on

Specjaliści nie są doceniani, nawet po kilku latach pracy zarabiają porównywalnie tyle co operatorzy maszyn produkcyjnych. Szkolenia na rozwój pracownika to głównie 1 - 2 rok pracy. Później zastój, najlepiej wtedy zmienić pracę . 5 lat pracy z wyższym wykształceniem jako specjalista - 4000 netto.

Robi

Po drugiej stronie jest inna firma produkująca opakowania , kiedyś ten zakład należał do SCA teraz to jest Smith , wiem że zatrudniają nowych pracowników. To jest super zakład bardzo fajna atmosfera i dobre zarobki dużo wyższe niż tutaj. Ja tam uciekłem i nie żałuję !!!

Leszek Dziweńka

Jako potencjalny HR Menadżer, wszedłem dzisiaj na tę stronę, w ramach zbierania danych do SP ZZL. Analizuję wszystkie wpisy z uwagą. Ale widzę też tzw. fake-wpisy.

Leszek D.

Jako "potencjalny Inspektor PIP" już wysyłam wysyłam swoją aplikację na "kandydata na Podinspektora Państwowej Inspekcji Pracy" :-)

Leszek D. Nowy wpis
@Leszek D.

Zostałem zaproszony na rozmowę o pracę do Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu. Rozmowa była ciekawa. Spotkanie odbyło się z Panią Okręgową Inspektor Pracy oraz z Zastępcą Okręgowego Inspektora Pracy. Nie przeszedłem do etapu 2-go rozmów, co i tak uważam za sukces, że mogłem w trakcie procesu rekrutacji sprawdzić, czy we właściwy sposób czytam i interpretuję przepisy prawa, przepisów BHP i Prawa Pracy.

Kandydat

Proszę o informację na jakie pieniądze można liczyć pracując jako magazynier operator wózka. Dziekuje.

Pilot Nowy wpis
@Pytanie

Po 3 latach mam 3500 brutto premii nie ma od 2 lat bez nadgodzin 2900na rękę roboty od h… Nie polecam tego syfu.

Zbigniew Nowy wpis
@Pilot

A od czego w Essity była zależna premia i czemu już jej nie ma od dwóch lat?

Maja Nowy wpis

Cześć, widziałam, że w Essity można odbywać płatny staż w dziale marketingu :) Jak on wygląda? Polecacie? Czy po 6 miesiącach jego trwania można liczyć na zatrudnienie w firmie? Czy wtedy zaczyna się od okresu próbnego czy ze względu na odbyty staż jest to już inny rodzaj umowy na początek? Może ktoś wie na jakie wynagrodzenie można liczyć na takim stażu?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Czy pracownicy w Essity Operations Poland Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

@Leszek Dziweńka

Piszcie, proszę więcej, a dzięki temu będę miał więcej danych.

@Leszek Dziweńka

np. wpisy dotyczące innej firmy zza płotu lub pod nikiem "pytanie".

Obiektywny
@Leszek Dziweńka

Jakie fake wpisy, opamiętaj się i nie pisz bzdur. Te wszystkie pozytywne opinie to fake newsy. Pozytywne opinie o tej firmie można było pisać w 2010. Pozytywne opinie tworzą Ci, którzy w dalszym ciągu mają złote karty i znowu nowe samochody, za gnojenie pracowników. Teraz ta firma spadała poziomem do ZNTK czy do dawnej Huty Oława, paczki na święta są tego dobitnym przykładem. Miało być za 80 zł, a tak praktycznie wyszło za 60 zł, bo trzeba było zapłacić firmie, które je pakowała, a później rozdawała pracownikom. Od lat pamietam, że na bzdury, dla "(usunięte przez administratora)pilnujących" jeżdżących nowych samochodami swoich interesów, a goniących pracowników czy na podwykonawców kasy nigdy nie brakowało. Ta firma się skończyła, a (usunięte przez administratora)zwani karierowiczami toczą ta firmę w przepaść. Trzeba niewątpliwe cała ta klikę pilnie wymienić. Tyle (usunięte przez administratora) w temacie.

