Otwarty Rynek Elektroniczny

Opinie o Otwarty Rynek Elektroniczny

Natalia

Firma nie wypłaca premii ustalonych w umowie, mimo ze jest ona marna. Paczka papierosow za przedluzenie umowy, ktore wypalisz z nerwow przed firma na wspolnym papierosku z innymi. Na rozmowie mowa o możliwości wiekszych zarobkow w zaleznosci od wykonanych umow, ale nie informuja ze jest niemożliwym zamknac dany miesiac np dwa, trzy miesiace wczesniej od ktorego wyplacic maja premie. Umowa B2B przy obecnych oplatach zusowskich jest kompletnie nieoplacalna, nie wystarczy na podstawowe oplaty. Zero odpowiedzi w temacie wyplaty premii po rozwiązaniu współpracy. Jesli chcesz pracować za (usunięte przez administratora) to idealne miejsce , bez zadnych szkolen zewnetrznych w zakresie sprzedazy. Postawa roszczeniowa, tracajaca (usunięte przez administratora) na tym poziomie również jest wiedza firmy w zakresie sprzedaży. Wymiana pracownikow co kilka miesięcy w DZIALE "SPRZEDAŻY ", ciekawe dlaczego. Urzednicza atmosfera. Jesli chcecie zmienic prace szukajac czegos lepszego dla siebie to nie jest właściwy adres.

@Natalia

Dzień dobry, W Marketplanet panują jasne zasady dotyczące wynagrodzeń, premie są regulowane systemowo. Każda z osób które pracują / współpracują z nami , dobrze je zna. Jeżeli pojawiają się zapytania / wątpliwości, zawsze można zwrócić się do odpowiednich osób w celu ich doprecyzowania i wyjaśnienia. Atmosfera w firmie jest sprzyjająca i każdy ma szanse na rozwój. Pozdrawiamy, Zespół Marketplanet

Kitek Nowy wpis
@Natalia

Piszesz, że "Umowa B2B przy obecnych opłatach zusowskich jest kompletnie nieopłacalna, nie wystarczy na podstawowe opłaty" - no ale chyba nie musiałaś zaakceptować takiej propozycji skoro była nieopłacalna... ja np dostałem jasne informacje o widełkach finansowych na dane stanowisko i pytanie o rodzaj umowy - mogłem wybrać czy UoP, B2B itd. Rotacja w dziale sprzedaży to akurat dość powszechne zjawisko... no i jeszcze jedno w urzędzie nigdy nie pracowałem ale jestem sobie w stanie wyobrazić atmosferę - to do atmosfery urzędniczej tam jest baaardzo daleko

Czy firma Otwarty Rynek Elektroniczny udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Ewcia Nowy wpis

Co mogła oznaczać w tym wszystkim urzędnicza atmosfera bo chyba nie bardzo rozumiem? Niedawno taka jej ocena się pojawiła, chociaż zostało dodane to, że sprzyja ona rozwojowi. Zastanawiam się przy tym czy są organizowane może jakieś integracje pracownicze? Jak dba się o atmosferę?

Pracownik Nowy wpis
@Ewcia

W Marketplanet panuje bardzo przyjazna atmosfera. Organizujemy kilka razy do roku spotkania integracyjne oraz eventy okolicznościowe. Daleko nam do urzędniczej atmosfery.

Barbara

Z tego, co piszecie, widzę, że atmosfera jest Waszym zdaniem w porządku. Jak z tym awansem ogólnie jest? Widzę że osoby, które piszą, że w tej firmie to niemożliwe. Chciałabym się zorientować czy to prawda? Ktoś jest w stanie na ten temat się wypowiedzieć?

@Barbara

Nie wiem kto napisał te głupoty. Co roku są rozmowy roczne na których omawia się wynagrodzenie i stanowisko od juniora po specjalistę później eksperta następnie seniora i kadrę kierowniczą. Średnio awans przy niższych stanowiskach jest co 1-2 lata. Dużo jednak zależy od zaangażowania bo sama "wysługa lat" rzeczywiście nie wystarcza.

To raczej jasne, że same nabite lata nic nie wniosą, ale skoro już tak piszesz to w jaki sposób można sobie zasłużyć? Raczej po prostu ciekawi mnie to czy komuś udało się może jakoś szybciej przez te ścieżkę przejść? jeśli tak to jakim sposobem i o ile stawki wzrastają?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Otwarty Rynek Elektroniczny? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Znalazłem ofertę dla specjalisty do spraw wsparcia i obsługi klienta, praca zdalna lub hybrydowa. Oprócz podstawy oferują system prowizji - czy ktoś mógłby opisać jak on wygląda? I ile realnie można zarobić w skali miesiąca?

Czy ten system o który kolega pytał jest jakiś elastyczny? Mam na myśli to, że każdy pracownik może mieć inaczej i po to są te konsultacje? Ciekaw byłbym jasnych zasad. Czy to w razie czego jest opisane na umowie?

