P.W. DEFRO

Ruda Strawczyńska

Opinie o P.W. DEFRO

ABC

Wielka porażka. Pracowałem jako przedstawiciel handlowy i nikomu, nawet wrogowi nie polecam pracy w tej firmie. Panujące kolesiostwo i chęć zaistnienia w firmie to powszednia sprawa. Wielkie fałszywe podejście do człowieka. Za nic zwalniają. I oczywiście pseudo kierownik, który nie ma jaj a od ok. dziewięciu lat piastuje stanowisko, i jest nadal nie spełnione. Naprawdę nie polecam.

CAPTCHA
@ABC 22.09.2017 21:35

HE, HE KOLESIOSTWO ? TAM NAWET LAPÓWKI POMIEDZY PRACOWNIKAMI, PARANOJA

nnn

Dzień dobry, jak wygląda praca i zarobki w dziale serwisu - praca biurowa?

das

Witam na jakie zarobki na początku może liczyć operator cnc? Słyszałem o 12zł netto

Robert S.

Witam ja będę chwalił Defro jak tylko się da na wszystkich forach kocioł super. Dokładne wykonanie każdego elementu wyróżnia ta firmę . Aby zasięgnąć informacji zadzwonilem do Defro tak się składa że pan z którym rozmawiałem polecił Pana Kamil. Firma SOLID w której pracuję Pan Kamil. U nich kupiłem kocioł a już nie mówię o instalacji jaka wykonali. Takiego fachowego podejścia do klienta jak wiele lat żyje to nie widziałem i sprzętu jakim operują. Zadzwoniłem facet przyjechał z taką wiedzą i kultura że od razu widać było że nie pracuje 2 miesiące. Nie ukrywam Pan Kamil nie był osoba pierwsza w moim domu. Całkiem inaczej przedstawił wizję i przekonał mnie do innych rozwiązań niż planowałem. Ale ta decyzja była 100 % trafiona. Dziś mogę się cieszyć i chwalić znajomym jaki mam piec. I oczywiście polecać Pana Kamila. Ps. Nie zapisałem imienia Pana z którym rozmawiałem przez tel. firmowy w Defro ale też mu dziękuję za miłe podejście i polecenie firmy SOLID. Pozdrawiam Robert

może przyszły pracownik

Jest ogłoszenie na konstruktora czy wie ktoś jakie są warunki zatrudnienia na tym stanowisku? Jakie warunki finansowe, atmosfera itp.?

wku

jeden wielki SZIT.. traktuja ludzi jak debili, brak organizacji, balagan w papierach, kierownicy miedzysoba nie moga sie dogadac, a co dopiero pracownicy, ochrona na pewne rzeczy przymyka oko wiec nie ktorzy robili co chcieli , zaluje ze zmarnowalem kilka lat pracy wlasnie w defro a o zdrowiu nie wspomne, zarobki na poziomie 1800zl smiech na sali. Sa pracownicy biurowi ktorzy za defro wskocza w ogien i nie wyobrazaja sobie bez tej firmy zycia. coz z tego ze defro sie rozwija jak nie szanuje ludzi i robi dupiate kotły.

hehe

Sam posiadam odpowiednie doświadczenie, żeby znaleźć zatrudnienie u nich jako przedstawiciel handlowy, ale szkoda, że nie zostało określone jakich stawek można się spodziewać. W końcu benefity socjalne na pewno się normalnie trafiają

spawak

Jezeli to prawda z ta kwota 1850 brutto. To jedyne co pozostaje to zlac goscia smiechem. W Niemczech 12 € netto + 40 € diety dziennie.

