FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań

Poznań

Opinie o FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań

Maja
użytkownik zarejestrowany

@DsSz Mógłbyś powiedzieć coś więcej o Twoich doświadczeniach z pracy w FZN Marbaise LS? Takie dodatkowe informacje mogą być cenne dla osób, które biorą firmę pod uwagę jako potencjalne miejsce pracy.

DsSz

a do cholery z tą firmą i jej pracownikami !!! ZASŁUGUJECIE NA TO CO MACIE!!! ( usunięte przez administratora )br /> No i na dodatek ten nawiedzony ( usunięte przez administratora )

wlkp

A jak wygląda praca w kontroli jakości? Było ogłoszenie i zaczynają się rozmowy z kandydatami. Na co można liczyć? Jakie stawki, czy praca zmianowa? Jaki socjal? Czy w ogóle stanowisko atrakcyjne? Czy jest dofinansowanie lub zwrot kosztów dojazdu jak ktoś wyżej napisał?

rozum

Ktoś może powiedzieć coś o takim stanowisku? Lidera Utrzymania Ruchu – Mechanika/Automatyka Miejsce pracy: Poznań Podlega: Menadżerowi Utrzymania Ruchu. Cel stanowiska: Pod nadzorem Szefa Utrzymania Ruchu odpowiada za utrzymanie wyposażenie technicznego zgodnie z wymaganiami systemów bezpieczeństwa i jakości. Opis stanowiska: Prowadzenie działań prewencyjnych w zakresie utrzymania maszyn zgodnie z zaleceniami producentów, planami prewencyjnymi. Budowanie systemu działań i planów, zapobiegających awariom. Proponowanie i wdrażanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych z zakresu TPM, Naprawy maszyn w tym elementów pneumatycznych, hydraulicznych, układów sterowań obrabiarek CNC, obwodów siłowych. Praca w zespole z mechanikiem, Współpraca z Szefem Utrzymania Ruchu w budowaniu efektywnego systemu magazynowania i zamawiania części zamiennych, Współpraca z działem produkcji w celu określenia priorytetów prac prewencyjnych i naprawczych, ścisła współpraca z operatorami maszyn, Konieczność ciągłego doskonalenia swoich umiejętności technicznych i zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu automatyki. Wymagania: Doświadczenie w Utrzymaniu Ruchu w firmie produkcyjnej, Uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV, Wykształcenie techniczne. Tytuł inżyniera jako dodatkowy ważny atut, Gruntowna znajomość układów sterowania maszyn, sterowników, serwonapędów, Umiejętność czytania dokumentacji technicznej elektrycznej, mechanicznej, pneumatycznej, hydraulicznej, Znajomość obrabiarek CNC z systemami Mazatrol, Fanuc, Siemens – jako ważny dodatkowy atut. Warunki: Praca w systemie dwuzmianowym, Zwrot kosztów biletów PKP dla osób spoza Poznania, Wynagrodzenie konkurencyjne na rynku.

rozum

yes
użytkownik zarejestrowany

poki co nieposzukuj a nikogo, ale myslę, że możesz napisać do nich i zapytać czy aktualnie nie poszukują nikogo

Andrzej

Maxcess Sp. z o.o. międzynarodowa firma z ponad 50-letnią tradycją w branży maszynowej (ok 12 km od Poznania), głównie dla przemysłu papierniczego, poligraficznego, metalowego itd. poszukuje osób na stanowisko: Tokarz i CNC operator (sterowniki: Heidenhaim). Pracując 5 dni w tygodniu / 40 h zarobki na początek ok 2500 netto (tokarz), ok 2700 PLN (CNC operator). Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV andrzej.soliwoda@maxcess.eu.

barabasz

Jako operator moge powiedziec: - atmosfera w firmie jest ok, z mistrzami można się dogadać, większość współpracowników jest w porządku (o ile sam jestes w miare ogarniety), nikt nie popędza i nie stoi nad głową - do nowego szefa póki co nie mam zastrzeżeń, nie wpie***ala sie w robote, za dużo nie wypytuje, ale widać że ma głowę na karku - gosciu wykształcony - nie jakis burak co tylko ryja potrafi drzec - zarobki zdecydowanie za niskie, jako operator musisz umiec obsługiwac maszyne, ustawić, dobrać narzędzia, poprawic/napisac program. Na niektorych gniazdach jest zdecydowanie trudniej (brak kart ustawczych, małe partie do wykonania, duża zmienność detali - wszystko trzeba miec w głowie) - park maszynowy raczej słaby - maszyny wysłużone, francuz nie inwestuje w porządny serwis, bierze przykład z Francji i zakupuje źle dobrane maszyny. - Francuz doświadczenie ma za nic - pozwoli odejsc staremu pracownikowi nie dajac mu pare złotych podwyżki za to woli zatrudnic mlodego żółtodzioba ktory nie ma pojecia o obrobce skrawaniem Ogólnie nie jest źle

