Opinie o Varimed Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Varimed Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Varimed Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Varimed Sp. z o.o. w Wrocław

Dominika Nowy wpis

Nie widzę komentarzy z ostatniego czasu o mobilnych serwisantach a mój chłopak właśnie zainteresował się oferta. czy jest tu ktoś kto obecnie pracuje na tym stanowisku i mógłby polecić? Po opisie wiemy, że nie jest wymagane doświadczenie więc tym bardziej jest to na rękę. Tylko jak kandydat będzie sprawdzany?

Doma Nowy wpis

Hej, dzięki za informację. a to sprawdzenie kandydata na mobilny serwis na czym będzie polegało tak konkretniej? Jesteś już pewnie po rozmowie, a jeśli tak to opiszesz jak wyglądała? Chłopak będzie się przygotowywał teraz

W stałym procesie rekrutacji Nowy wpis

Pisanie tego, że wynagrodzenie jest jak w zegarku jako plus? Jak dla mnie to jest zwyczajny obowiązek pracodawcy, który jest zobligowany zapłacić określone w umowie wynagrodzenie za należycie wykonywaną pracę przez osobę zatrudnioną. To tak samo, jakby ktoś napisał, że całe szczęście, że dziś jest dziś. Albo, że ludzie w firmie spoko. To nie są żadne atuty miejsca pracy, to w żadnym stopniu nie określa tego, że firma robi coś ponad określone zasady i to, co normuje kodeks pracy.

Czy pensja w Varimed Sp. z o.o. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako technik serwisu, ich ogłoszenie jest 18 czerwca na Pracuj.pl.

Po ostatnich rozmowach i propozycjach to chyba koniec dyskusji z dyrekcją. Inflacja nas dobija a dyrekcja proponuje żeby zrezygnować z życia prywantego i robić nadgodziny żeby więcej zarabiać.

Kudłaty
@pracownik

Jak coś mi nie odpowiada w firmie to wychodzę i koniec. Maruderów i zrzędzących znajdzie się w każdej firmie. Widzę, że tutaj też - czyli wszystko na miejscu. Mimo wszystko zaaplikuję.

Pracownik Biurowy

Rekrutacja przeprowadzona w siedzibie serwisu, powiedziano mi, ze bez względu na wynik skontaktują się ze mną, co myśle, ze i tak powinno być standardem, jeśli ktoś już jest zaproszony na rozmowę, minął miesiąc i zero odzewu.

Uważam, ze pytania były dość normalne jeśli chodzi o standardy rozmów kwalifikacyjnych, chociaż niektóre wydały mi się zupełnie niepotrzebne i niezwiązane z praca np. co słyszałeś o firmie „na mieście”. Oczekiwałam więcej pytań praktycznych, np sprawdzenia możliwości językowych lub pracy w excelu, ponieważ były wymagane na stanowisku, ale żadne takie pytanie nie padło.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy PTP Accountant Specialist - temporary role/ 6 mnts
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy Lider Projektu
Siemianice
JOYNEXT Sp. z o.o.

Jak wygląda praca w Varimed Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Endocreator

Mój typowy dzień: Zaczynam pracę o 7ej - naprawiam endoskopy, o 10:30 jem śniadanie i wracam do stołu składając wiele różnych modeli endoskopów z różnymi wadami, chodzę po części, sprawdzam aparaty po naprawie i oddaje na wyjście dla klienta. Cieszę się z bezzwrotności mojej pracy i ze swojego wieloletniego rozwoju. Pracuję do 15ej. Po miesiącu otrzymuje wypłatę.

Dorota
@Endocreator

Świetnie to opisałeś, chętnie dołączyłabym do zespołu. ale chciałabym dopytać o wypłatę czy są tu jakieś premie lub benefity? ile endoskopów musisz naprawiasz dziennie? są jakieś limity czy po prostu wg zapotrzebowania?

Endocreator
@Dorota

Z chęcią bym z tobą popracował ale zmieniam pracę???? naprawa endoskopów jest uzależniona od wielu czynników, głównym jest precyzja i doświadczenie ( wiele wad, myków, trików) Żeby to osiągnąć trzeba kilka lat solidnie zagłębiać wiedzę i doświadczenie. Normy oczywiście mamy. Premie - tak za bezreklamacyjność ( które mają być zmienione na ogólne uznaniowe) co 3 mc.Jeśli nie masz doświadczenia na start kokosów nie ma. Z wiekiem i stażem zmieniają się priorytety. Tak było na moim stanowisku, jest tu wiele innych stanowisk. Jednakże jest wiele plusów pracy ale też wiele minusów o których chyba by było trzeba nie na forum????

