Opinie o Zakład Karny w Potulice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Zakład Karny. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Karny o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Karny w Potulice

Obserwator

Podobno Polsat szykował program o Potulicach. I co ? wystraszyli się? To umawianie się na widzenie to kara nie tylko dla osadzonego. To kara dla jego rodziny - bo umówić się to trzeba mieć wolne od pracy a i tak nie ma żadnej gwarancji że będąc 1 w kolejce nie wywali zainteresowanego system telefoniczny. Jest to ewidentne nadużycie. Sprawę osobiście zgłoszę do RPO. Bo chyba tutaj nie jest Białoruś a Panowie w mundurach to nie Bogowie. Każde postępowanie sprawdzające ma swoje reperkusje personalne więc nie bójcie się pisać. Osadzeni nie będący pozbawieni praw publicznych mają prawa jak każdy obywatel. Jego rodzina nie może mieć kary w postaci wyżej opisanej.

Kwinto
@Obserwator

Dzisiaj próbowałem się dodzwonić ni umówić widzenie masakra jakaś po 7 godzinach czekania rozłączyło mnie

Daro

Pamiętajcie wg.negatywnych opini ,że skazany jest tam aby Odbyć Karę Pozbawienia Wolności ,to nie mają być wakacje ocknijcie się w jakich wy kategoriach myślicie Kara a nie Seszele lub Majorka.

@Daro

Daro…Wiadomo, że to nie wakacje i nikt nie będzie zachowywał się jak w sanatorium ale tam jest już przegięcie rozumiesz koleś? Wrzucają wszystkich do jednego wora a rodzinę i znajomych traktują jak byle co…To nie jest normalne. Są pewne reguły których trzeba przestrzegać i tyle w temacie, natomiast tam jest samowolka i nikt nic z tym nie robi. Sam się ocknij kolego

Ignac

full wypas dobre żarcie mila cela dużo wódy a klawisze to (usunięte przez administratora)

Jogi
@Izabela

warunki koszmar byłem kilka lat do 2023r praca za darmo .bez dodatkowych porcji. miałem obietnice dyrektora że jak będę pracował to wyjdę przed terminem to kłamstwo żeby być posłuszny. nie byłem ukarany za nic. a na oddziale zewnętrznym jeszcze gorzej brak ciepłej wody tylko 3 razy dziennie po 5 minut. a prysznic 40 minut dla 160 osób i tylko 4 kabiny prysznicowe, nie wierzę nikomu ze służby więziennej

Nic Nowy wpis

Funkcjonariusze w tutejszym zk naprawde się znęcają nad skazanymi żadnej opieki medycznej nie ma

Dariusz Biernacki Nowy wpis

Witam. Przebywałem w Potulicach od 7.09.2023 moja pierwsza cela to była że w dzień w dzień walczyliśmy pluskwami. Dyrektor jest Gburem, wsadza ludzi do izolatek za byle co, mało tego biją, a nawet katują do nieprzytomności. Sam osobiście dnia 30.10.2023 zostałem przez grupę interwencyjną kilka krotnie bity po głowie, gdzie rozwalili mi ją, dostałem karę 14 dni izolatek zamiast tego spędziłem 16 dni. Wychowawcy na oddziałach nie wykonują swoich obowiązków, mają gdzieś człowieka. Listy urzędowe nie wychodzą, dnia 30 stycznia 2024 wysyłałem skargę do rzecznika praw obywatelskich, natomiast ten list wogule nie wyszedł. Jedzenie jest ohydne, nie da się tego wogule jeść. Kantyna bardzo uboga, a jak już coś jest to cena przewyższa ceny na wolności. Kamery na łaźni, w zimę wogule nie palili, a mało tego włączali klimatyzację na zimną. Nie można się dostać do lekarza, ani doprosić się tabletek przeciw bólowych. Odzywki mają jak do śmiecia, zero poszanowania do drugiego człowieka, zero empatii z ich strony. Niektórzy oddziałowi się wyżywają, obrażają. Jednym słowem ten zakład karny nie powinien istnieć. Mógłbym tu pisać wiele, ale po co.

