Coface Poland

Opinie o Coface Poland

Swoisty

Stanowczo odradzam tego pracodawcę. Jedyny plus to pensja na czas, poza tym plusów brak. Dział Handlowy to dziwny twór zarządzany przez niekompetentnych managerów o ile można nazwać w ten sposób te jednostki...Brak kompetencji na każdym etapie, począwszy od zatrudnienia k0ończywszy na wizytach u potencjalnych klientów. Każda decyzja podejmowana z "partyzantki"metodą prób i błędów kosztem pracowników różnych szczebli. Główne słowo które króluje na każdym spotkaniu wewnętrznym to słowo " oszczędność". Bardzo duża rotacja handlowców od razu daje do myślenia...W jednym z działów na 4 pracowników, przypada 4 dyrektorów. W dziale handlowym u SW I KZ MASAKRA!!! ogromny stres, zła atmosfera, jawny mobbing, o który doskonale wie wyższa kadra. W kuchni pracownicy różnych działów opowiadają swoje historie, nie da się nie słyszeć i wiedzieć łez...totalnie nie polecam jeżeli ktoś ceni zdrowie i nie chce skończyć u psychiatry. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić całą kadrę zarządzającą

Zdecydowanie polecam pracodawcę dla ludzi poszukujących stabilnej i rozwojowej firmy. Ścieżka kariery jest dosyć jasno określona i wielu pracowników przeszło w ciągu kilku lat od asystentów do starszych specjalistów a nawet managerów. Co ważne pracodawca odpowiada na potrzeby pracowników (choćby skrócone godziny pracy ze względu na finał mistrzostw świata:) W firmie panuje dobra atmosfera (na pewno nikt nie czuje się tu korposzczurem). Istnieją pewne różnice między poszczególnymi działami, ale zdecydowanie wybrałbym ta firmę ponownie jako miejsce swojego rozwoju zawodowego. Mysle ze wystarczającym dowodem na to, ze nie jest tak zle jak piszą poprzednicy jest fakt, ze duża cześć pracowników Coface przeszła od konkurencji i rozwija swoje skrzydła w Coface.

dno
@Pracownik 19.09.2018 15:34

bzdura ... - nie polecam pracy w coface

@Pracownik 19.09.2018 15:34

Nie wiem w jakim dziale pracowałeś ale to co piszesz to bzdury jakich mało. Coface to typowe korpo które nie patrzy na pracownika. Nie Ty to przyjdzie następny. Podwyżki dostają wiecznie te same osoby ktore liżą d..e dyrektorom. Ludzie którzy są obok tego całego kolka różańcowego nic nie dostają. Nie wspomnę o osobach ktore zarabiają duża kasę a dzień spędzają na oglądaniu internetu. Potem tylko strzał z ucha co się dzieje w dziale do dyrektora i podwyżka jest. Brak kompetencji menadżerów to jest najgorsze co jest w Coface. Zero profesjonalnych szkoleń, jedynie pseudoszkolenia prowadzone przez pracowników. Kompletny niewypał. Dyrekorzy nakazywali się zapisywać bo nikt tego nie zrobił. Piszesz ze ludzie przechodzą od konkurencji hmm ja mam wrażenie ze odchodzą do konkurencji i każdy jest zadowolony. Po ankiecie ktora była przeprowadzona wśród pracowników najgorsze co wyszło to niskie pensje oraz brak kontaktu z dyrektorem oraz zarządem. Teraz jest akcja naprawcza i pracownicy maja to naprawić ale bezkosztowo. No istna paranoja. W obecnych czasach fajni znajomi z firmy nie wystarcza ludzie chcą kasy. Coface to jedynie ludzie z którymi nawet jeśli odeszli utrzymuje się kontakty i nic więcej ale zarząd i dyrektorzy nie potrafią tego zrozumieć. Skrócone godziny pracy sa zgadza się max 3 razy do roku i dowiadujesz się o nich w tym dniu wiec już nic nie możesz załatwić bo o tym nie wiedziałeś

@Patrycja 03.10.2018 07:18

Poproszę o konkrety bo wszystko co napisałem jest do zweryfikowania. Aktualnie co miesiąc wychodzi „gazetka” w której opisane są awanse i widać wyraźnie, ze ludzie się rozwijają. Argument o szkoleniach również nietrafiony - tak jak napisałaś dyrektorzy zachęcają do zapisywania się na szkolenia, bo nie ma chętnych - czy to wina pracodawcy ? A może ludzie nie chcą się rozwijać i przychodzą odbębnić swoje 8h.. Akcja naprawcza - Wcale nie jest bezkosztowo ale to nie temat na forum. Poza tym aktualnie organizowane są luźne spotkania z zarządem, w których każdy może się wyżalić. Co do godzin pracy- są w większości działów elastyczne - nikt nikomu nie wylicza czy przyszedł na 7:30 czy na 9:00.. Nie mówię ze wszystko jest piękne i idealne , ale zdecydowanie polecam firmę ludziom szukającym stabilności.

