Opinie o WGN Nieruchomości Sp. z o.o. w Wrocław

WGN to największy polski koncern obrotu nieruchomościami i jeden z największych w Europie. To 85 biur i ponad 500 doświadczonych agentów, analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, inwestycji, finansów i przedsięwzięć deweloperskich. To lider działający z sukcesem od 22 lat, posiadający obszerną ofertę rynku nieruchomości komercyjnych i apartamentowo – rezydencjalnych, co przyciąga inwestorów zarówno z polskiego, jak i międzynarodowego rynku.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WGN Nieruchomości Sp. z o.o. w Wrocław

Stary pracownik

Stanowczo odradzam pracodawce WGN nieruchomosci. Zaczynajac od tego ze po przyjęciu dostaje się stare oferty do prowadzenia ( coś co nie sprzedaje się już baaardzo długo) wszyscy nowi klienci sa kierownia do kogos innego ( nawet po kilku miesiacsch pracy). Przy konieczności wyrwania zeba i nieobcnosci w pracy 2 dni brak wynagrodzenia za te dni, wynagrodzenie marne jest marne - kilka stówek a siedzi sie w pracy 8h. (usunięte przez administratora)

NickFury
@WGN Wrocław - Drektor Oddzialu

Rozumiem że jest u Państwa umowa agencyjna, jednak czy nowe osoby mają jakąś podstawę na czas wdrożenia czy wynagrodzenie to tylko sama prowizja?

Witam, jak aktualni agencji oceniają warunki pracy w 2024 roku? z różnych ofert z internetu wiem, że w 2022 roku na jednego Agenta WGN przypada rekordowo średnio 2,1 zrealizowanych transakcji miesięcznie, natomiast w 2023 było to już całe 2. Czy ten wynik do dziś się poprawia?

Stary pracownik

Helena
@Stary pracownik

To jaką umowę proponują skoro nie można wziąć l4 płatnego na leczenie zęba? Serio kilka stówek za 8h pracy? I ktoś się na to zgadza?

WGN Wrocław - Drektor Oddzialu
@Stary pracownik

Chyba Pan/Pani jest faktycznie „Starym” byłym agentem, gdyż dodatki do wynagrodzenia o takiej wysokości były „wieki temu”. Nasi agenci otrzymują wynagrodzenie z tytułu przeprowadzonych transakcji i zapewne nie są to wynagrodzenia , tak jak Pan/Pani pisze, „kilka stówek”; średnie wynagrodzenie za ostatnie 5 pięć miesięcy wynosi 8.250 zł „na rękę” a średni staż pracy w WGN Wrocław wynosi ponad 8 lat. A co miesiąc kilka osób z zespołu WGN Wrocław ma zawsze wynagrodzenia pięciocyfrowe. Dlatego też wartość naszego zespołu jest niepodważalna , ciężko jest przejść kwalifikacje, które osobiście przeprowadzam, aby znaleźć się w naszym zespole doradców ds. nieruchomości. Nowy agent dostaje na start sprawdzone, dobre oferty, gwarantujące szybką sprzedaż i uzyskanie wynagrodzenia prowizyjnego. Aby przyjąć się do pracy w naszym biurze, kandydat musi mieć predyspozycje pracy z ludźmi i doświadczenie w usługach. To nie jest praca na etat z wynagrodzeniem płatnym w stałej miesięcznej wysokości. W ubiegłym roku 2021 , cała Grupa WGN przeprowadziła ponad 15.000 transakcji, o wartości ponad 3 mld złotych, co stanowi ok 2% całego wolumenu sprzedaży lokali i nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego w Polsce. Dyrektor Działu Nieruchomości WGN Wrocław

