Opinie o Pilkington Polska w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Pilkington Polska, i Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Pilkington Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pilkington Polska w Wrocław

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Czy można liczyć w Pilkington Polska na prywatną opiekę medyczną?

WARTOŚCIideologiczne Nowy wpis

Uwaga.(usunięte przez administratora)

Pytanie Nowy wpis

Jakie wartości są cenione w Pilkington Polska?

E Nowy wpis

Zamykanie zakładów

Jakie narzędzia pracy zapewnia Pilkington Polska? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Pytanie

Hmmm. Ciekawe pytanie,musisz chyba osobiście podjechać do zakładu i zapytać.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ciekawy

Wiecie może kiedy wypłacą odprawy?

Van Jordan
@Ciekawy

23.12

piter

witam wszystkich zespolakow mam nadzieje ze sie odnajdziecie w nowej rzeczewistosci pozdro .

Vin

Likwidacja oddziału zaczęła się w momencie, kiedy "pan" (usunięte przez administratora) nowy dyrektor z Krakowa objął stery. Dodał złotówkę do stawki godzinowej i miał odjąć 168zł z premii, żebyśmy mieli gwarantowany zysk, a defacto zabrał 300-400zł, czyli połowę dotychczasowej średniej premii produkcyjnej. Później nastąpił cały ciąg zdarzeń będący wynikiem tego skoku na kasę. Ludzie zaczeli w rewanżu olewać robotę, powstały związki zawodowe, które były solą w oku spółki i przy wiecznie psujących się maszynach, produkcja na założonym przez szefostwo poziomie nie miała racji bytu. I tylko kwestią czasu było kiedy zapadnie decyzja o likwidacji oddziału. Tym bardziej, że tak czy siak mieliśmy opuścić ten teren przeznaczony pod deweloperkę. I zakład nie zamknął się tak jak twierdzą nasi zwierzchnicy przez brak zaangażowania pracowników i nieopłacalną produkcję, ale przez jawne granie w ch...a z ludźmi. Bo jak nazwać fakt, że z roku na rok mimo mizernych ale jednak podwyżek, takiego samego zaangażowania w pracę, ludzie zarabiali mniej. W najlepszym wypadku na podobnym poziomie... co 5, 10 czy 15 lat temu! Przepraszam, 10 i 15 lat temu ludzie zarabiali więcej i to sporo!!! A przecież koszt życia z przed 10 czy 15 lat a dzisiejszy, to przepaść! Wystarczy porównać tylko ceny paliwa. Kiedyś Pilkington był firmą gdzie można było zarobić b. duże pieniądze, dzisiaj na tle rynku wypada na tyle przeciętnie, że ma problem ze znalezieniem chętnych do pracy.. Ot i cała prawda o Pilkingtonie. Wyzysk i trud pracy zmianowej jest na każdej produkcji, ale jak robol dostaje godziwy pieniądz i nie jest traktowany(usunięte przez administratora) to zagryza zęby i robi. Natomiast kiedy ktoś pluje nam w twarz, to trudno cały czas udawać, że deszcz pada. Dokręcali nam śrubę, dokręcali i w końcu ukręcili gwint. Tyle w temacie. Pozdro dla wszystkich i powodzenia na nowej drodze! ;)

@Vin

Jakby komuś na tym zależało to już dawno by była jakaś inwestycja,przeniesienie coś cokolwiek a nie trwanie w letargu przez tyle lat i gadanie farmazonów. Póki się to jakoś samo bujało to było ok. Uznało ''Krakowskie najlepsze'' szefostwo ,że koniec i tyle.

Make me happy today

W końcu.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Pilkington Polska?

Sama

Już żadne

Jak zyc

W tym miesiącu wiele osób dostało wypłaty 4 dni po terminie

Madapraka

Ta firma to tragedia.. zero zgrania.. jeden gada na drugiego byle tylko zaimponować tym wyżej. Pieniądze nie adekwatne do pracy. Wyzysk..

Czesław
@Madapraka

W przypadku takiej opinii powinno się uzasadnić dlaczego uważasz tak, a nie inaczej. "Pieniądze nieadekwatne", tzn. o jakim wynagrodzeniu jest mowa? Dlaczego sądzisz, że praca w Pilkington Polska to "wyzysk"? Możesz podać konkretne przykłady, które uzasadniłyby takie zdanie?