zainteresowany

hej Ostatnio pojawiła sie oferta pracy dla PH na Śląska czy może cie pomoc i podać jakie są zarobki na tym stanowisku i jak wyglada praca,

alibaba

Hejka co tam w firmie, jak nastroje?,

kruchy

jako że trochę to poznałem to ci podpowiem jak w kazdej firmie do biurka bez znajomości cię nie dopuszczą, spawacze mają z akordu stawka niska a jak popełniasz błędy przy spawaniu to masz potrącane nie wiem dokładnie ile, inne stanowiska pracownik produkcyjny na start oczywiscie 8,5zł na zlecenie potem jest umowa 9zł i tyle nic więcej, trzeba tyrać powyżej standardowego etatu żeby wyszła jakaś pensja czyli robić po 10 godzin dziennie, chłopaki robią po kilka miesięcy i uciekają nie dziwię się bo jeszcze jak ktoś jest z okolicy to może być ale weź zarób 1400 a na paliwo wydasz 400 + jedzenie 100 chleb z masłem, np operator cnc tam zaczynał od 9zł czyli ok1400 a w stolbudzie zaczynasz od 1850netto. a co do tych kamer to jest obłęd bo jeżeli w innych zakładach są montowane dla bezpieczeństwa to w tym są aby nikt czasem nie złapał oddechu tylko cały czas zapier..

brak słów

Biorąc pod uwagę, że musiałbym robić łącznie 60 km dziennie i pracować przy rozliczaniu produkcji, gdzie jak się walniesz to leci cała piramida to wynagrodzenie jest bezczelne. Powiedz mi @Młody ile by mi zostało po zapłaceniu mieszkania i paliwa? Chyba za coś trzeba żyć. Właśnie dlatego, że ludzie godzą się na takie warunki, pracodawcy mają nas za niewolników. Szefowie rozbijają się furami za miliony a ludzie pracują poniżej swojej godności.

brak słów

Byłem na rozmowie do pracy w biurze, przy rozliczeniach. Z opisu praca atrakcyjna, odpowiedzialna, rozwojowa, wymagania spore i dobrze bo o to chodzi. W pracy się pracuje a nie leży. Niestety w parze z tym nie szło wynagrodzenie. Najniższa a później 300 zł więcej... Ludzie, nie po to ktoś studiował pięć lat na Polibudzie i się zarzynał żeby później pracować za takie grosze. Po trzech miesiącach pracy to dwa z przodu powinno być na takim stanowisku...

zainteresowany

Siemka, ma pytanie odnośnie pracy w defro. Lepiej pracować na hali czy w serwisie ? Albo który dział jest ok pod wzgledem czasu pracy i kasy za nią ?

Proszę przesłać CV na adres rekrutacja@defro.pl - jeśli firma będzie zainteresowana Pana kandydaturą wówczas skontaktuje się z Panem

Pracowałem tam kilka lat i przez ten czas ani razu nie dostalem podwyżki a o premi nie wspomne i jak odszedłem to co ja robilem sam to potem 3 osoby musiały to samo robic i sie nie mogą wyrobic ,a chcialem po tych kilku latach przepracowanych podwyżkę nie dalo rady to teraz zatrudnili takie osoby którzy jednego wkreta odkrecają 5 minut i dostali wiekszą stawke na godzine niz ja przez te lata przepracowane w tej firmie i gdzie tu jest sprawiedliwość,zamiast szanowac pracownika ktory sie zna na pracy i moze na kilku stanowiskach pracowac to sie przyjmuje nowych ktorzy dostaja wiecej na godzine od osob ktorzy sie znaja na pracy PARODIA JAK DLA MNIE

kupiec

Kurcze będzie można wyciągnąć maszyny jak ta lala, już się nie mogę doczekać Jak u Cichewicza.

Bodek

Pewnie jak cała branża mają, rozdają towar tylko żeby sprzedaż. W odlewni żeliwa słyszałem,że z powodu nieterminowej kasy wstrzymują im dostawy - i to słuchać coraz bardziej na rynku ale to nie wina defro tylko rynku który się spaskudził na maksa - do tego zimy ciepłe ..... Wystarczy popatrzeć na konkursy itp - już tam defro nie ma - bo nie ma czym się chwalić niestety. Lepiej nie będzie

klepsydra

co tam w słychać w defro już mają zadyszkę finansową czy jeszcze nie?.