W tych trudnych chwilach gdy inflacja niszczy nasze wypłaty dyrekcja leasinguje/kupuje kolejne auta a pracownikom postanowiono nie organizować nawet symbolicznej wigilii firmowej. Nie rozumiem jak dyrekcja chce zatrzymać pracowników u siebie tym bardziej ze konkurencja zaczyna podbierac ludzi...

Grzechotnik
@pracownik

Flota samochodów jest spora. W większości to auta klasy premium, byle czym jeździć nie będą tym bardziej że w tej firmie jest więcej kierowników i dyrektorów niż pracowników. Niektórzy miejscowi dostali nawet firmowe fury... Widać że firma ma się bardzo dobrze :)

@Grzechotnik

to ile tych aut tu u was potrzeba, żeby każdy w sumie miał coś dla siebie? i z tym że jest ich więcej to żart jakiś lub przenośnia? ilu tak naprawdę w sumie na ile wszystkich osób jest?

Być może wkrótce były pracowni
@pracownik

No z wigilią dla pracowników to dali plamę... Pewnie znowu wszystko przeżarliśmy... Jak się zatrudnialem kilka lat temu to były imprezy integracyjne, wigilie, wyjścia a teraz to za grube pieniądze organizowane są imprezy ale nie dla pracowników, chyba że tylko dla wybranych. Widać dyrekcja uważa że dobra atmosfera w pracy i integracja ludzi nie służy firmie.

Czy w Varimed Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

W Varimed jest bardzo luźna atmosfera. Niektórzy przychodzą do pracy kiedy chcą a niektórzy nie przychodzą w ogóle.

@pracownik

Nie za bardzo rozumiem... Jak to niektórzy przychodzą kiedy chcą? Nie ma jasno określonych godzin i dni pracy w Varimedzie?? Jak wygląda w takim razie grafik? Mógłbyś bardziej przybliżyć całą sytuację?

@Monika

Nie interesuj sie. Z Panstwowej inspekcji pracy jestes czy co? Nie ma grafiku i tyle. Nie drąż...

Marzena
@pracownik

Dlaczego ma się nie interesować? Może właśnie jest zainteresowana firmą i chce poznać szczegóły zanim tam zaaplikuje. Chyba to normalne na forum pracowniczym :)

Ewelina

Tak krótko to ująłeś... Co ciekawe jest to trochę niejednoznaczne... Tak super Ci się tu podoba czy niekoniecznie? Z którego stanowiska to opinia w razie czego i po jakim stażu?

Grażyna

Lata temu mieli ogłoszenie o prace jako Asystent Administracyjny Działu Serwisu. Ciekawa jestem jaka jest pensja na start dla kogoś bez doświadczenia? I czy to jest dobre miejsce do nauki właśnie dla początkujących na rynku pracy?

Oyayebie

Firma bardzo dobra, Warunki płacy jak i pracy bardzo dobre. Wszystko na czas. Pracownik jest stawiany bardzo priorytetowo. Zarządzanie bardzo słabe z dobrymi perspektywami na przyszłość. Gdyby kazdy pracownik tak samo wydajnie i z zaangazowaniem pracowal to firma byłaby idealna. Szkoda ze jest wielu mistrzów/ dyrektorow, którzy biora duże pieniądze nie znając się/nie angażując sie w tym co robią, nie wychylają się poza schemat. Oby te rozdawnictwo niewłaściwym osobom być może wzorowane na obecnej władzy nie doprowadziło do zakończenia działalności. Trzymam kciuki

Ziomek z Varimedu

Denerwują mnie na takich portalach skrajne opinie. Jeśli opinia jest skrajna w którąkolwiek stronę, to chyba oczywiste że jest nieobiektywna. Pracuję w Varimed parę lat, bez problemu znajdę parę plusów. Np: - wypłaty jak w zegarku i zawsze wszystko się zgadza co do złotówki, lub w razie błędu (jeden się księgowości trafił) bez problemu do wyjaśnienia - po moich przejściach z poprzednim pracodawcą, uważam że to bardzo niedoceniany element. - fajni ludzie. Serio. Jak na firmę z taką liczbą osób, to na prawdę da się ze wszystkimi dogadać, przynajmniej z tymi z którymi ja mam kontakt (nie wszystkich się widuje w tej pracy). Słyszałem historie, że było kilku rodzynków którzy przełamywali ten schemat, ale wiadomo. Wyjątek potwierdza regułę. Co do wypłaty to nie jestem pewien, czy napisać jako plus, czy minus. Jak na pracę specjalistyczną, wypłata mogłaby być lepsza, ale o dziwo, na tyle ile się orientowałem u konkurencji, to płace są podobne, a czasem nawet gorsze. Generalnie od jakiegoś czasu widzę że praca specjalistyczna tanieje. Bynajmniej nie jest to najniższa krajowa. Czasem irytują nagłe zmiany planów. Jeśli ktoś jest pedantem organizacyjnym, to prawdopodobnie oszaleje po miesiącu :). Ja lubię jak się coś dzieje, a monotonia wręcz mnie przytłacza, więc to raczej kwestia dopasowania charakteru pracownika do charakteru pracy. Dałbym firmie tak 4 gwiazdki na 5. Nie jest rajem pracowniczym, ale jest fajną, stabilną firmą w której można z powodzeniem przysiąść na dłużej. Żeby zmienić pracę, musiałbym dostać ofertę przynajmniej o 20-30% wyższą, inaczej wolałbym nie ryzykować.