@Pracownik 04.10.2018 12:48

A wiesz jak odbywają się te rzekome awanse? Wszystko dzieje się pod stołem. Jak znasz kierownika to może Ci się uda. Czemu nie ma wszystkich ogłoszeń? Nie dziwi Cię to? Nie zastawiasz się nad tym dlaczego musza namawiać na takie szkolenia? Czemu ludzie nie chcą tam chodzić i tracić czasu? Jak inny pracownik bez podstaw szkoleniowych ma czegoś nauczyć. Byłam na nie jednym takim szkoleniu i jest to porażka. Przychodzisz na prezentacje w power point która ktoś przeczyta i tyle. Każdy uważa ze to stracony czas i tylko dlatego ludzie się nie zapisują. Ja pracuje w coface od kilkunastu lat i to co było kiedyś a dziś to nieba a ziemia. Co do akcji naprawczej tak masz racje był w tym roku piknik rodzinny zorganizowany 50 km od miejsca pracy i potem dziwne ze niska frekwencja. Imprezy jubileuszowe z roku na rok coraz gorsze. Jak coface nie zacznie inwestować w ludzi to nic z tego nie bedzie. Może kiedyś to przemyślą i zwolnią bezmozgowych kierowników i dyrektorów i zainwestują w profesjonalistów.

Prawda
@Patrycja 04.10.2018 17:40

skoro jest tak źle, to po co tam pracujesz? za karę? a może nie masz kwalifikacji, żeby zmienić pracę?

@Prawda 06.10.2018 21:05

Właśnie jestem na etapie składania wypowiedzenia. Odchodzę po kilkunastu latach. Tak jak pisałam wcześniej coface to ludzie, znajomi, przyjaciele i tylko to mnie trzymało do tej pory w tym bagnie. Czekałam jeszcze na smile day :-)

Ania

Miałam okazję pracować kilka lat w COface. Odeszłam i nie żaluje. Coface to parodia. SW to pseudo dyrektor co nie nie potrafi nie polecam

byly pracownik

"Usunięto krytyczne wpisy ....katastrofa,nie firma ...nie dajcie się nabrać !!!!!! " NIE POLECAM PRACY W COFACE!!!!

Jarosław

@Juz nie pracownik, co masz na myśli jako brak docenienia? Chodzi Ci może o kwestie awansu wewnętrznego? Zachęcam Cię do wypowiedzi na ten temat, ze względu na osoby poszukujące aktualnie zatrudnienia i biorące Coface Poland pod uwagę.

Jarosław

@Kasia, dosyć obszernie przedstawiłaś swoją opinię o Coface Poland jako pracodawcy. Czy do swojego opisu mogłabyś dodać kilka słów na temat tego w jaki sposób ten pracodawca docenia zaangażowanie swoich pracowników? Funkcjonuje w tym miejscu jakiś system premiowy?

Kasia

Ogólnie miejsce pracy jest w porządku, ale dużym minusem jest bardzo wiele niekompetentnych osób i ogólnie panujący chaos. Plusem na pewno jest terminowość w wypłacaniu wynagrodzenia, elastyczne godziny pracy, nieskomplikowane zadania, możliwość awansów - ambitne i kompetentne osoby bez problemu zmieniają stanowiska. Minusy to chaos, mało wykwalifikowani pracownicy/menadżerowie, brak wsparcia przełożonych w podstawowych zadaniach, komplikowanie prostych zadań - swoje pomysły bardzo niemile widziane, jest zbyt wielu pracowników z wieloletnim stażem - co powoduje ściąganie nowych pracowników w dół (nie da się, nie można, nie tak, Na pytanie dlaczego? bo zawsze tak było itp.). Nowe osoby mogą mieć problem z dostosowaniem się, bo atmosfera jest co najmniej dziwna.