@Obiektywny

Jako osoba nie anonimowa zachęcałem i dalej zachęcam do wyrażania opinii, a za dotychczasowe opinie dziekuję.

@Obiektywny

Tak jak pisałem wcześniej, zamierzałem i zamierzam zbierać dane, a do czego je wykożystam, to zależy w znacznej części od Was pracowników. Sprawa jest rozwojowa... acie pytania po co? proszę o kontakt osobisty.

@Leszek Dziweńka

Panie Leszku , proszę poruszyć z pracodawcą temat pensji pracowników , sąsiednie zakłady wyprzedziły dawno już podstawy brutto a nie wróży to dobrze bo niebawem znów zaczną uciekać ludzie , a coraz częściej rozmawia się na zakładzie że pensje stoją a pracy przybyło 2 razy więcej . A jak nam wiadomo czasami trzeba zatrzymać jedna linie żeby na innej było komu pracować . Mam nadzieję , że w tym roku będą solidne podwyżki oraz bonus .

@Pracownik

Dzięki za wpis. Temat jest nie nowy, ale aktualny, czyli nie rozwiązany. Potrzebuję danych, a wiec proszę o informacje, jak według twojej wiedzy wyglądają zarobki w regionie na stanowiskach: 1. Początkujący pracownik produkcji (0-12 miesięcy stażu pracy), 2. Średnio-doświadczony pracownik produkcji (12-48 miesięcy stażu pracy), 3. Doświadczony pracownik produkcji (ponad 3 lata stażu pracy).

@Leszek Dziweńka

Ponawiam prośbę o konkretne dane.

Początkujący w sąsiednich firmach 4100zl netto Z stażem 12-48 - 4800 zł

@Pracownik

Nooo, to już jakieś dane na wstęp. A w jakich firmach konkretnie, piszczie proszę?

@Leszek Dziweńka

He, he. A czy gdybym liczył na awans w tej organizacji, to lansował bym się na forum publicznym, czy raczej siedział cicho? Jak pisałem wcześniej, zbieram dane dotyczące zarobków na różnych stanowiskach w regionie. Bo padają prośby ze strony pracowników o poruszenie tej kwestii na Radzie Pracowników. Jest pewna grupa osób, których ta tematyka interesuje i zapewne jest i taka, którym to się nie podoba.

@Leszek Dziweńka

Jako potencjalny menedżer powinieneś wiedzieć, jak poprawnie napisać nazwę potencjalnego stanowiska ;)

@Obiektywny

Dlaczego akurat w 2010 roku? Przypomnisz?

nochal
@Leszek Dziweńka

Aplikacja do tej firmy? Czyżby szykowały się jakieś interesujące zmiany?

@Leszek Dziweńka

Podaję konkretne dane: 6600,99 operator pulpitu sterowniczego przyszłość zawodową rozświetlającego 6850,57 kierownik zmiany pory roku 4000,55 pracownik niepospolity na stażowym rozpędzie 5500 specjalista od czegoś tam z doświadczeniem wewnątrzzakładowym 10500,76 dyrektor od niczego z doświadczeniem nieznanym 11700,13 dyrektor generalnie początkujący w rozwój wierzący W firmach na tożsamej ulicy o parzystej numeracji budynków, wynagrodzenie należy pomnożyć średnio o 1,73%. Czy mam wymienić również składniki zmienne i dodatki? Bo szanowny Pan nie był uprzejmy napisać o jakie wynagrodzenie pyta, a to raczej istotne w takim badaniu... Potencjalny menedżerze! Może ludzie w tej firmie nie są doceniani, ale gwarantuję, że są dobrze wykształceni i myślący, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

@borsuk

Zazwyczaj każdego normalnego pracownika interesuje wynagrodzenie zasadnicze opisane precyzyjnie jako kwota PLN brutto lub netto.