@Ziomek z Varimedu

Czegoś tak żałosnego dawno nie czytałem. Ta opinia wygląda jakby napisał ją sam właściciel firmy lub miłośnik wazeliny.

Czołg

Jakimi samochodami aktualnie jeździ serwis?

LIDER

Kolejny rekordowy rok za nami pod względem sprzedaży i kolejny rok pracowników kopnięto w.... Rok się dobrze nie zaczął i już narzekanie że wszystko idzie w górę i dla was pracowników niestety brak środków. Skoro tyle firma zarobiła w roku poprzednim to można było dać premie lub 13 w styczniu a nie czekać aż inflacja urośnie. Wymagacie żeby pracownik dał z siebie więcej, a co dostanie w zamian... wielkie NIC... Bo skoro był rekordowy rok i firma zarobiła miliony to znaczy że pracownicy dali z siebie wszystko i oczekują że ich praca zostanie doceniona.

@LIDER

Kurcze przykra sprawa, mam nadzieję, że jednak zrobią coś w tym kierunku... :( A to ile wyniosła ta sprzedaż w tym roku skoro taka rekordowa? ;)

Pedro

W dobrej firmie są stosunkowo wysokie standardy i niestety nie każdy radzi sobie więc pozostało narzekanie?

@Pedro

tak. w dobrej firmie są wysokie standardy. tu nie.

@pracownik

Nie no chyba nie może być aż tak źle z tym standardem? Wgl oprócz Ciebie to ile osób tu jeszcze pracuje?

Ile jest zmian w Varimed Sp. z o.o.?

zero

Nic sie nie zmienia. Zarobki śmieciowe, kierownictwo nie kompetentne. Polecam omijać szerokim łukiem.

Jak w Varimed Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Od wielu lat nikt jeszcze nie awansował na wyższe stanowisko.

Klinet

To nie firma od awansów, tam się ciężko pracuje.

Bronisław
@Klinet

Czemu ciężko? Aż tyle obowiązków macie? A przekłada się to w ogóle na pieniądze?

@Bronisław

Nie przekłada się to w żaden sposób na pieniądze, wypłaty są niskie, możliwości awansu czy rozwoju nie ma w ogóle.

Edward
@pracownik

Niskie, czyli jakie? Minimalna czy nieco więcej?

Junda
@Edward

Niskie czyli takie które na pewno cię nie zadowolą Edwardzie

Karol

Można tam na wakacje dorobić ?

@Karol

Normalnie w ciągu miesiąca ciężko się tu dorobić a co dopiero na wakacje.

@pracownik

Ale co, niskie wypłaty? Tak wnioskuję. Jaki tu jest system wynagradzania?

Varimed
@Monika

System wynagrodzeń reguluje Regulamin, z którym każdy pracownik jest zaznajomiony. W razie pytań zachęcam do kontaktu z Kadrami

Bronisław
@pracownik

Co to znaczy, że ciężko się dorobić? Zatrudniają na zlecenie/umowę o dzieło i jest mniej godzin czy bardziej chodzi o to, że za mało płacą?

@Bronisław

Bardzo niskie wynagrodzenie.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Varimed Sp. z o.o.?

Atmosfera jest bardzo zła. Ludzie szczują na siebie nawzajem za pozwoleniem kierownictwa firmy.

Dyzma

A czas pracy jest w miarę elastyczny ?

Fenomenalna firma dla kombinatorów i naciągaczy. Jeden z pracowników pionu handlowego został przyłapany na lewych FV za usługi hotelowe, oraz na działaniu na szkodę firmy (działania konkurencyjne u tych samych kontrahentów). W nagrodę został awansowany na stanowisko dyrektorskie! Gorąco polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Varimed Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Varimed Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Varimed Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Varimed Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Varimed Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Varimed Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Varimed Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Powstańców śląskich 5 lok. IIP
    53-332 Wrocław