Opinie o Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja przypraw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem w Kielce

PaVan

w PSS przy ul. Mielczarskiego pracują tylko Klany , Rody i i znajomi Kierownictwa , przyjęcie się do tego przedsiębiorstwa graniczy z CUDEM , szkoda próbować .

Juka

O! To ciekawe. A tak konkretnie to gdzie skłamałem? Jakiś konkretny post Pan/Pani Bobik 55 wskaże? Czy kłamałem we wszystkich? Pozdrawiam Juka

Czy Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem ma ściśle ustalone godziny pracy?

Juka

Szanowny Panie, Odpowiadałem już na podobne pytanie wcześniej. Dodam tylko, że dział IT składa się z trzech osób. Zajmują się pełnym nadzorem, naprawą sprzętu komputerowego. Nadzór nad systemami, bazami danych, itp. Juka

PaVan

@PaVan

Po pierwsze nie PSS tylko WSP Społem, po drugie Pan PaVan to były pracownik, który został zwolniony. Może się pochwalić i napisać za co.

@Juka

Od ponad miesiąca patrzę na ten komentarz i widzę, że coś nikt się nie chwali. :D U Państwa kiedyś były jakieś większe rotacje? I kto częściej rezygnował ze współpracy? Pracodawca czy Pracownik? Teraz po opiniach widzę, że ciężko będzie się chyba zatrudnić. Od nowego roku ewentualnie może coś będzie?

Juka

@LA Pracownicy nie chcą rezygnować, z pracy u Nas. Zawsze mamy więcej chętnych niż możliwości zatrudnienia. Rotacja wynika w zasadzie tylko z rodzaju umowy, jeśli kończy się praca sezonowa i nie zatrudniamy dodatkowych osób to kończy się umowa i rozwiązujemy taką umowę z konkretnym pracownikiem. Zgodnie z KP. Jeśli ktoś jest zatrudniony na umowę na czas np. nieokreślony, to musi NIEŹLE podpaść, aby "wylecieć" z pracy. Wcześniej oczywiście są inne formy "karania" pracownika: nagana, utrata premii?, itp, zgodnie z KP. Przede wszystkim słuchamy pracownika co ma na swoją obronę, potem wyciągane są "ewentualne" konsekwencje.. Innymi słowy, rotacja ściśle związana jest z pracownikami sezonowymi, Jeśli ktoś jest już zatrudniony o umowę z o pracę zgodną z KP, to musi nieźle "nabroić", aby od nas "wylecieć". Juka

Mnie prócz popierania tego zapytania ciekawiłaby odpowiedź. Was również? Wyżej wspomniano także o Kotłowni, na stronie nie udało mi się wypatrzeć takiej oferty pracy. Czy była kiedykolwiek dostępna?

Juka Nowy wpis

Dzień dobry. Nie było nigdy takiej oferty pracy. Jeśli poszukujemy kogoś, to udaje nam się znaleźć taką osobę wśród zatrudnionych.

kandydatka

Dzień dobry @Juka Proszę o informację czy jest aktualnie prowadzony nabór nowych pracowników? Jestem spec ds jakości, znam normy jakościowe tj BRC FOOD i posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w branży spożywczej. Gdzie mogłabym złożyć CV?

@kandydatka

Dzień dobry. Dokumenty można złożyć w Dziale Kadr. Z takim doświadczeniem jakie Pani posiada, być może istniałaby szansa na zatrudnienie u nas w Spółdzielni. Pozdrawiam Juka

yo

cze. Mam już za sobą rok stażu w innej firmie jako młodszy specjalista ds. zaopatrzenia. Widziałem, że taki dział jest prowadzony ale coś ciężko o ogłoszenia do niego. kiedy kogoś do niego szukano? Zastanawiam się czy będzie szansa na prace

@yo

Dzień dobry. Jeśli chodzi o Zaopatrzenie to mamy obecnie zajęte wszystkie etaty i nie poszukujemy pracowników. Wygląda na to, że przez najbliższy rok też nie będziemy szukać Pozdrawiam Juka

Czy może zatem któryś z pracowników omówić w jaki sposób spędzane są tu wigilie? :) widziałam po poprzednim zapytaniu, że święta wchodzą jak najbardziej w grę i po prostu jestem ciekawa szczegółów jak konkretnie to wygląda. w tym roku mnie to i tak pominie, ale zobaczymy co może będzie w przyszłym?

