Abplanalp Sp. z o.o.

Opinie o Abplanalp Sp. z o.o.

Anonimano12

Firma jest bardzo dobra w robieniu pierwszego dobrego wrażenia. ... i na tym koniec. Po trzech miesiącach wiesz, że to pomyłka. Atmosfera średnia, część ludzi bardzo fajnych ale część tragicznych. Donoszenie do dyrekcji niektórzy mają opanowane do perfekcji. Kamer tyle że nawet jak nie masz nic na sumieniu to i tak się dziwnie czujesz. Pracy bardzo dużo, zarobki bardzo przeciętne. Do tego tragiczny dojazd z centrum i północnej części miasta. Pracę kończy się o 16.15 i w okolicach centrum jesteś jak juz całe miasto stoi w korkach. Dżungla dla najwytrwalszych może być wyzwaniem ale szkoda życia moim zdaniem.

Gall Anonimowy
@Anonimano12 13.11.2017 15:32

Zgadzam się. Mam nadzieję, że prezes to przeczyta i da mu to do myślenia

Praca w Aplanalp to praca dla osób bez układu nerwowego. Mało kompetentne osoby na wysokich stanowiskach a handlowiec jest wyciskany jak cytryna. Najlepiej jest chyba w dziale maszynowym tam polecam pracę bo to dział oczko prezesa. Pozostałe działy to takie zapchajdziury - najeździsz się narobisz nawet posprzedajesz ale to i tak dla Dyrektora będzie mało. O podwyżce zapomnij bo dostaniesz tekst że jak chcesz więcej zarabiać to więcej sprzedawaj (bo masz prowizję od sprzedaży). W samej siedzibie też nie jest kolorowo. Bardzo duża rotacja w dziale księgowości i na stanowiskach asystentek sprzedaży itp. - no ale jak dostajesz 1500-2000 na rękę w Warszawie no nic dziwnego. Jeśli myślisz że jesteś księgową i więcej zarobisz ---eeeee zonk jesteś w błędzie i podzielisz los wielu z nich a braknie palców na dwóch rękach tyle ich było. Jeśli natomiast jesteś dobrym serwisantem to nim pozostań ale najlepiej na swoim garnuszku. Tu będziesz zapierdzielał po całej Polsce bo wszyscy odchodzą a nowi pracownicy to amatorzy. Wszyscy tak pięknie ubarwiają pracę w tej firmie ale większość jakby mogła bo by dawno już tam nie pracowała - to taki piękny przykład bajki o mrówce. kiedyś mrówka pracowała i zarabiał i prezes się cieszył ale później zatrudnił mu kierownika aby mrówka więcej sprzedawała, później dyrektora no i jak mrówka już padła i nie mogła więcej sprzedawać to się ja zwalnia lub SAMA odchodzi bo ma dosyć.

Zarobki inżynierów sprzedaży od 3000 zł brutto + premia 500zł brutto, samochód Astra lub Ceed, prowizja po 3 miesiącach stażu pracy, chyba że dyr zadecyduje inaczej zależy od ogólnej sprzedaży, dużo działów, dużo osób decydujących, często chaos, monitoring pracowników przez tel, duży przemiał pracowników,

sejsmik

jakie zarobki dla serwisantow?

new

a jakie mniej wiecej zarobki w administracji?

Minona
@wołek 23.03.2015 19:39
to że jest to w stolicy kraju to akurat powinien być argument za tym , że wszystko , ale dosłownie wszystko powinno być w funkc...

Z tą międzynardową korporacją to duże nadużycie. Firma współpracuje z zagranicznymi firmami ale na zasadzie poddaństwa. Wszystko aby nie urazić zachodnich kontrahentów a w praktyce to wygląda tak , że jak trzeba coś wyjasnic, coś załatwić, coś odkręcić to zostajesz z tym sam bo przełożeni boją się zwrócić uwagę kontrahentowi. I tylko pomagają czy juz załatwione.

Minona
@wołek 23.03.2015 19:39

prcus

masz racje, szału nie ma, do tego umowa poufnosci, gps, monitoring itp atmosfera owszem miła i nic wiecej