@borsuk

Przekonałem się podczas obecnych studiów podyplomowych, że często pracownicy działu HR i w tym tzw. HR Menadżer, nie mają wpływu na politykę organizacji i "nic nie mogą". Z uwagi na to, zwracajcie się do mnie proszę od teraz, potencjalny Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. Ośrodek szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy jest dość blisko, be we Wrocławiu.

muszka
Kandydat

Witam! Czy jest tutaj jakiś Account Manager z firmy Essity? Jest ogłoszenie ma zastępstwo i nie wiem, czy wysyłać CV. Potrzebuję informacje , na jaką podstawę i premię można liczyć? I jakie jest auto służbowe?

@muszka

Bzdura. Każde badanie przeprowadzone w takiej formie, byłoby bezwartościowe. Chyba, że nie badasz danych, a jedynie reakcje uczestników portali na różnego rodzaju pytania lub pozycję osoby pytającej.

Kierownik Linii
Kandydat

Cześć, Słyszałem, że trwa rekrutacja na Kierownika Linii. Warto ? Co się stało z poprzednim ?

pan Nikt
@Kierownik Linii

Zwolnił się. I tyle.

Zero szacunku. Zwalniają w 5 min, każą się spakować i nie wracać. Czy tak sie powinno traktować pracownika który przepracował u nich lata i jest jednym z najstarszych wiekiem? Masakra - zero tolerancji! Omijajcie tą firmę z daleka!!!!

Maja
@1087

Cześć, ale czym było podyktowane to zwolnienie? Rozumiem, że to Ciebie spotkało to spotkało w Essity? Jaki podano Ci powód wypowiedzenia?

Leszek D.

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe nieliczne wpisy, ale z racji tego, że ich tak mało istotne.

@Leszek D.

... ale z racji tego, że jest ich tak mało, istotne ... jest zrozumienie w pełni podstawowych potrzeb finansowego motywowania do pracy pracowników. W związku z tym, że tegoroczny proces podwyżek rocznych prawie jest zakończony,, wszelkie wasze dotychczasowe pytania i wątpliwości przekażę na najbliższym spotkaniu Rady Pracowników.

@Leszek D.

Szkoda gadać. Moderowane spotkanie Rady Pracowników w dniu dzisiejszym. Na pierwszy front poszły "wiecznie żywe" i "najważniejsze" tematy ubrania roboczego, w tym butów oraz temat automatów z jedzeniem i napojami. Reszty nie skomentuję.... poza tym, że firma, jeśli będzie taka możliwość, to zamierza uczestniczyć w programie szczepień przeciw COVID, tu plus dla firmy.

Czy Essity Operations Poland Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Klucznik

Musisz sie określić kiwdy chcesz wykorzystac minimum 2 tygodniowy

Myszka
@Klucznik

Witam wiem że teraz niema chyba przyjęć nigdzie, ale chciałabym zmienić zakład czy może ktoś odpisze jaka jest stawka u was czy praca jest zmianowa i jakieś dodatki To napawno nie jest to że chcę zmieniać zakład ale każdy goni za kasą, jeżeli będą u was przyjęcia to jestem zainteresowana ale od lipca bo mam umowę na czas nieokreślony z góry dziękuję

Xyz
@Myszka

Stawka uzależniona jest od stanowiska, na które się aplikuje. System pracy 3 zmianowy lub 4 brygadowy. Do stawki bazowej doliczane są dodatki: za system pracy, za dojazd, za pranie, dodatek za pracę w nocy (25%), dodatek za pracę w sobotę (25%), dodatek za pracę w niedzielę (50%), za kantynę, premia 5% za obecność, premia 10% za wyniki produkcyjne maszyny. Dodatkowe benefisy to: karty do automatu z napojami, karta multi sport, prywatna opieka medyczna Lux med, karety na basen, sklepik zakładowy. Wszystkie nadgodziny są rozliczne w formie gotówkowej.

Myszka
@Xyz

Dzięki, a orientujesz się czy są przyjecia

Xyz
@Myszka

Cały czas kogoś przyjmują ale najlepiej zadzwonić i dopytać się bo nie chce wprowadzić w błąd.