Juka

W jaki sposób spędzane są wigilie? Chyba nie zrozumiałem pytania. Wigilie spędzane są w domu z rodziną! Nie dotyczy to TYLKO osób pracujących w Kotłowni i Octowni. Związane jest to z rodzajem pracy. Szanowna Pani, my wigilie spędzamy w domu z rodziną, nikt poza wcześniej wyznaczonymi osobami nie pracuje inaczej. Pozdrawiam Juka

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Kacha

Hej, jak organizujecie teraz u siebie święta? We wpisach z pól roku temu padła informacja o tym, że organizowane były paczki dla dzieci ale ostatnio oferowano je w formie wypłaty. Czy to oznacza, że nie ma czegoś takiego jak premia świąteczna? Mimo wszystko co może być w tym roku planowane i czy organizowane jest cos w formie wigilii? Są jakieś wydarzenia integracyjne?

@Kacha

Dobry wieczór, poprzednie pytanie dotyczyło dodatków socjalnych, w których mieszczą się min. paczki dla dzieci w formie wypłaty. Takie paczki dalej są w formie kwotowej wypłacanej ze świadczeń socjalnych. Na rok 2024 kwota paczki ustalona jest na kwotę 100 zł dla każdego dziecka do 15 roku życia. Inną sprawą są premie np. świąteczne. W zasadzie w każdym roku, mamy dodatkowe premie. Uzależnione to jest od sezonów, lub uzyskanych wyników miesięcznych, czy rocznych. Premie są wypłacane w formie wypłaty głównej z listy podstawowej. Od pewnego czasu organizowane są spotkania integracyjne. Jedno spotkanie dla całej załogi na kolejne X-lecie Spółdzielni. Jest to również ściśle powiązane X-leciem Majonezu Kieleckiego. Innymi słowy, mamy paczki dla dzieci, mamy imprezy dla pracowników, mamy premie świąteczne! pozdrawiam Juka

Czy Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem ma ściśle ustalone godziny pracy?

Juka

W WSP SPOŁEM są ustalone stałe godziny pracy. Produkcja: I zmiana 6-14 II zmiana 14-22 III zmiana 22-6 Pracownicy biurowi 7-15

Danuta
@Juka

Jak do tego się mają nadgodziny? Myślę teraz głównie o biurowych, na zmianach o nie ciężko? Jakie wiec rzeczywiste obowiązki są do wykonania w biurze? czy wdrażane bywały jakiekolwiek projekty?

@Danuta

Dzień dobry, nadgodzin w biurze w zasadzie nie ma, bo nie ma takiej potrzeby. Zdarzają się tylko kilka razy w roku i związane to jest np, z terminami rozliczeń PIT'ów, gdzie w krótkim czasie trzeba obsłużyć składanie dużej ilości tych dokumentów. Mamy Działy: Sprzedaży, Zaopatrzenia, Księgowości, Kadr i Płac, IT, Marketingu, Inwestycji, Dział Utrzymania Ruchu, itp. (klasyczne działy, które mają pracę biurową) Rzeczywiste obowiązki wynikają z zakresu poszczególnych prac w konkretnym Dziale.

@Juka

A jak już zdarzają się te nadgodziny, to są one wypłacane na konto? Czy raczej odbiera się za nie dni wolne? ;-)

Juka

Dobry wieczór, nadgodziny i ich sposób wypłacania ustalony jest w Regulaminie Płacy, i tak: 1. Zapłata za nadgodziny w dniu pracującym jest naliczana do wypłaty głównej. Wypłata na konto bez dnia wolnego. Wypłata zgodnie z KP 2. Zapłata za pracę w dniu wolnym od pracy , np. sobota (ale nie święto typu niedziela), należy się dzień wolny w okresie rozliczeniowym i odpowiedni procent dodatkowej premii (ustalony w Regulaminie Pracy), również wypłacony w wypłacie głównej. pozdrawiam Juka

@Juka

Co się dzieje u państwa na dziale IT? jak jest duży, jakie zadania docelowo wykonuje i z jakich stanowisk się składa? Chce sprawdzić czy wpisuje się to w moje kompetencje. Kiedy do niego ostatnio potrzebowano kandydatów?

Hela

Ostatnio była rekrutacja na stanowisko referent ds kadr Szkoda było butów drzeć na rozmowę kwalifikacyjną z rozmowy wynikało że stanowisko jest już dawno dla kogoś przeznaczone Kierownik owego działu osoba nie na swoim miejscu Proponowana pensja zatrzymana dawno w czasie

@Hela

Chyba nie do końca zrozumiałam. Jak z rozmowy rekrutacyjnej mogło wynikać to, że ktoś już jest “wybrany”? W jakim celu przeprowadzana byłaby w ogóle taka rozmowa? Wiadomo ilu kandydatów do tej tutaj wezwano i czy to nie generuje kosztów? Finansowo firma jak obecnie stoi?

