Opinie o Instytut Lotnictwa w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników na temat pracodawcy Instytut Lotnictwa, jak również Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Instytut Lotnictwa o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Lotnictwa w Warszawa

filip

niestety ta firma okazala sie byc porazka. sposob traktowania kandydata wola o pomste do nieba. manager na rozmowie nawet nie czekal kiedy usiade, zeby zaczac zadawac mi pytania, nie wspominajac juz o tym, ze nawet nie zapytal czy chcialbym jakas wode do picia. cala rozmowe patrzyl na mnie jakbym skrzywdzil mu rodzine - w taki sposob zachecacie ludzi do pracy? czy bawicie sie w terroryzowanie kandydata? po co w ogole marnujecie czyjs czas? standardowy okres oczekiwania w kazdej firmie to 2 tyg na odpowiedz, ale oczywiscie IL rzadzi sie swoimi prawami wiec nie zdziwcie sie jak dopiero po 2 miesiacach ktos wam da znać i to nie z wlasnej woli - dopiero jak wy zaczniecie do nich pisac i pytac jak wyglada sytuacja. to juz nawet nie jest nieprofesjonalne, to jest po prostu zalosnie smieszne. generalnie firma raczej nie wie czym jest szacunek do czlowieka i jego czasu, w zwiazku z tym, jak komus zycie niemile to zapraszam.

Q

w instytucie lotnictwa pracują w 80 PROCENTACH same słoiki co jest warty taki fachowiec jak na swoim terenie nie umie znaleść pracy same pierdoły

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Instytut Lotnictwa?

kandydat Nowy wpis
Kandydat

Potwierdzam to, że traktowanie kandydata przez tą firmę to PORAŻKA. Kiedyś starałem się tam o pracę. 1. Przesłuchanie jak na kosmonautę. 2. Zero słowności, niedotrzymywanie terminu odpowiedzi, dzwonią długo po wyznaczonym przez siebie terminie. 3. Norweg czyli ich szef nie umiał po angielsku zapytać na jaki temat pisałem pracę dyplomową. 4. Wielki manager Tomasz Ś. absolwent Techniki Wysoki Napięć Politechniki Gdańskiej nie wiedział czym zajmuje się Elektroenergetyka. 5. Dyrektor administracyjny odnosił do mnie gorzej jak do przysłowiowego psa. 7. Firma biedna albo i skąpa, nawet była propozycja na pól etatu mnie zatrudnić. 8. Oferta finansowa - za to się człowiek w Warszawie nie utrzyma. Wniosek. Omijać szerokim łukiem.

Anonimka
Kandydat

Czy ktoś orientuje się jakie są zarobki inżynierów/konstruktorów?

Gość na tym portalu
@Anonimka

Nowo zatrudniane osoby mogą liczyć na wyraźnie wyższe wynagrodzenie od osób już pracujących, co jest dyskryminujące. Polecam stawiać wysokie oczekiwania finansowe - to jedyny moment kiedy ma się jakikolwiek wpływ na swoje wynagrodzenie. Generalnie z tego co się orientuję, osoby nowozatrudniane otrzymują tyle ile podały w oczekiwaniach finansowych. Jak ktoś zaniży swoje oczekiwania z nadzieją na zatrudnienie, to później będzie ciężko o podwyżkę. Widełki realnych zarobków na start, na prawdę są szerokie - od 5000÷9000, w zależności od doświadczenia i wykształcenia. Właściwie mając kilka lat doświadczenia, śmiało można iść w kwoty ponad 7500 wg mnie.

Anonim Nowy wpis
@Gość na tym portalu

Hej Netto czy brutto?