Dawno temu i nie prawda :)

Miałem przyjemnosc pracowac tam trzy lata :)I nie powiem bo na poczatku kariery to nawet sie dalo zarobic bo byly nadgodziny płacone 50% wiecej i soboty tez ale potem sie spitoliło lawinowo. A zacny kierownik produkcji biegał jak makler na giełdzie :) Radio bylo a nawet radio wezeł na nowej hali no teraz to juz jest stara :) hehe :) Pozdrowienia Dla starej brygady Duo :) A za sentyment dam 3 :)

kubeł
@Dawno temu i nie prawda :) 28.04.2015 00:56

firma ma się coraz gorzej na rynku - konkurencja nie śpi, a koszty są jakie są, tak też tnie się te koszty wszystkimi sposobami - czytaj uderza się w najsłabszych, poza tym produkt flagowy jest co najwyżej dość przeciętny, więc są z nim problemy, co również kosztuje, generalnie rotacja na produkcji jest bardzo duża

roberto

Witam, prosiłbym o kontakt jakiegoś spawacza z tej firmy. Chciałbym porozmawiać i dowiedzieć się czy warto starać się o prace. Kontakt robertoxxxx@wp.pl

ciekawski

Czyli co przewidywany upadek firmy .........

Salesmanager

Miałem przyjemność pracować w dziale handlowym, defro traci rynek i to mocno, niedługo i tak pójdziecie na bruk bo spadki sprzedaży są kilkudziesięcio procentowe - co prawda to nie wina nasza ale rynku, który stoi.I żadne reklamy bzedtne, że co 5 kocioł jest z defro nie pomogą ( co niestety jest nieprawdą). Nie wiem czy brak sprzedaży już się odbija na produkcji bo jak nie to i tak zacznie się wkrótce odbijać tj zwolnienia. Ja szczęśliwie już jestem w innej branży

kabareton

Co tam słychać w DEFRO obecnie.

drako

Robol pisze prawdę. Z tego co ostatnio słyszałem to na prasach krawędziowych jak się zagnie źle element to go ważą i każą za niego płacić. Ponoć jakiś chłopak zarobił 1500 zł za miesiąc z czego musiał oddać 500 zł za zepsuty element. I to wszystko za 8.50 zł za godzinę na umowę zlecenie. Coraz niższe stawki dają. Słyszałem że spawacze co spawają podajniki mieli 16 zł za sztukę a teraz mają 9 zł a mieli mieć 7 tylko się nie zgodzili. Coraz gorzej w tej firmie się robi. Ceny piecy nie spadają natomiast pracownikom się stawki ucina. słoń ogórek każdy wie że idziesz do pracy pracować a nie leżeć. Ale można pracować w dobrej atmosferze a nie jak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] A stawka jest netto. Pracowałem w wielu firmach ale w defro było najgorzej. O umowę o pracę się człowiek doprosić nie może. A o podwyżce nie wspomnę. Nie wiem kto to wymyślił że na okres próbny dawać umowę zlecenie, przecież można dać umowę o pracę na okres 3 miesięcy a jak ktoś się nie sprawdzi to po prostu mu nie przedłużyć.

