Opinie o Upc w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Upc. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Upc na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Upc w Katowice

obecny pracownik

Pracuję w UPC od 8 miesięcy. 6 godzin dziennie wolne soboty i niedziele (są różne działy, więc jeśli na godzinach komuś zależy to warto zapytać na rozmowie). Z dniami wolnymi nie ma problemu zgłaszasz-idziesz. Karta multisport itp. Atmosfera luźna. Co do zarobków, jeśli umiesz sprzedawać to zarobisz, jeśli nie to nie zarobisz. Średni sprzedawca (jak ja) po ZUS itp. ma ok 3000-4500 na czysto, bez spiny, bez nadgodzin, bez kombinowania w zależności od miesiąca. Szanujesz lidera-lider szanuje Ciebie. Rzadko wyrabiam target, ale się staram i nie mam problemów. Ciężkie bazy klientów. I to jedyny problem ,który dziś widzę. Początkiem miesiąca zawsze zastanawiam się jaka tym razem bęðzie wypłata (mało sympatyczne). Dodam, że nie jestem z branży, przez 10 lat zajmowałam się czymś całkowice nie spokrewnionym. Podsumowując mi się podoba, wiadomo nie wszystko. W poprzedniej pracy była odpowiedzialność, napięta atmosfera, słabe zarobki i wieczne nadgodziny,aby wyjść z 3000zł nie było mnie nigdy w domu. W końcu po tyyylu latach mogę zacząć studia itd. Warto spróbować, jednak mieć na uwadze, że trzeba dzwonić i się nie poddawać.

byłypracownik
@obecny pracownik

Cześć, nie wiem gdzie Ty pracujesz i co sprzedajesz, ale główne działy generujące przychód firmy to sprzedaż i tzw. utrzymanie klienta. Tam zawsze jest obowiązek pracy w sobotę. Nawet liderzy mają dyżury w wolne dni. Praca na dwie zmiany. Druga zamiana siedzi do 22:00. Jesteś chyba bardzo młody i to Twoja pierwsza praca, ale z czasem zobaczysz, że to doświadczenie nic Ci nie da. Co do zarobków to można tyle zarobić pracując w normalnych godzinach i mieć naprawdę wolne soboty. Będąc na działalności gospodarczej ponosisz inne koszty podatkowe, a tych będzie przybywało, więc w kieszeni zostanie Ci coraz mniej z wypłaty. Atmosfera tam panująca to w wielu przypadkach dziecinada, ale również fałsz i obłuda. Dobrze wiesz, że aby zarobić to Ty oraz lider musi nieźle kombinować. Były przypadki, że za to właśnie podziękowano pracownikowi. Mówisz o studiach, ale w weekendy i do tego nic Ci nie dadzą w tej firmie. Tutaj ludzie mają ukończone jakieś dziwne, przypadkowe uczelnie i kierunki. Liczą się układy. Z doświadczeniem na "słuchawce" i nawet jakimś tam studiami będziesz miał pewna pracę w konkurencji UPC, ale czy to jest szczyt marzeń?

Stud.Kasssza

Ja byłam zadowolona z pracy w UPC, fajni ludzie, amtmosfera, a ze jestem młoda osoba, która nie miała wcześniej jakiegoś doświadczenia dużego, nabrałam go właśnie w UPC. Kasa jak dla studentki mega dobra, nigdzie za barem, czy w sklepie tyle nie zarobisz. Pracowałabym nadal, ale musiałam wyjechać z Katowic. Ja polecam

@Stud.Kasssza

Mówiąc, że kasa jak dla studentki mega dobra, więc masz na myśli kwotę min 2500 zł? Pozdrawiam.

Nigdy

Doswiadczenie w branzy 8 lat. Pracowalem w kilku firmach dla porownania upc jeden miesiac dwa i pol K najgorszy system motywacyjny z wszystkich Op. Konkurencja jeden miesiac 5-6 k minimum ktos chce wiecej info odpowiem.

tak chce
@Nigdy

tak chcę więcej info. W której firmie lesze zarobki? gdzie CV składać? i jaki mają ten system motywacyjny?