Czy pracownicy Instytut Lotnictwa mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Miśka

Kompletnie żadnych

@Pytanie

W tej firmie możesz liczyć tylko na nóż w plecy

pracownik Nowy wpis
@Pytanie

co jakiś czas są wyjścia integracyjne na tzw. piwo, ale tego typu integracja nie jest organizowana we wszystkich zespołach. Wszystko zależy gdzie się trafi i jak zgrany jest zespół

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Czy w Instytut Lotnictwa możliwa jest praca na podstawie B2B?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

filip

Sławek
@filip

filip czy możesz powiedzeń do jakiego działu aplikowałeś bo jest mnóstwo ogłoszeń na stronie i ilu miałeś członków w komisji rekrutacyjnej. Tez kiedyś aplikowałem do Ilotu:)

aaa
 Problem
@filip

Chyba nawet wiem z kim rozmawiałeś. Zgadzam się traktowanie tam ludzi to jakaś porażka, chyba jeszcze lata 60-70

NiePolecamTRAGEDIA
@filip

Zgadzam się w 100% , miałem rekrutację do tej firmy do działu HR. Trzy panie miały muchy w nosie i zachowywały się jakby los je skrzywdził . (usunięte przez administratora) , brak profesjonalizmu i wieczne przeszkadzanie i wcinanie się w słowo . Zadane pytana były na poziomie przedszkola , nie wiem kto zatrudnił te kobiety, jedna wielka porażka . Nie polecam.

Kasia
@NiePolecamTRAGEDIA

Moja rekrutacja wygladala tak samo. Jedna pani to samouk ale bez wiedzy, druga w konflikcie z szefem, ktory sie nie odzywal i cos bazgral w notesie nie wykazując zainteresowania rozmową. Ten szwf taki stłamszony przez nie wszystkie. Wygladalo tak jakby one wszystkie byly szefowymi a on podwladnym.

Q

Nbvgh
Klient
@Q

Ale dureń... nie dziwię się, że wola zatrudniać "sloiki" mając takich "inteligentnych inaczej" na rodzimym rynku...

Andrzej

Szczerze? Nigdy wcześniej nie pracowałem w gorszej firmie. Każdy sobie rzepkę skrobie ,każdy na każdego patrzy wilkiem i podkłada pod nogi kłody. Zarobki to jakiś żart. Najlepsze co mnie spotkało to odbicie tej pożal się Boże firmy w tylnym lusterku mojego samochodu po złożeniu wypowiedzenia. Nie polecam, nigdy więcej firmy gdzie nie ma szacunku do drugiego człowieka.

Magda

Ale jak to, macie pensje poniżej najniższej krajowej?

It
Kandydat

Rozmawiałem tam jakiś czas temu w sprawie zatrudnienia. Generalnie wymagania takie że 3 osoby mogą to robić a pensja tak poniżej rynkowej dla jednej. Tak więc tak to. ????

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Instytut Lotnictwa?

Miśka
@Pytanie

Plan zarządzania jest taki, że podwyżki i premie dostają tylko znajomi kierownictwa i to wysokie a Ty dziekuj, że możesz pracowac na 3 etaty a oni leżą i dostawac kasę za 1.

Babelek
@Pytanie

W instytucie jest możliwość zarówno rozwoju jak i podwyżek, problem w tym że trzeba mieć duże znajomości, bo jako zwykły pracownik jesteś wystawiony na pożarcie.. Mobbing, zastraszanie jest tutaj na porządku dziennym - zależnie pewnie od działu.

aaa
 Problem
@Babelek

Zgadzam się w 100 procentach

Gallo giallo
@Pytanie

Żałosny. Po wielu latach pracy stwierdzam, że bardziej kolesiostwo, kombinatorstwo i fałsz. Radzę uciekać gdziekolwiek i wcześniej poznać atmosferę zespołu i system pracy, byleby nie trafić do Ilotu. Pozdrawiam

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Instytut Lotnictwa?

Marta
@Pytanie

Komputer stacjonarny, telefon stacjonarny.