@Stary pracownik

Dostawaliście oferty??? Ja od samego początku musiałam je pozyskiwać sama. Dostałam nawet wyróżnienie za najszybszy start sprzedażowy. Nie miałam z tym problemu ,ponieważ w moim rejonie jestem osobą znaną i obdarzaną zaufaniem .Do tego stopnia ,że zabrałam szefa na spotkania z poważnymi -dużymi potencjalnymi klientami, bo myślałam, że mam do czynienia z równie poważną firmą... Po moim odejściu, wszystkie pozyskane przeze mnie oferty, jeszcze nie sprzedane, został przydzielone innemu- staremu agentowi w bonusie. Praca na śmieciówki, (usunięte przez administratora) czy marnie płatną umowę zlecenie- gdzie nikt nie zwraca Ci nawet kosztów paliwa, a wymagania ma i co do pozyskiwania ofert ,godzin w biurze ,obarczając agenta wszystkimi kosztami, łącznie ze szkoleniem i własnym sprzętem do pracy. O umowę i ubezpieczenie ,upominałam sie 2,5 miesiaca... Dostałam umowę zlecenie,tak pokrętnie rozliczaną, że w miesiącach umieszczania mnie na liście wsród najlepszych w całej sieci ,po odjęciu własnych kosztów ( których nigdzie nie mogłam odliczyć ) ,ledwie zostawały mi może 2000zł na rękę

@Iśka

Aha, poważnie tyle zachodu po taki wynik? Czyli spodziewasz się, że w innej firmie wyszłoby o wiele razy lepiej? I ogólnie to czemu tych kosztów odliczyć nie mogłaś?

@Dominika

Teraz już wiem,że w innych biurach jest inaczej. Pracownicy mają podstawę ,stały dochód,odprowadzany ZUS ,prawo do urlopu i chorobowego a oprócz tego prowizje za sprzedaż. I to w lokalnych biurach a nie ogólnopolskiej sieci .Dzisiaj też już wiem ,że pracodawca zatrudniając nawet na umowę zlecenie miał obowiązek zwrotu kosztów ,bo tak mówi prawo .Niestety brak nadzoru nad franczyzobiorcami WGN pozwala na rozwój (usunięte przez administratora)w tej branży na różnych płaszczyznach .Nie wystarczy posługiwanie się sloganem "bycie liderem zobowiązuje " .... kiedy franczyzobiorcy nie szkolą pracowników z oszczędności a sami też nie mają podstaw do ich merytorycznego przygotowania . Odejście z sieci było najlepsze co mogłam zrobić .

NickFury Nowy wpis
@WGN Wrocław - Drektor Oddzialu

WGN Nieruchomości Nowy wpis

Chyba nie posiada Pan predyspozycji do wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami i stąd Pana frustracja. Praca pośrednika jest ciężka, wymagająca a zarobki mogą być bardzo wysokie lub niskie, w zależności od zaangażowania w wykonywane obowiązki. W WGN nie ma żadnego problemu z dniami wolnymi, agenci pracują w oparciu o umowy o świadczenie usług więc nie mają urlopu, zwyczajnie piszą oświadczenia o nieświadczeniu usług w danym dniu lub dniach. Sprzęt nie jest archaiczny, służy do pracy z programami, a więc musi spełniać wymagania systemowe. Co do przychylnych komentarzy, to z WGN niektórzy agenci współpracują już kilkunastu lat, a skoro tak jest to muszą być zadowoleni z warunków. Niezadowolone mogą być te osoby, które liczą na szybki i duży zysk przy małym nakładzie pracy. Średni zarobek agentów w WGN Wrocław w 2022 r. to ponad 8 500 zł brutto. Lidia Dołhan Dyrektor ds. nieruchomości WGN Wrocław

Sabrina Nowy wpis

Jedna Pani pytała o jakieś problemy w firmie, to ogólnie występują? pytam, bo w zasadzie nikt się nie odniósł a właśnie mam przed sobą ofertę pracy dla agenta. Zauważyłam tez przypis o tym, że na 2022 średni zarobek wyniósł 8,5 tys., czy wiadomo jakie są perspektywy na ten rok obrotowy?

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Agent nieruchomości - oddział Gdynia
Partnerzy Nieruchomości

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Agent Nieruchomości w WGN Nieruchomości Sp. z o.o.? Napiszcie, jak według Was przebiegła rozmowa kwalifikacyjna. Wasza opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników.