Przepraszamalemuszę

Pracowałam w tej firmie i uważam to za stracony czas. Dzisiaj rozmawiałam ze znajomą i to co mi powiedziała to już sięga dna. UPC zamierza dzwonić do byłych pracowników i proponować im powrót do pracy. LOL. To świadczy , iż nie mają nic do zaoferowania, co jest typowe dla korporacji. Wśród byłych pracowników było wielu o odmiennych orientacjach i spojrzeniu na świat. Nie rozumie dokąd ta firma zmierza. Wcześniej płacono 300 zł za zwerbowanie znajomego, jeżeli przepracował minimum trzy miesiące. Chyba nie znaleźli naiwnych wśród pracowników, którzy by swoim znajomym zrobili taką krzywdę. Omijajcie UPC z daleka...

polsbkiesnkporlo

odwołuję swoją wcześniejszą opinię

Przedstawiciel Handlowy

rozmowa to smiech biora kazdego z ulicy bo to jest akwizycja

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
polsbkiesnkporlo

Najgorzej jest w grupie bardzo wysokiej i szczupłej pani, ma swoich ukochanych pupilków którym daje kontakty do klientów zainteresowanych kupnem dekodera. A ty jak będziesz miał pecha i cię nie polubi to musisz zdzierać zęby na telefonie. Nie wierzcie także w mega super atmosferę w tej firmie. Co niektórzy wzięli sprzedaż pod swoją działalność a po miesiącu odeszli bo nie było czego sprzedawać. Klienci narzekają na wieczne awarie, można usłyszeć klientów którzy od ponad miesiąca nie mają dostępu do "super" pakiet UPC.

michał

minusy: brak stabilności finansowej, ciągłe zmiany w firmie oraz rodzaj zatrudnienia plusy: atmosfera, ludzie oraz pieniądze dla mnie praca tu to najlepsze doswiadczenie w zyciu

Bylamtam
@michał

Zgadzam się z Tobą. Praca w tej firmie to fajne doświadczenie, niedawno tam pracowałam, ale zwolniłam się bo nie była to stabilna praca ja potrzebuje takiej, ale zarobki możliwe do wyrobienia ro plus duży, kilka tysi może wpaść jak dobrze Ci pójdzie - tak niektórzy dostawali. Szczególnie ludzie są fajni

Nicky

Jak jest w d2d ? Warto probowac?

Ilona

@SCYTHE Co masz przez to na myśli? W jaki sposób przejawia się ten brak szacunku względem pracowników? Jeśli ktoś jeszcze pracuje albo pracował w firmie upc i zechciałby coś o tym napisać, to bardzo serdecznie do tego zachęcam. Wasze uwagi mogą posłużyć innym użytkownikom forum.

@Ilona

pracowałem dla UPC, ale mój dział został zlikwidowany (przejeła go firma zewnętrzna), a ja zostałem bez pracy. To jeszcze bym zniósł, ale w sytuacji kiedy starałem się o inne stanowisko (że mój dział zostanie oddany firmie podwykonawczej zanosiło się od dłuższego czasu) gdzie moje doświadczenie było jak najbardziej odpowiednie firma mnie zwalnia a na to stanowisko zatrudnienia człowieka z ulicy.

SCYTHE

Pracowników mają gdzieś, słupki muszą się zgadzać.

Ilona

@Pomocny możesz rozwinąć swoją myśl? Jak widzisz - potencjalni pracownicy upc nie wiedzą, dlaczego odradzasz prace w tym miejscu. Na jakim stanowisku pracowałeś, jak wygląda Twoje doświadczenie w pracy właśnie na tym stanowisku? Wszystkie konkrety pozwolą zrozumieć, co dokładnie miałeś na myśli.

Coijak

Cześć, Może ktoś się wypowiedzieć jak obecnie wygląda praca w dziale obsługi klienta? Jak to jest z tymi umowami? Jakie są zarobki? Jak jest układany grafik?

Pomocny
@Coijak

Daruj sobie puki co pracę w tym miejscu .

Coijak
@Pomocny

Dlaczego? Możesz uzasadnić?

Adam D2D

Cześć, Ode mnie parę słów. PRAWDY... Pracuję już ponad 2,5 roku. Minusy takie, że wiadomo korporacja i czasami coś długo przechodzi, ale zawsze tak jest w takich firmach. Każdy PH ma swojego Lidera który ułatwia nam pracę. Więc obowiązkiem jest pozyskiwanie klientów. Jeśli chodzi o to co firma oferuje to- dobre prowizje (wiem bo pracowałem wcześniej w innych firmach tele...), atmosfera zespołów jest dobra, są PH pracujący 10 lat i PH którzy zaczynają. Z fajnych rzeczy: mam darmową kartę multisport, prywatną opiekę medyczną i pakiet UPC, do tego ubezpieczenie od wypadków. Ogólnie polecam, praca dla wyjadaczy D2D którzy działają już kilka/naście lat i chcą wyrobić pięciocyfrówkę jak i dla młodych bez doświadczenia którym zależy na zdobyciu umiejętności, stabilności i fajnej atmosferze, a zarobią też nie mało jeśli się przyłożą :)

Komar

Ale frajer...Nie wierzcie.