Kaart

Jakiś (usunięte przez administratora)z tej firmy notorycznie co kilka miesięcy powtarza te same ogłoszenia na te same stanowiska i to kilku lat. Firma widać słaba, bo nie ma profesjonalnej sortownicy, która potrafi wyłonić sprawnie i szybko kandydata do pracy.

CNTL
@Kaart

A kto chciałby tutaj przyjść, tyle się mówi o inwestowaniu w młodą kadrę i ich rozwój, nigdzie tego nie widać.. Pracownicy mający 2-3 lat doświadczenia mają 4500 brutto. Przy jakiejkolwiek próbie rozmowy kierownik wzrusza ramionami kryjąc się za plecami dyrektora jednostki i mówiąc że od niego nic nie zależy. Nie polecam.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Instytut Lotnictwa?

ilot

6-10 start

Atp90catalyst

Widzę że same stare opinie a więc : Jeśli jesteś świeżo po studiach i chcesz tu pracować to plusy sa takie że możliwe że trafisz do edc (jako członek tzw zespołu od zadań specjalnych) gdzie jest robota z GE a więc teoretycznie są to super projekty (bo to projekty ge, nie polskiego instytutu) i jest to główny/jedyny plus jaki istnieje w tej firmie dla młodych ludzi z ambicjami. Przy czym jako pracownik instytutowy, w edc jest się obywatelem trzeciej kategorii ( ludzie z Ge > ludzie z edc > ludzie z ilot), w zależności od zapotrzebowania możesz być przerzucany po zespołach edc (co pół roku przeprowadzka do innego zespołu, nowi ludzie itp itd) co na swoje plusy, ponieważ lepiej poznajesz edc ale ma też ogromne minusy w postaci braku stabilnej pracy i sensownych tematów do prowadzenia, możesz też nie być przerzucany/a - wszystko zależy od zapotrzebowania na Ciebie. Jeśli dobrze trafisz i jesteś ogarnięta/y to może po roku, dwóch uda Ci się przejść do edc, ale nawet w samym edc nie jest kolorowo, pomimo tego że projekty są światowe to tempo rozwoju zawodowego jest bardzo bardzo kiepskie. Pracę w edc polecam traktować jako pierwszy etap rozwoju zawodowego, ciężko mi sobie wyobrazić że można się tam rozwijać jako inżynier po więcej niż 5 latach pracy. A więc jeśli to czytasz i masz ambicje to możesz iść do zespołu do zadań specjalnych, wycisnąć edc jak cytrynę i uciec do jakiejś sensownej firmy, która nie organizuje warsztatów kickstartowania kariery tylko dla kobiet ( jeżeli jesteś ogarnietą dziewczyną to moim zdaniem w edc nie będziesz miała problemu z tempem rozwoju zawodowego, przynajmniej w ścieżce managerskiej, jest również Edison). Przy czym to wyciskanie uda się jedynie jeżeli sam/a będziesz pracować nad swoimi kompetencjami w wolnym czasie. Ale jeżeli jesteś w takiej sytuacji to Twoją największą bolączką jest sytuacja na rynku pracy w branży mechanicznej, to właśnie z tego wynika to jak (nie)fajne jest w edc a jak fajnie jest informatykom. Jeśli chodzi o zarobki to nie komentuje. Jeśli chodzi o ludzi to w edc zdecydowana większość jest super, pracowałem tylko z jedną osobą która była beznadziejna i akurat była moim szefem /promotorem/sponsorem. Instytutowy szef zespołu do zadań specjalnych jest bardzo spoko. Jeśli chodzi o instytut instytut, a nie edc, to wydaje mi się że praca tam wygląda tak jak w instytutach, pewnie dużo zależy gdzie się trafi, ale na pewno będzie bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo dużo polskiego zaścianku - bardzo reprezentatywnym przykładem tego jak działa ta instytucja jest to że nawet nie da się do nich dodzwonić i to że istnieje coś takiego jak grupa od zadań specjalnych (januszyzm biznesu) i to że dyrektorom trzeba mówić per Pan i to że nie lubią odpisywać na maile szeregowym pracownikom.

