracownik dostaje dodatkowe pieniądze. W tej firmie kokosów nie zarobisz .

K.1289.?!
@Marcel

Brygadzista większych pieniędzy nie ma od zwykłego pracownika produkcyjnego. Obowiązków sporo , atmosfera bardzo napięta

Dorota
@K.1289.?!

No to jakie profity z wyższej posady ma ten brygadzista? Wgl cokolwiek lepszego, poza większa liczbą obowiązków? Ma dostęp do lepszych szkoleń i kursów firmowych?

@Marcel

6 na rękę ? Śmieszne nawet 5500 brutto nie dostaniesz.na rozmowie o pracę pierwsze co usłyszysz to to że nie ma podwyżek.obowiazków masa, dużo wiedzy do przyswojenia aby to wszystko ogarnąć,nieciekawa atmosfera.Nie polecam.

@Marcel

Tutaj nikt nie ma 6000 na rękę płacą w tej firmie jest śmieszna obowiązków bardzo dużo warunki ciężkie (bardzo duże temperatury na hali) ogólnie nieciekawa praca

Co wchodzi w socjal Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k?

Krysia

Gdzieś w sieci wyszukałam oferte pracy, ale mam pytanie o kasę. Czy wicie ile można zarobić tu jako Kontroler Jakości? Znacie konkretną stawką albo chociaż widełki płacowe jak się ma doświadczenie kilku lat??

Milena
@Krysia

Na kontroli jakości będziesz mieć zapłacone tyle co pracownik produkcyjny.

...

Cała firma to jeden wielki cyrk.zarzadzanie totalnie leży,atmosfera nieciekawa,zarobki niskie.

Zostaw merytoryczną opinię o Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k - Pniewy

• Jak się pracuje w Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k?

Zobacz opinie na temat firmy Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k?

Fair Packaging Sp. z o.o. Sp.k