Nobody

Cześć, a jak wygląda podejście firmy do osób, które się reskillowały? Jest szansa składać CV?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Otwarty Rynek Elektroniczny?

Ogólnie atmosfera jest bardzo w porządku. Myślę że nie zależnie od działu uda się szybko odnaleźć .

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Otwarty Rynek Elektroniczny?

Nobody

Nie ma praktycznie, struktura jest płaska starzy którzy tam są od lat okupują kierownicze stanowiska wiec możesz być juniorem, nie juniorem a potem seniorem nic to w praktyce nie zmienia bo wzrost palcu jest symboliczny. Generalnie płace są z minionej epoki kiedy każdy bal się o prace. Teraz rotacja jest spora bo nie jest problemem dostać lepsza prace. Problemem jest właśnie ta cześć zarządzająca która nigdzie indziej nie pracowała od kilkunastu lat i nie potrafi się odnaleźć w nowoczesnej formule it. Podsumowując to takie mini Korpo z przed 10 lat.

@Nobody

Marketplanet jest organizacją o płaskiej strukturze organizacyjnej. Działalność prowadzona jest w obszarze projektów (wdrożenia oparte o standardowe, autorskie rozwiązanie klasy enterprise dla największych polskich grup kapitałowych) oraz produktów (produkt cloudowy Marketplanet OnePlace). Zgodnie z tymi działalnościami, prowadzony jest rozwój kompetencji pracowników głownie w obszarach analityki biznesowej, programowania, zarządzania projektami) oraz wytwarzania produktu, utrzymania, sprzedaży i marketingu. Kultura organizacyjna daleka jest od korporacji, stawiamy na samodzielność, inicjatywę i wiedzę, gdyż sprzedaż i dostarczanie rozwiazań wymaga doświadczenia i niszowej wiedzy. Dla tego typu działalności i organizacji typowy jest rozwój kompetencji, wiedzy i doświadczenia (od juniora przez eksperta do partnera). Informujemy o tym w procesie rekrutacji. Pracowników szkolimy zarówno realizaując cotygodniowe spotakania w ramach wewnetrzej akademii wiedzy jak i korzystając z zewnetrzenych ekspertów. Zawsze gotowi jesteśmy porozmawiać o tym jak pracujemy. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, niż do pozyskiwania wiedzy z przeróżnych internetowych portali od anonimowych osób. Pozdrawiamy, Zespół Marketplanet

Adre
@Nobody

Potwierdzam, pracowałem tam kilka lat temu, widzę ze nic się nie zmieniło.

Manager

Nie ma takiej możliwości, no chyba, że ktoś z pracowników będących na tych stanowiskach od lat - odejdzie.

Jo
@Otwarty Rynek Elektroniczny

W tym bezpośrednim kontakcie co ludziom powiecie ? Chyba nie będziecie kłamać ? Nie lepiej opowiedzieć jak jest naprawdę i to dobrze uzasadnić ? Fakty są takie, że stryktura jest płaska awans jest dokładnie taki jak opisany powyżej płace są słabe, awans nie ma w praktyce wpływy na płace tylko na zakres obowiązków.

Czy można liczyć w Otwarty Rynek Elektroniczny na prywatną opiekę medyczną?

Tak

Dzień dobry, taj jak najbardziej. Pozdrawiamy

Nowa

Proszę o informację na temat pracy zdalnej w firmie? Jak wygląda współpraca w przypadku pracy w innym mieście?

Marketplanet
@Nowa

Witamy :), Aktualnie pracujemy w modelu hybrydowym. Znaczna część zespołu pracuje głownie zdalnie. Wszystko zależy od miejsca w organizacji i zadań. Pozdrawiamy i zachęcamy do przesyłania cv, Zespół Marketplanet

Manager

Firma ma swoje plusy dodatnie i plusu ujemne: + dość zgrany zespół - ten który już tam pracuje + biuro mimo, że już trąci myszką - są gorsze i to zdecydowanie. + benefity opieka medyczna, multisport (dopłata! nie refundacja), owoce, piwo w piątki, parking itp. + czasem ciekawe wyzwania + fajne eventy + fajne wewnętrze szkolenia - kadra managerska - nigdzie nie pracowali nie potrafią zarządzać zespołem - jeden np. zarządza "głosem" im głośniej tym lepiej ;) - bardzo słaba organizacja IT - bardzo niedopracowany soft - za co szeregowi zbierają od klientów regularnie - niska płaca i brak perspektyw na podwyżki więc trzeba walczyć na rekrutacji - strategiczne decyzje podejmowane przez osoby bez odpowiednich kompetencji - awans za lata przepracowane bez oglądania się na wiedzę - praca po godzinach bez wynagrodzenia Podsumowując "pierwsza praca dla studenta" kiedyś bym polecił ale teraz to samo jest np. EY, Accenture i za lepszą kasę + perspektywy awansu.