prawie

Firma fajna, ciekawa i robiąca dobre wrażenie na początku. Warszawka w końcu. Ale UWAGA! Dokładnie negocjujcie warunki umowy. Najlepiej z dyktafonem. Firma nie zgadza się na żadne listy intencyjne twierdząc, że jest wiarygodna i to co ustalone będzie na umowie. Potem rzucasz wypowiedzenie w swojej firmie, a oni mówią Ci, ze to co miało być netto jest brutto, bezczelnie zaprzeczając poprzedniej wersji. A Ty z nożem na garde powinieneś się zgodzić, przecież to taka korzystna oferta tylko o 1/3 niższa niż miała być. Sama rekrutacja spoko, facet od tych spraw w miarę miły, na siłę będzie Ci przedstawiał warunki pracy w negatywnych barwach, żebyś wiedział w co się pakujesz(jako serwisant to wyjazdy, rozłąka, targi - praca non-stop i inne). Co do floty to siedzą w Oplach. Zazwyczaj 2 osobowe Combo i zasada taka, że przychodzi nowy i dostaje najstarsze auto. Słyszałem też, że inwigilacja 100% ale jeśli chcesz pracować to masz to gdzieś. Mi nie poszło, bo jeśli ktoś już na początku coś kręci to ja dziękuję za taką pracę, aczkolwiek mogła być pomyłka. Lubię wiedzieć na czym stoję i za solidne podstawy odpłacam solidną pracą. Trzykrotnie usłyszałem słowo netto przed złożeniem wypowiedzenia, po czym nagle, po ustaleniu terminu rozpoczęcia nowej pracy, zrobiło się brutto. Pozdrawiam i życzę mniej perypetii ode mnie

luki

Na Wielkopolskę Regionalny Inżynier Sprzedaży - Narzędzia do pras wykrawających, właśnie się ukazało. Wie ktoś jaka podstawa i jakie auto?

gall anonim

Obecnie na Wielkopolskę do płynów obróbczych poszukują i chyba do maszyn edm. Na jaką podstawę można liczyć i jakie auto?

Tak niestety, również ucinam się i \"uciekam\" z planowaniem zakupu maszyny z firmy abplanalp z względu na fakt,że doszły mnie suchy o zwalnianiu długoletnich pracowników,specjalistów z winy nowego prezesa,bez pojęcja technicznego,nie pamiętam imiona i nazwiska ale się pzrypomnę na tym forum.Wycofuje się z projektu i realizacji z tą firmą. Pozdrawiam do sprawdzenia dla przyszłych klientów i firm.

Nic i jeszcze raz nic nie osiągniesz w tej firmie,poza osiągnuęciu wrzodów rządka,rzadkiej [usunięte przez administratora]i nerwicy. Nie licz na nic i na nikogo w tej firmie!!! Tylko na siebie i swoje umiejętnoścji i zaradztwo -techniczne itp.- Bez szkolenia! Zarobki poniżej średniej krajowej, \"katuj\" swój samochód i tak ci nie zapłacą za kilometrówkę... Brak zespołu wsparcja z tej firmy,swoje błędy przeżucą na ciebie i będziesz- \"kozłem ofiarnym\", pracującym[usunięte przez administratora]................

KLIENT

Z kim mam rozmawiac i rozważac zakup ewentualnej nowej maszyny np.WaterJet, min centra obróbczego -frezarka z opcją wiercenia? Z firmy Abplanalp? Gdyż odwiedzający mnie i moją firmę,nie mają czasu przedstawiciele z abplanalp i "coś" ,zostawią,katalog bez omówienia!Chciałem się skonsultowac i poradzic,jak również spotkac najlepiej z daną osobą technik,serwisant odnośnie danego zainteresowania maszyną,przeprowadzenia rozmowy i rozrachunku zakupu CNC.Mimo prośby nie doszło do skutku.W odpowiedzi usłyszłałem,że "coś tam coś tam", wycofaliśmy się z danego produktu-maszyna i w związku z tym faktem nasi dotychczasowi pracownicy nie są osiągalni?Doszły mnie informacje,że mimo oferty na dane maszyny, firma abplanalp chce się pozbyc ich bez konsekwencji i ewentualnych problemów i zgłoszeń nie dotyczących tego przedstawiciela..

buu

w AC nowy \"prezes\" ma wielkokorporacyjne zapędy - co ciekawe, nawet duże korporacje takiego nadzoru i kontroli nad pracownikami nie stosują. ale to już sprawa MiŚa. Handlowców może i mają dobrych, ale chodzi przecież o to, że klient ma tylko zostawić u nich kasę, a liczą sobie sporo nawet za kompletne [usunięte przez administratora]. Pracownicy w ogóle się dla szefostwa nie liczą mimo pieknych haseł \"liczy się człowiek\", \"stanowimy zespół\". szkoda, że najsłabszym ogniwem tej firmy jest właśnie miś.....

klient abplanalp

nic ująć z tej wiadomości a dodać szereg poczynań z biura abplanalp można dodawać na wiele forum wiadomości odnośnie maszyny i zgłoszeń - a kiedy to się stało jak i jaka przyczyna itp Całe szczęście że technicy z abplanalp odnosię się akurat tu do Pana [usunięte przez administratora] że są pomocni i potrafią nie raz przywrócić po konsultacji telefonicznej maszynę do pracy i korzystania ...