Szczery M

- pracuje się raczej spokojnie, pod tym względem nie ma stresu - wynagrodzenia poza pewnymi stanowiskami raczej słabe - duża rotacja, pracownicy odchodzą albo są zwalniani, przychodzą nowi - dla francuza pracownik jest nikim, z pracownikiem się nie liczy

Ktoś

Czy ktoś może w kilku krótkich słowach opisać jak się tam pracuje? Jak z wynagrodzeniami dobre czy poniżej "normy", czy rotacja jest duża? Dużo pracowników ucieka, czy w miarę stabilnie? Benefity, czyli co firma oferuje? Jak z zarządzaniem, kierownicy itp. Zakładem chyba kieruje Francuz? Jak to jest pracować u Francuza?

poznaniak

co do ofert pracy to mozecie smialo dzwonic moze jeszcze sa : tel. 61 874 37 12 ul. Bałtycka 6 61-014 Poznań woj. wielkopolskie co do ewentualnych podwyzek to ogolnie sa tylko ze inflacyjne 2x w roku ale to sa smiezne pieniadze. w sumie okolo 2 proc w skali roku . sa tez podwyzki indywidualne ale to dostana 3-4 osoby w roku po np 1-2 zl do stawki brutto i to na tyle. co do zatrudnien to tak jak juz pisalem ostatnio poszukiwali na numeryki i z tego co mi wiadomo za stawke 16,5zl brutto.nie wiem tylko czy na maszyny zatrudniaja jeszcze na umowe przez firme czy przez worka . pozdrawiam

poznaniak

Klaro czego tutaj nie rozumiesz ? bylo pytanie czy sa oferty pracy to podalem jakie teraz sa (wisza na hali) .to ze firma nie jest za bardzo perspektywiczna (zarowno pod katem plac jak i rozwoju zawodowego) to jest fakt i nie jest to tylko moje osobiste zdanie .tak czy inaczej jesli ktos ma noz na gardle to prace moze przyjac kazda dlatego podawalem ewentualne oferty pracy. pozdr

poznaniak

na obecna chwile sa oferty pracy na operatorow cnc ( 2 ) plus oferta na analityka finansowego i o ile dobrze pamietam na referenta .zainteresowane osoby moga wysylac maile z cw itd do pani grzechowskej .oczywiscie wpierw lepiej zadzwonic na tel kadr i dowiedziec sie to i owo. co do placy to na kokosy bym sie nie nastawial ale ... praca jest i zyc sie jakos da choc fakt faktem szalu nie ma i co gorsze perspektywy na najblizsze lata nie sa dobre .ogolnie trzeba przyjac jedno : jestes mlody z zawodem to lepiej szukaj innej firmy bo tutaj mozesz tylko stracicz czas .pozdr

alojz

I wszystko wiadomo.Od nowego roku produkcja bedzie okrojona i poczynione beda wielkie oszczednosci co rowna sie jak to w PL oszczedzaniu na kasie pracownikow itp...Ja zaczynam szukac pracy ktorej na rynku w Poznaniu nie brakuje.... Pozdro dla wszystkich z urlopu.

poznaniak

akurat sprawa ma sie tak ze nie zwolniono tych ktorzy mieli najwyzsze stawki z operatorow maszyn .na jednym zwolnieniu fakt faktem firma wyszla na plus a zwolnienie dotyczylo szefa produkcji ktory kase bral taka jak np 5-6 pracownikow fizycznych .teraz szefa nie ma a produkcja jak szla tak idzie choc fakt faktem zamowienia spadaja .z drugiej strony tymi zwolnieniami kierownictwo puscilo wode na mlyn i coraz wiecej ludzi samodzielnie sklada wypowiedzenia .co na to kierownictwo ? szuka pracownikow za minimalne stawki (poprzez firmy posredniczace) i jakos chetnych brak. oprocz tego jakby bylo malo amerykanie nie sa zadowoleni z dzialania w tym sektorze produkcji i zastanawiaja sie jak wyjsc z interesu z francuzami .jak sie sytuacja rozwinie to bedzie wiadomo pod koniec roku ewentualnie w polowie przyszlego ale kolorowo to nie wyglada .

wesoly

Zwolniony tych co mieli najwieksze stawki.Nic dziwnego bo nie pierwszy raz sie slyszy ze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sie tych co maja super stawki i duzy staz a przyjmuje sie mlodych co beda zapierdalac za grosze a takich w Poznaniu jest sporo.

fachowiec

Nie rozumiem polityki tej firmy, ani działania dyrektora. Pozwalniano dobrych solidnych pracowników. Ludzie się wkurzyli, kilku odeszło z własnej woli. Teraz szukają nowych bo brakuje. Nowi przyjdą, będą chcieli o wiele wyższe stawki.