Robol

Pracowałem w Defro parę miesięcy temu ale znalazłem inna lepszą ofertę. Z perspektywy czasu to jedyne co mi przychodzi to obóz pracy. Stawka początkowa to 9 zł na rękę na umowę zlecenie(jak odchodziłem niektórzy mieli nawet mniejszą). Dostaje się takie 3-4 umowy zlecenie po 3 miesiące i dopiero jest umowa o pracę (po około roku). Ciuchy dostaje się dopiero jak ma się umowę o pracę. Tak samo szkolenie BHP i badania robi się dopiero jak ma się umowę o pracę. Pensja ok. 1500 zł. w zależności od tego ile się ma godzin. Z tego co kojarzę za 23 dni robocze dostałem coś koło 1650 zł( w tym 2 albo 3 soboty). Szanse na podwyżkę małe. Urlopu w sezonie nie idzie dostać. Urlop jest wykorzystywany wtedy jak w firmie nie ma roboty. Naliczany jest od minimalnej krajowej a nie od sumy przepracowanych trzech ostatnich miesięcy. To samo z chorobowym wychodzi coś koło 40 zł za dzień. Jak ktoś ma rodzinę to nie może sobie pozwolić żeby zachorować. Nadgodziny jak są to za to samą stawkę. Żadnego dodatku nie ma. To samo z sobotami. Chodzi się jak się nie ma co w domu robić. Dodatek za nocki jest ok. 60 zł za tydzień do pensji. Najlepiej zarabiają tam spawacze. Słyszałem kiedyś że na spawaniu podajników w sezonie idzie wyciągnąć coś koło 8 tyś. zł. Ale to jest zależne od tego ile się zrobi. Spawacze zazwyczaj mają płacone z akordu. Ale nie schodzą poniżej 3-4 tyś. zł. Rekordzista zarobił 15 tyś. miesięcznie. A stawka na rożnego rodzaju maszynach: wykrawarki, wypalarki laserowe, prasy krawędziowe, montaż piecy to ok. 9 zł. za godzinę. Jedyne czego mi było szkoda jak odchodziłem to ludzi z którymi pracowałem. Zawsze pomocni, z każdym idzie pogadać. Jeszcze do tego te kamery. Nie wiem czy w Big Brotherze mieli tyle kamer. Przy każdym stanowisku kamera. Kto pracował w defro ten wie jak tam jest. Dorobić się tam nie da. A co do słuchania radia w pracy i hałasu co ma jedno do drugiego. Jak się podgłosi radio to dobrze wszystko słychać. I wtedy całkiem inaczej się pracuje. A z tego co wiem jak kazali płacić abonament to ponoć znalazła się osoba która chciała go opłacić z własnej pensji to kierownictwo wtedy powiedziało że radia mają zniknąć z zakładu i nic ich to nie obchodzi. W defro na wejściu jak wchodzimy musimy się odbić na bramce odciskiem palca albo jak kto ma kodem. Alkomat obowiązkowy. Przeszukanie plecaka czy czegoś się nie wnosi. To samo na wyjściu. Jak się człowiek spóźni 5 min. to już ma nie zapłacone za całą godzinę. Pracowałem tam parę miesięcy temu. Może się coś zmieniło ale nie wiem bo nie byłem tam od tamtej pory. Praca na hali nie jest też zła w zimę jest ciepło że można pracować w koszulce ale za to altem jest gorąco jak nie wiem. Ktoś mi mówił że zrobił zdjęcie termometru i było ponad 40 stopni. Jakbyś mieli jakieś pytania to piszcie. Chętnie odpowiem. I jeszcze jedno jak chcecie się dostać to nie wysyłajcie CV tylko podjedźcie i zapytajcie albo zadzwońcie do kierownika. Wtedy człowiek może od ręki pracę dostać jak będą potrzebowali ludzi. A sporo ludzi się tam przewija. Młodzi pracują po parę miesięcy od odchodzą.

Damian
@Robol 09.12.2014 20:43

na jakim stanowisku byłes, gdzie teraz pracujesz w podobnej firmie

Nowy

Sie ma.Nie dawno zacząłem tu prace ale nie narzekam. Wiadomo co robić i jak kto za co odpowiada. Poza tym na ludzi nie powiem złego słowa. Jak zaczynałem podpowiadali nawet pomagali mi czasem. Nie ma co marudzić.

Kontroler
@Nowy 05.07.2014 15:30

Jak w każdej firmie, wzloty i upadki. Tak, też jest w Defro. Firma to ludzie. Defro też jest taka, jak jej pracownicy i zarząd. O ludziach i ludziskach z Defro nie będę się wypisywał.

Robotnik

Wszystko się zgadza. Poza tym takiego lata i odpoczynku na działce jak u mnie daleko szukać.

