Muzeum Historii Żydów Polskich

Opinie o Muzeum Historii Żydów Polskich

Eris

Stanowczo ODRADZAM!! Atmosfera jaka panuje w tym miejscu jest conajmniej...żałosna. Kupa pracowników z przypadku. Mnóstwo młodych osób, które zachowują się jakby miały muchy w nosie. Z drugiej strony kółeczko wzajemnej adoracji. Trzeba umieć wlazic w t*lek innym pracownikom. Jak zależy Ci na pracy i zdobywaniu doświadczenia, a nie na plotkach, gadaniu o niczym i dziadostwie, nie idź tam!!! Nie warto. Zarobki słabe, ludzie beznadziejni i kompletnie bez kompetencji. Taki plebs,prace może dostać tam praktycznie każdy. Koszmar!!!!

smutny

Przerost formy nad treścią. Niektóre działy zbytnio rozbudowane, inne zatrudniane przez agencje, którymi muzeum się wyręcza tym samym nie biorąc odpowiedzialności za pracowników. Brak systemu motywacyjnego. Osoby zarządzające zespołem najczęściej są rekrutowane przez znajomości, bez podstawowych kwalifikacji niezbędnych na dane stanowisko. Brak współpracy między działami. Pozytywnym aspektem są na pewno ludzie, którzy jednak dość często uciekają z muzeum, co zresztą widać w ogłoszeniach o pracę, które dość regularnie pojawiają się w różnych serwisach. Muzeum Polin szczyci się zdobytymi nagrodami, także dzięki pracownikom, których pomija się w ogólnym rozrachunku. Prawda o tej instytucji prędzej czy później wyjdzie na jaw.

piter

Oprócz dziadostwa przy zatrudnianiu funkcjonuje także dziadostwo przy nabywaniu eksponatów. Jeden z warszawskich antykwariatów zaoferował sprzedaż muzeum kolekcji judaiców (bez problemów można je sprzedać via internet do Izraela czy Stanów) . Muzeum odpowiedziało, że może je przyjąć tylko za darmo, bo tak stanowi muzealny statut. To samo usłyszałem po złożeniu oferty na sprzedaż polskiego judaicum za 150 zł. Ale np. w styczniu 2017 r. muzeum wydało 45 tys. zł na zrobienie badań marketingowych o własnej działalności. Jednym słowem, muzeum nie powstało w celu tworzenia kolekcji, tylko w celu przewalania kasy przez "znajomych królika".

QueenoftheDamned

Nie polecam, wielu pracowników jest zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej, na umowę zlecenie. Szefostwo nawet się nie kryje z tym, że nie ma szans na umowę o pracę. Dodatkowo wieczne pretensje o nic przy jednoczesnym braku okazji do poprawiania kwalifikacji czy ścieżki awansu. Największy plus to współpracownicy, ale to akurat żadna zasługa muzeum.

kandydat

Finalny efekt rekrutacji polega na dziwnych decyzjach Pani Kierownik Działu Administracyjno-Organizacyjnego podjętych na pewno nie podstawie kwalifikacji i predyspozycji kandydatów. Dziwne, że w takim miejscy jest to możliwe.

szczery

Muzeum zatrudnia na dziadowskich warunkach. Same umowy zlecenia - choć pracujesz na pełen etat - a wiele działów przez zewnętrzne agencje. Żydowskie muzeum oszczędza na kim się tylko da

Zostaw opinię o Muzeum Historii Żydów Polskich - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Muzeum Historii Żydów Polskich