Milka

Ehhhh... szukam pracy, przeglądam opinie i co rusz, komentarz nie na temat. Wydawało by się, ze Go Work to portal o Pracodawcach... Wszelkie wpisy od klientów, a nie od pracowników robią tu bałagan (a jest ich coraz więcej) i coraz trudniej się połapać, szukając opinii o potencjalnym pracodawcy.

Kuba
@Milka

@Milka Rzeczywiście, ja też poszukuję informacji o pracodawcy, większość komentarzy na tym portalu jest nie na temat. Wszedłem na tą stronę w celu przeczytania opinii o pracodawcy w kontekście oferty pracy. Sprawdzając opinie o firmie znalazłem wiele pozytywnych komentarzy, co potwierdza, że komentarze tutaj zamieszczane - niedotyczące tego biura lub od „niezadowolonych” klientów, to raczej komentarze zamieszczane przez konkurencję, a nie przez prawdziwe osoby. Szkoda, że nie można znaleźć informacji chociażby o atmosferze wśród współpracowników...

@Kuba

Jeśli tak jest to może warto otworzyć nowy wątek i spytać wprost zamiast szukać? Może wtedy ktoś rzetelnie odpowie. A co do konkurencji to faktycznie może i tak jest, ale czy to jednak nie stawia teoretycznie firmy w dobrym świetle? Bo jeśli inni czują w nich zagrożenie, to może coś jest na rzeczy?

anna
@Milka

to prawda, ale z drugiej strony kontakt z klientem też świadczy o wiarygodności firmy, w której pracujesz

@anna

Czyli w zasadzie jak można na dzień dzisiejszy ocenić kontakt z firmą? coś na ten temat mogą napisać osoby obecnie zatrudnione? jak obecnie wymiana informacji przebiega i co w razie zgłaszania jakichś problemów, jest reakcja? jak szybka?

Jak długo czekaliście na odzew z WGN Nieruchomości Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Telefon miałam już na drugi dzień oraz umówiliśmy termin spotkania rekrutacyjnego, więc bardzo szybko.

Dominika

Zawsze jest taka szybka reakcja czy akurat kandydatów było mniej i udało się tak szybko obsłużyć? Wiadomo jakie wtedy było obłożenie na to stanowisko? Zdradzisz jakie i opowiesz coś o rozmowie? Do dziś tak samo je prowadzą?

Uważam, że praca w firmie WGN jest wymagająca ale pozwala rozwijać się w wielu dziedzinach. Współpracownicy są pomocni oraz zaangażowani w pracę, atmosfera jest przyjemna.

Dominika

A można podpytać o konkrety odnośnie tych wymogów? I na jaki rozwój tak naprawdę jest tu dla każdego gwarancja zaraz po zatrudnieniu się?

WGN

Bardzo mi przykro, ale nie przypominam sobie opisanej przez Panią sytuacji. W okresie ostatnich trzech miesięcy w WGN przeprowadzonych zostało kilkanaście rozmów rekrutacyjnych i żadna z kandydatek, z którymi prowadzone były rozmowy nie poskarżyła się na przebieg rozmów. Co więcej udało nam się zatrudnić pracownika na stanowisko sekretarki. Być może zaproponowane przez nas warunki nie były dla Pani satysfakcjonujące i stąd Pani niezadowolenie. Okazały się one jednak satysfakcjonujące dla innych osób, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Życzymy Pani wielu sukcesów w życiu zawodowym.

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej na to samo stanowisko. Samo spotkanie było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem, rozmowa bardzo miła, taktowna, Pan Prezes to bardzo elokwentny oraz kulturalny człowiek, jasno przedstawił warunki współpracy i czego oczekuje od pracownika. W żadnym przypadku nie było pytań odnośnie spraw prywatnych lub innych niewygodnych stwierdzeń. Odnośnie szacunku - proszę nie zakładać od razu, że nie dostanie się go tutaj w firmie, jest go pod dostatkiem, należy też go mieć wobec innych a nie tylko żądać dla siebie. Podsumowując, to była jedna z ciekawszych rozmów rekrutacyjnych na jakich byłam. Doświadczenie i organizacja Prezesa jest na najwyższym poziomie.