Jarosław

@Byly pracownik, co w takim razie skłoniło Cię do podjęcia współpracy z Coface Poland skoro twierdzisz, że wynagrodzenie nie było satysfakcjonujące? Może w takim razie istnieją jakieś plusy, które mogą przemawiać za ubieganiem się o zatrudnienie w tej firmie? Proszę Cię o wypowiedź w tej kwestii.

Byly pracownik

Mialem okazję pracować w tej firmie. Zarobki mega niskie. Od ponad roku nie mogą znaleźć pracowników na telefon bo płacą mniej niż w Lidlu. (usunięte przez administratora)Nie polecam

Jarosław

@Harry Poter, z Twojego opisu wynika, że najwięcej zastrzeżeń masz w stosunku do codziennej atmosfery i relacji między pracownikami. Rozumiem, że te aspekty są bardzo ważne. Czy jednak mógłbyś coś napisać w kwestii aktualnie obowiązujących warunkach zatrudnienia w Coface Poland? Twoja wypowiedź może zainteresować osoby zainteresowane współpracą z tym pracodawcą.

Odpowiadając na pytania użytkowników na forum powinniście mieć świadomość, że pomagacie komuś w znalezieniu nowego miejsca pracy.

zenek

dziekuje za SPAM !!!! zapewne kiepska firemka, i zapewne cienko przedzie Coface Poland Credit Management Services Sp. z o.o. 02-305 Warszawa - Al. Jerozolimskie 142A - Polska T: +48 (22) 270 61 23 - www.coface.pl

pytanie

ile moze zarobić windykator terenowy? jakiego typu sprawy sa w obsludze tj. bankowe,chwilówki? ile wynosi podstawa?

Mirek

Słyszałem sporo dobrego o firmie. Podpowiedzcie czy aktualnie szukają pracowników?

qwer

To chyba autor wpisu przespał większość czasu pracy lub po prostu nie miał nic wspólnego z tą firmą. Są różnice między spółkami i działami Coface. Pewne jest, że co kwartał są organiozowane szkolenia dla nowych pracowników, które pozwalają poznać funkcjonowanie całej firmy. Są również organizowane kilka razy w roku cykle szkoleń dla wszystkich pracowników, które pomagają rozszerzyć wiedzę i umiejętności z obszarów, które każdego interesują. Poniżej średniej krajowej? Na początku kończąc studia i będąc na zleceniu wynagrodzenie spokojnie przekraczało średnią. Zatrudnienie przez spółkę zewnętrzną nie trwało dłużej niż pół roku. W moim dziale jest bardzo miła, sympatyczna atmosfera. Pracuje się w dość młodym składzie. W czasie przerwy nikt nie pracuje, nikt nie patrzy u nas, ile przekorczyło się przyznanej przerwy (30+15 ustawowe). Dodatkowo poza spędzeniem czasu na posiłak można odpocząć w chillout roomie.

Klient

Firma nastawiona wyłącznie na zbieranie wpłat za swoje ,, usługi". To co firma oferuje a co robi to dwie różne rzeczy. Ja zostałem oszukany,- firma w rozmowie ze mną informowała że " podejmowane są działania " oczywiście jeżeli działaniem jest ruszanie palcem w bucie .Po dwóch miesiącach wykonano jeden telefon do firmy z Węgier(chodziło o odzyskanie należności) i stwierdzono że nikt nie odbiera. później zrobiono "wizje "lokalną " ale na zasadzie -o tam jest pałac kultury a tam łazienki .Bez sprawdzenia czy drzwi się otwierają czy są zamknięte . Po prostu tam na Węgrzech ktoś pojechał zrobić zdjęcia lub zdjęcia wzięto z gogle. Sam ustaliłem poświęcając 2 godziny co się z firmą na Węgrzech . Uwaga na tą firmę bo Wyciąga tylko Twoje Pieniądze i w tym jest skuteczna OPINIA NEGATYWNA

antycenzorka

Haha, widę, że tu nawet na gowork działa cofacowska cenzura - pare miesięcy temu dodany został krytyczny wpis Ani K. z HRu, który obecnie zniknął bez śladu. Hmmm.... ciekawe dlaczego ;) . A swoją drogą to musi nieźle świadczyć o firmie skoro nawet HRy nie wytrzymują i piszą takie komentarze na forum. No ale cóż, tak jak napisał któryś przedmówca, tutaj wszyscy mają siebie w głębokim poważaniu. A co do mojej opinii na temat firmy to w sumie wszystko zostało już tutaj napisane - firma to dno totalne, omijać szerokim łukiem.