Elka
@Adam D2D

Adam pracowników szuka... bzdury piszesz, po 10 lat to w tej firmie nikt nie pracuje, po dwóch latach idzie zwariować, a co mowa o 10 :)

Patryczek
@Adam D2D

Widzę że szefostwo samo zaczyna pisać tu pozytywne komentarze - prawda jest taka że firma zostanie sprzedana bo ledwo przedzie ! Kula śniegowa nabiera napędu i toczy się coraz szybciej - po kolej zabierane jest coraz więcej pracownikom ! Szczerze odradzam

Dziejesie

W końcu Liberty doszło do porozumienia z Vodafone i sprzedali im oddziały UPC w Rumunii, Niemczech, Czechach i na Węgrzech. Firma jest dumna z faktu udanej transakcji. Teraz czas przygotować polski oddział do sprzedaży. Podnieśli targety, obniżają koszty dzięki zamianom w regulaminie wynagradzania. Ciekawe kiedy nastąpi fakt sprzedaży: w tym czy przyszłym roku. Zero perspektyw.

JaNaiwna

W firmie przyznali nam nagrody roczne... Wypada powiedzieć jak za klasyką kina - Kiler / Kasia Figura "Och*ś? Co ja sobie za to kupię? Waciki?"

bolojank

Szukam kontaktu do instalatorów UPC w okolicach Siemianowic. Potrzebuje pomocy w polozeniu instalacji w mieszkaniu.

maper2
@bolojank

znalazłeś ? jak nie służę pomocą

konsultanta1

Poruszono już tutaj kwestię liderów. W firmie zachodzą zamiany i stety dział retention przestanie istnieć. Zbyt duże rozluźnienie i kolesiostwo tam panowało. Zdegradowani kierownicy i liderzy nie mogą się pogodzić z tym faktem i dlatego postanowili zorganizować wyjazd libacyjny, aby odreagować swoje smutki i żale oraz poszukać winnego tego całego zamieszania. Ta sytuacja świadczy o tym co już było poniżej - ludzi w korporacji się zatracają, są malutcy i bez wiary w siebie. Alkohol staje się dla nich pocieszycielem i pomocnikiem w chwilach stresu. Nie potrafią się odnaleźć w nowej sytuacji i nie stać ich na racjonalne myślenie. Zniewolenie przez korporację powoduje utratę wiary w siebie. Dochodzi do aktu, w którym człowiek poza korporacją nie widzi już miejsca dla siebie. Kiedy życie człowieka , a co gorsze nawyki oraz słabości stają się siłą korporacji to jest już naprawdę bardzo źle z osobowością takich pracowników. Można wyrazić tylko głęboki żal i współczucie...

smurfeta
@konsultanta1

Słyszałam, że specjaliści dostali wypowiedzenie. Czy ktoś wie czy prawdą jest, że na koniec marca mają dostać koordynatorzy i starsi liderzy ?

korpowasmylife
@smurfeta

Tak też słyszałem, a jak będzie to zobaczym. Pewnie i tak za wszelką cenę będą trzymać się rącami i nogami jak tonący brzytwy, aby zostać w UPC. Dał przykład jeden ze specjalistów, który nie dosyć że ma daleko do pracy to i jeszcze przechodzi na stanowisko zwykłego słuchawkowego. Jak maluczcy ludzi tam pracują.