@psycholog Nowy wpis

Te wszystkie opinie są prawdziwe. To nieludzkie aby w XXI wieku w świetle polskiego prawa takie rzeczy miały miejsce. Telefoniczne umówienie na wizytę graniczy z cudem, czekasz 6 godzin po czym się rozłącza , kiedy po kolejnych godzinach w końcu uda się połączyć rejestrator mówi „przecież się Pani dodzwoniła wiec o co chodzi?”. Seryjni mordercy są w celach z osobami skazanymi za przestępstwa np. Gospodarcze itp. Myją się w misce polewając butelka wody, jedzenie jak dla zwierząt, nie dają leków w przypadku choroby, nie można zamówić skazanemu tez żadnych leków ani witamin, list, paczki przekazują kiedy chcą. Aby zadzwonić do bliskich maja 10 minut, skuci w kajdanach, Rozumiem, że to nie są wakacje, sanatorium nikt nie oczekuje luksusów ale godnych warunków i szacunku. Mam nadzieje, że obecna władza coś zmieni ponieważ jest to skandaliczne. Co daje zamknięcie w więzieniu osoby która mogła dostać wyrok w zawieszeniu ale nie przyznawała się do winy i poszła w proces aby udowodnić swoją niewinność i trafia tam na lata więzienia ??? Mogli zabrać mieszkanie, dom, pieniądze samochód , wszystkie dobra materialne ale po co zabierać komuś syna, męża, dzieciom ojca. On w tym czasie mógłby pracować i jeśli już to spłacać karę finansową ale po co zamykać w więzieniu a Państwo utrzymuje takie osoby. Z punktu widzenia psychologicznego to miejsce tylko potęguje ogromny w Polsce problem zdrowia psychicznego. Rujnują ludziom życie , zdrowie, rodziny. Serce pęka na miliony kawałków . Płakać się chce, wyć z rozpaczy i bezsilności .

@Невідомий Nowy wpis
@@psycholog

Я вибачаюсь но мій чоловік там сидить, Чи насправді так все там погано, і чи можливо його якось витягнути, він має вийти на браслетку, як що така правда що там таке ставлення до них то що можна зробити і куди звернутися?

Czy osadzony może dzwonić ? Jak to wygląda.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Zakład Karny, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Rodzina osadzonego

Potulice to najgorsze więzienie jakie może być.Nie ma przepustek Wpisują osadzonym złe zachowanie żeby nie mogli wyjść na warunkowe zwolnienie.Papiery wywalają do kosza bo nie chce im się nic robić . Dyrektor to człowiek bez sumienia.

Rodzina osadzonego

Witam.W Potulicach jest najgorsze więzienie jakie może być.Dyrektor to osoba która nie ma serca .Źle traktuje osadzonych. Nie ma szans aby dostać warunkowe zwolnienie po połowie kary .Musisz odbyć całą karę, iż dyrektor wpisuje w papiery źle sprawowanie i sąd odrzuca twoje papiery o zwolnienie.Adwokaci piszą o przepustki to odpowiedź po długim czasie bo wychowawca wyrzuca papiery do kosza .Trzeba pisać ponownie.To dyrektor odpisze takie bzdury Że ma złe zachowanie i się nie należy .Masakra

Czy w Zakład Karny odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Jak tak może być.

Mam bliska osoba w więzieniu. Zero kontaktu, zero informacji totalna porażka. Przedłużanie aresztu bez wiedzy drugich osób oraz brak powodu tego. Osoba bez dokumentów, ubrań zostaje zamknięta na czas nie określony.

Rodzina osadzonego

Straszne miejsce o konkretnych rzeczach dowiadujesz się na miejscu tak jak było w przypadku widzenia na dzieci przez telefon zapisują na 2 godziny a potem jak sępy w okół stolika koniec widzenia żeby nie było to wszyscy się zlecieli. Ogólnie nic tam nie działa jaka kolwiek komunikacja między adwokatem a dyrektorem gdzie na odpowiedź czeka się trzy tygodnie a i tak napisze jak chce. Zgoda była a dyrektor twierdzi że jej nie ma bałagan straszny. Mam nadzieję że przy nowym rządzie coś się zmieni i wezmą się za nich . Ludzie la ludzi

SW
@Daro

Kazdy skazany jest człowiekiem i ma prawa gwarantowane w konstytucji ustawach itp jak kazdy Czy to sie nam podoba czy nie I nalezy tego przestrzegac Po to jest S W

Irena
@SW

A Ty jesteś pracownikiem służby więziennej? Co sądzisz o warunkach pracy w tym zakładzie karnym, jak wyglądają godziny pracy i kwestie wynagrodzenia? ,zastanawiałam się, czy nie spróbować swoich sił przy kolejnym naborze do służby więziennej.