Aeroduck
@Atp90catalyst

Co do zarobków, tak w skrócie, 2 średnie krajowe możliwe dla kogoś z kilkuletnim doświadczeniem ?

Ewa
@Aeroduck

Widzę, że wykazujesz chęć aplikowania do Instytutu Lotnictwa - a to oczywiście bardzo dobra wiadomość. Na pewno użytkownik @Atp90catalyst szybko odpowie na zadane przez Ciebie pytanie. Od siebie mogę dodać, że właśnie prowadzona jest tam rekrutacja: https://ilot.edu.pl/praca/praca-oferty/ Na jakie stanowisko konkretnie chciałbyś aplikować? Mam nadzieję, iż zechcesz dalej uczestniczyć w tej dyskusji.

HTP
@Atp90catalyst

Myślę, że określenie "Ge > ludzie z edc > ludzie z ilot" jest bardzo... Hmm... chyba po prostu głupie? Nie wiem naprawdę z czego wynika. Sam jestem młodym pracownikiem "starego instytutu" i zajmuję się moim zdaniem bardzo ciekawymi projektami (praca w technologiach kosmicznych, budowa rakiet, testy silników rakietowych itd.). Ponadto współpracujemy również przy niektórych zadaniach z zespołami z EDC/GE i nigdy nie odczułem takiej hierarchii, o której mówisz. Fakt, tam praca jest nastawiona mniej na R&D a bardziej na biznes więc ma to w oczywisty sposób odbicie w formie pracy. Niemniej każdy wybiera to co go interesuje i dopóki jest zadowolony z tego czym się zajmuje, wykonuje swoją pracę dobrze to dlaczego miałby być gorszy? Co zaś się tyczy formy komunikacji (zwracanie się per Pan)... Moim zdaniem jest to kwestia dobrego wychowania i zachowania odpowiednich struktur. Mi ciężko sobie wyobrazić sytuację , w której pracownik niższego szczebla zwraca się "na ty" do szefa firmy. Niemniej to zapewne kwestia ustalonych standardów, jeżeli ktoś ustala pewne normy to nie uważam, że należy je uszanować. Co do odpisywania? Bez przesady, z tym się nie spotkałem.

zzz
@Aeroduck

2 średnie krajow to okolo 9 tysiecy bruto- z 4-5 letnim doświadczeniem jest to niemożliwe

Ewa
@zzz

Super, że postanowiłeś dodać coś od siebie. Niewątpliwie dysponujesz sporą wiedzą na temat Instytutu Lotnictwa jako pracodawcy. Dlatego namawiam Cię, żebyś podzielił się nią z innymi osobami na forum. Instytut Lotnictwa oferuje - oprócz stałej pracy - praktyki i staże. Do udziału w Programie Praktyk zapraszają studentów różnych kierunków, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę i cenne doświadczenie pracując w gronie najlepszych specjalistów. Powiedz, czy taki stażysta może liczyć na jakieś wynagrodzenie ze strony firmy?

XIXIX
@Ewa

Tak, jednakże trzeba to uzgodnić z kierownikiem laboratorium.

@XIXIX

Skoro możliwe jest otrzymanie wynagrodzenia, za odbycie stażu w Instytut Lotnictwa to jestem ciekawy, czy po ukończeniu stażu można zostać pełnoetatowym pracownikiem? Zdarza się tak, że pracodawca oferuje wyróżniającym się stażystom pełne zatrudnienie? Odpowiedz, proszę.

@Marcin

Raczej się nie zdarza. 2 mce. Wyciskają jak cytrynę i do widzenia.

Edek
@zzz

Zaczynałem prace w EDC po skończeniu studiow. Dodam, ze nie mam żadnych tam znajomosci, nie studiowałem w Warszawie i po 5 latach zarabialem więcej niz 9 k. Więc jest to mozliwe.