Wojtek

Widzę świeże wpisy na forum dlatego może jest ktoś, kto pracuje w dziale Business Information na stanowisko Customer Service Specialist? Jaka atmosfera, wysokość pensji, czy jest to obsluga mailowa czy call center?

wojciech
@Wojtek 02.06.2017 21:39

Atmosfera super, przyjdź na pewno dostaniesz angaż i na początek pensję na poziomie programisty w dużej korporacji (kwota 5 cyfrowa). Co roku podwyżka, do tego szkolenia itd. A tak na serio, to jak Ci się nie zapaliła czerwona lampka po tych wszystkich wpisach to tylko współczuć....

kofik

kasa mała, ale można robić wszystko na poł gwizdka i z bledami, bez ponoszenia odpowiedzialnosci. Pracodawca i ludzie maja siebie na wzajem w glebokim poważaniu. Jedyny plus to kasa na czas, minusow jest duzo: brak profesjonalistow, brak kultury osobistej pracownikow, brak innowacyjnosci, powielanie rozwiazan ktore sa u konkurencji od kilku lat, pracownik niczego sie nie nauczy. Firma opiera się na ludziach bez zadnego doswiadczenia lub na tych ktorzy nie moga znalezc pracy w innej firmie, bo maja male kwalifikacje. Ogólnie to lepiej nie pakowac się w to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lepiej poszukac czegoś gdzie mozna się czegoś nauczyć i zarobić wiecej niż te smieszne pieniadze.

Piotr

faktura 27 000 4 lata ściągali dług, sam musiałem wydzwania co tydzień zęby cokolwiek załatwić.

prawda

niekompetentni dyrektorzy, mobbing, stres, bardzo niskie wynagrodzenia, obowiązkowy 8,5 godzinny dzien pracy, nadgodziny - nierejestrowane, limitowana kawa/herbata. Chcesz zdobyć doświadczenie przyjdz do coface, jest duzo ofert. Tylko wczesniej odpowiedz sobie na pytanie: Czy w dobrej i fajnej firmie bylaby taka rotacja i ciagle wolne miejsca?

CrazyMajk

Pod koniec ubiegłego roku aplikowałem na stanowisko KAM do Działu Informacji, najpierw rozmowa z P.Szymonem Wilińskim, kolejna rozmowa z jakąś kierowniczką sprzedaży (nie pamiętam nazwiska, w zaproszeniu na drugi etap zabrakło takiej informacji!), krótka rozmowa, wypełniłem test osobowości i zostałem ZAPEWNIONY, że otrzymam odpowiedź... dzisiaj jest ostatni dzień stycznia a na tamtym stanowisku pewnie już ktoś pracuje :) Na drugi etap nawet mojego CV sobie nie przygotowali, sympatyczna dziewczyna z recepcji zapytała czy mam na mailu i czy mogę wysłać z telefonu. Profesjonalizm - 100 Dobrze, że się nie odezwali bo równolegle brałem udział w 2 innych rekrutacjach i dostałem pracę w dobrej firmie o zbliżonym profilu a tak mógłbym pracować w coface...

Free

korporacyjność, beznadziejna atmosfera - najważniejszy wynik, duża rotacyjność, wynagrodzenia słabe z wyjątkiem wybranców, dla jednych zapieprz dla wybrancow pierdzenie w stołek, lepiej omijac te firmę z daleka.

Flex

Korporacja. Śmieszne pensje, stres i wyzysk. Managerowie od wszystkiego i niczego. Zero szacunku do pracownika, zero motywacji, ciągłe dorzucanie obowiązków. Nigdy nikomu nie polecę.

mivhal

Firma śmiechu warte, podpisując umowę o ubezpieczenie należności, gdy tylko widzą, że moga być jakies problemy to ją zrywają. Natomiast w drugą stronę, jak mają windykować, to wydzwaniają do firmy zupełnie nie znając tematu sporu itp., później opowiadają jakieś wyuczone regułki, zamiast zmierzać do wyjaśnienia niezgodności. Większej amatorki wśród firm windykacyjnych chyba jeszcze nie widziałem!

byly pracownik

Duża międzynarodowa firma jedyny plus. Minusów jest więcej zarobki na poziomie 1800 zl netto, nadgodziny stres!!! I najważniejsze na jednego pracownika szeregowego w dziale handlowym przypada 4-5 dyrektorów.

rozwojowa i stabilna firma

Zostaw opinię o Coface Poland - Warszawa

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Coface Poland