Byly
@SW

TRZENA PAMIĘTAĆ Że aby wymagać szacunku trzeba szanować Aby wymagać przestrzegania procedur trzeba ich przestrzegać Aby wymagać ludzkiego traktowania przez,, podopiecznych" trzeba TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM A czy się jest .................? Zawsze..........? Niech każdy ,Panowie i Panie sam sobie odpowie! Czy jestem zawsze CZŁOWIEKIEM zwlaszcza w swojej .....noooo niełatwej ale wymagającej człowieczeństwa pracy??? Czy zawsze mogę patrzec w lustro i widzieć człowieka??? Czy zawsze zamykam oczy by zasnąc z czystym sumieniem???? Czy śpię.............??????? Hmmmmmm

Agata
@Byly

Czyli praca tutaj poważnie jest dość trudna? Na psychice mocno się to odbija? Ile osób rezygnuje właśnie ze względów psychicznych?

@Daro

Na pewno jesteś pracownikiem .Tragedia. Najlepiej idź walczyć za Ukrainę. Tam dostaniesz wszystko za afriko ! ! ! Puknij się w czoło. Masz rodzinę? Chyba nie!

Agata
@Daro

Tyle, że on raczej nie wspomniał w jaki sposób kto powinien być traktowany i też chyba niczemu tu nie przyklasnął, więc czemu aż taka reakcja? Kara przecież może zostać odbyta z należytą godnością?

Ryba
@Agata

W czym ta praca jest trudna? No żarty na.bok ludzie. Co tam może się odbijać na psychice? Chyba u bardziej wrażliwych wyrzuty sumienia po nieludzkim traktowaniu osadzonych.

Kate30stm
@Daro

A to przepraszam, osadzony to nie człowiek? Od razu trzeba traktować go jak (usunięte przez administratora)? Zastraszać? Wydaje mi się że każdy osadzony ma nadal prawa człowieka. (usunięte przez administratora)

@Daro

A czy osadzeni sa pozbawieni praw publicznych? Mają prawo do odwiedzin i mają to zagwarantowane prawem

Rodzina osadzonego

Jestem w szoku bo te opinie które tu widzę to właśnie to co mnie spotkało. Nie jestem osadzoną ale właśnie tak traktuje się rodzinę i znajomych, bez żadnego szacunku. Ponadto osadzonych traktuje się tam jak (usunięte przez administratora)i wsadza do jednej celi za różnego kalibru przestępstwa. Umówienie się na widzenie graniczy z cudem. Mam nadzieję, że nadejdzie kiedyś wyrównanie rachunków a osoby które tam pracują niech nie czują się bezkarnie bo życie bywa przewrotne

Kwinto
@Obserwator

Pati

Witam , chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa wyjść za do dobre sprawowanie po połowie kary w Potulicach?

EM

W Potulicach budynek „A” czy ktoś wie czy to izolatka czy co ?

7 miesecy na Potulicach
@EM

Budynek A czyli 's-ki' tam sa zamknieci ludzie ktorzy maja jakies schorzenia psychiczne. Schizofrenia, depresja, ataki paniki, epilepsja i tak dalej. Sa tam tez isolatki.