Seven

Do Ra firma jeśli masz tu męża, brata na wysokim stanowisku. Wtedy można podwyżkę co 1-3 mce dostawac po 500-1000 złotych. Z premiami to samo. Najlepiej kie mieć własnego zdania i mieć wysoka odporność na zrzucanie obowiązków przez pracowników zespołu lub innych zespołów tylko dlatego, że jesteś spoza układu. Praca na 1 etacie na 3 etaty jest jak najbardziej normalna tutaj. Trzeba mieć swojego terapeutę lub znajomości by wytrzymać.

Magdalena

@filip a powiesz czego się można spodziewać podczas tej rozmowy? Jakich pytan ?

@Magdalena

Np z jakim szefem nie mógłbyś pracować

Markus Aurelius

W ofercie pracy ta firma oferuje m.in. cyt: "ponad 450 szafek, 100 zadaszonych miejsc na rowery, suszarnie, przebieralnie, prysznice oraz miejsce do serwisowania rowerów," Pierwszy raz się spotykam, by zachęcano mnie do objęcia stanowiska biurowego przebieralnią, prysznicem i szafką na ciuchy, ale może taka specyfika firmy ;).

wentyl
@Markus Aurelius

+ grobową atmosferę w Aviation????

@Markus Aurelius

Bo to taki instytut właśnie. W innych firmach to standard a tu coś czym chcą zachęcić.

Grzevorz

Czy wie ktos ile wynosi wynagrodzenie dla Elektryka??

@Grzevorz

Będziesz składał CV na to stanowisko? Niestety nie znam wysokości pensji, ale firma daje sporo benefitów takich jak dofinansowanie do wypoczynku, prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie na życie i kartę Multisport. Napisz jeśli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej. Takie informacje bardzo przydadzą się na forum.

Sven
@Grzevorz

Na początek dostaniesz pewnie jakieś 3000-3500 brutto. Potem możliwe że podwyżka 500 zł.

@Sven

Po jakim czasie możliwe będzie otrzymanie wspomnianej przez Ciebie podwyżki? Śledzę ten wątek, dlatego z chęcią dowiem się czegoś nowego.

Sven
@Marcin

Pokaż się od razu z dobrej strony, i od razu naciskaj.

@Sven

Myślisz, że będzie to skuteczne rozwiązanie? Obawiam się, że pracodawca pod wpływem takich nacisków może zareagować zupełnie odwrotnie, niż byśmy chcieli.

exilotman
@Grzevorz

Już wolałbym pracować jako elektryk w biedrze. Tam chociaż wiem czego spodziewać się po przełożonych.

Typek

Witam. Czy znajdzie sie w szeregach firmy miejsce dla operatora cnc- programisty cam z 6letnim doswiadczeniem? Na jakie wynagrodzenie mozna liczyc?

@Typek

Liczę, że szybko znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie, sam jestem ciekaw tej kwestii. Byłbyś tak miły i napisałbyś może co konkretnie przekonało Cię do zainteresowania się tą firmą? Jeśli już dostaniesz tam angaż, może napiszesz jakie były Twoje wrażenia z pracy oraz jakie warunki zaproponował pracodawca?

Karolina

@opr, wnoszę po Twojej znajomości wewnętrznego żargonu Instytutu że również należysz do pracowników. Mógłbyś przekazać swoją opinię o tym pracodawcy? Jak oceniasz atmosferę i warunki w pracy? Ostatnio niewiele aktywizowaliście się w tym wątku. Jak obecnie oceniacie to jakim pracodawcą jest Instytut Lotnictwa? Ostatnie komentarze zawierające opinie pochodzą z 2017 roku - od tego czasu sporo mogło się zmienić!

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Lotnictwa - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Instytut Lotnictwa
2.3/5 Na podstawie 66 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Al. Krakowska 110/114