Ja troszkę poza tematem głównym, bo interesuje mnie nie praca agenta, tylko asystentki zarządu-sekretarki-prowadzącej social media. Jakie zarobki przy takim zestawie obowiązków są? Z góry dziękuję za przybliżenie :)

H. Tatar

Polecam każdemu biuro WGN, agenci bardzo mili, zaangażowani, oferują pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Dziękuję za szybką sprzedaż działki.

Parex

This is a company that casts total distrust and carelessness on the Polish real estate market. The properties are poorly presented, there is never an employee who speaks a second language or even responds by writing in Polish. I can't imagine what the contracts and sales will be like. Simply of the vultures grabbing bankrupt homes, there is no other explanation for such a disservice to customers.

Zofia
@Parex

And how do you know all this?

Takisobie - jeśli nie wykazujesz się w pracy i się nie starasz to wybacz żeby pracodawca trzymał takiego pracownika....i dokładał do interesu....Pracowałam w różnych firmach i nie dostałam samochodu służbowego, ani zwrotu za paliwo i tak jest w większości firmach. Jak przyszedłeś na rozmowę kwalifikacyjną to miałeś przedstawione warunki pracy jak to wygląda także wiedziałeś na co się piszesz .....

Marzena ta osoba robi po złości teraz i specjalnie daje takie komentarze ....

Czytam Twoją "opinie" i tak sobie myślę, że przemawia przez Ciebie żal utraconej współpracy. Wydaje mi się, że od dawna w Agencjach nieruchomości czy ubezpieczeń brak jest jakichkolwiek stałych form wynagrodzenia. To po pierwsze, a po drugie - to zrozumiałe, że po odejściu pracownika Umowy zawarte przez niego zostają w Agencji, którą się reprezentowalo - a co niby miałoby się z nimi stać?!?! Tak mi się wydaje, że kiedy przyjmujesz warunki współpracy związane z pracą Przedstawiciela czy Agenta to z automatu zdajesz sobie sprawę z faktu "źle pracuje - nie ma pieniędzy, dobrze pracuje - nie potrzebuje żadnej" podstawy", bo stać mnie na paliwo z wypracowanej prowizji ". Czasy" Czy się stoi, czy się leży 1000 się należy " już dawno minęły.

@Kasia

Ale po co takie rzeczy w ogóle robić? Czujecie złość z tego powodu, że tak pisze czy skutek minął się w jego przypadku z zamierzonym?

Tomasz
@Monika

Rozumiem że takie czasy minęły, jednak życie tylko z prowizji nie każdemu odpowiada. Przecież są miesiące lepsze ale też i gorsze gdzie przydałaby się choć najniższa krajowa na rękę. Tu nie dają zupełnie nic na początek zanim ktoś się wdroży?

mikael
@Tomasz

Nie, taka praca.

Krystyna
@mikael

To kiepsko. A ktoś w ogóle poruszał temat, że nie powinno tak być? Jaka była reakcja szefa ?

Agata

WGN szkoli na swój koszt, zarówno agentów, jak i franszyzobiorców i nie dopuści do pracy bez całkowitego przeszkolenia. Marka istniejąca od 30 lat nie może sobie pozwolić na brak profesjonalizmu.

WGN

Wszystkie aktualne informacje dotyczące ilości biur oraz statystyk przeprowadzonych przez doradców WGN transakcji są dostępne na stronie firmy. Na stronie WGN.pl, w bloku NAJLEPSI DORADCY WGN znajdują się miesięczne zestawienia agentów, którzy w danym miesiącu przeprowadzili minimum 4 transakcje. To nie są tylko statystyki a konkretne osoby i transakcje. Sieć się cały czas rozwija, zawierane są kolejne umowy franszyzowe, co świadczy o zaufaniu marce.