Śmieszek
@korpowasmylife

Skąd posiadasz takie informacje? Pracujesz w UPC i jesteś malutkim człowiekiem z korpo, czy nie masz co w życiu robić i w wolnym czasie rozmawiasz o UPC i wypytujesz co w firmie ciekawego? a potem wchodzisz na gowork o 06:47 i się udzielasz, zabawne. Pozdrawiam, ciekawszego życia życzę :)

korpowasmylife
@Śmieszek

Hej Śmieszek, pracowałem w UPC i mam tam wciąż wielu znajomych. Jak się źle dzieje w firmie i to w dowolnej to zawsze głośno lub nawet jeszcze głośniej się o tym mówi i nie trzeba pytać, ludzie sami o tym mówią. Życie mam ciekawsze, ale zdecydowanie już to poza tą firmą. Tamto to były zmarnowane lata. Coś dla Śmieszka: https://www.rmfmaxxx.pl/news/Happiness-genialna-animacja-o-korpo-szczesciu-w-korpo-zyciu,38330.html Powodzenia.

byłyBejbiczek

Na chwile obecną pracy w UPC odradzam , szczególnie na dziale OTS , szczególnie w grupach regularnych , szczególnie w grupie Sylwii J. Zacytuje pana Palucha : "Masz ból (usunięte przez administratora) popraw stringi Wyj3bane w twe rankingi ..."

Cezary

Konkurencja mocno inspiruje piszących?

korpowomen
@Cezary

Chyba nie bardzo. Inspirują za to zmiany zachodzące w upc. Wypowiedzenia dla kierowników działu utrzymania klientów, zdegradowanie dyrektora, zmiany umów i warunków pracy, które zaraz nastąpią. Tniemy koszty.

Zzx
@korpowomen

A coz to za zmiany umow? Moze,lepsze będa.

Maratończyk z Wawy
@Zzx

:) Lepsze ? na pewno nie w tej dziadowskiej firmie- poziom personelu zarządzającego osiąga dno dna - od kiedy biegacz i katol został dyrektorem to równia pochyła - moim zdaniem to celowe niszczenie firmy . De motywacja zespołów ogromna - zapraszam konkurencyjne firmy do podbierania pracowników - nawet nie trzeba więcej płacić - niedługo uciekną wszyscy

Maratończyk z Wawy
@Zzx

Strachu

Układy układziki, kolesiostwo zrzucanie wszystkiego na handlowców. Brak produktów , infrastruktury. Koledzy szefa zajmują się zapytaniami leadami które wpadają do firmy od zainteresowanych podmiotów. Jak nie masz znajomości i układów w UPC to nie ma co się stresować i tracić zdrowie na pracę w tej zakłamanej firmie za tą śmieszną kasę jaką proponują. Na robisz się i uda Ci się zrobić chory target to i tak kasy możesz nie dostać bo KP nie wrzuci naliczeń do systemu :/ Parę miesięcy w tej firmie starczyło aby zrozumieć, że tej firmie daleko jeszcze do konkurencji.

Baśka
@Strachu

Szczere słowa, zero leadów które chociaż trochę pomogły by w realizacji targetu... wszystko trafia do ludzi na słuchawkach :( nawet kawy normalnej nie ma !! Jakieś szpitalne automaty stoją z kawą. Nawet wydawało się biedniejsze firmy są lepiej zorganizowane z tego co wiem.

Byly szczescie

Witam. Po kilku miesiacach zakonczylem wspolprace z upc. W skrocie zlodzieje i kombinatorzy. Czlowiek ma wlasna dzialalnosc i zadnych praw. Pensje z tygodniowym poslizgiem kary wg uznania lidera obowiazkowe soboty do przepracowania gdzie w umowie agencyjnej nie ma o tym mowy. Nie przyjdziesz w sobote kara, rano zadzwonisz ze chory jestes kara, i odrabianie nieobecnosci gdzie mimo szczerych checi nie masz jak odrobic bo nie masz gdzie usiasc. Najgorszemu wrogowi nie zycze pracy w tej firmie. Cele coraz wyzsze i nie do zrealizowania

Pawel
@Byly szczescie

Nikt nie może ci kazać przyjść w sobotę, według umowy grafik ustala się za porozumieniem stron, równie dobrze możesz zgłosić dwa dni wcześniej wolne. Oczywiście wszystko powinno odbywać się w zasadach WIN-WIN. Warto przeczytać umowę za co może karać lider ale widzę że w niektórych biurach bywa różnie czytając po komentarzach. Tak naprawdę działalność gosp daje sporą władzę. Trzeba pamiętać żeby nie wejść sobie na głowę ale jeśli lider tak traktuje pracowników no to trzeba uciekać :) Mój lider jest super :)

Zostaw merytoryczną opinię o Upc - Katowice

• Jak się pracuje w Upc?

Zobacz opinie na temat firmy Upc tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Upc?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 4 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Upc?

Kandydaci do pracy w Upc napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Upc