Gril

Masz bardzo dużo racji. Ale nie wiem co by moja powiedziala na takie szukanie po Europie. a tak naprawdę to wcale nie chce wiedzieć. Jak jesteś sam to wszedzie dasz sobie radę to wiadomo. Jak masz żonę, dzieciaki, matke i teściową na karkku to sprawa jest bardziej złożona. Wtedy docenia się to co jest i jest dobrze.

roztropny

Trumpet - zgadzam się z Tobą, że w okolicy brakuje dobrych zakladow pracy, ale to jeszcze nie jest powod, żeby narzekać na ten tutaj. To nie znaczy jednakowoż ze nie chce poprawić tego czy tamtego. wiadomo

anonimus

Zgadzam się. Ważne ze jest praca ludzie do zakładu z całej okolicy i z Kielc zjeżdżaja. Gdyby było źle już by ich tu ni było.

sprawny

Nie przesadzajcie z krytyką pracuje od niedawna i uważam że jest w porzo. Zawsze coś się znajdzie żeby narzekać, tylko po co. Najważniejsze że jest praca no i płaca;

Rok 1984

@pracownik defro, narażasz się na śmieszność zapraszając @księdza na rozmowę do siebie. Napisz po prostu gdzie skłamał i tyle po( usunięte przez administratora )owijać w bawełnę. No chyba ze nie skłamał, a to wtedy niż wie po co go zapraszasz :/

pracownik defro

Nie chciałbym dyskutować na forum, ale nie mogę pozwolić na to, aby padające tu oszczerstwa i pomówienia w stosunku do Pracodawcy, który ciężko pracuje aby inni też mogli wciąż tam pracować. Bo gdyby nie obecny Pracodawca i jego firma pewnie nie mielibyśmy miejsc pracy. Jestem pracownikiem DEFRO, jestem z tego dumny,że tu pracuję -pracownik biurowy (można mnie znaleźć w biurze na I poziomie bezpośrednio przy schodach i jestem do dyspozycji: celem wyjaśnienia regulaminów pracy i płacy oraz zasad obowiązujących w firmie - bo myślę, że jest Pan pracownikiem firmy, który nie do końca rozumie obowiązujące przepisy), chętnie porozmawiam z pracownikiem "chudy ksiądz" - skoro nie rozumie pewnych aspektów pracy: - po pierwsze, słuchanie radia w hałasie - to jakaś sprzeczność albo jest hałas albo słuchamy radia - informuję, że zgodnie z prawem za każde radio/tv w miejscu pracy trzeba uiszczać oddzielny abonament RTV, a odtwarzanie publiczne związane jest z dodatkową opłatą; - po drugie, wydaje mi się że jest to jedyne dotychczasowe miejsce Pana pracy skoro uważa Pan że podwyżki i nagrody to część obligatoryjna w każdej firmie; - po trzecie, każdy podpisując umowę decyduje się na określone warunki pracy i płacy, każdy przychodzi do pracy, a nie na "papierosa"; - po czwarte jeśli jest coś co dzieje się niezgodnie z przyjętymi warunkami BHP to trzeba to zgłosić natychmiast do Pracodawcy - to jest obowiązek (podkreślam obowiązek, a nie uprawnienie!)każdego pracownika. Reasumując łatwo jest anonimowo obrzucić kogoś błotem, posługując się niesprawdzonymi informacjami, przykro mi że ktoś pluje na rękę, która karmi jego i pewnie jego najbliższych. Podkreślam jestem do dyspozycji i chętnie udzielę wszelkich prawdziwych informacji.