@Aleksandra

NA produkcję trzeba mieć znajomości to co dopiero mówić o biurze na Leonarda Żeby poznać jak firma stoi finansowo trzeba wejść w jej strukturę

@Adam

Tylko znajomości? To ile tych osób tam w tym biurze, o którym piszesz obecnie się zatrudnia? Jaka jest jego struktura? Ciekawa jestem wszystkich stanowisk, na których można podjąć się zatrudnienia

@Adam

Na ulicy świętego Leonarda jest inna firma. Tam się mieści firma: Powszechna Spółdzielnia Spożywców. Na ulicy Mielczarskiego jest Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Spolem. To są dwie różne firmy.

@Aleksandra

Szanowna Pani, Nie szukamy obecnie pracowników. Jeśli nawet byśmy szukali to nie mamy problemów z ich pozyskaniem. Po pierwsze proszę złożyć CV w Dziale Kadr. Jeśli będziemy kogoś szukać to pewnie odezwiemy się do Pani.

@Juka

Witam, w jednej z poprzednich opinii widziałem, że mają Państwo u siebie dział IT. Jak bardzo jest rozbudowany? Ciekaw jestem warunków odnośnie przyjęć, jakich kwalifikacji potrzeba? Jest jakieś określone minimalne doświadczenie by móc się przyjąć?

Juka

Dzień dobry, obecnie nie poszukujemy pracowników do IT. Jeśli chodzi o kwalifikacje to mogą być następujące: - znajomość systemów UNIX'owych - windows - active directory - funkcjonowanie systemów klasy ERP - PL/SQL - znajomość baz danych ORACLE - ZPL - przełączniki sieciowe - systemy detekcyjne - telewizja przemysłowa to tak na szybko, oczywiście kwalifikacje przystosowane w zależności od stanowiska w IT, nie są wymagane wszystkie na raz:) Jak pisałem wcześnie, obecnie nie poszukujemy osób do IT pozdrawiam Juka

Juka

Szanowna Pani, nie ma Pani racji pisząc, że rozmowa kwalifikacyjna była ustawiona. Tak się złożyło, że uczestniczyłem w procesie rekrutacji i mogę powiedzieć, że test i wybór pracownika był przeprowadzony prawidłowo. Odbył się test z wiedzy o prawie pracy, oraz odbyła się rozmowa z każdym kandydatem na to stanowisko. Wybrana została osoba, która miała najlepszą wiedzę i w rozmowie okazała się komunikatywna. Juka

Kinga
@Juka

Witam, chciałam zapytać czy u państwa w firmie są wolne etaty na produkcji Majonezu Kieleckiego? Trudno znaleźć oferty firmy na Internecie.Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

@Kinga

Dzień dobry, generalnie nie ma przyjęć na produkcję bezpośrednio, ale...istnieje możliwość weryfikacji takiej osoby podczas tzw. pracy sezonowej. Procedura wygląda następująco: 1. CV do Działu Kadr. 2. Jeśli będzie zatrudnienie na tzw. sezon (zazwyczaj jest dwa razy w roku), to Spółdzielnia szuka wśród CV osób, które mogłyby się nadawać na pracę sezonową. 3. Zatrudnienie i praca przez okres sezonu. Po pracy sezonowej taka osoba może starać się o przyjęcie na okres próbny, po okresie próbnym następuje normalne zatrudnienie. Przyjęcie takiej osoby uzależnione jest od tego czy są wolne etaty i czy sprawdziła się w okresie pracy sezonowej. Proszę pamiętać, że dużo osób stara się o miejsce pracy w naszej Spółdzielni. Tym samym może się nie udać za pierwszym razem. W takim przypadku Kadry mają informację, że ktoś się sprawdził w sezonie i wtedy kiedy będziemy szukać pracowników, to jest mocno zwiększona szansa, że taka osoba zostanie przyjęta. Juka

Jaki jest styl zarządzania w Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem?