@Czesław

Drogi "czesławie" moderatorze tej strony zapewne. Kolega pewnie miał na myśli nieadekwatne wynagrodzenie za pracę na zdezelowanych maszynach z połowy lat 90tych,dżwiganiu szkła ręcznie na niektórych stanowiskach,wiecznej presji "czego tak mało" itp,itd. jest sens punktować to wszystko?? a pieniądze za to żadne. o to cała praca w tym zakładzie

tedi

Co do opini zgadzam sie z wieloma osobami odnośnie negatywu.Sam pracowałęm w tej firmie ponad rok ale jednak zdecydowałem sie odejsćze względu na zmiane kierownictwa która obcięłą premie do granic możliwosci.Nie chce ucierpireć na zdrowiu bo mając kontakt ze szkłem mamy do czynienia z pyłem szklanym który jest bardzo szkodliwy dla człowieka,a z tego co widze nikt na to nie patrzy zakłądając maski przeciwpyłowe,także na stare lata wyjdzie ze nabawiliśmy sie pylicy także zdecydowanie odradzam prace w tym zakłądzie!!!

Zet
@tedi

Witam , fakt dobrze nie jest, może lepiej by było jak by tutejsze nieudolne związki zawodowe zajęły się czymś co służy pracownikom a nie wymyślaniem tematów chroniących własny tyłek. Walka po między dyrekcją zakładu a ZZ jest do granic możliwości żałosna bo nic nie wnosi oprócz robienia wody z mózgu. Do tego cały ten przewodniczący ułomek idioty bo do całego to mu brakuje, gość nie wie co z własnym f......tem zrobić a mianował się przewodniczącym. Żal dla całej tej sytuacji. Po przepracowaniu tam 2 lat mogę stwierdzić że fakt po nastaniu rządów Krakooowa nie dzieje się nic co mogło by zatrzymać pracownika przy firmie i jak napisał Pan @Wroclawianin rozpieprzą tą firmę ale z moich obserwacji strony medalu są dwie.

grzesiek

O tym co piszą na temat pilkingtonu to szczera prawda.Jeszcze kilka lattemu finansowo było w miare dobrze ale po zmianie dyrektora z Krakowa premie obcieli i stawki spadły w dół kilka stówek także lepiej szukać innego pracodawcy,chyba że chce sie ktoś męczyć na co dzień chodząc w kasku grubych spodniach i rękawicach to zapraszam...

Madapraka

Oczywiście Wrocław

Wrocławianin

Oddział Wrocław. Czytam te bzdury, choć jest ich nie wiele. Jak można pisać, że to fajna i miła praca ????. Odradzam najwiekszemu wrogowi pracy w tym zakładzie (jeżeli to można nazwać pracą) maszyny wiecznie zepsute, ale czego się można spodziewać po maszynach które mają 15-20 lat. Utrzymanie ruchu ma wy....bane, piszę tu o jednej osobie, podpierniczy Cię tak, że wyjdzie na twoją winę. Kierownik kłamca, obiecuje premie po 1000 zł (śmiech na sali, starzy pracownicy mają po 600-800 zł premi jak jest dobry miesiac). Jest jeszcze jeden mistrz taki gruby też lubi podpierniczy, ale to poznaniak. I na koniec szefu z Krakowa i jego dwa pieski, rozwala ten zakład bezmozgi. Jeżeli ktoś tam trafi to niech posłucha co mają do powiedzenia starzy pracownicy, bo to oni tylko mówią prawdę.

@Wrocławianin

Pozwolę sobie zacytować klasyka--"To nieprawda." ;)

E

Spokojnie,lepsze czasy dla tego zakładu napewno nadejdą. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i walnąć barana w ścianę.

Nigdy tak źle w Pilkingtonie nie było jeszcze, ani jednej soboty w tym roku nie było, nadgodzin nie ma, premia śmieszna. Ludzie się zwalniają jak nigdy. Tragedia jednym słowem.

Jasiek

@premiera Chyba ktoś wiadomości nie słucha. Na rynku brakuje ludzi do pracy więc to nic dziwnego!

Iwona

@e Podziękuję Ci po prostu za Twoją odpowiedź. @Witek To dobrze, że postanowiłeś wziąć udział w dyskusji na temat pracy w firmie Pilkington. Może jednak mógłbyś nieco rozwinąć swoje zdanie? Dlaczego uważasz, iż Pilkington jest dobrym pracodawcą, podasz jakieś szczegóły?

premiera
@Iwona

... COZ TO SIE STALO ZE PILKINGTON ( PO RAZ 4 W TYM ROKU) SZUKA LUDZI DO PRACY????!!!!! OJEJ, OJEJ

Witek

Pilkington Polska to dobry pracodawca i widocznie nie wszyscy dają radę utrzymać się.!

@Witek

świetny pracodawca. Firmy które "wiecznie" szukają pracowników to z reguły są bardzo dobre. Pilkington to dobry przykład takiej właśnie firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Pilkington Polska - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Pilkington Polska