Zastanawiam się

Zastanawiam się tylko czy ktoś z rzecznika praw obywatelskich przyjrzał się tym opinia ponieważ są one prawdziwe!!! dlatego może warto to zgłosić niech ktoś tam zrobi kontrole i porządek. Ja rozumie, ze osadzonym nie ma być jak na wakacjach, ale i oni maja swoje prawa ponieważ nie wrzuca się wszystkich do jednego worka. Tam siedzą ze różne przewinienia i drobne i te mocne. Tylko zastanawiam się czemu nikt tam nie robi porządku jeżeli pracownicy przekraczają swoje kompetencje.., szczerze jestem przerażona tym co przeczytałam i wiem ze nie są to nieprawdziwe informacje. Dlaczego pokrzywdzeni osadzeni którzy wyszli nie zgłaszają tego? Może trzeba zrobić tam porządek. Pracownikom i dyrektorowi również powinno zależeć, aby ten zakład Karny nie siał już takiego postrachu i najgorsze, ze nie tylko dla więźniów leczy i dla przyszłych pracowników czy stażystów .,,

Ajwona 1967
@Zastanawiam się

To wszystko jest prawda co tam się dzieje każdy człowiek który nie ma odebranych praw człowieka powinien być traktowany jak człowiek a zwierzęta w zoo są lepiej traktowane służba więzienna to sadyści ja to tylko się modlę o władzę jak przyjdzie inn a władza to zrobiac z tym porządek całą służba więzienna która dokonuje samo sądów tam w Potulicach powinni zostać ukarani dyscyplinarne zwolnienia z pracy to że przychodzą na służby pijani nikt w to nie wierzy bo już zgłaszałam tekie incydenty wyłączanie osadzonym prądu po złości bicie teraz będąc na widzeniu u syna słyszałam jak osadzeni mówią że pobili chłopaka że leży w szpitalu z tego co wiem kontrolę tam były i co nic tam jest oddział nowo powstały na otwarciu był pan Ziobro i podejrzewam że mają tak przykazane robić co chcą to naprawdę się w głowie nie mieści co tam się dzieje ludzie naprawdę zbierzmy się nie pozwólmy na to miał być faktycznie program w państwie w państwie chyba ktoś im zabronił żeby prawda nie wyszła na jaw mordują ludzi w majestacie prawa

Kuba

Wyszedłem miesiac temu... darcie ryja, krecenie wora, dojeżdżanie osadzonych, represje, zero przywilejów, nawet czajnika... osadzony petka wjeżdża na cele z dożywotna.. jedno wielkie (usunięte przez administratora) Unikać!!

Odwiedzająca

Zgadzam się z poprzednikami.Umowienie się na widzenie dramat,trzeba poświęcić ok 3 godz.rozlacza,czekaj na połączenie itp.paczke z odzieżą potrafią przekazać po 3 tyg. Pozwolenie na telewizor czajnik pomimo iż jest w magazynie musi odleżeć swoje ,a może osadzonemu się odechce prosić. Jedzenie okropne nikt nie oczekuje rarytasów ale rzadko kiedy da się zjeść ze smakiem.zapisuja do szkoły żeby nie móc później przenieść się bliżej miejsca zamieszkania. Jestem mi bardzo źle gdyż w moim Państwie nie ma do kogo się odwołać na to co dzieje się w więzieniach.

anetatu40@gmail.com
@Odwiedzająca

Mam pytanko kiedy się zapisuje na widzenie

Kama
@anetatu40@gmail.com

Czy dowiedziałaś się juz czegoś na temat umawiania widzen?

Pytający

Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Potulic wyszedł na warunkowe albo SDE po ponoć stamtąd jest ciężko znacie kogoś takiego

Jaaa
@Pytający

Na.warunkowe rzadko się zdarza żeby wyjść. SDE bywa różnie. Zdarzyło się że na.22 osoby dostało 19 a było.tez tak jak.komisje.mial moj mąż że dostały tylko 2 osoby więc trudno wyczuc od czego to zależy.

Jaaa

Jeżeli chodzi o SDE to od.momentu złożenia wniosku do posiedzenia komisji minęło ok 1.5-2 miesiące. Wniosku o warunek nie składaliśmy ale myślę że czasowo wychodzi to całkiem podobnie.

Czy pracownicy w Zakład Karny dogadują się między sobą?

@@##

Mam pytanie tarfi tam mój znajomy za znęcanie się nad rodziną może liczyć że wyjdzie za dobre sprawowanie szybciej grozi mu 10 lat będę wdzięczna za odpowiedź

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Karny - Potulice

• Jak się pracuje w Zakład Karny?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Karny tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Karny?

Zakład Karny