Abplanalp

Nie liczcie proszę na jakiekolwiek szkolenie z tej firmy! Sam jesteś za wszystko odpowiedzialny a osoby z Abplanalp nie mają zielonego pojęcia o maszynach ich awarii i zgłoszeń z strony klientów HAAS itp.

To nadal siedz na \"czterech literach\" od do godziny z wielką ściemą,aby Was w biurze spotkać.A inżynier serwisu bez szkoleń z strony pracodawcy Abplanalp godzinami pracy przy maszynach zmuszony jest za :\"chłam.najtańszą technologię\", przez was sprzedaną musi świecić oczami,naprawiać i przyprowadzać do pierwotnej fazy użytku...A Ty po 16 z prowizją za sprzedaż [usunięte przez administratora]maszyny siedzisz sobie w domku!!!

enermet

Wracają do sprawy Firmy Abplanalp. Jeżeli firma Abplanalp ma coś do Firmy Enermet proszę o list otwarty a nie chować się za klientami. serdecznie pozdrawiamy szef firmy enemet [usunięte przez administratora]

enermet

Proszę imiona i nazwiska kto gdzie jak po co dlaczego. Tylko ludzie zwyłe pasożyty i cwele mogą pisać anonimowe. Czekam za dowodami

enermet

same anonimy trochę więcej ....Panowie czekam.

enermet

Dlaczego same anonimy nikt nie pisze kto , to tylko ludzie bez jaj piszą

Firma która nie ma nic wspólnego z serwisem. O umiejętnościach tych Panów nie wspomnę.

Samochód i komórka - nie dla wszystkich. Zarobki - handlowcy zapewne zarabiają sporo, bo nie występuje wśród nich rotacja, personel administracyjny - baaardzo słabo, o kobietach nie wspomnę. Premia, motywacja - pojęcia nie znane w firmie. Szkolenia - owszem - we własnym zakresie. Plus - to atmosfera i ludzie, którzy ją tworzą, nie bardzo doceniani przez kadrę zarządzającą niestety.

HAHAHA kto to pisał?? CO ZA BZDURY, komórka laptop?? to standard - nic nowego, jak cię nie docenia pracodawca to nie patrzysz czy klimatyzacja jest w biurze

pracuję w Abplanalp od lat. Wiem jedno, że płace nie są za wysokie, ale miła atmosfera i sprzyjające otoczenie. Jasne, że nikt nie lubi być kontrolowany i nowy prezes nie jest z tego powodu za popularny. dla mnie miła atmosfera jest momentami ważniejsza niż wysokośc zarobków. Sprawdzałem w innych firmach z tej branży. Tam zarobki nie odbiegają znacznie od poziomu w Abplanalpie. Dla mnie jest też ważne, że mam samochód służbowy, również do prywatnego użytku na koszt firmy! Komórkę oczywiście też. Jeśli doliczę sobie koszty prywatnego samochodu i komórki, to sumarycznie wychodzę lepiej niż w innnych firmach z tej branży. Zaletą dla mnie jest też nowe klimatyzowane biuro i dobry dojazd!

Taaaak

Coś jest na rzeczy. Praca w tak żle zarządzanej firmie to faktycznie masochizm. Wiedzą o tym ci wszyscy którzy współpracowali z dyrekcją AC. Rekordy bije nowy prezes, ktorego obsesją jest TOTALNA kontrola podwładnych. Czy jest to skuteczna metoda? Baardzo!!! [usunięte przez administratora]

je�li chcesz dobrze zarabia� - to nie w tej firmie, obiecuj� z�ote góry i na najniższej krajowej si� ko�czy, polecam masochistom

Szkolenia, rozwój, motywacja? Ta firma nic nie oferuje. Warto się nam załapać i szukać lepszej, dobrze płatnej pracy. Najlepiej w konkurencji.

Słowa kojarzące się z Abplanalp Consulting Sp. z o.o. (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): rozwojowa Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako dobry. Atmosfera i ludzie tam pracujący są fantastyczna, pełna chęci współpracy, pomocy, szacunku i zrozumienia. Od jakiej stawki można negocjować pensję? w zależności od stanowiska i kompetencji Najbardziej podobało mi się w Abplanalp Consulting Sp. z o.o.: ludzie z którymi pracowałem oraz wykonywane obowiązki Najbardziej nie podobało mi się w Abplanalp Consulting Sp. z o.o.: fakt że w zostałem zwolniony

Abplanalp Consulting to solidna , uczciwa firma dająca miozliwość rozwoju pracownikom.

Zostaw opinię o Abplanalp Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Abplanalp Sp. z o.o.