Nie

@Klucznik

Rozmawiałem ostatnio z byłym Inspektorem PIP, przepis dot. obowiązku sporządzania planu urlopów jest na tyle nie precyzyjny, że: - nie prawda, że urlop musi obejmować cały urlop, obecny jak i zaległy, nie ma w tym zakresie żadnych oficjalnych regulacji prawych - nie prawda, że plan urlopów musi być sporządzony do końca roku kalendarzowego poprzedzającego okres, na który ten plan ten jest tworzony - nie prawda, że plan ten musi obejmować cały rok kalendarzowy.

Cziki
Kandydat

Zastanawiam się czy aplikować do firmy, ale chciałabym pracować tylko na jedną zmianę. I tu pytanie - czy nie byłoby z tym problemu?:)

Leszek D.

He, He. Zadałem jakiś czas temu pytanie, czy oczekujecie ujawnienia widełek płac na stanowiskach. Nie było w tym temacie żadnych opinii, a niedawno te pytanie zostało usunięte przez "administratora". Wnioski. Temat niewygodny dla obydwu stron stosunku pracy, pracowników i pracodawców, bo jedni się boją zadawać pytania, a drudzy boją się tych pytań.

Czy w firmie Essity Operations Poland Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

X
@Pytanie

Teoretycznie tak ale w rzeczywistości z tym jest różnie- okrojone składy i brak czasu na dokładne szkolenie nowych osób- podstawowe sprawy jeszcze jak najbardziej ale jak już coś więcej to bywa z tym gorzej

@Pytanie

Ignorujcie proszę wpisy od "Pytanie". Tak jak pisałem prędzej, to są tzw. "fake" pytania.

Smith
@Robi

Ta po drugiej stronie jest po takich samych pieniądzach

Robi

Pewnie że napiszę Ci plusy bo akurat pracuje na tekturnicy. Maszyna została wymieniona na nową 2 lata temu i jest najnowocześniejsza w Europie. Na ryflach sa kabiny które odbierają ciepło, oczywiście na hali w lato jest upał ale w kabinie tekturnicy jest klima. Zarabiam bez nadgodzin 5600-5800 i pracuję od pn do pt. a w weekend jestem z rodziną a nie stoję i robię pieluchomajtki :), pozdrawiam Cię

Mietek
@Robi

Nie fantazjuj, ja wiem ile się tam zarabia. Także nie potrzebne są tu wyolbrzymione sumy bez nadgodzin, oczywiście na stan pisania tego gniota.

Ktos
@Smith

Mam 3800 netto nie jest zle

Lucek

Skończ Lechu swoje wypociny, weź się lepiej za naprawę i konserwacje maszyny, bo kuleje często...(usunięte przez administratora)a. Realizacje twoich ambicji są mało realne w tej strukturze. Wiec afirmowanie swoich wpisów imieniem i nazwiskiem niczego o tak nie wniesie. Pozdrawiam.

@Lucek

He, he. A czy pisałem, że dążę do bycia członkiem zespołu HR w tej organizacji?

Realista

Popatrz w zakres swoich obowiązków, a odpowiedź nasunie się sama. Lansujesz się na stare lata i liczysz, że ktoś ci rzuci tani ochłap, w postaci awansu i będziesz ściemniał za pieniądze!!! Obawiam się, że twoje zaklinanie rzeczywistości i pudrowanie trupa w tym portalu, jakim niewątpliwie ta struktura, nic nie pomoże. Jaki koń jest każdy widzi, na markę SCA, a później Essity pracowali cały dniami karierowicze nie koniecznie specjaliści tylko zwykli potakiwacze, kapusie, (usunięte przez administratora) i zwykłe mizeroty. Tacy, którzy bez wazeliny mieli doskonałe możliwości penetracji. Tort został już dawno podzielony na jednych i tych samych. Oni jak dobrze pamiętam od wielu lat zmieniali się tylko stołkami Ta Klika ma się w tej strukturze doskonale, nie wypalisz ich nawet rozżarzonym żelazem. Nie pomogą nawet tytuły naukowe, mądrzejsi zrozumieli to dawno i z powodzeniem zasilają swoim doświadczaniem i kompetencjami inne struktury, a Ty Lechu liczysz na jakieś profity. Daj se spokój i weź się za maszynę, bo kuleje jak Ci wcześniej pisałem.