pan nikt

po pierwsze Marbaise to byla spolka niemiecka jak jeszcze rzadzil helmut ktory nomen omen kupil zremb za srobki (niezly walek samego kierownictwa zrembu) .Leroy Somer to spolka francuska ktora rzadzi w zrembie od okolo 15 lat po przejeciu Marbaise od helmuta (przejecie to moze za duze slowo gdyz bardziej chodzi o dzierzawe terenu i hali w ktorej teraz produkuje ls). natomiast sama LS nalezy do koncernu amerykanskiego czyli do Emersona (globalny moloch ktory produkuje prawie wszystko).co do polskiego oddzialu Emersona czyli dawnego zrembu na ul baltyckiej w poznaniu to w spolce niestety za dobrze sie nie dzieje gdyz coraz bardziej spada liczba zamowien a co za tym idzie spada produktywnosc ktora nomen omen doprowadzila ostatnimi czasy do zwolnien okolo 8 osob (glownie z maszyn) .pozdr

Łamignat

Obecnie FZN Marbaise LS to Emerson Industrial Automation i tak jak pisal Cliff zabieg ten mial na celu zwiększenie rangi podmiotu gospodarczego. Marbaise to była fabryczka produkująca części, Emerson to kolos mający większość automatyki na świecie i wykraczający daleko poza mechanikę (praktycznie to elektryka i elektronika). Atmosfera w pracy zależy od działu, ogólnie nie jest źle. Dowódcy francuscy - brak decyzyjności - brak nagród - brak kar (względnie są jak wielce przeskrobiesz). Od robisz aby dostać wypłatkę.

Cliff

Olek nie rozumiesz zabiegów, ale po co masz rozumieć? To jest biznes na wyższym szczeblu. FZN Marbaise zostało kilka lat wstecz kupione przez Leroy Somer, a marka LS należy do korporacji Emerson. Nie ma w tym żadnej sensacji, nie ma mrocznej przeszlości

ktoś

Firma Emerson Industrial Automation Poland w Poznaniu w celu wzmocnienia Działu Technologicznego poszukuje osoby na stanowisko: Technolog Obróbki Skrawaniem Miejsce pracy: Poznań Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za: tworzenie dokumentacji technologicznej, opracowanie, wdrożenie i doskonalenie procesów produkcyjnych detali, opracowanie oprzyrządowania niezbędnego do realizacji detali, poprawę organizacji oraz ergonomii stanowisk pracy na warsztacie, kalkulacje procesów produkcyjnych do celów ofertowych, Wymagania obowiązkowe : doświadczenie na stanowisku technologa, biegła znajomość procesu obróbki skrawaniem, praktyczna znajomość programowania maszyn CNC (CAD / CAM), umiejętność pracy w zespole, lean manufacturing (8D, 5S, FMEA, SMED) znajomość zagadnień organizacji i ergonomii stanowisk pracy na warsztacie, komunikatywna znajomość języka angielskiego, Mile widzine: podstawy języka francuskiego, znajomość technologii obróbki kół zębatych, znajomość zagadnień organizacji i ergonomii stanowisk pracy na warsztacie,

ktoś

emerson industrial.com/pl-PL/controltechniques/Pages/home.aspx tak sie teraz nazywa firma emerson

zainteresowany

Może coś więcej...

aggag2

Pracuje sie na 3 zmiany na 3/4 maszynach,atmosfera tragedia i zawsze malo.Stawka od 13-17 dla nowych. Spora rotacja nowych czyli 3 miesiace i brama bo nie daja rady lub nic nie umieja. Tak dzieje sie cos ale co cisza...

inny

ostatnio w marbaise panuje szał na NAGANY- oczywiście nie nie dla \\\\\\\"wszystkich\\\\\\\"

ktoś

Niema więcej opinii bo w fzn marbaise pracują stare dziadki którzy nie potrafią obsługiwać internetu.

młody

ogólnie nie jest zle.praca na trzy zmiany,na dwóch ,trzech o nawet czterech maszynach.no i ciągle panie czemu tak mało!!!. Nadgodziny i owszem jeśli jesteś wazeliniarz .

nikt

witam wszystkich zainteresowanych, firma marbaise dawny zremb, bylem na rekrutacji, mialem pracować w tej firmie ale zrezygnowalem bo bym musial dojezdzac 50km, praca na trzy zmiany, zarobki w granicach 2200 netto + jakies nadgodziny, napierwszy rzut oka zle to nie wygladalo, rozmawialem z innymi pracownikami, na temat atmosfery to mówili ze jest ok. nara

Zostaw opinię o FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FZN Marbaise LS Sp. z o.o. - Poznań