Iza

@Nobody to nie ma tutaj wcale rekrutacji wewnętrznych?

Egonik

Jak by dawali benefity pozaplacowe to by nie było rotacji w firmie ,bo fajnie miec pakiet medyczny czy pakiet prawny dla pracownika tak jak w innych firmach.

Pun
@Egonik

Jest pakiet medyczny LM, jest dofinansowanie do Multisport, do parkingu, o który niełatwo w okolicy, opinia mija się z prawdą... Ja osobiście polecam.

Firma kiepska pod względem organizacji, duża rotacja pracowników, wymagania wielkie a niewiele w zamian. Pracownik nieczuje się doceniany i zmotywowany. Nawet kiedy się poświęca, swoj6prywatny czas to nie widać, żeby ktoś to potrafił docenić. Dla mnie słabo..

Dawid

Na pracuj.pl znalazłem ogłoszenie na stanowisko -Specjalista ds. sprzedaży. Piszą, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie i wszystko fajnie, jednak niepokoi mnie fakt, że rekrutacja dotyczy całej Polski. Z czego wynika taka rotacja personelu? Czy ostatnio miały miejsce jakieś zwolnienia? Będę wdzięczny za jakieś informację,

Dżons
@Dawid

Podpinam się pod pytanie. Może ktoś coś więcej napisze o wynagrodzeniu i pracy na tym stanowisku? Jaka forma umowy?

Dawid
@Dżons

Miałem zapytać o tę samą kwestią. Może ktoś z pracujących odnieść się do tych pytań? Z mojej strony chciałem dopytać o system pracy, tj. ilość zmian i w jakich godzinach pracujecie?

pracujący i uciekajacy z ORE
@Dawid

Nic się nie zmieniło od czasu dodania opinii w ubiegłym roku, praca słabo zorganizowana, wymagania żeby siedzieć po godzinach bez wynagrodzenia, warunki w biurze bardzo słabe - taki w starym stylu openspejs bez wygłuszeń, właściwie brak szkoleń i do tego kilku nieprzyjemnych gości na kierowniczych stanowiskach, którzy nigdzie indziej nie pracowali więc kultura firmy mocno odbiega od standardów obecnie panujących w IT.

Kali

Ludzie fajni, projekty ciekawe, płace "ile wynegocjujesz", można pracować z domu, "góra" totalnie nie wie czym zajmuje się "dół" niestety i to jest główny powód wszystkich nieszczęść. Ogólnie polecam ludziom bez rodzin i zobowiązań, takim co te 10 h dziennie wypracują. Praca w weekendy (norma) i mnóstwo nadgodzin (norma) - nie płatne. Brak premii. Dużo stresu. Nie ma kiedy iść na urlop, bo zawsze "coś". Ogólnie nie polecam, szkoda życia.

jeść
@Kali

Szczera prawda.

moja opinia

Tutaj nie ma stagnacji :) Ciekawe zadania oraz ich różnorodność pozwalają na rozwój i podnoszą satysfakcję. Ponadto pracodawca stwarza przyjazne warunki pracy. Oprócz powyższego atmosfera w pracy, zespół MP -wszystko na plus. Dlatego szczerze polecam.

Iza

Co dzieje się w firmie Otwarty Rynek Elektroniczny? Nie ma zupełnie nowych wpisów!

gżdyl
@Iza

Teraz zatrudniają ukraińców, stają się paneuropejscy...

@gżdyl

Dzień dobry, W Marketplanet liczy się przede wszystkim doświadczenie kandydata, jego motywacja, nastawienie do pracy oraz podejmowanie nowych wyzwań i dążenie do realizowania wspólnych celów. Nie ma dla nas znaczenia czy jest to obywatel Ukrainy, Brazylii czy osoba wywodząca się z innych kręgów kulturowych. Jesteśmy otwarci dla wszystkich, którzy chcą się z nami realizować. Pozdrawiamy, Zespół Marketplanet

Jacek

To bardzo dziwne ponieważ ja słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

@Jacek

Dziękujemy za pozytywną opinię. Zawsze staramy się stworzyć przyjazne warunki pracy oraz możliwość rozwoju zawodowego. Zachęcamy do zapoznania się z opisami stanowisk, na które obecnie trwa rekrutacja. Pozdrawiamy, Zespół Marketplanet

Cezary

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jakieś wskazówki dla kandydata przed rozmową?Czy poza podstawą są jakieś dodatki?

@Cezary

Dzień dobry, aktualnie poszukujemy programistów oraz konsultantów. Zachęcamy do składania CV. Pozdrawiamy, Zespół Marketplanet

Zostaw merytoryczną opinię o Otwarty Rynek Elektroniczny - Warszawa

• Jak się pracuje w Otwarty Rynek Elektroniczny?

Zobacz opinie na temat firmy Otwarty Rynek Elektroniczny tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Otwarty Rynek Elektroniczny