Gość
@pracownik defro 01.06.2014 15:37

Proszę podać kim Pan jest w tej firmie i j jakie zajmuje stanowisko ?? A najlepiej imię i pierwszą literę nazwiska....

neo

A słyszałem, że ma przyjść nowy dyrektor produkcji - może będzie lepiej?

konstruktor

Tak ale niektóre wypowiedzi mogą być nieaktualne (np. sprzed 2-3 lat) więc proszę o opnie w ww sprawie jak wygląda praca konstruktora w firmie DEFRO Pozdrawiam

konstruktor

Witam Jakiś czas temu pojawiła się oferta pracy w DEFRO na stanowisko konstruktora. Czy możecie opisać pokrótce jakie warunki są na ww stanowisku? Co wchodzi w zakres obowiązków, na jakim programie się pracuje, jaka odpowiedzialność, czy projektuje się kotły od podstaw? Ile osób pracuje w dziale konstrukcyjnym, jaka atmosfera w dziale konstrukcyjnym, czy można liczyć na wsparcie i pomoc? Jaka atmosfera pomiędzy działem konstrukcyjnym a pozostałymi jednostkami? Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam

koństruktor
@konstruktor 18.04.2014 19:18

... przeczytaj jeszcze raz ogłoszenie i poprzednie opinie, a znjdziesz odpowiedzi na kilka z Twoich pytań ...

PH

Przedstawiciel handlowy jakie warunki ktoś wie czy warto wysylać cv

x

To się zgadza Pani wielka się stroi i dokazuje i jeszcze nie szanuje ludzi

romek p

1800zł brutto

best

Koniec języka za przewodnika... co ty myślisz, że ktoś ci powie na forum ile spawacz zarabia...(powie za dużo lub za mało...). Pytanie na forum ile kto zarabia jest delikatnie mówiąc nie profesjonalne. zadzwoń do firmy, pogadaj i będziesz mądrzejszy...

spawacz

Witam. Czy mógłby ktoś w przybliżeniu powiedzieć ile można zarobić w tej firmie ? W jakich granicach, oczywiście realna płaca.

Michał

DEFRO = PORAŻKA Słyszałem ze nad bramą ma wisieć [usunięte przez moderatora] nie płacą nadgodzin, będzie kilka spraw w sądzie. Polecam wszystkim zrobionym przez firmę defro w [usunięte przez moderatora] mają żle skonstruowane umowy, pracowałeś to pogoń ich do sądu napewno wygrasz

Michał

Best to pewnie [usunięte przez moderatora] hehehehe Firma kiepska atmosfera ochydna i [usunięte przez moderatora] nie adekwatny do zarobków. Nowobogaccy sie dorobili, uważajcie na tę firmę,.....

Automatyk

Witam serdecznie Właśnie znalazłem ogłoszenie o pracy dla automatyka. I zadaje sobie pytanie czym tam u Was zajmuje sie automatyk i dlaczego szukaja nowego automatyka. Oczywiście oficjalnie "dynamiczny rowój firmy":) ..ale ja prosze o jakies dodatkowe informacje. Pozdrawiam! [usunięte przez moderatora]

mnui

i odpowie ktoś na moje pytania?

lolek

ja w Defro pracuje od 3 lat, i za noclegi to może i zwracali ale ze 2 lata temu.

Leo

a czy mógłbyś spawaczu z defro napisać coś więcej o firmie defro? tylko łagam rzetelnie!!!

spawacz_defro

jestem spawaczem w DEFRO i z tego co wiem nie ma żadnych dopłat do noclegów.

Leo

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy po podjęciu pracy jest możliwość zaaklimatyzowania się i czy jest jakiś program stopniowego wdrażania się w tok produkcyjny? Chodzi mi głównie o to czy jako ,, świeżak ,, jest jakaś forma szkoleń i czy są możliwości mniejszych norm w początkowym okresie pracy.Po przeanalizowaniu waszej strony internetowej i wielu zdjęć m.in. z szkoleń instalatorów, jestem pod wrażeniem. Jestem także ciekaw jaka panuje atmosfera między pracownikami, czy posiadacie także jakieś programy szkoleń BHP oraz Jakościowe. Czy państwa firma stwarza jakąś droge rozwoju , i daje możliwości awansu? Pozdrawiam

Zostaw opinię o P.W. DEFRO - Ruda Strawczyńska

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie P.W. DEFRO