Juka

WSP Społem jest Spółdzielnią pracy, co oznacza, że pracownicy którzy są członkami Spółdzielni są właścicielami firmy. Jest Zarząd, który podlega pod Radę Nadzorczą, a Rada Nadzorcza podlega pod Zebranie Przedstawicieli. Spółdzielnie są dosyć specyficzną formą własności, dlatego trzeba dostosować zarządzanie do tej formy własności. Jest to trudne, ale wykonalne. Duży wpływ na decyzyjność zależy od ogólnej sytuacji samej firmy. Jeśli sytuacja ogólna jest OK, to zarządzanie jest łatwiejsze. Łatwiej forsować projekty, inwestycje, itp. Juka

Juka

Szanowna Pani, ekwiwalentu nie można odebrać. Dodatkowe benefity związane są z działaniami Związków Zawodowych, i tak: - wczasy pod gruszą, - dopłaty do wypoczynku dzieci - dopłaty do świąt w formie dodatkowych wypłat - paczki świąteczne dla dzieci (ostatnio w formie wypłaty) - pożyczki z ZFŚS, - ewentualnie inne cele ustalane wspólnie z Zarządem Juka

Jak jest z pakietem medycznym w Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem? Można dołączyć rodzinę?

Juka Pekkaleinon

Dzień dobry, Rodzinę można dołączyć do pakietu medycznego, ale płatność jest 100%. Pracownik ma refundacje w 90%, 10% płaci sam.

@Juka Pekkaleinon

czy pracownik ma prawo o odbioru ekwiwalentu tych 90% w przypadku gdyby nie chciał z nich skorzystać? również zastanawiam się pod kątem innych benefitów, są jeszcze jakieś, które firma finansowo zapewnia?

Marcin Krawczyk

Majonez WINIARY najlepszy ten majonez kielecki nie wiem z czego robicie ale do pięt nie dorasta do majonezu Winiary.

Aleksandra

Naprawdę prowadzicie na forum pracowniczym debatę na temat tego, który majonez jest lepszy? O to może skoro uważasz, że jest czysty jak zła to może któryś z pracowników opowie coś więcej na temat jego wytwarzania? ;)

Nsz
@Aleksandra

Winiary to produkt korpo Nestlé...nie wiadomo z czego i gdzie ..choć jadą cwaniaczki na starej polskiej marce,jakby nie to nic bym nie mówił

polak
@Marcin Krawczyk

Nie na temat, ale Majonez Kielecki jest najlepszy i w dodatku nie należy do Nestle

Szukająca

Czy jest szansa aby dostać się do pracy na produkcji w Społem Kielce ?

Szukający pracy

Tak wszedłem ale spodziewałem się ze nie będzie negatywnych opinii bo nigdzie się nie ogłaszają chętnie bym tam pracował na stałe pracował kiedyś wojek dawo temu A zawsze jeden znajdzie się nie zadowolony .a jak widzę komentarze na innych firmach duo chyba jedyna firma bez. Jak drodzy państwo można przyjąć się do majonezu czy możliwe? i nigdy nie widziałem z tej firmy żadnego ogłoszenia.

SWOJ z CK.
@Szukający pracy

...i nie zobaczysz bo to jest rodzinna firma.A z zewnątrz przyjmują sporadycznie.Wszyscy chcą tam pracować dlaczego? Bo to jedyna firma która dba o kapitał ludzki reszta to może sobie zaśpiewać..... "ale to juz było i nie wróci więcej ". Pozdrawiam i dużo szczęścia zycze.

Ile można tam zarobić jako kierownik? Widziałem ostatnio jakieś ogłoszenie

Kamil

Firma się rozwija czego najlepszym dowodem jest rozbudowa więc sądzę, że trzeba mieć chęci do pracy a zadowolenie będzie!

ph

Szukają handlowca na teren Bydgoszczy i okolic. Słyszałam że kierownik z tego regionu to człowiek nadpobudliwy .Mobing , obrażanie PH , wydzieranie sie na nich i straszenie to jedne z form jakie stosuje . Czy możecie to potwierdzic?

Majonessss
@ph

Dużo by mówić . Trzy słowa ,chaos, nepotyzm, zamordyzm i wszystko jasne

Kamilo

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko PH Śląsk. Może ktoś się podzieli info - kasa, samochód, przełożeni itp

@Kamilo

Poszukaj sobie czegoś innego zapewne trafisz lepiej

Gostkowa_23

praca świetna, ludzie ewidentnie nie mijający się z powołaniem, pieniądze genialne. polecam firma godna skali światowej.

Wiki
@Gostkowa_23

Rozumiem, że to szydera

Zostaw merytoryczną opinię o Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem - Kielce

• Jak się pracuje w Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem?

Zobacz opinie na temat firmy Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem?

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem
1.8/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Mielczarskiego 93-95
    25-726 Kielce