TomTom
@Realista

piszesz o tym chłopaku z działu doskonalenia? Podobno miał doktorat i był bardzo kumaty ale chyba go nie słuchali tam na górze skoro tak szybko odszedł.

on

Realista
@on

Ale zawsze możesz pójść jako Operator do pracy zamiast Specjalisty. Biegać na maszynie w czterobrygadowe, w okrojonej obsadzie. Wtedy zobaczysz, jak smakują zarobione pieniądze. Tak a propos specjalistów zostało kilku, reszta dużo poniżej doświadczonych PTS i MTS.

Kandydatka
Kandydat

Dzień dobry, na pewno to na co oczekujemy to odpowiedź na informację. 3 tygodnie temu były rekrutacje na stanowisko Przedstawiciela, po tygodniu miała być odpowiedź czy przechodzimy do kolejnego etapu i cisza. Jak kamień w wodę. To mało profesjonalne, słabe i nie ładne.

@Kandydatka

Zgadzam się, że to jest nie profesjonalne podejście do kandydata na pracownika. Jak się go informuje podczas rekrutacji, że będzie odpowiedź "w takim, a takim czasie". Ale często nie ma odpowiedzi i dzieje się tak, co dziwne u wielu renomowanych pracodawców. A może warto wykazać tu inicjatywę i samemu zadzwonić?

@Realista

Podpadnę Wam zapewne to pisząc, ale zapraszam na obszar paletyzacji na stanowisko Operatora, który jest obszarem najbardziej rozległym ze wszystkich maszyn. Tu dopiero jest dużo "biegania" po schodach i drabinach, a wręcz nie jednokrotnie się nabijam, że pracownicy rozpoczynający tu pracę powinni mieć w ramach badań wstępnych u lekarza medycyny pracy badania na "zdrowe nogi". No ale nie ma takiego czynnika szkodliwego.

Kandydatka
Klient
@Leszek D.

Szanowny Panie, dlaczego porównuje Pan postępowanie " swojej Firmy" do złych wzorców ? A może porówna Pan do dobrych wzorców, do Firm które dają odpowiedź w oznaczonym terminie . A jeżeli zadzwonię i będzie to odebrane za nachalnosc? Nie będę odpowiadała czy dzwoniłam czy nie, ale naprawdę porównujemy się do lepszych A nie do gorszych.

@Kandydatka

Droga Pani, proszę zadzwonić, to nie nachalność. To zwykłe okazanie zaangażowania.

Leszek D.

Jako "zwykły pracownik" nie związany z działem HR i zarazem student Studiów Podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi dalej zbieram dane do analizy poziomu wynagrodzeń na różnych stanowiskach w regionie, a więc ponawiam prośbę o dane i przykłady.

Ola
Kandydat

Cześć mam do Was pytanie. Czy został już ktoś przyjęty na teren Podkarpacia i Lubelskiego jako Przedstawiciel Farmaceutyczny ?

Leszek Dziweńka

Ponawiam prośbę, jako nie anonimowa osoba fizyczna do podawania danych typu: - ile wynoszą zarobki na różnych stanowiskach w zakładach produkcujnych w Oławie i w okolicy w promieniu 20 km.

Leszek Dziweńka

Czytałem ostatnio raporty z rynku pracy w Polsce w roku 2020. Wynika z nich, że: 1. Podczas pierwszej fali pandemii zakłady produkcyjne na potęgę zwalniały pracowników, bo zderzyły się z nową sytuacją. 2. Zakłady te zaczęły póżniej na potęgę z powrotem przyjmować do pracy, Bo w długofalowej strategii warto dalej inwestować w Polsce, bo przeciętna pensja wynosi u nas od 2,5 do 4 raza mniej niż w zachodniej Europie.

Zostaw merytoryczną opinię o Essity Operations Poland Sp. z o.o. - Oława

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Essity Operations Poland Sp. z o.o.