@WGN

Do niedawna byłam pokazywana na Państwa miesięcznych listach TOP 20 z transakcjami 6-9 miesięcznie ,niemal od pierwszego miesiąca ...Z dyplomem za najszybszy start sprzedażowy...(usunięte przez administratora)Szkolenie z własnej inicjatywy i na własny koszt ,miałam jako jedyna w oddziale ... Franczyzobiorcę stać było jedynie na wydrukowanie gotowca z socjotechnikami jak wykonywać "zimne telefony " . Żadnego merytorycznego wsparcia .Brak szacunku do pracowników .W ciągu niecałego roku mojej pracy ,odeszło od niego 8 bardzo dobrych pośredników .Może pora,żeby centrala nieco bliżej zaczęła się przyglądać swoim franczyzobiorcom ,bo jednistka może wpłynąć bardzo poważnie na całą sieć jako markę .A wierzę ,że większość franczyzobiorców to uczciwi ,pracowici ludzie szanujący swoich agentów .

Mateusz

Z tego wynika, że chciałbyś zrobić transakcje na boku bez zapłaty prowizji dla biura. To nie fair. Gdyby biuro oddało ci swój egzemplarz umowy to nie miało by podstaw do zapłaty prowizji. Z tego, co się orientuję to wszystkie firmy, nie tylko usługowe muszą przechowywać dokumenty przez 5 lat. Te przepisy obowiązują już od dawna. A swoją drogą dziwi mnie, że tu dopuszczane są takie wpisy, gdyż wcześniej mogłem mieć informacje odnośnie warunków pracy i o pracodawcach, a nie cwaniackie wpisy pseudoklientów.

Czarek

Podpowiedzcie jaką umowę podpisuje firma z przyszłym pracownikiem/agentem?

@Czarek

Dzień dobry, zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji oraz warunków współpracy.

Mix_21

Witam. Stanowczo odradzam współpracę z firmą WGN Nieruchomości(usunięte przez administratora) Byłem Klientem chcącym kupić dom. Pani, która mnie "prowadziła" była kompletnie nieprzygotowana nawet w znajomości prawidłowego metrażu domu. Pani bez braku podstawowych kompetencji i wiedzy jakie dokumenty są potrzebne do realizacji aktu kupna-sprzedaży. Kilka dni przez planowaną datą spotkania u notariusza, wychodziły kolejne sprawy, które nie były załatwione/sprawdzone przez Biuro WGN. To odraczało akt notarialny o kolejne tygodnie. Nie polecam!!!

@Mix_21

Szanowny Panie, w związku z Pana komentarzem prosimy o bezpośredni kontakt i opisanie zaistniałej sytuacji na dzialprawny@wgn.pl, abyśmy mogli podjąć czynności wyjaśniające w tej sprawie i ustalić, którego konkretnie agenta dotyczy Pana skarga oraz wyjaśnić zaistniałą sytuację, a to z tego powodu, że WGN jest największą siecią obrotu nieruchomościami w Polsce, w której pracuje ponad 560 osób w tym ponad 480 agentów i w pierwszych 9 miesiącach 2021 r. przeprowadził ponad 11 300 transakcji. To pomoże nam podnieść jakość naszych usług. Jednocześnie jest nam niezmiernie przykro, że nie sprostaliśmy Pana oczekiwaniom www.wgn.pl

Pisaliście tu o WGN, że jest wynagrodzenie prowizyjne, no i teraz zastanawiam się, w jakiej wysokości. To dopiero cenna informacja. A tak w ogóle to troszkę się zastanawiam, czy komentujący mają na myśli pracę konkretnie dla biura na Ruskiej we Wrocławiu, bo to jego profil. Niektóre inne oddziały mają swoje konta na tym forum, a wiadomo, że co oddział, to atmosfera, czy warunki mogą się różnić. Mam rację?

Czy firma WGN Nieruchomości Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dominika

Za te szkolenia trzeba płacić całość z własnej kieszeni?? Czy może pracodawca w WGN pokrywa jakiś koszt a pracownik dopłaca tylko część? Ile to kosztuje? I czego najczęściej dotyczą te szkolenia oraz jak często są organizowane?

Kamiloski

Pełen profesjonalizm.

Zostaw merytoryczną opinię o WGN Nieruchomości Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w WGN Nieruchomości Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WGN Nieruchomości Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WGN Nieruchomości Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WGN Nieruchomości Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WGN Nieruchomości Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WGN Nieruchomości Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 44 ocen.

WGN Nieruchomości Sp. z o.o.